Meedoen voor je uitkering 1500 euro voor restauratie beeldenschat f I De Hommel mag uitbreiden Bijeenkomst Greenport Manifestatie Auto's vernield Herdenking neonazi's op begraafplaats Collectief winkelverbod Julicher Meijer wveVeis O Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 16 februari 2006 - Pagina 3 De gemeenten Venray, Horst aan de Maas, Helden, Kessel, Maasbree, Sevenum, Meerlo- Wanssum en Meijel gaan samen met werkgevers in de regio een project starten om mensen met een bijstandsuit kering meer perspectief naar werk te bieden. Het project is een initiatief van de Limburgse Werkgevers Vereniging, dat vorig jaar omarmd werd door alle partij en die zitting hebben in het Vertrouwenspact Werkgelegenheid Limburg. "We zien een aantal trends die ons zorgen baren", zegt secretaris Saskia van der Laak van de LWV. "Steeds meer werkgelegenheid trekt weg, steeds meer mensen aan de onderkant van de arbeids markt komen moeilijk aan de slag en hoe langer dat duurt hoe moei lijker het wordt en hoe hoger de kosten daarvan voor onze samen leving worden. Niemand wordt daar beter van, zeker niet de men sen zelf. De tijd is rijp om daar anders mee om te gaan dan we jaren gedaan hebben. Nieuwe wetgeving biedt daarvoor allerlei mogelijkheden". De wethouders Emonts, Stas en Fleuren van de drie grootste gemeenten in de regio zijn het daarmee eens. Stas, wethouder van Horst aan de Maas, geeft aan in de afgelopen tijd positieve ervaringen te heb ben opgedaan met de zogenaam de work first trajecten. "Maar als de periode die zo'n traject duurt is afgelopen, en mensen hebben nog geen reguliere baan gevon den, moet er een alternatief zijn om te voorkomen dat mensen terugvallen in hun oude patroon. Zo kort als mogelijk en zo lang als nodig moeten we ervoor zorgen dat die mensen blijven meedoen, ook in ruil voor hun uitkering". "We kijken naar mogelijkheden in de publieke sector", vult Matthieu Emonts van Venray aan. "Maar nu voor het eerst ook naar mogelijk heden in het bedrijfsleven. Er zijn tal van klussen te bedenken die nu niet of niet meer gedaan wor den, omdat het economisch gezien te onrendabel voor een bedrijf is. Samen met werkgevers gaan we kijken wat we kunnen doen om op die additionele plek ken mensen met een bijstandsuit kering mee te laten doen. We gaan ook samen met het individu ele bedrijf kijken naar goede bege leiding en eventueel scholingsmo gelijkheden voor die mensen", aldus wethouder Fleuren van Helden. "Als mensen passen bin nen een bedrijf en er komt een geschikte baan vrij, dan verwach ten we ook dat zo'n bedrijf die persoon dan aanneemt. Dat kan op basis van detachering, met loonkostensubsidie en het liefst natuurlijk met een regulier arbeidscontract. Maar op basis van commitment en niet op basis van vooraf vastgelegde verplich tingen", zeggen de wethouders. "We gaan samenwerken op basis van onderling vertrouwen. Dat kan ook niet anders als je zo'n nieuw avontuur aangaat. Het is een uitstekende zaak dat de verte genwoordiging van zowel werk gevers als werknemers zich ach ter het project hebben geschaard. Voordeel voor de mensen in de uitkering is dat ze meedoen en hun kans op een reguliere baan vergroten. Hun ervaringen binnen deze trajecten zullen nauwlettend gevolgd worden. Behalve indivi duele plaatsingen bij organisaties, zal zwaar worden ingezet op groepsplaatsingen. Bepaalde delen van bedrijfsprocessen lenen zich hier heel goed voor. Vooral die delen van processen die anders geautomatiseerd wor den of verplaatst worden naar andere delen van de wereld", aldus Henk van der Pas. Van der Pas is directeur van de NLW Groep, de sociale werkvoorzie ning in de regio, die als een van de partners meedoet met het pro ject. Binnenkort wordt er een stuurgroep in het leven worden geroepen, waarin wethouders, werkgevers en vakbeweging zit ting zullen nemen. Zij gaan con crete doelstelling bepalen, com mitment organiseren en er voor waken dat er geen verdringing van bestaande arbeid plaatsvindt. De Stichting Restauratie van de Beeldenschat heeft vorige week vrijdag een cheque van 1500 euro in ontvangst mogen nemen. Het bedrag werd geschonken door het Venrayse bedrijf ND Logistics dat enkele weken geleden feestelijk de opening van een tweede gebouw vierde. Bij die gelegenheid werd de gasten gevraagd om in plaats van een gift in natura een financiële bijdrage te geven voor de Venrayse stichting die zich bezighoudt met de restauratie van de beelden in de Grote Kerk. Wethouder Emonts: "Een gemiste kans" De kogel is eindelijk door de kerk. Basisschool De Hommel heeft groen licht gekregen om vijf nieuwe leslokalen te bouwen bij de locatie aan de Oostsingel. De snel groeiende school kampt al jarenlang met ruimtege brek en heeft noodgedwon gen een dependance in Brukske. Wethouder Emonts (PvdA) vindt dat de school niet langer meer aan het lijn tje gehouden kan worden. Maar hij is evenals de raad niet blij met de gekozen oplossing. "Een gemiste kans", vindt Emonts. De vijf permanente lokalen worden mogelijk gestapeld gebouwd. De Hommel moest in februari uitsluitsel krijgen omdat de school de toezegging had dat de nieuwbouw met ingang van het nieuwe schooljaar gereed zou zijn. De bouw vergt onge veer zes maanden. De gemeente heeft zolang getalmd omdat het aanvankelijk een betere oplos sing in het vizier had. Scouting de Peelspeurders, de buurman van De Hommel, zou vertrekken naar de Pèrdstal aan de Kempweg. Deze locatie is nu nog in gebruik door harmonie Euterpe die op haar beurt voelt voor een verhuizing naar het nieuwe multifunctionele cen trum. Omdat de komst hiervan nog op losse schroeven staat, moest het college nu toch de knoop doorhakken. Mathieu Emonts vertelde dinsdagavond niet blij met te zijn met deze oplossing. Hij had veel liever gezien dat De Hommel het pand van de Peelspeurders zou ver bouwen. Volgens Emonts is dit gebouw uitstekend geschikt te maken voor onderwijs. Bovendien is dit goedkoper dan nieuwbouw. Het financiële voor deel kon worden gebruikt om de Pèrdstal te verbouwen naar de wensen van de scouting. De Peelspeurders verhuizen, mede door de komst van een nieuwe woonwijk op Servaashof, graag naar de Kempweg waar ze mid denin een bosgebied zitten. Die mogelijkheid is nu voorlopig van huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N oord-Li m bu rg j j Daar kunt u op rekenen! de baan. Emonts sprak van een 'gemiste kans'. "Maar het is niet langer ver antwoord De Hommel nog lan ger te laten wachten. We moeten nu wel kiezen voor nieuwbouw omdat ik geen alternatieve ruim te voor de scouting heb. Dit bete kent dat de Peelspeurders en Euterpe voorlopig blijven zitten. Wellicht dat ze in de toekomst toch verhuizen maar nu past de 'timing' niet."De gemeente heeft inmiddels ook de huur opgezegd van muziekkorps St. Petrus Banden dat naast de Hommel zijn onderkomen heeft. Emonts ver klaarde dat de gemeente 'ernstig meezoekt' naar een nieuwe loca tie. GOEDKOPER Gerda van Stelten (CDA) en Martin Wijnhoven (Samenwerking) vonden dat de gemeente wel een erg rigoureus besluit heeft genomen. "Kan De Hommel toch niet in het scou- tinggebouw?", vroegen de raads leden zich af. Wijnhoven wees erop dat dit niet alleen een veel betere maar tevens goedkopere oplossing is. "Maar waar moet ik dan met de scouting heen?", reageerde Emonts. "Ik kan de scouting geen tijdelijk onderko men aanbieden als er geen uit zicht is op definitieve huisves ting." De wethouder zei dat de nieuwbouw van De Hommel financieel nu geen verschil meer maakt. "Want de Pèrdstal hoeft niet verbouwd te worden voor de scouting." Richard de la Roy (Lokaal Aktief) sprak van kapi taalsvernietiging. "Want als de scouting straks vertrekt aan de Oostsingel, dan zitten we daar met een leeg gebouw." De COP-Groep houdt samen met wethouder Heidens van de gemeente Venray een bijeen komst voor Venrayse onderne mers, waarbij de vraag hoe de Venrayse ondernemers zich het beste kunnen presenteren tijdens de Greenport Manifestatie Regio Venlo centraal staat. De bijeen komst wordt gehouden op maan dag 20 februari vanaf 16.00 uur in het gemeentehuis van Venray. De Greenport Manifestatie wordt gehouden op 13, 14 en 15 sep tember op het Floriadeterrein in Venlo en omvat een onderne- mersbeurs, een vernieuwingspro gramma gericht op innovaties en een groots galafeest voor deelne mers. Daarmee ontstaat een plat form waar ondernemers, kennis instellingen en overheden elkaar kunnen ontmoeten, met het doel inspiratie op te doen, contacten te leggen en initiatieven te nemen. De manifestatie richt zich op ondernemers uit zowel MKB, industrie, logistiek, agribusiness en toerisme. Overige onderne mers, vertegenwoordigers van overheden en kennisinstellingen van binnen en buiten de regio Venlo worden van harte uitgeno digd. Deelnemers aan de bijeen komst op het gemeentehuis kun nen zich aanmelden bij De COP-Groep, Truus Cox via tel. (0478)584535 of via info@cop- groep.com. Voor meer informatie over de Greenport Manifestatie Regio Venlo, zie www.greenportven- lo.nl. De politie heeft onlangs met de aanhouding van twee vrou wen en een man zo'n twintig vernielingen van auto's opge lost. Het gaat om een 22-jarige vrouw uit Venray, een 20-jari- ge vrouw uit Blerick en een 18-jarige man uit Horst. De vernielingen werden alle maal op 12 november 2005 gepleegd in Venray, Overloon, Holthees, Horst, Leunen en Blerick. De dag erna deden ze vervolgens een valse aangifte. De zaak begon 12 november toen de 22-jarige vrouw uit Venray iemand een hak wilde zetten door de ruiten van de auto van deze persoon in te slaan. Dit deed ze samen met de twee andere verdachten. Toen dit gebeurd was, dachten ze dat dit misschien op zou vallen waarna ze de ruiten van zes willekeurige auto's in Venray vernielden. Vervolgens gingen ze naar Overloon en Holthees waar ze ook twee auto's vernielden. Ook in Horst en Blerick werden auto's vernield. In totaal gaat het om de autoruiten van zo'n twintig auto's. De dag erna, 13 november, werden ze bang dat iemand hun had gezien met de auto waar ze het spoor van vernielingen mee hadden aangericht. Deze auto werd ver nield en gedumpt in een bos in Meterik. Daarvan deden ze een valse aangifte bij de politie. Ze meldden namelijk dat deze was gestolen. De politie stelde een onderzoek in waarna de verdach ten in beeld kwamen en de ver nielingen uiteindelijk zijn opge lost. De verdachten zijn inmiddels in vrijheid gesteld en moeten zich voor de rechter verantwoorden. Vervolg VP Nu valt de tegendemonstratie samen met de komst van de neo nazi's. Waals wil niet op het over leg van woensdag vooruitlopen. Hij geeft aan dat demonstreren een grondrecht is. De kans bestaat echter dat de 'heldenher denking' verboden wordt. "Maar dat beslis ik pas na het overleg omdat ik eerst wil weten of er vol doende politie beschikbaar is. Ik wil ook de mening van justitie en politie horen. Respect voor de rust op het kerkhof is eveneens van belang." Blood Honour is een netwerk van neonazi skinheads die wereld wijd contacten onderhouden met extreemrechtse en nationaal- socialistische partijen en organisa ties. Blood Honour is in 1987 in Engeland opgericht door zanger Ian Stuart Donaldson van de natio- naal-socialistische rockgroep Skrewdriver. Het startte aanvan kelijk als een neonazistisch muziektijdschrift. De band werd berucht door nummers als 'White Power', 'Race Nation' en 'White Warriors'. Het doel van Blood Honour is jongeren middels muziek te recruteren voor het nationaal socialisme. Door de combinatie van muziek en poli tiek probeert Blood Honour jonge muziekliefhebbers te politi seren. De SS-herdenking in Ysselsteyn past in dit streven. De Nederlandse divisie van Blood Honour is sinds 2001 actief en haalde al enkele keren het nieuws. Zoals in augustus 2003 met een bliksemdemonstra- tie in Boxmeer. Blood Honour is uitgegroeid tot een internationale verzameling van neonazistische muziekliefheb bers, platenlabels en bands waar honderdduizenden euro's in omgaan. Deels verdwijnt dit in de zakken van de betrokkenen, en deels verdwijnt dit in de extreem rechtse beweging. De organisatie was betrokken bij ernstige geweldsdelicten en terroristische acties, zo meldt Kafka, dat onder zoek doet naar extreemrechtse stromingen in Nederland. Zoals traditioneel binnen extreemrechts vinden ook binnen Blood Honour afsplitsingen plaats. Naast de gebruikelijke ruzies over drugs en geld zijn er ook ideologische verschillen, wat resulteert in een tweede groep: Blood Honour Midgard. De Nederlandse divisie van Blood Honour bestaat voorals nog voor een groot gedeelte uit ex-leden van de Nederlandse Volks-Unie, die ontevreden zijn over de zwalkende politieke 'lijn' van de NVU. Blood Honour volgt dan ook meer de 'revolutio naire' lijn van de radicale ANS- fractie in de NVU, die van Eite Homan en Michael Kriek. Tot de kernleden behoren onder andere Niels Ritmeester uit Nijmegen en René van Zon uit Dreumel. Op de website distan tieert Blood Honour Nederland zich van elke vorm van splitsing tussen de verschillende divisies van Blood Honour. Daarnaast spreekt de Nederlandse divisie zich uit tegen 'rasvermenging', geheel in lijn met de nationaal- socialistische ideologie. Ook spreekt Blood Honour Nederland zich uit tegen samen werking met 'het Slavische ras'. Deze distantiëring lijkt in eerste instantie gericht tegen Brigade M, Nederlands bekendste fascistische band, die een paar keer in Oost- Europa heeft gespeeld. De activi teiten van Blood Honour Nederland stellen vooralsnog wei nig voor. Er worden neonazisti sche demonstraties bezocht, voor namelijk in Duitsland. De eigen activiteiten komen voorlopig niet veel verder dan kameraadschaps bijeenkomsten zoals een barbe cue in Dreumel in juli dit jaar en een gezamenlijk bezoek aan het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon. De barbecue werd door de politie beëindigd en wanneer foto's van een bezoek aan het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum online worden gezet, kondigt het museum aan aangifte te doen wegens het schenden van copy right. Het hoogtepunt van de acti viteiten was de Rudolf Hess actie week. Rudolf Hess was de plaatsvervanger van Hitier en overleed in 1987 in een Duitse gevangenis. Volgens de autoritei ten sterft de dan 93-jarige Hess een natuurlijke dood. Volgens neonazi's wordt hij vermoord door de Engelse geheime dienst. Op 9 augustus 2003 vond in Boxmeer een 'spontane' demon stratie plaats als aftrap van de Rudolf Hess actieweek. De demonstratie werd medegeorga niseerd door Blood Honour Nederland. Trots wordt op de website vermeld dat er neonazi's uit Nederland, Duitsland en Vlaanderen aanwezig zijn. Al met al weet de organisatie amper 25 mensen te mobiliseren. Zij lopen een kwartier door Boxmeer en delen aan de verbaasde voorbij gangers wat folders uit over Rudolf Hess. ADVOCATEN Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Nieuw wapen tegen veelplegers Het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing Noord en Midden-Lintburg (RPC) presen teert een nieuw wapen tegen 'veelplegers'. Het afgelopen jaar aangekondigde onderzoek naar de mogelijkheden om deze plaag aan te pakken heeft nu geleid tot con creet resultaat: Winkeliers beschikken nu over een 'wapen' tegen 'veelplegers': het collectieve winkelverbod. Op basis van het vorig jaar gehouden onderzoek onder drie honderd ondernemers bepaalde het RPC haar speerpunten: pre ventie, communicatie en informa tie, repressie. Naast de publieke aanpak (gemeenten, politie en openbaar ministerie) kunnen ondernemers namelijk ook zelf een bijdrage leveren in de aanpak van veelplegers. Bijvoorbeeld door mee te doen met collectieve winkelverboden in een bepaald winkelgebied of door altijd bij de politie aangifte te doen van een misdrijf (eventueel elektronisch). Maar ook door als ondernemer zelf goed te weten hoe moet wor den gehandeld indien men een winkeldief betrapt. Tijdens de the mabijeenkomsten wordt op deze onderwerpen concreet ingegaan. Om winkeliers te informeren en te leren omgaan met deze voor hen nieuwe mogelijkheden, houdt het RPC themabijeenkomsten. Daarbij worden ook opnieuw de mogelijk heden van digitale aangifte onder de aandacht gebracht. Bij monde van haar voorzitter G. Berden, stelt het RPC: Het door de samen werkende partijen (KvK Lintburg- Noord, MKB-Lintburg, LWV, pro vincie, politie en Openbaar Ministerie) in deze regio ontwik kelde initiatief dient een vervolg te krijgen. In 2005 heeft het RPC de basis gelegd voor concrete pro jecten gericht op het terugdringen van criminaliteit. Een basis die het RPC graag met ondernemers, gemeenten en ander organisaties verder uitbouwt. Want veiligheid bij het bedrijfsleven, de motor van de economie. Kapvergunning De rechtbank in Roermond heeft afgelopen dinsdag uitspraak gedaan inzake de verleende kap vergunning op de PDV-locatie de Brier. De rechtbank heeft de inge diende bezwaren ongegrond ver klaard. De rechtbank heeft hier mee een besluit genomen inzake de beroepschriften tegen de door de gemeente verleende kapver gunning aan ontwikkelaar 3W Vastgoed voor de PDV-locatie de Brier. Tegen deze kapvergunning was beroep aangetekend bij de rechtbank, dat niet bekend was gemaakt aan de gemeente Venray. In de veronderstelling dat er geen beroep was ingediend, is de ont wikkelaar met de kap begonnen. Deze werd gestaakt in afwachting van de uitspraak. Met de uitspraak zijn de bezwaren ongegrond ver klaard en inmiddels zijn de kap- werkzaamheden uitgevoerd. bijzondere mensen, bijzondere badkamers Ontwerp - Sloop Verbouwing - Tegelwerk Installatie Alles door eigen mensen Uneto-Vni Boxmeer www.baderieboxmeer.nl Hennepkwekerij De politie heeft donderdagmid dag een hennepkwekerij opgerold in een woning aan de Veltumse Kleffen. Een 38-jarige man uit Venray is aangehouden op verden king van betrokkenheid bij de kwekerij. In de woning troffen agenten in totaal 194 hennepplan ten aan. De planten en de beno digde apparatuur zijn in beslag genomen. Onderzoek wees uit dat er illegaal stroom was afgetapt. Het energiebedrijf heeft de stroom vervolgens afgesloten. De politie maakt proces-verbaal op. Eindstraat 12, tel. 581553 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. ril Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0438-582833 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Maandag open van 13.30 tot 18.00 uur Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer (nabij rotonde richting Sambeek) tel. 0485-576131 Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines Badkamermeubels Grote collectie accessoires Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Vita buitenspa's NIEUW!! Spa's baden voor in de tuin. Wij demonstreren graag de mogelijkheden ervan. Showroom met ruim assortiment en de laatste trends.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3