Gemeente Terugblik op gemeenteraadsverkiezingen Boomfeestdag Integrale aanpak hennepteelt Herontwikkeling locatie Drabbels Extra natuur Boshuizerbergen Milieustation Metaalweg ld, Venray. Open maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur, zaterdags van 9.00 tot 15.00 uur. PEEL EN MAAS Op 22 maart wordt ook in de gemeente Venray de landelijke Boomfeestdag van de Stichting Boomfeestdag gevierd. Het thema voor 2006 is Bomen en Spelen. Dit jaar worden er 50 bomen geplant langs en in de wadi in Antoniusveld. Ongeveer 50 kinderen van groep 7 en 8 van basisschool de Flierefluit doen daaraan mee. Om 9.30 uur planten wethouder Driessen en enkele leerlingen de eerste boom. Daarna kunnen de kinderen zelf aan de slag met het plan ten van 'hun' boom. Week 11 Onder de naam 'Het groene goud' pakken diverse betrokken partners in de politieregio Venray gezamenlijk de exploitatie van hennepkwekerijen aan. De gemeenten, de politie, provincie, Openbaar Ministerie, LLTB, Essent, UWV en de woningcorporaties hebben afspraken gemaakt over een efficiënte en daadkrachtige aanpak van de hennepkwekerijen. De afspraken zijn vastge legd in een convenant dat vandaag in Sevenum is ondertekend. Openingstijden Met deze afspraken willen partijen ongewenste ontwikkelingen als gevolg van de hennepteelt tegengaan. Verder leggen zij waar mogelijk sancties op aan de telers om zo het kweken van hennep, in het bijzonder in het buitengebied, te ontmoedigen. Daarvoor gebruiken zij een combinatie van strafrechtelijke, bestuursrechtelijke en civielrechtelijke instrumenten. Zoals huisuitzetting, terugvordering van sociale verzekeringsuitkeringen, navorderingen door de belastingdienst, verhalen van de geleden schade door het energiebedrijf en het verhalen van de kosten van de ontmanteling van de kwekerij. Uiteraard wordt bedrijfsmatige hennepteelt altijd strafrechtelijk vervolgd. Gemeentehuis Venrayfocus op mensen Donderdag 16 maart 2006 - Pagina 17 Het college van B en W heeft de stedenbouwkundige randvoor waarden en uitgangspunten voor de locatie Drabbels vastge steld. Verder heeft het college besloten in te stemmen met de sloop van het pand van de voor malige slagerij Drabbels aan de Stationsweg. Zodoende kan deze locatie op een verantwoorde manier herontwikkeld worden. Randvoorwaarde is dat de bebou wing aan de Stationsweg in omvang en uitstraling moet aansluiten bij het karakter en de sfeer van deze straat. Het gaat hier immers om een historisch lint en daar moet nadruk kelijk rekening mee worden gehou den. Daarnaast moet de nieuwbouw voldoen aan de uitgangspunten van de singelvisie, het stedenbouwkun dig kader voor alle nog te ontwikke len locaties aan de singels. Hiermee is het toetsingskader vastgelegd. Studies De locatie Drabbels aan de Stations weg staat al geruime tijd leeg. Gebr. van Wanrooij Projectontwikkeling uit Geffen is al geruime tijd eigenaar van deze locatie. Het bedrijf heeft in de afgelopen jaren verschillende studies gemaakt voor woningbouw op deze plek. Bij de verschillende ontwerpen werd uitgegaan van zowel behoud als sloop van de bestaande bebouwing. Ook de Com missie Welstand, Monumenten en Architectuur is om advies gevraagd. Op basis van de stedenbouwkundige uitgangspunten en randvoorwaar den, de singelvisie en ingewonnen advies heeft het college gekozen voor sloop van de bestaande bebou wing. Informatie De omwonenden zijn per brief op de hoogte gebracht van het besluit. Naar verwachting organiseren Gebr. van Wanrooij en de gemeente in het tweede kwartaal van 2006 een informatieavond voor omwonenden. Dan worden belangstellenden door middel van tekeningen en een mon delinge toelichting nader geïnfor meerd. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Nieuwe stemmogelijkheden Venray besteedde veel aandacht aan de verkiezingen. Voor het eerst werd in Venray gebruik gemaakt van de stempas. Met deze oproepkaart kon de kiezer zijn stem in een stembureau naar eigen keuze uitbrengen. Ook deed het mobiel stembureau zijn intrede. Op een aantal plaatsen in Venray, onder andere bij het NS-station en het Raayland College, kon men van dit stembu reau gebruikmaken. Voor blinden en slechtzienden was er een speciaal voor hen ingerichte stemmachine. Verkiezingsdag De dag van de verkiezingen kende nauwelijks problemen voor de 23 stembureaus. De opkomst van de kiezer was beter dan in 2002. Vanaf 20.00 uur zond Omroep Venray vanuit de raadszaal in samenwerking met de gemeente live een politiek café uit. Tegen 21.20 uur kwamen de eerste uitslagen binnen en werd het spannend. Naar schatting waren er zo'n 500 aanwezigen in de raadszaal en de informatiehal, een teken dat de politiek in Venray leeft. Een havo-scholiere brengt haar stem uit op het mobiele stembureau in het Raayland College Om de ontwikkeling van industrieterrein Smakterheide I mogelijk te maken is in 2004 tien hectare bos gekapt. Tegelijkertijd is een plan gemaakt om de natuur die verloren is gegaan elders terug te brengen. Hiermee zijn belangrijke doelen voor de gemeente Venray behaald: ontwikkeling ten behoeve van zowel werkgelegenheid als van natuur en recreatie. In 2004 is door Xerox ongeveer 10 hectare bos gekapt om het gebied Smak terheide I conform bestemming als industrieterrein te gaan ontwikkelen. Goed voor de werkgelegenheid, maar minder goed voor de natuur. Er is toen een financiële compensatie overeengekomen tussen Xerox en de gemeente Venray. Staatsbosbeheer en Stichting Limburgs Landschap zijn uitgenodigd om een realistisch natuurplan te maken dat met dat geld uitgevoerd kan worden. Beide partijen hebben een plan ingediend. De gemeente heeft die getoetst aan een aantal daarvoor opgestelde criteria. Het plan van Limburgs Landschap kwam daar als beste uit. Vergroten en versterken Limburgs Landschap is eigenaar van de Boshuizerbergen. Dit gebied ligt ten noordoosten van Venray, tussen de spoorlijn Venlo-Nijmegen en Landgoed Geijsteren. Het bestaat voornamelijk uit naaldbos en staat bekend om de mooie jeneverbesstruwelen en de stuifduinen. De compensatiegelden worden ingezet om dit gebied te vergroten en te versterken. Hiervoor worden onder andere landbouwgronden en net aangeplante bossen aangekocht. In totaal zal ongeveer 26 hectare natuur worden toegevoegd aan dit natuurgebied. Verder vindt een kwaliteitsverbetering plaats door rondom de jeneverbes struiken nog meer bosopslag te verwijderen. De landschappelijke afwisseling zal hierdoor toenemen. En dat geldt ook voor de recreatieve waarden. Venray Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Op 7 maart kon u stemmen voor de gemeenteraadsverkiezingen en het referendum circuit De Peel. Maar ruim voor die tijd, al in novem ber 2005, werd al gestart met de eerste voorbereidingen. De afgelo pen verkiezingen waren dan ook uitzonderlijk. Er deden namelijk drie nieuwe plaatselijke politieke partijen mee: inVENtief Venray, Lokaal Aktief en Voor Venray. Ook nieuw in Venray was de deelname van de landelijke partijen SP en NVU. Joost van de Vorle maakte pas op het laatste moment bekend niet mee te doen aan de verkiezingen. Uiteindelijk waren er dus negen partijen, en gingen 161 kandidaten voor 25 te verdelen zetels de verkiezingsstrijd in. De gemeenteraad koos ervoor om diezelfde dag ook een referendum te houden. Jeugd en verkiezingen Een ander initiatief was een samen werkingsproject van de gemeente Venray met het Raayland College. Een debat tussen leerlingen en de plaatselijke politieke partijen, het uitwerken van de partijprogramma's en de gehouden schaduwverkiezin gen laten een prima indruk achter. De betrokkenheid van de jeugd bij de politiek heeft hierdoor al heel wat opgeleverd. Informatie Als u in de buurt van het spoor woont, ontvangt u voor de start van de werkzaamheden meer informatie per brief. U kunt tijdens de werkzaamhe den hinder ondervinden van de zware machines die ProRail gebruikt voor de spoorvernieuwing. Door de werkzaamheden zijn ook diverse overwegen tijdelijk gesloten, ook waar niet aan de overweg zelf gewerkt wordt. Het verkeer wordt omgeleid. Dat regelt de gemeente. Met vragen over de werk zaamheden kunt u tijdens kantooruren bellen met de afdeling Klachten en Informatie van ProRail: 040 - 232 95 62. ProRail gaat de Maaslijn verbeteren. In de gemeente Venray vinden de werkzaamheden plaats van zaterdag 29 april tot en met zondag 7 mei. Gedurende deze periode is geen treinverkeer mogelijk op het traject Venlo-Nijmegen en Nijmegen-Venlo. NS zet dan bussen in. De spoorvernieuwing op het traject Venlo-Nijmegen wordt in 2006 en 2007 grondig aangepakt: het grind (ballast), de bielzen (dwarsliggers) en de rails (spoorstaven) worden allemaal vervangen. Het gaat in totaal om 32 kilometer spoor, achttien overwegen en veertien wissels. Gedurende elke fase wordt telkens negen dagen achter elkaar gewerkt. In de gemeente Venray worden wissels vernieuwd ter hoogte van het station. De overwegen Maasheseweg, Loobeek en Pelgrimslaan worden vernieuwd. De sporen wor den vervangen en de bestrating wordt verbeterd. Verder is er spoorvernieu wing tussen Venray en Vierlingsbeek. De voorbereidingen zijn reeds begon nen. In Venray is een tijdelijk depot ingericht voor de opslag van nieuwe dwarsliggers en ander materiaal. Op de plaatsen waar gewerkt wordt, komt ook materiaal te liggen.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17