Vrouw Holland, Raices Cubanas en Die Zauberflöte Met Peel en Maas naar Jan, Jans en de kinderen Concert en veiling in Meerlo Los Tontos gaat terug in de jaren 80 I Toneel in Wanssum Het derde geheim Woordzoeker Te zien tot eind maart 2006 door heel nederland «em# www.janjansdekomedie.nl PEEL EN MAAS STEVE BERRY PEEL EN MAAS Donderdag 23 maart 2006 - Pagina 15 Gevarieerd programma in Schouwburg De meeste diva's sterven jong. Vrouw Holland begint pas. Ongedwongen en spon taan doen zij Nederland weer aan samen met het Corsetge- bouworkest (u leest het goed) onder leiding van pianist Rei nout Douma. Vrijdag 24 maart om 20.00 uur zijn ze te vinden in de schouwburg van Venray. Na jaren in de schaduw van hun eigen anonimiteit geleefd te hebben, worden nu Nederlands grootste namen aangetrokken om Vrouw Holland te lanceren. Met de vraag: 'Leer mij diva zijn', laten zij zich inspireren door wereld vrouwen als Dolly Parton, Shirley Temple en Ankie van Grunsven. Zo verkrijgen zij de status 'La'. Op hoge hakken benen ze de werve lende show van hun leven nauwe lijks bij. Groots en meeslepend is het concert dat de eigen voorstel ling te boven gaat. Zij doorstaan een Nipplegate, make-overs en hangovers met als doel internatio nale explosie. Vrouw Holland dijt uit! In Corset is het vierde pro gramma van Vrouw Holland, dat bestaat uit Gabriëlle Glasbeek, Marieke Klooster, Karin Noeken, José Zwerink en Reinout Douma. CUBANAS Na twee succesvolle tours in 2003 en 2004 komt Raices Cuba nas weer naar Nederland in het seizoen 2005 - 2006. Dit keer met hun nieuwe show Aliora y Siemp- re. Laat u op sleeptouw nemen door de muzikale klanken van Cuba! Op dit heerlijke Caribische eiland werden in de afgelopen eeuwen de invloeden van de Spaanse (snaar)muziek vermengt met de ritmische slaginstrumen ten van de Afrikaanse slaven. Het resultaat: een geweldige dansbare muziek, vol passie en emotie! Muziekstijlen zoals salsa, son, bolero, tumbao, guaracha en latin-jazz passeren de revue. Zaterdag 25 maart om 20.00 uur gaat het dak van Schouwburg Venray er weer af. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wilt u dus een paar uur op vakantie naar Cuba, kom dan langs. DIE ZAUBERFLÖTE Het is inmiddels 250 jaar gele den dat Mozart geboren werd en in de gehele wereld wordt dat herdacht middels nieuwe produc ties, concerten, boeken en festi vals: Het Mozartjaar 2006. De inmiddels beroemde Staatsopera van Tatarstan ensceneert een nieuwe, frisse Zauberflöte, die een 'Harry Potterachtige' ensce nering zal krijgen voor de vele wonderbaarlijke verwikkelingen op het toneel. De draken, gehei me deuren, gevaarlijke opdrach ten, goede en kwade toverkrach ten en zelfs een paar kinderen als 'toverleerlingen' vormen namelijk ook ingrediënten in deze opera. Maar de inhoud geeft ook aanlei ding tot allerhande andere bespie gelingen, waarover in de loop der eeuwen boeken zijn volgeschre ven. Zeker is echter dat Die Zau berflöte vanaf de eerste opvoe ring in 1791 meteen een onge looflijk publiekssucces was. In Wenen werd het stuk in de eerste 5 jaren meer dan 300 keer gespeeld en in 1795 was de opera al in Amsterdam te zien. Inmiddels is het de meest gespeelde Mozart Opera en ook nu nog behoort het tot het meest geliefde repertoire. Zondag 26 maart om 14.30 uur kunt u zelf ook een kijkje komen nemen. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. JAN, JANS EN DE KINDEREN Maandag 31 oktober 2005 was het dan zover. Na 35 jaar wach ten, stonden de figuren van de strip Jan, Jans en de kinderen in de première eindelijk met hun eigen musical op de planken. De rode kater bijt de spits af. Een groot oranjeachtig kostuum met komische oren en staart symboli seert de cynische kater van het gezin. Dan verschijnt het gezin Tromp op het toneel. Exact zoals ze jaar in jaar uit getekend zijn door Jan Kruis, tot op de laatste schoen.t naar Drenthe. Natuurlijk wil Catootje mee en weet het gezin Tromp over te halen om ook te gaan. Eenmaal daar aange komen verandert alles. Jan wordt huisvader, Jans gaat werken, Kar lijn wordt Gothic ("Want ieder een in Drenthe is Gothic"), Catootje wordt gepest op school Sanne Wallis de Vries treedt op woensdag 29 maart op in de schouwburg. Foto: Bob Brons hof/. en de rode kater wordt verliefd. Uiteindelijk weet opa het gezin weer op de rails te krijgen en komt alles weer goed.Een ware sterrencast brengt deze voorstel ling tot een dolkomische avond. Plien van Bennekom (o.a. Plien en Bianca en Koefnoen) speelt Jans, Alex Klaasen (o.a. Kopspij kers cabaret) vertolkt zoals eerder vermeld de rollen van Jeroentje, Opa, alle vriendjes van Karlijn, de charmante buurman, de hond die denkt dat hij Napoleon is en ga zo maar door. Vader Jan wordt gespeeld door Wil van der Meer (Pluk van de Petteflet). De rode kater wordt heerlijk sinister gebracht door Niek Barendsen, die tevens verantwoordelijk is voor het script en de liedteksten. Catootje wordt gespeeld door Kim van Zeben (de musical Kik ker) en Karlijn wordt gespeeld door Anne van Veen Elk gezin in Nederland móet stukken uit de musical herkennen uit de thuissi tuatie. Maar dan op zo een manier overtrokken dat dit het dolko misch maakt. Liedjes over de eenzaamheid van Jans, de wraak van de rode kater, een vader in midlife crisis die zijn droom als rockster niet los kan laten, Jeroen als reggaes- ter en ga zo maar door vullen de avond. Dinsdag 28 maart om 20.00 uur is de voorstelling te zien in de schouwburg. SANNE WALLIS De VRIES Sinds Sanne Wallis de Vries tien jaar geleden het Leids Cabaretfes tival won heeft zij een niet gering oeuvre op haar naam gebracht. Behalve haar theatertrilogie Sop, Zin en Stuk, die alledrie op de televisie werden vertoond, speel de zij een hoofdrol in de musical Foxtrot en bracht zij in Kopspij kers zeer succesvol vele typetjes tot leven. Bovendien was zij co auteur van Rinus aan de Rekstok, een boek met interviews en brie ven, en verschenen er vele columns van haar hand in diverse media. Na een bewuste podium stilte van anderhalf seizoen popelt Sanne om voor de vierde keer op tournee te gaan. Woens dag 29 maart om 20.00 uur staat ze in Schouwburg Venray op de planken met haar show Vier. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. JOOP TEN HEUL De muzikale komedie Joop ter Heul is donderdag 30 maart om 20.00 uur te zien in Schouwburg Venray. In de voorstelling Joop ter Heul, vrij naar de populaire boekenserie over de HBS-scholier Joop ter Heul, keren de makers van de succesvolle komedie Een Zomerzotheid Cissy van Marx- veldt opnieuw binnenstebuiten. Maar waar het nu precies over? Wat kan het publiek verwachten? "Ik hou van woest door de stad karren zodat een slagersjongen 'modjo' tegen je roept. Ik ben dol op fluiten tussen mijn tanden, maaien met mijn armen, kanjers van strikken in mijn haar en gezondheidslijfjes. Ik ben werke lijk niet geschikt voor schoenen waarin je 's avonds papierprop pen moet duwen voor de vorm of een korset dat je onder ma's ogen wordt aangemeten... O Griet, nee." Dit is Joop ter Heul ten voe ten uit. Ze is een lange, uitbundi ge, springerige, sportieve en vooral rebelse meid. In de voor stelling klinkt volksmuziek en zit ten vele liedjes, Nederlandse en buitenlandse klassiekers zoals Hab' mich lieb, Whispering, Een zoen, I'm sorry I made you cry en Toch ben ik dol op jou. Boven dien componeert Bas Odijk muziek bij liederen uit de boeken van Joop ter Heul. Informatie en kaartverkoop Mocht u geïnteresseerd zijn in één van de bovenstaande voor stellingen, of wilt u kijken wat Schouwburg Venray nog meer te bieden heeft dit seizoen, kunt u kijken op onze website www.schouwburgvenray.nl of telefonisch contact met ons op nemen op 0478 - 530999- De kassa is geopend op werkdagen tussen 10.00 en 15.00 uur en één uur voor aanvang van een voor stelling. Kaarten kunt u ook per e- mail reserveren op kassa@schouwburgvenray.nl jj \5 Voor meer informatie: aan tafel applaus astronautski bellenblazen boerderij chocolade c De oplossing moet voor 27 maart bij de schouwburg binnen zijn. Op dinsdag 28 maart is de voor stelling Jan, Jans en de kinderen in de schouwburg te bewonde ren. Peel en Maas plaatst speciaal voor dit spektakel een woordzoe ker. Er zijn twee prijzenpakketten te winnen, bestaande uit twee vrijkaarten voor de voorstelling op 28 maart in de schouwburg, een programmaboek van de voor stelling en een knuffel van een rode kater. De deelnemers kun nen hun woordzoeker opsturen naar de schouwburg; Schouw burg Venray, t.a.v. Yvonne Mar tens, Postbus 88, 5800 AB in Ven ray. De inzendingen dienen uiterlijk 27 maart bij de schouwburg bin nen te zijn. Dansavond Dansvereniging Amusement Venray e.o. houdt op zaterdag 25 maart een dansavond in Danscen trum Janssen in Venray. Aanvang 21.00 uur. Leden, gasten en ande re dansliefhebbers zijn deze avond welkom. Graffiti workshop V-Kick houdt op zaterdag 25 maart een graffiti workshop. De wensmuur op het Raayland Colle ge iheeft veel wensen opgeleverd en een die veelvuldig voorkwam was dus graffitispuiten! Voor V- Kick weer reden om er tegen aan te gaan. V-Kick laat de workshop geven door Wonderfullgraphics (www.wonderfullgraphics.nl). Er is tijd voor uitleg, het aankleden van de locatie en het spuiten zelf. Ook is er een thema voor het spuiten dat men zelf kan bepalen door op www.v-kick.nl de poll in te vullen. Aanmelden kan via bovenstaan de website www.v-kick.nl. Lenteconcert 2006 De Aostrumse Zangkompeneej geeft op zaterdag 25 maart haar jaarlijkse Lenteconcert. Er zijn optredens door het Grubbenvor- ster Mannenkoor, Mannergesang- verein Concordia uit Straelen, het Smartlappenkoor Steyler Staar uit Steyl en de Aostrumse Zangkom peneej. Het concert wordt gehou den in gemeenschapshuis D'n Oesterham in Oostrum. Aanvang 20.30 uur. De Aostrumse Zang kompeneej repeteert wekelijks onder leiding van Marcel Kuepers in het zaaltje van 't Allemanscafé in Oostrum. Wie zin heeft om mee te zingen kan contact opne men met voorzitter A. Derks via tel. (0478)586418 of met secreta ris H. Crins via tel. (0478)511251. De Locht Streekmuseum De Locht in Mel- derslo opent op zondagmiddag 26 maart de bakkerij. Dan wordt het oergezonde 'De lochtbrood' gebakken en mogen kinderen hun eigen broodje kneden en bakken Tevens is de smederij geopend. Op de bovenverdieping is de expositie over eetcultuur in de 20e eeuw te bezichtigen Het museum is op dinsdag, don derdag en zondag open van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen ook op andere dagen en tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Mazas-ensemble In het Koningskerkje in Vier lingsbeek geeft het Mazas-ensem ble op zondag 26 maart een kof fieconcert. Het Mazas-ensemble is een achthoofdig strijkensemble dat voornamelijk bestaat uit ama teurs. Al enkele jaren komen de leden wekelijks met veel enthou siasme bijeen waarbij men zich richt op het klassieke repertoire. Maar ook enkele exotische uit stapjes zoals Jidische Klezmer en Argentijnse tangomuziek wordt niet geschuwd. Het ensemble staat onder leiding van Rufus Maas, docent viool/ altviool. Onlangs nog heeft het ensemble opgetreden op het Boxmeers Weijergrachtconcert. Het ensem ble speelt onder andere werken van Schubert, Piazzolla, Richter, Holst, Vivaldi, Curtis, Mores en Haydn en kiest er verder voor om het publiek kennis te laten maken met minder bekende componis ten. Aanvang 10.30 uur. Kaarten zijn te reserveren via tel. (0478)632172, via e-mail konings- kerkje@home.nl of een half uur voor aanvang aan de kassa van het Koningskerkje. MOV-commissie Venray In het kader van de Vastenactie 2006 houdt de commissie Venray van de Missie Ontwikkeling Vrede een speciale avond met als cen traal thema: Het goede van direc te ontwikkelingssamenwerking. Allereerst vertelt René Poels, jour nalist en voorzitter van de succes volle Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum, over zijn ervaringen op dit gebied. Vervolgens licht Jan Rut ten uit Wanssum, oud-wethouder van de gemeente Meerlo Wans sum het speciale Vastenactie pro ject toe. De vastenactie vraagt in het dekenaat Venray speciale aan dacht voor een klein project dat beoogt scholing te bieden aan een groep kansarme kinderen in het district Cigugur op de grens van midden en west Java. Dit project wordt onder meer geleid door pater Rutten, broer van Jan Rut ten. Verder wordt er aandacht besteed aan een speciale actie in Ysselsteyn ten behoeve van oud inwoonster Marjo Jennekens, die ook actief is voor kansarme kinde ren en wel via haar eigen stichting in Nepal. De avond wordt gehou den op donderdag 23 maart vanaf 20.00 uur in Dansschool Janssen in Venray. Rock around the world met het jeugdorkest Meerlo-Wanssum Op zondag 9 april staat muziekzaal de Speulplats in Meerlo bol van de activiteiten. Om 13.30 uur begint de mid dag met een spetterend optre den van het jeugdorkest Meer lo-Wanssum met als thema: 'Rock around the world'. Het jeugdorkest maakt samen met alle kinderen van groep 4, 5 en 6 van basisschool Megels- heim een muzikale reis door allerlei landen. Dit concert is de afsluiting van een project Muziek in de Klas waarbij kinderen in de klas twee jaar lang elke week drie kwartier les krijgen van een professionele muziekdocent. Ze hebben tijdens deze lessen de basisbeginselen van muziek maken geleerd en gaan het project afsluiten met een optreden in de Speulplats. Het concert wordt gepresenteerd door Noud Goumans, een van de leden van het jeugdorkest. Hij zal op ludieke wijze op zoek gaan naar alle landen die het jeugdor kest, samen met de blokfluiters (en niet te vergeten de minioren van de Stardancers), aandoet. Na afloop van dit concert neemt Fanfare Eendracht Meerlo de regie over en zal de traditione le goederen- en dienstenveiling plaatsvinden. Onder deskundige leiding van enkele volleerde vei lingmeesters gaan de kavels onder de hamer. Alle kavels, aan geboden door ondernemers en particulieren uit de omgeving, worden ingezet op de helft van de werkelijke waarde zodat de kopers in veel gevallen 'voor een prikkie' de meest waardevolle goederen en diensten mee naar huis nemen. De veilinggids wordt huis aan huis bezorgd in Meerlo. Op elke gids staat een lotnum mer; met dit (gratis) lot dingt iedereen die in de Speulplats is mee naar enkele aantrekkelijke prijzen waaronder een reische- que voor een weekendje weg met 2 personen. Mis met Schola Cantorum in Blitterswijk In de parochiekerk van Blitters wijk wordt jaarlijks een H. Mis opgedragen met muzikale mede werking van de Schola Cantorum van het Ward Instituut. Dit jaar zal dat zijn op 2 april om 10.30 uur tijdens de jaardienst van wijlen Hans Hamstra. In deze mis wor den de zogenaamde vaste gezan gen afwisselend gezongen met de kerkgangers. De Latijnse volks zang, de harmonische gregoriaan se zang van het koor en de speci fieke kleding waarin de tientallen leden van de Schola zijn gestoken, geven een aparte sfeer aan deze mis. De Schola Cantorum van het Ward Instituut wordt gevormd door tientallen semi-professione- le gregoriaans zangers uit alle windstreken van Limburg. De schola is niet verbonden aan een bepaalde parochie en staat onder leiding van Louis Krekelberg. Met het uitbrengen van cd's en het regelmatig optreden wil de schola de publieke belangstelling voor het gregoriaans stimuleren. Het secretariaat is gevestigd p.a. Wim Ramakers. Graaf Janstraat 28, 6085 EK te Horn. E-mail: Scho la.Ward@tiscali.nl De website van de schola is: www.schola- wardinstituut.nl Hierop is ook muziek van de schola te beluiste ren. Open dag in De Tiendschuur Altijd al eens willen proeven van een dramales, genieten van een vertelvoorstelling of horen hoe het er tijdens een muziekles aan toe gaat? Wil je weten wat je nu precies leert met zo'n toneel cursus en wat je allemaal mag doen tijdens een Open Podium? Kom dan zondag 26 maart naar de Kasteelboerderij in Horst. Dan organiseert Stichting De Tiend schuur, de theaterwerkplaats van Horst, namelijk een open dag. Al ruim een jaar organiseert een groep enthousiaste vrijwilligers elke maand diverse activiteiten op en rondom de kasteelruïne van Huys ter Horst. Het merendeel van de activiteiten vindt plaats in zaal de Tiendschuur van de Kas teelboerderij. In de zomermaan den is er echter van alles te doen op de voorburcht van de kasteel ruïne. Zo is er in augustus de ope ning van het nieuwe theatersei zoen, Puur Cultuur, en vindt er in juni een middeleeuws theaterfes tijn plaats. Maar Stichting De Tiendschuur doet meer. Elke don derdagavond van de maand is het genieten van de mooiste en span nendste verhalen tijdens de vertel voorstellingen. Nieuw talent of artiesten die gewoon hun kunnen eens aan het publiek willen tonen mogen elke eerste zondag van de maand plaatsnemen op het Open Podium. Gegarandeerd een suc ces! En voor wie eens wil "snuffelen" aan onze activiteiten én die van meer kunstaanbieders in Horst en omgeving, kan gebruik maken van de snuffel- kaart. Het programma begint op zon dag 26 maart om 14.30 uur, de zaal is vanaf 14.00 uur open. In twee blokken van telkens een uur kan het publiek afwisselend ken nis maken met de dramalessen, presentaties van de toneelcursus en de gitaarlessen. Daarnaast zal vertelster Mirjam Mare enkele boeiende verhalen brengen. Het officiële programma duurt tot ongeveer 17.30 uur. Om 18.00 wordt de open dag afgesloten. De entree is uiteraard gratis. Kijk voor meer informatie op www.detiendschuur.nl. niet ontvangen? Bel 582877! Voor een avondje herinnerin gen ophalen aan de jaren '80, kan contact op worden genomen met Los Tontos uit Oostrum, Seven- um, Venray en Wanssum. Los Tontos staat garant voor een optreden vol energie en enthou siasme met veel interactie met het publiek. De vier-mans-en-één- vrouwsformatie vertoont zaterdag 25 maart haar kunstjes in het Frie se Holwerd. Op donderdag 30 maart volgt Café de Jantjes in Eindhoven. Mochten deze twee locaties wat te ver zijn, zorg er dan voor dat de kroegbaas van het stamcafé contact opneemt met Los Tontos. Meer informatie is te vinden op www.lostontos.com. 'T is WAT (Wanssums Ama teur Toneel) uit Wanssum speelt op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 maart de klucht Ik voel nattigheid van Berend Heemskerk. De in 1996 opgerichte toneel club 't is WAT uit Wanssum bestaat al tien jaar uit een vaste club mensen die met veel plezier ieder jaar proberen een stuk op de planken te krijgen. Dit jaar is de keus gevallen op de klucht Ik voel Nattigheid van Berend Heemskerk. Het stuk speelt zich af in de tuin van de familie Poire. De eega van de kunstschilder Poire wil zich graag in hogere kringen begeven Ze haalt haar man over ergens in Frankrijk een wijngaard te kopen. Een zogenaamde wijn expert moet deze gaan beheren. Om zijn kennis op de proef te stellen wordt een wijnproeverij georganiseerd, waarbij een oude dorstige baas wordt ingeschakeld. In een doldwaze sfeer wordt er wijn geproefd en het einde van het liedje is dat vrijwel iedereen nattigheid voelt. Het stuk wordt in het dialect gespeeld. De toneel avonden vinden plaats in party en recreatiecentrum De Zandhoek in Wanssum. De zaal is open om 19 00 uur en de avonden beginnen om 19-30 uur. Een ideale gelegenheid om uw lachspieren te laten wer ken.de entree voor volwassenen is 5 euro voor kinderen tot 15 jaar 2,50 euro. Boekrecensie in Peel en Maas 1917. In Fatima, Portugal, ver schijnt Maria aan een paar boeren kinderen en doet drie cryptische voorspellingen. De eerste twee worden openbaar gemaakt, maar de tekst van de derde voorspel ling word angstvallig door de pau sen in de Vaticaanse archieven geheimgehouden. Heden. De eerste Duitse paus, Clemens XV, heeft een obsessieve belangstelling voor de laatste openbaring en wordt plotseling dood aangetroffen. Zijn Ierse secretaris gaat op zoek naar de vertaler van de openbaringen en stuit daarbij op een aantal zaken die de toekomst van de katholieke kerk in gevaar kunnen brengen. Een reactionaire en zeer ambitieu ze kardinaal, Alberto Valendrea, de gedoodverfde opvolger van Clemens, stelt alles in het werk om de waarheid te achterhalen. Daarvoor is hij zelfs bereid de Tien Geboden te overtreden. Ter wijl de spanningen binnen het Vaticaan hoog oplopen, moet in dezelfde periode een nieuwe paus gekozen worden. Het derde geheim betekende de definitieve doorbraak voor Steve Berry in Amerika en bereik te een hoge notering in de NY Times bestsellerslijst. Berry's romans worden alom geprezen door hun rijkdom aan historische details en grondige research. Dit boek is te koop bij boekhan del Van den Munckhof. Prijs: 16,95 euro. Woordzoeker Alle woorden uit de lijst zijn kriskras verborgen in het veld met letters. Sommige letters worden meer dan één keer gebruikt. Als u alle woorden uit de lijst in het letterveld hebt doorgestreept, vormen de overgebleven letters in de leesrichting de oplossing van deze puzzel. Drenthe Jans Rode Kater Gertje Jeroentje schone schijn gezelligheid kaartjes schouwburg gezin Karlijn stalles grootheids kleurrijk strip waanzin lachen tijdschrift herkenbaar Libelle uitgeverij Hoi pipeloi liedjes uitslapen huisdieren lief en leed vet cool! huisvader moeder vijfendertig Huize Tromp oerhollands jaar inkleuren opa vliegeren Jan Kruis pauze voorstelling Janneman platteland vrolijk G J N A N E J T N E O R E J M O E D E R B R J IJ H U 1 S D 1 E R E N N IJ L R A K E T O A H N 1 R S T S U S E J T R A A K L F H O E C E O A K 1 E G E R T J E N D L 1 E E T N S K L T L V L 1 E G E R E N E R R K T H E E G E Z E L L 1 G H E 1 D N H K H 1 D E E N H P S U T A G N N D IJ B C E P O E V 1 U O 1 R R N T E R S R L S N R L E L 1 D H H E P 1 R R S 1 E E A D B N R A Z 1 O S D C L 1 U IJ U K C D Z IJ A IJ E E T U E N W L S E O R K S H R E T A N T P W T E F E A L E K H L T O E N N R R A B A F E T E K A N E O A U C O A A O U U G IJ L S L N N A N O N C A O B P M Z R E V L R S 1 A J L C Z M H N L V P E G Z U E O T Z T 1 N T E K 1 E O A R L N 1 A B O R P L L 1 E D J E S N R D O A N E 1 V 1 S N A J V U K O M D E T E L U A L D P S D N A L L O H R E O 1 S E IJ S J H U 1 S V A D E R L E F A T N A A K Puzze/tiriM4 Kunst Cultuur vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15