De twee politieke loopbanen van Dickie Minken t Openluchtspektakel in Blitterswijck Paasworkshop bloemschikken bij Tante Jet Coalitievorming Meerlo-Wanssum van start Lintje voor De Groot Concert Jan Smit uitverkocht Nieuwe formule tienerdisco Service rubriek PEEL EN MAAS Partij van de Arbeid: coalitie of oppositie? De gemeenteraadsverkiezin gen van dinsdag 7 maart heb ben het politiek landschap in Nederland beduidend anders ingekleurd. Partijen als het CDA en de WD leverden fors in, en de PvdA werd de grote winnaar. Ook in de gemeente Meerlo-Wanssum. De lokale afdeling van de PvdA zag haar zetelaantal verdubbelen. De vrouwelijke, jeugdige lijsttrek ker Daniela Jilesen (28) zal in de raad worden vergezeld door de politiek gelouterde Dickie Minken (58). Minken spreekt nog altijd met enthou siasme over de uitslag van de verkiezingen. "Een mooi resul taat, dat we voor een deel heb ben te danken aan de landelij ke politiek." "Winnen is altijd leuk. Maar al de volgende dag overheerste de realiteit. Woensdagavond, de dag na de verkiezingen, heb ik met mijn partner overlegd wat dit in de nabije toekomst zal betekenen. Op donderdagavond hebben we met de PvdA nog een feestje gevierd. Nu laten we ons weer lei den door de orde van de dag." De Partij van de Arbeid heeft acht jaar lang met één zetel in de gemeenteraad van Meerlo-Wans- sum gezeten. Marcel de Groot, samen met Dickie Minken oprich ter van de PvdA in de gemeente Meerlo-Wanssum, bekleedde die zetel. Hij neemt nu bewust afscheid van de gemeentelijke politiek. Politiek bewustzijn zat er al vroeg bij Minken in. "Mijn vader was zeer betrokken bij de poli tiek, hetgeen thuis menige discus sie opleverde. Samen met mijn man heb ik twee jaar in de tropen gewerkt. De zorg en interesse voor mensen heeft al heel lang mijn interesse. Toen de kinderen op school zaten, ben ik lid van de medezeggenschapsraad gewor den. Op een bepaald moment ben ik gevraagd door de Progressieve Kombinatie (PK). Als één van de weinige vrouwen kwam ik hoog op de lijst en belandde ik in de raad. Twaalf jaar heb ik voor de PK in de gemeenteraad gezeten. Maar ik merkte dat de meningen van de partij en die van mij steeds verder uit elkaar groeiden. De PK is minder progressief geworden. Op zich is dat logisch, je moet immers water bij de wijn doen wanneer je in de coalitie zit. Op dat moment was de partij minder inhoudelijk bezig. Voeding van buitenaf was er niet, omdat de PK een dorpspartij is. Samen met Marcel de Groot heb ik de stoute schoenen aangetrokken en heb ben we de PK verlaten om een lokale afdeling van de PvdA op te richten. Zo heb ik voor mezelf de progressiviteit geborgd." VROUWELIJK TWEESPAN De PvdA komt in 1998 met één zetel in de raad van Meerlo-Wans sum. Acht jaar later zijn dat twee zetels geworden, die worden bekleed door een vrouwelijk tweespan. Voor Minken is het haar tweede politieke functie, ze is ook bezig aan haar tweede ambtstermijn in Provinciale Sta ten. "Het gemeenteraadswerk kost mij ongeveer 6 uur per week. Het werk voor Provinciale Staten, waar ik woordvoerster cul tuur en maatschappelijk beleid ben, vergt zonder reistijd onge veer 20 uur per week. En dat combineer ik met een tweedaagse baan als spreekuurassistente in het ziekenhuis in Venray." Goochelen met tijd zal haar niet onbekend zijn. Twee politieke loopbanen, is dat wel te combine ren? "Ik denk dat de twee politie ke carrières in eikaars verlengde liggen en qua inhoud een meer waarde voor elkaar zijn. Het ant woord is dus ja. In de gemeentelij ke politiek sta je dichter bij de burger. Provinciale Staten is toch minder zichtbaar voor mensen. Ik merk dat ook aan de uitslag van vorige week dinsdag, dat mensen me herkennen. Ik hoop dat deze herkenbaarheid in betrokkenheid zal omslaan. Eén van onze pro grammapunten is meer communi ceren, we willen aanspreekbaar zijn en vragen beantwoorden." COALITIE OF OPPOSITIE? "Ik zie mezelf niet zozeer als de mentor van Daniela Jilesen de komende 4 jaar, maar meer als Een stralende Dickie Minken na afloop van de gemeente raadsverkiezingen die voor de Partij van de Arbeid succesvol verliepen. een brok ervaring waar ze op kan terugvallen. Jilesen was goed voorbereid om zelfstandig te kun nen functioneren in de raad. We zullen ieder ons eigen gezicht laten zien." De coalitiebesprekingen staan op de rol. "We wachten een uitno diging rustig af. Coalitie of opposi tie, allebei is het goed. We willen wel zeker meebesturen, maar we vinden deelnemen aan een grote re oppositie ook een gezonde optie." De komende weken draait de gemeentelijke politiek op volle toeren. Heeft Minken advies voor mensen die zich politiek actief willen inzetten? "Voldoening haal je uit het feit dat je belangrijke punten kunt veranderen, maar het proces er naar toe levert vaak veel stress en irritatie op. Het is verliezen en winnen, zelfs op inhoudelijke punten. Een olifan tenhuid heb je zeker nodig." Uitvoeringen Wat is Perfect krijgen vorm Toneelvereniging Wat is Per fect viert in mei haar 100-jari- ge bestaan. Momenteel is de vereniging druk bezig met de voorbereiding van een groots regionaal openluchtspektakel. Eind 2004 is de professionele toneelschrijver Carl Slotboom uit het Noord-Hollandse Abbe- kerk bereid gevonden om een stuk te schrijven, speciaal voor deze gelegenheid. Na overleg met deze schrijver is er gekozen om twee eenakters voor het voetlicht te brengen. Dit is geworden de eenakter De verdronken naaister en na de pauze de eenakter Het Rid- derwaard, gebaseerd op de gelijkwaardige novelle van oud-Blitterswijckenaar W. Herman (gepubliceerd in 1875). Duidelijk is dat in beide stukken de historie van Blitterswijck en zijn kasteel in ruime mate aan bod komen. Verder zijn er echter ook raakvlakken met de historie van Noord-Limburg in het algemeen. Het geheel wordt opgeluisterd met zang, dans en muziek. Verder verleent het plaatselijke St. Anto- nius Abt Gilde zijn medewerking aan de voorstellingen met o.a. lansknechttrommen, bazuinbla zers, vendeliers, hellebaardeniers en marketensters. Het productieteam dat hiervoor opgericht is (mensen buiten de toneelvereniging) heeft samen met het bestuur de organisatie in grote lijnen rond. De repetities van deze productie zijn al vanaf oktober 2005 in volle gang. Er wordt wekelijks twee tot drie avonden gerepeteerd. Dit alles is onder leiding van regisseur Frans van de Pas uit Ysselsteyn. De uitvoeringen vinden plaats aan de zijkant van de kerk. Daar zal een podium en decor worden gebouwd. Dit zal helemaal verwe ven zijn met de muren van de kerk. Daarbij wordt een tribune geplaatst die plaats zal bieden aan circa 250 personen. De data's voor de uitvoering zijn het weekend van Hemelvaart: 25, 26, 27 en 28 mei 2006. De uit voeringen vinden in de avondu ren plaats. De organisatie ver wacht niet alleen grote belangstelling uit het dorp zelf, maar ook uit de wijde omgeving. De kaartverkoop is inmiddels gestart. Je kunt telefonisch kaar ten bestellen bij Ria Pors: tele foon: 0478-531234 of bij Monique Wijnhoven telefoon: 0478 - 532567. U kunt ook kaarten bestellen via de website: www.watisperfect.nl Binnenkort zullen nog andere voorverkoop adressen gepubliceerd worden Op 30 en 31 maart organiseert Marian Mooren van Bloemsier- kunst 't Höfke in Meerlo paasw- orkshops bloemschikken bij Veer- huys Tante Jet in Blitterswijck. Het idee om "Werken met Bloe men" te combineren met een prachtige locatie aan de Maas en een heerlijke lunch is ontstaan tij dens de expositie met demonstra tie voor Kerstmis die door enkele honderden mensen werd bezocht. Tijdens deze workshop worden twee tempexeieren met blad ver sierd en verbonden met wilgen takjes. In een ei wordt een ope ning gemaakt waarin een gebonden boeketje tulpen wordt gestoken. Het geheel wordt ver sierd met kwarteleitjes, bolletjes mos en op een glazen schaal geplaatst. Het paasstuk is lang houdbaar, alleen het boeketje tul pen moet af en toe worden ver verst. Er is op beide dagen zowel een ochtend- als een middagses sie. De ochtendgroep begint om 9-30uur en sluit af met een heerlij ke lunch en de middaggroep begint met een lunch om daarna gezellig met Marian aan het werk te gaan. Verdere informatie en opgave bij: Marian Mooren, tel: 0478- 691366 www.hethofke.nl Dichterbij zoekt vrijwilligers Vizier en De Wendel, twee organisaties die diensten verlenen aan mensen met een verstandelij ke beperking, heten sinds 1 janu ari Dichterbij. De nieuwe naam weerspiegelt de ambitie van de nieuwe organisatie. Dichterbij wil mensen met een verstandelijke beperking en de samenleving dichter bij elkaar brengen. Dichterbij wil mensen met een verstandelijke beperking helpen met het nastreven van hun dro men, want dromen geven richting aan persoonlijke groei. Dichterbij ondersteunt de cliënt om met ver trouwen uitdagingen tegemoet te treden. En creëert zo kansen om voldoening te halen uit het dage lijkse leven. Dat geldt uiteraard ook voor de besteding van vrije tijd. Dichterbij werkt onder meer vanuit Noorderhof 3 in Venray. Nabij deze locatie wonen mensen met een verstandelijke beperking, getweeën of met meerderen in een huis. Gedurende de dag, maar vooral 's avonds en tijdens het weekend, hebben de bewoners behoefte aan extra persoonlijke begeleiding. Iets voor jou? De medewerkers van Noorderhof 3 zijn hiervoor op zoek naar enthousiaste vrijwilligers (m/V). Dichterbij zoekt vrijwilligers die de uitdaging uitgaan. Belang stelling? Bel met Jolanda Aben of Linda Vermeulen, tel. 0478- 513226 of kijk voor meer informa tie op www.dichterbij.nl De coalitieonderhandelin gen in de gemeente Meerlo- Wanssum zijn van start gegaan. Een delegatie van PK Meerlo-Wanssum, de winnaar van de gemeenteraadsverkie zingen, sprak dinsdagavond met de drie overige partijen. "Afzonderlijk", vertelt fractie voorzitter Theo Francken. "Maar ik wil verder geen inhoudelijke uitspraken doen", verklaart hij. "We heb ben zowel met het CDA, de Partij van de Arbeid en GP'94 gesprekken gehad en gaan met één of twee van die partij en verder." Vorige week dinsdag 7 maart kleurde de gemeente Meerlo- Wanssum rood. PK Meerlo-Wans sum en de Partij van de Arbeid werden de grote winnaars van de gemeenteraadsverkiezingen. De Progressieve Kombinatie behaal de vijf zetels, één meer dan vier jaar geleden, en werd voor het eerste de grootste partij in de agrarische gemeente. De Partij van de Arbeid steeg van één naar twee zetels, terwijl het CDA een zetel verloor en in de nieuwe raad met vier zetels vertegen woordigd is. GP'94 bleef staan op vier zetels en de WD keert hele maal niet terug in de gemeente raad. Door de zege van de PK mag deze partij de regie voeren tijdens de coalitieonderhandelin gen. Vorige week al verklaarden fractievoorzitter Francken en lijst trekker en beoogd wethouder Leo Beterams al alle opties open te houden en met alle fracties te gaan praten. Dat is dinsdag dus voor het eerst gebeurd. Het is mogelijk dat de coalitie CDA-PK- GP van de afgelopen vier jaar doorgaat, maar een andere optie is bijvoorbeeld ook een linkse coalitie met PK en PvdA, eventu eel versterkt met GP'94. SOS-weblog druk bezocht Ruim een maand zijn Diana en Wiek Lenssen uit Swolgen met hun twee zonen Giel en Laurens op bezoek bij de Igo- rot-stammen op de Filippij nen. De avonturen die Giel en Laurens dagelijks beleven zijn te volgen op de website van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wans sum. Dit is een project dat SOS Meerlo-Wanssum samen met de twee jongens en hun ouders heeft afgesproken. Er is een speciale weblog gemaakt waarop de verha len staan van de twee jongens en hun ouders en kunnen kinderen van de basisscholen in Meerlo- Wanssum vragen stellen aan hun leeftijdsgenootjes. Laurens en Giel gaan vervolgens op zoek naar de antwoorden en die staan een week later op de website van SOS. Niet alleen teksten maar ook foto's en misschien komt er straks ook nog bewegend beeldmateri aal op de site. De afgelopen weken is de site van SOS Meerlo- Wanssum vaak bezocht door kin deren en ouders uit Meerlo-Wans sum. Er worden veel vagen gesteld aan de twee jongens over de manier waarop de kinderen op het eiland leven, of ze ook naar school moeten, welke muziekins trumenten ze hebben en of ze ook een burgemeester hebben en een gemeenteraad. Ook scholen bezoeken de site. Het is niet zo verwonderlijk dat de docenten en leerlingen van de Sint Jozefschool uit Swolgen vaak op de site kijken om te zien wat hun schoolgenoot jes Giel en Laurens allemaal mee maken. In het begin liet de provi der van SOS het even afweten, maar sinds kort heeft de site een nieuwe betrouwbare provider. Wel zijn de webmasters van SOS Meerlo-Wanssum, Kristel Eibers uit Geijsteren, Pascal Thie- sen uit Wanssum en Luc van Har- tingsveldt uit Meerlo volop aan het werk om de SOS site een nieuw jasje te geven. Maar de kin dersite en het gastenboek werken uitstekend. Wie ook de avonturen wil volgen en vragen wil stellen aan de Swolgense ontdekkers en avonturiers kan even kijken op www.sos-meerlowanssum.nl. Kinderkledingbeurs Stichting speelterrein D'n Speulbongerd in Swolgen houdt op zondag 26 maart van 11.00 tot 14.00 uur een tweedehands kle- dingbeurs in 't Pastoêrsweike aan de Bosweg 5 in Swolgen. De beurs staat in het teken van voor- jaars- en zomerkleding en de entree bedraagt 1 euro. De Speulbongerd verkoopt de kinderkleding, de aanbieders hoe ven dus zelf niet op de beurs te gaan staan. Van de opbrengst gaat 70 procent naar de aanbieder en 30 procent naar de speeltuin. Voor meer informatie over de beurs kunnen belangstellenden contact opnemen meet Marjan Gooren, tel: 692598, Jacqueline Linders, tel: 692874, Ellen Heg mans, tel: 692221 of Jolanda van Aken, tel: 690000. Klaanpop De tweede editie van het jaar lijkse festival Klaanpop in Blitters wijck vindt ook dit jaar op Konin ginnenacht 28 april plaats in het parochiehuis. Het is de organisa tie weer gelukt om een mooie line-up te verzorgen. Er zijn optre dens van de Wanssumse formatie Jellygoose, rock-'n-rollband GenerC, Concubine en V-Male. De zaal is vanaf 19-30 uur geo pend. De entreeprijs bedraagt 8,50 euro en de minimale leeftijd is 16 jaar (legitimatie verplicht). Voor meer informatie kun je terecht op www.klaanpop.nl. Marcel de Groot (57) is woens dagavond benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De Groot was veertien jaar lid van de gemeenteraad van Meerlo-Wans sum, eerst voor PK Meerlo-Wans sum en de laatste twee periodes als raadslid van de PvdA. In de raadzaal van het gemeente huis in Meerlo werd woensdag avond tevens afscheid genomen van de oude raad en in het bijzon der van de niet in de raad terugke rende leden. De WD is in de nieu we gemeenteraad niet langer verte genwoordigd. Als een nieuwe coalitie is gevormd, kan het zijn dat raadsleden tot wethouders worden benoemd. In dat geval worden de plaatsen die zij vrijmaken in de gemeenteraad opgevuld door par tijgenoten. De leden van de nieu we gemeenteraad worden donder dagavond (vanavond) geïnstalleerd. Jan Smit is niet alleen populair in Volendam en Duitsland, maar ook in Meerlo en omgeving. De 900 kaartjes voor zijn concert op kermisdinsdag 30 mei in de grote feesttent bij zalencomplex 't Bru- geind gingen als warme broodjes over de toonbank. In een mum van tijd was de tent uitverkocht. "Het was een gekkenhuis", zegt eigenaar Twan Kleeven van 't Bru- geind. "De telefoon stond en staat nog steeds roodgloeiend. Maar helaas: de tent is uitverkocht." Twan Kleeven heeft de smaak te pakken. Want ook volgend jaar wil hij de bezoekers van de ker mis verrassen met een topact. "Ik wil de volkszanger Jannes naar Meerlo halen. Jannes is momen teel ook erg populair en is veel op televisie te zien." In het voorprogramma van Jan Smit, die deze week ook zijn eigen kledinglijn presenteerde en een uiterst succesvol jaar achter de rug heeft, staat Crist Coppens uit Horst. De tienerdisco in feestzalen- complex 't Brugeind in Meerlo is ietwat van formule veran derd. Om de 'echte' tieners in de leeftijd van 15 tot en met 18 jaar tegemoet te komen, wordt de aanvangstijd van de tiener disco verzet van 21.30 naar 22.00 uur. Tot nu begon de tie nerdisco om 21.30 uur, maar vanaf komende zaterdag wordt dat dus een halfuurtje later. De disco voor de jeugd van 12 tot 15 jaar begint om 19.00 uur en duurt tot 21.30 uur. De organisa tie van de disco wil het halfuurtje rust tussen de twee discoavonden gebruiken om de twee groepen beter van elkaar te scheiden en meer tijd te hebben voor het con troleren van de leeftijden van de bezoekers. "Dat willen we toch wat strikter gaan aanpakken", ver telt Twan Kleeven van 't Bru geind. "Sommige oudere jongeren bleken zich namelijk te ergeren aan jongeren die in de zaal ver stoppertje aan het spelen waren. En ik kan me dat ook voorstellen. Je wil met je eigen leeftijdsgeno ten uitgaan." Aan het begin van de avond, van 19-00 tot 21.30 uur, wordt geen alcohol geschonken. Vanaf 22.00 uur zijn de 'oudere jongeren' aan de beurt. De tienerdisco vindt elke eerste en derde zaterdag van de maand plaats in 't Brugeind. 't Brugeind tovert de grote zaal - die plaats biedt aan zeshonderd jongeren- om tot disco. De bezoekers kun nen genieten van de drive-in-dis- coshow van The M-Team uit Wanssum en dj Tom en een licht show. Dorpsraad Tienray Dorpsraad Tienray houdt op maandag 20 maart een dorpsraad vergadering in De Zonnehof. Op de agenda staan de vorderingen actielijst en de DOP-enquête. Aan vang 20.00 uur. Donderdag 16 maart 2006 - Pagina 11 Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl Vakfotografie Frido Smeets Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11