Tienrayse timmert aan de weg "Mijn avontuur in Chili kan niet meer stuk" Stuurgroep: 'Geef Maas de ruimte' Mimus presenteert blijspel 'Bruidsschat' voor Mama België Bijzondere tweelingen 11 Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 9 maart 2006 - Pagina 19 Susan Vervoort: gothic art-kunstenares in wording De een heeft talent voor voetbal, een ander blinkt uit in trompetspelen, maar Susan Vervoort heeft artistieke gaven. De 15-jarige HAVO- scholiere uit Tienray tekent en schildert al bijna haar hele leven. En daar blijft het niet bij: ze ontwerpt kleren, ze heeft onlangs een masker gemaakt en besteedde haar hele zomervakantie aan het vervaardigen en aankleden van een pop. Tot voor kort waren haar talenten alleen bekend bij een klein groepje intimi, maar recentelijk is daar verandering in gekomen. Op school won ze een teken wedstrijd en in januari nam ze voor het eerst deel aan een expositie. Haar (zwarte) kleding, haar haar, haar make-up en haar sie raden maken het in één oogop slag duidelijk: Susan Vervoort is goth. Wat betekent goth zijn voor haar? "Goth zijn is voor mij een levensstijl. Die uit zich in de kle ren die ik draag, mijn kijk op het leven, de muziek waar ik naar luis ter en de wijze waarop ik me gedraag. Gothic heeft wel te maken met duisternis en dood, maar het is beslist niet zo dat alle goth's op begraafplaatsen rond dwalen of dood willen. Wel zien ze de rust van de duisternis en de dood. De meeste goth's staan met beide benen op de grond en leven juist heel bewust." Ook de inspiratie voor haar tekeningen en schilderingen put Susan voor een belangrijk deel uit haar levensstijl. "Ik heb een voor keur voor min of meer realisti sche tekeningen met menselijke figuren en met een kloppende anatomie. Daarom houd ik bij voorbeeld minder van cartoons. Ik teken het liefst vrouwenfigu ren. Die zijn met hun sieraden, hun langere haren en hun make up over het algemeen sierlijker dan mannen." De werken die ze maakt, komen allemaal voort uit haar eigen fantasie. Toch heeft ze wel een paar voorbeelden: "Victo ria Francés, een Spaanse kunste nares, is mijn idool. Ze tekent in een romantisch-gotische stijl. Dat spreekt me heel erg aan. Verder is Linda Bergkvist een van mijn favo rieten. Ze maakt heel mooie din gen, niet driedimensionaal maar digitaal." Susan is geheel autodidact. Een cursus of opleiding heeft ze nooit gevolgd: "Mijn ouders zijn wel altijd heel enthousiast geweest en hebben me steeds gemotiveerd om er mee door te gaan. Als kind zat ik al de hele dag te tekenen en knutselen. Op de lagere school vond de meester me te dromerig omdat ik continu aan het tekenen was. Nu nog zit ik nooit stil, ik ben altijd in de weer met iets. Soms ben ik weken bezig aan één tekening of schilderij." TEKENWEDSTRIJD Toen haar school, het Dendron- college in Horst, afgelopen najaar een tekenwedstrijd voor leerlin gen van de bovenbouw organi seerde, besloot Susan een werk in te zenden: "Het thema was com municatie. Ik heb eerst lang zitten denken hoe ik dat moest verbeel den. Het is uiteindelijk een driedi mensionaal werk geworden. Een opengeslagen, beschilderd boek met daarop een gezicht, vastge schroefd op een schilderij met een paarse ondergrond, waarin aan vier zijden in gotische letters de tekst 'Sprekend als een boek'is verwerkt. Dat driedimensionale was nieuw voor mij en verder was het ook een van mijn eerste wer ken zonder menselijke figuren. Blijkbaar viel het wel in de smaak, want samen met een andere jon gen heb ik gewonnen. De prijs was dat de school onze werken voor honderd euro aankocht en ze vervolgens in school ophing." Onlangs nam Susan ook voor het eerst deel aan een expositie, in het Sevenumse jongerencen trum Walhalla: "Via internet kwam ik daar toevallig achter. Hier was het thema taboe. Mijn eerste ingeving was dat ik iets over zelfpijniging wilde maken. Het is uiteindelijk een schilderij geworden met een geknielde vrouwenfiguur, een beetje in goti sche stijl. Ik had nog nooit iemand op de knieën getekend, daarom ben ik zelf maar voor de spiegel gaan zitten." Zo worden de talenten van Susan langzamerhand bij een gro ter publiek bekend. Dat leidt tot enthousiaste reacties: "Mensen vragen zelfs wel eens of ik iets voor hen wil maken. Zo heb ik laatst nog een salamander geschil derd op het mobieltje van een vriendin." Het zal niet verbazen dat Susan na het voltooien van de HAVO verder wil gaan in de artistieke richting. "Het is altijd mijn droom geweest om illustrator te worden. Je moet dan denken aan het ont werpen van posters en omslagen van boeken of aan illustraties bij gedichten of prentenboeken. Als illustrator heb je meer kans op werk dan als vrij kunstenaar en bovendien houd je de mogelijk heid om vrij werk te maken. Ik denk dat ik in Antwerpen de opleiding tot illustrator ga volgen. Waarom Antwerpen? Ik vind Bel gië sowieso een leuk land en ik heb van verschillende mensen gehoord dat de opleiding daar beter is." Susan Vervoort heeft ook een eigen website, waarop veel van haar werk te zien is: http://websi- temaker.kennisnet.nl/GothicAn- gel/index.htm Susan Vervoort: "Het is altijd mijn droom geweest om illustra tor te worden." Studente Marloes Joore uit Meerlo: Begin januari is de 20-jarige Meerlo ClOS-studente Marloes Joore voor een stage van vijf maanden naar Chili vertrok ken. Ze wilde al altijd een keer naar het buitenland gaan en kreeg nu de kans om te gaan werken in het kindertehuis Hogar Esperanza in het stadje Chilian, dat SOS Meerlo-Wan- sum de afgelopen drie jaren heeft gesteund. De ClOS-oplei- ding is een sport- en bewe gingsopleiding en is gevestigd in Sittard. Speciaal voor nieuwsblad Peel en Maas houdt Marloes een dagboek bij. Vandaag deel 2: "De afgelopen drie weken zijn we met en groot aantal kinderen van het kindertehuis Hogar Epe- ranza op vakantie geweest in de bergen. SOS Meerlo-Wanssum heeft het kindertehuis onder meer financieel geholpen met de aan schaf van een bestelbusje. Zonder zo'n personenauto zouden de kin deren nooit van huis komen. Ik heb hier al een paar keer gebruik mogen maken van dat bestelbusje. Ik kan melden dat het een heel goede aankoop is geweest en dat het busje heel vaak wordt ingezet. Het geld dat via SOS Meerlo-Wans- sum naar dit tehuis is gestuurd, is heel goed terechtgekomen. We zijn dus ook met het SOS-busje op vakantie gegaan. Met alle kinderen en bagage erin trokken we naar de bergen om vakantie te vieren in Villa Alegre. Drie weken zijn we daar geweest met kinderen tussen de 4 en 11 jaar. Het vakantiekamp in Villa Alegre bestond uit twee blokhutjes, in een huisje was de keuken en in het andere huisje sliep ik met de kinderen en de ver zorgsters. Ook was er een zwem bad waar iedereen erg van heeft genoten, want af en toe was het er heel erg warm. 's Morgens na het ontbijt en na dagelijkse schoonmaken van de kamer (wat erg nodig was vanwege de vele mierenfamilies die zich in onze slaapkamers gevestigd hadden) en na het tomaten plukken, begon nen we met de activiteiten. Ik heb vooral met de grotere activiteiten gedaan en dit ging heel erg goed. We hebben met ballen, ballonnen, springtouwtjes, water, snoepjes, kranten, verf en andere spulletjes om te knutselen gewerkt. En we hebben heel veel met muziek gedaan en veel gedanst. Alle kin deren kennen nu de muziek van Chipz, K3, M-kids, en kabouter Plop. Ik ga er natuurlijk voor zor gen dat deze liedjes niet vergeten worden door er ook in Chilian weer een feestje van te maken met de kinderen, s' Middags rond drie uur namen we een verfrissen de duik in het zwembad met super uitzicht op de bergen en op de rivier die onder aan de bergen stroomt. Ook in het zwembad heb ik mezelf nuttig kunnen maken. Het is me gelukt om een meisje de schoolslag, borstcrawl, rugslag en de rugcrawl aan te leren. Ook wat andere kinderen heb ik het rond je, kontje, dicht van de schoolslag en de rugslag bij kunnen brengen. Maar wat de kinderen het aller leukste vonden, was het duiken door de hoepels. En we hebben zelfs een keer wateraerobic Marloes Joore: "Het geld dat via SOS Meerlo-Wanssum naar dit tehuis is gestuurdis heel goed terechtgekomen. gedaan. Verder zijn we met de kin deren naar de rivier gelopen die onder aan de berg stroomde. Je moest er wat voor over hebben want de weg bestond vooral uit prikkelstruiken en rotsen, maar eenmaal bij de rivier was het er prachtig. Niet te omschrijven, zo mooi. Ik heb erg genoten van de mooie natuur hier, en ook van de gigantische sterrenhemel die 's nachts te voorschijn kwam. Een keer heb ik in één uur wel vijf val lende sterren gezien. Mijn Chili- avontuur kan dus niet meer mis lukken!" De stuurgroep Integrale Ver kenning Maas (IVM) heeft staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat Melanie Schultz mogelijkheden aangereikt voor de afvoer van Maaswater op de lange termijn. De stuur groep, bestaande uit bestuur ders van provincies, water schappen, gemeenten langs de Maas, Rijkswaterstaat en de ministeries van VROM en LNV, heeft de afgelopen twee jaar een verkenning uitgevoerd waarin is aangegeven welke ruimte nodig is om het Maas water ook in de (verre) toe komst veilig af te kunnen voe ren als klimaatveranderingen leiden tot hogere afvoeren. De stuurgroep stelt in haar advies aan de staatssecretaris dat er in Limburg waarschijnlijk vol doende maatregelen getroffen kunnen worden binnen het win terbed van de Maas om ook in de toekomst de wettelijke bescher ming te blijven bieden. Die bescherming garandeert dat de bebouwde gebieden maar eens in de 250 jaar onder water lopen. De maatregelen bieden de rivier meer ruimte, maar worden pas getrof fen als dat nodig is. Wel dienen nu de gebieden vrij gehouden te wor den om dat straks mogelijk te maken. Alleen voor Maastricht, Roermond en Venlo komt die bescherming op den duur in gevaar. Daarom adviseert de stuur groep daar andere maatregelen te treffen, zoals kadeverhoging. De stuurgroep heeft verkend hoe de hogere afvoer van water in de toekomst in het Nederlandse deel van de Maas veilig kan wor den opgevangen. Zij adviseert de eventuele benodigde ruimte hier voor te waarborgen. Zij stelt tevens voor een internationaal onderzoek uit te voeren naar de mogelijkheden voor de opvang van water in het buitenland, samen met Wallonië en Frankrijk. Of het nodig is om voor het stroomgebied Maas extra ruimte te zoeken, is namelijk afhankelijk van eventuele maatregelen die in het buitenland worden getroffen. De stuurgroep wijst erop dat het internationale onderzoek, maar ook andere nieuwe inzich ten over toekomstige rivierafvoe- ren, kan leiden tot nieuwe bestuurlijke afspraken. Tot slot adviseert de stuurgroep de staats secretaris ook in de toekomst de projecten in het hoofdsysteem van de Maas en de regionale wate ren goed op elkaar af te stemmen Naar aanleiding van het advies van de stuurgroep hebben Provin ciale Staten op 24 februari een motie aangenomen waarin zij hun ongenoegen uiten over de onvol doende financiële middelen die het Rijk beschikbaar stelt voor de volledige uitvoering van de Maas projecten. Limburg ligt daardoor nog steeds in de gevarenzone. Pro vinciale Staten eisen dat de veilig heid van héél Limburg, zowel de steden als het platteland, gegaran deerd wordt en dat hiervoor ook voor de toekomst voldoende mid delen vrijgemaakt worden. Ook dringen Provinciale Staten erop aan dat maatregelen worden getroffen, zodat het huidige win terbed ook in de toekomst niet wordt uitgebreid. Zij komen tot die motie omdat zij constateren dat de hoogwaterproblemen in Limburg nog steeds niet afdoende zijn opgelost en de financiering hiervoor achterblijft. Daarnaast leidt de interpretatie van de richt lijn 'Ruimte voor de Rivier' momenteel niet tot eenduidig en doordacht overheidshandelen en zullen in de toekomst als gevolg van de klimaatverandering de pro blemen alleen maar groter wor den, zo stellen Provinciale Staten. Bijeenkomsten voor mantelzorgers Synthese houdt op op dinsdag 14 maart van 10.00-11.30 uur in het sociëteitsgebouw van de KBO aan de Mgr. Jenneskensstraat in Meerlo een bijeenkomst voor mantelzorgers uit de gemeente Meerlo-Wanssum. Gastspreekster tijdens de bijeenkomsten in maart is mevrouw B. Brugmans. Zij is een ervaren verpleegkundige en werk zaam bij NPTZ (Netwerk Palliatie- ve Terminale Zorg Noord-Lim burg). De steunpunten mantelzorg van Synthese organiseren in samenwerking met de Belasting dienst in Venlo drie bijeenkomsten over het thema mantelzorg en fis cus. Deze bijeenkomsten zijn toe gankelijk voor alle mantelzorgers, dus ook voor mantelzorgers die geen persoonlijke uitnodiging heb ben ontvangen. De bijeenkomsten worden gehouden in De Kemp haan aan het Kennedyplein in Ven- ray op woensdag 8 maart van 10.00-12.00 uur en in het gebouw van Synthese aan de Bemmelstraat 2 in Florst op woensdag 8 maart. Ledenraad Mezzo is op zoek naar mantelzorgers en ex-mantel- zorgers die zich kandidaat willen stellen voor de ledenraad. De ledenraad van Mezzo is het hoog ste orgaan in de nieuwe vereniging en komt in de plaats van de alge mene ledenvergaderingen van LOT en X-zorg. De ledenraad is de verbinding tussen het bestuur en de leden van Mezzo. De ledenraad heeft onder meer tot taak het in hoofdlijnen vaststellen en toetsen van het beleid, het bekrachtigen van werkplan, de begroting, het jaarverslag, de contributie enz. Als u lid wilt worden van de leden raad, dan kunt u rechtstreeks con tact opnemen met Carles Snijder van Mezzo, telefoon 030-6592222 of e-mail c.snijder@mezzo.nl. Voor meer informatie kunt u natuurlijk ook terecht bij Synthese, steunpunt mantelzorg Horst, Ria van Eijk-Bastiaansen tel.077- 3978500 e-mail r.vaneijk@synthe- se.nl of op de website van Synthe se www.synthese.nl. Biologische landbouw De werkgroep Land- en Tuin bouw van de SP Horst aan de Maas organiseert samen met het landelij ke platform Aarde, Boer, Consu ment (een samenwerkingsverband van een aantal landelijke agrari sche organisaties) een drietal infor matie- en discussieavonden over biologische en duurzame Land bouw. De eerste bijeenkomst was vrijdag 4 november. Tijdens de tweede bijeenkomst op maandag 13 maart wordt door een aantal deskundigen - uit de biologische landbouw én de reguliere land bouw - ingegaan op de economi sche kansen van biologische land bouw. In de derde en laatste bijeenkomst op maandag 24 april worden conclusies van de twee voorgaande bijeenkomsten voor gelegd aan landelijke, provinciale en gemeentelijke politici. Is biolo gische landbouw economisch haal baar? Maandag 13 maart vindt de tweede bijeenkomst plaats in De Leste Geulde (Noordsingel 75) in Horst van 19-30 tot 22.30 uur. Op maandag 24 april 2006 vindt de derde bijeenkomst in dit drieluik plaats. Informatie: Paul Geurts, 077-3985762 of e-mail: pgeurts@sp.nl Toneelvereniging Mimus uit Tienray zal op vrijdag 24, zaterdag 25 en zondag 26 maart het blijspel Een beeld van een man op de planken brengen. Een beeld van een man is een blijspel in drie bedrijven geschreven door J.Hem- mink - Kamp. Het spel heeft een bezetting van twaalf personen en wordt geregisseerd door Huub Schreurs. Met de uitvoering van dit blijspel viert de toneelvereni ging Mimus tevens haar 10-jarig bestaan. De drie uitvoeringen beginnen om 19-30 uur en vinden plaats in het Parochiehuis aan de Bernadettelaan in Tienray. De entree bedraagt 5 euro. Reserve ren is mogelijk, telefonisch via 692484 (familie Rongen) of via de e-mail henkrongen@home.nl Ondanks de zeer aantrekkelijke advertentie, komt geen enkel echtpaar zich aanbieden op het kasteel van baron en barones van Heugafelt de Bouclé. Het kasteel kan immers naast de butler, de secretaresse, het keukenperso- neel en de tuinjongen best nog een echtpaar te werk stellen. Of er versterking komt voor het per soneel kunt u komen zien op vrij dag 24, zaterdag 25 en zondag 26 maart in het parochiehuis te Tien ray. Op carnavalsdinsdag is in het Blitterswijckse Roeken- land de traditionele boeren bruiloft gehouden. Dit keer was zangvereniging Erato ver antwoordelijk voor de organi satie. De vereniging had bin nen haar gelederen Frits Weys en Gonnie Wijnhoven bereid gevonden om elkaar het jawoord te geven tijdens de 'onechte trouwerij'. Het is gebruikelijk dat de brui loftsgasten na de trouwerij het vers getrouwde onechte paar feli citeren en dit gaat meestal gepaard met een passend cadeau, zoals bijvoorbeeld een mand met streekproducten of een zelfge maakt 'bloemstuk', met prei en kool als hoofdingrediënten. Echter, dit keer liep het anders. Het boerenbruidspaar had gehoord en gelezen van de acties voor de kindertehuizen van Mama België op het Indonesische eiland Flores. Door dorpsgenoot Her man Vermazeren, projectcoördi nator van de speculaasactie op het AOC in Horst, had het paar zich laten informeren. Het AOC voert al zes jaren op rij actie voor Mama België, in samenwerking met de stichting Nativitas uit Horst. Het boerenbruidspaar liet op carnavalszaterdag weten dat de bruiloftsgasten alle creatieve inspanningen achterwege konden laten en riep de eventuele gulle bruiloftsgasten op om dit keer te zorgen voor een envelop met inhoud, bestemd voor Mama Bel gië. Na de receptie was de tafel achter het bruidspaar en de getui gen dan ook een stuk leger dan andere jaren. Echter, de stapel met enveloppen met inhoud was een behoorlijke. De 'bruidsschat' bedroeg maar liefst 322,50 euro. Dit mooie bedrag krijgt een prima bestemming in een van de kinder tehuizen. Een maand geleden werd een bericht wereldkundig gemaakt dat een Roemeense vrouw voor de tweede keer in twee maanden tijd een baby had gekregen. De moeder beschouwt de kinderen als een tweeling, al zijn ze met een tussenpoos van 59 dagen geboren. Inderdaad een opmerke lijk bericht. Maar niet uniek, zo wist Carel Soethout uit Meerlo, lid van de Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum, meteen te mel den. In de geschiedenis van de vroegere gemeenten Meerlo en Wanssum is dat zelfs twee keer voor gekomen. De Meerlo-Wanssumse vereni ging is alle gegevens van de bur gerlijke stand van 1800 en 1900 in de computer aan het inbrengen. Een monnikenwerk. Maar wel zeer interessant. Want je wordt geconfronteerd met allerlei inte ressante gegevens uit het verle den.Carel Soethout ontdekte dat in de negentiende eeuw in de voormalige gemeente Wanssum ook een vrouw twee kinderen heeft gebaard kort na elkaar. Het gaat om Eliabeth Hoogen-Ver- blakt, die op 2 en 24 december 1807 het leven schonk aan twee kinderen. Twee meisjes: Gertrude (2 dec) en Jeannette (24 dec). En in de voormalige gemeente Meerlo bevalt Anna Gertrudis de Rijck op 30 juli 1939 van een zoon Wilhelmus Hubertus en drie maanden later op 1 november 1939 van een dochter: Johanna Maria. De vader is beide keren, zo blijkt uit de geboorteaktes, Hend rik Raedts, kleermaker. Overigens bevalt zijn vrouw zes jaar later, op 22 september 1845, nog eens van een tweeling. Overigens zijn Soethout en de andere leden van de heemkundevereniging jaren bezig om alle gegevens van de burgerlijke stand in de computer te verwerken. Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20