A Hazinneavond op donderdag 23 februari ünü I W&M lm Jeugdprins D'n Bok RensI en Anouk I van de Wiendbuul Miniplekske voor Piet van Gerven kROOJNJ Niets! TAXATIES f0» PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 16 februari 2006 - Pagina 22 Prins Huub II maakt deel uit van vriendengroep 't Cen trum. Deze groep loopt tijdens carnaval al jaren op klompen tijdens de Venrayse vastelao- vend. "Uit nood geboren maar als traditie in ere gehouden", stelt prins Huub. Volgens Huub en zijn adjudan ten moet heel Venray, met name op carnavalsdinsdag tijdens de boerebruiloft op klompen lopen. "Wij dragen klompen sinds wij ooit als Obelix hebben rondgelo pen. We moesten iets verzinnen Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Jeugdprins De Klute-trappers Jeugdprinses van de Klute-trap pers in Vredepeel is Ilse I (Corne- lissen), jeugdprins is Niels (Her mans), jeugdnar is Teun (Cornelissen) en jeugdvorst is Mare (De Mulder). Prins Erik I en nar Leon houden samen met jeugdprinses Ilse I, jeugdprins Niels en jeugdnar Teun op zondag 19 februari vanaf 10.49 uur een receptie in gemeenschapshuis De Kleine Loef in Vredepeel. Vooraf gaand is er een mis om 9-30 uur. Stierenrennnen In Venray is op carnavalsdins dag iets spectaculairs en nieuws te beleven. Wie kent er niet de beelden uit het Spaanse Pamplo na, waar men opgejaagd door een stier een veilige weg zoekt door de nauwe straatjes van de oude stad. Venray krijgt dit jaar zijn eigen variant op dit fenomeen. Op de Grote Markt wordt tij dens de boerebruiloft voor het eerst het Venrayse stierenrennen gehouden. Het wordt dan ook afgeraden rode zakdoeken te dra gen. Iedere dappere Piëlhaas, man of vrouw kan zich opgeven, men moet echter wel met z'n tweetjes zijn. Opgeven ter plekke of via email naar p.beerkens@home.nl of tel. 06- 51084296. Verder wordt er naast het stierenrennen deze dag een Boerenverstandshow op de Grote Markt in Venray gehouden. Hier gaat uitgemaakt worden welke boer of boerin het meeste verstand heeft. Iedereen kan deel nemen aan deze Boereverstand- show. Wat gebeurt er als U niet adverteert omdat we in die pakken geen schoenen konden strikken. Het werden toen klompen als schoei sel. Dat hebben we er sindsdien ingehouden", aldus Huub. "We dragen klompen dus een warm hart toe als kellekes uit de Peel", gaat Huub verder. "Vastela- ovend dinsdag is een uitgelezen dag om Venray op de klompen te krijgen." Dit weekend hebben Huub en zijn adjudanten al een Vrouwen uit Venray en omge ving houden op donderdag 23 februari de Hazinneavond. Tradi tiegetrouw gaan alle Hazinnen naar de cafe's waar het Hazinnen- schild boven de deur hangt. De avond begint om 20.22 uur op de Grote Markt met de uitrei king van de hansworst aan joeks- kapel Noeët Tuus uit Leunen. Zij Carnavalsvereniging Ut Dartele jeugdtrio gevonden in jeugprins S mermans) en ieuednar Anita CRasir signaal afgegeven. De hele Raad van Elf kreeg bij Carel Jeuken, klompenmaker uit Leunen, pas sende klompen aangemeten. "Zij krijgen maatklompen in een strak model en mooi zwart gelakt." Daarnaast gaf Huub zaterdag avond tijdens Circus Mök het startsein voor de actie Pimp ow Klömp, geheel aansluitend op de pimp-rage die momenteel met name op tv heerst. "Iedereen hebben deze onderscheiding weten te bemachtigen op Hazin- neaovend 2005. De avond wordt vervolgens geopend worden door Anouk, de Boerebruud van carna valsvereniging De Piëlhaas en de joekskapellen Van toete noch bla oze, Rats d'r néve, Göt net, Pret- band, De beatere helft, Noeëts van gehuurd, Van huure zegge, Kei d'r néve (Geijsteren) en uilen uit Veulen heeft een nieuw (Janssen), jeugdprinses Evi (Tim- moet zijn eigen klompen pimpen. Doet er niet toe, maak er wat moois van en kom naar de boe renbruiloft. Wie geen klompen heeft kan zelfs op dinsdagmorgen nog bij het boerenontbijt in de foyer terecht waar Carel Jeuken met zijn collectie aanwezig zal zijn. Dinsdagmiddag zullen mijn adjudanten en ik aan de mooist gepimpte klompendrager een prijs toekennen", aldus Huub, die voor deze dag zijn motto heeft aangepast: D'n derde dag kan 't nie te maf, weej smiete mit-en op klömp 't dak d'r af. Noeët tuus (Leunen). Dit jaar zijn een zevental cafe's aangesloten, dit zijn: de Tijd, de Koets, Heeren v. Hulsman, 't Upke, 't Podium, de Uitmarkt en de Klokkenluider. Na de opening gaan de hazin nen, tezamen met de joekskapel len op pad om een stempel te bemachtigen, waardoor ze in aan merking komen voor een van de prijzen. Carnavalsconcert Het HONL en carnavalsvereni ging D'n Dreumel houden op woensdag 22 februari vanaf 20.00 uur in t Gasthoes in Horst het jaarlijkse carnavalsconcert. Sjef Klinkers en zijn muzikanten teke nen voor de orkestbijdrage en Vocalgroup Hoor s! met combo onder leiding van Sjraar Klaassens verzorgt het vocale gedeelte. Daartussendoor is er een optre den van Floor uut Rooy op accor deon begeleid door Ad Haans. Kaarten zijn vanaf 19 00 uur ver krijgbaar aan de zaal. De vierkoppige redactie van de Meerlose carnavalskrant De Vossetoeter is een actie gestart om het enige echte Meerlose Vossenmonument een nieuwe en vooral betere plaats te geven. Het bronzen beeld van een jonge vos staat op een stenen sokkel achter de woningen voor ouderen op de hoek De Cocq van Haeften- straat/Burgveld. Maar bijna geen enkele inwoner van Meerlo is op de hoogte van dit bescheiden monumentje, zo redeneert de redactie van de Vossetoeter. Het beeld is vijfentwintig jaar geleden geschonken door een Venrayse aannemer uit dank voor Cm faJcrföYW(- MAKELAARDIJ^! Het Vossenmonument in Meerlo. het feit dat hij een groot aantal huizen mocht bouwen in die buurt. Vroeger hield een van de bewoners, zaliger Willem Toonen, het beeldje en het plein tje bij. Bovendien werden in het verleden ook nog wel eens foto's gemaakt van boerenbruidsparen. Maar de laatste jaren staat de Meerlose vos op de sokkel er een beetje verloren bij. En daar moet verandering in komen, vindt de redactie van De Vossetoeter. In de carnavalskrant De Vossetoeter, die gisteren is uitgekomen, roept de redactie op tot actie tot ver plaatsing van het monument. Dit monument verdient een betere en prominentere plaats in Jarenlang bepaalde Anke Cuenen (26) samen met Petra Lucassen voor een belangrijk deel als narren de sfeer rond om prins carnaval in Meerlo. Daaraan is nu een einde geko men omdat Anke het narren- pak in de koffer heeft gestopt. Anke Cuenen is er dit jaar voor het eerst niet meer bij als nar, en dat zal wennen zijn in het Vossen hol. Zij is in Meerlo een bekende verschijning tijdens de carnavals dagen. Van 1996 tot 1999 was ze nar bij de Vossekeutels (de jeugd carnaval) en vanaf 2000 vormde ze samen met Petra Lucassen het narrenduo van De Vöskes. De twee meiden waren echte gang makers, stonden altijd te zingen, lol te trappen en flauwekul te maken. Ze wilde eigenlijk met de stille trom vertrekken, zonder al te veel bombarie, zoals ze dat zelf zegt. Daarom maakte ze het nieuws pas carnavalsdinsdag vorig jaar om klokslag twaalf uur bekend. Ze werd nar nadat de hele raad van elf en burgemeester Joep Hahn voor haar op de knieën gin gen. "Als de raad en de burge meester op de knieën gaan, word Piet van Gerven is dit jaar onder scheiden met het miniplekske van carnavalsvereniging De Wiend- buul. Dit voor al zijn werk voor de jeugd in Wanssum. Hij was onder meer actief voor buurtvereniging, kindervakantiewerk, onderne mingsraad van basisschool de Ped- depoel, stichting de Zandhoek en de voetbalclub SV Wanssum (momenteel SV United). De recep tie vindt plaats op zaterdag 25 februari 2006 vanaf 19-41 uur in de Zandhoek. Foto ANGY PhotoDesign. het dorp, redeneert de redactie. De gedachten van de redactie gaan uit naar een plek op het dorpsplein temidden van kerk, café, gemeentehuis en apotheek. Mooi centraal, zodat iedereen kan zien dat Meerlo een relatie heeft met vossen. Het Vossenmonu ment kan dan ook het middelpunt zijn tijdens diverse carnavalsge beurtenissen die buiten plaatsvin den, zoals de start van het carna valsseizoen op de elfde van de elfde, de boerenbruiloft op het dorpsplein en tal van andere car navalsactiviteiten. De redactie heeft de inwoners opgeroepen om ook in actie te Het narrenduo van de Vöskes: rechts Ankelinks Petra. ik nar", zei ze. En zo geschiedde. Dat was een komische voorwaar de waaraan dus prompt werd vol daan. Op de vraag waarom iemand nar wordt, is het ant woord kort en krachtig: "Je mag zo gek doen als wilt en niemand zal er over praten. Het hoort bij je komen en te laten weten of ze deze actie steunen. Ook wil ze weten waar het Vossenmonu ment een nieuwe plaats zou moe ten krijgen. Mailtjes kunnen gestuurd worden naar jan.gerry@wolmail.nl of schrijf een brief en deponeer deze in de brievenbus aan Hoofdstraat 36 in Meerlo. Het bestuur van de plaatselijke carnavalsvereniging staat volledig achter de actie van de Vossetoe ter. "Dat we daar niet eerder zelf aan gedacht hebben", reageert vorst Reynaert (Wilbert Coen- ders) van CV De Vöskes. "Wij vin den het een goed plan en zullen het aankaarten bij de gemeente als ook de bevolking erachter staat." taak, je functie!!!" Wat is die func tie dan? "Voorop in de polonaise, gek doen, gangmaker zijn, de prins bijstaan, de prins ophalen en naar huis brengen." Na een fantastische carrière vindt Anke Cuenen het mooi geweest. Ze wil nu uitgaan en naar huis gaan als ze wil, en niet tot het laatste moeten blijven. Wat wil de scheidende nar de Vöskes op de valreep nog toeroe pen? Anke Cuenen: "Dat ik zeker mijn collega nar Petra verschrik kelijk zal missen, want samen hebben we het echt helemaal geweldig gehad. We waren twee narren die elkaar heel goed aan voelden. Maar ik weet zeker dat Petra dit ook zonder mij kan." Petra Lucassen heeft ook prach tige herinneringen aan de tijd dat ze samen met Anke optrok bij CV De Vöskes. "Toen Anke het eerste jaar de microfoon ontdekte op de bühne, was het hek van de dam. Ze bleef maar zingen. Wij hebben de joekskapel Béter As Niks soms gek gemaakt omat wij vaak samen met deze kapel muziek maakten. Het was altijd een beetje zo van: wij tegen de rest en dan op een ludieke manier. Ik zal naar Anke erg missen", aldus Petra Lucassen die nu in haar eentje als nar de prins begeleidt. Carel Jeuken aa n de slag met de klompen voor de Raad van Elf (foto Hoedemaekers) Actie redactie carnavalskrant Meerlo 7 ?m<;i §öi Programma Hazinneaovend Jeugdprins Tim (Hodzelmans) en jeugdprinses Floor (Thijssen) zijn tijdens een druk bezochte playbackshow uitgekomen als het nieuwe jeugdprinsenpaar van carnavalsvereniging D'n Bok uit Swolgen. Tim en Floor zitten op basisschool St. Josef in Swolgen en zijn daar middels een stemming door de leerlingen van groep 7 en 8 gekozen. Het paar wordt bijgestaan door jeugdvorstin Jessie Janssen. De receptie wordt gehouden op zondag 19 februari vanaf 15.11 tot 16.11 uur in Bokken- stal Wilhelmina in Swolgen. Jeugdtrio Veulen Jeugdprins Rens van Meijel) en jeugdprinses Anouk van de Ven) werden op zondag 5 februari tevoorschijn getoverd door Tita Tove naar. Hun adjudanten zijn Robin van de Ven en Anne Verdeuzeldonk en Thijs de Lloogh is de nar. Met hun leus, Mit Rens I, Anouk I en de raod van elf göt de Carnaval vanzelf, gaan ze er een spetterend feest van maken. Hun lijfspreuk is dan ook: Met Jeugdprins Rens en Jeugd prinses Anouk en de raad van Elf, gaat Carnaval vieren vanzelf!!! Ook zij hebben samen met miniplekskedrager Piet van Gerven hun receptie op zaterdag 25 februari 2006 te 19-41 uur in de Zandhoek. Foto: ANGY PhotoDesien. Anke Cuenen (26) stopt als nar van de Vöskes Pimp ow klömp en win! foto Hoedemaekers Van Huure Zegge G't Net Noeïts van Gehuurd Grote Markt Grote Markt Grote Markt Klokkenluider Uitmarkt Hulsman Podium t Upke Klokkenluider PAUZE Hulsman De Tijd Hulsman De Koets PAUZE t Upke De Tijd De Koets De Tijd PAUZE PAUZE SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN l Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 bij je Vastelaovend 'Betere plaats voor het Vossenmonument' Kapel Rats d'r NËve Noelt Tuus De Baetere Helft Kei d'r NËve Pretband Van Toete Noch Blaoze Tijd 20.10 Grote Markt Grote Markt Grote Markt Grote Markt Grote Markt Grote Markt 20.30 De Koets PAUZE de Tijd Podium PAUZE tUpke 21.15 PAUZE Koets PAUZE Hulsman De Tijd Uitmarkt 22.00 Podium Uitmarkt De Koets tUpke Klokkenluider PAUZE 22.45 Klokkenluider de Tijd tUpke Uitmarkt PAUZE Podium 23.30 Uitmarkt PAUZE Klokkenluider PAUZE Podium Hulsman 00.15 tUpke Podium Uitmarkt De Koets Hulsman Klokkenluider foto Hoedemaekers "Gek doen hoort functie"

Peel en Maas | 2006 | | pagina 22