J Potje voor monumenten De Hoveniers G fjj uithoek ZAKELIJK BEKEKEN genieten van uw tuin in het voorjaar, bel dan nu voor een 'GRATIS TUINONTWERP' Rijbewijs kwijt PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 16 februari 2006 - Pagina 7 k /SSSS& 1 Bij allerlei besluiten van de overheid zijn er voor- en tegen standers. Is Vrouwe Justitia dan onpartijdig? Heeft - bijvoor beeld - de vergunninghouder dezelfde kans op succes als de bezwaarmaker? Nee. Wie de overheid mee heeft (in het voorbeeld de vergunninghou der), staat vóór. Om te beginnen is daar de ambtenaar die het besluit gemaakt heeft. Zijn afdelingshoofd heeft hem verteld "Als je een besluit maakt, moet je daar ook achter staan". De theorie is, dat het bezwaarschrift de heroverwe ging van het besluit inleidt; de praktijk nogal eens, dat de ambtenaar reële bezwaren wegwuift om "zijn" besluit overeind te houden. Wie de overheid tegen heeft, moet daarom zijn inspanning op het advies van de (onafhankelijke) commissie voor bezwaarschrif ten richten; wie haar mee heeft, moet ervoor zorgen dat het daar niet misloopt. De overheid moet bij haar beslissing op bezwaar schrift immers met dat advies rekening houden. Het belang van de bezwaar schriftfase wordt versterkt door de rol van de rechter in de beroepsfase daarna. De overheid bestuurt en besluit. De rechter respecteert dat en vraagt zich daarom niet af of een ander besluit beter is. Hij bekijkt alleen of hij het geno men besluit vernietigen moet omdat het in strijd met wette lijke regels is. Vaak heeft de overheid een zekere beleidsvrijheid en is dat niet het geval. Mijn advies: Voorzie u in de bezwaarschrift fase van onafhankelijke en deskundige, juridische bijstand. In het milieurecht, dat geen bezwaarschriftfase kent, geldt voor het inbrengen van ziens wijzen hetzelfde. U moet zich als u de overheid mee hebt, niet te snel rijk rekenen. De hele bezwaar schrift- en beroepsprocedure duurt lang en als een besluit in strijd met wettelijke regels is, gaat het bij de rechter onderuit. Mijn advies: Win zo vroeg mogelijk onafhankelijk en deskundig, juridisch advies in, taxeer uw kansen, praat met wie uw tegen stander wordt en zoek een oplossing. Want een juridische procedure is een middel, geen doel op zich. Paul van Hoef VAN DER PUTT ADVOCATEN In Noord- en Midden- Limburg kunnen 28 intensieve veehouderijbedrijven verhui zen naar landbouwontwikke- lingsgebieden. Deze bedrijven liggen nu vlakbij kwetsbare natuur, in zogeheten extensi- veringsgebieden. Onder nemers werden uitgedaagd zich in te schrijven voor de verplaatsingsregeling die Gedeputeerde Staten eind 2005 hadden opengesteld. De respons hierop overtreft de verwachtingen. GS zien zoveel winst in de uitvoering van de regeling dat zij hun eerder op 11,9 miljoen euro gestelde investeringsplafond met ruim 5 miljoen verhogen tot 17,2 Vorige week reisde Jan Schellekens samen met zijn klimvriend Haroen Schijf af naar het Sierra Nevada-geberg- te in Zuid-Spanje om de hoog ste berg van het Iberisch schiereiland te beklimmen. Na thuiskomst in Venray vertelt hij over de beklimming en de winterse omstandigheden. De Sierra Nevada is het hoogste gebergte op het vasteland van Spanje en Portugal, met als hoog ste top de 3491 meter hoge Mulhacén. 's Zomers lopen in dit gebied veel wandelaars onder een brandende zon. 's Winters is het er echter erg rustig; de dagen zijn kort, de temperaturen kunnen 's nachts dalen tot -20 graden en de sneeuwhoogte kan oplopen tot zo'n 1,5 meter. Niet bepaald aan trekkelijke omstandigheden voor een weekje vakantie in Zuid- Spanje. De twee klimmers zijn naar Malaga gevlogen, en vervolgens via Granada de bergen in getrok ken. "We hebben boven in de ber gen gebruik gemaakt van stenen bivakhutjes", vertelt Jan, "die hut jes zijn op verschillende plaatsen op zo'n 3000 meter hoogte gebouwd. We hadden ons voor bereid om zes dagen boven te ver blijven. Dit betekent een enorme hoeveelheid bagage, bijna 30 kg per persoon, die we omhoog moesten dragen. Behalve klimma- teriaal, slaapzakken en kleding moest er ook eten en voldoende brandstof mee." De beklimming van de Mulhacén werd zorgvuldig aange pakt. Eerst werden gedurende een paar dagen de omstandighe den in het gebied goed verkend, zoals de sneeuwhoogten en de samenstelling van de sneeuw. Op de grote dag vertrokken ze 's mor gens om 05.45 uur uit het bivak hutje waar ze verbleven. Na 2 uur over de bevroren sneeuw te heb ben gelopen, kwamen ze aan de voet van de berg. Hier gingen ze door een steile sneeuwflank omhoog, waarbij ze vaak tot aan hun heupen in de sneeuw weg zakten. Nadat de flank was beklommen kwamen ze op 3300 meter, vlak onder de top, uit. Vervolgens klommen ze via een steile doorgang naar de brede bergtop, waarbij ze over sneeuw, ijs en rotsen moesten gaan. "We hadden erg mooi weer die dag, met temperaturen net onder het vriespunt. Het uitzicht was beto verend mooi," vertelt Jan enthou siast verder. "In het noorden Drugs De politie heeft zaterdagmor gen bij discotheek The Zenith twee mannen aangehouden op verdenking van overtreding van de opiumwet. De 22-jarige man uit Wanssum en de 19-jarige man uit Almere werden door een beveiligingsmedewerker betrapt met harddrugs en overgedragen aan de politie. Het tweetal werd meegenomen voor nader verhoor naar het politiebureau waar zij werden ingesloten. De man uit Wanssum had 24 XTC-pillen bij zich. De man uit Almere had een wikkel speed en drie XTC-pillen bij zich. De verdovende middelen werden in beslag genomen. Tegen de mannen is proces-ver baal opgemaakt. Mishandeling De politie heeft zaterdagmor gen bij discotheek The Zenith een 26-jarige man aangehouden op verdenking van mishandeling. De man zou zonder aanleiding een 22-jarige man uit Vlijmen een kop stoot hebben gegeven en hem met een stoel hebben geslagen. Hierdoor brak onder meer een tand van het slachtoffer af. Een beveiligingsmedewerker wist de man aan te houden en over te dra gen aan de politie. De verdachte werd meegenomen naar het poli tiebureau waar hij voor nader ver hoor werd in gesloten. miljoen euro. De aanpak maakt deel uit van het provinciaal beleidsthema 'Ruimte voor Limburg'. Gedeputeerde Ger Driessen sprak bij het openstellen van de rege ling al van "een forse impuls voor het hart van de Reconstructie van Noord- en Midden-Limburg: het verplaatsen van varkens- en kip- penbedrijven". Die impuls pakt nu dus nóg forser uit. Als alle nu voorgenomen verplaatsingen uiterlijk 2009 een feit zijn, dan zijn de reconstructiedoelen voor de verplaatsing van de intensieve veehouderij uit extensiveringsge- bieden ruimschoots gehaald. De 28 ondernemers die zich hebben zagen we de groene Spaanse hoogvlakten, vlak onder ons lag de stad Granada met het beroem de Alhambra-paleis, om ons heen waren de besneeuwde bergtop pen en in het zuiden zagen we de kustlijn en de Middellandse Zee." De afdaling leverde geen proble men op, en met een voldaan gevoel konden ze aan het einde van de middag in het bivakhutje zich weer wijden aan het sneeuw- smelten voor het avondeten. Bergbeklimmen mag dan heel mooi en voldoenend zijn, maar er De stichting Sint Martinus, die de straatkinderen in Rio de Janeiro helpt, steunt dit jaar zes projecten in Brazilië die ten goede komen aan de opvang van kinderen en in het bijzonder straatkinderen. De stichting hoopt dat in 2006 meer geld ingezameld wordt dan vorig jaar. Toen kelderde de opbrengst, mede door de tsunami in Zuidoost-Azië en de aardbeving in Pakistan. „Deze grote rampen kregen terecht veel aandacht, maar kleinere organisaties als de onze hebben daar toch wel iets van gemerkt", aldus het bestuur dat bemand wordt door vrijwilli gers. Dat staat in het jaarplan dat de stichting onlangs heeft vastge steld. In het bestuur van de stich ting hebben onder andere zitting de uit Oostmmse afkomstige neu roloog Paul Raedts (Deurne) en de Meerlose journalist René Poels. De stichting wordt in haar werk in de regio Limburg onder meer gesteund door de ambassadeurs Inez en Bernard Ruyten uit Venray en musicus Nard Reijnders uit Broekhuizenvorst. aangemeld en zijn geselecteerd, hebben nu in totaal 36 locaties. Door verplaatsing krijgen zij de mogelijkheid om door te groeien op nieuwe, moderne bedrijven in daarvoor aangewezen landbouw- ontwikkelingsgebieden. De regeling heeft niet alleen belangrijke voordelen voor de landbouwsector. Door de ver plaatsing vermindert ook de neer slag van ammoniak in kwetsbare natuurgebieden als de Tungelerwallen bij Weert, Nationaal Park de Maasduinen en de Meerselsche Peel (Ysselsteyn). Verder resulteert de verplaatsing in de sloop van 80.000 m2 ontsie rende oude stallen en de realisatie zijn natuurlijk ook risico's aan ver bonden. Om hier goed mee om te kunnen gaan, dienen bergbeklim mers erg goed te weten hoe deze risico's moeten worden inge schat. In de jaren '90 hebben Jan Schellekens en Haroen Schijf veel ervaring opgedaan met het beklimmen van grote bergen in de Alpen. Zij waren hier zo suc cesvol in dat zij tot op heden de enige twee Nederlanders zijn die er in geslaagd zijn nieuwe klim- routes op drie van de hoogste ber gen in de Alpen te openen. De stichting heeft haar partners in Rio de Janeiro voor 2006 beloofd om in totaal voor 45.000 euro projecten te steunen. Dat geld moet de komende maanden nog ingezameld worden en komt binnen via spontane giften van mensen, legaten of acties in parochies en scholen. De stich ting is overigens op zoek naar nieuwe donateurs en sponsoren. De stichting Sint Martinus steunt in Rio de Janeiro het dag centrum voor straatkinderen Centro Socioeducativo. 's Morgens gaan straathoekwerkers de stad in op zoek naar straatkin deren die overal in parken en por talen slapen. De maatschappelijke werkers proberen de kinderen te overtuigen dat ze beter mee naar het dagcentrum kunnen gaan. Daar krijgen ze te eten, worden ze medisch onderzocht en geresocia liseerd. In dat dagcentrum is onder meer een tandartsenprak tijk gevestigd die de Stichting Sint Martinus ook steunt. Die steun wordt vooral gecoördineerd van uit Venray door Bernard Ruyten. Verder is er een creativiteitscen- van 44 ha ecologische hoofdstruc tuur. In het najaar van 2005 hebben zich 32 ondernemers aangemeld voor deze reconstructieregeling, die via beleids- en subsidieregels voorziet in een extra financiële steun van maximaal 1 miljoen per bedrijfsverplaatsing. Een vier tal bedrijven bleek niet te voldoen aan de inhoudelijke criteria van de regeling. De overige 28 bedrij ven krijgen door verhoging van het investeringsplafond met ruim 5 miljoen tot 17,2 miljoen euro de gelegenheid nog dit jaar een ver koopovereenkomst te sluiten. De verplaatsing moet uiterlijk eind 2009 te zijn afgerond. Ondernemers die deelnemen Jan Schellekens trots op de top van de berg. Tevens hebben beiden jarenlang als instructeur gefungeerd voor de Nederlandse Klim- en Bergsportvereniging, waarbij zij groepjes van zes tot twaalf Nederlandse cursisten de grond beginselen van het bergbeklim men bijbrachten. "Het beklimmen van de bergen in de winter is veel gecompliceerder dan in de zomer," vertelt Jan verder. "Natuurlijk is het 's winters veel trum waarvoor de stichting jaar lijkse zorgt voor de materialen. De straatkinderen krijgen cursussen en gaan via een soort uitzendbu reau stage lopen bij bedrijven en organisaties. Jaarlijks worden op deze wijze zo'n 750 (ex)straatkin- deren geactiveerd. Tachtig pro cent van hen heeft na dat jaar een vaste baan. „Onze partner in Rio haalt de kinderen van de straat, resocialiseert ze via het dagcen trum en de gezinsvervangende tehuizen en zorgt dat ze uiteinde lijk een baan krijgen. Dat kunnen ze dankzij de steun die onze dona teurs via de Stichting Sint Martinus geven", meldt het bestuur in het jaarverslag 2005. Het bestuur is enthousiast over de resultaten die binnen het project worden gerealiseerd. Datzelfde enthousiasme toonde ook de Nederlandse minister van onder wijs, Maria van der Hoeven, toen zij in oktober een onverwachts bezoek bracht aan het straatkinde ren project. Ook zij was zeer onder de indruk over de proble matiek van de kinderen op straat en de wijze waarop Sao Martinho een antwoord daarop probeert te aan de regeling moeten een nieu we bedrijfslocatie zoeken in een landbouwontwikkelingsgebied. Bij de aanwijzing van deze gebie den spelen gemeenten een crucia le rol, zowel in planologische zin als voor de milieuvergunningen. Daarom volgt begin maart een informatiebijeenkomst voor gemeenten over hun rol in dit tra ject. Over de kansen die plattelands ontwikkeling in bredere zin biedt voor gemeenten vond deze week ook een seminar plaats voor gemeentebestuurders. Centraal daarin stonden aspecten als samenwerking en rolverdeling in de uitvoering. kouder dan 's zomers, en moet je dus aangepaste kleding daarvoor bij je hebben. De kleding moet niet alleen warm zijn, maar moet ook comfortabel zitten. Je bent immers per dag zo'n acht tot tien uur actief aan het lopen en klim men. Verder dien je voor al het vocht dat je gebruikt om te drin ken en voor het koken vele kilo's sneeuw te smelten, 's Winters zijn er nauwelijks andere mensen in de bergen en kun je dus op nie mand terugvallen. Daarom dien je van bepaalde uitrustingstukken reserves bij je te hebben, voor het geval er iets kapot gaat. Dit geldt bijvoorbeeld voor de handschoe nen, hoofdlamp met batterijen, sneeuwbril en de brander." ZWARE STORM De Mulhacén kwam enkele jaren geleden in het nieuws toen een groepje Nederlandse wande laars vlak onder de top in proble men kwam in een zware storm. Hierbij zijn enkele deelnemers om het leven gekomen. "Ik kan niet met zekerheid zeggen wat er toen fout is gegaan, want ik was er niet bij," analyseert Jan. "Uit de infor matie die ik via de pers en in ver slagen heb gelezen kom het op mij over alsof de wandelaars niet waren voorbereidt op de omstan digheden ter plaatse. Wij waren dat wel; we hadden voldoende klimmateriaal bij ons, lawinezoe- kapparatuur, speciale kleding, ieder had drie paar handschoenen en we waren zeer goed op de hoogte van de omstandigheden in het terrein. Bovendien hebben Haroen en ik veel ervaring met allerlei soorten sneeuw en alle weertypen, in alle jaargetijden." De Nederlandse Klim- en Bergsportvereniging is één van de grootste sportorganisaties in ons land. Wat trekt een laaglander tel kens weer naar de bergen? "Je merkt dat veel mensen aangetrok ken zijn tot oerlandschappen, waar een rust vanuit gaat. In Nederland zie je dat veel mensen iedere maand even naar de kust willen gaan om een stuk over het strand te wandelen. Ik heb dat met de bergen; de wind in je haren, koude lucht in je neus en het beperkte zicht om je heen, tenzij je bovenop staat. Iemand vertelde mij eens dat ze een twee lingzus heeft die 1285 km weg woont. Ondanks de afstand moet ze die zus ieder jaar een paar keer bezoeken. Met de bergen is dat, denk ik, net zo iets. Af en toe moet je er naar toe; even lekker buiten spelen." geven. KINDERRECHTEN Bijzonder is ook dat de Stichting Sint Martinus de uitzen ding samen betaalt met de Belgische ontwikkelingswerker Jan Daniels. Hij werkt al meer dan tien jaar in Rio de Janeiro bij de organisatie Sao Martinho en is thans actief bij de straatkinderen- organisatie AMAR waarvoor de oprichter van Sao Martinho, de Limburgse pater Martin Cox (83), ook nog steeds werkzaam is. Daniels werkt vooral met kinde ren op straat en houdt zich bezig met de kinderrechten. Ten slotte steunt de stichting twee kleinschalige projecten 100 kilometer buiten Rio in het dorpje Bacaxa. Daar heeft de Martinusstichting een kleine plat- telandsschool met 95 kinderen geadopteerd en wordt een gehan dicaptenproject gesteund. „Met weinig geld worden daar wonde ren verricht", is de ervaring van het bestuur. Meer info over de stichting Sint Martinus: www.sint- martinus.newsman.com Bedreigd De politie heeft zondagmorgen een 24-jarige man uit Nijmegen aangehouden in discotheek The Zenith. De man zou twee beveili gingsmedewerkers hebben bedreigd. De beveiligingsmede werkers wilden een gesprek aan gaan met de man die zich had mis dragen. Hij toonde zich echter irritant en nam een dreigende houding aan. Hierop besloten de medewerkers de man uit de hore cagelegenheid te zetten. Daarop bedreigde de man de medewer kers verbaal. Hij werd overgedra gen aan de politie, die de man meenam naar het politiebureau voor nader verhoor. De zaak zal worden afgehandeld door middel van snelrecht. Overleden Afgelopen dinsdag is een twee de slachtoffer overleden aan de gevolgen van het verkeersongeval dat vorige week woensdagmiddag plaatsvond op de Midden Peelweg. Het gaat om een 74-jari- ge vrouw uit Koningslust. Bij het ongeval was een personenauto en een taxibus betrokken. In de taxi bus zaten de bestuurder en drie passagiers. De 74-jarige vrouw zat als passagier in de taxibus en werd na het ongeval met diverse verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis, waarna ze dinsdag overleed. In een eerder mediabe richt werd abusievelijk vermeld dat er een 66-jarige vrouw uit Koningslust als passagier in de taxibus zat. Echter, dit betrof de 74-jarige vrouw uit Koningslust. Het andere dodelijke slachtoffer betreft een 91-jarige man uit Maasbree, hij overleed enkele uren na het ongeval. De andere passagier, een 66-jarige man uit Sevenum en de taxibestuurder, een 53-jarige man uit Helden, kon den na behandeling naar thuis. Een 55-jarige man uit Ysselsteyn, die de personenauto bestuurde, werd met been- en bostletsel naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeval gebeurde toen de 53-jari- ge taxichauffeur over de Patersstraat reed en de kruising Patersstraat Midden Peelweg Peelstraat recht overstak in de richting van Kronenberg. Tijdens het oversteken verleende hij ver moedelijk geen voorrang aan de 55-jarige bestuurder van de perso nenauto, waardoor een botsing ontstond. Het eerste voorstel van B en W van de gemeente Meerlo- Wanssum werd afgeschoten omdat het te duur was, het tweede werd gekraakt omdat het te sober was. En dus komt het college wederom met een aangepast monumentenbeleid op de proppen. De belangrijk ste verandering in het nieuwe voorstel is dat er nu wel een potje wordt gevormd waaruit subsidies verstrekt kunnen worden aan eigenaren van een gemeentelijk monument. Het nieuwe voorstel van het college van B en W wordt maan dag in de raadsvergadering besproken. De variant bevindt zich tussen de twee eerdere voor stellen in. Om eigenaren van monumenten die op extra kosten De politie heeft maandagmid dag rond 14.35 uur het rijbewijs ingevorderd van een 21-jarige man uit het Gelderse Ede. Tijdens een controle op de Deurneseweg in Venray bleek dat de bestuurder met een gecorrigeerde snelheid reed van 134 km/uur, terwijl de maximumsnelheid op die weg 80 is. Bovendien haalde de verdachte diverse malen in in onoverzichte lijke bochten. De politie hield de man aan en vorderde zijn rijbe wijs in. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. Tasjesroof De politie is op zoek naar de melder en eventuele getuigen van een tasjesroof op de Schoolstraat op zaterdagavond. Rond 19-10 uur liep een 71-jarige vrouw uit Venray over de Schoolstraat in de richting van het Schouwburgplein. Voor haar naderden twee onbekende jon gens in de tegengestelde richting. Toen zij haar voorbij waren voel de zij plotseling een ruk aan haar tas. Het tweetal rende weg in de richting van de Hoenderstraat. Een toevallige voorbijganger, een 20-jarige man uit Venray, rende achter de verdachten aan. In de Eindstraat kwam hij de twee tege moet en vroeg hen de tas temg te geven. Hierop gooiden zij de tas weg die hij weer terugbezorgde bij het slachtoffer. Het betreft twee mannen van ongeveer 20 jaar met een getinte huidskleur ongeveer 1.80 m. lang. Zij droe gen beiden donkere kleding en een donkere baseballcap. De poli tie is op zoek naar de melder van deze straatroof en naar andere die mogelijkgetuigen zijn geweest. Zij kunnen contact opnemen met de basiseenheid Venray-Centrum telefoonnummer 0900-8844. worden gejaagd als ze bij een ver bouwing aan strenge voorwaar den moeten voldoen of die onder houd moeten plegen aan hun gebouw, tegemoet te komen, wil het college van B en W een fonds in het leven roepen waaruit die waarderingsbijdragen betaald kunnen worden. FONDS Burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum stellen voor om eigenaren van een gemeente lijk monument een financiële tegemoetkoming aan te bieden, bijvoorbeeld voor onderhouds kosten, in de vorm van een rente loze lening of een lening met een lage rente. De gemeente zou vol gens het college er ook voor kun nen kiezen om nog een stapje ver der te gaan door eigenaren een gedeeltelijke kwijtschelding van de lening, als een verkapte vorm van subsidie, aan te bieden. Of de politiek zich kan vinden in het nieuwe voorstel van het college, zal maandag tijdens de raadsverga dering blijken. Geslaagd Bart Thomassen is met succes afgestudeerd aan de bachelorop leiding elektrotechniek met als afstudeerrichting analoog ontwer pen aan de Fontys Hogeschool Elektrotechniek. Tjedde Kleine is aan de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen geslaagd voor de oplei ding Bedrijfseconomie. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Basisschool De Landweert De Landweert is een openbare school, volop in beweging en met een onderwijsteam dat van en met elkaar wil leren. Samen geeft het onderwijs aan driehonderd kinderen verdeeld over veertien groepen. De klassen zijn verdeeld over een hoofdgebouw met nood- lokalen aan de Boterbloem 45 en schoolwoningen aan de Sleutelbloem 24. Om hier een beeld van te krijgen is men van harte uitgenodigd een kijkje te komen nemen te nemen. De deu ren van de klassen staan zijn op dinsdag 21 februari van 9 00 tot 11.30 uur en van 13.15 tot 14.45 uur geopend voor belangstellen den. 's Avonds is er een informa tieavond waar men meer informa tie over het onderwijs ontvangt. Aanvang 19-30 uur. Militaire vliegoefening In het kader van een militai re vliegoefening vinden vlieg- activiteiten met militaire gevechtsvliegtuigen plaats hoven De Peel en de aanvlieg routes naar de luchtmachtba sis in Vredepeel toe. De deelnemende vliegtuigen vliegen boven en rondom de luchtmachtbasis op lage hoogte en wel op de volgende tijden: dinsdag van 10.00-16.00 uur, woensdag van 10.00-16.00 uur, donderdag van 10.00-16.00 uur en vrijdag van 10.00-12.15 uur. Bij deze oefeningen verlenen vlieg tuigen luchtsteun aan grondtroe pen. Dit wordt onder meer beoe fend boven luchtmachtbasis De Peel. Er wordt niet gevlogen beneden de toegestane hoogte. Deze oefening vindt plaats in het kader van de opleiding van de zogenoemde 'Forward Air Controllers', militairen van de Koninklijke Landmacht die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vliegers van jachtbom menwerpers over de exacte loca tie van de aan te vallen gronddoe len. zie voorwaarden op www.gunhoek.nl Oirlo- Venray tel. 0478-571800 Jan Schellekens bedwingt hoogste berg Mulhacén Extra subsidie voor verplaatsing bedrijven rl m Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samen steller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomen heden "Even lekker buiten spelen" Sint Martinus steunt straatkinderen

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7