Venray kiest voor dictee in het voorjaar Woningbouw ontwikkeling in Oirlo Green port Manifestatie zet regio op de kaart Gemeente mag Dingus op straat zetten Italiaans restaurant La Rondine geopend 'Blikvangers voorlopig laten staan' A 3^ m Taxi Verstraaten neemt Impala over Het Groene Woud en Aide Lind onder een dak A oo MsaëVeis TAXATIES f~ ZAKELIJK BEKEKEN fajctvDnA Jk PEEL EN MAAS Het Venrayse dictee wil zich een vaste plek verwerven op de evenementenkalender van het (vroege) voorjaar. Vandaar dat het dictee Venrays Voorjaarsdictee is gedoopt. De eerste editie van het Venrays Voorjaarsdictee wordt gehou den op maandag 20 maart. In de schouwburg zitten dan naar verwachting honderd deel nemers gespannen met hun pen in de aanslag aan het schooltafel- tje. Ze krijgen allen een achttal Nederlandse zinnen voorgescho teld over Venrays thema. Om het Venray-gehalte nog wat te verho gen, staan enkele woorden cursief gedrukt. Door deze woorden cor rect te vertalen én op te schrijven in het Venrayse dialect, dingt de deelnemer mee naar een extra prijs. De deelnemers zijn bekende en minder bekende Venraynaren en liefhebbers van taal. De eerste groep krijgt van de organisatie een uitnodiging in de brievenbus, de anderen kunnen via een voor ronde een stoeltje in de finale bemachtigen. In 'Peel en Maas' van donderdag 2 februari staan de woordjes en zinnen, die voor de eerste schifting zorgen. Houd dus volgende week uw weekblad in de gaten. Het dictee is het hart van een avondvullend programma. In de pauze kijkt het presentatieduo Marieke van Goch en René Andriessen met de deelnemers terug op eitjes en instinkers. Er is uiteraard een muzikaal rustpunt en na afloop is het gezellig nabab- belen in de foyer en theatercafé De Artiest. Het Venrays dictee is een initia tief van de schouwburg en theatercafé De Artiest. Zij bena derden drie Venrayse taalprofes sionals voor de samenstelling en organisatie van het dictee. Venraynaar Ton Nelissen, topman in de bouwwereld en bestuurslid van sportkoepel NOC/NSF, leest het dictee in perfect Nederlands én Venrods voor. Het Raayland College zorgt dat de deelnemers aan echte examentafeltjes zitten. Schouwburg en theatercafé ver zorgen techniek, aankleding en catering. Een echte Venrayse pro ductie dus. Familieleden, fans, taalliefhebbers en betweters zijn maandag 20 maart vanaf 20.00 uur van harte welkom om het dic tee en wat er na komt bij te wonen. Het college van B en W heeft ingestemd met de uitgangspun tennotitie ten behoeve van de ontwikkeling van ongeveer 35 woningen in de zuidoosthoek van Oirlo. In Oirlo is dringend behoef te aan bouwmogelijkheden. Deze worden grotendeels belemmerd door milieucirkels. Het besproken initiatief ligt in de zuid-oost hoek tussen de Hoofdstraat en de Depute Petersstraat. De locatie is zowel in het huidige structuurplan als in het ontwikkelingsperspectief aan gemerkt als toekomstige woning bouwlocatie en ligt ten opzichte van de structuur van het dorp zeer gunstig. Afgelopen jaar is al overeenstemming bereikt met de belangrijkste eigenaren over de aankoop van grond in het betreffende gebied. Met deze aan kopen heeft de gemeente een goede positie verworven om de regie in handen te houden. De gemeente wordt niet geconfron teerd met een ontwikkelaar zodat het beste tegemoet gekomen kan worden aan de bouwwensen van het dorp. In het plan kunnen diverse woningtypen gebouwd worden en het tempo van uitgifte kan de gemeente, afhankelijk van de vraag, zelf bepalen. Uitgangspunt is de bouw van grondgebonden woningen. Aan de hand van de uitgangspunten wordt door de gemeente een pro jectvoorstel opgesteld om de loca tie zo snel mogelijk te kunnen ontwikkelen. Daarbij heeft het project prioriteit gekregen. Eind februari is het projectvoorstel afgerond en wordt de ontwerpfa se opgestart. Een grote, terugkerende ondernemersmanifestatie op het Floriadeterrein vormt de eerste zichtbare actie waarmee de Regio Venlo laat zien dat de voorbereidingen voor de Floriade concreet worden. De manifestatie richt zich op ondernemers uit zowel MKB, industrie, logistiek, agrobusi ness en toerisme. Overige ondernemers, vertegenwoor digers van overheden en ken nisinstellingen van binnen en buiten de regio Venlo worden van harte uitgenodigd. Het evenement vindt op 13, 14 en 15 september plaats onder de naam Greenport Manifestatie Regio Venlo. De naam Greenport Manifestatie onderstreept het belang van de land- en tuinbouw voor de Regio Venlo en zet de focus op de vele mogelijkheden en kwaliteiten van wonen en wer ken in een groene regio. Met de keuze voor het Floriadeterrein accentueert de organisatie de goede samenwerking met de Floriade-organisatie en wordt de impuls die de Floriade aan de regio wil geven, versterkt. De manifestatie omvat een onderne- mersbeurs, een vernieuwingspro gramma gericht op innovaties en een groots galafeest voor deelne mers. Daarmee ontstaat een plat form waar ondernemers, kennis instellingen en overheden elkaar Eindstraat 12, tel. 581553 kunnen ontmoeten, met het doel inspiratie op te doen, contacten te leggen en initiatieven te nemen. Tijdens de speciale creati- viteitsdagen gaan deelnemende ondernemers al in het voorjaar met elkaar aan het werk om kan sen te verkennen, ideeën te ont wikkelen en plannen uit te wer ken. Op de marktplaats op het Floriadeterrein staat de presenta tie van innovatieve producten en diensten centraal. Tevens is daar de gelegenheid om kennis en ervaringen uit te wisselen. Dat gebeurt tijdens seminars, works hops en congressen die daar dan plaatsvinden. Een groots galafeest voor de deelnemers aan de Greenport Manifestatie besluit het evenement op vrijdagavond 15 september. Speciaal voor de mani festatie komt er een grote tent en de gemeente Venlo gaat het toe komstige Floriadeterrein waar nodig aanpassen en geschikt maken voor de manifestatie. In het voorjaar verschijnt er, ook in het kader van de manifestatie, een speciaal Greenport Magazine over innovaties in de Regio Venlo. Het initiatief voor het evene ment is genomen door De COP- Groep voor innovatie en organisa tie uit Venray. De COP-Groep is een samenwerkingsverband van Peterink Partners met o.a. Nard Reijnders, Future Center Groenewoud, Claassen, Molenbeek Partners, Interstyling en Maurice Ambaum. Het concept is ontwikkeld in nauwe samenspraak met en heeft de steun van de Kamer van Koophandel, LWV, MKB Limburg, Regio NV, FloraHolland, FC Floriade, Inspirenzo, provincie Limburg, gemeente Venlo en andere regiogemeentes. Afgestudeerd Ivo Nooijen uit Venray is afge studeerd als meester in het belas- tingrecht/LLM. De gemeente mag de huur overeenkomst met jongeren centrum Dingus toch ontbin den. Bijgevolg hoeft de gemeente ook niet het pand renoveren. Dat heeft het Gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep bepaald. Daar mee lijkt een einde te komen aan het conflict over onder meer de renovatie van het pand aan de Hoenderstraat. Dingus moet het gebouw ver laten. "Maar ik hoop dat de gemeente het fatsoen heeft om niet op korte termijn te ontruimen. We hopen in ieder geval tot 1 juli in het pand te mogen blijven", zegt Dingus- voorzitter Pieter Gijsbers. Het hof vernietigde de uit spraak van het kantongerecht in Venlo. Die had bepaald dat de gemeente de huur niet mocht opzeggen en de in 1997 afgespro ken renovatie moest uitvoeren. De gemeente ging daartegen met succes in beroep. Gijsbers wil niet spreken van winnaars of verliezers. Hij is zelfs opgelucht dat de rechter eindelijk duidelijkheid heeft geschapen. "Want de visies van Dingus en de gemeente over het jeugd- en jon gerenwerk gaan niet door één deur. We waren het nooit met elkaar eens geworden. Ik hoop dat de gemeente ons de tijd gunt om ergens anders helemaal opnieuw te beginnen. We hebben een nieuwe locatie op het oog. Want onze doelgroep moet natuurlijk wel ergens terechtkun nen", aldus Gijsbers. Toen de jongeren het nieuws over de sluiting vorige week woensdagavond hoorden, over heerste volgens Gijsbers de kwaadheid. "Het was hier veel drukker dan op een normale door deweekse avond. Er waren zelfs jongeren die planken meegeno men hadden om de boel te barri caderen. En de ME zou al onder weg zijn om het gebouw te ontruimen. Er was grote onrust onder de jongeren. Maar het heeft geen zin om weer het conflict te zoeken. We moeten naar de toe komst kijken en druk op de gemeente uitoefenen, zodat ze ons aan een goed alternatief helpt." Volgens hem gaat Dingus een fikse schadeclaim bij de gemeente indienen. "We gaan de schade die we in de afgelopen tien jaar geleden hebben, in kaart brengen. Tien jaar lang hebben we op tien procent van de omzet- capaciteit gedraaid. Maar we zul len de zak geld ook hard nodig hebben om elders opnieuw te kunnen starten." De gemeente Venray moet de uitspraak van de rechter nog pre cies bestuderen, maar is volgens wethouder Emonts 'blij dat er wederom een grote stap vooruit is gezet'. "Van een ontruiming op korte termijn is zeker geen spra ke", aldus een woordvoerster van de gemeente. "De juridische con sequenties willen we eerst goed bekijken voordat we stappen ondernemen." De twee zaken waarover de rechter zich nu heeft uitgesproken, draaiden met name over de renovatie van het pand. Het heeft even wat voeten in aarde gehad, maar woensdag was het eindelijk zover: het Italiaanse restaurant La Rondine opende de deuren aan de Meterikseweg in Horst. Na zeventien jaar in Swolgen met hart en ziel gewerkt te hebben in hun restaurant, beginnen Annemiek en Antonio Dürso Elnemr in Horst aan een nieuw horeca- avontuur. Eigenlijk had het restaurant van Antonio en Annemiek al een aan tal maanden geleden geopend moeten zijn. Maar het echtpaar kende het afgelopen jaar een aan tal tegenslagen. "We hebben het pand in december 2003 gekocht. We waren al een aantal jaren op zoek naar een andere locatie. Het restaurant in Swolgen werd te klein en bovendien wilden we een eigen pand kopen", vertelt Antonio. "Toen we dit gebouw Annemiek D'urso Elnemr ontvangt de eerste gasten in het nieuwe restaurant La Rondine aan de Meterikseweg zagen, was het eigenlijk liefde op het eerste gezicht." En dus werd ruim een jaar gele den vol enthousiasme aan de voorbereidingen begonnen. Het pand waarin het restaurant moest komen, was immers nog ingericht als appartementengebouw. Daar moest veel aan gebeuren. "Maar we hadden dubbele pech. De buurt was niet blij met de komst van een horecagelegenheid op die locatie. Daarnaast was bij de bouw een procedurefout gemaakt waardoor de rechter besliste dat de bouw moest worden stilge legd. Wij woonden toen zelf al boven het restaurant, maar zaten op dat moment zonder voorzie ningen zoals gas, water en ver warming. En dat midden in de winter", vervolgt Annemiek. Uiteindelijk heeft de rechter het echtpaar toch in het gelijk gesteld en konden de twee de bouw voortzetten. "Dat was een drukke periode. In Horst waren we volop bezig met de verbouwing, terwijl het restaurant in Swolgen nog gewoon doordraaide", aldus Antonio. Het echtpaar is met pijn in het hart uit Swolgen wegge gaan. "We hebben daar zeventien jaar gedraaid en hadden hele goede contacten met de bewo ners van het dorp." Deze week konden de eerste klanten in het nieuwe restaurant ontvangen worden. "La Rondine is niet zomaar een Italiaans restau rant", vertelt Antonio. "Wij zijn onder andere aangesloten bij Horeca Italiano Nederland, een organisatie die streeft naar de instandhouding van de originele Italiaanse keuken. Tegenwoordig kan men overal een pizza krijgen, maar bij ons maken we die nog op de originele Italiaanse wijze. Daarnaast is de Italiaanse keuken heel breed. Elke regio heeft haar eigen specialiteiten en ook die proberen wij zo goed mogelijk uit te dragen. Het niveau van de keu ken is binnen deze organisatie en dus ook bij ons heel belangrijk." Antonio en Annemiek zijn klaar voor de nieuwe start. "We kunnen ons in Horst ook meer op de lunch gaan richten, met name voor het bedrijfsleven uit Horst en omgeving. Daarnaast hebben we een grote klantenkring in Venray, Horst, Venlo, Sevenum en zelfs nog verder weg. Ook die zul len we blijven koesteren", aldus Annemiek. "Wat we zullen missen zijn de vele Pieterpadlopers, die in Swolgen een rustplaats hadden en vaak bij ons aankwamen met al hun mooie verhalen", besluit Antonio. "Maar daar hebben we een mooi, modern en sfeervol res taurant voor in de plaats." De gemeente wil alle blik vangers langs de wegen weg halen. In plaats hiervan komen er ondergrondse blik containers en retourterminals bij supermarkten en het Raayland College. De politiek wil de blikvangers voorlopig behouden uit vrees voor nog meer zwerfafval. De plaatsing van zes retourter minals, kosten circa 100.000 euro per stuk, wordt betaald door de supermarkten. Vooral Jan Linders en Plus reageren positief terwijl Albert Heijn juist geen interesse toont, zei ambtenaar Marcel Franssen maandag in de commis sie Stedelijk Beheer. De retourter minals zijn niet alleen bestemd voor blik, maar ook voor plastic flessen en kunststof flacons. Dit dure afval kan zo eenvoudig wor den hergebruikt. Alleen de exploi tatiekosten van de terminals komen voor rekening van de gemeente. Volgens Franssen gaat het om 'een paar duizend euro' per jaar. Het positieve gevolg zal zijn dat de afvalstoffenheffing voor de burgers omlaag kan. De dorpen Oostrum en Ysselsteyn krijgen in navolging van Leunen een ondergrondse blikcontainer. Tegelijkertijd wil de gemeente alle blikvangers verwijderen. "Ze zijn een doorn in het oog", ver klaarde wethouder Driessen (CDA). "Het zijn verzamelplaatsen voor zwerfafval geworden." Volgens ambtenaar Franssen is het er een puinhoop. "We vinden er vuilniszakken en treffen er zelfs fietsen aan. Het werkt zo niet. De bedoeling was dat het bestemd was voor scholieren. Maar we treffen vooral plastic zakken met bierblikjes aan. De mensen kun nen ook de moeite nemen ze naar een retourterminal bij de super markt te brengen." Geert Craenmehr (Lokaal Aktief) pleitte ervoor de blikvan gers zo lang mogelijk te laten staan. "Want de jeugd maakt er toch gebruik van." Craenmehr was positief over de komst van de retourterminals. "Een mooi plan met weinig kosten. Hopelijk doen de mensen goed mee zodat de heffing omlaag kan." Ook de ande re partijen reageerden verheugd over de terminals. Martin Wijnhoven (Samen werking) meende dat de blikvan gers in een behoefte voorzien. Hij vroeg waarom de dorpen Merselo, Oirlo, Heide, Veulen en Castenray geen ondergrondse blikcontainer krijgen. VRAAGTEKENS Elly van Dijck (PvdA) zette vraagtekens bij het weghalen van de blikvangers. "Voor de jeugd is het toch uitnodigend de blikjes erin te mikken. Het draagt bij tot minder zwerfafval. Want anders liggen de blikjes straks in de berm en in de struiken. De blikvangers moeten daarom voorlopig blijven staan totdat de retourterminals goed zijn ingeburgerd." Jan Classens (CDA) was er eveneens niet blij mee. Hij wees erop dat de dorps- en wijkraden er niet in gekend zijn. "De blikvan gers worden intensief gebruikt en hebben duidelijk een functie. We moeten ze laten staan." De WD had een afwijkende mening. "Het zijn inderdaad dumpplaatsen geworden", vindt John Niessen. "De blikvangers hebben een paar jaar goed gewerktmaar nu is hun functie voorbij." Niessen wilde graag een tijdspad zien van plaatsing van de retourterminals. Ook vroeg hij hoe het stond met de onderhan delingen met de bedrijven die de investering voor hun rekening nemen. Wethouder Driessen wil zo snel mogelijk het pilotproject in Venray starten. Hij hoopt deze zomer de eerste terminal te kun nen plaatsen. De gemeente kan rekenen op subsidie van de pro vincie en van Afvalsamenwerking Limburg. "Maar we willen eerst keiharde toezeggingen hebben van alle partners. Dat kan nog wel een paar maanden vergen." Marcel Franssen zei dat het niet haalbaar is op ieder dorp naast de glascontainer ook een blikcontai ner te plaatsen. "Want er wordt op jaarbasis in de gemeente 100 ton blik opgehaald. Bij glas is dit negen keer zo veel." De gemeente zal een duidelijke communicatiecampagne opzet ten. "Het moet bij de burgers tus sen de oren komen. Asociaal dumpgedrag is onaanvaardbaar. Dit gaan we een halt toeroepen", aldus Driessen, die toezegde de blikvangers voorlopig nog niet wee te halen. Bent u al bekomen van de schrik van alle wettelijke wijzi gingen van 1 januari jongstle den Laten we er eens een uit nemen, het nieuwe zorgstelsel. Oftewel de "alles is nu anders show". U weet misschien inmiddels of u meer of minder moet betalen aan de zorg. Maar zelfs als u minder gaat betalen weet u nog niet of u ook beter af bent, overigens geldt ook het omge keerde, als u meer moet gaan betalen kan het zijn dat u door eenbetere dekking toch voorde liger uit bent omdat u beter verzekerd bent. Immers pas als u zorg gaat consumeren zal blijken of de dekking in het nieuwe systeem goed is voor de kwaal die u heeft. De echte wijziging is dat u zelf moet gaan kiezen wat u wel en niet verzekert. Dat was voor de (meeste) ziekenfondsverzeker den tot nu toe anders. En zoals hierboven gesteld weet u pas of u het goed gedaan heeft als de zorg begint, en er is geen adviseur die nu al weet wat u gaat mankeren. Ons advies is dan ook kijk goed naar de prijs die u betaald voor de basispolis, die is immers bij alle verzekeraars absoluut hetzelfde want die is wettelijk zo voorgeschreven. Kijk vervolgens eerst goed naar de voor u noodzakelijke of gewenste dekking van aanvul lende verzekeringen, en pas dan naar de prijs daarvan. Tel de prijs van de basisverze kering en de aanvulling op en vergelijk dan pas met andere verzekeraars. Sluit beide altijd bij de dezelfde verzekeraar want anders is de administra tieve ramp niet te overzien. Onze tip: Werkgevers sluiten in het kader van verzuimbeheersing zoge naamde werkgevermodules voor hun medewerkers. Dat is goed voor uw werkgever, goed voor de werknemers en geeft de verzekeraars de kans hun kwali teit te bewijzen. Kortom de maximale kans dat we er allemaal beter van worden. Daar is zorg toch voor Chris Jagers SUMMA ADVIESGROEP Oirlo Panningen Bergen Per 1 januari 2006 heeft Taxi Verstraaten de activiteiten van Impala overgenomen. Impala is een bedrijf dat onder meer gespecialiseerd is in het ver voer van onderdelen in de IT- branche binnen West-Europa. "Het gaat hierbij om het recht streeks aanleveren van onder delen bij de klant. Binnen de kortst mogelijke tijd, zodat stilstand van machines wordt beperkt", vertelt directeur Geert-Jan Verstraaten. "Door een zeer geavanceerd track- en tracésysteem en het con tinue informeren van de klant, zijn wij in staat om stilstand tot het minimum te beperken. Wij proberen de onderdelen gelijktij dig met de monteur op de plaats van bestemming aan te laten komen, zodat monteurs minimale wachttijden kennen." Het gaat bij deze overname om circa 1.5 mio km per jaar. Het totaal van Verstraaten Express komt in 2006 op circa 5 mio km op jaarba sis. "Wij beperken ons tot dit kleinschalig en specialistisch ver voer, dus geen vrachtauto's. Deze service sluit aan op onze taxidien sten. Hierbij verwachten klanten ook snel en adequaat bediend te worden, waarbij het serviceni veau zeer belangrijk is", aldus Geert-Jan Verstraaten. Deze over name past volgens hem, gezien de ontwikkelingen in Noord- Limburg, waarbij met name de logistieke dienstverlening een belangrijke plaats inneemt, pre cies binnen het beleid van Taxi Verstraaten. Met deze overname zijn vijf personeelsleden van Impala mee overgenomen. "Nieuw personeel wordt met name via Arkant/NLW geworven waarmee wij een nauwe samen werking hebben in het detache ren van chauffeurs voor met name de express-diensten." In totaal rij den binnen Verstraaten Express op dit moment circa 20 voertui gen en er zijn circa 20 personen bij betrokken. 35% van dit trans port wordt structureel uitbesteed. Restaurant Het Groene Woud in Horst sluit per 1 februari haar deuren. Ondernemer Jan Westerbeek gaat zijn activiteiten voortzet ten in Feesterij De Aide Lind. Hierdoor ontstaat een samen werkingsverband tussen Chef kok Hans Derks, Herbert Coenders, eigenaar van De Aide Lind en het echtpaar Westerbeek. De stap om te stoppen met het restaurant aan de Jacob Merlostraat en te verhuizen naar een andere plek werd in vrij korte tijd genomen. 'Bedrijfsecono mische redenen liggen ten grond slag aan deze beslissing,' aldus Westerbeek. Er waren al langer ideeën voor een samenwerking tussen De Aide Lind en Het Groene Woud, doordat Wester beek nu zijn huurcontract heeft opgezegd zijn deze plannen in een stroomversnelling gekomen. 'Wij gaan door als twee hore caondernemers onder één dak, met behoud van ieders kwalitei ten en op basis van een brede samenwerking. Het is een zeer uitdagend project. Beide onderne mingen behouden hun eigen identiteit.' Voordat de twee bedrijven onder een dak komen, krijgt De Aide Lind nog een opknapbeurt. Zo komen er een Wintertuin en terras aan de ach terzijde van het gebouw. MAKELAARDIJ Donderdag 26 januari 2006 - Pagina 9 15 1 ijzigingen Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samen steller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomen heden SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN LA/IV Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9