Cheque voor straatkinderen Voorjaar- en paasshow Berly-fleur Bas Janssen wint award i Huidtherapeute biedt ook laserbehandeling w~ Ingezonden "Kan de kip haar ei nog kwijt?" A oo *5$ TAXATIES xisaeVeis 3* Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 9 maart 2006 - Pagina 11 Steun Pro-Tream Limburg en minister Van der Hoeven De stichting Sint Martinus Nederland heeft voor haar straatkinderenproject Sao Martinho in Rio de Janeiro (Brazilië) een cheque in ont vangst genomen ter waarde van 2500 euro van onderwijs minister Maria van der Hoeven. Dat gebeurde afgelo pen maandag in Kasteel Hoensbroeck in Hoenbroek, waar de Maastrichtse minister van onderwijs, cultuur en wetenschap de Limburg Award kreeg uitgereikt. De Limburgse minister was in november nog te gast bij de straatkinderenorganisatie in Rio de Janeiro. Ze vertelde zeer onder de indruk te zijn van de manier waarop de enthousiaste en vakkundige mensen van Sao Martinho met de kansloze straatkinderen werken en hun via onderwijs- en werkervaringsprojecten begeleiden naar een baan. De Limburg Award wordt jaar lijks uitgereikt door het Pro-team Limburg, een team dat bestaat uit bekende Limburgers die geld bij elkaar fietsen voor charitatieve doeleinden, aan personen of groe pen die op een bijzondere wijze Limburg promoten. Maria van der Hoeven werd uit verkoren omdat ze, volgens de jury onder voorzitterschap van oud-burgemeester Jan Schrijen van Venlo, door vriend en vijand wordt geroemd voor haar stabiele koers en het feit dat ze daar waar mogelijk Limburg promoot. Eerdere winnaars zijn Rowwen Heze, André Rieu en Jeu Sprengers uit Venlo. De minister ontving een prachtig kunstwerk van kunstenaar Appie Drielsma, behorende bij deze Limburg Award, en een geldbedrag van Minister Maria van der Hoeven bezocht eind vorig jaar het straatkinderenproject Sao Martinho in Rio de Janeiro waarvoor in Limburg en Brabant actie wordt gevoerd. vijfduizend euro dat zij mocht besteden aan een goed doel. De helft van dat bedrag werd geschonken aan het Ronald Mc Donaldhuis in Maastricht en de andere helft kreeg de Limburgs- Brabantse stichting Sint Martinus voor hulp aan het straatkinderen project Sao Martinho in Rio de Janeiro. Bestuurslid René Poels van de Sint Martinusstichting uit Meerlo prees de minister dat zij ook de straatkinderen van Rio de Janeiro liet meeliften met haar Limburg Award. Hij vertelde dat Sao Martinho twintig jaar geleden is opgezet door de in Treebeek geboren missionaris pater Martin Cox (83), en dat de Limburgse vrienden- en steungroep van des tijds is omgezet in een professio nele stichting die vanuit Nederland de organisatie in Rio helpt. Met een innige omhelzing dankte Poels de minister en ver raste haar met een speciaal gastoptreden van musicus Nard Reijnders uit Broekhuizenvorst, die ambassadeur is van de Stichting Sint Martinus. Reijnders speelde op saxofoon het passen de The Girl from Ipanema en sloot af met zijn zelf gecompo neerd indringend en soms heftig nummer Heimwee, dat hij enkele jaren geleden schreef na een bezoek aan de straatkinderenorga nisatie in Rio de Janeiro. Meer info: www.sintmartinus.news- man.com Er zijn weer volop lentekriebels tijdens de voorjaar- en paasshow 2006 van Berly-fleur uit de kunst. De show wordt gehouden op donderdag 9 maart van 9 00 tot 18.00 uur, op vrijdag 10 maart van 9-00 tot 21.00 uur, op zater dag 11 maart van 9-00 tot 17.00 uur en op zondag 12 maart van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze dagen zijn er volop demonstraties, zoals het maken van natuurlijke hoeden, sieraden en kransen. Dit jaar ziet de show er kleurrijk uit, vooral de kleur fris appelgroen is in veel objecten terug te vinden. Ook roze, paars, blauw, oranje en geel zijn populair. Het voorjaar kan wat betreft het Berly-fleurteam beginnen. Ieder dag kan men om 10.00 uur en om 14.00 uur deel nemen aan een workshop met als thema verbinden in paassfeer. De kosten zijn laag gehouden. Het kost vijftien euro, inclusief mate rialen. Inschrijven kan via info@berly-fleur.nl. Zoals altijd staat de koffie weer klaar. Bas Janssen heeft de prestigieu ze Memory Magazine lezersaward in ontvangst genomen. De in Venray wonende student interna tional marketing aan de Fontys International School of Business Economics in Venlo kreeg deze award vanwege het beschrijven van een arbeidsmarktcampagne voor KPN. De jury beoordeelde zijn inzending unaniem als "cre atief, origineel en doeltreffend". De feestelijke uitreiking vond plaats tijdens de negende nationa le carrièrebeurs in de Amsterdam RAI. Naast de award is aan de prijs een reischeque van 4000,- euro verbonden. De campagne is opmerkelijk vanwege het feit dat KPN haar eigen zwakke plek durft te benoemen (bedrijfscultuur die niet gericht is op klantwaarde en service). Kern is dat ambitieus personeel nodig is die tegen de gevestigde orde in durven gaan en wel voor de klant kiezen. Studenten die in eerste instantie KPN niet zouden kiezen als werk gever worden uitgedaagd. De prijs is ingesteld door de Memory Productions Group B.V. en heeft als mission statement 'meeting ambitions' en is gespecialiseerd in de communicatie met en werving van toptalent, van student tot en met executive. Aanhouding na huiselijk geweld De politie heeft woensdag een 35-jarige man uit Tienray aangehou den op verdenking van brandstichting en huiselijk geweld, op donder dagmorgen 23 februari in een woning in Venray. De man wordt verdacht van mishandeling van zijn 35-jarige vriendin en brandstichting in haar slaapkamer. De woning liep door de brand veel schade op en is voorlopig niet bruikbaar. Bij de brand liep de vrouw ademhalingsproblemen op. Ze werd in het ziekenhuis behandeld waarna ze 's middags weer naar huis kon. De verdachte is voor verder onderzoek in verzekering gesteld en wordt vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Huid- en oedeemtherapeute Henriëtte Vievermans-van Dijck heeft sinds veertien jaar haar eigen praktijk in Venray. Onlangs is de praktijk verhuisd naar Medisch centrum Veltum aan de Langstraat 100. De nieuwe locatie biedt meer mogelijkheden waar door zij haar cliënten nog beter van dienst kan zijn. Henriëtte Vievermans legt uit: "Er is veel vraag naar lasertherapie. Daardoor ben ik me steeds meer gaan verdiepen in behandelme thoden met laser. Inmiddels kan ik diverse behandelingen met laser uitvoeren, zoals ontharen, het behandelen van couperose, pigmentaties en huidvernieu wing. Met lasertherapie kun je grotere gebieden behandelen, de behandeling is zeer cliëntvriende- lijk en er is veel succes mee te behalen. Het allergrootste voor deel van laser is dat deze manier van behandelen de huid intact laat, omdat de laser alleen de te behandelen gedeeltes aanpakt en niet de plaatsen waar het niet nodig is. Bestaande therapieën, zoals het elektrisch epileren, behouden eveneens hun nut; I 1 'J tl Um- denk bijvoorbeeld aan lichte haren. Daarnaast biedt ik al jaren andere huidtherapeutische behan delingen zoals acnétherapie, camouflage-therapie, elektrische epilatie, elektro-coagulatie, litte kenbehandeling en oedeemthera pie. Dit is een manier van behan delen waarbij vocht wordt afgedreven door middel van mas sage. Een dergelijke behandeling kan bijvoorbeeld plaatsvinden na borstkanker, waarbij er vocht optreedt in de arm." Henriëtte Vievermans werkt nu dus al bijna vijftien jaar in de huidtherapie. "Ik merk dat het vak steeds verder groeit, de behandelmethodes worden talrijker, er is steeds meer mogelijk en mensen met allerlei problemen op het gebied van de huidtherapie kunnen echt afdoen de behandeld worden." Voor meer informatie en/of een afspraak kan men bellen met tel. (0478)581352 of bezoek de open dag op zaterdag 11 maart van 10.30 tot 16.00 uur. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg Noord-Limburg g j Daar kunt u op rekenen! In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Milieudelict Mijn naam is Cor Nellissen, 69 jaar en voorheen zelfstandig loon werker aan de Stationsweg. Vanaf 1972 ben ik door de gemeente bestookt om mijn grond en hin derwetvergunning voor woning bouw in te leveren. In 1992 werd ik beticht van vervuiling van mijn terrein, nota bene voorzien van 4000 m2 oliedichte vloer en olie afscheidingen. Hoewel ik bewijs baar niet in strijd handelde met mijn hinderwetvergunning, werd ik, na een brute inval door tien personen, drie dagen vastgehou den en veroordeeld tot een boete van 32.000 guldens. Doel van de gemeente was om mijn grond voor een habbekrats over te nemen! Direct daarna heb ik bij het milieustation (geen hinder wetvergunning!) foto's gemaakt van grove (olie)vervuiling op kale of slechts met klinkers bedekte grond. Wederom werd ik door de politie aangehouden en vastgezet, terwijl Waals een milieudelict pleegde! Rond 1994 benaderde wethouder Kersten mij voor ver koop van mijn grond. De in zijn ogen onterechte boete van 32.000 guldens zou ik van de gemeente terugkrijgen. Ook Waals ging hiermee akkoord. Het geld moet ik nog steeds krijgen! Op een aangrenzend perceel wer den, ondanks mijn hinderwetcir kel, bouwvergunningen afgeven. Dus ook hier pleegde Waals een milieudelict. Vóór overdracht van mijn grond moest ik zelf een lich te grondverontreiniging saneren. Deze werd onder supervisie van provincie en een milieubureau tij dig en naar tevredenheid uitge voerd. Vanwege een interpretatie verschil en het verzuim van de gemeente om het plan van aanpak voor de sanering tijdig goed te keuren, kreeg ik een schadeclaim van projectontwikkelaar BBOM aan mijn broek. Waals beloofde de fouten van de gemeente recht te zetten, wat niet gebeurde. Hierdoor moest ik BBOM 28.000 euro betalen en houdt zij nog een bedrag van 160.000 euro achter. Vóór aanvang van de woning bouw moest BBOM een loods met veel asbest slopen. Met geweld en veel stof werd de loods tegen de vlakte gewerkt. Omwonenden schakelden zonder resultaat (milieu)politie en gemeente in. Uiteindelijk bleef het perceel bezaaid met asbest achter. De ver vuilde grond werd afgevoerd naar Seminar voor legpluimveehouders De toekomst van de pluim veehouderij was het onder werp van het Rabobank-semi- nar woensdag in zaal Roelanzia in Ysselsteyn. Ruim 200 legpluimveehouders waren van 's morgens 10 uur tot het eind van de middag bezig met de vraag wat de toe komst hen zou kunnen bren gen. Echt comfortabel zag de warme zaal er niet uit. Men had een grote driehoek geformeerd, waarbij aan het verste eind een spreekgestoel te, een reusachtig diascherm en een tafel voor het panel neergezet waren. Aan beide zijden waren de aanwezigen in drie lagen op de stoelen gezet, op een verhoging, waardoor voor buitenstaanders de indruk van een legbatterij werd gewekt. In het midden bleek zaag sel en stro te liggen. Alleen het gedeelte van de spreker was ver licht, voor de rest zat men in het halfdonker. Maar het deerde de aandachtige toehoorders blijkbaar niet. De dag bestond uit vier lezin gen en een lunch, met na elke lezing ruimte voor discussie tus sen panel en publiek. LEZINGEN Op dit moment bevindt zich ruim een derde deel van de Nederlandse kippen in de provin cie Limburg, en dat komt neer op ongeveer 12,5 miljoen dieren. De totale Nederlandse kippenbevol- king produceert per jaar de onge looflijke hoeveelheid van 9,2 mil jard eieren. Zes miljoen kippen zitten nu nog in legbatterijen. In 2012 is er sprake van dat de EU dit gaat verbieden en dan moeten de legpluimveebedrijven hun stal len verbouwen. Een investering van 75 a 100 miljoen euro. Dit 'kooiverbod' staat overigens in drie Duitse deelstaten al weer ter discussie. Met al die eieren is Nederland verantwoordelijk voor 45 procent van de Europese eierenexport. De eerste lezing werd verzorgd door Nan-Dirk Mulder, wereld wijd pluimveespecialist voor de organisator van het seminar, de Rabobank. Zijn lezing had als onderwerp 'Nieuwe perspectie ven - ontwikkelingen in de pluim veehouderij van wereldniveau tot Limburg'. Met veel tabellen en flow-charts maakte hij de pluim veehouders duidelijk welke rich ting de neuzen op moeten komen te staan de komende vijf jaar. Niet alleen beheersing van de kosten en het houden van de logistieke voorsprong n de sector ten opzichte van nieuwe concurren ten zoals Polen, maar ook het zoe ken naar nieuwe afzetmogelijkhe den kwam op het bord van de legpluimveehouders te liggen. Spanjaarden tikken gemiddeld 400 keer per jaar een eitje, Nederlanders slechts 183 keer. Het blijkt dat er bij eieren een versmarktsector is en een indus triesector. Deze laatste sector ondervindt al toenemende con currentie uit bijvoorbeeld India. De groeimogelijkheden liggen dus, aldus Mulder, met name in het versmarktgebeuren waar Nederland nog een grote voor sprong heeft. Specialisatie, samen werking, opzoeken van sterke ketens in de verkoop en innova tief bezig zijn, zijn daarbij kernbe grippen. Uit de zaal werd als voor beeld van vernieuwende versproducten de Amerikaanse vinding van kant-en-klaar verpak te, gebakken eieren aangehaald. EI HOORT ERBIJ Over de samenwerking tussen de diverse bedrijven en sectoren waren de aanwezigen nogal scep tisch. Het voorbeeld werd aange haald van een consumentenactie van een aantal jaren geleden, 'breek de dag, tik een eitje'. Dat was een succes, maar de marke tinginspanning kostte wel veel geld. Het idee om het product schap het voortouw voor een nieuwe actie te laten nemen, werd door niemand gesteund. 'Te log', 'te ouderwets', 'te duur', waren de argumenten tegen een rol van het productschap. De noodzaak van een goede marke ting, geschoeid op Amerikaanse leest, werd wel door iedereen ingezien. Na de lunch ging de volgende spreker alvast in op de omslag die de sector in 2012 moet gaan maken: 'Omschakeling van kooi naar scharrel. Verleden-Heden- Toekomst'. Spreker Thijs Hendrix liet aan de hand van dia's en sheets de verschillen in huisves ting, productie, voeding en resul taten zien. Grote bedrijven versus familiebedrijven versus 'backyard' bedrijfjes. Kooien tegenover scharrelkippen en vrije uitloop kippen. Ongekapt en gekapt. Plus alle invloeden die er op de bedrij ven zijn, zowel klimatologisch als economisch. Hendrix toonde aan dat de ontwikkeling van alterna tieve systemen vooral in noord west Europa plaatsvind waarbij de focus verschuift naar leefbaar heid, gedrag en kwaliteit van de kip. De laatste lezing was in handen van Jan Willem Grievink, die de sector bekijkt via zijn werkerva ring op het gebied van foodretail, ketenstrategie en media. Net als Nan-Dirk Mulder vestigde hij de aandacht op de versmarktsector. Het gevecht om de consument via supermarkten en dergelijke zal de komende jaren een van de belang rijkste aspecten voor de legpluim veehouders worden. Na een hele boel informatieve, grappige en prikkelende dia's was eigenlijk een van de belangrijkste conclu sies dat het denken naar en wer ken met afnemers zoals super markten van levensbelang voor de sector is, naast kostenbeheersing. Een toekomst is er dus, dat waren alle aanwezigen en spre kers wel met elkaar eens. Maar is dat een toekomst met op korte termijn de dreiging van de vogel griep als het zwaard van Damocles boven de bijeenkomst? Want als de vogelgriep uitbreekt kan het de sector weer grote scha de toebrengen en de belangrijke export jaren achteruit werpen. Toch was de vogelgriep niet het onderwerp van gesprek in Ysselsteyn, het kwam bijna ter loops af en toe ter sprake, ook tij dens de lunch, maar verder ble ven alle oren open en de neus gericht op de toekomst. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in de Beemdweg in Leunen en de Ericaweg in Oirlo (bossen), waar het nog steeds ligt. De politie maakte hiervan proces-verbaal op, maar gaf aan dat het wel in de doofpot zou gaan. Ondanks de asbestvervuiling en het ontbreken van een schonegrondverklaring werd er een bouwvergunning afgegeven, waardoor Waals wederom een milieudelict pleeg de. Ook de door mij gesignaleer de vervuiling op het voormalige bedrijfsterrein van Hermus was geen belemmering om een bouw vergunning af te geven, waardoor Waals wederom een milieudelict pleegde. Ik heb mijn bezwaren tegen dit alles bij het CDA en PvdA neergelegd. Zij vinden mijn verhaal geloofwaardig maar doen niets, omdat zij het gemeentelijk gezag niet willen ondermijnen. Hoewel Waals vindt dat iedereen zich netjes aan de wet dient te houden, vroeg hij ons op 7 maart mee te werken aan het plegen van een ecologisch delict, het behoud van racecircuit De Peel. Dit is het zoveelste bewijs dat hij over de ruggen van burgers pro jectontwikkelaars wil bevoorde len. Cor Nellissen, Venray Carnaval Waar was de boerenbruiloft, zo vroegen veel mensen zich om 14.11 uur af. Alleen lege straten. Wat was het geval, een half uur eerder begonnen. In Peel en Maas stond 14.11 uur. In de carnavals krant stond niks. Willen jullie zo de carnaval nieuw leven inblazen. Afbreken bedoelen ze hier mee. Als jullie zo de boerenbruiloft nieuw leven in willen blazen, hou jullie dan aan de al jaren bestaan de tijd, 14.11 uur. Bertrands, Venray. Referendum racecircuit Met verbazing heb ik de kandi datenlijsten en referendum over het circuit De Peel gelezen. Nog groter werd mijn verbazing toen ik in de Peel en Maas las dat er een onderzoek (kosten 50.000 euro) komt om na te gaan of er voldoende draagvlak is voor een racecircuit in Venray. Bij het druk ken van het referendum is de belangrijkste vraag weggevallen, namelijk of een racecircuit in Venray wenselijk is JA of NEE. Pas in de tweede plaats komt de vraag over de locatie aan de orde. Als deze eerste vraag niet gesteld wordt kunnen veel mensen (door de suggererende vraagstelling) niet aan het referendum deelne men. Door alsnog de gemiste vraag in het referendum op te nemen kan de gemeente (dus wij als inwoners) al snel 50.000 euro besparen. Gemeente Venray, doe je best! Bas Grootemaat, Oostrum Debuut Swolgenaar met film Heideroosjes Komend weekend tijdens het reeds uitverkochte festival Koeienpop in de Mèrthal van Horst wordt de nieuwe dvd van de succesvolle Horster punkband De Heideroosjes gepresenteerd. Bovendien zendt Ll-televisie dit weekend enkele keren een com pilatie van de film uit van ruim twintig minuten. De titel van de dvd is 'A Year In The Life Of...'. De band liet zich hiervoor een jaar lang volgen door camera's van de Swolgense cineast Marijn Poels. De ruim 2,5 uur durende dvd wordt zaterdag vertoond tij dens het popfestival, waar de band ook te zien en te horen zal zijn. De Swolgense cineast en regis seur Marijn Poels volgde de Horster punkers een jaar lang op de voet. "Het waren soms hecti sche en spannende momenten, maar ook prachtige gebeurtenis sen met de jongens van de Heideroosjes. En het is een voor recht om dat allemaal te mogen opnemen", zegt de cineast. Met deze dvd-film maakt Poels zijn filmdebuut op de televisie omdat LI het document deels gaat uit zenden. De dvd van de Heideroosjes is zondag te zien op LI om 18.00 en 22.00 uur. Sloop slagerij De voormalige slagerij van Drabbels aan de Stationsweg in Venray wordt gesloopt. Dat heeft het college van B en W deze week besloten. Naast de slagerij met aangrenzend woonhuis verdwijnen straks ook de woningen aan Landweertweg 4 en Stationsweg 47 en 49 onder de slopershamer. Een projectontwikkelaar heeft een tijd geleden alle panden in de hoek van de Landweertweg en de Stationsweg tot aan de nieuwe rotonde gekocht en wil op deze locatie een appartementencom plex neerzetten. De meeste gebouwen staan al geruime tijd leeg. In de afgelopen jaren zijn in opdracht van de eige naar van de locatie, Gebr. van Wanrooij Projectontwikkeling te Geffen, verschillende studies voor de locatie gemaakt. Er is onder meer ook gesproken over het behoud van de bestaande bebou wing en het integreren van nieuwbouw op de locatie. Daarnaast zijn ook de nieuw- bouwplannen, die uitgaan van sloop van de bestaande bebou wing, bekeken. Op basis van de gemaakte studies en het ingewon nen advies van de commissie Welstand, Monumenten en Architectuur, besloot het college dinsdag om de bestaande bebou wing - die behoort tot de oudste van Venray- te slopen voor de her ontwikkeling van de locatie Drabbels. Burgemeester en wet houder stellen als randvoorwaar de bij het bouwplan 'dat de nieuwbouw aan de Stationsweg moet aansluiten bij het karakter en de sfeer van deze weg'. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN ■fejctöoyith MAKELAARDIJ Overhandiging cheque Tijdens een bijeenkomst in wijkcentrum Den Hoender in Venray wordt op donderdag 16 maart om 14.00 uur door mevrouw H. Huybers-Bonants, contactpersoon van het Nationaal Fonds Ouderenhulp in Venray symbolisch een cheque overhan digd. Ook maakt zij het bedrag bekend van de bijdrage van het Nationaal Fonds Ouderenhulp voor de herinrichting van wijk centrum Den Hoender. TECHNISCHE GROOTHANDEL Relax. Het is een Altrex. probm Verhaeg Venray Gepromoveerd Voormalig inwoonster van Leunen, Sandy Kitjens, is aan de Universiteit van Amsterdam gepromoveerd op haar acade misch proefschrift; Plectin's Actin-Binding Domain; A Versatile Element. Het in dit proefschrift beschreven onderzoek wordt uit gevoerd op de afdeling celbiolo gie van het Nederlands Kanker Instituut in Amsterdam. Dorpsraad Oostrum In D'n Oesterham wordt op dinsdag 14 maart vanaf 20.00 uur door de Dorpsraad Oostrum een openbare vergadering gehouden. Het financieel verslag van het Oostrums weekblad en de voort gang wandelpaden zijn twee items die aan de orde komen tij dens de vergadering. Eindstraat 12, tel. 581553 LA/IV Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Keizersveld 615803 AP Venray tel.(0478)55 33 55 fax (0478) 58 60 60 www.verhaeg.nl www.probln.com

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11