'Disco moet nog op gang komen' Keurmerk Taxi Geerets Glenn Cremers beste voorlezer PEEL EN MAAS Donderdag 16 februari 2006 - Pagina 13 Het oorspronkelijke 'Maria in de Nood' kapelletje is in de jaren 1963-1964 van de aardbodem verdwenen. Door de reconstruc tie van de provinciale weg moest het kapelletje wijken en ging een stuk geschiedenis in het niets op. Het enige wat is overgeble ven, zijn zwart-wit foto's uit die tijd. In 1978 is een geheel andere versie geplaatst. Er is toen geko zen voor een zogenaamde moderne versie van het Maria beeld. Wanssum kreeg een betonnen zuil met een nis en daarin een Mariabeeld (zie foto). De toenmalige burgemeester heeft in Kevelaer het Mariabeeld- je gekocht. Een paar weken later werd het beeldje gestolen en is het nooit meer teruggevonden. De voorbije jaren is regelmatig gesproken over het vervangen van het kapelletje. Kersten: "De dorpsbewoners vonden het jam mer dat de kapel weg moest. Vaak is gediscussieerd over hét kapelletje. Geholpen heeft het niet. De gemeente heeft beslo ten om de betonnen, moderne versie te realiseren en heeft een architectenbureau de opdracht tot uitvoer gegeven. In 1978 is deze variant geplaatst." Maar daar bleef het niet bij. Kersten: "Een aantal jaar geleden vestigde de Brabantse bakker Verdeuzeldonk zich in Wans sum. De bakker hoorde de verha len van de buurtbewoners over het kapelletje en oordeelde dat het complementair kon zijn aan de bakkerij. De bakker besloot zich ook te gaan inzetten voor een nieuw kapelletje in oude versie, zodat de beeld en sfeer bij de bakkerij passen." De gemeente kaart dit vanwe ge financiële redenen echter af. Het idee wordt wederom in de ijskast gezet. NIEUW ONTWERP Het verhaal krijgt een vervolg als de bakker en Kersten elkaar ontmoeten in 2004, als Kersten het onderhoud van hét Maria- beeldje doet. "We raakten snel in gesprek over de geschiedenis en gebeurtenissen van het Maria- Op initiatief van enkele omwo nenden en met medewerking van de stichting Kruisen en Kapellen wordt een plan gemaakt. Kersten maakt zelf een ontwerp voor het kapelletje. "Het wordt door de gemeente afgekeurd en ik krijg het advies om een professional in de arm te nemen. Ik dacht toen bij mezelf: 'Welke Wanssumse architect hebben we?' Met Theo Vissers, Wanssumse architect, ben ik gaan praten over het dorpsge- voel en ons kapelletje. Het resul taat is dat hij geheel kosteloos alles oppakte: van schetsteke- ning tot bouwaanvraag. Hopelijk krijgen we binnen twee weken goed nieuws over de bouwaan- vraag." SPONSORING In het 'Wanssums Nieuws' zul len de omwonenden op de hoog te worden gehouden van de voortgang van de activiteiten. "Op dit moment heeft de bakker al zijn steentje bijgedragen in de vorm van sponsoring van de antieke stenen. Dit gebeurt via zijn schoonbroers/aannemers Willy en Maarten Verberne. Het kapelletje zal worden afgesloten met een mooie poort van smeed werk. De architect heeft al toe gezegd dit te leveren. En op het kapelletje zal in een mooi letter type 'Maria in de Nood' komen te staan, ook hiervoor wil de architect zich sterk maken. Met selaars en andere handige vrijwil ligers sponsoren in de vorm van helpende handen. Iedere bijdra ge en inzet is welkom. Hopelijk kunnen we na de zomer ons kapelletje 'Maria in de Nood' her nieuwd openen." Kaartverkoop al gestart De kermis in Meerlo mag dit jaar een zanger van for maat begroeten: Jan Smit. De populaire zanger uit Volen- dam treedt op dinsdagavond 30 mei op in de grote feest tent op het parkeerterrein van sport- en feestzalencom- plex 't Brugeind in Meerlo. "Jan is natuurlijk een van de topartiesten van dit moment in Nederland. Hij was die avond nog vrij en wilde graag naar Meerlo komen voor een optreden", zegt Twan Kleeven van 't Brugeind enthousiast. "We konden ook Grad Damen of Jannes naar Meerlo laten komen, maar Jan Smit is toch nog net iets populairder." Jan Smit is in Nederland en vooral ook Duitsland enorm pop ulair. Vooral 2005 was voor de zanger een uiterst succesvol jaar. De inmiddels 20- jarige Volen- dammer brak heel wat records met zijn album JanSmit.com. Zijn nummers 'Vrienden Voor Het Leven' en 'Laura' eindigden hoog in de eindejaarslijstjes voor sing les. Op 15 oktober kreeg hij plati na voor de verkoop van 80.000 albums. Inmiddels zijn we vier maanden verder en is dubbelpla- tina een feit. Voorwaar geen alle daags gegeven meer momenteel in platenland. Daarnaast trok hij avond aan avond volle zalen bij zijn vele optredens in het land. Bovendien werd zijn reallifesoap 'Gewoon Jan Smit' bekroond met een Gou den Televizierring. Jan had dus bepaald niet te klagen. Met de nominatie voor een Edi son Award als beste zanger natio naal 2005 voor zijn album JanS- mit.com komt er naast commercieel succes bij het publiek nu ook erkenning door de muziekindustrie voor het muzikale vakmanschap van Jan. Op 15 maart 2006 zal de jury van de Edisonstichting haar oordeel bekend maken. Tot die tijd geniet Jan al van de nominatie, die hij zelf terecht als een grote eer ervaart. Op 24 februari zal Jan's nieuwe single met de titel 'Hoe Kan Ik Van Je Dromen' gaan verschij nen. Als extra bonus tracks, krij gen de fans daarbij een paar nog altijd briljante songs van The Cats. Deze vertolkte Jan samen met de Tribute To The Cats Band live tijdens een show in zijn woonplaats. De fans worden dus getrakteerd op Volendam op haar best! CRIST COPPENS In het voorprogramma van Jan Smit treedt Crist Coppens op. Coppens is geboren in Brabant maar al vijftien jaar woonachtig in Horst. Hij zit inmiddels al zo'n twintig jaar in de muziek. Zijn repertoire bestaat merendeels uit covers van Nederlandstalige zan gers. Van Dennie Christiaan, André Hazes tot Frans Bauer en Jan Smit. In het voorjaar van 2006 komt zijn zesde cd uit, waarop zowel bekende als eigen nummers staan. Het afgelopen jaar mocht hij het kampioens nummer van PSV maken en zin gen tijdens de grote huldiging van de Eindhovense ploeg. Zijn motto luidt: 'feest is een feest als de zingende slager is geweest'. Kaartjes voor het optreden van Jan Smit kosten in de voorver koop 15 euro en aan de kassa 17.50 euro en zijn te koop bij 't Brugeind. Het kermisprogramma: vrijdag 26 mei Jeopardy, zaterdag 27 mei Lijn7, zondag 28 mei Jelly Goose, B. Dazzeld, De Zingende Fresia's, maandag 29 mei No Limit, dins dag 30 mei Jan Smit en Crist Cop pens. De tieners in de regio Meerlo hebben de weg naar de disco in sport- en feestzalencomplex 't Bmgeind nog niet echt gevonden. De afgelopen twee edities werden redelijk maar niet druk bezocht, vertelt initiatiefnemer Twan Klee ven van sport- en feestzalencom plex 't Brugeind. "Vooral de oude re jeugd boven de zestien jaar laat het tot nu toe afweten. Maar wel licht dat de disco na de carnaval beter op gang komt." De alcoholvrije disco voor jon geren in de leeftijd van twaalf tot zestien jaar draait daarentegen wél op volle toeren. "Die avonden worden door zo'n zestig jongeren uit de regio bezocht. Maar ik hoop dat ook dat aantal in de toe komst nog gaat groeien, want de reacties zijn erg goed." De volgen de tienerdisco's vinden plaats op zaterdag 4 en 18 maart. Aan het begin van de avond, van 19.00 tot 21.30 uur, komt de jeugd van twaalf tot zestien jaar aan bod. Er wordt dan geen alco hol geschonken. Vanaf 21.30 uur komt de 'oudere jeugd' aan de beurt, 't Brugeind tovert de grote zaal -die plaats biedt aan zeshon derd jongeren- om tot disco. Ze maakt daarbij gebruik van de drive-in-discoshow The M-team uit Wanssum met dj Tom en een lichtshow, 't Brugeind mikt op de jeugd uit Meerlo-Wanssum uit omgeving. De entreeprijs voor de alcoholvrije disco is één euro, voor de gewone disco twee euro. Taxi- en Touringcar Geerets BV uit Wanssum heeft onlangs het Keurmerk Taxibedrijf behaald. Met dit certificaat kan Taxi Gee rets aantonen dat het bedrijf de begrippen veiligheid, comfort en kwaliteit hoog in het vaandel heeft staan. In Noord-Limburg is Taxi Geerets momenteel het eer ste gekwalificeerde taxibedrijf. Diverse belangengroepen zoals ANWB, 3VO, Inspectie Verkeer en Waterstaat, CNC en Koninklijk Nederlands Vervoer hebben een bijdrage geleverd aan de opzet van dit kwaliteitslabel Keurmerk Taxibedrijf. Ieder jaar wordt door de KIWA gecontroleerd of Taxi Geerets nog steeds aan de hoge kwaliteitseisen voldoet. Sinds 1928 is Taxi Geerets een begrip in Noord-Limburg. Vanuit de standplaats Wanssum verzorgt het bedrijf dagelijks het person envervoer binnen de regio, maar ook ver daarbuiten. Na de overna me van Taxi Jac. De Leeuw uit Ospel, mag Taxi Geerets zich in één klap rekenen tot de grootste vervoerders in de regio. Met zo 'n honderdtachtig personeelsleden, honderdenvier taxi's en vijftien touringcars beslaat Taxi Geerets een zeer breed werkgebied, van Nederweert/Weert, Meijel en Venlo tot Sevenum, Horst a/d Maas, Venray en Boxmeer. Taxi Geerets is actief op zowel het gebied van ziekenvervoer, collec tief vervoer als op het gebied van leerlingenvervoer en zakelijk ver voer. Wanssumse Rianne Spee maakt sieraden heb ik eerst een ketting gemaakt, daarna een armbandje en vervol gens steeds meer. Eerst alleen voor mezelf, maar later ook voor anderen." Want vrienden en bekenden die lucht kregen van haar hobby, wisten haar snel te vinden: "Vaak is het zo dat men sen kleren hebben gekocht en er dan iets passends bij zoeken. Ik laat hun dan zien wat de mogelijk heden zijn. In onderling overleg komen we er meestal vlot uit. Daarna probeer ik het dan zo snel mogelijk te maken. Ik zit geen dagen aan een stuk aan iets te werken. In principe ben ik een uur of drie met een sieraad bezig." Ze mag dan nog niet zo heel lang bezig zijn, Rianne heeft inmiddels wel een indrukwekken de hoeveelheid materialen verza meld. Kralen, veters, ringetjes, hangers, sluitingen en noem maar op in allerlei soorten, maten en kleuren. Voeg daar nog een hele set met allerlei tangetjes aan toe en je beseft dat dit niet zomaar een bevlieging is. Tot een eigen atelier heeft dit alles voorlopig nog niet geleid: Rianne werkt gewoon thuis aan de keukentafel. Bij het vervaardigen van de sie raden gebruikt ze soms wel hob byboekjes met voorbeelden, maar meestal gaat ze gewoon op haar eigen gevoel af: "Dat vind ik het leuke, dat je er je eigen creativi teit in kwijt kunt. Het is natuurlijk ook een uitdaging om aan te voe len wat mensen willen en dat ver volgens te realiseren." WORKSHOPS Zoals het maken van de sie raden haar min of meer toevallig overkwam, zo is het ook gegaan Plan voor zorgplein In sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo vindt op dinsdag 21 februari een informa tiebijeenkomst plaats. Onderwerp van deze informatiebijeenkomst is de invulling van het terrein rond om sporthal 't Brugeind (ook bekend als Burgveld III). Woning bouwvereniging Wonen Venray heeft, mede op verzoek van de gemeente Meerlo-Wanssum, ideeën uitgewerkt om in het gebied meerdere voorzieningen (brede school, medisch centrum, groepswoningen en woningen voor ouderen) samen te brengen op een zogeheten zorgplein. In de brede school krijgen enkele instel lingen een plek, zoals kinderdag verblijf, peuterspeelzaal, biblio theek, basisschool en consultatiebureau. In het plan wordt de brede school gecombi neerd met een medisch centrum waar huisarts, apotheek en fysio therapeut en wellicht een psycho- logenpraktijk zitten, een woon zorgcomplex en seniorenappartementen. Het gaat om vier groepswoningen voor 24 senioren die bijvoorbeeld zorg nodig hebben omdat ze dement zijn en vijftien tot twintig apparte menten met een gemeenschappe lijke ruimte voor senioren die weinig of geen zorg nodig heb ben. In het midden van het zorg plein moet een parkeerterrein komen. De informatiebijeen komst begint om 20.00 uur in 't Brugeind. Rianne Spee: "Het is natuur lijk ook een uitdaging om aan te voelen wat mensen willen en dat vervolgens te realiseren. met het organiseren van works hops en kinderfeestjes. Geen vooropgezet plan met de bedoe ling er veel geld aan te verdienen, maar gewoon omdat het leuk is en mensen er naar vroegen. Eind vorig jaar plaatste ze een berichtje in het dorpsblad en inmiddels heeft ze haar eerste workshop - in Wellerlooi - achter de rug. Hoe gaat zo'n workshop in z'n werk? "Van tevoren krijgen de deelne mers een mapje met foto's van sie raden. Ze zoeken uit wat ze wil len maken en in welke kleur. Ik ga de materialen kopen en neem ze mee op de dag van de works hop. Dan verdeel ik de spullen, zodat iedereen kan beginnen. Ik help de deelnemers op gang, loop rond en begeleid ze bij het maken van de sieraden. Een workshop duurt twee a drie uur. Dat is een beetje afhankelijk van wat men wil maken en verder ook van de vaardigheid van de deelnemers. Om iedereen de aandacht te kun nen geven die hij verdient, heb ik wel besloten om per workshop met niet meer dan vijf deelnemers te werken." Haar eerste workshop is Rianne goed bevallen: "Van tevoren was het natuurlijk best spannend, omdat het de eerste keer was. Maar het is allemaal heel goed verlopen. Ik vond het zelf heel leuk. De deelnemers blijkbaar ook, want er waren er meteen een paar die een nieuwe afspraak wilden maken." Bij de mogelijkheid om van haar hobby haar beroep te maken, heeft Rianne nog niet al te lang stilgestaan: "Nee, ik ben in feite net begonnen. Ik wil eerst eens afwachten of er eigenlijk wel belangstelling voor is. Nu is het nog allemaal heel goed te combi neren met mijn werk. Mocht ik ooit voor de keuze tussen werk en hobby komen te staan, dan zien we dan wel weer verder." Wie belangstelling heeft voor de sieraden, workshops of kinder feestjes van Rianne Spee, kan tele fonisch contact met haar opne men: 0478-531951. Giant Tribute in Horst Twee weken geleden is de voorverkoop van de Giant Tribu te, die plaatsvindt op 8 april in de Mèrthal te Horst, voortvarend van start gegaan. Gunz 'N Rozes uit Zuid-Limburg is een van de optre dende bands. Megahits als Sweet Child O' Mine, November Rain en Paradise City worden nauwkeu rig nagespeeld en de show mag op z'n zachts gezegd spectaculair genoemd worden. Het program ma van de Giant Tribute in de Merthal in Horst wordt compleet gemaakt door twee andere tribu- tebands: van U2 en The Rolling Stones. Deze bands worden in de komende weken in de spotlights gezet. Kaarten voor dit evene ment zijn te verkrijgen a 16 euro in de voorverkoop bij Mikroshop en Stervideotheek in Horst, Music Store Deurne en Hans van Bree Venray. Meer informatie via www.profmevents.com, en www. gianttributenl Kettingen, broches, sierrie- men, oorbellen, ringen, sleu telhangers, armbanden: je kunt het zo gek niet bedenken of Rianne Spee uit Wanssum maakt het wel. Denk niet dat ze daarvoor een kunstzinnige opleiding aan een of ander gerenommeerd instituut heeft gevolgd. Of dat ze er een rijk belegde boterham mee ver dient. Nee, ze is nog maar nau welijks een jaar bezig. Een uit de hand gelopen hobby is mis schien de beste beschrijving. Maar wel een hobby waar ze komende tijd meer mee aan de weg wil gaan timmeren. Bijvoorbeeld door het geven van workshops en het organi seren van kinderfeestjes. Reden genoeg voor een gesprek over haar bezigheden. Creatief bezig zijn heeft er bij de geboren en getogen Wanssum se Rianne Spee (27) al van jongs af aan ingezeten, zegt ze zelf: "Zo lang ik me kan herinneren, heb ik altijd gefröbeld. Kaarten maken, bloemschikken, dat soort dingen. Bloemschikken doe ik trouwens nog steeds. Dat altijd maar bezig zijn is een familietrekje. Vooral in de familie van mijn vaders kant zijn ze allemaal handig." Toch besloot ze na haar middelbare school (MAVO, HAVO) niet tot het volgen van een artistieke opleiding. Integendeel, ze werd geschoold tot sociaal pedagogisch werker. Als groepsbegeleidster van de crisisopvang en persoon lijk begeleidster werkt ze nu al zeven jaar met verstandelijk gehandicapte kinderen in 't Raay- ke in Tienray. Het vervaardigen van sieraden is min of meer uit de lucht komen vallen, aldus Rianne: "Ongeveer een jaar geleden ben ik bij toeval met iemand meegegaan naar een kralenwinkeltje. Daar kocht ik wat kralen en sluitingen. Thuis Glenn Cremers uit Wanssum is vrijdag winnaar geworden van de lokale finale van de Nationale Voorleeswedstrijd. De Nationale Voorleeswedstrijd is een landelijk evenement dat dit jaar voor de dertiende keer wordt georgani seerd door de openbare bibliothe ken in samenwerking met de Stichting Lezen. De deelnemers in Meerlo-Wanssum waren Willem Hermans (St. Willibrordus, Geijsteren), Viviane Mooren (Megelsheim, Meerlo), Jimmy Lucassen (St. Anna, Blitterswij- ck), Sharon Martens (Maria, Tien ray) en Glenn Cremers (De Pedde- poel, Wanssum). Van deze vijf kandidaten gaat echter alleen de winnaar, Glenn Cremers dus, ver der naar de volgende ronde in Venlo op 11 maart. Dan strijden twaalf kandidaten uit de regio Noord-Limburg om een plek in de provinciale finale op 10 april in Roermond. De winnaar van deze wedstrijd in Roermond vertegen woordigt Limburg in de landelijke finale en maakt kans op de titel voorleeskampioen 2006. De eerste steen van de nieu we kapel 'Maria in de Nood' in Wanssum moet nog wor den gelegd, maar als het aan Gerrit Kersten van de Stich ting Kruisen en Kapellen ligt, duurt dit niet meer lang. Ker sten en bakker Verdeuzel donk hebben al de eerste aanzet gegeven. En steeds meer enthousiastelingen staan nu op om na jaren een nieuw kapelletje te verwezen lijken. beeldje en het verloren kapelle tje. De eindconclusie van het gesprek is: dan doen we het toch gewoon zelf." Jan Smit topartiest kermis Meerlo Meerlo-Wanssum Genieten van uit de hand gelopen hobby Wanssum krijgt kapelletje 'Maria (de) Nood' terug in

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13