d B ifnrï "De nieuwe is binnen! DeMKB llggs automatiseerder Voorjaar met de leukste merken! Bandoetere LA Einde aan zware dwangsom voor Nijsen Granico? voor dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Rosa en Dionne beste voorlezers Holthees maakt gehakt van GFC Red Stars blijft hopen En verder: Koud en kil We hebben een hardnekkige winter dit jaar. Het blijft koud, nat en winderig en het wordt toch echt tijd dat ik wat aan mijn tuin ga doen. Maar ja, zolang de grond nog hard blijft, komt daar weinig van en blijft de grasmaaier in de garage. Ook politiek gezien is het winter. De verkiezingen hebben weliswaar een nieuwe lente aangekondigd, maar de ver houdingen tussen de diverse par tijen blijven het koud en kil. Dat bleek ook dinsdagavond weer toen de gemeenteraad voor het laatst in de oude samenstelling bijeenkwam. Sneren over en weer waarbij je af en toe de rillin gen over de rug liepen. Het poli tieke klimaat in Venray is ijzig. Niet onterecht constateerde PvdA-fractievoorzitter Linskens dat de verhoudingen in de raad wat verhard waren, daaraan toe voegend dat het woordje wat ook wel weggelaten kon worden. Wat de verhouding tussen de gemeente en Dingus betreft is de barometer ook naar een histo risch dieptepunt gedaald. Deze week werd Dingus gesommeerd het pand aan de Hoenderstraat te verlaten. Voorzitter Pieter Gijsbers koos eieren voor zijn geld en heeft het pand inmiddels met pijn in z'n hart vaarwel gezegd om, naar zijn zeggen, grandioos terug te komen. Voor hem is de gemeente geen partner meer en alleen nog maar goed om zijn schadeclaim te vergoe den. Voor de gemeente is Dingus geen partner meer, dus na ruim tien jaar kan dit boek definitief gesloten worden. Ach was het maar weer lente. Vrolijk fluitende vogels, bomen die weer groen worden, ijs dat ontdooit, mensen die lachend op de terrasjes zitten. Wat zou het mooi zijn als de vrieskou in de Venrayse raadzaal verdween en dat Venray op col lectieve, constructieve en hart verwarmende wijze opgestuwd wordt in de vaart der volkeren, met oog voor elke burger. Wat zou het mooi zijn als het jonge renbeleid inderdaad gestalte krijgt en de jeugd ergens terecht kan. Wat zou het mooi zijn als ook Dingus zijn eigen doelgroep kan blijven bedienen vanuit een eigen gebouw. Dan tref je mij voortaan vrolijk fluitend in mijn tuintje aan. Hannes Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 12 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Sport 21-24 Kerkelijke diensten 26 Bouw serre mag niet De gemeente Venray had aan Paul Hulsman nooit een bouwvergunning mogen afge ven voor de nieuwbouw van café Hulsman aan het Henseniusplein. De bouw van een deel van het pand - het overdekte terras aan de voor- kant- is in namelijk strijd met het bestemmingsplan omdat de serre drie meter op een openbare weg komt te staan. Het bestemmingsplan staat de realisering van de serre niet toe. Dat bleek maandagmor gen tijdens de behandeling van het bezwaarschrift dat J. Sijbers uit Overloon, eigenaar van de aangrenzende panden, tegen het bouwplan van Hulsman heeft ingediend. Al tijdens de zitting gaf een ambtenaar van de gemeente rui terlijk toe dat het bezwaar van Sijbers gegrond is. November vorig jaar zou Hulsman starten met de bouw van het café en de opening stond vlak voor de kermis in augustus gepland, maar de werkzaamheden liggen al maan den stil. De nieuwe serre zou komen op dezelfde plek als het oude over dekte terras van het café dat Hulsman heeft laten slopen. De bouw van het nieuwe café Hulsman laat als gevolg van de fout van de gemeente Venray al vijf maanden op zich wachten. Het bouwplan van de Venrayse ondernemer was goedgekeurd door de welstandscommissie, waarna hij goedkeuring kreeg en met de bouw wilde starten. Maar de bezwaren die Sijbers tegen het bouwplan indiende, trokken een dikke streep door de planning van Hulsman. Volgens Hulsman maakt Sijbers bezwaar tegen de uitbouw omdat die het zicht op enkele pan den van hem, een bloemenzaak, een dierenzaak en een winkel van Action die naast het café gelegen zijn, zou belemmeren. Dat zou volgens de bezwaarmaker kunnen leiden tot omzetverlies en een waardedaling van de panden. "De gemeente en Hulsman waren op de hoogte van het feit dat ze in overtreding waren", vertelde Sijbers tijdens de behandeling van zijn bezwaarschrift. "Het terras- deel is niet in overeenstemming met het bestemmingsplan." De serre is volgens Hulsman in 1992 gebouwd. De gemeente is er door de Raad van State in 1994 al op gewezen dat voor de serre van het oude café Hulsman ten onrechte een vergunning was ver leend. Omdat die toen al gereali seerd was, is die situatie altijd ge doogd door de gemeente. De gemeente Venray is echter vergeten het bestemmingsplan aan te passen en wil de bouw van het gebouw nu zo snel mogelijk legaliseren. Inmiddels is er een vrijstellingsprocedure voor het bouwplan opgestart. Via een wijzi ging van het bestemmingsplan wil de gemeente de serre alsnog rege len. Het kan volgens de raadsman van Hulsman echter nog wel drie kwart jaar duren eer met de bouw begonnen kan worden, want Sijbers zal zich ongetwijfeld ook tegen de geplande wijziging van het bestemmingsplan verzetten. GEEN SERRE Sijbers zei maandag tegen Hulsman dat de ondernemer rus tig kan beginnen met het bouwen van het achterste deel van het gebouw. "Daar heb ik geen moeite mee", verklaarde Sijbers. Een nieuw plan bij de gemeente indie nen, zonder serre, is volgens Hulsman geen optie. "Dan moet ik een totaal nieuw bouwplan maken, want onder de serre staat een compleet nieuwe kelder gepland voor de drankopslag. Dat kan niet, want dan zou die ook gedeeltelijk komen te vervallen." Hulsman is van plan bij de gemeente Venray een schadeclaim in te dienen vanwege omzetder- ving. Hij zit sinds vorig jaar tijde lijk in café Heeren van Aemstel, maar dat contract loopt op 1 sep tember af. Hulsman, die zegt niet op de hoogte te zijn geweest van de problemen die speelden toen zijn ouders het café runden, kan starten met de bouw, maar op eigen risico. En dat risico wil hij niet nemen, vertelde hij maandag morgen na de zitting met een diepe zucht. "De werkzaamheden zijn uitgesteld. Ik dacht dat alles geregeld was en kom door dit gedoe enorm in de problemen met mijn planning. Dit kost me handenvol geld. De omzet van kermis en carnaval volgend jaar zal ik ook zeker mislopen. Ik wil gewoon zo snel mogelijk begin nen met bouwen." - Schoolstraat 5i Pand aan de Hoenderstraat ontruimd De Stichting Open Jongerenwerk Venray heeft het gebouw van Dingus aan de Hoenderstraat verlaten. De stichting geeft daarmee gehoor aan de eis van de gemeente Venray, die in een brief van vrijdag 10 maart Dingus sommeerde het pand uiterlijk woensdag 15 maart te verlaten. Voorzitter Gijsbers is niet te spreken over de gang van zaken. "Dit is tegen alle afspraken in", aldus Gijsbers. "Desalniettemin hebben wij eieren voor ons geld gekozen en zijn we begin deze week direct gestart met de verhui zing." Op 17 januari ontbond het Gerechtshof in Den Bosch het huurcontract tussen Dingus en de gemeente Venray. Het bestuur van Dingus ging ervan uit dat de uiterste termijn van 1 juli door de gemeente Venray gerespecteerd zou worden. De brief kwam daar om wel erg koud op het dak. Wethouder Emonts bestrijdt dat de gemeente heeft toegezegd om tot 1 juli te wachten. Volgens de wethouder is bewust tot na de verkiezingen gewacht. "Wij gaan omdat we het kotszat zijn", vervolgt Gijsbers. "We had den hiertegen in beroep kunnen gaan. Dat had de gemeente vol gens mij ook verwacht. Maar wij kunnen onze tijd, ons geld en energie beter in de toekomst van Dingus steken. Daarom doorbre ken wij nu de vicieuze cirkel van procederen en vertrekken we. Wij zijn het moe om opnieuw vechten over iets anders dan waar het oorspronkelijk om ging." De voorzitter heeft maandag de keuze om te vertrekken met zijn vrijwilligers besproken en sinds die tijd is men volop bezig om het pand op tijd te verlaten. "Woensdagmorgen 9 00 uur zul len we wel niet halen" zei Gijsbers dinsdagmiddag, "maar donderdag zijn we eruit". In de brief stelt de gemeente woensdag morgen als uiterste datum. Zou Dingus dan niet ontruimd zijn, dan volgt een gedwongen ontrui ming op donderdag 16 maart 10.00 uur op kosten van de stich ting. Een woordvoerder van de gemeente geeft aan dat de gemeente in januari aangegeven had het pand niet op korte ter mijn te ontruimen, maar dat het na de carnavalsdagen wel een keer kon gebeuren. Dat Dingus op zeer korte termijn het pand moet verlaten, heeft volgens de woordvoerder 'te maken met de veiligheid in en om het pand'. Gijsbers betreurt het dat het Dingus-bestuur de tijd niet gegund is om geruisloos te kun nen verhuizen naar een andere locatie. "We hebben ons oog laten vallen op een mooie locatie in de nabijheid van het centrum. De schadeclaim die wij bij de gemeente hebben liggen, en er komt er nog één, is mede bepa lend voor de toekomst van het nieuwe Dingus. Want Dingus gaat weliswaar dicht, maar Dingus blijft en komt grandioos terug, zonder jongerenwerkers en zon der subsidies." Gijsbers schat dat Dingus binnen zes maanden weer actief kan zijn voor de jeugd. "Tot die tijd is deze groep jongeren dakloos." Volgens wethouder Emonts is de gemeente volop in de weer om het jongerenbeleid nieuw elan te geven. Dingus is daarbij geen partner meer. "Voor ons is het zaak om voor de jongeren een centrum te creëren waar ze zelf activiteiten kunnen gaan organise ren onder professionele begelei- De frustraties worden afgere ageerd op het laatste restantje van de inboedel, ding. De tienerdisco is een van die initiatieven." De wethouder verwacht dat de bestemmings planproblemen van de tienerdis co in Veltum snel zijn opgelost. Daarnaast wordt ook gekeken naar de jongeren van 16 jaar en ouder, die met het verdwijnen van De Steeg en de komst van Zenith deels in een gat terecht zijn gekomen. CAR-CITY VENRAY TAPIJTCENTRUM Julianasingel 7 27-28-29 MAART HAIRKAPPERS OP TV LIMBURG "PERFECT DAY" bds&utu Van Haren Autobedrijven Venray De Raad van State maakt vrijwel zeker een einde aan een dwangsom van ruim 40.000 euro voor veevoederbedrijf Nijsen Granico in Veulen. Dit bleek dinsdag tijdens een rechtszitting bij de Raad in Den Haag. De dwangsom werd door de provincie Limburg aan Nijsen Granico opgelegd, omdat het bedrijf geen meldingen wil doen bij het landelijk meldpunt afvalstoffen over de producten die het levert aan klanten. Volgens de provincie overtreedt Nijsen Granico daarmee de wet Milieubeheer. Zou Nijsen Granico de opdracht van de provincie gaan uitvoeren, dan moet het bedrijf een kostbare administratie gaan opzet ten. De advocaat van de veevoederfabrikant stelt dat de wet op dit punt niet helder is geformuleerd. Daarom zou helemaal niet zeker zijn dat Nijsen Granico de wet overtreedt en om die reden kan ook niet met een zware boete worden gedreigd. Ook het ministerie van VROM heeft erkend dat de wet niet helder genoeg is. Er wordt intussen gewerkt aan een verbetering door het ministerie. LEES VERDER OP PAGINA 7. Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 MONACO BLUES BAND U bent van harte welkom voor een gezellige avond met zang en dans door een professioneel theatergezelschap, zij serveren U een heerlijk verrassingsdiner Theater op bezoek in Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Int. en reserveringen: Tel. 0478-511466 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 jvww. rongen vof.nl ■wianjBQIi WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Honderdzevenentwintigste jaargang - week 11 - donderdag 16 maart 2006 MAAS Bezwaren tegen café Hulsman gegrond OJC Dingus staat op straat CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Voor meer informatie: www.tapijtcentrum.nl VENRAY Grote Markt 21tel. (0478) 516708 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Mede door uw overweldigende belangstelling is het een onvergetelijk Openings- en Jubileumfeest geweest. Bedankt! Tot ziens in onze nieuwe showroom. Keizersveld 101, 5803 AP Venray. Telefoon 0478 - 55 61 00. berden Watch out! I VRIJDAG 6 SÊPT niiïbBI'jr EF.ER VFtUDAG 24 ME! dinners*' Asteria venray V

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1