Tom en Floor jeugdig duo D'n Bok Stemmen via sms Orde voor Henk van Schijndel Erik I prins De Klute-trappers Prinsenproclamatie in de lift Jeugdtrio 't Knölleke Sjoerd I heerser De Karklingels PEEL EN MAAS In de Oesterham in Oostrum is afscheid genomen van prins Mar cel II, adjudanten Rien, Berry en nar Eric van carnavalsvereniging Karklingels in Oostrum. Nadat Prins Marcel II door de ceremo niemeester was ontdaan van de mantel, steek, medaille en scepter nam de AAP (Aid Aostrumse Prin- se) de regie over. Via een wereld reis langs indianen, de Massai, Kozakken, Pygmeeën, Jamaica, en Hindoes werd afgesloten werd met een lied van Jan Smit, gezon gen door AAP Marcel II. Hierna werd er overgeschakeld naar de plaatselijke tv-studio voor de loka le verkiezingen. De vier plaatselij ke partijen bestaande uit De jon- gerenpartij, De Vrouwenpartij, De Boerenpartij en De Ouderenpartij verdedigden ze in enkele minuten hum standpunten. Nadat de stem bussen door de zaal waren gegaan volgde de verkiezingsuitslag waar bij De vrouwenpartij als winnaar uit de bus kwam. Uiteindelijk kon digde lijsttrekker Helga van De Vrouwenpartij aan dat niet zij het komende jaar de regie over de plaatselijke bevolking wilde heb ben maar dat ze daar een beter trio voor hadden gevonden. En zo werden Prins Sjoerd I met zijn adjudanten Roy en Paul achter uit de zaal op een kar de zaal binnen- gereden.Nadat Prins Sjoerd I door ceremoniemeester Hans Holtac- kers was voorzien van medaille, mantel, steek en scepter en adju danten Roy (de Kleijn) en Paul (Custers) van de steek, richtte Prins Sjoerd I zich tot zijn onder danen en eindigde met zijn lijf spreuk; Mit os viere veurop, hedde efkes gén zörg an de kop!. Na de gebruikelijke prinsendans met Marieke volgde vele felicita ties. Onder de klanken van De Rosentaler uit Merselo werden er nog enkele uurtjes uitbundig car naval gevierd. Als laatste werd de residentie in 't Allemanscafé in aanwezigheid van vele carnavals vierders geopend door Prins Sjoerd I nadat eerst Bob (van Mil) nog als nar geïnstalleerd werd. Noviteit voor optocht De Piëlhaas De optocht in Venray op carnavalsmaandag 27 februari kent dit jaar een noviteit. Het publiek kan via sms bepalen welke deelnemer aan de optocht met de publieksprijs aan de haal gaat. Via het num mer 4888 kan men vanaf een halfuur voor de optocht tot een halfuur na de optocht een stem uitbrengen. Voor zover bekend is dit een unicum in de vastelaoveswereld. Niels Borst, al jaren vrijwilliger bij De Piëlhaas, is het brein achter deze actie. De optocht kent al enkele jaren een publieksprijs. Voor de optocht worden flyers uitgedeeld aan het publiek, flyers die vervol gens aan het einde van de optocht weer ingeleverd kunnen worden. De meest genoemde groep, eenling of wagen is uitein delijk de winnaar van de publieksprijs. "Het uitdelen en ophalen van de flyers blijft vrij willigerswerk", benadrukt Niels Borst. "We weten dus niet zeker of iedereen in de gelegenheid is om het briefje in te vullen of in te leveren. De opzet is dat we toch iedereen mee willen laten doen. Daarom hebben we ook naar andere mogelijkheden gekeken." De flyers blijven. Het publiek kan dus het briefje achteraf ook weer inleveren. Maar nieuw is de mogelijkheid om via sms te stem men. Dat zal ook op de flyer uit gelegd worden. "We hebben contact gelegd met een provider die ook deze service aanbiedt bij popconcer ten en grote landelijke evenemen ten, zoals de Nijmeegse Vierdaag se. Die werd bereid gevonden om, zonder extra kosten voor De Piëlhaas, mee te werken aan het stemmen via sms. In feite is het heel eenvoudig. Het publiek sms't een basiscode gevolgd door PH (Piëlhaas, red.) en het groeps nummer. Aan het einde van de optocht weten wij met een druk op de knop de uitslag. De sms-er betaalt per berichtje een vergoe ding aan het telecombedrijf en de provider die daarvoor zijn soft ware etc. beschikbaar stelt", ver volgt Niels Borst. Volgens hem heeft deze nieu we vorm van stemmen nog wat extra voordelen voor de deelne mers. "Die kunnen in het voortra ject al bij vrienden en bekenden aangeven hoe het werkt om zo stemmen te trekken. Bovendien kunnen zij hun stemcode betrek ken in hun optochtact. Als Piël haas hopen we bovendien hier mee meer toeschouwers actief te betrekken bij de optocht en de vastelaovend." De publieksprijs zal na de optocht, tegelijk met de andere prijzen, bekend worden gemaakt. Erik I (Baten) is uitgeroepen tot nieuwe prins van De Klute-trap pers in Vredepeel. Samen met nar Leon (v. Vegchel) gaat hij tijdens de carnavalsdagen de Klute-trap pers voor. Prins Erik I is in het dagelijkse leven constructieteke naar, in zijn vrije tijd voetbalt hij in het eerste team van voetbalver eniging sv Merselo, is scheids rechter en is trainer van de Cl. Nar Leon is de kameraad van prins Erik I. Zijn leus is efkes gen construcsies vur dun bouw carna val viere, dat doen we nouw. Tot jeugdprinses van de Kluut- jes is uitgeroepen Ilse I (Cornelis- sen), jeugdprins Niels (Hermens), jeugdnar Teun (Cornelissen) en jeugdvorst Mare (de Mulder). Prins Erik I en het jeugdgezel- schap houden een receptie op zondag 19 februari vanaf 11.11 uur in gemeenschapshuis de Klei ne Loef in Vredepeel. Vooraf gaand is er een heilige mis. Alleen hoofdact een domper Zaterdagavond rond 21.45 uur. De prinsenproclamatie ligt op stoom en op schema. Het duurt nog maar even voor dat de nieuwe prins uit zal komen. Tot op dat moment kan de Piëlhaas terugkijken op een goed programma, met naast het aftreden van prins Richard en zijn opname in de APK, een prima mix van muziek, humor en dans. De zaal zit vol spanning, want een van Venrays bestbewaarde geheimen is ook dit jaar intact gebleven. Maar dan kondigt vorst Fun de hoofdact van de avond aan. Een man uit het verre zuiden komt de zaal een halfuurtje entertainen en nog meer in stemming brengen voor de proclamatie van de nieu we prins. Die act blijkt de enige schoonheidsfout van de avond te zijn. Maar wel eentje waar nog lang over wordt nagepraat. Fred Lloret, aan zijn stem te horen een rasechte Amsterdammer, denkt met zijn Ratata, Tulpen uit Amsterdam en andere smartlap pen de zaal op de kop te zetten. Het te lange optreden van bijna drie kwartier werkt echter aver echts. Nog nooit kende de prin senproclamatie zo'n rumoerig optreden. Weg was de spanning, die daarna gelukkig door Willy, Rob en Milton, gevolgd door de tienerselectie van Dizzy, samen met, jawel, een showdansende raad van elf, weer snel werd opge bouwd. Ook daarvoor kende prinsen proclamatie 2006 een goed pro gramma, met de muzikale inbreng van Doe maar wa uit Bakel en de nieuwe vastelaovesliedjes van De Piëlhaas. Oud-prins Richard kende zijn plaats en nam op subtiele wijze, met gebruikmaking van het nieu we gemeentelogo, afscheid van het publiek, waarna het de beurt was aan de APK. Het groot APK- strijkorkest met een swingende dirigent in de persoon van Edgar Amadeus van Kessel, bracht een concert waarbij het LSO zou ver bleken en waarmee Richard waar dig in de kringen van de APK werd opgenomen. De rode draad werd gedaan Fred Lloret was het enige schoonheidsfoutje van de prin senproclamatie. door eerder genoemde Willy Voesten, Rob van Lieshout en Mil ton Cavis. In de kapsalon van Antoine werden diverse prinsen kandidaten met tal van kwinksla gen onder de loep genomen. Wie bovendien goed oplette, kon zich ervan overtuigen dat Jos Waals, vorst Fun en Wilbert van Waayen- burg met andere kapsels er ook niet onaardig uitzien. En wat Fred Lloret betreft. Ze moeten onderhand bij de Piël haas, na ruim 6x11 jaar, wel weten dat ze voor carnavalsavon den dergelijke boven-Moerdijkse acts niet in huis hoeven te halen. der en ook weer als de belangrij ke klusjes- en materialenman. Wie momenteel de website van KVW raadpleegt ziet dat Henk er na 22 jaar nog steeds op staat. Wie met de wandelvierdaagse in Venray en omgeving rond loopt, zal hem regelmatig tegenkomen. Al ruim dertien jaar staat hij met zijn armen wijd gespreid op een krui sing, om iedereen veilig te laten oversteken. Ook in het jeugdcar naval is Van Schijndel een waarde volle kracht. In 1984 begonnen op het Gouden Leeuwterrein, de jeugdtent samen met anderen opbouwen, geen kachels, geen w.c. maar wel veel plezier maken. Hij is nog steeds een waardevolle kracht in de Hazehut, houdt de tent draaiend en kent de jeugd goed. Voor dit vrijwilligerswerk wil het bestuur van de Hazekeutel Henk van Schijndel in het zonne tje zetten door hem de Orde van de Hazekeutel toe te wijzen. De uitreiking vindt plaats vinden in de foyer van Schouwburg Venray tijdens de jeugdzitting op zater dag 28 januari. De uitreiking vindt omstreeks 21.00 uur plaats. Gele genheid tot feliciteren is er om 21.40 uur, samen met het nieuwe prinselijk trio. Receptie prins Henk II Prins Henk II is uitgeroepen tot prins van de Schanseknuppels 2006. Zijn leus is As prins uut 't Klên-Oelders veld sloj ik mit dizze knuppel de moat en dirigier ik ollie dur de carnaval hier binne en buute op stroat. Prins Henk II houdt 28 januari receptie in de Schanseschop De Wis in Casten- ray vanaf 20. lluur. In een bomvolle bokkenstal namen jeugdprins Jelle, jeugd prinses Kelly, jeugdvorstin Wendy en de jeugdraad van carna valsvereniging D'n Bok in Swol- gen afscheid van de Swolgense Bokken en Bokkinnen. Zij maak ten plaats voor jeugdprins Tim (Hodzelmans), jeugdprinses Floor (Thijssen) en jeugdvorstin Jessie (Janssen) met een complete nieu we jeugdraad. Met als extra ver rassing een nar bij de jeugdraad, niemand minder dan Rob (Jacobs). Op zondag 19 februari is er een receptie, waar iedereen de kans krijgt deze jonge bokken en bokkinnen te feliciteren. De uit verkiezing gebeurde tijdens de miniplaybackshow. De show werd gewonnen door Richelle de Swart en Esmee van Gerven met Rockstar van Chipz. Verder waren er optredens van de mini dansgar- de en de grote dansgarde. Vrijdag 27 januari is er voor de artiesten van de revue een artiestenverga dering. Zaterdag 28 januari start het reserveren van revuekaartjes vanaf 17.00 uur in café-zaal Wil- helmina. Er worden maximaal zes kaartjes per persoon verkocht. Ook kan dan de carnavalsvlag worden gekocht. Deze is ook te bestellen bij Frank Thielen of via vlaggen.denbok@swolgen.com. Op 5 februari is de receptie van prins Geert I en prinses Ellen vanaf 14.11 in café-zaal Wilhelmi- na. Het nieuwe jeugdtrio van carna valsvereniging t Knölleke in Leu nen in prins Dennis d'n urste (Dennis Claessens). Prins Dennis is de 38e jeugdprins van 't Knölle ke. Ook kwam de nieuwe jeugd vorst, Bram Dirix tevoorschijn en hierbij hoort nar Sam Reintjes. De leus van prins Dennis is; Mit prins drie aacht, Danse weej dur tot ien de naacht. Men kan dit trio feliciteren op vrijdag 10 februari vanaf 19.00 uur in gemeenschaps huis De Brink in Leunen. De Orde van de Hazekeutel, de hoogste onderscheiding van de Venrayse jeugdcarnavalsvereni ging De Hazekeutel, gaat dit jaar naar Henk van Schijndel. De onderscheiding wordt uitgereikt ssn iemand die zich meer dan twintig jaar belangeloos voor de Venrayse jeugd heeft ingezet. Van Schijndel is 56 jaar en geboren in Eindhoven. Hij is ongehuwd, woont in het Brukske en op het voetbalveld bij SW. Na wat omzwervingen kwam hij in Ven ray terecht en begon in 1982 als vrijwilliger bij voetbalvereniging SVV. Hij bouwde een tribune, deed klusjes, verzorgde materia len, maar was ook elftalleider. Begonnen met de B-elftallen, daar na de dames en momenteel traint hij samen met zijn maatje Math van den Bekerom de A2. Van Schijngel is dagelijks op het voet balveld te vinden. Samen met Joep Vievermans doet hij de klus sen en verbouwingen bij SW. In 1984 is hij als leider begonnen bij het kindervakantiewerk Venray en is na twee jaar in de organisatie gestapt. EHBO, verkeersbegelei- Silke jeugdprinses Jeugdprinses Silke I en narrin- neke Monique zullen tijdens de vastelaovend de jeugd van De Zagewetters in Merselo voorgaan. Prinses Silke I is een dochter van Cees en Ria v/d Heuvel van Schoonmaakbedrijf v/d Heuvel. Narrinneke Monique is een doch ter van Harrie en Marlies Janssen. De leus van de nieuwe jeugdprin ses Op schol make weej veul lol, mar mit vastelaovend gaon weej uut ozze bol! Donderdag 26 januari 2006 - Pagina 18 Vastelaovend

Peel en Maas | 2006 | | pagina 18