Gemeente meet met twee maten Venraynaren starten beveiligingsbedrijf A oo Kiwanisdub houdt weer een dienstenveiling Unicef zoekt vrijwilligers Ven rays Voorjaarsdictee n f ÊM HFTOJ rm mt TV-inbreker bij Enorm Reiziger tevreden over openbaar busvervoer TAXATIES BË ZAKELIJK BEKEKEN J_Ll111A l PEEL EN MAAS F- f PEEL EN MAAS Oud-ondernemer teleurgesteld in gang van zaken Op De Hulst is de afgelopen maanden een grote bedrijfshal verrezen. Dit tot grote verba zing van Werner Brauckmann. Brauckmann nam ruim een jaar geleden afscheid van zijn garagebedrijf dat hij overdeed aan zijn zoon. Hij had graag gezien dat dat bedrijf op De Hulst 2 terecht was gekomen, maar hij werd naar eigen zeg gen te lang aan het lijntje gehouden en moest aan teveel regeltjes voldoen. De Vakgarage van Brauckmann is al jaren gevestigd op De Hulst. Inspelend op de ontwikkelingen binnen de autobranche waar op termijn dealerschappen verleden tijd zijn en een garagebedrijf elke auto moet kunnen verkopen en repareren, liep Brauckmann al langer rond met plannen voor een nieuw pand. De Hulst 2, aan de overkant van de Henri Dunantstraat had zijn voorkeur. "In 1999 heb ik mijn panden op De Hulst verkocht aan Frijns. Dit bedrijf had die ruimte op termijn nodig voor uitbreiding. Mijn gara gebedrijf mocht vervolgens nog vijf jaar blijven zitten. Ondertussen heb ik de nodige contacten gehad met de gemeen te en werd bekeken of we op De Hulst 2 iets konden gaan bouwen. Al snel werd mij duidelijk dat men mij liever op Keizersveld had zit ten, bij andere garagebedrijven. Dat wilde ik pertinent niet. Aan de plannen die we voor De Hulst 2 hadden werden echter absurd hoge eisen gesteld. Bovendien werden we door het BMW-ver- haal ook nog eens lange tijd aan het lijntje gehouden. Te lang. Gelukkig kon ik het huidige pand weer terugkopen van Frijns en hebben we het bedrijf daar gemo derniseerd. Ondertussen bleek BMW een wassen neus. Al met al heeft mij dit ongeveer twee ton gekost", aldus Brauckmann, die zich afvraagt wij hij dit kan verha len. Daarnaast verbaast hij zich erover wat er nu op De Hulst 2 wordt neergezet. "Ik moest aan allerlei regeltjes voldoen terwijl er nu gewoon een grote doos wordt neergezet. Als je dat ziet is het voor mij duidelijk dat er met twee maten gemeten wordt." Brauckmann is ontevreden over de gang van zaken. "Als je dan begin februari in de krant leest dat de politiek verrast is met de vertraagde gang van zaken rond om de Gouden Leeuw, dan wordt het tijd dat de politici eens wak ker geschud worden. Mij verrast dat niet en ik weet ook waarom. Daar komt bij dat 3W op de Brier, waar Praxis en Leenbakker naar toe zouden moeten, huurprijzen vragen die hoger liggen dan Ekkersrijt bij Eindhoven. Dan hoef je ook niet verrast te zijn. Als je het mij vraagt moet de gemeente meer zelf doen en zich niet te veel laten leiden door projectontwik kelaars", stelt Brauckmann tot besluit. In een reactie laat wethouder Heidens van Economische Ontwikkeling weten dat de gemeente een actieve grondpoli- tiek kent. "Daarin werken wij met verschillende partijen samen. Met iedereen die in Venray investeert zijn wij bereid zaken te doen. Dus ook met de heer Brauckmann. Destijds was er op het bedrijven terrein een beeldkwaliteitsplan van kracht op De Hulst 2 waaraan toen voldaan moest worden. Op het huidige bedrijventerrein De Hulst zijn thans weer kavels beschikbaar. We zullen de heer Brauckmann uitnodigen voor een gesprek, waarin we samen met hem de mogelijkheden voor zijn bedrijf zullen bekijken." Na maandenlange voorberei ding in samenwerking met admi nistratie adviesbureau Lenssen te Horst en ING Bank zijn Dave van de Laar (24) en Bernard Schoenmakers (28) gestart met een nieuw beveiligingsbedrijf, Eye Watch Security Group. "Het was een hele klus maar de eerste opdrachten zijn binnen", zuchten beide kersverse ondernemers, die ervaren hebben dat het opzetten van een bedrijf niet zomaar iets is. Maar het resultaat mag er dan ook zijn: een nieuw fris, dynamisch beveiligingsbedrijf, erkend door het ministerie van Justitie. "Eye Watch Security Group werkt uitsluitend met topbeveili- gingsmedewerkers wat hard nodig is in een tijd met stijgende criminaliteit", zegt Dave van de Laar. "Ik ben zelf al jaren werk zaam in de beveiligingsbranche en heb daarbij alle facetten door lopen, of het nu gaat om objectbe veiliging, winkelsurveillance, horecaportier of persoonsbeveili ging. Mijn ervaring is dat we steeds meer met incidenten en criminaliteit te maken krijgen en daar willen we met Eye Watch Security Group iets aan gaan doen." Natuurlijk zitten er ook leuke en afwisselende kanten aan het beroep beveiliging. "De ene keer beveilig je een object, de andere keer schud je de handen van Frans Bauer die je zegt dat je het goed gedaan hebt. Door de varia tie van onze werkzaamheden doe je ook veel ervaring." Het selecteren van personeel was voor Dave van de Laar en Bernard Schoenmakers dan ook geen moeilijke keus. "Mensen met ruime werkervaring en 100% betrouwbaarheid, mensen waar mee we zelf op de werkvloer heb ben gestaan of gezien hebben dat ze het vak beveiliging goed beheersen. We kiezen uitsluitend voor de besten." Wat beveiliging betreft is het niet zo dat een bedrijf zoals Eye Watch Security Group politiet aken overneemt. Eye Watch werkt geheel zelfstandig en daar waar nodig wordt samengewerkt met de politie. Eye Watch Security Group start binnenkort een project op ten behoeve van burgers en onderne mingen in de regio Venray. Al te veel willen Dave en Bernard daar nog niet over kwijt. Wat ze wel kwijt willen is dat Eye Watch Security Group alle diensten op het gebied van beveiliging kan aanbieden tegen aantrekkelijke tarieven. Dat is mede mogelijk omdat de beide eigenaren ook zelf meewerken. Daarnaast wer ken beide ondernemers samen met ADT Security Service, die het bedrijf commercieel en operatio neel ondersteunt. ADT is wereld wijd actief in alle soorten hi-tech beveiligings- en alarmsystemen. Voor meer informatie kunt u terecht op www.eyewatchsecuri- tygroup.net Daar maakt u ook kennis met het logo van het bedrijf, een wakende adelaar, die toeziet op de bescherming van u en uw bezit. LI fl MAKELAARDIJ Op vrijdag 21 april 2006 houdt Kiwanisclub Schieëpersland alweer haar vierde dienstenvei ling, dit keer in de foyer van de schouwburg op het St. Annaterrein. De opzet is dit jaar volledig anders. De veiling begint reeds om 17.00 uur met een buffet. Rond 19-00 uur zal gestart wor den met het veilen van de ruim 75 kavels. Vele nieuwe en ludieke diensten zullen dan worden aan geboden door de veilingmeesters Willy Voesten, oud prins van Venray en Milton Cavis, de kers verse vorst van De Piëlhaas. Voor de muzikale omlijsting van de feestavond, aansluitend aan de veiling zorgt de band BOB (Band Op Bezoek) bekend van de vele optredens tijdens de carnaval bij o.a. de Klokkenluider. Kortom, alle ingrediënten zijn aanwezig voor een bijzonder gezellige avond waar amusement en het goede doel hand in hand gaan. De opbrengst van deze avond zal gaat ook dit jaar weer naar een aantal zorgvuldig geselecteerde goede doelen. Dat zijn de Stichting Nativitas (kindertehui zen op Flores), een speelplaat stoestel voor een basisschool in Overloon, Schutterij 't Zandakker en GGZ Noord- en Midden- Limburg die gaat starten met een educatief preventieproject voor jongeren. U bent allen welkom op vrijdag 21 april in de schouwburg op het St. Annaterrein. Unicef is het kinderfonds van de Verenigde Naties. De belang rijkste doelstelling is opkomen voor de rechten van het kind. Het is moeilijk voor te stellen hoe het is om nooit in de schoolbanken te hebben gezeten. School is zo van zelfsprekend in deze maatschap pij dat men nauwelijks beseft wat men er allemaal leert. Lezen, schrijven, rekenen, maar ook onderdeel zijn van een groep, respect krijgen voor anderen, dis cipline leren. En minstens net zo belangrijk: leren hoe de wereld in elkaar zit, en hoe je daarin je weg moet vinden. In Afghanistan mocht jarenlang geen enkel meis- Geslaagd Theo Elfring is geslaagd aan de universiteit van Maastricht voor het doctoraal examen Nederlands recht. je naar school. Momenteel richt Unicef haar campagne erop om hen, en al hun leeftijdgenoten in andere landen, op weg naar school te helpen. Ook in Venray e.o. is Unicef actief. De vrijwilli gers zetten zich in om actieve voorlichting te geven op scholen, organiseren verkoopactiviteiten van kaarten en andere Unicef arti kelen, ook organiseren ze samen met scholen ondermeer een spon sorloop of een bridgedrive. Alles met het doel om bekendheid te geven aan de activiteiten van Unicef en gelden hiervoor te four neren. Om deze activiteiten uit te voeren is er behoefte aan uitbrei ding van het aantal vrijwilligers, mensen die het werk van Unicef een warm hart toedragen en die bereid zijn daar tijd in te steken. Ook is Unicef in Venray zoek naar een nieuwe voorzitter die op ter mijn de huidige voorzitter gaat opvolgen. Belangstellenden kun nen hiervoor contact opnemen met de huidige voorzitter, de heer S. Beckers via tel. (0478)515646 of met de voorlichter, mevrouw A. Peetjens via tel. (0478)589823. Op maandag 20 maart wordt in Schouwburg Venray om 20.00 uur het Venrays Voorjaarsdictee afgenomen. Er zijn nog enkele plaatsen open. Geïnteresseerden kunnen echter ook buiten mede dinging meedoen. Deelname aan het dictee is gratis. De organisatie van het Venrays Voorjaarsdictee, een initiatief van Schouwburg Venray en Theatercafé De Artiest, heeft een aantal Venraynaren uit genodigd om mee te doen aan het dictee. Daarnaast heeft zich een aantal taalliefhebbers gekwalificeerd voor deelname middels de voor ronde in Peel en Maas. (De opga ven zijn nog te zien op www.peel en Maas on line.) Voor wie dat gemist heeft en alsnog wil mee doen: er is nog een klein aantal plaatsen vrij. Uiteraard kunnen geïnteresseerden ook buiten mededinging meedoen. Deelnemers worden verzocht om 19-45 uur aanwezig te zijn. De presentatie is in handen van Ton Nelissen. Het Venrays Voorjaarsdictee is opgezet naar model van het Groot Dictee der Nederlandse taal. Dat betekent dat voor de spellingsre gels de Woordenlijst Nederlandse taal, oftewel Het Groene boekje (uitgave 1995) wordt gehanteerd en in tweede instantie het Van Dale's Groot Woordenboek der Nederlandse Taal (dertiende druk, 1999). DIALECT Daarnaast komt ook het Venrays dialect in dit dictee aan bod. In elke zin komen namelijk een of meer dialectwoorden voor waarmee deelnemers bonuspun- ten kunnen verdienen. Dat ont slaat hen echter niet van de ver plichting de betreffende woorden ook in correct Nederlands te spel len. De deelnemers moeten voor af aangeven of ze ook meedoen aan de dialectversie. Voor de spel ling wordt het Venrays Woordenboek van Veldeke Venray (1998) gehanteerd. Docenten Nederlands van het Raayland College corrigeren de dictees. Terwijl zij zich buigen over het werk van de deelnemers, wordt met de deelnemers nage praat over de achtergrond van het thema van het dictee, maar uiter aard ook over de schrijfwijzen en andere struikelblokken. Samen met de muzikale intermezzo's en de afterparty een avondvullend programma. Aanhouding In een winkel aan de Kiosk in Venray werd op woensdagmiddag 8 maart een 34-jarige man uit Nijmegen aangehouden. De man werd tegengehouden bij de kassa door een medewerker van de winkel, nadat hij verschillende etenswaren in zijn jaszakken had gestopt. De man is overgedragen aan de politie en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Bedrijfsinbraak De politie onderzoekt een bedrijfsinbraak aan de Stationsweg. Bij de inbraak, die in de nacht van zondag op maandag plaatsvond tussen tien uur 's avonds en half negen 's morgens, werd een totale buit met een waarde van meerdere duizenden euro's buitgemaakt. De daders zijn waarschijnlijk binnengeko men door het hekwerk te force ren. Vervolgens werd vanaf de binnenplaats onder meer een tril plaat meegenomen. Politie zoekt automobilist De Venrayse politie is op zoek naar een automobilist die dinsdag avond rond tien over negen bij De Kiosk in Brukske niet stopte na een fietsster aangereden te heb ben. Twee 18-jarige vrouwen uit Venray fietsten over de Kiosk toen een automobilist hen geen voorrang verleende. Eén van hen raakte daarbij gewond aan haar been, de andere vrouw kon de auto net op tijd ontwijken. De automobilist reed daarna door zonder zijn identiteit kenbaar te maken. De politie zoekt getuigen van dit voorval. Zij kunnen bellen met de politie van de basiseenheid Roermond via telefoonnummer 0900-8844 (lokaal tarief). Wereldmode in de Wereldwinkel De komende twee maanden kan men in de Wereldwinkel in Venray terecht voor prachtige kle ding uit ontwikkelingslanden van Afrika, Azië en Latijns Amerika. De kleding is veelal gemaakt van kleurige en natuurlijke stoffen zoals biologische katoen, linnen en hennep. Er is een aparte the maruimte voor deze collectie ingericht, zoadat iedereen op z'n gemak een keuze kan maken uit het gevarieerde en bijzondere aanbod. Men kan zijn keuze maken uit ikats uit Bangladesh, India, Thailand en Guatemala, handbedrukte batiks uit Tanzania en Ghana, kalamkari uit India, zijde uit Bangladesh en felgekleur de katoen uit Guatemala. Wie iets aparts zoekt kan eens een kijkje komen nemen in Wereldwinkel Venrav Ledenvergadering Abvakabo Op woensdag 22 maart houdt de Abvakabo haar algemene ledenvergadering voor de afdeling Noord-Limburg. Aansluitend kunt u informatie krijgen over de loon- strook met als werktitel operatie loonstrook. De bijeenkomst is in Hotel Asteria, Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray. Aanvang 19-30 uur. De zaal is open vanaf 19 00 uur. Optreden VET De popgroep VET (alle zangers zijn lid van het VMK) geeft op 18 maart een kort optreden in de bibliotheek van Venray. Dit in ver band met de Boekenweek die dit jaar in het teken staat van muziek. Het optreden is gepland tussen 11:30 en 12:30 uur. Mishandeling De politie heeft dinsdagmiddag een 14-jarige jongen uit Venray aangehouden op verdenking van mishandeling van een 16-jarige Venrayse jongen. Het slachtoffer had aan het einde van de middag ruzie gehad met de jongen. Daarbij zou hij bedreigd zijn met een mes en hij was geslagen. De verdachte meld de zich in de loop van de avond op het politiebureau, waarna hij is aangehouden. Het slachtoffer liep een hersenschudding op en is voor behandeling bij de EHBO geweest. De verdachte is voor verder onderzoek in verzekering gesteld. Actie stimuleert inleveren batterijen De familie Linders uit Ysselsteyn is de gelukkige win naar van een reischeque. De fami lie viel in de prijzen door mee te doen aan de landelijke campagne Lege batterijen? Lever ze in en WIN! van Stichting Batterijen (Stibat). "Erg leuk! Zo weten we ook dat de actie echt werkt!", aldus de enthousiaste familie die op de actie attent was gemaakt door televisiecommercials en de lege batterijen had ingeleverd bij Expert. Aan welke bestemming de reischeque van 100 euro zal bijdragen, is nog onbekend. Door lege batterijen in te leveren, maakt iedereen het gehele jaar door kans op het winnen van reis- cheques. Hoe? Door naam, adres en telefoonnummer op een brief je te schrijven en dat samen met tien lege batterijen in een zakje te stoppen. Dit zakje kan in de inza- melton bij één van de duizenden deelnemende supermarkten en winkels worden gedeponeerd. Inleveren kan ook bij het gemeen tedepot of de chemokar. Elke maand worden uit de opgehaalde zakjes met batterijen 56 winnaars getrokken. Eén van hen krijgt de reischeque van 2.000 euro uitge reikt, de overige vijfenvijftig ont vangen een reischeque van 100 euro. Via commercials op radio en televisie vestigt de Stichting regelmatig aandacht op de actie. Bovendien staan advertenties met informatie over de actie en de inleverpunten in diverse tijd schriften en omroepgidsen. De informatie is tevens te vinden op de website van Stibat (www.lege- batterijen.nl), waarop ook elke maand de prijswinnaars worden bekendgemaakt. Met dit initiatief wil Stibat, die zorgt voor inzame ling en milieuvriendelijke verwer king van batterijen, Nederlanders er extra toe aanzetten hun lege batterijen apart in te leveren. Lege batterijen horen namelijk niet in de vuilnisbak. Mede dankzij de campagne van de stichting weten steeds meer mensen dat en han delen daar ook naar. Sinds de start van de inzameling in 1992 lever den Nederlanders ruim 25 miljoen kilogram lege batterijen in. Na recycling bracht deze hoeveel heid meer dan dertien miljoen kilogram bruikbare metalen op. De afgelopen tijd hebt u van een aantal strafzaken gehoord dat de verdachte ten onrechte veroordeeld was. Politie en openbaar ministerie, gevolgd door de rechter, waren er in die zaken te snel van uitgegaan dat de verdachte het misdrijf gepleegd had en hadden naar het bewijs van zijn schuld toegewerkt. "Tunnelvisie" wordt dat genoemd. Dat niet alleen in strafzaken, maar ook door inspectiedien sten tegen ondernemers het "schuldig" soms te snel gedacht wordt, bleek mij weer eens uit een zaak tegen de Arbeidsin spectie die ik kort geleden op mijn bureau kreeg. Client was een aannemer. Hij was bezig om voor zijn opdrachtgever een huis te bouwen en had van de Arbeidsinspectie een flinke boete gekregen, omdat hij een illegale buitenlandse werkne mer liet meewerken. De zaak leek volkomen duidelijk: De man in kwestie was een Pool zonder werkvergunning, was bezig op de bouwplaats en had verklaard "ik heb meegeholpen met het sjouwen van stenen". De aannemer ontkende en voerde aan dat hij per uur betaald werd en dus geen belang bij illegale, "onzicht bare" werknemers had, maar dat verweer haalde niets uit. Tegelijkertijd kwam zijn op drachtgever op mijn kantoor. Deze had met hem afgesproken dat hijzelf bij de bouw van zijn huis zou meewerken. Daarom werd de aannemer ook per uur betaald. Op enig moment waren enkele Polen naar hem toegeko men die hij voor zich liet werken. Kort na de start werden ze door de Arbeidsinspectie van de bouwplaats geplukt en gehoord en de opdrachtgever kreeg een boete. Die vond hij onterecht en daarom schakelde hij mij in. Uit de vergelijking van de twee zaken bleek dat de aannemer onschuldig was. In het dossier van de opdrachtgever had de Arbeidsinspectie verscheidene feiten vastgelegd die de aanne mer ontlastten. Zijn boete is kwijtgescholden. Onschuld moet dus inderdaad aangenomen worden totdat de schuld overtuigend bewezen is. Het is een slechte zaak dat de Arbeidsinspectie in de fout gaat bij twee zaken, die op hetzelfde moment op dezelfde bouw plaats spelen. Paul van Hoef VAN DER PUTT ADVOCATEN Het aantal geregistreerde inbra ken per jaar in woningen stijgt nog steeds. In de meeste gevallen is de materiële schade van een dergelijke inbraak verzekerd, maar bij bijna iedere inbraak zijn ook onvervangbare en dierbare spullen meegenomen, iets wat door geen verzekering kan wor den vergoed. Daarnaast is ook vaak sprake van immateriële scha de door de inbreuk op de privacy en een lang blijvend angstig gevoel. Het is dus zaak uw woning goed te beveiligen. Verreweg de meeste inbrekers zijn namelijk gelegenheidsinbre kers (negentig procent). Dat bete kent dat pas op straat bekeken wordt of er een interessante woning is om binnen te dringen. De gelegenheidsdief werkt met eenvoudig gereedschap en is vaak in tijdnood. Als het de inbreker niet snel lukt een huis binnen te dringen zal hij zijn geluk ergens anders beproeven. U kunt de dief tegenwerken door stevige sloten op deuren en ramen aan te bren gen. Daarnaast zijn er nog tal van andere aanvullende mogelijkhe den om de dief op afstand te hou den. Bedenkt u altijd dat een woning zo veilig is als de zwakste schakel. Drie sloten op de voordeur kun nen niet voorkomen dat een dief door een slecht beveiligd raam naar binnen klimt. Een stel goede sloten dat krakkemikkig is beves tigd, is door een beetje inbreker zó gekraakt. Een aantal jaren gele den heeft de politie samen met een aantal andere instanties het politiekeurmerk Veilig Wonen(r) ontwikkeld. Wanneer een woning is beveiligd volgens de richtlijnen van dit keurmerk, neemt de kans op inbraak met 95 procent af. Een woning die aan de eisen van het politiekeurmerk Veilig Wonen(r) voldoet, is echt geen vesting met dure ingewik kelde alarminstallaties. Veelal zijn eenvoudige aanpassingen van raam- en deursloten al voldoende om de woning aan de eisen te laten voldoen. Wanneer een woning volgens deze methode is beveiligd, kan men in aanmerking komen voor het certificaat Veilige Woning. Dit verschaft bij de meeste verzeke ringsmaatschappijen een korting van tien tot twintig procent op de inboedelverzekering. Enorm Leo Hendriks, onderscheidend in gereedschap, techniek en veilig heid, is een erkend politiekeur merk Veilig Wonen-bedrijf. Om erkend PKVW-bedrijf te worden moet aan hoge eisen worden vol daan. Er wordt gecontroleerd op kwaliteit, deskundigheid, en opleidingsniveau. Op zaterdag 18 maart houdt Enorm Leo Hendriks een PKVW beveiligingsdag. Evert Jansen, zelf ex-inbreker en bekend van het tv- programma De Inbreker bij de AVRO, is deze dag bij Enorm Leo Hendriks in de zaak aanwezig om adviezen en tips te geven. De deskundige medewerkers bij Enorm kunnen u uitgebreid informeren en voor elke situatie de juiste oplossing aandragen. U wordt te woord gestaan door getrainde vakmen sen die op de hoogte zijn van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van beveiliging. Uiteraard worden daarvoor alleen goedge keurde beveiligingsartikelen gebruikt. Ook als het gaat om extra beveiliging als een sensor buitenlamp of een antiklimstrip voor op een hek, bent u bij Enorm Leo Hendriks aan het goede adres. Daarnaast worden er ook mogelijkheden voor elektro nische beveiliging geboden. Als extra service kan Enorm Leo Hendriks, geheel gratis en vrijblij vend, uw situatie thuis opnemen en adviseren over mogelijke aan vullingen en/of verbeteringen om het huis optimaal te beveiligen. Desgewenst bestaat er ook de mogelijkheid om alles te monte ren. Wanneer uw huis al afdoen de beveiligd is, is het ook moge lijk om sloten op eenvoudige wijze aan te passen zodat men met één sleutel alle deuren van het huis kan openen. Dus als men liever een vakman dan een inbre ker over de vloer hebt, ga dan langs bij Enorm Leo Hendriks op zaterdag 18 maart. Enorm Leo Hendriks is gevestigd aan de Raadhuisstraat 36a in Venray, tel. (0478) 581069. De bus krijgt het rapportcijfer 7,2 Reizigers die gebruikmaken van de bus in Limburg zijn tevreden klanten. Ze waarde ren het openbaar busvervoer met het rapportcijfer 7,2. Daarmee scoort Limburg gelijk met het landelijk waar deringscijfer voor vervoer per bus, tram en metro dat even eens een 7,2 krijgt. Dit blijkt uit de landelijke klantenbaro meter openbaar vervoer. De barometer beschrijft het laat ste kwartaal van 2005. Sinds 2001 wordt jaarlijks een landelijk onderzoek gehouden naar de mening van de reizigers over het openbaar stads- en streekvervoer. In 2005 werden bijna 100.000 reizigers verdeeld over het hele land geënquêteerd. Reizigers geven rapportcijfers aan verschillende aspecten die met hun reis te maken hebben. Deze aspecten lopen uiteen van de kans op een zitplaats tot de socia le veiligheid. De scores voor de verschillende concessiegebieden in Limburg lopen enigszins uit een. De algemene waarderingen waren in 2005 als volgt: Noord- en Midden-Limburg 7,1 (in 2004: 7,3) Zuid-Limburg en Heuvelland 7,4 (in 2004: 7,4) Maastricht 7,2 (in 2004: 7,4). Daarmee is de waardering in Zuid-Limburg en het Heuvelland hoger dan het landelijk gemiddel de. Maastricht scoort gelijk aan het landelijk gemiddelde, en Noord- en Midden-Limburg 0,1 onder dat gemiddelde. De reizigers gaven in de conces siegebieden Noord- en Midden- Limburg, Zuid-Limburg en Heuvelland aan, dat verbetering gewenst is met betrekking tot de frequentie, de informatie bij ver traging en de prijs. In Maastricht ziet de reiziger graag verbetering in de prijs, de informatie bij ver traging en de punctualiteit. In het onderzoek is ook de waardering van de veiligheid gemeten. Daarbij wordt onder scheid gemaakt naar veiligheid algemeen, veiligheid tijdens de rit en veiligheid op de instaphalte. De veiligheid in het openbaar vervoer ligt in Limburg ruim boven het landelijk gemiddelde. In 2005 stelde de provincie Limburg ruim 350.000 euro subsi die beschikbaar voor de verbete ring van de sociale veiligheid in het openbaar vervoer in Limburg. Kienavond De Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o houdt op vrijdag 31 maart een kienavond. In verschillende ron des zijn waardevolle prijzen te winnen. De avond wordt gehou den in zaal Martens in Leunen. Aanvang 19-30 uur. De zaal is open vanaf 18.30 uur. Donderdag 16 maart 2006 - Pagina 9 www.eyewatth SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN LMV Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 een abonnement waard r Jl/ 'V' y i V Vals beschuld igd Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9