Venray sluit huisvesting buitenlandse werknemers 'O' van Oostrum, als attractie en uitroep van verwondering Bezwaren bouwplan Ysselsteyn blijven Goede start discotheek Zenith NS gaat parkeerterrein opnieuw uitbreiden 'Geen supermarkt aan Noordsingel1 |rj||gj mmm Julicher Meijer O Vragen over Arbeidsrecht? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 26 januari 2006 - Pagina 3 De gemeenten Horst aan de Maas en Venray hebben dins dagmorgen bij controles zeer gevaarlijke en onhygiënische situaties op twee huisvestings adressen voor buitenlandse werknemers aangetroffen. Ondanks eerdere waarschuwin gen bleek dat de eigenaren in deze ongewenste situatie geen veranderingen hadden aange bracht. Tegen de eigenaar van een adres aan de Zwarte Plakweg in America werd een preventieve dwangsom opgelegd. De huisves ting van buitenlanders in een loods aan de Meerselsepeel in Ysselsteyn werd beëindigd. De buitenlandse werknemers is ande re huisvesting aangeboden. Aan de handhavingsactie werd deelge nomen door team handhaving van de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Venray, politie basiseenheid Horst en Venray, brandweer en Vreemdelingenpolitie. Op beide plaatsen zijn al eerder controles geweest. Ook toen werden tekortkomingen vastgesteld. Hiertegen is op dat moment opge treden. Bij een hercontrole aan de Meerselsepeel in Ysselsteyn werd geconstateerd dat buitenlanders ondergebracht waren in caravans in een loods. Daarachter werd nog een ruimte aangetroffen waarin een tweetal personen bleek te slapen. In de loods ont braken vluchtwegen en nood voorzieningen. Bovendien was de electriciteitsvoorziening bijzon der slecht en gevaarlijk. In de loods mogen geen mensen gehuisvest worden. Vanwege de gevaarlijke situatie heeft de burge meester van Venray de eigenaar opgedragen de bewoning van de loods direct te beëindigen. Hierbij is aan de bewoners van de loods tijdelijke vervangende huisvesting aangeboden. In de woning aan de Meerselsepeel werden enige tekortkomingen vastgesteld. Er verbleven acht personen, terwijl ter plaatse er maximaal zes zijn toegestaan. De eigenaar ontvangt een brief waarin hem opgedragen wordt verbeteringen aan te bren gen. Ook op een locatie aan de Zwarte Plakweg in Horst-America is door team Handhaving, politie, brandweer en vreemdelingenpoli tie een bezoek gebracht. Vanwege de gevaarlijke situatie is de eigenaar gesommeerd om het gebruik van één van de slaapruim- tes onmiddellijk te beëindigen. Daarnaast constateerden de con troleurs dat er teveel mensen in het pand verbleven. Ook stelden ze vast dat er men sen in toercaravans verbleven. De betrokkene wordt aangeschreven om deze situaties te beëindigen. Nieuw kunstwerk voor dorpsplein Oostrum w Oostrum krijgt een nieuw kunstwerk op haar plein. Het fontein wordt vervangen door een kunstwerk dat de vorm krijgt van de gestileerde letter 'O'. Met het voorstel geeft beel dend kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard invulling aan de wensen en eisen die de dorpsraad op tafel legde. De dorpsraad was al langer niet tevreden met het fontein en zette in op een verrassende kunsttoepassing die Oostrum een positievere uitstraling moet geven. Erik van Maarschalkerwaard (39) werd een jaar of twee gele den benaderd door de dorpsraad van Oostrum om mee te denken over een object of kunsttoepas sing op het plein in het centrum van het dorp. Toendertijd werd er echter gekozen voor een eenvou dige en goedkope oplossing in de vorm van een aantal bakken met fonteintjes op het midden van het plein. Echter twee jaar later bleek dat dit toch niet was wat de dorpsraad wilde en werd Van Maarschalkerwaard benaderd om ideeën aan te leveren voor een nieuwe eigentijdse invulling voor het dorpsplein. Afgelopen zomer kwam hij met een drietal concep ten voor nieuwe kunsttoepassin gen op het plein. Daarvan is er één uitgekozen: 'O'. Erik van Maarschalkerwaard werd door de dorpsraad 'gevoed' met een lijstje van gevoelens die het kunstwerk moest uitstralen. Zo werden onder meer 'de ware mens', 'eigen identiteit' en 'de toe komst van Oostrum' genoemd. Verder diende het beeld aan een aantal eisen te voldoen. Het moest volumineus, verplaatsbaar - onder meer in verband met het multi functionele gebruik maken van het dorpsplein - passen in de omgeving en vandalismebesten- dig zijn. Het uitgekozen ontwerp is een beeld dat meerdere facetten uits traalt. Van Maarschalkerwaard: "Het beeld kan worden gezien als een kermisattractie die er het hele jaar is, en juist verdwijnt als de kermis er zelf is. Verder krijgt het de vorm van een grote gestileerde letter 'O', verwijzend naar Oostrum en als een uitroep van verwondering. En het is een soort kader waardoor je Oostrum ziet." Het beeld wordt gemaakt van Corten staal. "Dat is een soort staal met een roestig oppervlak maar wat niet doorroest en het beeld een stoere uitstraling geeft." Het kunstwerk is niet alleen een element om naar te kijken, maar moet ook 'tastbaar'zijn. ROOYSE WISSEL Bijzonder aan het kunstwerk is dat Van Maarschalkerwaard wel de ontwerper is, maar dat hij het zelf niet gaat uitvoeren. Cliënten van TBS-kliniek de Rooyse Wissel nemen deze taak op zich. Zij wor den wel begeleid en geadviseerd door Van Maarschalkerwaard. "Toen bekend werd dat de Rooyse Wissel naar Oostrum zou komen, stuitte dit op veel verzet bij de dorpsraad. In Oostrum zelf, maar ook in de regio. Op deze manier laten de Dorpsraad en 'de Rooyse Wissel' zien dat gezamen lijkheid kan leiden tot positieve invloed op de Oostrumse omge ving." Eén van de volgende projecten van Erik van Maarschalkerwaard is een beeld of installatie voor de jaarlijkse beeldententoonstelling in het Auxilliatrixpark in Venlo. Verder experimenteert hij met tweedimensionaal werk. Afgelopen zomer bracht de beel dend kunstenaar een boek uit met de titel 'Tijdtour/detouria'. Het boek doet als 'tijdtour' verslag van de projecten waarbij Van Maarschalkerwaard de voorbije vijftien jaar betrokken was. 'Detouria' is een gefantaseerd ver haal waarin de projecten als decorstukken dienen. "Het idee achter mijn werken speelt meest al een grote rol. Op deze manier kan ik mensen deelgenoot maken van het gedachtegoed." Het boek is te koop in boekhan dels tussen Roermond en Arnhem en bij de kunstenaar. ISBN: 9090191771 ADVOCATEN Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray De gemeente is er niet in geslaagd tot een vergelijk te komen met de drie bezwaarma kers tegen het nieuwe uitbrei dingsplan in Ysselsteyn. Tegen de eerste bouwfase van twintig woningen waren in december drie bezwaarschriften ingediend door nabijgelegen veehouderijen. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) sprak de verwachting uit tot een oplossing te komen zodat de bezwaren van tafel gehaald zouden worden. Dinsdag meldde Teunissen in de commissie Stedelijke Ontwikkeling dat de bemidde lingspoging is mislukt. "Ondanks onze verwoede pogingen zijn we er niet in geslaagd de zienswijzen te weerleggen. Hangende het beroep en bezwaar ben ik er hui verig voor de kavels toch uit te geven. We kunnen beter op zeker spelen. We moeten hierover in het college nog een standpunt innemen." Het enthousiasme in Ysselsteyn over het nieuwe bouwplan in de hoek Ringweg-Timmermannsweg is welhaast tot het nulpunt gedaald. Eerder moesten al 23 van de 43 geplande woningen wor den afgeblazen vanwege uitbrei ding van een stankcirkel van een varkensbedrijf aan de Ringweg. De gemeente kreeg toen het ver wijt te lang getreuzeld te hebben met het plan. Een maand na de opening van megadiscotheek Zenith in Oostrum hebben eigenaar T. van Dijck, beveiligingsbedrijf PPS-security, politie, brand weer en gemeente met elkaar om de tafel gezeten om de afgelopen periode te evalu eren. De eerste conclusie is dat het bedrijf op dit moment naar tevredenheid wordt geëxploiteerd. De inzet van de politie en het incidentenpatroon zijn in over eenstemming met de verwachtin gen. De samenwerking met de politie verloopt tot nu toe goed. Enkele aandachtspunten met betrekking tot de brandveiligheid en openbare orde/verkeersveilig heid zijn op papier gezet en zul len op korte termijn uitgevoerd worden, aldus de gemeente Venray. De aandachtspunten hebben met name betrekking op een ver dere verbetering van de brandvei ligheid van het bedrijf. In overleg tussen ondernemer, beveiliging en de brandweer zal gezocht wor den naar reële alternatieven om de bezoekersaantallen per ver- blijfsruimte beter te kunnen hand haven. Ook wordt gezamenlijk bekeken hoe de toegankelijkheid van enkele vluchtwegen nog ver der verbeterd kan worden. Door de gemeente zelf is een aantal zaken opgepakt, onder andere bebording en uitbreiding van de verlichting, om de verkeerskundi ge situatie in de omgeving van de Zenith te verbeteren, vanwege de verkeersveiligheid hebben deze geplande werkzaamheden een hoge prioriteit. Om de inzet van de politie vooraf goed in te kunnen plannen zal de eigenaar telkens miniaal zes weken van te voren een program ma van activiteiten doorgeven aan de politie. Voor wat betreft de indirecte overlast voor de omge ving zijn de resultaten goed. Zowel bij de politie, gemeente als bij de dorpsraad van Oostrum zijn geen klachten binnengekomen omtrent overlast. Ook hebben zich tot nu toe geen problemen voorgedaan op het NS-station in Oostrum. In maart van dit jaar zal een volgende evaluatie plaatsvin den. Meiden mishandeld De politie heeft zondagmorgen omstreeks 06.20 uur een 22-jarige inwoner van Venray aangehouden op De Gouden Leeuw. De verdach te zou in een horecagelegenheid twee meisjes van 19 en 20 jaar heb ben mishandeld. Beide meisjes meldden het gebeuren telefonisch bij de politie die ter plaatse kwam. Terwijl de agenten het verhaal van beide dames buiten aanhoorden, kwam de verdachte naar buiten. Hij werd door beide slachtoffers herkend en vervolgens, na een vluchtpo ging aangehouden. De man werd overgebracht naar Venlo. Een van de slachtoffers heeft zich onder doktersbehandeling gesteld. De verdach te is diezelfde dag weer in vrijheid gesteld. Dodelijk ongeval De 42-jarige automobilist uit Griendtsveen die vrijdagmorgen ernstig gewond raakte bij een ver keersongeval op de Deurneseweg in Heide, is dinsdag in het zieken huis in Nijmegen aan zijn verwon dingen overleden. Het ongeval gebeurde vrijdag even voor zeven uur vermoedelijk toen een vracht auto achteruit een oprit in wilde rijden. Het slachtoffer reed met zijn auto en aanhanger over de Deurneseweg richting Venray en reed tegen de vrachtauto aan. Hij schoof er gedeeltelijk onder. De vrachtauto die betrokken was bij de aanrijding op de Deurneseweg werd bestuurd door een 4l-jarige man uit Meijel. niet ontvangen? Bel 582877! 76 extra parkeerplaatsen bij station in Oostrum Er komt opnieuw een uit breiding van de parkeergele genheid bij het NS-station in Oostrum. NS-Vastgoed wil nog dit jaar een nieuw parkeerter rein met 76 vakken aanleggen. Daardoor ontstaat er plaats voor in totaal tweehonderd auto's. NS-Vastgoed heeft vorige week zijn voornemen bij de gemeente bekendgemaakt. Het gaat om een geheel nieuw terrein dat wordt aangelegd aan de andere kant (richting Oirlo) van het station. Daarvoor moet een stuk grond met bomen en struiken verdwij nen. Het beoogde perceel is in eigendom van de NS. Wethouder Driessen (CDA) zei maandag in de commissie Stedelijk Beheer dat het aantal passagiers in Venray groeiende is. Het zijn er nu zo'n tweeduizend per dag. De NS verwacht dat het reizigersaantal nog verder zal toe nemen waardoor de parkeercapa- citeit, die een paar jaar geleden al is uitgebreid, niet meer toerei kend is. Momenteel zijn er nog geen parkeerproblemen. Volgens het nieuwe spoorboekje vertrek ken er straks ook om het halve uur treinen naar Venlo. Alhoewel de meeste passagiers (zeventig procent) vanuit Oostrum richting Nijmegen reizen. De afspraak is dat de gemeente en de NS de kosten voor aanleg van parkeerplaatsen delen. De NS wil het nieuwe terrein al eind dit jaar aanleggen. Alhoewel de gemeente dit werk niet heeft opgenomen in het uitvoeringspro gramma voor infrastructurele werken. "Het gaat om een fors bedrag. We moeten alle voor- en nadelen nog op een rijtje zetten", aldus Driessen. De NS heeft nog overwogen het parkeerterrein aan de overzijde van het spoor aan de kant van Oostrum aan te leggen. Driessen: "Maar dit was niet veilig genoeg. Daarvoor gaf Prorail geen toe stemming." De Venrayse ondernemers willen niet dat het winkelcen- 'Bushaltes Julianasingel gevaarlijk' De twee nieuwe bushaltes aan de Julianasingel zorgen voor gevaarlijke verkeerssituaties. Dat meldde Jacques Lamers (Samenwerking) maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Lamers pleitte ervoor eilandjes of remises aan te leggen zodat de bussen veiliger kunnen stoppen. Ruim een maand geleden werd het busstation aan de Julianasingel door Hermes geslo ten. Als alternatief verschenen ter hoogte van het busstation aan weerszijden van de straat twee opstapplaatsen. Wethouder Driessen (CDA) erkende het pro bleem. "De bussen zorgen inder daad voor oponthoud op de Julianasingel. Om het verkeer beter te laten doorstromen moe ten er enkele maatregelen getrof fen worden." Aan de kant van het grasveld voor het oude busstation komt wellicht een insteek met een halte. Aan de overzijde, voor de praktijk van tandarts Ruyten, zul len twee of drie parkeervakken moeten verdwijnen om een veili ge opstapplaats te creëren. tram gaat 'doorlopen' tot aan de Noordsingel. De gemeente heeft het plan het centrum aan de noordzijde uit te brei den met het oog op de vrijko mende locatie van garage Van Haren aan de Raadhuisstraat. Op deze plek zou zich moge lijk een supermarkt kunnen vestigen. Gerard van Dijck, bestuurslid van MKB Venray, maakte dinsdag in de commissie Stedelijke Ontwikkeling gebruik van het spreekrecht. Hij sprak namens de Venrayse ondernemersverenigin gen. "Het winkelcentrum moet ophouden bij de Hofstraat of uiterlijk het gemeentehuis", zei Van Dijck. "Oprekken tot aan de Noordsingel vinden wij unaniem een slechte zaak. Want de mensen lopen niet vanaf die kant naar het winkelcentrum toe. Die afstand is te groot." Van Dijck deed de suggestie de vrijkomende buslocatie van Hermes aan de Julianasingel te bestemmen voor een supermarkt in combinatie met parkeren. "Want er is een grote parkeer- behoefte aan de oostzijde van het centrum. Door de komst van een publiekstrekker op die plek raken ook de aanloopstraten naar het centrum meer in trek." 'Auto's over zandvlakte naar Zenith' Volgens Harry Holtackers (CDA) schort het aan de verkeersafwikke ling bij de nieuwe discotheek the Zenith. Maandag in de commissie Stedelijk Beheer zei Holtackers dat nogal wat auto's illegaal hun weg hebben gevonden over de zandvlakte naast het fietspad richting de Henri Dunantstraat. Terwijl de grote parkeerplaats alleen te bereiken is vanaf de rotonde op de Deurneseweg. Tevens vond het commissie lid dat de verlichting onvoldoende is. "Het is er veel te donker voor de bezoekers." The Zenith werd half december geopend. Uit een eerste evaluatie met de politiek blijkt dat er in de eerste maand nauwelijks calamiteiten zijn voorgevallen, vertelde wethouder Driessen (CDA). "Maar de ver keersafwikkeling is inderdaad een zorgpunt. Hier moet snel een oplos sing voor komen." Het plan is dat er een weg dwars over het bedrij venterrein wordt aangelegd die de Henri Dunantstraat met de Deurneseweg verbindt. bijzondere mensen, bijzondere badkamers Uneto-Vni www.baderieboxmeer.nl 'Maatregelen tegen vrachtauto's op Deurneseweg' Er moeten dringend maatrege len worden genomen tegen afdraaiende vrachtwagens op de Deurneseweg in Heide. Vorige week raakte 's ochtends vroeg een man uit Griendtsveen zwaar gewond toen hij met zijn auto onder een vrachtwagen schoot. Dinsdag overleed de man aan zijn verwondingen. Volgens Gerda van Stelten (CDA) is dit het zoveelste ongeval in een lange reeks. Ze pleitte in de commissie Stedelijk Beheer voor maatrege len. "De vrachtauto's stoppen op de weg en steken dan achteruit het erf op van de aanliggende bedrijven. Dit is levensgevaarlijk en vooral in het donker is het bijna niet te zien. Deze manoeu vre zou verboden moeten wor den." Wethouder Driessen (CDA) erkende het gevaar. Het is ook bekend bij de provincie, de Deurneseweg is een provinciale weg. "Het probleem is dat de erven direct zijn ontsloten op de Deurneseweg. In Brabant zijn daarom op veel plaatsen parallel wegen aangelegd. Daarmee is het probleem opgelost maar dit kost miljoenen." Driessen zei het ook aan de orde te zullen stellen bij de LLTB. "Want de bedrijven zouden name lijk ruimte moeten maken voor een aparte in- en uitrit. Zodat ze beter bereikbaar worden voor het verzorgingsverkeer Duidelijk is in elk geval dat er iets moet gebeu ren." PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advert entie@vandenmunckhof. nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Vërspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0428-582822 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) ZINKEN TEIL MET BLOEMBOLLEN -jr .f.v vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Boxmeer Ontwerp - Sloop Verbouwing - Tegelwerk Installatie Alles door eigen mensen Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines Badkamermeubels Grote collectie accessoires Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Maandag open van 13.30 tot 18.00 uur Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer (nabij rotonde richting Sambeek) tel. 0485-576131 I Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines I Vita buitenspa's NIEUW!! Spa's baden voor in de tuin. Wij demonstreren graag de mogelijkheden ervan. Showroom met ruim assortiment en de laatste trends. Breng kleur op uw terras met deze teil gevuld met hyacinten of narcissen, 0 25 cm. Tuincentrum Overvecht vindt u o.a. in: Maandag 30 januari zijn wij gesloten wegens inventarisatie Boxmeer - Provincialeweg 5 (A77 - afslag 1) Beuningen - Claudiuslaan 60 (A73 - afslag 1, Shoppingpark De Heuve)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3