Gemeente Ven ray Dode vogels: melden of opruimen? Openbare bekendmakingen Coalitieonderhandelingen van start Voorkom overlast hondenpoep Hond uitlaten? Denk aan de opruimplicht hondenpoep Aanspreekpunt bij klachten Deze week Evenementen Collectes PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen is bekend, de zetels zijn ver deeld. Nu starten de coalitieonderhandelingen. Het CDA neemt hierin, als grootste gekozen partij, het voortouw. Na een eerste oriëntatie wordt een voorzet gegeven voor de coalitieonder handelingen. Hoe lang de onderhandelingen gaan duren staat niet vast. In deze periode past het huidige college op de winkel en neemt de nodige besluiten. Het nieuwe college bepaalt de richtingen en speerpunten voor een nieuw collegeprogramma. Via deze pagina houden we u op de hoogte over de coalitieonderhandelingen, het nieuwe college en de speerpunten voor de komende vier jaar. Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstellingen Verleend Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Meldingen Ontheffing Stookverbod Voornemen Donderdag 16 maart 2006 - Pagina 18 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 11 De media berichten bijna dage lijks over de vogelgriep. Wat te doen als u dode vogels vindt? Laten liggen of opruimen? Als u één of enkele dode tuinvogels, zoals mus, spreeuw of roodborstje vindt, dan kunt u ervan uitgaan dat er niets aan de hand is. Laat ze gewoon liggen. Als ze in uw tuin liggen, kunt u ze opruimen door ze te begraven of in de afvalcontainer te doen. Draag handschoenen, uit hygiënisch oogpunt. Gewonde tuin vogels mogen naar een vogelasiel worden gebracht. 'Verdachte' vogels Sommige vogelsoorten zijn echter extra gevoelig voor vogelgriep. Als u een dode zwaan, reiger, gans, eend, meeuw of roofvogel tegenkomt, dan heeft u te maken met 'verdachte' vogels. Raak het dier niet aan en meld uw vondst bij de Meldkamer van de Algemene Inspectiedienst (AID). Dit geldt ook voor gewonde exemplaren van deze soorten. De Meldkamer van de AID is 24 uur per dag bereikbaar op telefoonnummer 045 - 546 62 30. Hondenbezitters zijn er zelf verantwoordelijk voor dat hun hond geen overlast veroorzaakt en dat de hondenpoep wordt opgeruimd. Op die opruimplicht wordt intensief gecontroleerd. Voor elke overtreding geldt een boete van 50 euro. Niemand vindt het leuk om in de poep te staan, ook hondenbezitters niet. Hondenpoep op straat, grasvel den en andere plekken zorgt ervoor dat mensen een hekel krijgen aan het trouwe huisdier. Zorg er daarom voor dat u met uw hond een goed voorbeeld geeft. Dan blijven honden welkom in stad en bos, in huis en buiten en op alle andere plaatsen waar honden en mensen met elkaar de ruimte moeten delen. Het spreekt vanzelf dat honden niet mogen worden uitgelaten op speelterreinen, trapvelden, zandbakken en open bare kinderspeelplaatsen. Zelf opruimen De hondenbezitter dient de honden poep op te ruimen. De uitwerpselen moeten wel op een hygiënisch ver antwoorde wijze worden opgeraapt en meegenomen. Hondenbezitters kunnen hiervoor opruimzakjes kopen bij dierenspeciaalzaken of gebruik maken van stevige papieren of plas tic zakjes. De verpakte uitwerpselen kunnen ze in een afvalbak in de openbare ruimte of thuis in de grijze restafval container deponeren. Bent u niet tevreden over de houding of het gedrag van iemand die in dienst is van de gemeente Venray? Dan kunt u met uw klacht terecht bij de klachtenbegeleider van de ge meente. Voor de duidelijkheid: klachtenbe geleider Josette Teepen gaat niet over inhoudelijke zaken. U kunt bij haar terecht met klachten over de wijze waarop iets (niet) gebeurt. Dat kan gaan over het niet correct te woord staan of het niet of niet tijdig nakomen van afspraken of toezeg gingen tot het niet verschaffen van de juiste of volledige informatie. U kunt de klachtenbegeleider recht streeks bellen, op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur op 52 36 66. Zij zorgt ervoor dat uw klacht op de juiste plaats terechtkomt en zo snel mogelijk wordt afgehandeld. Op an dere tijdstippen kunt u uw telefoon nummer doorgeven bij de afdeling Publieksdiensten. De klachtenbegelei der belt u dan op korte termijn terug. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Kleefkruid 22 - vergroten woning en berging (nr. ba060108) - Veulenseweg 61 - kaasmakerij/machineloods/mestopslag (nr. ba060109) - Etnalaan 13 - tuinhuis (nr. ba060110) - Laagriebroekseweg 1 - woonunit (nr. ba060111) - St. Odastraat 22 - carport/garage (nr. ba060112) - Bosweg 46/48 - kindercentrum met woning (nr. ba060113) - Dr. Kortmannweg 3 - stallingsruimte (nr. ba060114) - Andantestraat 18 - erker/wijzigen pui garage (nr. ba060115) - Boterbloem 35 - vergroten woning (nr. ba060116) Sloopvergunningen - Kruitweg 11a - gedeeltelijke sloop dak (nr. slp060007) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Keizersveld 9 t/m 9j - medische dienstverlening (nr. prin060041) - Groeneweg ongenummerd - woning (nr. ba060016) - Roffert 8 - vergroten tuinbouwkas (nr. ba060002) - Rietweg 8 - woning (nr. ba060014) - Rietweg 6 - woning (nr. ba060015) - Randenrade 4 - fietsenhok/berging (nr. ba060076) - Stationsweg 46 - koelcel (tijdelijke voorziening) koude keuken (nr. ba060073) - St. Ursulastraat 2 - vergroten wijkcentrum (nr. ba060028) - Merseloseweg 163b - woning en garage (nr. ba050102) - Prins Hendrikstraat 13 - vergroten woning (nr. ba060081) - De Blakt (toekomstig bedrijventerrein) Hulstweg ongenummerd - bedrijfspand U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 17 maart 2006 t/m 27 april 2006 (zes weken) inzien. - Stationsweg 128 - splitsen woning in twee appartementen (nr. ba050272) U kunt de stukken betreffende bovengenoemde aanvraag van 17 maart 2006 t/m 13 april 2006 (vier weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Bouwvergunningen en vrijstellingen - De Leng 20 - carport (nr. ba060092, verzenddatum 07/03) - Wanssumseweg 15 - verbouwen woning (nr. ba060083, verzenddatum 08/03) - Cunerahof 4 - tuinhuis (nr. ba060020, verzenddatum 09/03) - St. Antoniusveldweg 9 - wijzigen pui garage (nr. ba060069, verzenddatum 09/03) - Bremmenkamp 21 - vernieuwen bedrijfsruimte (nr. ba060050, verzenddatum 07/03) - Spiekert 4 - inbouwen kantoor/bouw dakkapel (nr. ba060045, verzenddatum 07/03) - Henseniusplein 11 - vervangen kozijnen (nr. ba050531, verzenddatum 10/03) Sloopvergunningen - Bremmenkamp 21 - spanten en golfplaten dakbedekking van een opslagloods (nr. slp060004, verzenddatum 07/03) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. - Ravelstraat 29-1 es, geen herplant - Beethovenstraat 40-1 eik, geen herplant - Gussenstraat - 10 hazelaars in het kader van dunning - Hooipas - 5 haagbeuken, herplant 3 bomen U kunt de desbetreffende stukken van 16 maart tot en met 27 april 2006 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaar schrift zie onder Bouwplannen. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit akkerbouwbedrijven Wm - Horsterweg 20 te Castenray - dhr. R.G.M. Volleberg, Horsterweg 20 te Castenray, in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit - Jan Poelsweg 4 te Ysselsteyn - dhr. H.W.M. van de Ven, Jan Poelsweg 4 te Ysselsteyn, in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit - Laagriebroekseweg ong. te Leunen - Mts. Wismans, Blankenberg 12 te Leunen, in ver band met het oprichten van een inrichting ingevolge genoemd Besluit Besluit voorzieningen en installaties Wm - Jan Poelsweg 4 te Ysselsteyn - dhr. H.W.M. van de Ven, Jan Poelsweg 4 te Ysselsteyn, in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit Besluit detailhandel en ambachtsbedrijven Wm - Grotestraat 10 te Venray - A.S. Watson Group, Postbus 34 te Renswoude, in verband met het oprichten van een inrichting ingevolge genoemd Besluit De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbe treffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 17 maart 2006 t/m 30 maart 2006 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Timmermannsweg 56 te Ysselsteyn - dhr. H.M. Hubers, Timmermannsweg 56 te Yssel steyn, voor het bouwkundig afwijkend uitvoeren van pluimveestal D De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 17 maart 2006 tot en met 27 april 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum be zwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te verlenen van het verbod om afvalstoffen te verbranden; voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locaties - Eijkenhofweg 6 te Veulen - te verlenen aan dhr. J.M.J. Van Meijel - Lorbaan 7 te Veulen - te verlenen aan dhr. G.M. Van Ooi - Lorbaan 4 te Veulen - te verlenen aan Maatschap de Backer-Pouwels voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan landschapselementen en aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locatie - Brugpas ongenummerd te Veulen - te verlenen aan dhr. W.J. Janssen, De Vlies 35 te Veulen Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te weigeren voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied op de locatie: - Brienshoekweg 11 te Leunen - te weigeren aan dhr. A.J. Van Meurs, aangezien niet voldaan kan worden aan de vereiste afstanden tussen brandhoop en omliggende bomen U kunt de desbetreffende stukken van 16 maart t/m 30 maart 2006 inzien. Tijdens de inza getermijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijze over het voornemen indienen bij Burgemeester en Wethouders. Andere klachten Uiteraard kunt u met andere klachten ook altijd terecht bij de gemeente. Hebt u bijvoorbeeld klachten over het beleid, dan moet daarvoor het politieke en/of participatietraject worden doorlopen. En als u het niet eens bent met de inhoud van een beslissing kunt u daartegen een bezwaar- of beroepschrift indienen. Van zaken als losliggende stoep tegels, zwerfvuil, een gat in het wegdek, onderhoud van groen en dergelijke kunt u melding doen bij de afdeling Publieksdiensten. 20 mrt - Venrays Voorjaardictee, Schouwburg Venray 12 t/m 18 mrt - Reumafonds 19 t/m 25 mrt - SIM AVI Venray, 16 maart 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans, Henk Lammen, ProRail Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 18