Gemeente Venray Informatieavond herinrichting Heuvelstraat-Eindstraat Openbare bekendmakingen Verkiezingen 2006 Inzameling grof huishoudelijk afval Evenementen Collectes februari Inzamelingen februari PEEL EN MAAS Leefbaarheid en plattelandsontwikkeling De gemeente is gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de herinrichting van de Heuvelstraat en de Eindstraat. Maandag 30 januari houdt de gemeente Venray daarom een informatieavond. Dan presenteert zij het ontwerp voor de herinrichting. In de Heuvelstraat gaat het over het gedeelte voor Kunstencentrum Jerusalem tot de Eindstraat. In de Eindstraat betreft het de inrichting rondom het pleintje bij museum 't Freulekeshuus. Bovendien wordt na de herinrichting in de Eindstraat betaald parkeren inge voerd. Ook daarover krijgt u op deze avond tekst en uitleg. Belangstellenden zijn van harte welkom op de informatieavond om 19.30 uur in De Witte Hoeve. Gemeentehuis Openingstijden Week 4 Vergaderingen Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstellingen Verleend Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Ontwerpbesluiten Besluiten Besluiten Ontheffing Stookverbod Voornemen Milieueffectrapportage Startnotitie Donderdag 26 januari 2006 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Op 7 maart 2006 zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Op de ge meentepagina informeren we u daar de komende maanden voort durend over. We blikken eerst terug op de strategische doelen van het huidige college van Burgemeester en Wethouders. Deze week leefbaarheid en plattelandsontwikkeling. Op maandag 16 januari is het convenant gebiedsgericht werken (GGW) on dertekend. Over deze feestelijke mijlpaal leest u elders op de gemeentepa gina meer. Gebiedsgericht werken is bijzonder belangrijk voor het bereiken van leefbaarheid in de Venrayse wijken en dorpen. Leefbaarheid gaat over zorg voor onze leefomgeving. De sociale kwaliteit van een wijk of dorp, de mate van overlast en veiligheid en een integrale aanpak staan daarbij voorop. Met GGW slaan de gemeente, dorps- en wijkraden, Wonen Ven ray, Synthese en de politie de handen ineen. GGW gaat uit van een betere leefbaarheid doordat alle partijen bereid zijn samen te werken. De basis ligt immers in de dorpen en wijken zelf. Daar wonen, werken en verblijven de mensen die weten wat er leeft. Ook in dorpontwikkelingsplannen, ook wel DOP's genoemd, geven de dorpen en wijken aan wat zij zelf belangrijk vinden voor de leefbaarheid. Plattelandsontwikkeling Plattelandsontwikkeling is vooral gerealiseerd door een verandering van den ken en werken. Het buitengebied is niet langer een beheergebied, maar een ontwikkelingsgebied. Samen met bewoners en gebruikers kijkt de gemeente hoe een gebied ontwikkeld zou kunnen en moeten worden. Dat kan een nieuw natuurgebied zijn, zoals de Leunse Paes. Maar het kan ook gaan over het verplaatsen van een bedrijf met intensieve veehouderij. De vaststelling van het bestemmingsplan Buitengebied, het reconstructieplan, de gebieds- visie Loobeek en het woonzorgcomplex in Ysselsteyn (zie foto) zijn concrete voorbeelden van deze omschakeling van beheer naar ontwikkeling. Samen met haar partners kijkt de gemeente hoe ze maatschappelijke en econo mische doelen kan halen. Richtinggevend voor de ontwikkeling van Venray en het platteland is het Ontwikkelingsperspectief. Dat werkt de strategische visie uit naar economisch, ruimtelijk en maatschappelijk beleid voor alle dorpen en wijken in Venray. Het Ontwikkelingsperspectief is parallel aan de DOP's gemaakt. Uiteindelijk komen de DOP's en het Ontwikkelingsperspec tief weer bij elkaar. Samen zorgen zij dan voor de juiste ontwikkeling van ons platteland. De inzameling van grof huishoude lijk afval vindt dit jaar plaats op 7 februari, 4 april, 6 juni, 1 augustus, 3 oktober en 5 december. Dat ge beurt op afroep. Grof huishoudelijk afval op laten halen kost 15 voor maximaal twee m3. Bel voor een afspraak Maessen Recycling, 077 - 382 77 66. Er dient iemand aanwe zig te zijn om te betalen. Betaling kan via pinnen, chippen of het invul len van een eenmalige machtigings kaart bij de chauffeur. Ook kunt u zelf grof huishoudelijk afval naar het milieustation brengen. Agenda voor de openbare vergadering van het Seniorenconvent op maandag 30 januari 2006, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling verslag Seniorenconvent nr. SC0507, 5 december 2005 3. Spreekrecht publiek 4. Ingekomen stukken/mededelingen 5. Vaststelling raadsagenda 14 februari 2006 6. Evaluatie raadsvergadering 20 december 2006 7. Evaluatie extra raadsvergaderingen 6 december 2005 en 24 januari 2006 8. Evaluatie werkbezoek gouverneur 26 januari 2006 9. Verslag van vergadering 'evaluatie raadscommissies' 10. Ontwerpraadsvoorstel inzake vaststelling verordening op de Rekenkamer 11. Rondvraag en sluiting Bouwvergunningen en vrijstellingen - Veulenseweg 36 - machine/opslagloods (nr. ba060038) - Kempkensberg 5 - veranderen mestverwerkingsinstallaties (silo's en bedrijfsruimte) (nr. ba060039) - Steegse Peelweg 7 - dakkapel (nr. ba060040) - De Boog 16 - vergroten woning (nr. ba060041) - De Voorde - reinwaterkelder (nr. ba060042) Sloopvergunningen - Breevennenweg la - opslagruimte (nr. slp060002) - Veulenseweg 36 - opslag/machineloodsen (nr. slp060003) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - De Gouden Leeuw - parkeergarage (nr. ba050437) - Hoogakker 17 - vergroten orthodontistenpraktijk (nr. ba050503) - Ouverturestraat 37 - overkapping (nr. ba060032) - Horsterweg 1 - woonkeet (nr. ba050414) - Henseniusplein 9 - vernieuwen café/horecagebouw (nr. ba050340) - Gerrit Artsstraat ongenummerd - twee woningen (nr. ba050480) - Lollebeekweg 28 - veranderen schuur tot woning (nr. ba050500) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 27 januari 2006 t/m 9 maart 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Vergunningen verleend door Burgemeester en Wethouders - Vliezenweg 2 - woning met garage (nr. ba050092, verzenddatum 17/01) Bouwvergunningen en vrijstellingen - Gasstraat 16 - vergroten woning (nr. ba050408, verzenddatum 19/01) - Boodenstraat 8 - veranderen/vergroten woning (nr. ba060017, verzenddatum 19/01) - Ripseweg 1 - vergroten gebouw 305 (nr. ba050382, verzenddatum 10/01) - Meester de Haanstraat 20a - entreegebouw en fietsenstalling (nr. ba050467, verzend datum 18/01) - Hoofdstraat 28 - veranderen/vergroten school (nr. ba050520, verzenddatum 18/01) - Heidseweg 44 - intern verbouwen school (nr. ba050522, verzenddatum 19/01) - Vredeweg, sectie K no. 188 - woning met bedrijfsgebouw (nr. ba050324, verzenddatum 20/01) - Puttenweg 2 - verand eren/verg roten gemeenschapshuis (nr. ba050422, verzenddatum 20/01) - Melchiorhof 29 - vergroten woning (nr. ba050527, verzenddatum 20/01) - Ripseweg - vergroten gebouw 151, fase 1 (nr. ba060012, verzenddatum 19/01) Sloopvergunningen - Groeneweg 24 - woning/opslag/stalling (nr. slp050061, verzenddatum 20/01) - Nieuwhuisweg 1 - loods (nr. slp050060, verzenddatum 20/11) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Buntweg 12 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan A.G. Vissers, Middenpeelweg 18 te America voor een paardenhouderij met manegeactiviteiten. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 26 januari 2006 t/m 22 februari 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indie nen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Steegse Peelweg 77 te Veulen - een oprichtingsvergunning te verlenen aan Mts. Derikx-van Rengs, Begijnhofweg 5 te Heide voor een vleesvarkenshouderij. - Zwartwater 2 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan P. van Zutphen, Zwartwater 2 te Vredepeel voor een varkenshouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 26 januari 2006 t/m 8 maart 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de zienswijze- vra gen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken, waarna Burgemeester en Wethouders beoordelen of er reden is dit verzoek te honoreren. Op telefonische afspraak kunt u ook mon deling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hier toe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Kempkensberg lb te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan P.K.M. van Ass, Kempkensberg 2 te Ysselsteyn voor een vleeskuikenhouderij. - Kempkensberg 2 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan H.M.H. van Ass, Kempkensberg 2 te Ysselsteyn voor een vleeskuikenhouderij en akkerbouwbedrijf. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 26 januari 2006 t/m 8 maart 2006 inzien. U kunt van 27 januari 2006 t/m 9 maart 2006 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet wor den ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 80 51, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 98 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan H. Claessens, Timmermannsweg 98 te Ysselsteyn voor een varkenshouderij met kinderdag verblijf. Aan de vergunning zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit. U kunt de desbetreffende stukken van 26 januari 2006 t/m 8 maart 2006 inzien. U kunt van 27 januari 2006 t/m 9 maart 2006 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn. Voor het indienen van een beroepschrift zie eerder in deze rubriek. Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te verlenen van het verbod om afvalstoffen te verbranden op de locaties: - Pauwweg 5 te Oirlo - te verlenen aan dhr. Verstappen voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting en landschapsele menten. - Venrays Broek ongenummerd te Venray - te verlenen aan dhr. Janssen voor het ver branden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplan ting en landschapselementen. - Molenhoek ongenummerd te Oirlo en Meerloseweg ongenummerd te Oirlo - te verlenen aan rozenkwekerij G. Mooren VOF voor het verbranden van snoei- en sprokkel hout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteeltbedrijven en boom- en rozenkwekerijen. - Lorbaan 3 te Veulen - te verlenen aan bloemkwekerij Reintjes voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout ten behoeve van het gezond houden van de aanplant bij fruitteelt- bedrijven en boom- en rozenkwekerijen. - Engesteeg 1 te Leunen - te verlenen aan dhr. Jenniskens voor het verbranden van snoei en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Peelweg 2 te Ysselsteyn - te verlenen aan dhr. Lemmens voor het verbranden van snoei en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. - Koepas 10 te Oirlo - niet te verlenen aan dhr. Loonen voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische be drijven en woonerven in het buitengebied. - Rouwkuilenweg 9-11 te Ysselsteyn - niet te verlenen aan dhr. Bruin voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting van agrarische bedrijven en woonerven in het buitengebied. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 26 januari t/m 8 februari 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijze over het voornemen indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een mededeling is ontvangen om een wijziging/uitbreiding te realiseren. Ter voorbereiding van de hiervoor benodigde milieuvergunning dient voor deze activiteit een milieueffectrapportage te worden gemaakt. De startnotitie is ingediend door: - Eijkenhofweg 3 te Veulen - J. Wismans, Eijkenhofweg 3 te Veulen voor de vervanging van een stal van een vleesvarkenshouderij en akkerbouwbedrijf. - Deurneseweg 72 te Heide - J.L.R Claessens, Deurneseweg 72 te Heide voor uitbreiding van de pluimveehouderij. U kunt de desbetreffende stukken van 26 januari 2006 t/m 8 maart 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijke of mondeling een zienswijze indienen over het geven van richtlijnen inzake de inhoud van het milieueffectrapportage bij Burgemeester en Wethouders. Donderdag 26 januari 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray De gemeente heeft vergunning ver leend of is van plan die te verlenen aan onderstaande evenementen in januari en februari. Op www.venray. nl vindt u een compleet overzicht van alle activiteiten die een open karakter hebben en/of vergunning- plichtig zijn. januari 28 en 29 - 30e Vlakwatercross februari 18 - Vorstenhal, sporthal De Wettel ing 19 - Vlooienmarkt, sporthal De Wettel ing 26 t/m 28 - Carnaval 5 t/m 11 - Hersenstichting Neder land/Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid 12 t/m 18 - De Piëlhaas (i.c.m. de carnavalskrant) 7 - Inzameling grof vuil op afspraak 15 - Huis-aan-huis inzameling textiel Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20