Miljoenentekort multifunctioneel centrum "Disco goed voor de uitstraling van Venray" p0iTSregnr0epen' DeMKB ECHTE 122^^3 Herdenking neonazi's op begraafplaats mam fr^?ffZbT,sTm'zm $11,50 automatiseerder BASLER Bandoetere PIËLHAZEN UW GROTE voor dié specialist tegels, sanitair en tegelwerken! Rianne Spee maakt sieraden Honderdzevenentwintigste jaargang - week 7 - donderdag 16 februari 2006 En verder: Marjan Mulder beste ondernemer Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 18 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Oostrum blijft Sport 23-28 koploper Kerkelijke diensten 30 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Enkele gebruikers haken af De komst van het multifunc tioneel centrum is onzeker geworden nu het kampt met een miljoenentekort. Daarnaast zijn al enkele gebruikers afgehaakt. In janu ari zou het college een besluit nemen over de haalbaarheid van het nieuwe sport- en cul tuurgebouw aan de Zuidsingel waar tal van verenigingen en instanties onderdak zouden krijgen. Door de grote finan ciële tekorten hebben B en W de beslissing uitgesteld. Er dient eerst een diepgaand onderzoek te komen naar de oplossing van de gerezen pro blemen. In mei is de uitkomst bekend, maar het enthousias me bij de raadsleden is inmid dels flink bekoeld. Het nieuwe gebouw vergt een investering van 8 miljoen euro. De gemeente heeft momenteel slechts een dekking gevonden van 2,5 mil joen euro. Waardoor er een tekort is van 5,5 miljoen euro. Ook de exploitatie van het gebouw is niet sluitend. Er gaapt een gat van 500.000 euro per jaar. Bij de bere kening is de gemeente uitgegaan van de huurprijzen die de vereni gingen voor hun huidige onderko men betalen. Indien commerciële huurprijzen worden berekend, dan resteert nog een tekort van ruim drie ton. Maandagavond zijn de verenigin gen op de hoogte gesteld. Dinsdag werd de politiek in een extra bij eenkomst bijgepraat. Aanvankelijk zou dit in beslotenheid gebeuren, maar op verzoek van WD en Samenwerking werd de bijeen komst toch openbaar. Alleen 'ver gat' de gemeente de pers uit te nodigen. Medio 2005 presenteerde wethouder Emonts (PvdA) vol enthousiasme de plannen voor een multifunctioneel centrum op sportpark De Wieën. De komst van het nieuwe verzamelgebouw zou in één klap veel huisvestings problemen van verenigingen oplossen. Er kwam eerst een haal baarheidsonderzoek dat in januari zou zijn afgerond. Dit is nu met vier maanden uitgesteld. Aanvankelijk toonden vijftien gegadigen belangstelling voor een plek in het nieuwe gebouw, inclu sief de tweede sporthal die naast De Wetteling wordt gebouwd. Na het inventariseren van alle wensen van de toekomstige gebruikers bleek het gebouw een kwart kleiner te kunnen worden. De opzet is dat de verenigingen samen zoveel mogelijk gebruik maken van de ruimtes, zoals de horeca. Al snel kwamen de finan ciële perikelen aan het licht. Projectleider Ernst-Jan Meerbeek nam dinsdagavond alvast een voor schot op de oplossing van het mil joenentekort. De gemeenteraad krijgt het verzoek de budgetten voor de nieuwe sporthal (2 mil joen euro) en voor de renovatie van jongerencentrum Dingus (1,8 miljoen euro) over te hevelen naar het multifunctioneel centrum. Daardoor wordt het tekort van 5,5 miljoen euro verkleind tot 1,7 mil joen euro. "Daarnaast gaan we semi-commerciële partijen benade ren om samen het project finan cieel te dragen. We denken daarbij aan Wonen Venray, de politie en de zorgsector." Een oplossing voor het exploita tietekort is niet snel voorhanden. Het verhogen van de huur kan ver enigingen afschrikken en alsnog doen besluiten er vanaf te zien. Inmiddels zijn er al twee gegadi gen afgehaakt. Cesar Oefentherapie en het Lokaal Historisch Platform hebben zich teruggetrokken uit het project. Ook het Raayland College is deels afgehaakt. De school heeft alleen nog interesse in de nieuwe sport hal. Voor het gebruik van lesloka len heeft het Raayland College zijn oog laten vallen op het leegkomen de schoolgebouw van Gilde Opleidingen aan de Westsingel. Dit betekent een forse tegenvaller voor het project. Daarnaast zijn er twee muziek verenigingen die hun twijfels heb ben over de opzet. Harmonie Euterpe en muziek- en majoretten showkorps St. Petrus' Banden hechten sterk aan hun eigen iden titeit, vertelde Meerbeek. "Daarom hebben ze er moeite mee de ruim tes met anderen te delen. Deze twee verenigingen willen zo min mogelijk met de buren te maken hebben. Dit druist in tegen de visie van de gemeente en het doet afbreuk aan de opzet." De deelname St. Christoffel is ook onzeker geworden. De gym nastiekvereniging twijfelt nog en zegt een beter alternatief achter de hand te hebben. "Het is lastig om zo zaken te doen", verzuchtte Meerbeek die geen vrolijk verhaal kon vertellen. "Vooral het afhaken van het Raayland College betekent een flinke slok op een borrel." Het college kiest voor marktcon forme huurprijzen. Voor sommige verenigingen heeft dat weinig con sequenties. "Maar voor Euterpe en Petrus Banden betekent dit dat de huur wel vier of vijf keer over de kop gaat", aldus de projectleider, die er rekening mee houdt dat beide alsnog afhaken. "We gaan daarom diverse scenario's opzet ten." De nieuwe gemeenteraad zal wellicht in juni een besluit nemen. Stemmen is pimpen Je kon er op wachten: het werk woord pimpen heeft zijn intrede gedaan in Venray. Met dank aan prins Huub van de Piëlhaas, die voor de boerenbruiloft een ludie ke actie op touw heeft gezet: 'Pimp ow Klomp'. Huub is de Paul de Leeuw van Venray, want Paultje liet in zijn televisiepro gramma Mooi Weer de Leeuw regelmatig iemand pimpen, wat zoiets betekent als opleuken of versieren, vaak op een manier die te overdreven of kitcherig is. In Venray valt de man of vrouw met de mooiste of meest ludieke klom pen op carnavalsdinsdag in de prij zen. Ik denk dat klompenmaker Carel Jeuken in Leunen de komen de dagen heel wat bijzondere ver zoeken krijgt van mensen die een bijzondere afbeelding in hun klom pen willen laten slijpen. Lokale politici bijvoorbeeld, die hun par tij willen promoten, en op hun klompen aanvoelen dat het goed zieltjes winnen is onder het genot van een goed glas bier. Ik zie de slogans al voor me: 'Woningbouw in alle dorpen' en 'Kansen voor de jeugd' op de linkse klomp, en 'Inbreidingslocaties in het cen trum zoeken' en 'Voor een vitaal platteland' op de andere klomp. Ik zie Ike Busser samen met Bert Linskens op klompen dansen en later op de avond eikaars gele en rode klompen uitwisselen, Leo Heidens op groene CDA-klompen lokaal en actief schuifelen met Gerard Lemmens en Gerard Thijssen onder het genot van een advocaatje inventief in de polonai se lopen met Lowieke Kateman, voorop natuurlijk, als jeugdige ijst- trekker van Vóór Venray. 'Pimp ow Klomp' is dé kans voor de raadsleden en wethouders in spe om zich zonder angst te mengen onder de kiezers, van wie het merendeel pas na Aswoensdag gaat nadenken over de vraag op wie ze gaan stemmen. Keuze genoeg, ik ben benieuwd wie de beste Klompertje Klomp van Venray wordt. Maar als het een politicus is, dan breekt mijn klomp. Want humor en politiek, dat pimpt - het woord pimpen wordt tegenwoordig overal voor gebruikt- volgens mij niet zo goed. Hoe de gemeenteraad gepimpt gaat worden, en daarmee ook het college, is nog koffiedik kijken. Ik sluit verrassingen, gezien het grote aantal partijen, niet uit. Ik denk dan ook dat de raad met meer kleuren dan rood, groen, geel, koningsblauw en oranje wordt gepimpt. Maar hoe dan ook: ga pimpen! Of zullen we het voor de duidelijkheid toch maar stemmen blijven noemen? Hannes Zenith een meerwaarde, ook voor cafés in centrum De realisatie van megadisco- theek Zenith in Oostrum is een geweldige impuls voor Venray en voor het uitgaansle ven in de regio. En de cafés in het centrum van Venray pro fiteren van Zenith. Dat blijkt uit een rondgang langs een viertal cafés in Venray. 't Podium zegt het sinds de komst van Zenith zelfs druk ker te hebben dan voorheen, De Evenaar krijgt soms extra klanten en De Uitmarkt en Hulsman constateren dat het bezoekersaantal op peil blijft. Hebben cafés in het centrum van Venray er met Zenith een grote concurrent bij gekregen? Merken zij veel verschil in bezoe kersaantallen, en dus in omzet? En is de komst van Zenith een posi tieve ontwikkeling voor Venray? Met die drie vragen onder de arm maakte Peel en Maas een rondje door het uitgaansleven in Venray. Uit de antwoorden mag worden afgeleid dat de komst van Zenith de bedrijfsvoering van De Uitmarkt, Hulsman, 't Podium en De Evenaar niet onder druk heeft gezet. Café Hulsman en De Uitmarkt geven aan dat zij zich meer richten op oudere stamgas ten, dan de doelgroep 20-25 jari gen waar Zenith op mikt. Ook café De Evenaar heeft bezoekers uit een oudere doelgroep. "Wij moeten het vooral hebben van bezoekers rond de veertig jaar. Bovendien blijven verenigingen gewoon komen. Van een afname van het aantal bezoekers is dus geen sprake, integendeel." Wel laten ze doorschemeren dat ook hun gasten 's avonds laat nog wel eens na het bezoeken van de 'vaste' kroeg binnenlopen bij Zenith. Hoewel de woordvoer der van De Uitmarkt laat weten dat hij liever wat meer kléine horecazaken in het centrum van Venray had gewild, denkt hij wel dat Zenith een aanwinst is voor Venray. Ook café Hulsman en De Evenaar delen die mening: 'Het is een manier om Venray weer op de kaart te krijgen.' De woordvoerder van De Evenaar vertelt dat iedereen op zoek is naar een weg om met de komst van Zenith om te gaan. Hij heeft er in die zin zelfs profijt van dat bezoekers van Zenith de dis cotheek niet konden vinden, bij hem de weg kwamen vragen en er vervolgens ook eentje dronken. Hij vindt het goed dat de jeugd nu een plek heeft om bij elkaar te komen en dat er goed toezicht wordt gehouden. En het is ook goed dat deze plek niet in het centrum van Venray ligt. Dat zou namelijk alleen maar voor overlast zorgen. Bij 't Podium is het op vrijdag avond drukker dan voorheen. De woordvoerster weet ook precies hoe dat komt. "Bij De Steeg moch ten voorheen ook 16- en 17-jari- gen naar binnen, bij Zenith moet je minimaal 18 jaar zijn. Dat bete kent dat er voor de doelgroep 16- tot 18-jarigen een grote uitgaans gelegenheid is weggevallen. Maar zij willen wel graag op stap en De komst van Zenith heeft de bedrijfsvoering van De Uitmarkt, Hulsman, 't Podium en De Evenaar niet onder druk gezet. dus kiezen ze een nieuwe gele genheid. En dat merken wij goed. Op vrijdagavond is het opvallend drukker geworden. En dat juichen wij uiteraard toe. Nee, Zenith beschouwen wij dan ook niet als een concurrent. We vullen elkaar eerder aan dan dat we elkaar klan ten afpikken. Bovendien blijven doordeweeks ook de verenigin gen en de vaste gasten komen. En ik vind het goed voor de uitstra ling van de regio Venray dat er zo'n megadiscotheek bij is geko men. Dat geeft het uitgaansleven toch een extra uitstraling. En daar kunnen wij ook van profiteren." Zondag 26 en sfeer.' carnavals- Ons restaurant is met Carnaval Hotel Asteria Venray WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl AFBRAAKPRIJZEN CAR-CITY VENRAY i :ii IMU COLLECTIES VOOR HALVE PRIJZEN TOT 50% KORTING Voor meer informatie: uniirw.tapiltcentrum.nl if iY Julianasingel 7 Op zaterdag 4 maart trekt de neonazi-organisatie Blood Honour Nederland naar de Duitse militaire begraafplaats in Ysselsteyn. Ze willen de daar begraven SS-soldaten eren. De herdenking staat in het teken van 'respect, loyali teit en trouw aan de 31.000 helden'. De leden van Blood Honour maken in Ysselsteyn een tussen stop voor een 'heldenherden king'. Ze verzamelen zich om 14.30 uur op de parkeerplaats bij de begraafplaats. De dresscode is 'zwarte respectvolle kleding'. Ze zijn onderweg naar Antwerpen, waar ze 's avonds het concert voor neonazi's Nordland Vlaanderen bezoeken. De Antifascistische Aktie (AFA) uit Nijmegen wil op 4 maart een tegengeluid laten horen. De AFA heeft daarvoor politieke partijen, kerken, moskeeën en andere ver enigingen in Venray benaderd. "Wij hopen dat u onze mening deelt dat een openlijke verering van nazi-Duitsland en het natio- naal-socialisme in uw regio verre van wenselijk is", schrijft Paul Frederickx in een brief. De AFA hoopt een tegendemonstratie op touw te zetten. GROTE ZORGEN Burgemeester Waals maakt zich grote zorgen om de confrontatie. Volgende week woensdag heeft hij een extra driehoeksoverleg belegd met de officier van justitie en politie. Ook de marechaussee is daarvoor uitgenodigd. De mare chaussee is verantwoordelijk voor de openbare orde op de Duitse begraafplaats. De AFA wilde op 25 februari in Venray een demon stratie houden tegen de NVU die aan de raadsverkiezingen deel neemt. "Dat heb ik geweigerd omdat het dan carnavalszaterdag is", aldus Waals. "Ik heb ze gevraagd het een week uit te stel len." T.FFS VERDER OP PAGINA 3. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www. rongen vof.nl EN MAAS berden MAANDAG 27 FEBR. MAASHESEWEG 80a, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1