PvdA grijpt macht in wijken Ingezonden 1250 euro voor Clinidowns Wonen Limburg verzet bakens De Hoveniers G unhoek Koorscholing bij mannenkoor Flyers genieten van uw tuin in het voorjaar, bel dan nu voor een 'GRATIS TUINONTWERP' PEEL EN MAAS Donderdag 16 maart 2006 - Pagina 7 Hassan Najja grote stemmentrekker in Brukske In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. De PvdA heeft bij de raads verkiezingen de macht gegre pen in de grote wijken Brukske en Landweert. Met in het kielzog nieuwkomer SP. Ook in stemlokalen in oudere wijken rondom het centrum (Beukenrode en Schutters veld) werden de sociaal-demo craten de grootste partij. Vier jaar geleden triomfeerde frac tie Van de Vorle nog in Venray-centrum. Vooral de vier allochtonen heb ben de PvdA aan de grote stem menwinst geholpen. De Partij van Arbeid kreeg 1148 stemmen meer dan in 2002. Toen was Achmet Kocyigit de enige allochtoon op de lijst. De Turk stond zevende en kwam met voorkeurstemmen (253) in de raad. Dit jaar eisen de vier PvdA-allochtonen samen 1288 stemmen voor zich op. Dat is ruim duizend meer dan vier jaar Subsidie JOOP Het project Jonge Onder nemers Op Pad (JOOP) krijgt van de gemeente een subsidie van 3000 euro. Dat heeft het college dinsdag besloten. Jonge Ondernemers Op Pad heeft een leertraject voor jonge onderne mers ontwikkeld om een ant woord te krijgen op vragen waar veel jonge ondernemers mee te maken krijgen. Gebleken is dat jonge ondernemers behoefte heb ben aan onderling contact om informatie uit te wisselen over bedrijfsstrategiebedrijfsvoering en innovatie. Jonge Ondernemers Op Pad brengt groepen van ongeveer twaalf vooruitstrevende onderne mers uit een gemeente bij elkaar met als doel om kennis en erva ring uit te wisselen. Tijdens acht verschillende sessies worden ver schillende thema's waarmee star tende ondernemers te maken krij gen, behandeld. Het project volgende week in Venray van start in samenwerking met Rabobank Venray, Meerlo- Wanssum en Bol Accountants. Victor Weijs, de Wandelende Coach Peel en Maas, heeft de lei ding over de bijeenkomsten. Inmiddels hebben zich dertien ondernemers aangemeld. Theo Jacobs overleden Theo Jacobs (56) uit Maashees is zaterdag overleden tijdens het joggen. Jacobs, oud-voorzitter en erelid van volleybalclub MVC'64 en lid van de Maaskant Fraktie, kreeg zaterdag op de Hogeweg in Maashees tijdens het joggen ver moedelijk een hartaanval. Pogingen van hulpverleners om hem te reanimeren haalden niets meer uit. Jacobs is donderdagoch tend begraven in Maashees. Subsidie voor beurs De organisatie van de onderne- mersbeurs OOZO in Oostrum ont vangt van de gemeente Venray een garantiesubsidie van maxi maal 1000 euro. In het kader van het vijftigjarig bestaan van de Organisatie Oostrumse Zelfstandige Ondernemers (OOZO) wordt op 1 en 2 april 2006 een ondernemersbeurs georganiseerd. De vereniging telt 45 leden, van wie er ongeveer 40 deelnemen aan de beurs. De beurs heeft een regionale uitstra ling en de organisatie verwacht 4000 bezoekers. De beurs past volgens het colle ge van B en W binnen het streven van de gemeente Venray om te komen tot promotionele) activi teiten, die gericht zijn op de eco nomische versterking van Venray. De ondernemersbeurs biedt de Oostrumse ondernemers de mogelijkheid om hun netwerk te vergroten en kan de bedrijfsvoe ring helpen versterken, aldus bur gemeester en wethouders. Nieuw 'home' voedselbank De voedselpakketten van de Voedselbank Venray werden don derdag voor het eerst uitgedeeld vanuit de protestantse kerk Het Zonnelied, in Brukske. In eerste instantie werden de pakketten verstrekt vanuit een garagebox van een woning aan de Bazuinstraat, in tweede instantie vanuit het gebouw van het Platform Lage Inkomens Venray (PLIV) aan de Mozartstraat. Donderdag van 15.00 uur tot 17.00 uur werden 65 pakketten uitgedeeld aan minderbedeelde Venraynaren. "Het nieuwe 'home' van de voedselbank was hard nodig", ver telt woordvoerder Henk van Egmond. "De voedselbank groeit als kool. We begonnen in decem ber met tien gezinnen of alleen staanden, maar inmiddels zijn dat er al 65 geworden. Ja, de behoefte aan een voedselbank was groot." Het initiatief van Henk van Egmond, Nelly de Rümph en Lydi Goedee ondervindt brede steun. Voor informatie kunt u ook con tact opnemen met het speciale telefoonnummer: 850161. geleden. De allergrootste klapper maakte de Marokkaan Hassan Najja met liefst 878 stemmen. Waarmee de grote winst van de sociaal-democraten grotendeels is verklaard. Vanaf 1998 zit er een allocht oon in de Venrayse raad. Het begon met Erdogan Cadirci van het CDA. De 65-jarige Turk is nu uitgerangeerd en behaalde vorige week nog slechts 19 stemmen. In de vier jaar dat Cadirci in de gemeenteraad zat, was hij nooit aan het woord. In 2002 nam Kocyigit de fakkel over. De PvdA'er bleek eveneens een zwij ger. Slechts twee keer voerde hij in de afgelopen raadsperiode over een onderwerp kort het woord. Met de komst van Hassan Najja zal dat gaan veranderen. De Marokkaan is veel extroverter en belooft na acht jaar het beeld van de zwijgende allochtoon te door- Huurders van woningcorpo ratie Wonen Limburg mogen voortaan zonder toestemming vooraf hun woning wijzigen. Bijvoorbeeld een nieuwe keu ken plaatsen, een houten vloer leggen of zelfs een serre of dakkapel bouwen. Ook mogen zij de wijzigingen gewoon laten zitten als zij ver huizen. Volgens Simon Jansen, direc teur van Wonen Weert, is Wonen Limburg hiermee één van de eer sten in het land. "Wij willen onze huurders voortaan benaderen als adviseur en niet meer als contro leur. Wij willen af van het bevoog dende dat we vooraf willen weten wie wat doet. In 95 procent van de gevallen willen de mensen oprecht het huis verbeteren. Die mensen willen we hiermee tege moetkomen. Wel moet de woning nog altijd fatsoenlijk worden ach tergelaten bij een verhuizing." breken. In zeven van de tien kerkdor pen domineert het CDA. Tot en met de verkiezingen van 1998 was het CDA in alle dorpen verre weg de grootste. Vier jaar geleden sloeg het beeld om. Samenwerking verdrong het CDA in Leunen, Veulen en Heide. Dat was het werk van Gerrit Verkoeijen en Theo Mulders. In Smakt zorgde Elly van Dijck ervoor dat de PvdA de grootste werd. In 2006 wist het CDA een dorp te heroveren op Samenwerking. Vooral door toe doen van Toon Loonen viel Heide weer in christen-democratische handen. In de wijken is de erfenis van Joost van de Vorle verdeeld tus sen PvdA en SP. Traditioneel eist de WD de verkiezingswinst op in het stembureau aan de Kempweg. Vroeger was dat het Vlakwater en Er zijn wel een paar "maren". De aanpassing moet voldoen aan drie eisen: 1. De verandering moet veilig zijn. Wijzigingen aan gas- en elek trische installaties moeten wor den uitgevoerd door een erkende installateur. Dit moet blijken uit een keuringsrapport. Natuurlijk mag de wijziging ook geen over last aan de omwonenden veroor zaken. 2. De verandering moet vol doen aan de regels van de over heid. Denk bijvoorbeeld aan een vergunning voor het bouwen van een berging, serre of dakkapel. 3. De verandering moet functio neren. Het dak van de zelfge bouwde berging mag bijvoor beeld niet lekken. En het gasfornuis in de zelfaangebrachte keuken moet het wel doen natuurlijk. Alles mag. Als het maar veilig is, functioneert en voldoet aan de regels van de overheid. nu sportcentrum De Sprank. In zeven van de tien dorpen was de opkomst hoger dan in 2006. Alleen in Oostrum, Castenray en Smakt kwamen er minder mensen naar de stembus. Opvallend is dat CDA'er Henri van de Ven, de enige verkiesbare Castenrayer, in zijn eigen dorp slechts 28 stemmen vergaarde. Wethouder Lei Heidens, geboren in Castenray, kreeg er nu de mees te stemmen (48). In de grote wij ken Brukske en Landweert was de opkomst beduidend hoger dan in 2002. Vooral doordat de allochto nen veel actiever van hun stem recht gebruik maakten. Hassan Najja (PvdA) behaalde bijna de helft van zijn stemmen in Brukske. Jolanda Dijkema (SP) scoorde opvallend goed in haar wijk Landweert. De laagste opkomst was bij het PLIV-kantoor aan de Mozartstraat in Brukske Wonen Limburg biedt de huur ders voortaan ook gratis advies bij bouwplannen. "We hopen dat mensen daar gebruik van maken, want er komt vaak nogal wat bij kijken. Voor sommige zaken moet een bouwvergunning worden aangevraagd. En het is altijd nut tig om te kijken of een te slopen muur toevallig geen dragende muur is. Daar willen wij de huur- Vanaf donderdag 16 maart biedt het Venray's Mannenkoor opnieuw een koorscholing aan voor alle mannelijke inwoners van Venray en omgeving. Deze koorscholing is bedoeld voor jonge mannen die graag zingen. Mogelijk willen zij dat binnen een groep(koor) doen, maar zijn ze nog niet voldoende overtuigd zijn van hun eigen zangtalent. Deze koorscholing, die behalve gratis ook geheel vrijblijvend is (er bestaat geen enkele verplichting om lid te worden van het Venray's Mannenkoor), biedt potentiële zangers een uitgelezen kans. Een kans om hun zangtalent te laten testen en iets meer te leren over de techniek van het zingen en de theorie van zang in het algemeen. met 49,5 procent. Dit was het enige stembureau waar meer dan de helft van de kiezers thuisbleef. In 2002 kenden vier stemlokalen een opkomst van lager dan 50 procent. Wijkcentrum Kiosk in Brukske scoorde toen het aller laagste met 40 procent. Dit jaar was de opkomst er ruim een kwart hoger (51 procent). Vooral de PvdA profiteerde hiervan. Ook de komst van SP lijkt bij te dragen aan een hogere opkomst. In de andere wijken bleef de opkomst vrijwel gelijk. Opvallend hoog was de opkomst in wijkcentrum 't Schöpke in Veltum (74%) gevolgd door het gemeentehuis (65%). Waarschijnlijk trokken deze twee lokalen veel stemmers uit andere wijken. Bij het mobiele stembu reau werden 190 stemmen uitge bracht. De meeste stemmen ging naar de PvdA (52) voor Samenwerking (42) en CDA (40). der graag bij helpen. Wonen Limburg is en wil nog meer de partner worden van onze huur ders. Wij willen onze huurders dan ook vooral aansporen om naar onze vestigingen Heerlen, Venray, Roer Maas, Helden, Weert of Horst te gaan om samen met onze medewerkers tot de gewenste verbetering van de woning te komen." Daarnaast is er de gelegenheid om als toehoorder enkele repeti ties van Venray's Mannenkoor bij te wonen en zo kennis te nemen van koorzang in het bijzonder. De koorscholing, die op geheel eigen humoristische wijze wordt gege ven door Jac Janssen, wordt gehouden in De Witte Hoeve, gedurende zes donderdagavon den vanaf 16 maart en duurt van 19-30 uur tot ca. 21.00 uur. Voor nadere informatie kunt u bellen naar nummer 06 22678534. Geïnteresseerden tussen de 20 en 50 (ouderen personen mits ze aantoonbare zangervaring heb ben) kunnen ook gewoon binnen wandelen en vragen naar Guido Liebrand of Jac Janssen. Dit geldt voor elke repetitie: donderdag avond half 8 in de Witte Hoeve. Terrein Drabbels Via de media heb ik de nieuw- bouwplannen vernomen op de locatie van het pand Drabbels. Daarin wordt onder andere gesteld dat het behoud van het historische pand van Drabbels niet wenselijk is bij het volbou wen van het terrein aan de Oostsingel-Stationweg met wonin gen. Ambtenaren van de gemeen te zouden tot die conclusie zijn gekomen. Ik denk dat met de term niet wenselijk eigenlijk bedoeld wordt financieel niet interessant. En daarbij, wat moet ik me voorstel len bij het onderzoek van de gemeenteambtenaren? Welke rol speelt de projectontwikkelaar hierin? In het moderne bouwen is het schijnbaar onmogelijk bestaande bebouwing te integre ren in een plan. Dat zit blijkbaar niet in de software. Slopen is de oplossing! Denk hierbij aan de twee woningen van architect van Bergen aan de Langeweg en aan de Engelse Tuin. Over schoonheid valt niet te twisten maar ik vraag me af of de Stichting Venray Monumentaal de witte doos langs de ingang bedoelt als ze het heeft over "mooi" van het appartementen complex aan de Leunseweg. Gelukkig zijn er ook positieve ont wikkelingen te zien zoals het hoekpand op het Henseniusplein en het feit dat men vrij uitzicht gemaakt heeft op het priesterkoor van de Grote Kerk. Dit verdient de Kathedraal van de Peel! Willy van Bakel, Venray Ingezonden Venray heeft gekozen Venray heeft gekozen maar er verandert niets. Niets, ook niet na de BMW-affaire, waarvan ik in het bezit ben van stukken uit Munchen die bevestigen dat er nooit plannen geweest zijn om in Venray iets te starten. De burge meester heeft deze stukken ook maar op de een of andere wijze kan hij die niet op het juiste moment tevoorschijn toveren. Maessen gaat verder met zijn praktijken onder bescherming van het college en een naïeve raad, meerendeels CDA-ers en PvdA-ers. Wanneer je de ingezonden brief van Nelissen, vorige week leest lijkt het alsof de gemeente ook hier weer alles uit de kast haalt om dingen te verdoezelen. Zo ook met De Peel. Nu blijkt dat de bur gemeester niet boven de wet staat probeert hij via een referendum de burgers met gemeenschaps geld voor zijn karretje te spanne. Dan zijn er ook nog kermisexploi tanten op Smakterheide die daar eigenlijk mogen wonen maar met ondersteuning van het college worden verdreven. Zelf heb ik ook mogen ervaren dat de burgemeester en zijn aan hang er niet staan als de burgers ze nodig hebben. Zelfs een ant woord op een brief is teveel gevraagd. De gemeente schroomt niet om op leugens beruste bewijsstukken aan te voeren bij de rechtbank en plannen te sme den om een ondernemer te ver plichten zijn grond en panden ver onder de getaxeerde pandwaarde te verkopen aan Maessen. Daarom heb ik een voorstel. Het geld dat gestoken is in archeologisch onderzoek op de Hulst is een nuttige besteding geweest. De gemeente steekt geld in het verleden. Dat is prima. Maar misschien moet de gemeen te eens geld steken in een meer recent verleden. Het geld voor het onderzoek naar De Peel kan beter besteed worden aan een nuttig onderzoek naar het heen en weer verkopen van gronden onder valse voorwendselen en dubieuze vergunningen. Misschien ligt hier wel een taak voor de nieuwkomers binnen de raad, door sommigen als herrie schoppers betiteld, mensen met wie dit college nooit samen wil regeren. Het is overduidelijk dat de Venrayse politiek boven de wet geving staat. De burgers kunnen dankbaar zijn voor de zetels van SP en inVENtief. Deze mensen kennende ben ik ervan overtuigd Bedreiging Donderdagochtend heeft een 20-jarige vrouw uit Boxmeer bij de politie aangifte gedaan. Vrijdag 3 maart rond 22.15 uur reed de vrouw op de Stevensbeekseweg in de richting van Overloon toen plotseling voor de kruising met de Rondweg een onbekend persoon midden op de weg stond. De man gebaar de met zijn armen haar te stoppen en trok vervolgens haar portier open. Onder bedreiging dwong hij de vrouw haar geld af te geven. Hij ging er met het geld vandoor in de richting van een parkeerplaats. De politie heeft een onderzoek insesteld. dat zij zich niet voor het karretje van de dorpspolitiek laten span nen en dat er een moment van ommekeer in Venray is aangebro ken. Het wordt tijd dat ambtena ren vanaf nu verantwoordelijk heid nemen voor hun werk en de hem aangeboden kwesties zelf en naar ieders tevredenheid afhande len. Laat ons voor de nieuwkomers hopen dat ze niet meer uitgebreid campagne hoeven te voeren om kiezers te trekken maar dat hun werkwijze de komende vier jaar genoeg kiezers aan hen bindt, om samen te bereiken wat wij allen willen: een gemeente(huis) waar iedereen trots op kan zijn en waar iedereen zich thuis mag voelen. J.H. Willems, Venray Coalitie Afgelopen zaterdag stond er in dagblad De Limburger een analy se met de kop; "Politiek Venray verhardt". Volgens de opinie van de journalist hebben partijen moeite met analyseren van de uit slag van de verkiezingen. Maar is dat zo of vind de journalist dat Het CDA heeft bij de verkiezin gen helaas 1 zetel verloren maar is met 7 zetels de grootste partij in Venray gebleven. Het CDA heeft 25% van de stemmen behaald. Jammer is dat de krant niet analy seert waarom onze wethouder Lei Heidens 339 stemmen heeft gekregen en daarmee met ruime voorkeurstemmen in de fractie is gekomen, maar wel een waarde oordeel uitspreekt over het func tioneren van onze wethouder. De PvdA heeft fors gewonnen en is van 4 naar 6 zetels gestegen. Zij behaalden ruim 20% van de stemmen. Deze winst afdoen als landelijke trend is erg eenvoudig. Lokaal Aktief (LA) is van 4 naar 2 zetels teruggevallen en heeft meer dan de helft van haar aan hang verloren. Dat is natuurlijk een grote teruggang. Samen heeft de huidige coalitie van CDA, de PvdA en LA 15 zetels behaald en dit is op 25 raadszetels een meerderheid. Feitelijk zijn dit evenveel zetels als voor de verkie zingen. Gezien de forse kritiek vanuit de oppositie en het opko men van een aantal protestpartij en die in koor om het hardst rie pen dat het anders moest is dit geen slecht resultaat. De opposi tie en de nieuwe partijen hebben in ieder geval niet gebracht voor de kiezer wat ze zelf dachten. De kiezer heeft daarmee aangegeven dat de huidige coalitie het nog niet zo slecht heeft gedaan! Maar hoe nu verder, zult U als Venrayse burger denken. Als partij met de meeste raads zetels hebben wij vorige week alle gekozen partijen in de raad uitgenodigd voor een oriënterend overleg. Als fractievoorzitter zat ik deze vergadering voor. Het is gebruikelijk dat de grootste partij het initiatief neemt om te komen tot coalitievorming en gezien de uitslag is het logisch dat wij de PvdA uitgenodigd hebben aan de onderhandelingstafel plaats te nemen. Zij hebben immers fors gewonnen. Uiteraard is er binnen onze frac tie een zorgvuldige afweging gemaakt of een basis van CDA en PvdA genoeg is voor de stabiele coalitie. En onze conclusie was dat 13 van de 25 wel een erg smal le basis is. Na alle mogelijke opties te hebben besproken bin nen onze fractie hebben wij besloten om de Fractie van Lokaal Aktief uit te nodigen. Dat LA flink heeft verloren is waar maar zij kwamen ook uit een bijzondere situatie. 4 jaar geleden waren zij nog onderdeel van frac tie van de Vorle en na de breuk in hun partij hebben zij met 4 raads leden een goede doorstart gemaakt. LA heeft de vorige perio de bewezen een goede partner te zijn. Ook de wethouder van LA heeft zich positief onderscheiden en dat was een extra motivatie om Lokaal Actief aan de onder handelingstafel te vragen. In het artikel van de journalist staat Voortzetting van de huidi ge coalitie is niet zo logisch als dat het lijkt". Waar hij dat op baseert weet ik niet, maar gezien de uit slag van de verkiezingen is voort zetting de meest voor de hand lig gende optie. Partijen die voor het moment een knieval maken of standpunten aanpassen zijn voor ons niet geloofwaardig. Wel moeten uiteraard nog vele zaken besproken worden in de onderhandelingen. Het CDA zal in ieder geval bestuurlijke vernieu wing en communicatie als speer punten naar voren brengen. Wij hebben vertrouwen in de onder handelingen en wij willen snel resultaat. Want Venray verdient zo spoedig mogelijk een college dat gewoon weer aan het werk kan gaan. Gerda van Stelten, fractievoor zitter CDA Lezing pastoor Cluner Na het lezen van het artikel over pastoor Cluner zijn wij hevig ontdaan over het feit dat u als Geschied- en Oudheidkundige Kring een lezing houdt over een pastoor die door het bisdom is weggezonden uit Kessel op beschuldiging van onzedige han delingen. Wij denken en hopen dat het niet uw bedoeling is geweest deze man in uw lezing te gaan eren, wij hopen dat u beseft dat u de nabestaande van de slacht offers van de oneerbare handelin gen hiermee diep kunt kwetsen. Ongewenste intimiteiten waren toen en zijn ook nu ontoelaatbaar. Dus wat ons betreft had u deze pastoor beter in de vergetelheid kunnen laten of als u er toch over wil praten zijn oneerbaar gedrag als nog ter discussie stelt. Wil Toebast en Annette Paris. Fluitekruid 56 Venray. Brief politiek café in Maashees Alweer enkele weken geleden heb ik uit dit weekblad mogen vernemen, hoe het verloop van de politieke avond van dinsdag 21 februari in Maashees werd erva ren door uw verslaggever. In een denigrerend stukje werden vooral de minimale capaciteiten van de presentatoren sterk geaccentu eerd. Ik verschil hier volstrekt van inzicht met de schrijver van dit rancuneuze stukje onzin. Ook van anderen heb ik lovende woorden over het optreden van beide heren gehoord. Het is juist dat de opkomst op deze avond, in tegen stelling tot het vier jaar geleden door de dorpsvereniging georga niseerde en zeer succesvol verlo pen politiek café, tegen alle ver wachting in, erg laag was. Dat deed verder echter helemaal niets af aan de kwaliteit van wat er geboden werd. De schrijver had de organiserende dorpsverenigin gen (Maashees en Holthees) ook kunnen complimenteren met het lef dat ze hebben getoond, über haupt een politieke avond te wil len organiseren in een klein dorp als Maashees en ze te feliciteren met het welslagen daarvan, ondanks de bescheiden opkomst. Kennelijk scoort negatief berich ten beter. Overigens was het niet Vincent Ronnes, die volgens uw verslaggever vier jaar geleden deze avond aan elkaar praatte, maar Gérard Zeegers. Jan Loonen, Maashees Verkiezingsklucht Alom blije gezichten. Zoals gebruikelijk hadden de meeste partijen bij de recente gemeente raadsverkiezingen weer gewon nen. De coalitie was voor haar beleid beloond, kon je de coalitie genoten horen verkondigen. Burgemeester Waals had een genuanceerdere interpretatie van die beloning: "De kiezer heeft het huidige college niet afgestraft." Ook bij het CDA was de stem ming opperbest: iedere zetel min der verlies is toch ook winst. Ze hadden op minder winst gere kend, maar waren nog steeds de grootste partij. Helemaal bont maakte het Lokaal Aktief, de trou we vazal van het CDA. Daar waren ze blijkbaar vergeten dat ze hun mandaat in de voorbije raads periode grotendeels aan stem- menkoning Joost van de Vorle te danken hebben gehad. Als zelf standige en nieuwe partij heeft LA met veel geluk door voorkeur stemmen op de ex-D66-er (voor dien PvdA-er) Hans Teunissen 2 zetels behaald en dus niet flink verloren, zoals Tiny Grebenjak beweerde. Hannes is door de euforische stemming van de ver kiezingsavond blijkbaar ook van slag geraakt. In zijn wekelijkse column Bandoetere verkondigde hij: "Met de winst van zowel de PvdA als de SP is bijna een kwart van de gemeenteraad voortaan socialistisch." Beste Hannes, je brein moet wel in nevelen gehuld zijn geweest toen je dat noteerde. Anders moet je maar eens goede literatuur over de opkomst van de Industriële Revolutie en de strijd van de arbeidersbeweging in de 19de eeuw gaan raadplegen. De huidige PvdA is een burgerlijke partij die weliswaar uit de arbei dersbeweging is voortgekomen, maar die niets meer met het socia lisme te maken heeft en wil heb ben. De lokale PvdA heeft haar succes zeker niet aan haar beleid in Venray te danken, maar heeft meegeprofiteerd van de landelijke trend rond Wouter Bos. Bovendien heeft de PvdA veel stemmen van medeburgers van allochtone afkomst gekregen. Het wordt hoog tijd dat college, coali tie en oppositie zich gaan bezin nen op hun ware opdracht, de zorg voor het algemene welzijn van de burgers, en zich niet verlie zen in megalomane projecten, geldverslindend gebeuzel, partij politiek gesteggel en uitbestedin gen aan dure externe adviesbu reaus in kwesties waarop een deskundig ambtelijk apparaat hoort te zijn toegesneden. Concentreer je primair op con structieve voorstellen en concrete plannen. Geen vrijblijvendheid meer, maar praktijk- en resultaat gericht werken moet voorop staan. En als jullie dan toch de politiek als het ultieme podium voor toneelspel beschouwen, speel dan wat professioneler en maak niet overal een drama van! drs. Joep van de Pasch Prins Huub d'n Twedde van De Piëlhaas heeft deze week een bedrag Cliniclowns gegeven kon worden. "Ik ben er trots op dat die receptie van 1250 euro overhandigd aan Luc Bertrands. Het geld was de zoveel heeft opgeleverd" aldus Huub. Ook Luc Bertrands, de Venrayse opbrengst van de prinsenreceptie op carnavalszondag. Huub Janssen ambassadeur van Cliniclowns, toonde zich content met het bedrag, dat had aangekondigd dat in plaats van cadeaus een schenking voor besteed zal worden aan het opleiden van nieuwe clowns. Vervolg VP Einde aan zware dwangsom voor Nijsen Granico? Desondanks meent de provincie Limburg dat Nijsen Granico over tredingen begaat als hij geen meldingen doet over zijn leveranties. De provincie is het weliswaar eens met de kritiek dat de wetstekst niet duidelijk genoeg is, maar de bedoeling van de wet is wel helder, aldus een woordvoerder van de provincie. Tijdens de rechtszitting bij de Raad van State toonde voorzitter Th. Drupsteen aan dat de provincie een moeilijk standpunt verdedigt. Na uitvoerige lezing van de wetstekst kon Drupsteen niet anders conclu deren dan dat de wet Milieubeheer toch voor raadsels zorgt. Het opleggen van de zware dwangsom door de provincie mist daardoor waarschijnlijk voldoende onderbouwing. De uitspraak van de Raad van State volgt binnen enkele weken. F& zie voorwaarden op www.gunhoek.nl Oirlo- Venray tel. 0478-571800 Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Internet Co^

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7