i Boekenweek in boekhandel en bibliotheek Swingende jazz in Tiendschuur Horst Bijzonder concert in Mariakapel U2NL in Concordia i De hand van de schilder PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 16 maart 2006 - Pagina 12 Programma Schouwburg Venray: Champagne is een toneelstuk dat Thomas Verbogt speciaal voor Carry Tefsen schreef en dat op vrijdag 17 maart vanaf 20.00 uur op de planken van Schouwburg Venray staat. Tefsen speelt de hoofdrol, naast Hans Cornelissen, Meta Gramberg, Peggy-Jane de Schepper en Cees Heyne. Na afloop van de voorstelling vindt in de schouwburg een feestelijk boe kenbal plaats, op touw gezet door Schouwburg Venray, Bibliotheek Venray en Literair Café Venray- regio. Champagne is tintelend, bijtend en schaamteloos door de dramati sche en komische aspecten die aan bod komen. Champagne is geproduceerd door hetzelfde cre atieve team als de succesvolle komedies De Dinner Party, Zeg 'ns AAA, het toneelstuk en Happy Hour. Thomas Verbogt schreef dit nieuwe Nederlands toneelstuk speciaal voor Carry Tefsen. Zij is echter in een geheel andere rol te zien dan men doorgaans van haar gewend is. Oudejaarsavond is dé avond bij uitstek voor gezelligheid en goed moedige bespiegelingen. De zan geres Alessa verheugt zich ontzet tend op deze avond, maar ook op haar afscheidstournee waarmee zij in het nieuwe jaar begint. De oudejaarsavond pakt echter vols trekt anders uit dan gepland. Haar kinderen komen. Kinderen uit haar eerste huwelijk. Kinderen die ze al tien jaar niet meer heeft gezien en dat was beslist niet zon der reden! Haar jongste dochter die nog thuis woont heeft cham pagne en oliebollen klaargezet. Deze kunnen echter de grimmige confrontatie niet feestelijk maken. Het verhaal maakt zich sterk door het aansnijden van het onvermo gen om elkaar te begrijpen, van angst voor de waarheid en van levensgrote vergissingen. Aanslui tend aan de theatervoorstelling is in de foyer van de schouwburg het boekenbal. Uiteraard geeft de cast van Champagne daar ook acte de présence. Het boekenbal haakt aan op het boekenweekthe ma Schrijvers en Muziek. De Ven- rayse band Gadjo tekent voor de muzikale invulling. Slam-dichter Quirien van Haelen laat u diverse keren genieten van zijn ritmische poëzie. René Poels neemt de pre sentatie voor zijn rekening. Uiter aard wordt ook de inwendige mens niet vergeten. Bij de stands van Theatercafé De Artiest kan men genieten van culinaire hapjes en lekkere wijnen proeven. Kort om, het belooft een gezellige lite raire en muzikale happening te worden. Genieten van hapjes, drankjes, poëzie en muziek en de echte liefhebber kan uiteraard ook nog een dansje wagen. Voor bezoekers van de theatervoorstel ling Champagne is de toegang tot het boekenbal gratis. Slam-dichter Quirien van Haelen (1981), dich ter van de zapgeneratie, treedt enkele keren op tijdens het boe kenbal. Hij stond twee maal als Poetry-Slam-finalist in Grand City Slam. Quirien schreef en publi ceerde in 2001 zijn eerste gedicht en stond al gauw op de Neder landse podia. In 2004 werd Qui- riens gedicht Cöte d'Azur in 'De dikke Komrij' opgenomen en daarmee is hij de jongste dichter die in die bloemlezing staat. En dat terwijl zijn solodebuut dan nog niet eens uit is. Hij schrijft voor literaire bladen, maar ook voor BNN en MTV. In zijn solode buut Testosteron (Liverse, 2005) maakt Quirien van Haelen een eind aan de gedachte dat "rijmen en dichten iets is voor homo's en nichten". In 49 gedichten laat hij zien dat ook snelle auto's, mooie meiden en geweld het onderwerp kunnen zijn van een gedicht. De teksten gaan over the top, de personages en gebeurtenissen komen rechtstreeks uit B-films. Alles is overdreven en niets is echt. Behalve de versvormen dan. Gadjo zorgt voor de muziek tij dens het boekenbal. Het Venrayse Rosenberg Trio worden de muzi kanten ook wel genoemd. Euro pese grootheden van de zigeuner- Champagne is een toneelstuk dat Thomas Verbogt speciaal voor Carry Tefsen schreef en dat op vrijdag 17 maart vanaf 20.00 uur op de planken van Schouwburg Venray staat, (foto graaf Roy Beus) jazz staan regelmatig samen met hen op het podium. HotClub de France is de officiële benaming voor de jazz die wordt gespeeld met de passie van de zigeunermu- ziek. Django Reinhardt en Stepha- ne Grappeli maakten deze muziekstijl zo'n zeventig jaar gele den groot. Meesters in het genre zijn heden ten dage onder andere Gipsy Boys, Basily en het Rosen berg Trio. Het is hun muziek die Gadjo speelt. Boem Paukeslag. Deze woordcombinatie, afkomstig uit een gedicht van Paul van Ostayen, staat symbool voor de 71ste Boekenweek. Van woensdag 15 tot en met zater dag 25 maart klinkt er muziek in boekhandel Van den Munckhof en in de biblio theek en zal de relatie tussen boeken en muziek centraal staan om het publiek te laten ontdekken welk een rijk boe kenaanbod het hele jaar rond in de boekenwinkel en biblio theek te vinden is. Een gelauwerd schrijver en een gezaghebbend presentator stelen deze Boekenweek de show met het Boekenweekgeschenk 'De grote wereld', de geschiedenis van Lemmy en Rosa, twee kleine mensen en hun confrontatie met de wetten van een harde maat schappij bevestigt Arthur Japin zijn status als succesauteur. Een prachtcadeau voor elke klant die tijdens de Boekenweek voor ten minste 11.50 euro aan Neder landstalige boeken koopt bij Boekhandel Van den Munckhof. Paul Witteman, journalistiek is zijn beroep en muziek zijn passie, blijkt ook als muziekbeschouwer toonaangevend. Hij schreef het Boekenweekessay 2006 'Erfstuk ken', wat voor 2.50 euro te koop is tijdens de Boekenweek, en waarin hij op zoek gaat naar het geheim vam muzikaliteit. Op zoek naar antwoorden komt Witteman terecht bij de wetenschap, maar ook bij zijn jeugd en familietradi ties. De laatste jaren ontstaan er steeds meer vormen van samen werking tussen boekhandel en de bibliotheek. Daarmee is een geza menlijk doel gediend; het promo ten van het boek. Wie zich tijdens de Boekenweek laat inschrijven als betalend lid (18 jaar en ouder) van de bibliotheek ontvangt een voucher die recht geeft op het boekeweekgeschenk, uitsluitend tijdens de Boekenweek op te halen in Boekhandel Van den Munckhof, plus een boekenbon ter waarde van vijf euro. De Bibli otheek verblijdt bezoekers daar naast weer met een eigen boekje, de inmiddels bekende Boeken weektest. Hierin staat nu een schrijver centraal, Arthur Japin.Op speelse wijze wordt ingegaan op het oeuvre van de auteur van het Boekenweekge schenk. Op vrijdag 17 maart zal in de schouwburg de voorstelling Champagne! plaatsvinden met aansluitend het Boekenbal, een initiatief wat is verleden jaar voor het eerst genomen en wat de schouwburg, de bibliotheek en Boekhandel Van den Munckhof in de toekomst nog verder hopen te gaan uitwerken. Verder zal muzi kaliteit deze 10 dagen hoog in het vaandel staan bij zowel biblio theek als boekhandel Van den Munckhof: klanten zullen gere geld 'getrakteerd' worden op muziek. Ook hoofdsponsor NS heeft voor de vijfde keer op rij een bijzonder aanbod voor onze klanten in petto. Op vertoon van het Boeken weekgeschenk kan iedereen de hele Boekweekzondag (19 maart) gratis met de trein op pad. Ween aanleiding om zeker een bezoekje aan onze Boekhandel te brengen. Wie van een middagje jazzmu ziek houdt, kan op zondag 19 maart terecht in zaal de Tiend schuur van de Kasteelboerderij in Horst. Vanaf 16.00 uur geeft Big Band Noord-Limburg een swin gend optreden weg met authen tieke Big Band Jazz. Sinds ruim 25 jaar levert Big Band Noord-Limburg een swin gende bijdrage aan het muzikale leven in Venlo en omstreken. De liefde voor de authentieke Big Bang Jazz is en blijft de rode draad voor het bestaan van Big Band Noord-Limburg. Veel andere big bands zijn veranderd in dansor- kesten met goed ogende zange ressen, veel licht en show. Big Band Noord-Limburg is trouw gebleven aan haar roots. Hierbij gaat het natuurlijk om klassiekers van grootheden zoals Glen Miller, Benny Goodman, Duke Ellington en Count Basie, maar ook Frank Sinatra, Randi Crawford en Barbara Streisand. Ook speelt Big Band Noord-Lim burg muziek van moderne big bands zoals die van Chuck Man- gione, Maynard Ferguson, New Cool Collective en El Tattoo del Tigre. Big Band Noord-Limburg heeft een zeer uitgebreid en geva rieerd repertoire opgebouwd, bestaand uit meer dan honderd stukken Big Band muziek, waar van ruim 20 met zang. Big Band Noord-Limburg kan terugvallen op een uitgebreid netwerk van archieven met Big Band arrange menten voor alle denkbare muziek. Op deze manier blijft het repertoire up-to-date en is de band in staat regelmatig stukken popmuziek of musicals te spelen. Kortom: een concert van Big Band Noord-Limburg is zowel voor de dansers als de luisteraars een feest van herkenning. Voor meer informatie www.bigband- noordlimburg, nl of www.detiend- schuur.nl. Kinderbeurs Leunen Gezien de hoeveelheid kleding en speelgoed die op voorgaande beurzen werd aangeboden, heeft de organisatie van de kinderkle ding- en speelgoedbeurs in Leu nen haar opzet gewijzigd, zodat het innemen van kleding en speel goed dit keer sneller verloopt. Op maandag 20 en dinsdag 21 maart kunnen mensen, die kinderkle ding, speelgoed of babybenodigd heden te koop willen aanbieden, een lijst op halen in De Schakel in Leunen. Op vrijdag 24 maart van 18.30 tot 21.00 uur kunnen de artikelen met de al opgehaalde lijst worden afgegeven bij de Schakel. Kinderkleding wordt aangenomen in de maten 80 t/m 176 en er geldt een maximum van 25 stuks. Ook babybenodigdhe den zoals boxen, maxi cosy's en fietsstoelen kunnen worden aan geboden (geen luiers, flesjes e.d. en kleding onder maat 80). Van de opbrengst ontvangt men zeventig procent en dertig pro cent is voor peuterspeelzaal 't Ukkenest. Tevens wordt er ook kleding ingezameld voor een goed doel. Op zaterdag 25 maart wordt de halfjaarlijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs van 10.00 tot 11.30 uur gehouden. Lussenburg in de schouwburg In Schouwburg Venray kan men op dinsdag 21 maart de voor stelling Preventief van Berry Lus senburg bezoeken. Er zijn al recensenten die hem een 'Youp in spe' noemen. Ook zijn tweede voorstelling Preventief baseert Lussenburg zich op de laatste nieuwtjes en actualiteiten. Lussen burg staat bekend om zijn gekke ingangen en rappe tong. Muzika le, ritmische (rap)sketches wisselt hij af met proza ondersteund door muziek. Na zijn optredens met de finalisten van het Leids Cabaret Festival in 2001, toerde hij met zijn debuutprogramma Vermist! langs vele theaters. Afgelopen sei zoen is hij enthousiast ontvangen in theaters als De Kleine Kome die, Zaantheater, De Lievekamp, De Maaspoort en De Meerse. Dit seizoen maakt Lussenburg tevens opnieuw deel uit van de Cabares- tafette. Kaarten reserveren kan via tel. (0478)530999- De voorstel ling begint om 20.00 uur. Kijk ook op www.BerryLussenburg.nl. een abonnement waard Blaaskapel Leunen zoekt drummer Blaaskapel Die Fröhlichen Rübensammler uit Leunen is naar stig op zoek naar een nieuwe drummer. De kapel repeteert op woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en het repertoire bestaat uit Egerlander en Tsjechi sche muziek. Drummers die van dit soort muziek houden kunnen zich melden via e-mail rubensam- mler@leunen.nl. of via tel. (0478)583152. De activiteiten van de kapel omvatten optredens op blaaska- pellenfestivals en plaatselijke acti viteiten. Cursus breakdance Bij voldoende deelname start in Venray een cursus breakdance voor middelbare scholieren, onder leiding van Andrey Kolen- chenko. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Jolanda Jas pers via tel. (0478)510995. Brokstukken in Gryphus In het Vierlingsbeekse jongeren centrum Gryphus wordt op vrij dag 17 maart een cabaretvoorstel ling van Brokstukken gehouden. Arjan Smit (1977), Chris King Per- ryman (1978) en Korneel Evers (1979) vormen samen Brokstuk ken. In Gryphus spelen zij een try- out van hun avondvullende voor stelling Brokstukken. De drie waren klasgenoten op de acteurs opleiding van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht waar al snel de afspraak werd gemaakt om na de opleiding samen verder te gaan. Het cabaret van Brokstuk ken is een mengeling van fysieke humor, liedjes en theatrale scènes. Brokstukken probeert het publiek naar zich toe te trekken, zonder dat ze hen continu direct aanspre ken. Verfrissend, brutaal, snel, absurd en muzikaal. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het optreden van Brokstukken begint om 21.00 uur. Voor deze voorstel ling zijn kaarten te reserveren via tel. (0478)631802 of tel. (0478)630508. Reserveren kan ook via www.gryphus.nl. Jazzdance in Jerusalem Kunstencentrum Jerusalem in Venray start in mei met een ver volgcursus van vier lessen Afro jazzdance. Voor nieuwe enthou siastelingen is instap mogelijk! Afro jazzdance omvat afro, jazz, conditie en musical. In overleg wordt er gewerkt naar een presen tatie. Dit zou bijvoorbeeld een openbare les kunnen zijn met publiek of een bijzondere afslui ting met video-opnamen van de cursusgroep. De lessen zijn bedoeld voor jeugd en volwasse nen met enige danservaring en docent is Marjory Helstone. Hel- stone is een aantal keren gastdo cent geweest tijdens de workshop- week. Ze doceert aan de Fontys Dansacademie in Tilburg en geeft al jaren workshops en cursussen bij diverse dansinstituten. De les sen worden gehouden op de maandagen 8, 15, 22 en 29 mei van 19-30 tot 21.00 uur. Opgeven kan via tel. (0478)585320. Voor vragen myrna@kunstencentrumje- rusalem.nl. Koeienpop succes Het benefietfestival Koeienpop dat dit jaar voor de tiende maal in De Merthal in Horst is gehouden heeft een fors bedrag opgebracht voor het goede doel. Deze opbrengst bedraagt ten minste 17.152,00, een bedrag dat volledig ten goede komt aan de Stichting Beenmergdonor, een instelling die ernstig zieke kankerpatiënten helpt door wereldwijd donors voor hen te zoeken. De jubileume ditie van Koeienpop vond dit jaar éénmalig plaats en was van tevo ren al uitverkocht. Koeienpop werd in 1996 opgericht toen OJC Niks vrijwilliger Jan-Jaap Pro vaas overleed aan de gevolgen van leu kemie. Ter nagedachtenis organi seren de jongeren nu jaarlijks dit benefietfestival. Voor meer infor matie, foto's en het laatste nieuws kan men kijken op www.koeienp- op.nl. Muziek in Jerusalem In de aula van Kunstencentrum Jerusalem vindt op dinsdag 21 maart een voorspeelavond van volwassen cursisten plaats. Vanaf 20.00 uur zijn er verschillende optredens waarbij de cursisten van Marjo Schroën (saxofoon), Ans Thijssen (blokfluit) en Ad Weiten (gitaar) gaan optreden. Het Kunstencentrum is gevestigd op de Heuvelstraat 4 in Venray. Informatie is te verkrijgen via tel. (0478)585320 of www.kunsten- centrumj erusalem.nl. Muziekliefhebbers van een bijzonder concert kunnen op zondag 26 maart terecht in de Mariakapel in Holthees. Het bijzondere zit met name in de combinatie van de musici, en de instrumenten, die door hen bespeeld worden. Het betreft hier namelijk een concert met piano, trompet en hoorn, en dat is een bepaald niet alle daagse combinatie. Vanwege deze bijzondere com binatie krijgt de toehoorder dan ook een aantal composities te beluisteren, die evenmin alle daags te noemen zijn. Toch gaat het om zeer goed toegankelijke muziek van zowel klassieke mees ters als meer eigentijdse, maar ook zeer beroemde componisten. Het concert begint om 15-30 uur en het programma omvat muziek van West-Europese, Russische en Amerikaanse bodem. Het concert wordt geopend met The Prayer of Saint Gregory van de Armeens- Amerikaanse componist Alan Hovhaness, uitgevoerd door hoorn, trompet en harmonium. Devotie en eenvoud kenmerken dit stuk. Daarna wordt het pro gramma voortgezet met het bekendste en langste werk, name lijk de Schilderijententoonstelling van Moussorgsky voor piano solo. Het werk verwierf wereldfaam door de versie voor groot orkest van Maurice Ravel. Tien tekenin gen van Victor Hartmann werden door Moussorgsky ieder afzonder lijk getoonzet. Onmiskenbaar is de sfeer van het oude Rusland uit de negentiende eeuw. Na de pauze volgt het trompet concert van Hummel. Hummel gold bij leven als een grootheid (tijdgenoot van Ludwig van Beet hoven). Zijn trompetconcert is ook na twee eeuwen nog zeer geliefd bij zowel publiek als uit voerenden. Vooral het langzame middendeel wordt geroemd om zijn schoonheid. De Villanelle van Paul Dukas voor hoorn en piano roept associaties op met muziek van zijn veel bekendere tijdge noot Claude Debussy. De wellui dende thematiek en een promi nent majeurkarakter kleuren deze compositie. Met Brubeck (solo piano) en Gershwin is de link naar de moderne tijd snel gemaakt. De muziekstijl van deze componisten zal velen bekend in de oren klinken. De pianoprelu des van Gershwin zijn voor dit concert herschreven voor de bezetting piano, trompet en hoorn, een unicum dus. Het concert wordt uitgevoerd door drie gerenommeerde musici, die hun sporen in meerdere optredens al hebben verdiend. Pianist in dit gezelschap is de musicus Theo Hes uit Maashees. Hij kwam in 1997 naar Venlo als organist van de St. Martinuskerk. In die functie treedt hij het meest naar buiten als concertgever. Lokaal is hij bekend als begeleider van verschillende muziekgezel schappen. Trompettist Jacq San ders komt uit Venlo, en is als trompettist vast verbonden aan Joost van der EistJacq San ders en Theo Hes musiceren in de Mariakapel in Holthees. het Gelders Orkest. Hij treedt incidenteel op in kleinere bezet tingen en is in de regio Noord- Limburg werkzaam als trompetdo cent. Tot slot, Joost van der Eist, eveneens wonend in Venlo, hij bespeelt de hoorn. Hij is solo hoornist in de Bochumer Sympho- niker, en hij is als gastspeler vaak actief bij verschillende orkesten in Nederland, Duitsland en België. Kaarten zijn te reserveren bij de bekende voorverkoopadressen in Holthees, de familie Ermers, Kapelstraat 3, tel. (0478)636480, of bij de familie Wijenberg, Gilde- straat 6, tel. (0478)636390. Kaar ten zijn ook te bestellen via www.mariakapel.nl. en vanaf een half uur voor aanvang van het concert bij de ingang van de kapel. Wie van een afwisselend en sprankelend concert houdt, met musici in een onverwachte samenstelling, en met fraaie, maar niet al te bekende composities van componisten van wereldf aam, komt met dit concert geheel aan zijn trekken. Punkrockshow De Venrayse jongerenstichting V-Kick houdt op zaterdag 18 maart de punkrockshow. Deze avond wordt gevuld met vier punkrockbands uit de regio. De spits wordt afgebeten door het Eindhovense Far From Down. Dit trio maakt punkrock waarin ook invloeden van funk en metal te horen zijn. De band bestaat pas een jaar en heeft onlangs zijn eer ste demo uitgebracht. Het opne men van deze demo wordt door de heren beschouwd als een groot leermoment voor de toekomst, vandaar dat de titel van de demo: Far from done. Als tweede band van de avond staat The Excessum op het podium. De nog redelijk prille Venrayse band verzorgde onder een stralend zonnetje het eerste optreden tijdens de Kick- Off van V-Kick in september 2005 en liet toen al zien een behoorlijke show in huis te hebben. Na het optreden op Kick-Off hebben ze in november een nieuwe EP The Art of Revenge uitgebracht met nummers die opnieuw sterk doen denken aan hun grote voorbeeld The Offspring. The Excessum wordt opgevolgd door een drietal uit Cuijk genaamd Solitus. Deze skatepunkband is in 2002 opgericht en heeft sindsdien verschillende bezettingen gehad. Om een goede live reputatie op te bouwen spelen de leden nu over al. Zo deden ze onlangs mee aan de bandwedstrijd Regionaal Kabaal, waar in de finale een zeer eervolle tweede plaats werd bereikt. Afsluiter van deze roek- show is de talentvolle band Townsville. Townsville is ontstaan in 2004 uit onder meer leden en ex-leden van regionaal bekende bands 4 Fridges en Facing Down. Zij zijn aangevuld met de Leunse drummer Theis van Glabbeek. In september 2005 concentreerde de band zich op het schrijven van nieuw materiaal voor hun eerste EP 'Subway Poetry' die uiteindelijk is opgenomen in Hamburg in janu ari van dit jaar. V-Kick's Punk rockshow vindt plaats in cafe 't Podium en begint om 20.30 uur. De Locht In het kader van het maande lijks muzikaal treffen in Streekmu seum De Locht in Melderslo zijn er zondagmiddag 19 maart draai orgelbouwers aan het werk. Tevens wordt getoond hoe bijpas sende muziekboeken gemaakt wordt. Vanzelfsprekend is er ook draaiorgelmuziek te beluisteren. Op de bovenverdieping is de expositie over eetcultuur in de 20e eeuw te bezichtigen. Het museum is op dinsdag, donderdag en zondag open van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen ook op andere dagen en tijden terecht. Zie www.delocht.nl. De band U2NL treedt op zater dag 18 maart op in zalencentrum Concordia in Vierlingsbeek. De zaal gaat open om 21.00 uur en het concert begint omstreeks 22.30 uur. Een show van U2NL staat garant voor het pure U2- gevoel, alleen de grootste hits worden gespeeld door een band, die wel erg dicht bij de Ierse rocki- conen komen. In april reist de band af naar Bern om als headliner van het grote Party Time Festival aan te treden. Daarna volgen optredens in België, Duitsland en later dit jaar een tour op Cran Canaria. U2NL bestaat uit Frank Wensink (vocals), Jan Marcel de Jong van Romunde (gitaar), Chuck Sterk (bas, vocals, Ger Joosten (drums, vocals). Voor meer infor matie over U2NL en het optreden in Vierlingsbeek kan contact opge nomen worden met Jan Marcel de Jong van Romunde (U2NL) via tel. 06-43058066 of info@u2nl.com. Boekrecensie in Peel en Maas De hand van de schilder is een spannende roman over een kunsthistorische speur tocht. Misdaad, kunst en hartstocht - Wolfram Fleisch- hauer onthult het geheim van een van de meest raadselach tige schilderijen uit de kunst geschiedenis in deze meester lijke roman. 'Gabrielle d'Estrées en een van haar zussen'. Welke boodschap verbergt dit eigenaardige schilde rij? Een boodschap die zo gevaar lijk is dat de schilder er slechts in de geheimtaal van de kunst over durft te vertellen? Dit anonieme schilderij in het Louvre heeft vele generaties kunstliefhebbers gefas cineerd. Twee naakte vrouwen staan in een badkuip terwijl de ene vrouw met spitse vingers de tepel van de andere vasthoudt. Ligt er in de zeldzame pose van beide schoonheden een verbor gen boodschap? Bestsellerauteur Wolfram Flei- •WOLFRAM TLEISCHHAUER hand van de schilder schhauer heeft de boeiende en complexe ontstaansgeschiedenis van dit portret tot een adembene mend spannend verhaal gemaakt. Dit boek is te koop bij boek handel Van den Munkhof. Prijs: 17.95 euro. Toneel en boekenbal Kunst Cultuur •EEN SPANNENDE ROMAN OVER EEN •KUNSTHISTÖRISCHE SPEURTOCHT

Peel en Maas | 2006 | | pagina 12