Familie blijft achter echtgenoot staan Kies Techniek populair in Venray Symposium Floriade in Venlo m Waterschap doet mee aan vismigratiedag in Geijsteren Loek Nelissen overleden Fusie basisonderwijs blijkt goede stap Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 23 maart 2006 - Pagina 05 Nog grote onrust in wijk Landweert na misdrijf Zaterdag 25 maart is het weer zover: de jaarlijkse mani festatie Kies Techniek vindt dan weer plaats in Venray. Bij de gastbedrijven NTS Hermus BV en MMI BV op industrieter rein de Smakt zullen 15 bedrij ven zich presenteren aan het vooral jonge publiek onder het motto: 'Plezier met tech niek, techniek met plezier!'. De deuren gaan open om 10.00 uur. De manifestatie Kies Techniek in Venray is al jaren een feno meen. Waar soortgelijke manifes taties elders in het land opkwa men en weer verdwenen, heeft Kies Techniek zich in Venray goed weten te handhaven. Ieder jaar vinden tussen de 2.000 en 3.000 bezoekers de weg naar de gastbedrijven en de daar aanwezi ge deelnemende bedrijven. Een prachtige gelegenheid voor hen om zich te presenteren aan poten tiële toekomstige werknemers, voor de bezoekers een dag vol met (tastbare) ervaringen. Vanuit de technische brancheorganisa ties wordt de manifestatie even eens ondersteund, bijvoorbeeld tijdens de Doe Dagen voorafgaand aan de manifestatie. Dit jaar zullen op donderdag 23 en vrijdag 24 maart weer ongeveer 1.200 basis schoolleerlingen de handen uit de mouwen steken in het gebouw van het TOC aan de Smakterweg 29. De Doe Dagen geven tevens de samenwerking met de basisscho len uit de regio aan. Ieder jaar moet de organisatie enkele groe pen teleurstellen, omdat de capa citeit het niet toelaat. De belang stelling vanuit de groepen 8 van de basisscholen is dus enorm. Zij zijn dan ook al enige maanden met Kies Techniek bezig. Ieder jaar wordt er namelijk een ont werpwedstrijd gehouden, waar mee de scholen leuke prijzen kun nen winnen. Dit jaar is het thema van Kies Techniek 'Plezier met techniek, techniek met plezier!'. Vandaar ook het onderwerp van de ontwerpwedstrijd: maak een kermisattractie. De attracties zul len tijdens Kies Techniek dan ook te bewonderen zijn, ook door de vakkundige jury die de drie mooi ste ontwerpen zal uitkiezen. Op zaterdag 25 maart is dan de werkelijke manifestatie Kies Techniek. Deze keer zijn NTS Hermus BV en MMI BV de gastbe drijven. NTS Hermus is gelegen aan de Metaalweg 12 en is sys teemleverancier van een diversi teit aan producten gebaseerd op nauwkeurig plaatwerk. MMI is te vinden aan de Smakterweg 60 en is gespecialiseerd in het verspa nen van een breed scala aan mate rialen tot halffabricaten en eind producten. Samen met de 15 overige deelnemende bedrijven laten zij aan de jeugd van Venray en omliggende regio zien, wat er allemaal aan mooie technieken gedaan wordt in Venray. Vanaf 10.00 uur openen zij de deuren voor het publiek, dat tot zich tot 16.00 uur kan verbazen en verma ken. Tussen de beide gastbedrij ven rijdt een treintje op en neer, dat ook zal stoppen bij het TOC. Daar zijn op zaterdag de techni sche brancheorganisaties aanwe zig om het publiek de basisbegin selen te leren van o.a. bouw- en timmertechniek. Woensdag, vroeg in de mid dag, is het heel erg stil in de Wasbloem en de straten erom heen. Aan de straat staan al bijna een week de auto's van de technische recherche, com pleet met container, bouwkeet en wc. Er staan lampen voor als er 's avonds doorgewerkt moet worden en grote scher men onttrekken de woning van de familie Engels aan het zicht. Slechts flarden van gesprekken komen naar bui ten. De vlaggen hangen huis aan huis halfstok en veel buurtbewoners zijn nog bij de begrafenis en de condoleance van Kathleen Engels-Cremers in Overloon. Waterschappen en Sportvisserij Nederland beste den tijdens de landelijke open dag voor vismigratie op zater dag 8 april aandacht aan zoge naamde vispassages. Op ver schillende plaatsen, van Limburg tot Groningen, kun nen belangstellenden zich laten informeren over vissen en hun leefomgeving en over de werking van vispassages. Waterschap Peel en Maasvallei is in samenwerking met Hengelsportfederatie Limburg, tij dens de open dag van 12 uur tot 16 uur te vinden langs de wandel route bij de Oostrumsche beek in Geijsteren. Bij de verschillende Loek Nelissen senior, oprichter van bouwbedrijf Nelissen, is vorige week don derdag op 89-jarige leeftijd overleden. Met het overlijden van Nelissen verliest Venray een van zijn meest prominen te inwoners, door velen nog steeds Mijnheer Nelissen genoemd. Loek Nelissen had samen met zijn broer een bouwbedrijf in Haarlem. Omdat zij destijds niet voor de Duitsers wilden werken, moesten ze na de oorlog van nul af aan weer starten. Loek Nelissen kwam na de bevrijding in 1945 in Venray terecht, waar hij het bouwbedrijf voortzette en bijdroeg aan de wederopbouw van Venray. Het bouwbedrijf werd een succesvolle onderne ming want er werd zelfs interna tionaal aan de weg getimmerd en het bouwbedrijf was op gegeven moment zelfs de grootste werk gever in Venray. Inmiddels is het bedrijf opgegaan in BAM. Hij stond bekend als een voortvarend ondernemer met een groot hart die verder keek dan de deuren van zijn eigen bedrijf en veel betekende voor de Venrayse gemeenschap en de regio. Loek Nelissen was onder meer In de kerk heeft pastoor Tolboom de moeilijke taak om de emotionele uitvaartdienst te lei den. Familie, buren, vrienden, ze lezen gedichten voor, halen herin neringen op, een oom zingt mooie liederen en kinderen ste ken kaarsen aan. In zijn openings rede stelt pastoor Tolboom, dat 'wat met haar gebeurd is, daar zijn geen woorden voor, dat is een nachtmerrie'. Pastoor Tolboom noemt ook nadrukkelijk de echt genoot van de vermoorde vrouw, inmiddels verdacht van de moord: "Eén die er zou moeten zijn, kan er niet zijn." Symbolisch zet de familie een portret van de man en van de twee kinderen bij de foto van Kathleen Engels, "zodat het vispassages geven medewerkers van het waterschap informatie over de achtergrond van het pro ject Oostrumsche beek en de functie van de vispassages ter plekke. Er worden watermonsters genomen en in een aquarium is een representatie van de vispopu- latie in de beek te zien. Iedereen is van harte welkom! Het gaat steeds beter met de waterkwaliteit in Nederland. Waterschappen nemen diverse maatregelen om rivieren, beken en meren gezond te maken. Opvallend is de aanleg van vispas sages bij stuwen, sluizen en gema len. Deze speciale constructies worden aangelegd met het oog migrerende vissen zoals zalm en medeoprichter van bedrijven als Neduco Beton in Beringe en Nelipak Thermoforming in Venray en lobbyde intensief voor de komst van Xerox. Ook is Nelissen president-commissaris geweest van M. Custers Machinefabriek. Nelissen was een man die overal sleurde en lobby de om bedrijven naar Venray te krijgen. Vanuit die filosofie richt- hele gezin toch bij elkaar is." De familie wil met dit gebaar aange ven dat ze achter hem blijft staan en dat ze in hem blijft geloven, vertelt de pastoor. De tragische gebeurtenis blijkt in de wijde omgeving van de Wasbloem nog na te ijlen. Mensen denken 's avonds een keer extra na voor ze alleen de straat op gaan en de hond moet het ook even doen met een vroe gere wandeling. Vooral jongere kinderen zijn nog wel eens van slag door alle gebeurtenissen en de verhalen die de ronde doen. In de directe omgeving wachten de bewoners op meer informatie van de politie: "Als je weet dat het bijvoorbeeld een bekende is en paling, die voor het volbrengen van hun levenscyclus vrij moeten kunnen trekken. Stuwen, sluizen en gemalen verhinderen dat vaak. Inmiddels zijn er meer dan hon derd vispassages gebouwd, waar door vissen weer vrij kunnen trek ken. De Oostrumsche beek slingert weer volop door het Noord- Limburgse landschap. Waterschap Peel en Maasvallei heeft gezorgd voor een natuurlijk watersysteem en een natuurlijke Oostrumsche beek. Zo is ook de eeuwenoude molenvijver van de Rosmolen weer in ere hersteld. De herstelde molenvijver wordt nu door het waterschap gebruikt als retentiebekken. Water wordt te hij ondernemingen op en pro beerde hij nieuwe bedrijven naar Venray te halen. Nelissen vervulde tevens een groot aantal maatschappelijke functies. Hij was onder meer voorzitter van de Industriële Club Venray en omstreken, voorzitter van het bestuur van de toenmali ge LTS, bestuurslid van de GGZ niet zo maar een vreemde inbre ker of zo, dan geeft dat toch meer rust in de wijk." Over de verden king van de politie richting echt genoot weet men eigenlijk niet zoveel te zeggen. Het zijn meer de zorgen over het feit dat er een brute moord zo dichtbij gepleegd is en de onzekerheid over de vraag of er nu wel of niet nog een moordenaar vrij rondloopt. Tijdens de dienst in Overloon kon niemand van de sprekers de gebeurtenis echt bevatten. Ze kunnen niet begrijpen dat hun zus, buurvrouw of vriendin, door een misdrijf uit het leven gerukt is. "Verdriet, pijn, ongeloof, woede en frustratie ontnemen je je innerlijke rust", sprak pastoor in natte perioden tijdelijk hierin opgeslagen, waardoor de Maas minimaal wordt belast. Zo vormt deze molenvijver een schakel bij de bestrijding van hoogwater in de Maas Ook de Rosmolen is door de eigenaar van Landgoed Geijsteren in ere hersteld. Het is weer mogelijk om te malen met deze historische watermolen. Malen is echter alleen mogelijk wanneer het waterrad voldoende water vangt. Wanneer de mole naar water nodig heeft voor het molenrad te laten draaien, kan het water uit de molenvijver een bij drage leveren aan het malen. Ten slotte heeft de molenvijver nog een derde functie. Door het herstel van de molenvijver wordt Noord-Limburg, voorzitter van het bestuur van de LOM-school en president van de Rotaryclub Venray, maar zat ook jarenlang in het bestuur van een huisartsen groepspraktijk, het Rode Kruis, de schutterij en was hij senator van vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Toch was Loek Nelissen en man die zichzelf niet in het voetlicht stelde maar meer vanuit de achtergrond zich dienstbaar maakte voor Venray en omge ving. Een aantal jaren geleden werd de Venrayse ondernemersprijs naar hem vernoemd. De Loek Nelissenprijs, een initiatief van de gezamenlijke Venrayse onderne mersverenigingen, wordt jaarlijks uitgereikt. Tot in 2005 nog door Loek Nelissen zelf. Voor zijn vele verdiensten werd hij op 29 september 1971 benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Dat Loek Nelissen zijn stempel op Venray heeft gedrukt manifesteerde zich dinsdag bij zijn uitvaart in een bomvolle Sint-Petrus'Bandenkerk. Talrijke Venraynaren van alle ran gen, standen en leeftijdscatego rieën bewezen Loek Nelissen een laatste eer. In de kledingwinkel Miss Etam waar het slachtoffer part time werktehebben collega's een condoleanceregister geo pend voor Kathleen Engels. Tolboom tijdens de dienst, "en woorden schieten tekort. Het gaat echter minder om woorden en meer om het er zijn, elkaar ver bonden te voelen en houvast kun nen vinden aan elkaar." Op het herinneringskaartje staat nog een laatste groet van haar man. 'Mijn liefde voor jou is onvoorwaardelijk', schrijft hij. In Overloon en Venray hoopt men dat dat waar is en dat de steun van de familie voor hem waargemaakt kan worden... voor waterdieren zoals salaman ders en kikkers een prima extra leefomgeving geschapen. Vissen die stroomopwaarts wil len zwemmen kunnen bij molen niet verder stroomopwaarts. Daarom heeft het waterschap een zogenaamde vispassage van zo'n 900 meter aangelegd. Door deze omleiding of bypass kunnen de vissen toch hun weg vervolgen om zich stroomopwaarts voort te planten. De landelijke coördinatie van de open dag wordt verzorgd door Sportvisserij Nederland en Waterschap Hunze en Aa's. Meer informatie over de landelijke vis- migratiedag vindt u op www .opendagvismigratienl Kies Techniek De manifestatie Kies Techniek wordt gehouden op zaterdag 25 maart. NTS Hermus BV en MMI BV zijn de gastbedrijven. Samen met vijftien overige deelnemende bedrijven laten zij aan de jeugd van Venray en omliggende regio zien wat er allemaal aan technie ken gedaan wordt in Venray. Omroep Venray is deze dag ook aanwezig om het publiek te laten zien wat techniek met radio te maken heeft. De programma's worden van 10.00 tot 15.00 uur live uitgezonden vanuit gastbe- drijf NTS Hermus BV. Geslaagd Winny Jenniskens uit Leunen is aan de Radboud Universiteit Nijmegen cum laude geslaagd voor haar doctoraal examen socia le psychologie. TECHNISCHE GROOTHANDEL probm Verhaeg Venray MKB Limburg cluster Venlo houdt maandag 27 maart om 20.15 uur in de Rabobank Venlo BusinessLounge in sta dion De Koel in Venlo een symposium dat in het teken staat van de Floriade en de kansen en bedreigingen van dit mega-evenement voor ondernemers uit de regio. Het symposium volgt op de bijeen komst die in april 2005 in De Maaspoort in Venlo werd gehouden. Daar schreven zich destijds ruim vijfhonderd ondernemers uit de regio voor in. Het programma van het sympo sium vermeldt vier onderdelen: 1. Venlo Congres- en Evenementenstad, werkelijkheid of illusie? Bas Gorissen, student aan de Universiteit van Tilburg, presenteert de resultaten van zijn afstudeeronderzoek. 2. Stand van zaken met betrek king tot de oprichting van de stichting FC Floriade. Hans De bestuurlijke fusie van het openbaar-, protestants-chris telijk en katholiek basisonder wijs heeft positieve resultaten opgeleverd. Dit blijkt uit de enquête die door stichting Samenwerkingsbestuur Pri mair Onderwijs Venray (SPOV) en regio is gehouden onder haar medewerkers. Alle betrokken partijen zijn van mening dat de bestuurlijke fusie een goede stap is geweest voor de toekomst van het basisonderwijs in Venray. Bij de bestuurlijke fusie hadden de partijen een aantal voorwaar den en uitgangspunten gesteld zoals behoud van de eigen (levensbeschouwelijke en peda gogische) identiteit van de scho len, een algemeen bestuur dat staat voor het algemeen belang van alle scholen, vermindering van bestuurslast voor de gemeen te en scheiding van bestuurstaken met betrekking tot onderwijs, behoud werkgelegenheid en ver hoging mobiliteit van het perso neel, gezonde financiële basis voor de scholen, behoud ouder participatie en zorgvuldige aanna me en toelatingsbeleid voor kin deren. De uitkomst van de door SPOV onder haar medewerkers gehou den enquête, eind 2004, toont aan dat deze uitgangspunten zijn gerealiseerd. De enquête is gehouden onder zowel onderwij zend personeel als directeuren, MR- en GMR-leden. Recentelijk heeft de gemeente vanuit haar wettelijke taken met enkele verte genwoordigers van het openbaar onderwijs teruggeblikt op het fusieproces. Ook tijdens dat Rutten, voorzitter van MKB Limburg cluster Venlo en voorzit ter van de stichting FC Floriade, licht de voortgang en de plannen van FC Floriade toe. 3. De marsroute van de Floriade BV en de kansen voor het regiona le bedrijfsleven. Interview met Hein van Asperen, voorzitter van de raad van commissarissen van de Floriade BV. 4. Forumdiscussie over kansen en bedreigingen voor het regiona le bedrijfsleven. In de regio wor den in het kader van de Floriade allerlei initiatieven, plannen, manifestaties, symposia en werk maatschappijen in het leven geroepen met ieder hun eigen belangen en agenda's, maar van synergie en een (boven)regionale krachtenbundeling lijkt geen spra ke. Wordt zo de Floriade BV niet alle gelegenheid en reden gege ven om straks de versnipperde regio over te slaan en werkzaam heden uit te besteden aan bedrij ven buiten de regio? Of moet het gesprek bleek dat de doelen die gesteld waren bij de privatisering van het openbaar onderwijs ruim schoots zijn gehaald. Enkele ver- beterpunten op communicatief- en organisatorisch vlak zijn al door het SPOV-bestuur opgepakt. Op 1 april 2003 was de bestuur lijke fusie van het basisonderwijs in Venray een feit. De directe aanleiding tot deze fusie was de gemeentelijke opdracht om het openbaar onderwijs te privatise ren. Venray was een van de eerste gemeente in Nederland die koos een samenwerkingsbestuur. Nog steeds is het samengaan van scho len met drie verschillende levens beschouwelijke identiteiten een regionale bedrijfsleven juist niet te zeer focussen op de Floriade BV, maar haar eigen plan trekken? Aan de forumdiscussie nemen deel: Kees van Rooij (burgemees ter Horst aan de Maas), Hein van Asperen (voorzitter raad van com missarissen Floriade BV), Wil Houben (algemeen secretaris MKB Limburg), Jan Linssen (manager publieke taken en pro jecten Stichting Regio Floriade Venlo), Gé Peterink (directeur COP-Groep dat initiatiefnemer is van de Greenport Manifestatie) en Hans Rutten (voorzitter MKB Limburg cluster Venlo en FC Floriade). De discussie wordt geleid door Maurice Ambaum. Het symposium is voor ieder een vrij toegankelijk en begint om 20.15 uur. Inschrijven kan tot en met donderdag 23 maart door een e-mail te sturen naar info@mkb- venlo.nl. Meer informatie: www.mkb- venlo.nl uniek gegeven.Het hele fusietra ject had ruim drie jaar geduurd. Vanaf de start was er draagvlak voor deze fusie onder de mede werkers van alle betrokken scho len. Het openbaar onderwijs gaf de voorkeur voor het samengaan met de andere Venrayse basis scholen boven het oprichten van een eigen stichting van openbaar onderwijs in Venray of het opgaan in een stichting van open bare scholen in de regio. De goede samenwerking die al vanuit het verleden tussen de scholen bestond droeg bij aan het positie ve verloop van het proces. De fusie heeft die samenwerking nog eens versterkt. www.rienvanmierlotuinen.nl RIEN Voortvarend ondernemer met groot hart 1 Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 deC0MF0RTA^ www.comfortabel-wonen.com WONENaa/jpafc Keizersveld 615803 AP Venray tel.(0478)55 33 55 fax (0478) 58 60 60 www.verhaeg.nl www.probln.com TUINONTWERP! TUINAANLEG TUINONDERHOUD VAN MIERLO Helmondseweg 111 Deurne Tel.0493 314593 www.rienvanmierlotuinen.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5