7 MAART 2006 "PvdA heeft de wind mee" m Brede school stap dichterbij Politie goed bereikbaar Elfde verkiezingen voor PvdA Van de Vorle dreigde verkiezingspoll te sluiten Politiek café in Maashees Schitterende topkwaliteit heren- Flyers Ghïeleri PEEL EN MAAS Donderdag 16 februari 2006 - Pagina 5 Het beloven interessante verkiezingen te worden op 7 maart met een voor Venray ongekend hoge deelname van negen partijen. De coalitievor ming zal er niet makkelijker op worden. De PvdA, al 24 jaar onafgebroken in de coalitie, aast opnieuw op een zetel in het college. Alhoewel fractie leider Bert Linskens beseft dat er meer kapers op de kust zijn. "De PvdA heeft duidelijk de wind mee. Wij profiteren er ook van dat de partij er lande lijk goed voorstaat. De afdeling en onze achterban groeit als kool. In korte tijd zijn we gestegen van vijftig naar tach tig leden." "Om zo dicht mogelijk bij het vuur te zitten", wil de PvdA blijven meeregeren in Venray. Maar Linskens wil niet ten koste van alles in het college. "Wij kunnen in iedere coalitie deelnemen. Mits de inbreng en de beginselen van de PvdA voldoende tot zijn recht komen. Maar we gaan niet mee doen om het meedoen. Onze belangrijke principes zullen we in géén geval opofferen", zegt Linskens die niet zit te wachten op de oppositierol. Mocht de PvdA onverhoopt toch in de oppositie belanden, dan loopt Bert Linskens daar niet voor weg. Hij blijft dan aan als fractieleider. "We zullen wél anders oppositie voeren. Kritisch en opbouwend. Daar heeft het bij de huidige oppositie vaak aan ontbroken. Het spel was vaak belangrijker dan de inhoud. Als je het ergens niet mee eens bent, kom dan met een alter natief." Bert Linskens (44) is raadslid vanaf 1997. Zes jaar geleden volg de hij Truus Kemmelings op als fractievoorzitter. Als een van de weinige fractieleiders combineert hij het raadswerk met een drukke baan. De PvdA'er is hoofd klanten contacten bij een grote woning corporatie in Brabant. De Oostrummer is ook vader van een gezin van drie jonge kinderen. "Mijn werk lijdt er niet onder maar mijn gezin soms wel. Ingrid moet heel veel opvangen. Ze klagen ook wel eens dat ik zo vaak weg ben. En daar hebben ze gelijk in. Als het kan probeer ik de weekeinden vrij te houden voor thuis. Door de week lukt dat meestal niet." Linskens is een echt politiek 'dier'. Het raadswerk is voor hem niet alleen een hobby maar er komt ook idealisme om de hoek kijken. "Het is toch een ideaal om de wereld te verbeteren. Daar pro beer ik mijn steentje aan bij te dra gen. Ik neem mijn taak dan ook serieus. Je beslist over belangrijke thema's die de toekomst van Venray aangaan. Het gaat over woningbouw, jongeren, werkgele genheid. Dat maakt dit werk ook zo leuk en boeiend. Het zijn belangrijke zaken die iedereen aangaan. Daarom zou er meer betrokkenheid en enthousiasme bij de politiek moeten zijn." De PvdA'er bespeurt een steeds fellere en agressievere toon. Ook de verhoudingen binnen de gemeenteraad verharden, vindt hij. Illustratief waren de moties van afkeuring en zelfs van wan trouwen die het college aan de broek kreeg. Nog niet eerder in de Venrayse politiek werd dit zware middel zo vaak ingezet. "Ik zou wensen dat de inhoud altijd de boventoon voert. Natuurlijk moet de gemeenteraad kritisch zijn. Maar de oppositie moet er niet op uit zijn bestuurders te laten strui kelen. Dat werkt negatief voor de beeldvorming en het imago van de gemeente lijdt eronder. Terwijl er ook zoveel goede dingen gebeu ren." Een unicum was de motie van afkeuring die het CDA in novem ber 2004 tegen PvdA-wethouder Emonts indiende. Dat verstoorde de innige verhouding tussen beide coalitiepartijen behoorlijk. Linskens noemt dat ook het mees te kritische moment in de afgelo pen periode. "Het was op het randje. Die motie was een veel te zwaar middel. Als het CDA onte vreden is, dan moeten ze dat bespreekbaar maken." De PvdA werd tijdens de raadsvergadering volledig overvallen door de CDA- motie. Een breuk leek onafwend baar gezien de eerste felle reacties van de PvdA'ers. Het steekt Linskens nog het meest dat het CDA zonder enig voorteken met de motie op de proppen kwam. Toch werden binnen een paar weken de rijen weer gesloten. Linskens heeft het over een 'inci dent'. Hij vindt niet dat daardoor het functioneren van de coalitie onder extra druk is gezet. "In het begin heb ik me erg boos gemaakt. Het CDA heeft welis waar geen excuses aangeboden maar de bewoordingen kwamen er wel op neer. Het was voldoen de voor ons om verder te gaan. Dat moest ook wel want er was nog veel werk te doen." Linskens heeft gemengde gevoelens bij de komst van vier nieuwe partijen. Hij noemt het een verrijking voor de democratie maar een verarming voor de gemeenteraad. De PvdA'er bespeurt ook weinig vernieu- wends bij de nieuwkomers. Hij vindt dat een fractie minimaal drie raadsleden moet tellen om vol waardig te kunnen functioneren. "Onze fractie telt vier personen. En ik kan je verzekeren dat het met z'n vieren hard bikkelen is om alle onderwerpen te belichten. Ik vind niet dat je dan maar items moet laten schieten. Zo kun je deze taak niet uitvoeren." De voorhoedegevechten voor het nieuwe college zijn al ruim voor de verkiezingen in volle gang. Samenwerking wil als groot ste oppositiepartij de coalitie in. Fractieleider Ike Busser liet zich ontvallen ook samen met de PvdA te kunnen regeren, maar dan zon der wethouder Emonts. Die opmerking schiet bij Linskens in het verkeerde keelgat. De PvdA is geenzins van plan zijn wethouder omwille van Samenwerking te laten vallen. "Dit is de arrogantie ten top. Wij laten ons door nie mand de les lezen. Hiermee zet Samenwerking zichzelf buiten spel. Zoals ze dat vier jaar geleden ook al hebben gedaan. De PvdA velt vooraf geen oordeel over andere wethouderskandidaten. Wij kennen onze plaats. We spre ken op voorhand ook geen voor keur uit. Want de kiezer bepaalt op 7 maart de uitkomst. Daarop wil ik geen voorschot nemen." Terugblikkend op zijn eerste volle periode als fractieleider toont hij zich redelijk tevreden. "We zijn begonnen met een geheel nieuwe ploeg. Met een nieuwe wethouder en drie nieu we raadsleden. Het was vier jaar geleden niet zo vanzelfsprekend dat wij opnieuw in het college kwamen. De PvdA moest in 2002 landelijk flink inleveren maar in Venray zijn we redelijk stabiel gebleven. Nu heeft de partij weer de wind mee. Daar kunnen we van profiteren. En we verdienen ook zetelwinst." Bert Linskens was in 2002 aan vankelijk blij met de komst van fractie Van de Vorle als coalitie partij in plaats van de WD. "Het sociale beleid en de strijd voor betaalbare woningen sluit beter bij ons aan." Binnen een jaar viel fractie Van de Vorle met ruzie uit elkaar. Lokaal Aktief ging als afsplitsing verder. "Het was vooral een kwestie van onervarenheid. Joost van de Vorle wilde te snel scoren met zijn wethouder op Stedelijke Ontwikkeling. Maar het opleveren van bouwprojecten gaat niet zo snel. Neem bijvoor beeld de Gouden Leeuw. Daarover hebben we in de vorige raadsperiode al een besluit geno men. En er wordt nu nog steeds niet gebouwd." De PvdA vindt dat er in de afge lopen periode een goede basis is gelegd voor de toekomst. "We hebben bezuinigingen moeten doorvoeren. Er is eerst werk afge maakt voordat nieuw beleid is opgepakt. Het ontwikkelingsper spectief is ontwikkeld evenals het jongerenbeleid. Dat moet nu nog worden uitgewerkt. Daarom wil len we ook graag doorgaan in de volgende coalitie." r—w weg naar De realisatie van de brede school in nieuwbouwwijk Brabander is weer een stap dichterbij gekomen. Het colle ge van B en W van Venray geeft goedkeuring aan de ver volgstap voor de invoering van de brede school. Met de partners wordt volgens de gemeente op korte termijn toegewerkt naar een definitie ve besluitvorming over al dan niet doorgaan van de brede school en een invoeringsplan. Op basis van de huidige plan nen zal de brede school in de loop van 2008 onderdak bieden aan een (oecumenische) basis school met tien klassen (met uit breiding in de tweede fase naar een zeventien klassen), kinderop vang, een peuterspeelzaal, ortho pedagogische dagbesteding, kan toorruimte voor het SPOV en een consultatiebureau. De onderbren gen van activiteiten of producten van andere maatschappelijke part ners in het gebouw, zoals de bibli otheek en welzijnsorganisatie Synthese, wordt nader onder zocht. Ook de bouw van een gym zaal en woningbouw worden nog verder uitgewerkt. De globale contouren van de brede school Brabander zijn in de loop van 2005 nader omlijnd. Er ligt een duidelijke gezamenlijke visie en de huisvestingswensen en finan ciële kaders en mogelijkheden en randvoorwaarden zijn op hoofdlij nen in kaart gebracht. Het moment is nu daar om deze globa le contouren en randvoorwaarden van de BSB verder uit te werken en (daarmee) de fase van definitie haalbaarheid af te sluiten. Met de partners wordt op korte ter mijn toegewerkt naar een defini tieve besluitvorming over al dan niet doorgaan van de brede school en een invoeringsplan. De vraag 'Wat is een brede school?' "werd in Venray reeds in de loop van 2004 uitgebreid onderzocht en beantwoord. Ook is volgens de gemeente aangetoond dat de invoering van het concept brede school in Venray op voldoende (politiek) draagvlak mag rekenen. De geplande bouw van een basis school in de wijk Brabander in 2008 vormde vervolgens aanlei ding tot een onderzoek naar de invoering van een brede school in deze wijk. In januari 2005 is besloten tot een globaal, oriënte rend Haalbaarheidsonderzoek Brede School Brabander. De con clusie van deze quickscan is vol gens de gemeente, dat de realisa tie van een brede school in de nieuwbouwwijk Brabander Laagheide haalbaar kan zijn. Verkeerde naam bij prognose p weg naar Bij de prognose van Gerard Thijssen (inVENtief) is vorige week per abuis de naam van Frans van der Kruif (WD) ver meld. Om verwarring te voorko men volgt hier nog een keer de prognose van Thijssen. Bij de politie Limburg-Noord worden binnenkomende tele foongesprekken op 0900-8844 naar hoge tevredenheid beant woord. Op het servicecentrum waar alle telefoongesprekken bin nenkomen, zijn de medewerkers er in geslaagd om 90% van alle binnenkomende telefoongesprek ken binnen 20 seconden te beant woorden. Dit blijkt uit de resulta ten van de zogenaamde 'Telan meting' (telefonische bereikbaar heidsanalyse) die in opdracht van het Ministerie van Binnenlandse Zaken is uitgevoerd. In het presta tieconvenant met de Minister is afgesproken, dat 80% van de inge komen oproepen binnen 20 seconden worden beantwoord. Voor de tijdige beantwoording kreeg de politie Limburg-Noord maar liefst een 10. Voor de totale kwaliteitsmeting is een 8 behaald. Deze kwaliteitsmeting bestond uit diverse onderwerpen op het gebied van informatie, probleem stelling, actiepunten, afsluiting en professionaliteit. Het Landelijk Telefoonnummer Politie 0900- 8844 is in september 2000 inge voerd om de bereikbaarheid van de politie te vergroten en de afhandeling van de gesprekken te optimaliseren. 0900-8844 kan tegen lokaal tarief worden gebeld. Bellers worden via de postcode van het beladres direct doorver bonden met de politie in de betreffende regio. Mobiele bel lers, anders dan via KPN, krijgen contact met het Klpd in Driebergen en worden doorver bonden met het gewenste politie korps. Voor acute hulpverlening is het gratis nummer 112 beschik baar. Politieke markt Met de gemeenteraadsverkie zingen van dinsdag 7 maart voor de deur houdt Bibliotheek Venray op vrijdag 3 en zaterdag 4 maart een politieke markt. Afgevaardigden van alle negen Venrayse politieke partijen die aan de verkiezingen deelnemen hebben hun medewerking toege zegd en presenteren zich met partijprogramma's, brochures etc. Op 3 maart tussen 18.00 en 20.00 uur en op 4 maart van 11.00 tot 14.00 uur is het moge lijk persoonlijk te spreken met leden van de diverse partijen. De markt is laagdrempelig en ieder een is welkom om van gedachten te wisselen, vragen te stellen, de programma's in te zien om zo te komen tot een weloverwogen stemkeuze. Vanaf 3 maart zijn de informatietafels van de diverse partijen ingericht. Grote maatsortering p.st. 29.95 Actie t/m 28 februari De PvdA neemt in Venray voor de elfde keer deel aan de raadsverkiezingen. De Venrayse afdeling viert binnenkort het veertigjarig jubileum. Precies twintig jaar na de oprichting van de Partij van de Arbeid in 1946. De PvdA was in Venray de eerste landelijke partij die zich meld de en maakt nu al veertig jaar onafgebroken deel uit van de gemeenteraad. De PvdA begon in 1966 als klei ne oppositiepartij. De eerste drie verkiezingen leverden telkens één zetel op. Tot 1982 verbleven de sociaal-democraten in de opposi tie. Ze waren vaak de luis in de pels van het college dat toen gedomineerd werd door de lokale voorgangers van het CDA. Vanaf 1982 levert de PvdA een wethou der. Na Henk Willems (7 jaar), Bert Kersten (12 jaar), Truus Kemmelings (1 jaar) is Mathieu Emonts, bezig aan zijn vierde jaar, de vierde wethouder van PvdA- huize. Tot 1998 bestond het college alleen uit CDA en PvdA. In de periode 1998 tot 2002 schoof de WD aan in de coalitie. In 2002 loste fractie Van de Vorle, en later Lokaal Aktief, de liberalen af als derde 'regeringspartij'. Hét hoogtepunt voor de Partij van de Arbeid waren de verkiezin gen in 1986. Met lijsttrekker Henk Willems, die in zijn eerste periode als wethouder een goede indruk achterliet, werden liefst vijf zetels in de wacht gesleept. De PvdA overschreed toen ook voor het eerst de grens van 20 procent van de stemmen. Daarna zakte de par tij temg naar constant vier zetels. jaar lijsttrekker stemmen perc. zetels 1966 Louis Timmermans 813 7,6% 1 1970 Louis Timmermans 410 4,3% 1 1974 Hans Wiegant 775 6,8% 1 1978 Jan Konings 1753 12,5% 3 1982 Henk Willems 2006 13,8% 3 1986 Henk Willems 3688 21,6% 5 1990 Bert Kersten 2673 18,2% 4 1994 Bert Kersten 2360 14,2% 4 1998 Bert Kersten 2826 16,4% 4 2002 Bert Linskens 2723 16,3% 4 2006 Bert Linskens Chevroletdealer voor de regio Venray/Horst verkoop nieuwe Chevrolets verkoop gebruikte auto's onderhoud en reparatie originele onderdelen originele accessoires www.autoghielen.nl Na manipulatie met PvdA-stemmen De populaire verkiezings poll van fractie Van de Vorle dreigde zaterdagmiddag uit de lucht te worden gehaald na de ontdekking dat er gemanipu leerd werd door een PvdA- stemmer. Er verscheen een laatste waarschuwing op het scherm dat bij herhaling de poll gesloten zou worden. Joost van de Vorle wil niet prijs geven hoe de truc is gedaan. Het is per computer slechts mogelijk om één keer een stem uit te bren gen. "Iemand dacht slim te zijn. Maar we hebben het ontdekt. Er was een stemmer die via een omweg meerdere stemmen op de PvdA heeft uitgebracht", licht Van de Vorle toe. De onrechtmatige stemmen zijn uit de poll verwij derd. "We kunnen precies zien waar ze vandaan komen. Het is opvallend dat er ook veel van bui ten Venray gestemd wordt." Inmiddels zijn er ruim driehon derd stemmen uitgebracht. Opmerkelijk is dat het CDA hele maal is weggezakt in de peiling. Aanvankelijk ging het CDA aan kop maar nu bevindt de partij zich op de zesde plaats. "Als het zo doorgaat dan houden ze nog maar twee zetels over", heeft Van de Vorle berekend. "Ik snap niet dat de CDA'ers niet meer stem men. Of ze moeten zich nu inhou den om straks met een slotoffen- sief te komen." De verkiezingspoll wordt volgende week donderdag gesloten. Samenwerking gaat sinds ander halve week riant aan kop met 22,7 procent. De PvdA (16,2%) is opgeklommen naar de tweede plaats. Nieuwkomer inVENtief doet het goed met 15,2 procent op de derde plek. Na de topdrie volgen er vier partijen die elkaar niet veel ontlopen: Lokaal Aktief (11%), SP (11%), CDA (10,4%) en WD (10%). Vóór Venray scoort tot nu toe 3,2 procent en zou daarmee net tekort komen voor een raadszetel. De NVU blijft troosteloos onderaan bungelen met 0,3 procent. Het voorproefje op het referen dum over circuit De Peel vertoont weinig verandering. Ruim twee derde (69%) van de stemmers is voor behoud van het racecircuit op de huidige plek; 31 procent is tegen. De dorpsvereniging van Maashees en de dorpsraad van Smakt-Holthees houden op dins dag 21 februari in de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen een politiek café. De bedoeling daarvan is de diverse politieke partijen in Boxmeer de gelegen heid te bieden, zich te manifeste ren als een partij die ook de pro blematiek van een kleine dorpsgemeenschap ter harte gaat. Holthees en Maashees kennen wat dat betreft nogal wat geza menlijke punten van zorg. De zorg voor de leefbaarheid van het dorp neemt daarbij onmiskenbaar een zeer prominente plaats in. De vergrijzing, woningbouw, het ver dwijnen van voorzieningen en de veiligheid van schoolgaande kin deren bij het oversteken van Maasheseweg, zijn aandachtspun ten die beide dorpen delen. Specifiek voor Holthees komt daarbij de onrust over het wegval len van de gemeenschapsruimte, indien de zaal tot sluiting over gaat. In Maashees zijn de verlich tingsperikelen, het containerver voer vanuit Wanssum en het WoZoCo nog steeds hot items. Het houden van een politiek café is een prima manier om erachter te komen op welke wijze de verschillende politiek partijen met name de problematiek van de kleine kernen, het hoofd willen bieden. Nadat de dorpelingen deze avond welkom geheten zijn, krijgen vertegenwoordigers van de verschillende partijen, drie minuten de gelegenheid om zich zelf voor het voetlicht te stellen. Speciale aandacht wordt hierbij gevraagd voor hun bijdrage aan het tackelen van bovengenoemde en wellicht nog andere proble men in de klein kernen. Alle par tijen zijn voor deze avond uitge nodigd en de meeste hebben inmiddels ook positief gere ageerd. Hierna gaan de deelne mers van het politiek café met elkaar en met het publiek in dis cussie aan de hand van stellingen die ze voorgelegd krijgen. Het geheel zal door twee ervaren dis cussieleiders aan elkaar gepraat worden. De bedoeling is dat de avond niet alleen heel informatief is, waardoor de keuze van de kie zer over een aantal weken wat vergemakkelijkt zou kunnen wor den maar tevens dat de politiek een beetje dichter bij de mensen wordt gebracht. Ook vertegen woordigers uit beide dorpen zelf zijn deze avond present. De avond wordt gehouden in het gemeenschapshuis in Maashees en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl p weg naar M A A R T 2 0 0 6 Prognose Bert Linskens 2002 2006 CDA 8 6 Samenwerking 5 4 Van de Vorle 5 0 Lokaal Aktief 0 2 PvdA 4 6 VVD 3 3 InVENtief 0 1 SP 0 2 Vóór Venray 0 0 NVU 0 0 Totaal 25 25 Opkomst 58% 68% 7 MAART 2 Prognose Gerard Thijssen 2002 2006 CDA 8 7 Samenwerking 5 5 Van de Vorle 5 0 Lokaal Aktief 0 1 PvdA 4 4 VVD 3 2 InVENtief 0 4 SP 0 1 VóórVenray 0 1 NVU 0 0 Totaal 25 25 Opkomst 58% 65% wntËÊmw Modisch gekleed, minder besteed Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 Keizersveld 55 Venray 0478-586200 Ooo>c' :0«e 'nfernet Corotfl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5