IKL knapt twee grafheuvels op Thuishulp krijgt tien met een griffel Lion King wint playbackshow Meerlo u Keus uit twaalf nieuwe projecten Haan van Hahn verhuist mee Traditie van Jan Kessels leeft voort Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 23 maart 2006 - Pagina 13 De stichting Instandhouding Kleine Landschapselementen in Limburg (IKL) heeft maan dag een urnenveld met twee grafheuvels langs de Postbaan in Wanssum hersteld. Hier voor zijn diverse bomen en struiken geveld, waardoor de eerder gerestaureerde graf heuvels weer zichtbaar in het landschap zijn komen te lig gen. Graflieuvels zijn de oud ste, thans nog zichtbare cul tuurelementen die in het Nederlandse landschap aange troffen kunnen worden. De graflieuvels langs de Post baan dateren uit de brons- en ijzertijd (periode 2000 - 12 jaar voor Christus). Het terrein op de Meerlosche Heide is van hoge archeologische waarde en ligt langs de doorgaande weg in een, in akkerland uitgespaard klein bosperceel. Ze bestaan uit twee zachte, anderhalve meter hoge glooiingen die op dit ogenblik deels begroeid zijn met eiken, berken en de opslag van lijster bes, vogelkers, vuilboom en braam. Als voetnoot in de geschiedenis van de streek zijn deze elementen van grote betekenis. Hieruit kan namelijk worden afgelezen dat in deze periode al sprake was van min of meer vaste bewoning in de buurt van de Maas. De bewoners in die tijd verbrandden hun doden op rituele wijze, waarna de as al dan niet met een urn in de grond begraven. In 1967 vond hier een archeologische opgraving plaats, waaruit men toen afleidde dat er resten van tenminste 100 doden bijgezet zijn. Door het herstelwerk wordt deze rituele begraafplaats weer goed zichtbaar en kan hij weer van betekenis worden voor de mensen die hier wonen, werken of als wandelaar of fietser voorbij komen. Door het verwijderen van de spontaan uitgegroeide bomen wordt verder voorkomen dat de wortels verdere schade toebren gen aan het wallichaam. Dat kan onder meer gebeuren, wanneer ze bij een storm zouden omwaai en. Voor het behoud van het walli chaam verwijderden werknemers van IKL de eiken en berken die op de graflieuvels groeiden. Op elke grafheuvel blijft een eik gehand haafd. Ter verbetering van de zichtbaarheid verwijderde IKL ook de Amerikaanse vogelkers (bospest) en maaide ze het braam struweel. Het vrijkomende tak- hout werd op een stapel ver werkt. Hier kunnen marterachtigen, muizen en vogels een schuil en nestgelegenheid vinden. Het provinciaal archeologiepro- ject Vooruit met ons Verleden van de stichting IKL wordt uitgevoerd in nauwe samenwerking met de Archeologische Monumenten- wacht en de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonder zoek. Het project is mede moge lijk met steun van SOS IntereglII- IB SOSII, de Postcode Loterij Nederland en de provincie Lim burg. Een tien met een griffel voor de beste thuiszorg. Die ont ving thuishulp Ria Lenssen onlangs nadat een cliënt van Thuiszorg Noord-Limburg, Ben Custers uit Swolgen, haar had genomineerd voor 'een tien met een griffel'. Volgens Custers verdient Ria het om in het zonnetje gezet te worden. "Ria krijgt van mij een tien met een griffel, omdat ik haar persoonlijke en vriendelijke manier van werken erg waar deer. Ze weet precies wat ik belangrijk vind en geeft me gevraagd en ongevraagd tips waar ik echt wat aan heb." Cliënten van Thuiszorg Noord- Limburg reiken in 2006 tienen met griffels uit aan medewerkers of teams waarover ze bijzonder tevreden zijn. De actie maakt deel uit van de campagne 'We gaan voor een tien met een griffel voor de beste thuiszorg'. De campagne is bedoeld om meer bekendheid te geven aan de zorg- en dienst verlening van Thuiszorg Noord- Limburg. De campagne moet daarnaast uitdragen dat de thuis zorgorganisatie zich blijft verbete ren en vernieuwen om ook in de toekomst aan de wensen en behoeften van zorgvragers te vol doen. Aan cliënten, maar bijvoor beeld ook aan gemeenten die Ria Lenssen werd onlangs door Ben Custers in het zonnetje gezet. vanaf 1 januari 2007 de huishou delijke verzorging zullen gaan inkopen. De medewerkers van Thuiszorg Noord-Limburg spelen een belangrijke rol in alle activitei ten. "Wij zijn trots op onze 1200 deskundige en betrokken mede werkers, want zij vormen de basis voor de kwaliteit van onze zorg", meent bestuurder Wiel Ploegman. "Ze mogen beslist trots zijn op het werk dat ze doen en dit ook uits tralen! Betere ambassadeurs kun nen we ons immers niet wensen. Vandaar ook de tien-met-een-grif- felactie waarbij cliënten na een eerdere oproep hun waardering aan medewerkers uitspreken." Thuiszorg Noord-Limburg is de grootste aanbieder van professio nele thuiszorg in de regio. De organisatie levert huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging, verpleging, onder steunende en activerende begelei ding, avond-, weekend-, nacht zorg, alphahulp, advies, instructie en voorlichting, vrijwillige thuis hulp en mantelzorgondersteuning en specifieke zorgdiensten als de consultatie voor senioren, hulp op afroep, zorg-tv, zorgboerderij voor senioren en dagvoorziening. In Meerlo werd vrijdag avond voor de twintigste keer op rij een playbackshow gehouden door SV United. Wel 27 acts zorgden voor een spet terende avond. Allerlei muzieksoorten passeerden de revue en de aankleding was heel professioneel. "Het was fantastisch om mee te doen, maar nog mooier was het om te winnen", vertelt Jessy Broers, die samen met Lynn Koolhof een winnende act in de categorie 9 tot en met 10 jaar opvoerde met een medley van de Lion King. In totaal waren er vijf catego rieën: vier voor kinderen en één voor volwassenen. De kinderen maakten er een groot muziekfeest van. In de categorie tot en met 8 jaar gingen Michelle en Laura Vis sers en Roos Theelen er uiteinde lijk als K3 met het liedje 'Kuma hé' met de hoofdprijs vandoor. Ouders stonden enthousiast te fil men en presentator Wiljan de Ruijter praatte de acts met verve aan elkaar. De Lion King was pop ulair onder de deelnemers, want ook in de categorie van 11 en 12 jaar playbackten de winnaars Mar jolein en Vivianne Mooren en Marlou Vissers het liedje: 'de baas van het land'. Van de vier acts in de categorie 13 jaar en ouder, wis ten Loes Janssen en Nicky Schra- ven met een zelfgemaakte mix van Pink Panther en Lollypop de jury te overtuigen van hun kun nen. Het vierde elftal zorgde voor de slagroom op de taart en ging met de hoofdprijs van de senioren lopen. Al met al was het weer een groot feest voor de vele bezoe kers in een bomvolle zaal in het Brugeind in Meerlo. "Van tevoren was ik wel zenuwachtig", zegt Jessy Broers. "En ik was vast niet de enige. Maar toen ik eenmaal op het podium stond, hoorde ik alleen nog maar de muziek. We hadden goed geoefend, dus de dansjes gingen bijna vanzelf. Aan het eind ging het nog bijna mis, maar niemand heeft gemerkt dat we bijna van de rots afvielen omdat de tafel erachter wiebelde. We hebben gekozen voor de Lion King, omdat ik enorm onder de indruk was van de musical. Van de mooiste liedjes hebben we toen een mix gemaakt. Onze moe ders hebben ons geholpen met de kleding, maar de dansjes hebben we zelf bedacht." Elk jaar gaat er weer veel tijd zitten in het maken van de kostuums en het bedenken van de acts, maar nog elk jaar weten de deelnemers er een gigantisch spektakel van te maken. Al twintig jaar lang. Genieten van de Lion King in Meerlo: Jessy en Lynn. SOS Meerlo-Wanssum De termijn voor het indie nen van nieuwe projecten voor ontwikkelingssamenwer king is verstreken en de teller is op twaalf blijven steken. SOS Meerlo-Wanssum heeft heel interessante projecten uit alle hoeken van de wereld ont vangen. Projecten over armoe de, gezondheid, scholen en drinkwater. Nu begint de moeilijke taak om uit al deze projecten, die eigenlijk alle maal onze aandacht verdie nen, het project te kiezen waarvoor SOS zich de komen de drie jaar gaat inzetten. "De twaalf projecten zijn heel verschillend van aard", vertelt Karin Vestjens, die als secretares se van de stichting de contacten met de indieners onderhoudt. "Zo is er een aanvraag ingediend voor het oprichten van een activitei tencentrum en school in Lombok in Indonesië, een trainingscen trum voor kansarme jongeren in Nepal en een mobiel medisch centrum in India. Een weeshuis voor aids-wezen in Malawi vraagt onze aandacht en in Zambia is er de kans om een school te bou wen. Voor Senegal hebben we een onderwijsproject ontvangen en ook in Mali gaat het om onder wijs en een vrouwenproject. Papua Nieuw Guinea vraagt onze inzet voor ziekenzorg, drinkwater en microfinanciering en in Zuid- Afrika kunnen we driehonderd kleurlingen aan werk helpen en een opleidingscentrum en soep keuken helpen financieren. In Kenia is het mogelijk om hulp te bieden aan families van weeskin deren en in Zuid-India kan een school worden gebouwd en onderhouden. Het zijn allemaal projecten waar we graag onze energie in willen steken!" Alle projecten zijn ingediend door inwoners van Meerlo-Wans sum, die in hun aanvragen een fantastische betrokkenheid bij hun project tonen. De aanvragen zijn goed onderbouwd door finan ciële overzichten, foto's, beschrij vingen en extra uitleg door con tactpersonen ter plaatse. Het wordt voor de vrijwilligers van SOS niet alleen heel moeilijk om een project te kiezen, het wordt vooral lastig om elf waardevolle projecten af te wijzen. Op 28 maart komt de groep bij elkaar om alle projecten aan de hand van vooraf opgestelde criteria een beoordeling te geven. Uit deze selectie blijven drie projecten over die de kans krijgen om half april een presentatie te houden en hun project echt levend te maken voor de groep. Daarna volgt de uiteindelijke keuze. "We weten nu in ieder geval al zeker dat het een zeer nuttig en boeiend project zal wor den", besluit Karin. "Daar zorgt de kwaliteit van alle inzendingen wel voor. En natuurlijk houden we u op de hoogte als de keuze is gemaakt." De Meerlo-Wanssumse brandweer haalde vorige week donderdag tijdens een oefening de stalen haan van het dak van de ambtswoning van burgemeester Hahn. Twintig jaar geleden ontwierp Riny, de vrouw van de burge meester, een weerhaan. De haan werd toen door twee brandweermannen aan de schoorsteen bevestigd. Maar het gevaarte moet natuur lijk mee naar het nieuwe optrekje van het echtpaar Hahn in Oos trum. Vraag was alleen hoe de haan veilig en vakkundig van het dak kon worden gehaald. Het ant woord op die vraag was snel gevonden, want de vrijwilligers van de plaatselijke brandweer waren natuurlijk wel te porren voor deze klus. En dus rukten donderdagavond twee ladderwa gens uit om de haan van het dak te halen. Humor hebben de brandweermannen en -vrouwen wel. Want tijdens de ludieke actie hadden Riny en Joep Hahn te 'lij- den' onder de nodige lollige opmerkingen en vragen. "Gaan jullie de haan ophokken?" en "Zetten jullie nu de burgemeester zelf op het dak?", zo vroegen de spuitgasten aan het echtpaar, dat begin april van Meerlo naar Oos trum verhuist. De buurt was uit gelopen om de verrichtingen van de brandweer te aanschouwen. Zelfs twee politieagenten kwa men om te kijken of de haan ver voerd werd conform de strenge regels die zijn ingesteld in ver band met de vogelgriep.... Na het werk van de brandweermensen werden ze door de burgemeester en zijn vrouw uitgenodigd om een borrel te drinken op de goede afloop. Ben u ook zo benieuwd wie de haan nu op het dak van de nieuwe woning gaat bevestigen? De Venrayse brandweer mis schien? Meerlose delegatie naar Stille Omgang De jaarlijkse Stille Omgang in Amsterdam heeft in de nacht van zaterdag op zondag ongeveer negenduizend pel grims getrokken. Onder hen was traditiegetrouw ook een flinke delegatie uit Meerlo. Liefst tien personen zijn zater dagnacht vanuit Meerlo via Cuijck naar Amsterdam gegaan. Onder hen onder andere Wiel Peeters die vanaf de boerenbruiloft van Annie en Math Peelen, vijftien jaar geleden, elke jaar van de partij is geweest. Ook Jan Poels uit Meerlo is een trouw bezoeker van de Stille Omgang. Volgens de Meerlose deelnemers waren er dit jaar opvallend veel jongeren in Amsterdam. Het was voor de Meerlose bede vaartgangers een bijzondere gebeurtenis omdat de grote initia- Vogelmarkt in Meerlo Vogelvereniging de Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt zondag weer haar maandelijkse vogelmarkt, van 9-30 uur tot en met 12.00 uur in zalencentrum 't Brugeind in Meerlo. Op deze markt kan iedereen vogels kopen of te koop aanbieden (geen kwar tels en duiven). Tevens is er op deze markt een boeken- en video stand waar men boeken of video's kan lenen. Verder zijn er diverse artikelen te koop, zoals nestkastjes, nestma teriaal, drinkflesjes etc. Op deze markt zijn tevens meerdere vogel handelaren aanwezig. Voor verde re informatie, tel: 531221 tor van de Stille Omgang Meerlo, Jan Kessels, het afgelopen jaar is gestorven. Precies 57 keer had Jan Kessels de leiding en was hij vanaf carnaval in Meerlo bede vaartgangers aan het werven. Vaak met heel veel succes. Tij dens de Stille Omgang in Amster dam is een moment stilgestaan bij het vele werk dat Jan Kessels voor deze bijzondere bedevaart heeft gedaan. Er waren dit jaar ongeveer dui zend meer dan vorig jaar. De gro tere belangstelling is vooral te danken aan het jubileum dat de Stille Omgang dit jaar viert. De voettocht door het centrum van Amsterdam beleefde de 125ste editie sinds de processie in 1881 in de huidige vorm in ere werd hersteld. De Stille Omgang is sinds 1881 de nieuwe vorm van de processie die is ontstaan na het zogeheten mirakel van 1345, toen een zieke man in de Kalverstraat een hostie uitbraakte. Het braaksel werd in Stille Omgang-promotor Jan Kessels deed vorig jaar voor het laatst mee (zie archieffoto) en werd dit jaar door de Meerlose deelnemers herdacht. de haard geworpen. Nadat het vuur was gedoofd, bleek de hostie ongeschonden. De verering van Jezus Christus in de gedaante van de hostie is voor traditionele rooms-katholieken nog steeds de kern van de Stille Omgang. Van de rooms-katholieke (hulp)bisschoppen namen kardi naal Simonis (Utrecht), Punt en Van Burgsteden (Haarlem), Eijk (Groningen) en De Jong (Roer mond) deel. Ook oud-bisschop Bö ar van Rotterdam was gewoonte getrouw van de partij. Uit het hele land kwamen ruim zestig groepen, die verdeeld over acht kerken eucharistievieringen bij woonden en vervolgens de tocht liepen. De eerste groep begon om half twaalf, de laatste om half twee. Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13