Gebiedsgerichte aanpak gaat officieel van start Welke vrouwen durven naar de Mega Strip Party? Nog geen zicht op bezuiniging schouwburg O Geen verlegging Oostsingel De Keg stopt met schoolzwemmen Vergunningen horeca in orde Julicher Meijer EXTRA KASSAKORTING WONEN OP MAAT M op de reeds afgeprijsde prijs Vragen over Arbeidsrecht? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 19 januari 2006 - Pagina 3 Oostrum, Brukske en centrum bijten spits af Afgelopen maandag is met de ondertekening van het con venant het startsein gegeven voor het gebiedsgericht wer ken in Venray. Het doel is de burgers meer te betrekken bij de verbetering van de omge ving, leefbaarheid en veilig heid. Door een gebiedsgerich te aanpak denkt de gemeente ook beter in te spelen op de wensen van burgers en anders partners als politie, Synthese en Wonen Venray. Gemeenschapshuis De Gelderkoel was maandagavond bijna tot de laatste stoel bezet. Vertegenwoordigers van dorps- en wijkraden, politici en ambtena ren woonden de miniconferentie bij. Aan het einde van de avond werden de convenanten onderte kend. Het dorp Oostrum en de wijken Brukste en centrum bijten de spits af. Hier gaat de nieuwe, integrale manier van werken van start. In 2007 komen daar vier dorpen en drie wijken bij. In 2008 vallen de laatste vijf dorpen en vijf wijken onder het gebiedsgericht werken. De opzet is dat de werkzaamhe den in een straat of buurt niet meer door verschillende afdelin gen op verschillende tijdstippen worden gedaan. Het onderhoud en herinrichting van bijvoorbeeld groen, speelplekken, verlichting, verharding en straatmeubilair worden voortaan centraal gere geld. Wethouder Emonts (PvdA) ver klaarde blij te zijn dat een lange periode van alleen praten en ver gaderen over structuren en pro cessen achter de rug is. "Na al die stapels papieren kunnen we nu eindelijk aan de slag." Hans Hoogvorst uit Den Haag was een van de genodigden op de miniconferentie. Daarnaast waren er drie afgevaardigden van de wijk Velve-Lindenhof uit Enschede-oost die vertelden over hun ervaringen in de wijk. Het ging nauwelijks over het gebieds gericht werken, maar meer over de dagelijkse praktijk en beleve nissen. Hoogvorst had inhoudelijk wat meer te melden. Hij heeft al twin tig jaar ervaring met een buurtge richte aanpak. Hoogvorst waar schuwde voor de valkuilen. De gemeente moet vooral de bewo ners niet te afhankelijk maken. "De mensen kunnen ook veel zelf regelen. Laat ruimte aan de bewo ners om dingen simpel zelf op te lossen. De gemeente moet waken voor doorgeslagen klantgericht heid. De straat hoeft echt niet iedere dag geveegd te worden. De overheid is geen 'mietje' die tel kens de rotzooi opruimt van een stelletje asocialen in een wijk. De gemeente moet juist optreden en deze mensen aanpakken." Aan de andere kant waar schuwt Hoogvorst dat de burgers en de leden van dorps- en wijkra den niet te veel hooi op hun vork moeten nemen. "Het is niet de bedoeling een afdeling van het gemeentehuis naar de wijken te verplaatsen. Een burger mag geen semi-ambtenaar worden." Gebiedsgericht werken is vol gens de gastspreker 'niet alleen leuke dingen doen'. Hoogvorst pleitte voor een duidelijke taakaf bakening om te voorkomen dat de bewoners op de stoel van amb tenaren gaan zitten of andersom. Wijkbeheerder Harry Heijders van de gemeente Enschede vond het van belang het vertrouwen van de mensen te winnen. "De nieuwe methode van werken is ook wennen voor de ambtenaren. De verhoudingen komen anders te liggen. Maar binnen een of twee jaar is die cultuuromslag bereikt. Als het goed werkt dan lukt dat snel." Vrijdag 27 januari spannend verrassingsfeest De Witte Hoeve maakt zich op voor een bijzondere voor stelling: de Mega Strip Party, op vrijdag 27 januari. Een stripshow, bewust geprogram meerd in Venray en die ver rassend genoeg vooral bedoeld is voor vrouwen. Orlando Salarbux (36) organi seert de Mega Strip Party samen met één van zijn vrien den, Marciano Belfor. Salarbux legt uit waarom de Mega Strip Party nou juist in Venray wordt gehouden, en waarom twee mannen dit voor vróuwen organiseren. Wat houdt de show precies in? "De bedoeling is dat vanaf een uur of negen 's avonds de vrou wen binnenkomen. In de ruimte is een dansvloer en een tropische bar, met lekkere drankjes. Tot middernacht is de avond alleen voor vrouwen bedoeld. Ze krijgen bij de entree gratis champagne, en worden verrast met acts uit Engeland, Duitsland en Nederland. Om 22.00 uur is de eerste act. En na middernacht zijn ook mannen welkom. Als zij bin nenkomen, is de zaal dus gevuld met vrouwen. Om 01.00 uur is er een verrassingsact voor de man nen. De avond wordt muziek ingekleurd door twee dj's, Dorus en Goofs'ter. Zij zijn talenten in de muziekwereld, en ik weet zeker dat ze de bezoeksters gaan vermaken." Bij een Mega Strip Party denk je al snel aan een feest voor mannen. Waarom nu juist andersom? Orlando (l.) en Marciano hopen dat de dames volgende week vrijdag de weg naar De Witte Hoeve weten te vinden. "Op televisie zie je tegenwoor dig in de late uurtjes alleen maar vrouwen die zich blootgeven, en die mannen om aandacht vragen. Wij willen dat juist andersom doen. In de rest van Nederland gebeurt dit vaak en is het ook erg succesvol. Maar in de regio Venray is zoiets nog niet eerder geprobeerd. We willen vrouwen, met name in de leeftijdscategorie 30-50 jaar, de avond van hun leven bezorgen. We denken dat er voor 18- tot 30-jarigen nog genoeg mogelijkheden zijn om een avond op stap te gaan, maar dat het voor dertigplussers steeds moeilijker wordt om een passend aanbod te vinden. Voor die leeftijdscatego rie is in het weekeinde vaak niet veel te beleven. Daarom willen wij ze een 'classy' avond geven. Verder is het heel belangrijk dat als je een feest voor vrouwen houdt, de avond toch een andere sfeer krijgt. En we waken ervoor dat het niet ordinair wordt: de Mega Strip Party is juist sfeervol en heel netjes opgezet." Tot nu toe loopt de voorver koop niet overdreven goed. Waar ligt dat aan? "Ik denk dat de tegenvallende voorverkoop voornamelijk te maken heeft met de periode waar in we begonnen zijn. Doordat we pas net rond oud en nieuw klaar waren met de poster en flyers, zijn we in tijdnood gekomen. De drukkerij had in die periode vakantie en dat vertraagde enorm. Nu hebben we nog maar ruim een week tot vrijdag de 27ste. De druk om kaartjes te verkopen, wordt echt groot. In de voorver koop kost een kaartje 15 euro, aan de avondkassa 20 euro." Hoeveel kaarten moeten jul lie verkopen om het feest door te laten gaan? "Er moeten minstens 130 kaart jes worden verkocht. Om meer kaarten af te zetten, maken we nu ook in Venlo en Helmond reclame voor de Mega Strip Party. We delen daar flyers uit en hangen posters op. Wij hebben het gevoel dat in die plaatsen de vrou wen meer interesse hebben in zo'n avond. En verder hopen we op mond-tot-mondreclame." Wat vindt jouw levenspart ner ervan? "Ik ben getrouwd en heb twee kinderen. Mijn vrouw vindt het helemaal geweldig, en steunt me enorm. Zij is de die avond vanzelf sprekend van de partij. Ze weet ook hoeveel geld, tijd en energie niet alleen door mij, maar door heel veel anderen in dit idee is gestoken. Het zou enorm jammer zijn als de party niet door kan gaan. Ik vind ook dat mensen er stil bij moeten staan dat Marciano en ik het lef hebben genomen om zoiets in Venray te organiseren. Dat zou eigenlijk beloond moeten worden met de verkoop van zeker 130 kaarten." Kaarten zijn te koop bij de Witte Hoeve: 0478-581626 en bij de organisatoren Mo Bilicious 06- 23822087. ADVOCATEN Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Het is nog onduidelijk of en hoeveel de schouwburg moet bezuinigen. Onder druk van de politiek en het schouw burgbestuur werden de aange kondigde bezuinigingen - 80.000 euro voor dit jaar - van tafel gehaald. Het bestuur ging ook niet akkoord met het voorstel om de komende drie jaar respectievelijk 12.000, 24.000 en 36.000 euro te bezuinigen. De gemeenteraad dwong wethouder Emonts (PvdA) opnieuw met het schouwburgbe stuur in gesprek te gaan. Om te bekijken wat werkelijk haalbaar is en daarna met een nieuw voorstel te komen. De bezuiniging zou ook onderdeel uitmaken van het nieuwe convenant dat begin dit jaar moest verschijnen. Het oude vierjarige convenant tussen gemeente en schouwburg liep op 1 januari 2006 af. Maar het lukt niet om tijdig een nieuw convenant op te stellen, zo meldt de gemeente nu. Het colle ge heeft daarom besloten het oude convenant met twee jaar te verlengen, waardoor de bezuini- zijn. Ruim voor de start van het theaterseizoen 2007/08 moet de nieuwe overeenkomst er zijn. Uit de evaluatie van het conve nant blijkt dat de schouwburg prima heeft voldaan aan de presta tieafspraken die vier jaar geleden zijn gemaakt. Alcohol In de nacht van dinsdag op woensdag is in de Spoorstraat in Vierlingsbeek een 32-jarige vrouw in haar woonplaats aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol. Het rijbewijs van de auto mobiliste is ingevorderd en ze kreeg een rijverbod. Kettingbotsing De politie onderzoekt een ket tingbotsing die dinsdagmorgen rond 8.50 uur plaatsvond in Venray op de A73- In de richting van Nijmegen botsten in totaal zeventien auto's op elkaar, waar na een lange file ontstond. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Er zijn geen gewon den gevallen. Thema-avond bij dorpsraad Heide Dorpsraad Heide houdt op dins dag 7 februari een thema-avond die in het teken staat van leefbaar heid en woningbouw in Heide. De bijeenkomst wordt gehouden in gemeenschapshuis De Gelderkoel in Heide. Acht van de tien deelnemende politieke partijen hebben positief op de uitnodiging gereageerd. Ze zijn gevraagd om aan de hand van een drietal stellingen hun visie op het thema te geven. Ron Mulders gaat als onafhan kelijk voorzitter de forumdiscus sie leiden. Mulders is onder meer voorzitter geweest van Centrummanagement Venray en directeur veiling ZON in Venlo. Omroep Venray Omroep Venray doet op zater dag 21 januari rechtstreeks ver slag van het prinsenbal 2006. Na het nieuws van 20.00 uur wordt geschakeld naar Schouwburg Venray, waar Ad van Zwol de pre sentatie verzorgt. Het is de laatste jaren een vast onderdeel geworden, dat vóórdat de prins uitkomt, al een gesprek met de toekomstige heerser over de Piëlhaas en Piëlhazinne wordt gevoerd. Men kan dit allemaal horen via de ether op 90.2 Mhz en via de kabel op 87.5 Mhz. /fyarU' 3c/wm en- ff laturen- De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Politie zoekt bestuurder De politie onderzoekt een door rijding na een aanrijding tussen een auto en een 14-jarige fietser. Het ongeval vond zondagavond plaats op het Christoffelkruid. De bestuurder van de auto is na het ongeval doorgereden zonder te zeggen wie hij was. Het slacht offer liep letsel op aan zijn arm en is daarvoor in het ziekenhuis behandeld. Het ongeval gebeurde rond half negen, toen de jongen over de Akelei richting het Christoffelkruid fietste. De nog onbekende automobilist ging vanaf het Christoffelkruid de Akelei op. Vermoedelijk nam hij de bocht niet ruim genoeg waar door hij de fietser raakte. De poli tie is op zoek naar de automobi list. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in College kiest voor handhaving huidige singelroute Het verleggen van de Oostsingel is van de baan. Het college heeft er definitief voor gekozen de huidige singelrou te te handhaven. Een paar jaar was nog besloten dat de Oostsingel een stuk zou opschuiven in de richting van de Henri Dunantstraat, waar voor de gebouw van de Volksuniversiteit en muziek korps Petrus Banden moesten wijken. De aanleg van de rotonde op de kruising Oostsingel-Henri Dunantstraat gaat gewoon door. Het college heeft vorige week het eerder genomen besluit terug gedraaid. Vanuit verkeerstech nisch oogpunt leek het aanvanke lijk beter de rotonde een stuk te verschuiven richting Brukske en basisschool De Hommel. Daardoor ontstond er een grotere afstand met de aan te leggen rotonde op de gevaarlijke kruising Lindenstraat-Brukske. Tevens zou een ruimere bocht de verkeers- doorstroming op de singels bevor deren. Recent onderzoek heeft deze stelling alweer achterhaald. Uit metingen blijkt dat de twee nieu we rotondes elkaar niet negatief beïnvloeden, waardoor een argu ment voor verschuiving van de rotonde op de Henri Dunantstraat komt te vervallen. Een ander, nog belangrijker, motief was het nieuwbouwplan op het terrein van de voormalige biologische school aan de Eikenlaan. Door het verleggen van de Oostsingel kon het uitbrei dingsplan flink worden vergroot. Daardoor kan eigenaar Mertens Planontwikkeling zo'n vijftig woningen extra bouwen. In plaats van 90 woningen zouden er 140 woningen gerealiseerd kun nen worden. Dit betekent niet alleen voor Mertens, maar ook voor de gemeente extra inkom sten. De kosten voor het verleg gen van de Oostsingel, geraamd op circa één miljoen euro, zouden daarmee ruimschoots gecompen seerd worden. Wethouder Heidens (CDA) zegt desgevraagd dat 'de voordelen niet opwegen tegen de nadelen'. Hij wijst erop dat er nogal haken en ogen aanzitten. De wijk Brukske zal te maken krijgen met meer geluidsoverlast en basis school De Hommel komt meer in het gedrang. "We zien de nood zaak van de wegverlegging daar om niet in", aldus Heidens. Het college moest de knoop doorhakken omdat er in de voor jaarsnota 548.000 euro is vrijge maakt voor de aanleg van de rotonde op de Oostsingel-Henri Dunantstraat in 2006 Basisschool De Keg stopt na afloop van dit schooljaar met schoolzwemmen. Na dit jaar staat de gemeente niet meer garant voor het tekort op de vrijwillige ouderbijdrage. Directeur Anneke Steijlen vindt tevens dat het leswem- men gedurende één school jaar voor groep vijf weinig zin vol is. "De meeste kinderen hebben al een of meerdere zwemdiploma's. De enkele kinderen die nog niet kunnen zwemmen, lukt het niet om binnen één jaar het diploma te halen. Uit een enquête onder de ouders blijkt ook dat er weinig animo voor is." De Keg is ook niet tevreden over de kwaliteit van de zwemles sen. Vandaar dat de school in overleg met de ouderraad en De gemeente Venray heeft in 2005 weer een derde van het tota le horecavergunningenbestand in de gemeente gecontroleerd. De controleurs bekeken diverse ver gunningsaspecten en de brandvei ligheid in de horeca. 'Over het algemeen waren de vergunningen in grote lijnen in orde', meldt de gemeente tevreden. Een toilet dat rechtstreeks uit komt in het café, een ventilatie systeem dat ontbreekt of onvol doende werkt en een onveilige elektriciteitsvoorziening. Dat zijn de meest voorkomende gebreken in de Venrayse cafés en restau rants die de gemeente in 2005 controleerde. Ook waren sommi ge vergunningen niet meer actu eel of voldeden de inrichtingen niet volledig aan alle inrichtingsei sen van de Drank- en Horecawet. De eigenaren van deze zaken zijn enerzijds aangeschreven met het verzoek om zo spoedig mogelijk een nieuwe vergunning aan te vragen, en kregen tevens het ver zoek om de tekortkomingen bin nen vier weken in orde te maken. Sommige eigenaren kregen de opdracht om de brandblussers op een zichtbare plek op te hangen en de defecte noodverlichting te repareren en te keuren. Binnenkort vindt een hercontrole plaats. De ervaringen van de afge lopen jaren leren volgens de gemeente 'dat de ondernemers de gebreken snel in orde maken en daar positief actie op onderne men'. In 2006 wordt een vervolg gegeven aan dit controleproject en worden wederom vijftig hore cabedrijven gecontroleerd op de genoemde vergunningsaspecten en brandveiligheidsaspecten. SL AAPADVIES BEDSYSTEMEN BEDTEXTIEL INTERIEUR Industriestraat 17a 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 etó Hoogveld www.wielhermkes.nl medezeggenschapsraad heeft besloten ermee te stoppen. Vanwege een bezuinigings maatregel van de gemeente is het schoolzwemmen twee jaar gele den gehalveerd tot nog een schooljaar. Het college wilde het zwemonderwijs helemaal schrap pen, maar onder druk van de poli tiek financiert de gemeente voor taan nog één lesgroep. De scholen blijken er niet gelukkig mee te zijn. Want er zijn nu al drie basisscholen die stop pen met het zwemonderwijs. Schoolbestuur SPOV-directeur Yvonne Raaijmakers overweegt zelfs het schoolzwemmen hele maal af te schaffen voor alle basis scholen in Venray. "Daarover nemen we voor 1 februari een besluit. De financiële risico's wor den te groot als de gemeente str aks niet meer de ouderbijdrage aanvult. De consequentie is wel dat er extra sportruimte moet komen voor gymlessen." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0438-582833 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) qinpen vnnrlnnip van de haan 20°/< CAP

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3