Kritiek op verkiezingsavond in gemeentehuis Bomen en Spelen. Muziekdubs willen in gebouw Dingus Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Paters straat 15-17 Venray www.putt.nl Verbouwing basisscholen 26 MAART 'Waals vrouw onvriendelijk' 'Installatie raad was twee keer niks' BOSS venray Julicher Meijer ar B* i a Advocaten Adviseurs voor BOUWRECHT en MILIEURECHT ggjB im Online afspraak voor vaccinatie Centrum Venray -> Dsign: Exclusief bij Sanidröme MAN WOMAN PEEL EN MAAS Ton Teeuwen (CDA): "Het is erg tegengevallen" De politieke partijen hebben veel kritiek op de verkiezings avond die op 7 maart in het gemeentehuis gehouden werd. De gemeente wilde samen met Omroep Venray een politiek café organiseren met uitsla gen, commentaren en inter views. Maar daar kwam weinig van terecht. De slechte pre sentatie en het uitblijven van de verkiezingsuitslagen wek ten veel irritaties. "De avond is ons erg tegenge vallen", zei Ton Teeuwen (CDA) maandag in de vergadering van de fractievoorzitters. "Het was heel vervelend dat de verkiezingsuit slagen pas zo laat bekend werden. Terwijl in de zaal al veel mensen de uitslag wisten", aldus Teeuwen die de presentatie van Boudewijn de Hen, medewerker van Omroep Venray, zwaar onder de maat vond. "Het was onsamenhangend. Het was heel moeilijk te volgen." Door de drukte werd later op de avond de toegangsdeur naar de burgerzaal afgesloten. Er waren toen circa driehonderd personen binnen. Degenen die de zaal ver lieten, mochten er niet meer in. "Er waren mensen bij die even naar het toilet gingen. Ze stonden bij terugkeer voor een gesloten deur", vertelde Teeuwen die vond dat voortaan beter kan worden uitgekeken naar een andere loca tie. De andere partijen waren het volkomen met de kritiek van het CDA eens. "Onze fractie was hele maal gescheiden", zei Ike Busser (Samenwerking). "Sommigen stonden buiten op de gang. Het is wel vervelend als je daar moet horen dat je niet gekozen bent." Jolanda Dijkema (SP) had ook even de zaal verlaten maar kwam er daarna eveneens niet meer in. "Waarom is dit uitbesteed aan de lokale omroep", vroeg Dijkema zich af. "Er werd bijna niets anders dan muziek gedraaid." "Het was inderdaad chaotisch", vond Frans van der Kruijf (WD). Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) meent dat de burgerzaal hiervoor te klein is. "Er waren mensen bij die van veraf kwamen. Ze kwa men helaas niet meer binnen." Burgemeester Waals sprak van 'schijnveiligheid' door slechts 300 mensen toe laten. Bij andere gele genheden, zoals de sleutelover dracht aan prins carnaval, worden er meer personen toegelaten. Waals vindt evenwel dat een ver kiezingsavond in het gemeente huis behoort plaats te vinden. "Daarvoor moeten we niet naar een kroeg uitwijken. We moeten dan maar extra kosten maken voor een nooduitgang." Gerard Thijssen (inVENtief) meent dat de zaal beter ingedeeld kan worden. De techniek nam de hele raadzaal in beslag terwijl de horeca een grote hoek van de bur gerzaal nodig had. "Dat had veel teleurgstelde mensen in de hal voorkomen." De burgemeester toonde zich eveneens ongelukkig met de pre sentatie door Omroep Venray. "We moeten dit voortaan aan pro fessionals overlaten", aldus Waals die meldde dat hij om kwart voor tien de verkiezingsuitslag al kende. "Binnen een kwartier had iedereen het moeten weten." Pas tegen elf uur werd de uitslag bekend gemaakt. Waals zei dat de afdeling Publieksdiensten binnen kort met een evaluatie komt die besproken wordt met de fractie voorzitters. ik r De nationale boomfeestdag stond dit jaar in het teken van het thema 'Bomen en Spelen'. Vijftig kinderen van groep 7 en 8 van basisschool De FLierefluit plant ten woensdagmorgen vijftig bomen en struiken langs de wadi, een opvangsysteem van regenwa ter, in Antoniusveld, op de hoek van de A73 en Henri Dunantstraat. Voorafgaand aan deze dag was er op school de nodige aandacht geweest voor het thema bomen en spelen. Zo verzorgde Gerrit Linders (beheer der bomen) van de gemeente Venray in groep 7 en 8 een les over bomen en werden er nest kastjes gebouwd. De organisatie van de boomfeestdag is in handen van de afdeling openbare ruimte van de gemeente Venray. Het thema 'Bomen en Spelen' vloeit voort uit het maatschappe lijke probleem dat kinderen steeds minder buiten komen. De nationale boomfeestdag wil samen met Staatsbosbeheer kin deren stimuleren buiten in het bos, in de natuur te gaan spelen en op speelse wijze de natuur te leren kennen én meer te bewe gen! De provincie Limburg is met een deelname van 80% de provin cie waar de meeste gemeenten de nationale boomfeestdag vieren. Jaarlijks worden er op de derde woensdag van maart in heel Nederland bomen geplant. De boomfeestdag is niet alleen een mooie manier om kinderen in aan raking te laten komen met bomen, natuur en buiten zijn, maar het is ook een kans voor de gemeente om het broeikaseffect terugdringen. Bomen leggen C02- gassen vast en geven daar zuur stof voor terug. De provinciale commissie Boomfeestdag Limburg hoopt dat in 2007 nog meer gemeenten mee zullen doen aan de nationale boomfeestdag. Dan viert de stichting Nationale Boomfeestdag namelijk haar 50- jarig jubileum. De Koninklijke Harmonie Euterpe en MMSK St. Petrus' Banden hebben in een brief aan de gemeenteraad verzocht om te onderzoeken of het gebouw waar Dingus in gehuisvest was, gebruikt zou kunnen worden door beide muziekverenigingen. Zowel de harmonie als MMSK is al geruime tijd op zoek naar een nieuw onderkomen voor repeti ties en andere verenigingsactivitei ten. Met name is het erg belangrijk om de vele jeugdleden die beide muziekverenigingen hebben meer mogelijkheden te bieden, wat mogelijk is in een centraal in Venray gelegen en goed geoutil leerde voorziening. Het opereren VAN DER PUTT mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt van beide muziekgezelschappen vanuit een centrale locatie wordt als een groot voordeel beschouwd. Ook zien zij in het vrijgekomen gebouw goede moge lijkheden voor een levensvatbaar breder georiënteerd cultuurcen trum in het centrum. In hun brief aan de gemeenteraad geven de muziekverenigingen dan ook aan graag met andere geïnteresseerde verenigingen hierin te willen samenwerken om zo de kansen op het slagen van dit initiatief te ver groten. Vertrek van de harmonie uit de Perdstal, het huidige repeti tielokaal aan de Kempweg, zou voor Scouting Venray de weg vrij maken om aan de bosrand gehuis vest te worden, wat voor die ver eniging een ideale plek zou zijn. Herhuisvesting van de MMSK zou ook de uitbreiding van basisschool de Hommel vergemakkelijken. Fusie Halt Het college van burgemeester en wethouders van Venray heeft ingestemd met de ontbinding van het Halt-bureau steunpunt Venray en met de uitkomsten van het fusietraject om te komen tot één Haltbureau voor Noord- en Midden Limburg. Concreet betekent dit dat de vier Haltbureaus in Noord en Midden-Limburg (Roermond, Weert, Venlo en Venray) per 1 april 2006 fuseren tot de nieuwe Stichting Halt Limburg-Noord. Met de fusie wordt ingesprongen op de landelijke trend om te komen tot grotere Haltregio's en wordt tege moetgekomen aan de wens van de huidige vier Haltbureaus, de gemeenten en de politie om te komen tot een bundeling van krachten. Het college van B en W heeft ingestemd met de verbou wingsplannen van de basis scholen De Landweert in Venray, De Hei in Heide en H. Maria in Oirlo. Deze scholen kunnen tot en met 2007 hun gebouw aanpassen aan de laat ste eisen op het gebied van onderwijskundige vernieuwin gen. Op de scholen worden voorna melijk extra werkplekken en spreekkamers voor leerlingen en docenten gerealiseerd. De scho len hebben in overleg met hun bestuur hiervoor zelf hun wensen aangegeven. Voor deze verbou wingen stelt de gemeente een bedrag van in totaal 416.809 euro beschikbaar. De scholen dragen zelf een bedrag van 204.000 bij. Dit omdat er ook aanpassingen gerealiseerd worden, die niet onder de noemer onderwijskundi ge vernieuwingen vallen. Volgens afspraak komen deze kosten voor rekening van de scholen. Eerder zijn al plannen voor uitbreidingen en/of aanpassingen van de basis scholen Antonius (Veulen), Regina Pacis (Vredepeel), Petrus'Banden, De Toverbal, Coninxhof, De Keg, De Flierefluit, De Vlaswei, St. Jan de Doper (Merselo), St. Oda (Ysselsteyn) goedgekeurd. In 1994 heeft de gemeente Venray ruim drie miljoen euro beschikbaar gesteld om alle 21 basisscholen in Venray aan te laten passen aan de laatste ontwikkelingen op het gebied van onderwijskundige ver nieuwingen. Tot en met 2007 mogen alle scholen worden aange past. PEEL EN MAAS De GGD Noord- en Midden-Limburg biedt vanaf 1 januari 2006 reizi gers de mogelijkheid zelf een afspraak te plannen voor een consult, vaccinaties of malariatabletten via www.ggdnml.nl. Vul een postcode van woon- of werkplaats in én de dichtstbijzijnde vestiging wordt geselecteerd. Uiteraard is de reiziger vrij een andere vestiging te kie zen. In twee maanden hebben 70 reizigers hun afspraak via de digitale weg gemaakt (7%). Op de website vult de reiziger zijn reisgegevens zoals het land van bestemming, het aantal bestemmingen, vertrekda tum en duur van het verblijf in. Personen die gelijktijdig dezelfde reis maken, kunnen één afspraak plannen (maximaal 5 personen). Daarnaast is het mogelijk om de gezondheidsverklaring in te vullen, uit te printen en mee te nemen naar het spreekuur. Als een reiziger deze verklaring niet meeneemt, vindt het invullen voor aanvang van het consult bij de GGD plaats. Met de mogelijkheid afspraken voor een consult, vaccinatie of mala- riapillen via www.ggdnml.nl wil de GGD haar bereikbaarheid vergro ten. Het telefonisch spreekuur tussen 9 00 en 12.00 voor reisadvies en het maken van afspraken blijft behouden, telefoonnummer 077 850 48 48 (keuze 1). Circus Belly Wien Circus Belly Wien komt naar Venray. De voorstellingen wor den gehouden van woensdag 29 maart tot en met 2 april en vinden plaats op evenemententerrein Christoffelkruid. Op woensdag 29 maart vanaf 19.00 uur is de pre mièrevoorstelling, donderdag 30 maart zijn er voorstellingen om 16.15 uur en 19.00 uur, vrijdag 31 maart om 16.15 uur en 19.00 uur, zaterdag 1 april om 15.00 uur en om 19.00 uur en op zondag om 14.00 uur. Circus Belly Wien is een groot circus uit Oostenrijk met een internationaal program ma. Op het programma staan zes prachtige Friese hengsten, Siberische tijgers, jongleurs, een vrolijke hondenrevue, kamelen, spectaculaire luchtacrobatiek, slangen, fakirs, vrolijke clowns, apen, koorddansers, zebra's, gedresseerde huiskatten en als klap op de vuurpijl kan men genieten van de enige giraffe in Europa. Dassenburcht op De Blakt verstoord De gemeente Venray heeft bij de politie en de Algemene Inspectiedienst (AID) melding gedaan van verstoring van een burcht op industrieterrein De Blakt die mogelijk bewoond wordt door dassen. De gemeente heeft de AID en de politie gevraagd een onder zoek in te stellen. Een medewerker van de gemeente Venray constateerde donderdag dat de burcht opzette lijk verstoord is. De burcht, gele gen op grond van de gemeente, is te vinden aan de zuidkant van het toekomstige bedrijventerrein De Blakt. Voor het bedrijventerrein is inmiddels de procedure voor het voorontwerp bestemmingsplan opgestart, waarin ook een flora- en faunaonderzoek is uitgevoerd. Tijdens deze procedure zijn van uit de omgeving signalen ontvan gen dat er op of rond het indus trieterrein dassenburchten zouden zijn. In het eerder uitge voerde flora- en faunaonderzoek is dit niet naar voren gekomen. De gemeente heeft enkele weken geleden besloten om een aanvul lend onderzoek uit te laten voe ren naar het mogelijk gebruik van de burchten door dassen. Deze aanvullende onderzoeken zijn nog niet afgerond. De gemeente Venray en ook haar samenwerkingspartner voor de ontwikkeling van bedrijventer rein De Blakt, Maessen Projecten B.V., zijn zeer ontstemd over de verstoring van de burcht. Dit van wege het feit dat de das een beschermde soort is in het kader van de flora- en faunawet. Daarnaast omdat de aanvullende onderzoeken nu niet kunnen wor den afgerond, wat mogelijk kan zorgen voor vertraging in de ont wikkeling van het bedrijventer rein. Inbraken in auto's Dinsdagmorgen tussen 7.30 uur en 9-30 uur kreeg de politie een melding binnen van tien auto inbraken, die in de nacht maan dag op dinsdag in de omgeving van Boxmeer en Sint Anthonis hadden plaatsgevonden. In Maashees werd ingebroken in auto's in de Kalverstraat en Gildelandt. In Sint Anthonis betrof het de Lepelstraat, Eremietenstraat, Ascetenstraat, Kolonel Silvertoplaan en Comestraat. In Holthees werd in een auto in de Gildestraat inge broken en in Vierlingsbeek betrof het de Spoorstraat en de Grotestraat. De dader(s) had(den) het voor al voorzien op autoradio/cd-spe- lers. Inmiddels heeft de politie van alle betrokkenen een aangifte opgenomen. De technische recherche heeft een aantal auto's op sporen onderzocht. De politie is op zoek naar getuigen. Hebt u iets gezien of gehoord dat moge lijk verband houdt met deze reeks auto-inbraken, neemt u dan con tact op met de politie en bel 0900- 8844. Het CDA heeft zich geërgerd aan enkele uitspraken van burgemeester Waals bij het afscheid van de vertrekkende raadsleden. "We stellen het op prijs dat de burgemeester voor iedereen een praatje had", zegt Ton Teeuwen (CDA). "Maar hij had het niet moeten hebben over mooie vrouwen of moe ders. Dat is vrouwonvriende lijk. Het gaat om de inhoud van hun werk." Jolanda Dijkema (SP) was het met Teeuwen eens. "Ik heb ook liever dat de burgemeester het alleen over de kwaliteiten van een persoon heeft." Waals was het niet met de kritiek eens. "Ik deel uw mening niet. Ik heb ook posi tieve reacties ontvangen." Dinsdag 14 maart, een week na de verkiezingen, namen twaalf raadsleden afscheid. Na afloop werd in de burgerzaal een staande receptie gehouden. "Dat was erg formeel", vond Ike Busser (Samenwerking). "Waarom moe ten de vertrekkers zich in zo'n lange rij opstellen? Het had best wat losser en informeler gekund." "Je moet toch iedereen de kans geven om afscheid te nemen", reageerde Waals. "Als iedereen kriskras in de zaal staat dan komen sommigen minder aan bod. In zo'n rij is iedereen gelijk." ADVOCATEN Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Afgelopen donderdag werd de nieuwe gemeenteraad geïn stalleerd. Behalve het afleggen van de eed of gelofte viel er niets te beleven. Zelfs een toe spraak of welkomstwoordje kon er niet vanaf. "Het was twee keer niks", vond Elly van Dijck (PvdA). "Het was voor velen toch een heel speciale avond. Er waren ook veel familieleden en kinde ren bij. Die hadden toch wel wat meer verwacht. Maar binnen twee tellen was het alweer afge lopen", zei Van Dijck maandag in de vergadering met de fractie voorzitters. Burgemeester Waals verklaarde dat hij bewust niet het woord had gevoerd. "Want de vorige keer heb ik een verhaal gehouden over dualisme. En dat werd niet op prijs gesteld. Daarom heb ik deze keer maar niets gedaan omdat er geen behoefte aan was. Als ik niets zeg dan is het niet goed, en als ik wel wat vertel dan is het dus ook niet goed." Nieuwkomer Frans van der Kruijf (WD): "Het duurde inder daad wel erg kort. Het was toch leuk geweest als alle raadsleden iets over zichzelf verteld hadden." "Maar daar had niemand trek in", reageerde Waals "Ik heb nog gevraagd wie er het woord wilde. Van de gelegenheid werd geen gebruik gemaakt." Ike Busser (Samenwerking) vond het positief dat er na afloop drankjes aangeboden werden. "Dat was de vorige keer nog niet eens het geval." Ton Teeuwen (CDA) vindt dat er best extra aandacht geschon ken kan worden aan de officiële installatie van de nieuwe gemeen teraad. "Het is toch ook een stuk waardering. Velen hebben hard voor hun zetel moeten knokken en gaan nu vier jaar dit werk doen. Zo'n bijeenkomst mag best meer inhoud krijgen. De burge meester had toch iets kunnen zeggen." Voor Van der Kruijf had de ultrakorte installatie ook zijn voordelen. "Ik kon nu toch om half negen naar de repetitie van het mannenkoor. Ik had me er al voor afgemeld..." PAUL BROUWER MODE PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wülemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhofnl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Donderdag 23 maart 2006 - Pagina 3 r iTSfeifer' TO t een abonnement waard www.keijsersmanders.sanidrome.nl Compleet badkamermeubel Dsign met veel opbergruimte én 5 jaar garantie. Lade en kast voorzien van soft-closing. Leverbaar in wit of pergamon, gecombineerd met diverse houtsoorten of aluminium. Voor de droomprijs van 1.995,- *excl. kraan en montage) Keijsers-Manders anidröme irs^an Keizersveld 40, Venray, tel.: (0478) 55 06 70 HUGO BOSS WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 www.paulbrouwer.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3