Plannen Brabander Aan den Heuvel vrij voor inspraak Muzikale Boekenweek g k RooyNet zet Venrays erfgoed op internet Open dag GGZ over zorg in de toekomst Protest tegen parkeerverbod Hoenderstraat Inalfa Roof Systems boekt opdracht bij Volkswagen Subsidie voor dagvoorziening Julicher Meijer VERKOPER SANITAIR m/v erie PEEL EN MAAS Donderdag 16 maart 2006 - Pagina 3 Het college van B en W van Venray heeft besloten de ont werpplannen voor de ontwik keling van de tweede fase van het woongebied Brabander Aan den Heuvel vrij te geven voor inspraak. De tweede fase wordt aan de zuidzijde begrensd door het plandeel 'Aan den Heuvel cluster 1'. De realisering van dat plandeel is momenteel volop in uitvoe ring. De begrenzing van de tweede fase aan de noordzijde ligt globaal op de Buitenweg. De plannen omvatten een uit werkingsplan, een herzie ningsplan en een beeldkwali teitplan. In het uitwerkingsplan is de gel dende woonbestemming uitge werkt tot een plangebied waarin ruimte is voor circa 427 wonin gen. Het herzieningsplan heeft betrekking op een zone direct langs de Beekweg. Voor die zone is het wenselijk gebleken de oor spronkelijke planopzet gedeelte lijk te herzien. De herziening heeft met name betrekking op de situering van de rotonde voor de toekomstige wijkontsluiting Beekweg/Buitenweg en de groot te van de bouwkavels. De oor spronkelijk beoogde zeer ruime bouwkavels met een minimum van 750 m2 is aangepast aan de Venrayse behoefte aan minder grote bouwkavels. In het herzie ningsplan wordt ruimte geboden voor het realiseren van circa 38 woningen. Het derde ontwerp plan betreft een voor de hele tweede fase opgesteld beeldkwali teitplan. De gemeentelijke planning voorziet in het realiseren van het totale gebied van de tweede fase in de periode 2006 - 2010. De fei telijke voortgang wordt afge stemd op de Venrayse woning markt. Voor de opzet en de realisatie van de plannen is een samenwer kingsovereenkomst gesloten tus sen de Gemeente en Loobeek Ontwikkelingsmaatschappij. Op basis van die samenwerking wor den momenteel de woningbouw plannen in cluster I van Aan den Heuvel gerealiseerd. De eerste bewoners van cluster I hebben in november 2005 al hun intrek genomen. In het grootste woningbouw project van Venray zullen, net zoals in cluster I, diverse type woningen worden gerealiseerd. De plannen voorzien in een geva rieerd aanbod van rijwoningen, halfvrij staande/geschakelde woningen, patiowoningen, vrij staande woningen, zowel in de koop- als huursector, vrije bouw kavels en koop- en huurapparte- menten. Verder geven de plannen helder inzicht in de verkaveling- opzet, de waterhuishouding, de invulling van de groenstructuur en de na te streven beeldkwaliteit in het totale plangebied van de tweede fase. De ambitie van het plan is gericht op het realiseren van wonen in een bosrijke omgeving met een informeel karakter. Dit betekent dat een aantal waarde volle groenelementen en enkele bestaande woningen in het plan worden gehandhaafd. De Nieuwe Overloonseweg krijgt een belang rijke functie bij de ontsluiting van de wijk. De Broekweg en de Buitenweg blijven belangrijke buurtontsluitingswegen. De nieu we groene ruimtelijke drager (groene as), welke centraal in de wijk ligt, verbindt een tweetal bij zondere groene ruimten met elkaar. De langzaam verkeersvoor- ziening, zoals wandelen en fiet sen, wordt in deze groene as gere aliseerd. De gemeente legt de drie ont werpplannen, de uitwerking, de herziening en het beeldkwaliteit plan, met ingang van 24 maart 2006 ter inzage met de mogelijk heid daartegen zienswijzen ken baar te maken. Omdat de voorge schreven procedures per plan verschillen gelden er van elkaar afwijkende termijnen van terinza- gelegging. Het herzieningsplan ligt 6 weken ter inzage, het uit werkingsplan 2 weken en het beeldkwaliteitplan 4 weken. De openbare kennisgeving kan wor den geraadpleegd in het week blad Peel en Maas van 23 maart 2006. Tijdens de Boekenweek van woensdag 15 tot en met zaterdag 25 maart met het thema Boem Paukeslag is Bibliotheek Venray in muzikale sfeer. Er zijn diverse optredens gepland van lokale artiesten en bandjes. De rockbank Disaddiction en popband Disconnected treden vrijdag 17 maart op, de soulgroep VET )Vocal Enjoyment Together) zingt zaterdag 18 maart en diverse muziekoptredens door leerlingen van Kunstencentrum Jerusalem vinden plaats op vrijdag 24 en zaterdag 25 maart. Leden van achttien jaar en ouder die zich tij dens de boekenweek als nieuw betalend lid inschrijven, krijgen een boekenbon ter waarde van vijf euro en ontvangen een vou cher waarmee in de boekenwin kel het boekenweekgeschenk De grote wereld van Arthur Japin opgehaald kan worden. Voor leden van de Bibliotheek Venray is het lenen van cd's, muziek- dvd's en lp's heel eenvoudig dank zij Leendirect. Met de bibliotheek pas kan men zich in de bibliotheek aanmelden voor Leendirect waarna van thuis uit via Internet op www.muziek- web.nl het grootste gedeelte van de collectie van de Centrale Discotheek Rotterdam aange vraagd kan worden. De collectie bestaat uit 250.000 cd's, 300.000 lp's en 1000 muziek-dvd's. De bibliotheek in Venray beschikt Op de openingsdag van de Boekenweek verzorgde Ad Haans voor achtergrondmu ziek. over een bescheiden collectie bladmuziek, muziekboeken en muziek-dvd's. In de bibliotheek is een expositie ingericht met het thema muziek. Provincie belooft ruim twee ton financiële steun De provincie Limburg toont veel belangstelling voor het Venrayse digitaliseringspro ject RooyNet, een initiatief van het Lokaal Historisch Platform (LHPV). Het heeft als doel het digitaal vastleggen van het Venrayse erfgoed en de Venrayse cultuurgeschiede nis. Om het via internet voor een breed publiek toeganke lijk te maken. Rooynet is een samenwerkingsproject van de bibliotheek, het museum 't Freulekeshuus, het gemeente archief en het LHPV. De pro vincie heeft zich bereid ver klaard het project de komende vier jaar financieel te onder steunen. Vorig jaar werd door de werk groep RooyNet een projectplan opgesteld waarvan de kosten begroot zijn op 252.000 euro. De provincie is bereid in het kader van de vernieuwingsagenda van de bibliotheek en de gemeente Venray voor 90 procent in deze kosten bij te dragen. Hoewel het wachten nog is op het offciële besluit, gaan de samenwerkende partners er vanuit dat het project medio 2006 van start kan gaan. De provincie heeft voor dit jaar een toezegging gedaan van 49.000 euro. De ontwikkelings- en invoe ringsfase van RooyNet heeft een looptijd van drie jaar en loopt tot juni 2009- De provinciale onder steuning vindt gespreid over deze periode plaats. De subsidie wordt jaarlijks via de bibliotheek aange vraagd. RooyNet geniet de bijzon dere belangstelling van de provin cie, omdat het goed aansluit bij de doelstellingen van de vernieu wingsagenda van de openbare bibliotheken en ziet het Venrayse initiatief als een pilot-project voor Limburg. Behalve bij de provincie is ook bij Stichting CAI Venray een ver zoek ingediend voor financiële steun. CAI financierde al het voor onderzoek en de uitwerking van het projectplan. De samenwerking tussen LHPV, bibliotheek, museum en gemeen tearchief zal binnenkort in een convenant worden vastgelegd. Verder wordt in de komende maanden de organisatie van RooyNet verder opgetuigd. De operationele projectleiding wordt verzorgd door de bibliotheek. Daarnaast is er een stuurgroep die namens de samenwerkende instellingen verantwoordelijk is voor de bestuurlijke aansturing en de bewaking van de voortgang. De leden van het LHPV leveren de onderwerpen en de inhoud van RooyNet aan. Daarvoor wordt een werkstation ingericht met de ver eiste uitrusting voor het digitalise ren en alles wat daarbij komt kij ken. Het werkstation wordt gevestigd in het Erfgoedhuis. Dit is een eigen onderkomen waar over het LHPV kan beschikken op het St. Annaterrein dankzij de loy ale medewerking van de GGZ Groep Noord en Midden Limburg. De werkgroep RooyNet bestaat uit Twan van Els, bestuurslid LHPV en voorzitter van de werk groep, Arnoud Bruijns, directeur Openbare Bibliotheek Venray, Juul de Bont, Openbare Bibliotheek Venray, Maria van Dorst, conservatorbeheerder museum 't Freulekeshuus en Paul van Meegeren, gemeentearchiva ris van Venray. Bijdrage voor dorpsblad Oirlo Stichting 't Krèntje uit Oirlo, die zorgdraagt voor de uitgave van het gelijknamige dorpsblad, krijgt van het Oranjefonds een subsidie van 1000 euro. Dit bedrag is een bijdrage voor de aanschaf van een nieuw stencilapparaat omdat het oude dringend aan vervanging toe is. Ook de dorpsraad van Oirlo heeft eenzelfde bedrag toegekend uit het leefbaarheidsfonds waar over hij beschikt. Stichting 't Krèntje verzorgt de wekelijkse uitgave van dorpsblad 't Krèntje dat een belangrijk informatieblad is voor de Oirlonaren. Alle Oirlose verenigingen en organisaties kun nen in 't Krèntje gratis hun mede delingen doen aan hun leden en aan het dorp over actuele zaken. Dat het blad een belangrijke plaats in neemt in het dorp blijkt wel uit het feit dat bijna honderd procent van de gezinnen is geabonneerd op het blad. 't Krèntje heeft een belangrijke sociale functie binnen de Oirlose gemeenschap en dat is dan ook de reden dat bovenstaande bijdra ges zijn toegekend aan de stich ting. De toekomst van de zorg staat centraal op de open dag van GGZ Noord- en Midden- Limburg. Deze open dag wordt gehouden op zaterdag 18 maart in het hoofdgebouw aan de Stationsweg 46 in Venray. Tussen 10 en 15 uur is het publiek welkom om aan de hand van presentaties en rondleidingen een beeld te krijgen van de vernieuwingen in de geestelijke gezondheids zorg. Aan de Stationsweg te Venray wordt in de komende jaren het terrein van het psychiatrisch cen trum omgevormd tot Servaashof. In de Servaashof worden zorg, wonen en recreëren op een bij zondere manier gecombineerd. Onlangs is de nieuwbouw gestart van diverse afdelingen van het psychiatrisch centrum. De open dag laat zien hoe de toekomstige psychiatrische zorg er in de Servaashof uit zal zien. Welke afdelingen komen daar? Met wat voor cliënten? Hoe leren zij omgaan met hun ziekte of handi- Ghïeleri Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires www.autoghielen.nl cap? Hoe komen de cliënten te wonen? In de nieuwbouw wordt de zorg opnieuw ingericht, met de cliënt als middelpunt. Alle zorg wordt afgestemd op zijn of haar vraag. Diverse afdelingen van de langdurige zorg laten zien hoe zij daar op dit moment al mee bezig zijn. Ook zijn er presentaties over een maatschappelijk project in de boerderij, over cliënten en het arbeidsproces, over de medezeg genschap van cliënten en over het werk van GGZ NML in het alge meen. Het Infocentrum Servaashof is geopend voor infor matie, rondleidingen en presenta ties over de nieuwbouw. Technisch is er voor bezoekers iets nieuws uit te proberen: in het Infocentrum Servaashof wordt het nieuwe communicatiesysteem gedemonstreerd dat voor de ver pleging spraakcommunicatie bin nen de instelling op unieke wijze combineert met een alarm oproepsysteem. Tijdens de open dag zijn ook het museum voor psychiatrie en het informatiecentrum geestelijke gezondheid toegankelijk. In de kapel is de tentoonstelling 'Klaart het nog op?' te bezichtigen. Voor kinderen is er in het hoofdge bouw een kinderhoek. Het uitgebreide programma staat op internet: www.ggznml.nl. Van GGZ Noord- en Midden- Limburg houden nog twee andere afdelingen open huis: in Venlo het Mutsaersoord (Schaapsdijkweg 56) en in Roermond het GGZ-cen- trum (Godsweerderstraat 27). Een tiental bewoners van de Hoenderstraat tussen de Langeweg en de Bergweg/St. Ursulastraat protesteert tegen de komst van een parkeerver bod aan beide zijden van hun straat. De buurtbewoners vre zen dat ze hun eigen auto's binnenkort niet meer kwijt- kunnen in hun eigen straat en denken dat de weg gevaar lijker wordt na het instellen van het verbod als er geen geparkeerde auto's meer staan. Maandag deden de buurtbewoners hun beklag in de commissie beroep en bezwaar van de gemeente Venray. De bewoners vinden dat de gemeente Venray het probleem verschuift en dat zij de dupe zijn van het invoeren van betaald par keren in het centrum. Daardoor parkeren mensen die het cen trum bezoeken of in het centrum werken, hun auto in de Hoenderstraat. Eigenaar De Greef van het gelijknamige textielbe drijf aan de Burgemeester van de Loostraat vreest verder dat zijn bedrijf te maken krijgt met omzetverlies omdat mensen min der plek krijgen om in de buurt te parkeren. Hij pleitte voor meer parkeerschijfzones in de buurt. "Er zijn nu vier 'blauwe parkeer- zones'. Dat moeten er veel meer worden", vond de ondernemer. De bewoners waren dat met hem eens, maar zij pleitten ook voor alternatieven zoals een par keerverbod aan één kant van de Hoenderstraat en/of alleen een parkeerverbod als de winkels open zijn. Maar dat zou leiden tot 'een wirwar aan borden', stelde een woordvoerder van de gemeente. Volgens hem heeft een enquête onder bewoners van de wijk aan getoond dat een meerderheid van hen wil dat de gemeente Venray een parkeerverbod aan beide zijden instelt. In de Hoenderstraat komen fietsers en voetgangers namelijk regelmatig in het gedrang. Verder is de weg ook gevaarlijk voor kleine kinde ren, die tussen de geparkeerde auto's door de weg oversteken, met alle mogelijke gevolgen van dien, legde de ambtenaar uit. "Het is een drukke straat, die veel gebruikt wordt door vrachtwa gens die van en naar het centrum rijden om de winkels te bevoor raden. Dat leidt tot verkeersge- vaarlijke situaties. De maatregel is nodig om de veiligheid te ver groten en de doorstroom van het verkeer van en naar het centrum te bevorderen." Hij was het niet eens met het argument dat een parkeerverbod leidt tot harder rij den. "Ook de Merseloseweg heeft een parkeerverbod. Dat is een vergelijkbare weg, waar het parkeerverbod niet tot harder rij den heeft geleid. Ik zie geen enkele aanleiding waarom dat wel in de Hoenderstraat zou gaan gebeuren." Verder zijn er in de buurt voldoende parkeerplaat sen, aldus de ambtenaar. Ook in het voorstel van de bewoners om verkeersdrempels aan te leggen, zag de ambtenaar vooralsnog weinig heil. "Want de straat gaat binnen afzienbare tijd op de schop. Maar we kunnen de poli tie wel vragen om zeker in het begin wat vaker te controleren op snelheid." ADVOCATEN Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Voor de nieuwe Passat Coupé, Polo SUV en Sirocco (Golf Coupé) gaat Inalfa Roof Systems uit Venray een nieu we generatie panormadaken ontwikkelen en produceren. Na een ontwikkelings- en test- tijd van circa 20 maanden zul len deze daken vanaf begin 2008 in serieproductie gaan. Voor Inalfa Roof Systems in Venray betekent dit een uit breiding van het personeels bestand met ca. 25 personen. Dit panormadaksysteem is de basis voor een nieuwe generatie daksystemen die in de komende jaren binnen het Volkswagen concern (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Bentley, Lamborgini) in meerdere auto's toegepast zal gaan worden. Inalfa Roof Systems is zeer ver heugd met deze eerste opdracht van Volkswagen die samen met de in het afgelopen jaar geboekte Mercedez-Benz opdrachten een continuïteit in de groei van Inalfa Roof Systems in Venray zal waar borgen. Eddy van der Vorst, vice- president business development zegt hierover: "Na 15 jaar van onderhandelen zijn we erg blij dat we Volkswagen ervan hebben kunnen overtuigen dat wij de beste panoramadaktechnologie en productie-ervaring in huis heb- De afdeling Venray van het Nationaal Fonds Ouderenhulp heeft 4.500 euro overhandigd aan Synthese, unit Venray. Dit bedrag is beschikbaar gesteld door het samenwerkingsver band van Stichting Het RC Maagdenhuis, Stichting Brentano Steun des Ouderdoms en het Nationaal Fonds Ouderenhulp. Het bedrag is bedoeld voor de inrichting van de nieuwe accommodatie van de dag voorziening aan de Westsingel 5a in Venray. De dagvoorziening voor oude ren is een combinatie van dagop vang en dagverzorging, die in samenwerking met de Thuiszorg Noord- Limburg vormgegeven wordt. Dagopvang en dagverzor ging zijn geïntegreerd in één voor ziening en biedt ouderen door middel van ondersteuning en begeleiding de mogelijkheid lan ger zelfstandig te kunnen blijven wonen. Uniek aan deze voorzie ning is dat zodra de hulpbehoefte toeneemt, ook de zorg op maat geleverd wordt, zonder dat de senioren daarvoor naar een ande re locatie of voorziening hoeven te gaan. Dagvoorziening betekent ook een verlichting van de man- telzorger; zij kunnen hun zorgtaak langer volhouden, waardoor opname in verzorgings- of ver pleeghuis van de senioren kan worden uitgesteld of voorkomen. Concrete projecten die het Fonds Ouderenhulp financiert zijn o.a. huisbezoeken, ouderen vervoer en ontmoetingsactivitei ten. Daarnaast zet het Nationaal Fonds Ouderenhulp eigen dien sten op zoals de Ouderenhulplijn (0900- 6080100), waar ouderen voor informatie of een gesprek dag en nacht naartoe kunnen bel len. Het fonds ontvangt een deel van haar gelden uit de verkoop van zomerzegels die elk voorjaar uitkomen. bijzondere mensen, bijzondere badkamers tel. 0485-576131 www.baderieboxmeer.nl ben om deze daksystemen te ont wikkelen en te produceren." Inalfa Roof Systems heeft het afgelopen jaar met meer dan 2 miljoen daksystemen en ruim 400 miljoen euro omzet zijn tweede plaats op de wereldmarkt zeker- gesteld. In de komende vijf jaar wordt een verdere groei ver wacht richting 500 miljoen euro omzet. In het kader van het verder ver beteren van de efficiency is in het afgelopen jaar de productie van het Inalfa Roof Systems UK bedrijf geïntegreerd in Venray. Hiermee is het personeelsbestand bij Inalfa Roof Systems in Venray tot 650 medewerkers gegroeid. Wereldwijd zijn van de 1700 medewerkers ca. 250 werkzaam in R&D. Gezien de groei van de Aziatische markt zijn in de afgelo pen maand een verkoop- en engi- neeringkantoor in Shanghai (China) en een fabriek in Yantai (China) geopend. Daarnaast wordt momenteel in Korea een tweede fabriek gebouwd om de productiecapaciteit verder uit te breiden. Verder heeft Inalfa Roof Systems vestigingen in USA, Italië, Brazilië en Japan. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0438-582833 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Keizersveld 55 Venray 0478-586200 Baderie Boxmeer is de badkamerspecialist van de regio Boxmeer. We begelei den de klant van ontwerp tot en met de realisatie van de badkamer. Dit hele proces doen we allemaal met eigen mensen, die vakkundig zijn op dat gebied. Voor de werkzaamheden in de showroom zijn wij op zoek naar een ervaren Wij zoeken: enthousiaste, talentvolle verkoper m/v ervaring in de sanitair branche bekendheid met ontwerp- en offerteprogramma op full-time basis wil werken Solliciteren: Heeft u interesse in deze vacature mail dan binnen 10 dagen naar: y.nelissen@planet.nl Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer (nabij rotonde richting Sambeek)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3