Gemeente Ven ray Gemeenteraad: oud en nieuw Ontwerpplannen Aan den Heuvel fase twee Informatieavond herinrichting Oude Oostrumseweg Financiële bijdrage voor JOOP Bestuurlijke fusie basisscholen succesvol Doorontwikkeling haven gezamenlijk project Denk aan de zomertijd: zet van zaterdag 25 op zondag 26 maart de klok een uur vooruit! PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 12 De herinrichting van de Oude Oostrumseweg gaat bijna van start. Dinsdag 28 maart geeft de gemeente een toelichting op deze plannen in De Witte Hoeve, aanvang 19.30 uur. Tijdens de informatieavond gaat de gemeente onder meer in op de geplande werkzaamheden, planning, huisvuilophaaldienst, bereikbaarheid van de panden en waar te parkeren gedurende de werkzaamheden. De aannemer die het werk gaat uitvoeren is bekend en bij deze avond aanwezig. Tekeningen van de plannen voor de Oude Oostrumseweg liggen ter inzage bij de publieks- balie van het gemeentehuis. Hebt u nog vragen over de informatieavond of over de herinrichting van de Oude Oostrumseweg? Neem dan contact op met de gemeente Venray. Het project Jonge Ondernemers Op Pad (JOOP) ontvangt van de gemeente Venray een bijdrage van drieduizend euro. JOOP ontwikkelde een leer traject voor jonge ondernemers. Die hebben vaak behoefte aan onderling contact om informatie uit te wisselen over bedrijfsstrategie, bedrijfsvoering en innovatie. Zo'n tien tot vijftien plaatselijke on dernemers nemen deel aan acht bijeenkomsten. Tijdens die meetings wisselen zij kennis en erva ringen uit, ontwikkelen persoonlijke vaardigheden en leggen zakelijke contacten. Het project levert een bijdrage in scholing van en visieontwikkeling bij jonge ondernemers. Daarmee sluit het aan bij de nota Sociaal Economisch Plan Venray. De reden waarom het college van B en W heeft besloten JOOP financieel te steunen. Venray, focus op mensen Donderdag 23 maart 2006 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 De bestuurlijke fusie van het openbaar protestants, christelijk en katholiek basisonderwijs in Venray heeft positieve resultaten opgeleverd. Dat blijkt uit de enquête die stichting Samen- werkingsbestuur Primair Onder wijs Venray (SPOV) en regio heeft gehouden onder haar mede werkers. De fusie vond op 1 april 2003 plaats. De directe aanleiding voor de fusie was de gemeentelijke opdracht om het openbaar onderwijs te privatise ren. Venray is een van de eerste gemeenten die koos voor een samen- werkingsbestuur. Nog steeds is het samengaan van scholen met verschillende levensbeschouwelijke identiteiten een uniek gegeven. Bij de bestuurlijke fusie stelden de partijen een aantal voorwaarden: - behoud van de eigen (levens beschouwelijke en pedagogische) identiteit; - een algemeen bestuur dat staat voor het algemeen belang van alle scholen; - vermindering van de bestuurslast voor de gemeente en scheiding van bestuurstaken met betrekking tot onderwijs; - behoud werkgelegenheid en ver hoging mobiliteit van het personeel; - gezonde financiële basis voor de scholen; - behoud ouderparticipatie en zorg vuldig aanname- en toelatings beleid voor kinderen. Gemeenteraadsverkiezingen hebben vanzelfsprekend gevolgen voor de samenstelling van de gemeenteraad. Dinsdag 14 maart stond dan ook in het teken van afscheid nemen. Op donderdag 16 maart zijn de leden van de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. Twaalf raadsleden met in totaal 86 jaar ervaring namen afscheid van de Venrayse gemeenteraad. Vijf raadsleden kozen er zelf voor om geen deel meer uit te maken van de raad. Voor de andere zeven liepen de verkiezin gen echter uit op een persoonlijke teleurstelling. Het afscheid betekent voor een aantal van hen niet dat zij zich niet meer inzetten voor de Venrayse samenleving. Zij blijven actief achter de schermen, bijvoorbeeld in de raads commissies. Afscheid namen: Jeanne Hendrix-Verberne, Rein Dupont, Jan Classens (CDA), Leonie Cals, Fran Janssen en René Francken (VVD), Martin Wijnhoven, Cor Vervoort (Samenwerking Venray), Victorine Derks, Tiny Grebenjak-Bennehij, Richard de la Roij (Lokaal Aktief). Helaas kon raads- nestor Joost van de Vorle niet bij 'zijn' laatste raad zijn. Zijn jarenlange inzet werd in zijn afwezigheid geprezen. Nieuwe raad De nieuwe gemeenteraad voor de komende vier jaar bestaat uit: Gerda van Stelten-Houterman, Lei Heidens, John Michels, Ton Teeuwen-Peeters, Toon Loonen, Patrick van der Broeck, Paul Litjens (CDA), Ike Busser, Gerrit Verkoeijen, Theo Mulders, Tineke Lamers-Vorst, Martin Leenders (Samen werking Venray), Bert Linskens, Henk Bisschops, Elly van Dijck-Kersten, Hassan Najja, Marius Emons, Ahmet Kogyigit (PvdA), Gerrit Lemmens, Hans Teunissen (Lokaal Aktief), Frans de Kruijf, Ingeborg de Barbanson (VVD), Jolanda Dijkema, Elianne Sweelssen (SP), Gerard Thijssen (inVENtief). De voltallige, nieuwe gemeenteraad Venray en Meerlo-Wanssum stellen samen een plan van aanpak en een samenwerkingsverband voor de doorontwikkeling van de haven in Wanssum op. Dat hebben de colleges van Burgemeester en Wet houders van beide gemeenten besloten. Meerlo-Wanssum is al geruime tijd bezig met plannen voor de verdere ontwikkeling van het havengebied. Omdat de haven ook voor Venray een belangrijke functie vervult, is de gemeente Venray al in een vroegtijdig sta dium, zowel bestuurlijk als ambtelijk, bij de ontwikkeling van de plannen betrokken. De basis hiervoor ligt in de intentieverklaring die beide gemeen ten in 1999 met elkaar zijn aangegaan. Daarin is de ontwikkeling van de haven beschreven als een gemeenschappelijk speerpunt. In 2003 hebben beide colleges een visie op de ontwikkeling van de haven opgesteld. Hierin geven zij aan dat de verdere ontwikkeling van de haven, als onderdeel van het project Het Nieuwe Wanssum, grote meerwaarde heeft voor de gehele regio en Venray in het bijzonder. Inmiddels ligt er ook een provinciaal initiatief rond de verdere ontwikkeling van de Noordelijke Zandmaas waarin de oude Maasarm, Ooijen-Blitterswijck-Meerlo-Wanssum, overlopend in de bedding van de Groote Molenbeek een grote rol speelt. Plan van aanpak Vanwege de complexiteit en samenhang tussen de verschillende projecten stellen Venray en Meerlo-Wanssum samen nu eerst een plan van aanpak op. Daarin wordt duidelijk gemaakt hoe in formele samenwerking tussen de beide gemeenten een concreet plan voor de doorontwikkeling van de haven van Wanssum, zowel op korte als langere termijn, tot stand kan komen. Bij die doorontwikkeling ligt er een nadrukkelijke relatie met Het Nieuwe Wanssum en de Noordelijke Zandmaas. Het plan van aanpak moet ook zicht geven op de betrokken partners, de noodzakelijke ambtelijke capaciteit, of er al of niet externe inzet nodig is, de kosten, de kostenverdeling tussen de partners en de planning. Voldaan aan voorwaarden Aan de enquête, eind 2004 gehou den, deden zowel onderwijzend per soneel als directeuren en leden van de medezeggenschapsraden en de gemeenschappelijke medezeggen schapsraad mee. Daaruit kwam naar voren dat aan de voorwaarden is voldaan. Kort geleden heeft de ge meente vanuit haar wettelijke taken met enkele vertegenwoordigers van het openbaar onderwijs teruggeblikt op het fusieproces. Ook hieruit bleek dat de gestelde doelen ruimschoots zijn gehaald. Enkele verbeterpunten op communicatief en organisatorisch vlak zijn al door het SPOV-bestuur opgepakt. Alle betrokken partijen vinden dat met de bestuurlijke fusie een goede stap is gezet voor de toekomst van het basisonderwijs in Venray. De ontwerpplannen voor de ontwikkeling van de tweede fase van Brabander Aan den Heuvel zijn vrijgegeven voor inspraak. Die bestaan uit een uitwerkingsplan, een herzieningsplan en een beeld kwaliteitplan. De tweede fase van Brabander Aan den Heuvel grenst aan de zuidzijde aan het plandeel 'Aan den Heuvel cluster I'. Aan de noordzijde grenst fase twee globaal aan de Buitenweg. In het uitwerkingsplan is de woonbestemming uitgewerkt tot een plangebied waarin ruimte is voor zo'n 427 woningen. Het herzieningsplan betreft een zone direct langs de Beekweg en heeft met name betrekking op de plaats van de rotonde voor de toekomstige wijkont- sluiting Beekweg/Buitenweg. Ook is de oorspronkelijke opzet met zeer ruime bouwkavels met een minimum van 750 m2 aangepast aan de Venrayse be hoefte aan minder grote bouwkavels. Er is nu ruimte voor zo'n 38 woningen. Het derde ontwerpplan is een beeldkwaliteitplan voor fase twee. Gevarieerd aanbod De planning is om fase twee in de periode 2006-2010 te realiseren. De feitelijke voortgang wordt afgestemd op de Venrayse woningmarkt. Voor de opzet en realisatie van de plannen heeft de gemeente een samenwerkings overeenkomst met Loobeek Ontwikkelingsmaatschappij. Venrays grootste woningbouwproject kent een gevarieerd aanbod van zowel koop- als huur woningen. Van rijtjeswoningen, halfvrijstaande/geschakelde woningen en patiowoningen tot vrijstaande woningen, appartementen en vrije bouwkavels. De ontwerpplannen geven helder inzicht in de verkavelingopzet, waterhuis houding, invulling van de groenstructuur en de na te streven beeldkwaliteit. Aan den Heuvel fase twee is gericht op wonen in een bosrijke omgeving met een informeel karakter. Dat betekent dat een aantal waardevolle groenele- menten en enkele bestaande woningen in het plan blijven gehandhaafd. De Nieuwe Overloonseweg krijgt een belangrijke functie bij de ontsluiting van de wijk. De Broekweg en de Buitenweg blijven belangrijke buurtontsluitings- wegen. De groene as, die centraal in de wijk ligt, verbindt twee bijzondere, groene ruimten met elkaar. De langzaam verkeersvoorziening, zoals wande len en fietsen, wordt in deze groene as gerealiseerd. Inspraak De drie ontwerpplannen liggen met ingang van vrijdag 24 maart 2006 ter inzage. Omdat de voorgeschreven procedures per plan verschillen, gelden er afwijkende inzagetermijnen. Het uitwerkingsplan ligt twee weken ter inzage, het herzieningsplan zes weken en het beeldkwaliteitplan vier weken. U kunt zienswijzen tegen de plannen kenbaar maken. Zie voor meer informatie ook de openbare bekendmakingen. Globaal verkavelingplan Brabander Aan den Heuvel

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21