'No Jokes' op 1 april in Kunstencentrum Jerusalem Ph TM 40 jaar Gerard Reijnders Schilderwerken Rooyse Stones in schouwburg Voor computers kunt u naar PCinstal ZAKELIJK BEKEKEN A ANieVeis PEEL EN MAAS Donderdag 23 maart 2006 - Pagina 11 No Jokes: een evenement vol dansrap en andere kunstuitingen Lenen, sparen en Ie* /ensvreugc Het lijkt een tegenstelling, want als u spaargeld heeft hoeft u immers niet te lenen, en omge keerd als u geld nodig heeft en u heeft het niet liggen dan is er geen keus. Toch is onder invloed van de wet inkomsten belasting 2001 op dit gebied wel een en ander verandert. Geld lenen waarvan de rente aftrekbaar is kan alleen nog voor de aankoop van het huis wat u zelf bewoond of ter verbe tering ervan. Bij doorstroming naar een betere woning dient u zelfs eigen geld in te brengen omdat daarvoor de renteaftrek is afgeschaft. Kortom als u de kans heeft om nog geld te lenen waarvan de rente aftrekbaar is dat vaak best een goed idee. De rentestand helpt ons ook een beetje. Bij minimale aftrek en de huidige kost geld u netto ergens rond de 2,5 voor wat langere rentevast perioden. Zo lang u onder de vrijstelling box-3 blijft krijgt u dat al moei teloos op vrijwel iedere spaarre kening. Deze column is te kort om in detail uit leggen waarop u moet letten maar het systeem is als volgt. Bepaal samen met een goede hypotheekadviseur de netto lasten van uw lening. Wel alleen de lening en geen aflossing. Bepaal vervolgens hoe lang uw plan gaat lopen. Bijvoorbeeld 10 jaar als u de rente zolang vast wilt zetten. Bepaal dan welk rendement u verwacht te maken op uw spaargeld over die periode. Pas het risicoprofiel aan op die periode, en vraag naar de kans dat uw plan ook werkelijkheid wordt. Dat heet standaardafwijking of standaarddeviatie. Uw adviseur moet dat weten. Laat beide componenten samensmelten tot uw wens. Want creatief omgaan met deze materie levert in onze praktijk dagelijks echt veel voordeel op, financieel op termijn maar zeker ook in dagelijks besteed baar inkomen. Dat vertaalt zich heel snel in levensvreugde. Chris Jagers SUMMA ADVIESGROEP Oirlo Panningen Bergen Kunstencentrum Jerusalem houdt zaterdag 1 april een dag met workshops voor jongeren tussen de 9 en 16 jaar. Het eve nement vol dans, rap en ande re kunstuitingen, wordt mede georganiseerd door de coördinator dans Myrna van den Bosch van het Kunstencentrum. Zij vertelt over 'No Jokes'. Hoe zijn jullie op het idee geko men voor deze workshopdag? "We organiseren wel vaker workshops voor jongeren, maar we blijven steeds zoeken naar iets nieuws. Naar nieuwe doelgroe pen en nieuwe workshops en ideeën. 'No Jokes' is iets wat we nog niet eerder op deze manier hebben gedaan. We hebben dit keer gekozen voor een dag die Onder de naam Koninginnenacht Rooy 2006 houdt Rooy Tribute Projects op vrijdag 28 april vanaf 23.00 uur een happening in de foyer van Schouwburg Venray met als hoog tepunt een optreden van The Rooyse Stones, de grootste rock- 'n-rollband van Venray. In het voorprogramma gaat, geheel in de lijn van het tribute-verhaal, Geert Pelzer optreden als Joe Cocker en Don Mulders als Robbie Williams. Terwijl de leden van The Rolling Stones bezig zijn met hun (afscheids?)-tournee, zijn de Stones uit Venray druk bezig met de voorbereidingen voor hun (afscheids?)-concert. Aanvankelijk is de band The Rooyse Stones opgericht voor Venray Muzikaal Totaal 2005 en was het de bedoe ling dat dit slechts een eenmalige gebeurtenis zou zijn. Waarom dan nog een keer? "Dat dit zo'n groot succes zou worden, had niemand durven dromen", aldus Edgar Janssen (oprichter van The Rooyse Stones). "Verder maken alle drie de kunstuitingen bevat die we ook in het kunstencen trum behandelen. De coördinator beeldend, Piet Hermans, de coör dinator van de muziek, Henriette Mooren, en ik zijn samen om de tafel gaan zitten en we hebben gekozen voor een dag met een rap-workshop, een breakdance- workshop, een mix-workshop en een airbrush-workshop. Dit zijn onderwerpen en activiteiten die in hedendaagse kunstuitingen veel voorkomen. Daarom hopen we hiermee ook veel jongeren aan te spreken. Verder vinden wij het heel belangrijk dat kunst onder de aandacht van jongeren wordt gebracht, maar dan op een we met zijn allen graag muziek en vinden we dit gewoon superleuk om te doen dus daarom op veler verzoek nog één concert waarbij alles uit de kast wordt gehaald!" Ook dit keer worden kosten nog moeite gespaard om er een spek takel van te maken. Ten eerste is de band nog verder uitgebreid met een blazersectie en een extra achtergrond zangeres (resp. Olav Pijpers en Mieke Hermsen). Jeroen Schobbers heeft, vanwege tijdgebrek, plaatsgemaakt voor Wilbert Vullings, gitarist van Puppies Huisorkest uit Leunen. In totaal dus een band van maar liefst 11 personen! Het repertoire is bijna verdubbeld. Bij dit soort evenementen hoort uiteraard ook een voorprogramma. Het concert wordt geopend door Geert Pelzer die gaat optreden als Joe Cocker. Pelzer boekt al jaren succes met zijn Amsterdamse avonden waar bij ook wel eens nummers van Joe Cocker de revue passeren. Het bij zondere van zijn optreden tijdens Konningenacht, is dat hij nu ook luchtige manier. Het woord kunst komt op de jeugd vaak over als een zwaar en beladen woord. Door dit keer gebruik te maken van activiteiten die ook op televi sie en op school spelen, hopen we veel jongeren in aanraking te brengen met kunst." Hoe ziet het programma eruit? "Het begint zaterdag 1 april rond het middaguur en zal de hele dag plaatsvinden in het Kunstencentrum zelf. Om er zeker van te zijn dat mensen niet denken dat het een grap is omdat het op 1 april wordt gehouden, hebben we het 'No Jokes' genoemd. We beginnen 's mid dags samen met een lunch, en zul- als het ware in de huid kruipt van Joe Cocker. Don Mulders, bekent als frontman van de Venrayse rockband April Fools, geeft acte de présence als Robbie Williams. Het evenement wordt gehouden door Rooy Tribute Projects. Na het succes van The Rooyse Stones tijdens VMT en Kermis Venray, is het idee ontstaan om vaker dit soort tribute acts met Venrayse muzikanten te doen. Om dit in goede banen de kunnen leiden, is Rooy Tribute Projects opgericht. Konninginnenacht Rooy 2006 is het eerste project. Als dit goed aanslaat, volgen er ongetwijfeld meer van dit soort activiteiten. Kaarten voor Koninginneacht Rooy 2006 zijn vanaf zaterdag 25 maart te koop bij café De Artiest en café De Uitmarkt in Venray. Met elk kaartje, maakt men kans op twee tickets voor het Rolling Stones concert op 23 juli in Keulen! Meer informatie over dit project is te vinden op www.rooytribute.nl of stuur een e-mail naar info@rooytribute.nl. len 's avonds rond half zes een presentatie geven voor vrienden, familie of mensen die het leuk vin den om te komen kijken. Afhankelijk van het aantal aanmel dingen wordt de groep na de gezamenlijke breakdanceles door Dennis van der Berg uit Rips, in tweeën gesplitst om met de ande re activiteiten aan de slag te gaan. Ze krijgen dan nog les in rappen, mixen als een DJ, en airbrushen. Bij de airbrush cursus, verzorgd door Vincent Huibers uit Venlo, wordt gebruik gemaakt van grote houten platen. Deze beschilderde platen zullen 's avonds tijdens de presentatie als decor dienen. De presentatie is bedoeld om de jon- Marian ten Holder is al ander half jaar actief als zelfstandig ondernemer in haar computerbe drijf. Een bedrijf dat ze opstartte na ruim 12 jaar vele mensen geholpen te hebben met compu terproblemen in heel Nederland en België. In de wereld van computers zijn de ontwikkelingen vaak moei lijk te volgen. Alles verandert razendsnel en een computer van gisteren is morgen alweer verou derd. Consumenten en bedrijven, en dan met name de kleinere ondernemingen, zien dan vaak door de bomen het bos niet meer. Dat was voor Marian ten Holder ook een van de drijfveren om zelf standig een computerbedrijf te starten. "Mijn uitgangspunt is dat elke computer naar wens gebouwd moet worden. Bedrijven hebben een ander type computer nodig dan particulieren, die de compu ter meer voor hobby gebruiken" vertelt Marian. "Goed overleg met de klant is daarom heel belangrijk. Wat wil de klant en tegen welke prijs. Ik ga daarbij overigens wel uit van goede kwaliteit hardware. Sommige onderdelen in de com puters die ik lever hebben zelfs levenslange garantie". In de wereld van computers is niet alleen hardware belangrijk maar speelt de software een even belangrijke rol. "PCinstal is offi cieel leverancier van diverse soft ware merken. Een daarvan is Kaspersky Anti-Virus, een gebrui kersvriendelijk antivirus pakket wat in Venray uitsluitend bij ons verkrijgbaar is". Ook is Pcinstal leverancier van Western Digital, Asis, Samsung, Logitec en andere Ghielen Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires www.autoghielen.nl geren aan de hand van een compi latie te laten tonen wat ze die dag hebben geleerd. Het evenement zal rond een uur of zes zijn afgelo pen. Er zullen tijdens de dag ook foto's en filmopnamen worden gemaakt, zodat de jeugd later kan terugzien wat ze heeft gedaan." Hoe kunnen jongeren zich aan melden? "Via het Kunstencentrum Jerusalem. Ze kunnen mij altijd een email sturen via myrna@kun- stencentrumjerusalem.nl of bellen met het centrum: 0478-585320. Deelname kost €15 en kan op de dag zelf worden betaald. We hopen op veel aanmeldingen van enthousiaste jongens en meiden tussen de 9 en 16 jaar, die zin heb ben in een actieve dag met veel stoere activiteiten." hardware merken. Daarnaast is voor PCinstal ook de service essentieel. "Wanneer er bij een klant iets kapot gaat dan wil die dat zo snel mogelijk gere pareerd hebben. Ik heb dan ook bijna alle veelvoorkomende onderdelen op voorraad en kan daardoor dezelfde dag of avond de klant van dienst zijn". Marian ten Holder houdt zich verder ook bezig met het veilig stellen van data op kapotte schijven, het schoonhouden van computers op afstand, het aanleggen en onder houden van kleinere netwerken waarbij in alle gevallen advies naar de klant belangrijk is. "Een veelgehoorde opmerking van klanten is dat wij meer dan ande ren vertellen over de ins en outs van computers en dat dat zeer op prijs gesteld wordt". Ook op het gebied van internet kunt u bij PCinstal terecht. "Adviezen over providers en con trole over het internetgedrag van kinderen zijn de meest voorko mende adviezen die ik geef'. Marian ten Holder heeft overigens ook een eigen cursus geschreven om mensen beter te leren omgaan met hun computer zodat compu teren een fijne bezigheid blijft. Een van de grote voordelen van PCinstal is de flexibiliteit. "Veel mensen werken overdag en zijn dan niet in staat om computeron derdelen te kopen. Bij mij is dat geen probleem want u kunt ook in de avonduren terecht. Dat geldt ook voor reparaties, of dat nu bij ons moet gebeuren of op locatie". Voor meer informatie kunt u terecht bij PCinstal, Klaproos 4 Venray, tel. 589868, e- mail pcinstal@planet.nl Eindstraat 12, tel. 581553 APK 3x11 jaar Afgelopen carnavalsseizoen is het 33 jaar geleden dat de Aid Prinsen Komeneej Casele (APK) in Castenray werd opgericht. Het begon allemaal aan het einde van het jaar 1973 toen een stel oud prinsen, na een avondje stappen, op het idee kwam om er mogelijk eens wat vaker samen op uit te trekken. Het avondje uit was hen uitermate goed bevallen en voor herhaling vatbaar. Er werd een vergadering belegd in het toenma lige café van Rliee om te komen tot de oprichting van een Aid Prinse Kompeneej. Alle oud-prin sen waren voor deze bijeenkomst uitgenodigd. De meeste oud-prin sen zagen dat idee wel zitten en zo werd de APK (Aid Prinsen Kompeneej) geboren. Zoals de naam al zegt, is het een kompe neej, een gezelschap en geen offi ciële vereniging. De eerste activi teit was op carnavalszondag 1974, toen werd er een ludieke voetbal wedstrijd georganiseerd tussen de dames van de LVB afdeling Castenray en de pasgeboren APK. Zo'n vijf seizoenen later, bij gelegenheid van het 2x11 jarig jubileum, van carnavalsvereniging De Schanseknuppels, was de tijd aangebroken dat er een echt bestuur moest komen, om de voortzetting beter te waarborgen en dat ook nog op de centen kon passen. Verder werden ze door de carnavalsvereniging gevraagd om de jurering van de optocht op zich te nemen. Deze taak wordt nu nog jaarljiks uitgevoerd.. Zij namen toen de organisatie van de Boerenbruiloft op zich en trokken zelf mee in de optocht. De jure ring was in dat jaar in handen van de rivaliserende vriendengroep de Bonanza" s. Deze club had al jarenlang de tweede prijs in de optocht toebedeeld gekregen van de APK jury en dat maakte telkens veel discussie los. Voor het 3x11 jubileum in 2006 heeft de APK besloten een feestavond te hou den. Deze wordt op zaterdag 25 maart worden gehouden en is voor iedereen vanaf zestien jaar toegankelijk. Aanvang 21.00 uur. Er wordt groots uitgepakt met een dans- en showorkest en tus sendoor worden er ook nog enke le buuts en sketches ten tonele gebracht. Hiervoor zijn door de wol geverfde artiesten uitgeno digd. Voorafgaand aan het feest is er voor de APK-leden en genodig den een koffietafel. Er wordt tevens een dvd gepresenteerd met daarop hoogtepunten uit de laatste 33 jaar van het Castenrayse carnaval en zijn prinsen. Lentewandel weekend Stichting het Limburgs Landschap bestaat 75 jaar en daar horen allerlei extra activiteiten bij. Eén van de activiteiten is ook het lentewandelweekend op zon dag 26 maart. Op die dag kunnen wandelaars deelnemen aan een van de drie jubileumexcursies die verspreid door Limburg worden gegeven. Bovendien kunnen ze via de speciaal uitgezette Groene Halte wandelroute de Maasduinen verkennen. Hierbij kunnen ze profiteren van de 75-dagen wan delactie die Stichting het Limburgs Landschap in samen werking met busmaatschappij Hermes organiseert. Op zondag 26 maart vinden de eerste drie van twaalf jubileumex cursies plaats. Op deze zondag kunnen wandelaars in Noord- Limburg op ontdekkingstocht door stuifduinen met jeneverbes sen. Vanaf 26 maart is er elke één na laatste zondag van de maand een gratis excursie in één van de 12 gebieden. De precieze data staan vermeld op www. limburgs landschap.nl Open dag Magma Minerals Tiffany Gallery Bij de Magma Minerals Tiffeny Gallery aan de Steyvershorst 23 in Kronenberg kan men op zondag 26 maart van 13-00 tot 17.00 uur de nieuwe aanwinsten op mineralen gebied te bekijken. De eigenaars van de Gallery hebben een reis naar de Verenigde Staten gemaakt en zijn met de voormalige mijnlieden een kijkje gaan nemen bij de reeds gesloten Elmwood mijn in de staat Tennessee. Schokkend om te zien hoe alles is achtergelaten nadat de geldschieters de pom pen uit de mijnschachten hebben gehaald om elders in te zetten. Ook in Amerika heeft de Gallery veel succes geoogst met de YAC sieraden, kettingen en armband jes, oorbellen en speciale sieraden die zelf worden gemaakt van ster ling zilver met zeer uiteenlopende soorten mineralen. Op verzoek van de klant naar kleurvoorkeur, ontwerp en mineraaleigenschap ontstaat een uniek stuk sieraad, speciaal voor de klant gemaakt! Tevens zijn er in de galerie een aantal mogelijkheden te zien omtrent tiffanyglaskunst. Zowel met als ook zonder gebruik van natuurlijke stenen zoals barnsteen en agaat, verwerkt in raamdecora- ties en lampen. Magma Minerals Tiffany Gallery is te vinden aan de Steyvershorst 23, 5976 PS in Kronenberg, tel. (077)4674474, "Ons bedrijf is een AF- erkend schildersbedrijf. In het voorjaar van 2004 onderzocht het NIPO de tevredenheid over geleverd schilderwerk onder consumenten. Hieruit is geble ken, dat men het meeste ver trouwen heeft in de gegaran deerde kwaliteiten en het vakmanschap van "het AF- erkend bedrijf'. Daar zijn wij als AF-erkende schilder natuurlijk erg blij mee. Het bewijst, dat de AF-erkenning werkt als symbool voor onder scheidende kwaliteit in advies en dienstverlening. Het is goed, dat dit onderscheid nu objectief "uit de verf" komt." Aan het woord is Gerard Reijnders, directeur van het bedrijf, dat dit jaar zijn 40-jarig jubileum viert. Sinds 1986 staat Gerard aan het hoofd van het bedrijf. Hij volgde destijds zijn vader op. Inmiddels heeft het bedrijf ruim dertig medewerkers zoals schilders, glaszetters en tim merlieden, een uitvoerder en twee secretaresses. Naast de hoofdvestiging in Venray kent Gerard Reijnders Schilderwerken twee nevenvestigingen, nl. in Boxmeer en Gennep. "Tegenwoordig vindt de consu ment het praktischer om alles bij één opdrachtgever onder te bren gen, die alles regelt. Dit geeft meer tijd voor 't gezin, hobby en sport." vertelt Gerard Reijnders. "Opvallend veelzijdig is dan ook ons motto. Waarom? Omdat wij ons onderscheiden in diversiteit aan diensten, zoals schilder werk/kleuradvies, behangwerk, glaswerk, timmerwerk, houtrotre- novatie, gevelrenovatie etc. In een persoonlijk onderhoud met Gerard Reijnders wordt over- Ook Gerard Reijnders is al veertig jaar actief in het bedrijf (foto Wilbert Achten) leg met de klant gevoerd over zaken als (kleur)advies en andere mogelijkheden. Het project wordt zo van het begin tot het eind zorg vuldig begeleid, of het nu gaat om het leveren en monteuren van deuren, kozijnen of glas, of om een zorgvuldige afwerking door de schilders en behangers. "Een mooi voorbeeld hiervan is bijvoorbeeld een recent project in Gennep, waarbij 60 woningen gerenoveerd zijn en nieuwe geve laanzichten kregen. Opvallend veelzijdig omdat timmerman, glas man en schilder zij-aan-zij werk ten om de klus tot een goed einde te brengen." GRS zorgt voor alles en wat zij zelf niet in huis heeft, haalt ze in huis. De opdrachtgever hoeft ner gens naar om te kijken, al zal hij/zij het project uiteraard wel volgen en blijft er onderling over leg gevoerd worden. Tot de klanten kring van Gerard Reijnders Schilderwerken beho ren niet alleen particulieren maar ook bedrijven, woningstichtin gen, scholen, zorginstellingen, molenstichtingen, ziekenhuizen, etc. Dit jaar staat in het teken van het 40-jarig bestaan van het schil dersbedrijf. Via onze site en de media zijn diverse acties te vol gen. In besloten kring is inmid dels het 40-jarig jubileum gevierd, waarbij Gerard Reijnders, die zelf ook zijn 40-jarig jubileum vierde, een passend cadeau aangeboden kreeg van alle medewerkers. Voor meer informatie kunt u ook terecht op de website: www.gerard-reijnders.nl. Koninginnenacht Rooy 2006 1 J Ingezonden mededeling in Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden Keizersveld 55 Venray 0478-586200 www mncnnnmtnpriils rnm

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11