7 MAART 2006 "Daniela heeft een echt PvdA-hart" Raadsgriffier kandidaat Pvda 11 Meerlo-Wanssum heeft geen eigen smoel11 Peel en Maas verkiezingsenquête €19, X Service rubriek PEEL EN MAAS Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Marcel de Groot gelooft in nieuwe lijsttrekker Daniela Jilesen (28) komt uit een rood nest, kan zich helemaal vinden in de ideeën en standpunten van de Partij van de Arbeid. De in Tienray woonachtige lijsttrekker van de PvdA in de gemeente Meer- lo-Wanssum kijkt uit naar de verkiezingen op dinsdag 7 maart. "We hebben nu één zetel, maar hopen de komen de raadsperiode minimaal twee zetels in de wacht te sle pen en in de coalitie te komen. Het is hoog tijd dat er een meer linkse wind door de gemeente gaat waaien." Marcel de Groot (57), de huidi ge fractieleider van de Partij van de Arbeid, heeft veel vertrouwen in de nieuwe partijleider. Na zeventien jaar in de raad gezeten te hebben, vindt het Meerlose raadslid het hoog tijd om plaats te maken voor nieuwe mensen. De Groot is al jaren hét gezicht van de partij. Hij begon zijn politieke loopbaan echter als raadslid van de Progressieve Kombinatie (PK). Na een meningsverschil met PK- wethouder Leo Beterams over de koers van de partij, richtte hij samen met onder meer Dickie Minken-Jansen een eigen PvdA- afdeling in Meerlo-Wanssum op. Hij zat twee periodes als raadslid van de PvdA in de gemeenteraad. "Het is mooi geweest. Je moet voorkomen dat je in herhaling gaat vallen en dat mensen op je uitgekeken raken. Ik heb veel ver trouwen in Daniela. Ik weet dat ze een echt PvdA- hart heeft en zich goed heeft voorbereid op haar nieuwe taak. Maar ik zal op de achtergrond actief blijven bin nen de partij. Als Daniela raad nodig heeft, dan kan ze altijd op me rekenen." Daniela Jilesen woont nu ruim twee jaar in de gemeente Meerlo- Wanssum. Ze is geboren en geto gen in Duitsland, heeft een Duitse moeder en een Nederlandse vader. Een vader die beroepsmili tair is, en tegenwoordig werk zaam is op De Peel in Vredepeel. Na omzwervingen door het land, besloten Daniela Jilesen en haar partner Rob Reijnders, de num mer drie op de kandidatenlijst van de Partij van de Arbeid, ruim twee jaar geleden om hun huurwoning in Eindhoven vaarwel te zeggen en een huis in Tienray te kopen. "We hebben drie kinderen en wil den wat dichter bij onze ouders gaan wonen. Rob komt oorspron kelijk uit Ysselsteyn en ook hij wilde graag terug naar de regio. Verder vonden we het belangrijk dat onze kinderen op het platte land opgroeiden, en niet in de grote stad." Na haar draai in Tienray gevon den te hebben, besloot ze zich aan te melden als lid van de Partij van de Arbeid. In de afgelopen maanden volgde ze de interne opleiding van die partij, als voor bereiding op haar politieke loop baan als raadslid en politiek leider van de afdeling Meerlo-Wanssum van de Partij van de Arbeid. Ook deed ze de afgelopen tijd al de nodige ervaring op als lid van de commissies Burgers en Ruimte. "Ik zie het als een enorme uitda ging", vertelt Jilesen. "Natuurlijk moet ik nog veel leren, maar gelukkig hebben we binnen de partij genoeg ervaring. Ik kan altijd terugvallen op ervaren men sen als Marcel de Groot en Dickie Minken-Jansen, die voor de Partij van de Arbeid jarenlang in de raad zat en nu actief is in Provinciale Staten." POSITIEF Daniela Jilesen gaat er net als Marcel de Groot van uit dat de Partij van de Arbeid op 7 maart goed uit de verf komt. "De onvre de in Nederland is groot", zegt Daniela Jilesen. "Veel burgers kun nen zich helemaal niet vinden in het beleid van de huidige rege ring. En terecht, vind ik, want er is te weinig oog voor de sociaal zwakkeren in de samenleving en daar wil de Partij van de Arbeid graag wat aan doen. Ik reken er eigenlijk op dat wij als lokale afde ling op het succes van de landelij ke Partij van de Arbeid kunnen meeliften. Twee zetels zou een mooie uitslag voor ons zijn. Wij willen graag in de coalitie komen, zodat we ook echt wat voor de mensen in Meerlo-Wanssum kun nen betekenen." Zelf heeft ze (nog) geen ambitie om wethouder te worden. "Maar dat hoeft ook niet", legt Marcel de Groot uit. "Want een wethouder kan ook van buiten de gemeente komen. De Partij van de Arbeid heeft genoeg geschikte wethou derskandidaten in de regio. Dat is geen enkel probleem, mocht het zover komen. Maar we wachten eerst maar eens de uitslag van de verkiezingen af." SOCIAAL Jilesen karakteriseert zichzelf als sociaal en betrokken. "Dat heb ik van huis uit meegekregen. Mijn opa was een echte 'rooie' rakker, een socialist die altijd opkwam voor de sociaal zwakkeren. Ikzelf heb vroeger wel eens GroenLinks gestemd, maar ik ben toch wat linkser georiënteerd. Ik voel me beter thuis bij de Partij van de Arbeid. Dat is tenminste een partij die zich inzet voor een betere samenleving voor iedereen, en vooral oog heeft voor de minder bedeelden." De Tienrayse, die jaren geleden haar studie podotherapie afbrak en ook de lerarenopleiding niet afmaakte omdat ze zwanger raak te, hoopt het raadswerk in de toe komst te kunnen combineren met de studie HBO-verpleegkunde. "Ik sta ingeschreven bij de particulie re thuiszorg, maar ben nu toch vooral huismoeder. Rob en ik hebben drie kinderen, en dat is natuurlijk al druk. De komende tijd wil ik me richten op de kinde ren en de plaatselijke politiek, maar ik ben zeker van plan om die studie op te pakken." In Tienray raakt ze ook steeds meer en meer bekend. "We wonen hier nu ruim twee jaar met erg veel plezier en beginnen steeds meer ingeburgerd te raken. Ik ben lid geworden van de carna valsvereniging en was betrokken bij de oprichting van de dorps raad. Maar daar ben ik mee gestopt omdat ik me volledig wilde richten op de Partij van de Arbeid. Maar ik ben hier niet opgegroeid, nee. Daarom vind ik het ook belangrijk dat mensen op een partij stemmen vanwege de inhoud, en niet omdat ze toevallig iemand op de lijst kennen." Daniela Jilesen en Marcel de Groot: "Minimaal twee zetels en een plek in de coalitie. Richard van der Weegen, raadsgriffier van de gemeente Meerlo-Wanssum en waarne mend griffier in Sevenum, heeft zich kandidaat gesteld voor de Partij van de Arbeid in de gemeente Horst aan de Maas. De sinds een paar jaar in Grubbenvorst woonachtige Van der Weegen staat op plaats nummer vier van de kandidatenlijst. Richard van der Weegen (37) is een kandidaat die alle ins en outs van de lokale politiek kent. Maar wat als hij gekozen wordt? Kan de Grubbenvorstenaar zijn functie als raadsgriffier dan nog wel com bineren met het raadswerk? En bijten de twee functies elkaar niet? Van der Weegen heeft natuur lijk ook nagedacht over die vra gen. "In de gemeentewet is uiter aard bepaald dat je geen raadslid kunt zijn in de gemeente waar je ook griffier bent. Dat zijn zoge naamde onverenigbare functies. Dat zou ook wel lastig zijn. Want op welke stoel moet je dan letter lijk en figuurlijk gaan zitten?" Mocht hij gekozen worden als raadslid, dan moet hij echter wel extra alert zijn bij de behandeling van dossiers die zowel op Meerlo- Wanssum als Horst aan de Maas betrekking hebben. "Om iedere schijn van belangenverstrengeling te voorkomen", aldus Van der Weegen. Hij vertelt zeker de ambitie te hebben om in de raad te komen. "Ik ga niet voor niets op de lijst staan. Juist door mijn baan als griffier ben ik me de afgelopen jaren meer gaan inte resseren voor de politiek en de dynamiek van het politieke pro ces. Daarbij draait het om wen sen, verwachtingen, eisen en belevingen. Een ingewikkeld pro ces waarbij gezocht wordt naar overeenstemming. Ik ben politiek weer leuk gaan vinden." p weg naar Speerpunten PvdA: 1) Betaalbare starterswoningen, meer seniorenwoningen en een verhoging van het aantal huur woningen in onze gemeente 2) Beter beleid voor jongeren: goede uitvoerbare ideeën van jongeren zullen worden gemoti veerd en opgepakt 3) Beter beleid voor ouderen: we zullen ons informeren over de woonwensen van ouderen, maar vooralook rekening hou den met de toekomstige behoef ten. 4) Betere maatschappelijke ondersteuning via de nieuwe wet WMO: de zorggebruiker moet centraal staan. 5) Ondersteuning van dorpsra den: meer eigen bevoegdheden en een eigen budget. De stemmen geteld De gemeente houdt na de pre sentatie van de verkiezingsuitslag op dinsdagavond 7 maart een slot debat met de lijsttrekkers van de vijf politieke partij in Meerlo- Wanssum. Onder leiding van de Meerlose journalist René Poels gaan de lijsttrekkers van CDA, PK Meerlo-Wanssum, GP'94, WD en PvdA met elkaar in debat over de uitslag, de vorming van de coalitie etc. De verkiezingsavond draagt de naam 'De stemmen geteld!' en begint om 21.00 uur in de raad zaal van het gemeentehuis. Naast de vertegenwoordigers van de vijf politieke partijen in Meerlo-Wans sum (CDA, PK Meerlo-Wanssum, GP'94, PvdA en WD) zijn ook andere belangstellenden van harte welkom in het gemeente huis. Het programma: 21.00 uur: aanvang in raadzaal 21.45 uur: presentatie uitslag 22.15 uur: slotdebat onder lei ding van debatleider René Poels 23.15 uur: einde. e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl Partij van de Arbeid kraakt huidige coalitie 'Terug naar de burgers': zo luidt het motto van het ver kiezingsprogramma van de Partij van de Arbeid in de gemeente Meerlo-Wanssum. "Het motto wijst op het vaste voornemen van de PvdA om de politieke inhoud van het bestuur van de gemeente mét en voor de burgers in te vul len", legt scheidend fractie voorzitter en raadslid Marcel de Groot uit. "De afgelopen vier jaar zijn de ontwikkelin gen in onze gemeente bepaald door bureaucratische en amb telijke regels. De PvdA wil het roer omgooien! De gemeente Meerlo-Wanssum is namelijk van de burgers en niet van de bureaucraten." Als de Meerlonaar terugblikt op de afgelopen vier raadsjaren, dan wordt hij niet al te vrolijk. Natuurlijk, er zijn positieve pun ten te noemen, zoals de goede financiële positie van de gemeen te Meerlo-Wanssum, de verlaging van de belastingdruk, de tevre denheid van de burgers over de dienstverlening van de gemeente Meerlo-Wanssum en het prima sociale beleid, maar Marcel de Groot wil ook wijzen op de ande re kant van de medaille. "Het lijst je met minpunten is veel langer. De actuele bestemmingsplannen zijn verouderd, er is een groot gebrek aan huurwoningen, de communicatie vanuit de gemeen te naar de burgers toe laat te wen sen over en er wordt bijvoorbeeld niets gedaan aan toerisme en recreatie. Dit speerpunt is bij deze coalitie onzichtbaar geble ven." Hij vindt verder dat de gemeen te Meerlo-Wanssum 'geen eigen smoel heeft'. "Burgers moeten trots kunnen zijn op hun gemeen te. Ze willen zien dat de gemeen te er mooi uitziet en bijvoorbeeld aandacht besteedt aan groen en fietspaden. Onze gemeente doet nooit mee aan acties als 'de groen ste gemeente van Nederland' of 'de duurzaamste gemeente van Nederland'. Deze coalitie straalt te weinig ambitie uit, en dat willen wij veranderen. Het is hoog tijd dat er een andere wind gaat waai en." Hij vindt het om die reden ook onbegrijpelijk dat het CDA weer kiest voor Jac Derikx als lijsttrek ker én wethouderskandidaat. "Dit was in mijn ogen een uitstekend moment geweest voor het CDA om met een nieuwe wethouder te komen. Jac is een aardige man, maar een zwakke wethouder. Ik heb de PK zelfs al uitgedaagd om in de nieuwe coalitie de porte feuille grondgebiedzaken op zich te nemen. Dat is een zware taak, maar de kwestie Beemdweg-Post- baan heeft wel uitgewezen dat Derikx totaal niet geschikt is als wethouder. Met deze wethouder schiet het echt niet op met woningbouw in de gemeente Meerlo-Wanssum. Maar goed: ik heb sowieso niet veel op met het CDA. Het CDA zegt een gezins partij te zijn, maar dan wel een gezinspartij voor mensen met een goedgevulde portemonnee. Het zou goed zijn als het CDA in de gemeente Meerlo-Wanssum eens in de oppositie komt. Wij zien een linkse coalitie met PK en GP bijvoorbeeld wel zitten." COALITIE Daniela Jilesen is het helemaal eens met De Groot. Zij wil zich samen met haar partijgenoten vooral inzetten voor het verbete ren van de relatie tussen de gemeente en de burgers. "We wil len de gemeente teruggeven aan de burgers. Dorpsraden krijgen bijvoorbeeld een eigen budget om initiatieven te ondernemen en te bekostigen. We zullen via de website van de gemeente referen da organiseren en denktanks instellen, waarin burgers van het begin af aan mee kunnen denken bij beleidsontwikkelingen. En samen met burgers en bedrijfsle ven willen we nieuwe impulsen geven aan het toeristisch-recre- atieve karakter van onze gemeen te. Dat afwachtende zijn we beu, we moeten naar de burgers toe." De Partij van de Arbeid was ook niet verrast dat het havenproject Het Nieuwe Wanssum, dat bestaat uit uitbreiding van de haven, bouw van nieuwe woningen rondom de jachthaven en de aan leg van een rondweg, in de ijskast is komen te staan. "Wij riepen in de raad het college en de coalitie al lang op om Het Nieuwe Wans sum definitief af te blazen en samen met de burgers van Wans sum een mooi gelegen en rustieke kern te maken. Er was gewoon geen draagvlak en geen geld voor het plan", zegt Marcel de Groot." Als je nu van Geijsteren naar Wanssum rijdt, lijkt het wel of je de haven van Rotterdam nadert! Ik heb ook een hard hoofd in het plan van de provinciale CDA om de Maas veiliger te maken en geloof nooit dat de provincie en het Rijk de rondweg, inclusief een brug over de Maas, zullen betalen. Nee, ik geloof niet zo in sprook jes. Mocht die oude Maasarm toch tot leven worden geroepen als overloopgeul bij hoog water, wat de PvdA op zich een prima plan vindt, dan zullen we de conse quenties daarvan goed in het oog moeten houden." BREDE SCHOTEN De Partij van de Arbeid vindt de realisatie van de brede scholen, een samenwerking van basis school, kinderopvang, peuter speelzaal, jeugdgezondheidszorg en bibliotheek, belangrijk voor het behoud van de leefbaarheid in de dorpen. "Wij beschouwen de brede school als een typisch PvdA-initiatief dat - na enige aarze ling- door de andere partijen in de raad is ondersteund", legt Daniel Jilesen uit. "In de komende jaren zullen wij de brede scholen stimu leren om hun deuren open te heb ben van 7.30 uur tot 18.30 uur, zodat ouders ervan overtuigd zijn dat hun kinderen overdag in goede handen zijn." De PvdA wil verder bevorderen dat er ruimte komt voor 'bewegingsprojecten' na schooltijd, met het oog op de bestrijding van de toename van overgewicht bij de jeugd. LIJST De kandidatenlijst van de Partij van de Arbeid is op het laatste moment veranderd. "Helaas wel", vindt Daniela Jilesen. "We hebben met Nicoline Deen en Peter Deen twee belangrijke kandidaten ver loren. Erg jammer, maar zij gaan verhuizen naar Amerika vanwege het werk van Peter." Opvallend is wel de naam van Sylvia Gielens op de lijst. Gielens stapte in febru ari 2004 op als raadslid van GP'94. De Tienrayse was 21 maanden raadslid. Ze stond bij de verkiezin gen op 6 maart 2002 derde op de kieslijst van de GP, maar schoof door toen de partij twee zetels behaalde en Arnold Holl wethou der werd. Nu staat ze plotseling op de zesde plaats van de kandida tenlijst van de Partij van de Arbeid, na ook gesprekken gevoerd te hebben met de PK. Daniela Jilesen uit Tienray is lijst trekker, Dickie Minken-Jansen uit Wanssum bezet plaats twee, Rob Reijnders uit Tienray plaats drie en Ben Minken uit Wanssum plek vier. De vijfde plaats is voor Henny Jenner uit Blitterswijck, de zesde voor Sylvia Gielens uit Tien ray en de zevende plaats wordt ingenomen door Marcel de Groot uit Meerlo. Net als bij de voorgaande gemeenteraadsverkiezingen houdt Peel en Maas ook dit jaar weer een verkiezingsen quête. Nieuw is echter dat deze verkiezingsenquête via internet zal worden afgeno men en, dat sinds vandaag, ook inwoners uit Meerlo- Wanssum de enquête kunnen invullen. Op de site www.pee- lenmaasonline.nl vindt u deze enquête terug. Met deze verkiezingsenquête wil de redactie van Peel en Maas inzicht krijgen in wat er leeft onder de inwoners van Venray en van Meerlo-Wanssum. In de Venrayse enquête komen tal van actuele zaken aan de orde zoals veiligheid, St. Annaterrein en cir cuit De Peel. De inwoners van Meerlo-Wanssum kunnen hun mening geven over de haven, het klooster in Tienray en andere zaken. Sommige vragen kunt u eenvoudig met ja of nee beant woorden, terwijl andere vragen toegelicht moeten worden. Ook wordt naar uw politieke voor keur gevraagd. Aan het eind van de enquête vragen wij u nog enkele per soonlijke gegevens. De enquête is echter volledig anoniem. De gegevens die u invult zullen dan ook uitsluitend voor deze enquê te gebruikt worden. U kunt deze enquête overigens slechts een keer invullen. De enquête loopt tot en met donderdag 23 februari. Vanaf donderdag 2 maart kunt u op deze site en in Peel en Maas de resultaten van de enquête verne men. 50 Naam: J Donderdag 16 februari 2006 - Pagina 11 p weg naar m MAART 2006 Prognose Marcel en Daniela 2002 2006 CDA 5 4 PK 4 4 GP 2 2 PvdA 1 2 VVD 1 1 Totaal 13 13 Meerlo-Wanssum postcode 5800-5899 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr.: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11