Gemeente Ven ray Gratis Nederlandse Identiteitskaart voor 14-jarigen Enquête geluid horeca en evenementen Openbare bekendmakingen Terugblik Verkiezingen 2006 Zomertijd: klok vooruit Koopzondag 26 maart: gratis parkeren Deze week Evenementen Collectes PEEL EN MAAS Donderdag 23 maart 2006 - Pagina 22 Gemeentehuis Openingstijden Johan Roerink. Eind 2004 hebben Burgemeester en Wethouders van Venray de regeling 'Geluid bij horeca, horecagerelateerde festiviteiten en evene menten' vastgesteld. Na ruim een jaar evalueert de gemeente deze regeling. Ook uw mening hierover stelt zij op prijs! De regeling beschrijft hoe in de gemeente Venray wordt omgegaan met geluid afkomstig van horeca-inrichtingen, maar ook in het geval er sprake is van geluidsproducerende evenementen. De gemeente wil graag weten wat uw ervaringen zijn sinds de invoering van deze regeling. Welke aspec ten ervaart u als positief? Zijn er nog verbeterpunten? Of waar moet de gemeente de regeling bijstellen? Uw reacties ontvangen wij graag uiterlijk 1 mei 2006. Per post ter attentie van Bas Konings of Johan Roerink of via gemeente@venray.nl onder vermelding van 'enquête geluid horeca en evenementen'. Voor vragen kunt u contact opnemen met Bas Konings of Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstellingen Voorgenomen vrijstellingen Verleend Bestemmingsplannen Ontwerp uitwerkingsplan (art. 11 WRO) Ontwerp bestemmingsplan Inspraak beleidsregel Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Besluit Ontheffing Stookverbod Voornemen Besluiten Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 12 '_L Word je dit jaar 14? Dan kan je binnen acht weken voor je 14e verjaardag bij de gemeente een gratis Nederlandse Identiteits kaart (NIK) krijgen. Dat kan slechts eenmalig én je moet de aanvraag doen voor je 15 wordt. Voldoe je aan bovenstaande eisen en heb je al een (geldige) Neder landse Identiteitskaart? Geen pro bleem. Je kunt evengoed in aanmer king komen voor een gratis NIK. Je moet dan wel je huidige (geldige) identiteitskaart inleveren. De gemeente schrijft alle Venrayse jongeren ongeveer twee maanden voor hun 14e verjaardag aan. Tot nu toe hebben 70 van de 73 aange schreven 14-jarigen van het aanbod gebruikgemaakt. Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 2006 introduceerde de gemeente Venray twee nieuwe mogelijkheden: de stempas waar mee de kiezer bij een willekeurig stembureau kon stemmen en de stemmachine voor slechtzienden en blinden. Van de 18.144 personen die op 7 maart 2006 stemden, gingen 1.425 mensen in een ander stemdistrict stemmen dan waar zij geregistreerd staan. Dat is 7,9% van het totaal aantal stemmers. Koploper was het gemeentehuis waar 244 mensen uit een ander stemdistrict hun stem uitbrachten. 192 personen maakten gebruik van het mobiele stembureau. Stemmachine voor slechtzienden en blinden Venray was een van de dertien gemeenten waar slechtzienden en blinden zelfstandig konden stemmen in een speciaal stembureau met audio-onder- steuning. In Venray maakten vier mensen gebruik van deze mogelijkheid. De Federatie Slechtzienden- en Blindenbelang heeft een onderzoek laten uitvoeren om het gebruik van deze apparatuur in kaart te brengen en de waardering voor deze nieuwe mogelijkheid te peilen. Uit dit onderzoeksrapport blijkt met name dat de waardering voor het zelfstandig stemmen zeer goed is (gemiddeld 8,7). Ook de waardering voor de apparatuur is goed (gemiddeld 8,0). De informatievoorziening door de gemeente krijgt een voldoende (ge middeld 6,4). Dat laatste aspect verdient dus meer aandacht. In Venray zijn naar schatting zo'n tweehonderd mensen blind of slechtziend. Hopelijk maakt een betere informatievoorziening dat volgend jaar bij de Tweede-Kamer verkiezingen meer mensen gebruikmaken van de speciale stemmachine. Van zaterdag 25 maart op zondag 26 maart zetten we de klok om 2.00 uur een uur vooruit. Handig om te weten: in het VOORjaar gaat de klok een uur VOORuït! Komend weekend begint de zomer tijd dus weer. Daardoor wordt het niet in het holst van de nacht licht. Bovendien kunnen we 's avonds een uur langer van het daglicht profite ren. Zonder zomertijd zou het eind juni tegen half vier's nachts licht worden en tegen half tien 's avonds al weer donker. Sinds 1996 begint de zomertijd op de laatste zondag van maart en eindigt op de laatste zondag van oktober. De Ministerraad heeft besloten dat dat in elk geval tot en met 2006 zo blijft. De zomer tijd eindigt dit jaar dus op zondag 29 oktober. Bouwvergunningen en vrijstellingen - St. Servatiusweg 6a - carport (nr. ba060117) - Van Montfortstraat 4 - terrasoverkapping (nr. ba060118) - Jan Poelsweg 12 - bedrijfswoning (nr. ba060119) - Zilverschoon 51 - vergroten woning (nr. ba060120) - Ranonkel 10 - vergroten woning (nr. ba060121) - Stationsweg 46 - veranderen ruimten westvleugel gebouw A (nr. ba060122) - Deputé Petersstraat 30 - veranderen bedrijfsgebouw (nr. ba060123) - Merseloseweg 165 - veranderen garage (nr. ba060124) - Mina Krusemanstraat 29 - vergroten woning (nr. ba060125) - Nieuwlandstraat 1 - vergroten woning (nr. ba060126) - St. Jozeflaan 52 - vernieuwen wintertuin (nr. ba060127) - Vennootstraat 5 - veranderen vrachtwagengarage (nr. ba060128) - Oomenlaan 9 - woning en garage (nr. ba060129) - Horsterweg 66 - vergroten woning (nr. ba060130) - Eisenhowerstraat 6 - vergroten woning (nr. ba060131) - Torenvalk 26 - carport en overkapping (nr. ba060132) Sloopvergunningen - Kempkensberg 4 - gedeeltelijke sloop dak (nr. slp060008) - Merseloseweg 85 - gedeeltelijke sloop dak (nr. slp060009) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Grootdorp - drie woningen met garage (nr. ink0507765) - Sleutelbloem 26-28 - verbouwen schoolwoningen (nr. ba060006) - Hoogheidseweg 8 - tuinhuisje (nr. ba060084). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 24 maart 2006 t/m 4 mei 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze in dienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen -voor zover nodig met toepassing van artikel 15, artikel 17, artikel 19, lid 1, 2 of 3 Wet ruimtelijke ordening en arti kel 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: - Dijkhof 1 - woning met garage (nr. ba060061). U kunt de desbetreffende stukken van 24 maart 2006 t/m 7 april 2006 (2 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Adelbertweg 44 - serre (nr. ba060096, verzenddatum 13/03) - Pascherhof 32 - woning (nr. ba060025, verzenddatum 13/03) - Pascherhof 30 - woning (nr. ba060023, verzenddatum 14/03) - Grote Markt (nabij nummer 5) - verplaatsen pomp (nr. ba050544, verzenddatum 14/03) - Keizersveld 16 - opslaghal (nr. ba050519, verzenddatum 14/03) - Cellostraat 31 - gebruik schuur als nagelstudio (nr. prin040150, verzenddatum 16/03) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - 'Uitwerkingsplan Brabander Aan den Heuvel, clusters II t/m IV' Het ontwerpplan maakt deel uit van de ontwikkeling van de tweede fase van het woongebied Brabander Aan den Heuvel in Venray en voorziet in het realiseren van circa 427 woningen in verschillende woningtypen. De tweede fase omvat globaal het gebied tussen het in uitvoering zijnde plandeel 'Aan den Heuvel cluster 1' aan de zuidzijde en de Buitenweg aan de noordzijde. U kunt de desbetreffende stukken van 24 maart 2006 t/m 6 april 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -tijdens de inzagetermijn- een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. - 'Herzieningsplan Brabander Aan den Heuvel 2006' Het ontwerpplan maakt deel uit van de ontwikkeling van de tweede fase van het woongebied Brabander Aan den Heuvel in Venray en voorziet in het realiseren van circa 38 woningen in verschillende woningtypen in een zone langs de Beekweg. De tweede fase omvat globaal het gebied tussen het in uitvoering zijnde plandeel 'Aan den Heuvel cluster 1' aan de zuidzijde en de Buitenweg aan de noordzijde. U kunt de desbetreffende stukken van 27 maart 2006 t/m 8 mei 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze naar voren brengen bij de gemeenteraad. Voor het inbrengen van een mondelinge zienswijze kunt u een afspraak maken met de afdeling Publieksdiensten. - 'Beeldkwaliteitplan Brabander Aan den Heuvel, tweede fase' Het ontwerpplan voorziet in het richting geven aan het beeld van de wijk, de buurt, de straat en de woning. In het plan worden drie doelen nagestreefd: het vastleggen van de hoofdlijnen van beleid gericht op de algemene betekenis van de hoofdstructuur van het plangebied, het geven van concrete aanbevelingen en richtlijnen als leidraad bij de uitwerking van bouw- en inrichtingsplannen en het fungeren als objectief toetsingskader bij de welstandstechnische beoordeling van bouw- en inrichtingsplannen. U kunt de desbetreffende stukken van 24 maart 2006 t/m 20 april 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke of mondelinge zienswijze naar voren brengen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het inbrengen van een mondelinge zienswijze kunt u een afspraak maken met de afdeling Publieksdiensten. - Horsterweg - 10 eiken i.v.m. reconstructiewerkzaamheden, herplant 12 bomen U kunt de desbetreffende stukken van 23 maart 2006 t/m 4 mei 2006 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Zie voor het indienen van een bezwaar schrift de rubriek Bouwplannen. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Zwartwater 2 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan P. van Zutphen, Zwartwater 2 te Vredepeel voor een varkenshouderij. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 24 maart 2006 t/m 4 mei 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 80 51, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te verlenen van het verbod om afvalstoffen te verbranden op de locaties: - Deurneseweg 40 te Heide - aan dhr. J.L.T. Vollenberg voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen en erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Zwarteklef 43 te Venray - aan dhr. P.J.M. Ermers voor het verbranden van snoei- en sprok kelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Pas 3 te Merselo - aan dhr. H.G.G. Weismans voor het verbranden van snoei- en sprokkel hout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Deurneseweg 87 te Heide - aan dhr. M.M.J.A. Jenniskens voor het verbranden van snoei en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 23 maart 2006 t/m 6 april 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijze over het voornemen indienen bij Burgemeester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden op de locaties: - Weideweg 19 te Leunen - aan dhr. M.B.G.M. Smits voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Heesakker 17 te Castenray - aan dhr. L. Vroemen voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen en aan de erfbe planting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Sparrendreef ongenummerd te Oostrum - aan dhr. P.W.G. Van Dijck voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen en aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 23 maart 2006 t/m 4 mei 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een bezwaarschrift over het besluit indienen bij Burgemeester en Wet houders. Zie voor het indienen van een bezwaarschrift de rubriek Bouwplannen. Donderdag 23 maart 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray Tijdens de koopzondag op zondag 26 maart mag u gratis parkeren op alle parkeerplaatsen waar u normaal zou moeten betalen. Maar, let op: het blijft ook op de koopzondag verboden om te parkeren op: - plaatsen van vergunninghouders - parkeerplaatsen voor invaliden - de trottoirs - plaatsen waar een parkeerverbod geldt. Ook op koopzondagen controleert de parkeerpolitie. Laat uw bezoek aan de gezellige koopzondag niet beder ven door een onnodige bekeuring. 26 mrt - Vlooienmarkt, sporthal De Weert 26 mrt - Koopzondag 19 t/m 25 mrt - SIMAVI 26 mrt t/m 1 apr - ZOA vluchtelin genzorg Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 22