Gemeente Venray I Gebiedsgericht werken van start Speerpunten in handhaving- p rog ra mm a Zelf kiezen waar je gaat stemmen Kruising Zuidsingel-Brukske tijdelijk afgesloten Nieuwe gemeentegids 2006-2007 DigiD: digitale identiteit Gemeentegids kwijt? kijk op www.venray.nl Bijdrage deelname activiteiten voor minima PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Week 4 Bij de gemeenteraadsverkiezingen op dinsdag 7 maart mag iedereen zelf kiezen waar hij gaat stemmen. Iedere stemgerechtigde inwoner van de gemeente Venray ontvangt in de week van 13 februari een op naam gestelde stempas. Hiermee kun je stemmen bij je 'eigen' stembureau. Die locatie staat op je stempas. Maar je mag ook bij een ander stembureau in de gemeente Venray je stem uitbrengen. Of bij het mobiele stembureau dat het NS-station, zie kenhuis VieCuri en het Raayland College aandoet. Handig om het stemmen met iets anders te combineren. Of als je dichter bij een ander stembureau werkt dan bij je 'eigen' stembureau. Bovendien kun je gemakkelijk iemand machtigen om je stem uit te brengen, ook al woont die persoon in een ander stemdistrict. Overigens mag je hoogstens twee machtigingen aannemen, die je tegelijkertijd met je eigen stem uit moet brengen. Alle adressen van de 22 stembureaus en de plaatsen en tijden van het mobiele stembureau vind je op de kandidatenlijst die in de week van 20 februari wordt verspreid. Vraag nog tot 1 februari 2006 de bijdrage in de kosten maatschappelijke activiteiten 2005 aan. Vraag nog tot 1 februari 2006 de bijdrage regeling 65+ 2005 aan. De bouw van de nieuwe brandweerkazerne aan de Acaciastraat is officieel van start gegaan. Brand weercommandant Peter Bandsma zette zaterdag 21 januari symbolisch de eerste schop in de grond. •V* Venray, focus op mensen Donderdag 26 januari 2006 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Op dinsdag 17 januari stelde het college het handhavinguit- voeringsprogramma 2006 vast. Daarin staan de taken voor het team Handhaving voor het komende jaar. Het programma kent een grote diversiteit aan taken en een groot aantal zaken dat onderzocht moet worden. Vanwege de beperkte perso- neelscapaciteit heeft het college daarom speerpunten aangewe zen. Zaken waarbij het gaat om veiligheid en gezondheid van personen en milieubelasting krijgen voorrang. In 2006 ontwikkelt Venray samen met de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum en Sevenum een nieuw handhavingbeleid. Voor uitlopend op de vaststelling daarvan onderzoekt de gemeente de moge lijkheden om op andere manieren te controleren. Controles op bouwver gunningen en in het buitengebied vinden op dezelfde manier als in 2005 plaats. In de horeca controleert team het Handhaving op veilig heid, geluidsoverlast en terrassen. Bij een aantal van deze controles worden verschillende vakafdelingen van de samenwerkende gemeenten en ook de politie betrokken. Op het gebied van kleine ergernissen, zoals zwerfafval en hondenpoep, zet de gemeente de aanpak van vorig jaar voort. In het kader van milieuhand having vinden reguliere bedrijfson- derzoeken plaats. Het handhavinguit- voeringsprogramma ligt ter inzage bij de afdeling Publieksdiensten. Maandag 16 januari was in de Gelderkoel in Heide de officiële start van het gebiedsgericht werken. Een nieuwe vorm van samenwerking tussen gemeente, dorps- en wijkraden, Wonen Venray, Synthese en politie. De partijen werken op een andere manier samen: integraal en per gebied. Alle partijen ondertekenden maandag een convenant. Daarmee bevestigen zij dat zij gebiedsgericht, dat wil zeggen op het niveau van dorpen en wijken, willen samenwerken. Om een feestelijk tintje aan het startpunt te geven hield de gemeente een miniconferentie rond het thema gebiedsgericht werken. Hiervoor waren alle gemeenteraads- en commissieleden uitgeno digd. Datzelfde geldt voor het college van B en W en de samenwerkende partijen, de dorpsraad van Oostrum en de wijkplatforms van het centrum Elke ondertekenaar stak symbolisch een bloem in een boeket om zo de gezamenlijke inzet te onderstrepen Vanaf maandag 30 januari om 7.00 uur is de kruising Zuidsingel- Brukske afgesloten voor alle verkeer, met uitzondering van fietsers en voetgangers. Op die plek legt de gemeente een rotonde aan. De werkzaamheden duren naar verwachting tot eind maart, uiteraard afhankelijk van de weersomstandigheden. Op dit moment zijn de voorbereidingen in volle gang. Bomen die in de weg stonden, zijn gerooid. Het verleggen van een grote gasleiding en een aantal glasvezelkabels is nagenoeg gereed. Deze werkzaamheden zijn buiten het verkeer uitgevoerd. Het afsluiten van de Zuidsingel vanaf 30 januari heeft nogal wat gevolgen voor het verkeer. De hele rondweg zal drukker worden. Door de onderbreking moet het verkeer al vroegtijdig een andere richting kiezen. De wijk Brukske is alleen nog bereikbaar vanaf de Henri Dunant- straat. De omleidingen voor het doorgaande verkeer, het NS-station en winkelcentrum 't Brukske zijn op alle aanvoerwegen naar de rondweg aan gegeven met de bekende gele tekst- en pijlborden. U vindt de omleidingen ook op www.venray.nl. Bereikbaarheid voor hulpdiensten De gemeente heeft met name speciale aandacht voor de bereikbaarheid voorde hulpdiensten. Grote brandweervoertuigen kunnen gebruikmaken van de bussluis aan de Oude Oostrumseweg. Ter hoogte van de Plataanstraat plaatst de gemeente een slagboom die op afstand door de brandweer is te openen en te sluiten. Het fietspad ter hoogte van de kruising Henri Dunant- straat en St. Servatiusweg is zodanig aangepast dat hulpdiensten dit bij een calamiteit in Brukske kunnen gebruiken. Dit jaar verschijnt de nieuwe, officiële gemeentegids van Venray. Organisaties en instellingen die in de huidige gids vermeld staan, ontvangen binnenkort een mailing om hun gegevens te controleren. Daarvoor zorgt City Tourist Promotions. De gemeente maakt de gemeentegids samen met dit bedrijf uit Kaatsheuvel. Niet-commerciële instellingen en bedrijven, stichtingen, verenigingen en belangengroeperingen kunnen een gratis vermelding in de gemeen tegids aanvragen. Voor opgave van een nieuwe, gratis vermelding heeft u twee mogelijkheden. Gebruik de coupon op pagina 11 van de huidige gemeentegids. Of lever uw gegevens aan via www.venray.nl. Daarvoor maakt u gebruik van de 'digitale balie'. Mailen kan naar jose. hermans@venray.nl. Uw opgave moet vóór 17 februari 2006 binnen zijn. De beslissing over gratis opna me in de gids is aan de redactie, in samenspraak met de uitgever. Mocht u geïnteresseerd zijn in het plaatsen van een betaalde advertentie in de gemeentegids, dan kunt u recht streeks contact opnemen met City Tourist Promotions, 0416 - 34 43 33. en Brukske. In Oostrum, het centrum en Brukske gaat deze van werken als eerste van start. De andere dorpen en wijken komen in 2007 en 2008 aan de beurt. In 2009 is gebiedsgericht werken in de gehele gemeente van kracht. Conferentie Tijdens de conferentie sprak een aantal gastsprekers vanuit eigen ervaring over gebiedsgericht werken. Over hun successen maar ook over hun fouten. Rode draad door alle bijdragen was dat gebiedsgericht werken alleen slaagt als alle partijen bereid zijn samen te blijven werken. De basis ligt in de dor pen en wijken zelf. Daar wonen, werken en verblijven de mensen die weten wat er leeft. Alle partijen zien de meerwaarde van deze aanpak en gaan er vanaf nu dan ook mee aan de slag. De spotjes van Postbus 51 over DigiD hebt u waarschijnlijk al eens op tv gezien. Met DigiD kunt u met één gebruikers naam en wachtwoord op inter net voor elektronische diensten van steeds meer overheidsin stellingen terecht. De gemeen te Venray is druk bezig met de voorbereidingen die nodig zijn om DigiD ook hier moge lijk te maken. Ze verwacht in de tweede helft van 2006 met DigiD te kunnen werken. De voorlichtingscampagne van Postbus 51 over DigiD (spreek uit 'diegiedee') loopt in januari en februari 2006. DigiD is een ge meenschappelijk systeem van en voor de overheid. Hiermee kunnen overheidsinstellingen de identiteit van klanten die gebruikmaken van haar elektronische diensten verifiëren. Steeds meer kunt u via internet zakendoen met over heidsinstellingen. Denk aan het aanvragen van een vergunning. Of aan het online aangifte doen bij de Belastingdienst. Meestal wisselt u bij deze diensten vertrouwelijke gegevens uit. Om ervoor te zorgen dat die gegevens alleen met u uitgewisseld worden, willen over heidsinstellingen zeker weten dat u ook echt bent wie u beweert te zijn. Anders gezegd: de overheids instellingen willen uw identiteit kunnen verifiëren. Zo voorkomen ze dat anderen namens u kunnen handelen. Aan het loket van een overheidsinstelling wordt uw iden titeit meestal aan de hand van uw identiteitsbewijs geverifieerd. Op internet kan dat niet. Daar wordt van andere verificatiemiddelen gebruikgemaakt, zoals de com binatie van een gebruikersnaam met wachtwoord. Als elke over heidsinstelling haar eigen verifica tiemiddel ontwikkelt, zou u voor elke overheidswebsite een andere gebruikersnaam met wachtwoord moeten gebruiken. DigiD voorkomt dit. (bron: www.digid.nl) Er zijn bedrijven die in eigen beheer een vergelijkbare gids uitbrengen en hiervoor ook bedrijven en instel lingen benaderen voor het plaatsen van advertenties. De gemeente Venray distantieert zich van deze initiatieven en verleent er ook geen medewerking aan. Het gaat in deze gevallen dus niet om de officiële gemeentegids van Venray. Minima kunnen voor de kosten van deelname aan sociale, culturele of sportieve activiteiten een bijdrage aanvragen. Denk aan het lid maatschap van een vereniging of de bibliotheek, een bezoek aan een museum, schouwburg of bioscoop, de voordeelurenkaart van de NS of vervoerskosten. De gemeente Venray kent daarvoor twee rege lingen: bijdrage kosten maatschappelijke activiteiten en de regeling 65+. Uw aanvraag voor 2005 kunt u nog tot uiterlijk 1 februari 2006 indienen bij de afdeling Publieksdiensten. Deze regeling geldt voor alleenstaanden, alleenstaande ouders en gehuw den/samenwonenden tot 65 jaar. Voor thuiswonende ten laste komende kinderen van 5 tot 18 jaar (ingeschreven op het adres van de ouder(s) voor wie de ouder(s) aanspraak op kinderbijslag kan/kunnen maken) kunnen de ouders ook een vergoeding aanvragen. Om gebruik te maken van de rege ling mag uw netto-inkomen niet hoger zijn dan 45 per maand boven de bijstandsnorm die voor u van toepassing is. Mensen met een bijstands- of Ioaw-uitkering voor algemene bijstandskosten voldoen dus aan deze voor waarde. Ontvangt u alléén periodieke bijzondere bijstand en is er sprake van eigen draagkracht dan is een individuele beoordeling nodig. Uw vermo gen moet onder de vermogensgrens blijven. U heeft bewijsstukken van de gemaakte kosten. De vergoeding is maximaal 95 per persoon per kalen derjaar (1 januari tot en met 31 december). Ook voor een partner jonger dan 65 jaar en/of thuiswonende ten laste komende kinderen bedraagt de bijdrage maximaal 95 per kalenderjaar. Van dit laatste dient u bewijsstuk ken van de uitgaven te overleggen. Voor deze regeling moet u 65 jaar of ouder zijn. Uw netto-inkomen mag niet hoger zijn dan 45 per maand boven de bijstandsnorm die voor u van toepassing is. Mensen met een bijstandsuitkering voor algemene bijstands kosten voldoen dus aan deze voorwaarde. Ontvangt u alléén periodieke bijzondere bijstand en is er sprake van eigen draagkracht dan is een indi viduele beoordeling nodig. Uw vermogen moet onder de vermogensgrens blijven. De bijdrage voor de regeling 65+ bedraagt 151 per persoon per kalenderjaar (1 januari tot en met 31 december). Van de uitgaven hoeft u geen bewijsstukken te overleggen. Hebt u minder dan 151 besteed dan kunt u hiervoor ook een aanvraag indienen. Let wel op dat hiermee uw recht op het overige bedrag vervalt. itaan de >nde karakter. Centrum

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19