Boerenbruidspaar D'n Bok Boerenbruidspaar in Veulen Boerenbruidspaar De Keavers Pascal en Nicky Orde voor Martien Reijnders Creatieve Piëlhazen gezocht! Jeugdtrio De Vöskes Geert d'n twedde prins 't Knölleke Geert I prins De Hedsbuülen PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 26 januari 2006 - Pagina 21 Carnavalskleding beurs In zaal De Witte Hoeve aan de Gasstraat in Venray wordt op zon dag 29 januari van 11.00 tot 15.00 uur een grote verkoop van twee dehands carnavalskleding gehou den. Meer dan 3000 stuks gebruikte carnavalskleding han gen keurig op rekken verdeeld in thema's klaar. Deze thema's zijn; boerebruiloftkleding, uniformen, Tiroler kleding en Chinese kle ding. Venetiaanse, Oosterse en Indische gewaden, glitter en glamourkleding, flower-power en veel romantische kleding van vroeger. Tientallen hoedjes, hand tassen en carnavalsattributen completeren deze carnavalkle- dingverkoop. Jeugdzitting Tijdens de jeugdzitting van jeugdcarnavalsvereniging De Hazekeutels op zaterdag 28 janu ari wordt het jeugdboerenbruid- spaar gekozen. Bovendien wordt er vol spanning gewacht op het uitkomen van de nieuwe jeugd prins 2006 en wordt de orde van de Hazekeutel uitgereikt aan Henk van Schijndel. Om 21.40 uur is er gelegenheid tot felicite ren. Samen met boerenbruidspaar Anouk en Frank wordt de boeren bruiloft op dinsdag op 28 februari gevierd. De avond begint om 18.33 uur en wordt gehouden in de foyer van Schouwburg Venray. Nakse Dakramefestival Sinds jaar en dag draagt Café 't Podium een steentje bij aan de Venrayse carnavalstraditie en jaar lijks, op de zondag voor carnaval, wordt het Nakse Dakramefestival gehouden. Dit is door de jaren heen het decor geworden waarin diverse buuttereedners, lokale carnavalsartiesten en grote namen van het Limburgs carnavalslied hun kunsten vertonen. Het Nakse Dakramefestival wordt gehouden op zondag 19 februari en begint om 17.00 uur. De zaal gaat om 16.00 uur open. De afgelopen jaren heeft het festival zichzelf stevig op de kaart gezet door een goede programmering met daarin veelal de kampioenen buuttereed- nen en tonproaten. Hoewel de programmering geheim is zal deze editie niet onderdoen voor voorgaande edities. Kaarten voor het Nakse Dakramefestival zijn te koop bij Frieties Venray in de Gro testraat en café 't Podium in de Kruisstraat. Telefonisch reserve ren is niet mogelijk. Soundmixshow Piëlhazen Op 19 februari houdt het Ven- ray's Mannenkoor het Opstoek- matinee. Deze carnavalsliedjes middag wil de mensen 'opstoeken', warm maken dus voor de komende carnaval. Heb jij zin om tijdens deze middag mee te doen aan de Piëlhazensound- mixshow, geef je dan op door je naam door te mailen, te bellen of te schrijven naar: Hans Hebben, Zevenblad 48, 5803 LZ Venray, hansyvonne@home.nl, telefoon 0478-515258. Je kunt kiezen uit een groot aantal liedjes. De liedjes zijn al kant en klaar, dus met tekst en al. Je kunt deze karaokeversies van carnavalsliedjes uitzoeken op zaterdag 28 januari. Je hebt dan nog een paar weken om te oefe nen. Maar je kunt ook zelf een tekst bedenken als je dat leuker vindt. Je mag alleen zingen, maar ook samen met een vriendje of een vriendinnetje. Of wat dacht je van een zanggroepje? Je kunt je helemaal uitleven bij de uitvoe ring van je liedje. Zelf pasjes bedenken, leuke kleren aantrek ken, verzin het zelf maar! Natuur lijk zal er een deskundige jury zijn die de liedjes beoordeelt. Vorstenhal Het vorstenhal - het feest ter ere van vorst Fun - vindt plaats op 18 februari in sport hal De Wetteling. Aanvang: 20.11 uur. Ook dit jaar is het vorstenhal tot aan het défilé en de prijsuitrei king een bal masqué. Je weet dus niet wie achter welk masker ver stopt zit. Net als vorig jaar zal ook dit jaar weer sporthal De Wette ling fungeren als balzaal voor alle feestelijk uitgedoste carnavalsvier ders die zich presenteren aan hun vorst Fun. Er is deze avond geen thema, geen verplichting om je op een bepaalde manier te verkle den. Met de vastelaovend in je achterhoofd kun je al je creativi teit in je outfit steken. een abonnement waard Lam Verhoeven en Ria Spreeu- Veulen. Ze worden carnavalszon- wenberg vormen het nieuwe boe- dag door prins Toon II in de renbruidspaar van carnavalsver- onecht verbonden, eniging 't Dartele Veulen in Het boerenbruidspaar van CV Luca Janssen. De Keavers uit Holthees-Smakt foto boerenbruidspaar is van bestaat dit jaar uit Jeanne Janssen Frido Smeets uit Venray en Harrie Van Dijck. Jeugdprins is foto jeugdprins is van Pieter Kay Weyenberg en jeugdvorstin is Jeuken Nicky van Kuijck en Pascal Mar- celis zijn respectievelijk uitgeroe pen tot nieuwe jeugdprinses en - prins van De Schanseknuppels in Castenray. Tijdens de carnavalsda gen worden zij bijgestaan door jeugdvorst Karin Keijzers. Voel je je aangesproken na het lezen van bovenstaande kop. Mooi! Dan is de grote optocht van Venray echt iets voor jou! Duizen den mensen langs de kant die komen kijken naar het hoogte punt van carnavalsmaandag. Die jouw idee komen bekijken. De commissie Optocht Bals van de Piëlhaas heeft alweer alle voor zorgsmaatregelen getroffen om de grootste bonte stoet van het jaar veilig door Venray te laten trek ken. Die voorwaarde is dus gere geld. Nu zoeken ze enthousiaste lingen die met kleur, dans, praal wagens en pakkende teksten de straten van Venray willen verover en. De deelname is namelijk geheel gratis en als het erg origi neel is kan je er nog een prijs mee winnen ook. Uiteraard is de deel name al een beleving op zich. Inschrijving is mogelijk op: 5, 12 19 februari van 11.30 tot 13-00 uur in het Upke. De grote optocht begint dit jaar op maan dag 27 februari om 13.44 uur. Dit jaar is het voor het eerst mogelijk om via SMS te stemmen via nummer 4888 op jouw favo riete deelnemer. Let hiervoor op de flyers die op 27 februari wor den uitgedeeld. Stemmen kan vanaf een halfuur voor de optocht tot een halfuur na de optocht. Je kan zo vaak stemmen als je wilt. Je kunt een echte publieksprijs winnen! Dus Piëlhazen, en ook iedereen uit de dorpen: haal alle creatieve ideeën maar eens uit de kast. Mientje en Sjaak Bexkens zijn zaterdag uitgeroepen tot boeren bruidspaar van Swolgen. Mientje en Sjaak zijn in het echt ook met elkaar gehuwd en ouders van Mar- tijn en Carlien. Sjaak is werkzaam op de afdeling sanitair van bouw markt Interchalet in Horst, en Mientje werkt bij haar broer in de Mientje en Sjaakboeren bruidspaar van D'n Bok tomatenkwekerij. Mientje en Sjaak worden op carnavalsdinsdagmid dag in zaal Wilhelmina met elkaar in de onecht verbonden. Aanslui tend hierop recipiëren zij van 18.00 tot 19-00 uur in de zaal. Jeugdprins Bram (Gubbels) I gaat het komende jaar samen met zijn adjudanten Nick (Arts) en Toon (van Lipzig) regeren over het rijk van carnavalsvereniging De Vöskes. Het thema van het jeugdprinsenbal was dit jaar James Bond, met als missie Opera tion Young Master Fox. Het trio werd namelijk door James Bond, Jaws en Goldfinger gepresenteerd aan het aanwezige publiek door te voorschijn te komen uit het legendarische getal 007, compleet met een dans van dansgarde de Stardancers, lichteffecten en een rookgordijn. Met het optreden Het Zwansenmeer, onderdeel van de jeugdrevue kregen enkele mannelijke jeugdraadsleden gekleed in rokje, tutuutje en pruik de hele zaal plat van het lachen. Op zondagmiddag 12 februari wordt er in café Oud Meerlo van 15.11 tot 16.30 uur een receptie worden gehouden ter ere van de nieuwe prins. Verder werd er deze middag afscheid genomen van oud jeugdprinses Anke I (Voesten) en haar adjudenten Heieen (Verbeek) en Karlijn (Ewalts). Ook jeugdboerenbruid- spaar van 2005, Kevin en Denise en getuigen Tom en Kim kiojken terug op een geslaagde carnaval. Het nieuwe jeugdboerenbruid- spaar werd ook op spectaculaire wijze gepresenteerd: Janine (Vis sers) van Voetballer Harrie en Gerrie van de Jeugdcarnaval Frans (Goumans) van Lei van ower de bèèk en Anita van d'n Huushald. Getuigen zijn: Nicole (Coenders) en Erik (Verbeek). Zij zijn tijdens de komende carnavalsdagen het middelpunt van de jeugdboeren- bruiloft, met de trouwerij op car navalsmaandag in sport- en feest- zalencomplex 't Brugeind. Zaterdag 28 januari is er het Buur tenbal in sport- en feestzalencen- trum 't Brugeind, vanaf 20.30 uur. Tijdens dit Buurtenbal wordt het nieuwe boerenbruidspaar bekendgemaakt. De avond wordt opgeluisterd door Joekskapel beter as niks. Ook is er een optre den van de Stardancers. Op een druk bezocht prinsen bal is prins Geert d'n twedde, beter bekend als Geert Thijssen, uitgeroepen tot prins van carna valsvereniging 't Knölleke in Leu nen. Als toeschouwer in de zaal werd hij plots in het zoeklicht geplaatst. Dit tot ieders verbazing, omdat dit nog zelden zo is gebeurd. Als nar van 't Knölleke heeft prins Geert voor Wim geko zen, een oude rot in dit vak. Vorst Erwin completeert het Leunse trio. Samen met vriendin Angeli- que gaat prins Geert regeren onder het motto; Carnaval ien ut Knolleland, viere weej same hand ien hand. De nieuwe prins van de Heds buülen in Heide is Geert Hou- ben. Bob de Rooy en Adje pre senteerden afgelopen zaterdag samen de nieuwe serie van ont dek je plekje op de Hei. Na een rondreis door de Hei, waar de nieuwe prins zou kunnen zitten, belandden ze uiteindelijk bij de familie Houben en daar kwam Geert tevoorschijn. Hij gaat dit jaar als prins Geert I over het Hedsbuülenriek regeren. Geert (41 jaar) is getrouwd met Monique en vader van Jessie, Ivo en Didi. Hij is manager bij Houbensteijn en in zijn vrije tijd houdt hij zich bezig met paarden. Samen met zijn adjudanten Frans Vousten en Otto Schreurs gaat hij regeren onder het motto Wat gej mit carnaval ok ziet, 'n vaerke of 'n hieër, mak veul plezier! Ieder een is van harte welkom op de receptie van prins Geert I op zaterdag 11 februari in de Gelder- koel. Aanvang 19-55 uur. Tijdens deze avond wordt ook het boe renbruidspaar bekendgemaakt. uit Oostrum wordt dit jaar uitge reikt aan Martien Reijnders. De uitreiking van deze onderschei ding vind plaats op zaterdag 11 februari om 21.30 uur tijdens het Klingelbal in D'n Oesterham. Iedereen heeft dan de gelegenheid om Martien Reijnders te felicite ren. Reijnders is op 6 oktober 1931 in Geijsteren geboren. In 1935 is hij naar Oostrum verhuisd. Hij is getrouwd met Nelly, heeft twee dochters Agnes en Anita en zoon Ron. De inmiddels gepensio neerde Reijnders is begonnen als buschauffeur bij van Ham (stads dienst). In 1969 maakte hij de overstap als chauffeur naar de Boerenbond in Oostrum. Via de Boerenbond in Merselo kwam hij uiteindelijk terecht bij Landbouw belang te Wanssum waar hij gewerkt heeft tot zijn pensioen. Één van zijn grootste hobby's is bowling. Al 27 jaar is hij wekelijks te vinden op de bowlingbaan. Hij is iemand die op vele fronten actief is geweest binnen de Oos- trumse gemeenschap en dat nog steeds is. Reijnders maakt al meer dan vijftien jaar deel uit van de schoffelploeg van de kerk die de plantsoenen om de kerk en op de begraafplaats Trans Cedron bij houden. Muziek is ook een grote hobby van Reijnders. Zo is hij dit jaar al 25 jaar vaandeldrager van harmonie Sub Matris Tutela. Ook bij de helaas opgeheven Eikenhof kapel was hij 22 jaar actief bij het heden. Voor de harmonie haalt hij al ruim twintig jaar wekelijks oud papier op bij bedrijven en winkels in de regio. Als het gaat om bemanning bij de entree bij welke activiteit dan ook doe je nooit tevergeefs een beroep op hem. Reijnders kom je tegen bij de muntverkoop in gemeenschaps huis D'n Oesterham, bij de voet balclub waar hij bij de thuiswed strijden van het eerste elftal te vinden is in het entreehokje voor het heffen van de entreegelden, de entreeheffing en/of muntver koop bij (jubileum)feesten van de harmonie en de entreeheffing bij carnavalsactiviteiten. Verder is hij al meer dan 25 jaar lid van de plaatselijke carnavalsvereniging. Hij is achttien jaar als bühnemees- ter bij de zittingsavonden betrok ken en sinds enkele jaren ook taxi chauffeur van de Raad van Elf voor de optocht in Venray. Buiten Oos trum is hij al ruim vijftien jaar actief bij de jaarlijkse fietsvierdaag se waar hij ingezet wordt bij alle voorkomende werkzaamheden. Reijnders is de typische vrijwilli ger die veel werk verzet maar ook graag op de achtergrond blijft. Maar dit jaar staat hij op de voor grond bij de uitreiking van de Orde van Verdienste. De Oostrum- se gemeenschap doet nooit tever geefs een beroep op hem, als je het maar op tijd laat weten. Daar om heeft hij deze onderscheiding dan ook meer dan verdiend. Vastelaovend

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21