Weetjes O TEGOEDBON Wat is voor j aarsmoeheid Gezichtsmaskers voor een stralend gezicht Zonnebankbruin het voorjaar in Voor elk wat wils, maar wel kwaliteit! 'Als je kunt geven, krijg je ook veel terug' Spiritualiteit speelt een belangrijke rol in het leven van Oesha Sanichar Speciale lezers act ie Mari Wanssum voor Peel Maas 10 manieren om blij te worden! PEEL EN MAAS Drink op Uw hersenen bestaan voor meer dan 70% uit water. Als dat minder wordt, voelt u zich vermoeid en krijg u hoofdpijn. Drink elke dag acht glazen water: meer als u actief bent of als het warm is. Koffie, zwar te thee en frisdrank tellen niet mee. Deze zorgen er namelijk voor dat uw nieren waardevol vocht uit scheiden. Wakker worden Bent u 's middags futloos? Valt u in slaap na de lunch? U heeft een zuurstofshot nodig. Doe deze oefe ning om meer zuurstof door uw lichaam te pompen, o zet uw voeten iets uit elkaar en strek uw armen recht voor u uit o doe een diepe kniebuiging o knijp uw bilspieren aan als u weer omhoog komt 0 doe dit tien keer Stimulerend kruidenbad Dit kruidenbad stimuleert uw huid en verjongt uw zintuigen. 1 kopje verse of een half kopje gedroogde rozemarijn, citroenkruid of salie; 1 kopje epsomzout; 2 thee lepels olijfolie of zoete amandelolie. Giet 1 liter kokend water over de kruiden, dek af en laat het een half uur staan. Haal het door een zeef je en giet het in het badwater. Doe het epsomzout en de olie erbij. Goed doorroeren. Bij inlevering van deze tegoedbon en infraroodsaunas besteding van minimaal 750,00, saga's ontvangt u van ons een gratis all abaul" pools leisure spas 4-gangen dinerbon voor twee personen! Vul hieronder uw gegevens in: Naam: Adres: Woonplaats: Postcode: e-mail: Voorjaarsmoeheid is een verza meling van klachten die vooral aan het begin van de lente ont staan, zoals vermoeidheid, pessi misme en stemmingswisselingen. Waarschijnlijk heeft voorjaars moeheid, net als een winterde pressie, te maken met een gebrek aan daglicht. De klachten gaan vanzelf over naarmate de dagen langer worden. Sporten kan hel pen. Dat verhoogt het energie niveau, waardoor u zich fitter voelt en beter in uw vel zit. Ook lichttherapie kan een oplossing zijn. Er zijn ook apparaten op de markt waarmee u thuis lichtthera pie kunt volgen. In de winter of in het vroege vorjaar alvast lekker onder de zon nebank voorbruinen. Onder het genot van de warme lampen uw huid voorbereiden op de voor jaarszon. Veel mannen en vrou wen doen dat graag, maar hoe (on)gezond is dat nou eigenlijk? Een zonnebank kunt u het beste vergelijken met goede wijn. Als u dagelijks een glaasje van deze rode heerlijkheid consu meert, is dit erg goed voor uw lichaam, maar een hele fles per dag heeft juist een averechts effect. Dit geldt zo ook voor de zonnebank. Iedereen heeft UV licht nodig en deze kunt u door een zonnebank krijgen. Maar we hebben niet zoveel van dit licht nodig. Het is dus belangrijk om de zonnebank verstandig te gebrui ken. En dan komt de voorjaarszon eraan. U heeft door de zonnebank al een bruine tint, maar dit neemt niet weg dat u niet meer kunt ver branden. De zonnebank maakt de huid immers niet zo dik als de natuurlijke zon. Zelfs wanneer u al behoorlijk bruin bent van een zonnebank, kan de zon er nog steeds voor zorgen dat u die rode en pijnlijk huid krijgt. Dit komt omdat de zonnebank minder UV- B afgeeft. Dit is het licht dat zorgt voor de verbranding. Dus pas voor de felle voorjaarszon, ook al bent u al zonnebankbruin. Het voorjaar komt eraan: weer tijd om uzelf onder handen te nemen. Een stralend gezicht hoort hierbij en een gezichtsmas ker kan u daarbij helpen. Met de juiste ingrediënten kunt u de mas kers gemakkelijk zelf maken. Komkommermasker Geschikt voor een normale tot vette huid. Ingrediënten 4 tl groene klei een stukje komkommer van 5 cm 2 tl biergist Werkwijze Doe alle ingrediënten in een blender en meng tot een smeuïge pasta ontstaat. Als het mengsel te waterig is, voegt u wat klei toe. Breng het aan op uw gezicht en laat het masker 15-20 minuten rusten. Spoel af met warm water Aloë-veramasker Geschikt voor een normale tot droge huid. Ingrediënten 6 tl klei 2 tl aloë-verasap 1 eiwit of wat bronwater 1 tl honing Werkwijze Meng alle ingrediënten in een kom tot een vochtig maar stevig mengsel. Breng het aan op uw gezicht en laat het 10-20 minuten rusten. Spoel af met warm water. Yoghurt en jojobamasker Geschikt voor een vlekkerige huid. Ingrediënten 6 tl klei 2 tl jojobaolie 1 tl yoghurt Werkwijze Meng alle ingrediënten in een kom en breng het mengsel aan op uw gezicht. Laat het masker 20 minuten rusten en spoel het af met warm water. Bron: 'Facelift massage. Doeltreffende technieken voor een jong en rimpelvrij gelaat.' Kundra Narendra Metha; Deltas Als u gelukkig bent, dan voelt u zich beter, ziet u er beter uit en leeft u langer... Maak van elke dag een feestje. Tien manieren om blij te worden. 1. Leer iets nieuws Geeft u zich eindelijk eens op voor die cursus bloemschikken, handlezen of paardrijden. 2. Zwelg in eenvoud Koop één roos, tulp of mar grietje en bewonder de kleur en vorm van de bloem en bedenk hoe mooi het leven is. 3. Creëer sfeer Dek vanavond uw tafel met uw mooiste kleed en steek een paar kaarsen aan. Trek iets leuks aan. In een feestelijke omgeving voelt u zich ook al snel feestelijk. 4. Slaap uit Slaap één weekenddag per maand uit of hang lekker doelloos rond. 5. Werk een 'to do' lijstje af Stel uzelf de volgende week een aantal redelijke doelen. Op vrijdag voelt het alsof een gewicht van uw schouders afvalt. 6. Zing in uw auto Speel uw allermooiste CD in de auto en zing zo hard mogelijk mee. 7. Weet dat er van u wordt gehouden Realiseer u wie er allemaal van u houdt. Er is niks heerlijker dan u geliefd voelen. 8. Drie goede dingen Denk aan het einde van de dag aan drie goede dingen die u heeft meegemaakt. Doe dit een week lang en u zal merken dat u steeds vaker de goede dingen onthoudt. 9. Buig voor de ander Neemt u zich voor om bij de eerstvolgende keer dat u met iemand kibbelt de eerste te zijn die toegeeft. Het kost u minder energie en de ander voelt dat zijn standpunt wordt erkend. 10. Doe alsof u jarig bent Trakteer uzelf op iets leuks of lekker. We mogen genieten! Wellness en leisure zijn tegenwoordig 'hot'. De laatste jaren, en zeker na de invoering van de nieuwe zorgwet, gaan mensen bewuster om met hun gezondheid en geld. Wie een binnen- of buitenzwembad, (infrarood)sauna of een spa wil, moet beslist eens gaan kij ken bij Mari Wanssum BV. Mari Wanssum is in 1993 begonnen met de verkoop en ver huur van zonnehemels. Toen al was wellness 'in' en sinds die tijd is het alleen maar meer gewor den. Mari Wanssum heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot een bekend adres voor wellness en leisure. Het bedrijf heeft zich gespecialiseerd in de verkoop en aanleg van zwembaden. Daarnaast kan je hier ook terecht voor spa's en (infrarood) sauna's. Mari Wanssum pretendeert tot de beste zwembadbouwers van de Nederland te horen. Niet alleen in de regio Noord-Limburg verkoopt Mari Wanssum zwembaden, sauna's en spa's, maar ook ver daarbuiten. Zo worden regelmatig producten verkocht in België en Duitsland. Mari Wanssum krijgt dan ook meer en meer een (internationaal karakter. TOTAALCONCEPT De verkoop en aanleg van zwembaden is een specialiteit van Mari Wanssum. Het bedrijf ver vaardigt zwembaden in alle soor ten en maten. Mensen kunnen ervoor kiezen om deels de aanleg zelf te doen, maar kunnen dit ook geheel overlaten aan Mari Wanssum. Directeur Mare Pijpers: "Wij verzorgen dan het gehele tra ject van het leveren en plaatsen tot en met het monteren van alle benodigdheden. De klant hoeft dan nergens meer naar om te kij ken." Voor alle groepen consu menten heeft Mari Wanssum pro ducten in het assortiment. "Jongere gezinnen kiezen in de zomer steeds vaker voor de aanleg van een zwembad in plaats van een vliegvakantie. Oudere mensen zie je vaker een totaalconcept aan schaffen, bijvoorbeeld een combi natie van zwembad, spa en sauna. Wij willen dat al onze klanten tevreden zijn. Totaalconcepten leveren en begeleiden wij van A tot Z. Hierdoor krijgt de klant kwaliteit tegen een goede prijs en vanzelfsprekend kunnen al onze klanten gebruikmaken van onze optimale service." Mari Wanssum kan hierbij bou wen op jarenlange ervaring en expertise. Ook voor specialisti sche binnen- en buitenzwemba den op maat is Mari Wanssum een ideale partner. POSITIEVE EFFECTEN Op dit moment staan de infra rood sauna's volop in de belang stelling. Infrarood warmte heeft een positief effect op de gezond heid, zoals uit medisch weten schappelijk onderzoek is geble ken. De infrarood straling geeft een aangename warmte, waar door u heerlijk ontspant. Maar ongemerkt werkt u ook aan uw conditie en ontdoet uw lichaam zich van schadelijke stoffen. Infrarood straling werkt goed bij onder meer slapeloosheid, stress, griep, spierblessures, verant woord afvallen en bijvoorbeeld bij chronische vermoeidheid. Door de bewezen positieve effecten van de infrarood warmte, is de infrarood sauna absoluut geen hype volgens Mari Wanssum. Het merk 'Infra Smart(r)' dat Mari Wanssum ver koopt en in China produceert, is een product van topkwaliteit dat wordt geleverd voor een aantrek kelijke prijs. Het voordeel van deze infrarood sauna is, dat deze heel erg snel opwarmt in vergelij king met een traditionele sauna. Daarnaast is hij compact en een voudig te plaatsen, dus 'Plug Play'. GROTERE SHOWROOM Omdat het bedrijf de laatste jaren zo enorm is gegroeid, ver huist Mari Wanssum begin 2007 naar het industrieterrein in Directeur Mare Pijpers van Mari en zijn medewerkers kunnen u alles vertellen over verantwoord zon nen of zonnebanen. Wanssum. "Op de nieuwe locatie wordt onze showroom aanzienlijk groter en hebben wij meer opslagruimte. De klant kan hier door beter zien wat wij te bieden hebben. Daarnaast kunnen wij door de grotere opslagruimte ook sneller uit voorraad leveren. En daar profiteert de klant optimaal van." Speciaal voor de lezers van Peel en Maas heeft Mari Wanssum een actie samengesteld. Wanneer u een bedrag besteedt van mini maal 750 bij Mari Wanssum, dan krijgt u bij inlevering van onderstaande tegoedbon een vier gangen diner voor twee personen cadeau. door te dansen. Ik volg salsadans lessen, dat is erg gezellig. Voor mij een echte vorm van ontspan ning." Volgens Sanichar zijn Nederlandse vrouwen op een andere manier bezig met wellness dan buitenlandse vrouwen, en volgens Nederlandse begrippen misschien in mindere mate. "Nederlandse vrouwen krijgen informatie hierover veel gemakke lijker binnen dan allochtone vrou wen. Een bepaalde groep allocht one vrouwen, en dan met name de jonge vrouwen, is hier wel mee bezig, maar nog altijd minder dan de Nederlandse vrouw. Zo zie je bijvoorbeeld dat de jongste groep bij het centrum vraagt naar bewegingsactiviteiten. Ze zijn meer bezig met hun uiterlijk. Wij stimuleren dan dat de vrouwen naar sportcentra gaan." Spiritualiteit Oesha Sanichar is spiritueel aan gelegd. "Ik volg een weg in mijn leven. En ik ben van mening dat de gezondheid die bij deze reis hoort, van binnenuit komt. Als tussen de oren alles goed zit, sta je beter in het leven. Positief den ken is van grote invloed. Dat beïn vloedt je gezondheid, en het gaat verder dan gezonde voeding en vitamines. Mijn levensmotto is: 'als je kunt geven, krijg je er ook veel voor terug'. Dan zit je vol positivisme. Ik ben ervan bewust dat het leven bijzonder is en daar geniet ik van. Dit alles zal ik onge twijfeld onbewust overbrengen in mijn werk op andere mensen." Oesha Sanichar vindt het ook van belang dat ze in contact blijft met het kind in haarzelf. "Het kind is de basis van iedereen. Blijf daarom het kind in jezelf naar boven halen. Het leven is al seri eus genoeg." Oesha Sanichar (42) is moeder van twee kinderen en coördinator van het Internationaal Vrouwencentrum in Venray. Samen met andere vrijwilligers zet ze activiteiten op voor allocht one vrouwen. Haar levensmotto is: 'als je veel kunt geven, krijg je ook veel terug'. Dit probeert ze over te brengen op de mensen met wie ze werkt. Oesha Sanichar kreeg in 1999 als beheerder een functie bij het Internationaal Vrouwencentrum. Haar voornaamste taak toen was het beheren van de ruimte waar de allochtone vrouwen bij elkaar komen en activiteiten doen. Nu, 7 jaar later, is ze coördinator en centraal aanspreekpunt van het centrum en zet ze samen met andere vrijwilligers activiteiten op. "De activiteiten die wij aanbie den, dragen er aan bij dat allocht one vrouwen een grotere zelfred zaamheid krijgen in de Nederlandse samenleving. Met de activiteiten helpen wij ze bij alle daagse dingen. Ik ben zelf van Surinaamse/Hindoestaanse afkomst en ik weet hoe belangrijk het is om zeker bij integratie ondersteuning te krijgen. Daarnaast gaan we bijvoorbeeld ook fietsen, iets typisch Nederlands. Fietsen maakt vrou wen mobiel en draagt bij aan de emancipatie van de allochtone vrouw." Uiterlijk Omdat Oesha Sanichar een druk bestaan heeft, vindt ze het belangrijk dat ze zich fit voelt. Ze laat haar leven echter niet volle dig leiden door gezondheid. "Ik ben er wel mee bezig, maar niet de hele tijd. Ik hou ook van lekker eten, maar ik probeer wel altijd mijn vitaminen binnen te krijgen. Daarnaast beweeg ik regelmatig Donderdag 30 maart 2006 - Pagina 13 WeKêó& Venrayseweg 4 - Wanssum Deze actie loopt tot 14 mei 2006. UA v

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13