Verantwoord ifvallen? -eefstijl aanpassen! 'Op het veld telt alleen de prestatie, niet de make-up' Zorgverzekeraars maken Shiatsu toegankelijker Pilates in Venray Donderdag 29 december 2005 - Pagina 31 c Al jaren met stip op 1: afval- n en een beter figuur krijgen meest genoemd goede ,a lornemen voor het nieuwe ar. Ook voor 2006 geldt dit eer. We willen met z'n allen ïorm veel afvallen. Maar de praktijk wijst uit dat ichts een kleine minderheid adwerkelijk invulling geeft aan goede voornemen en ook derdaad afvalt. Hoe dat komt? Omdat we sterk cussen op sec afvallen, en ver ten om onze leefstijl aan te pas- n. Succesvol en duurzaam afval- en een beter figuur krijgen kt alleen als we het afvallen een ss aats geven in ons leven. Want tders valt u onherroepelijk te ooi aan het bekende jojo-effect; rst streng diëten, nauwelijks en en veel ontzien, om daarna een behaald resultaat de kiloot- i er weer stiekem aan te zien ten. Wilt u duurzaam afvallen, zal u uzelf toch op een streng ;ime moeten zetten. Dit bete- it: verantwoord eten én verant- •rd sporten en bewegen. Dat :ft het volgende voordeel: u 'test al vrij snel gewicht, u ziet meteen resultaat en dat moti- :rt. Sec weinig eten is niet de llossing, daar zijn grote nadelen |n verbonden. Een aantal nade- van streng lijnen. U verlaagt (V stofwisseling. Uw lichaam ver- andt naast vetweefsel ook veel lierweefsel. Sporten zal steeds vaarder en moeilijker gaan. U ijgt een tekort aan voedingsstof- d (natuurlijke vitamines, mine- Jen, eiwitten en gezonde vet- n), waardoor uw weerstand daalt. Lijnen is vaak niet gezellig voor uzelf en uw omgeving. Dus de kans dat de afvalpoging mis lukt, is groot. Dit leidt tot irritaties en frustraties, en u probeert het niet meer opnieuw. Conclusie: als u blijvend gewicht wilt verliezen, kunt u In Venray wordt binnenkort gestart met de nieuwe bewegings vorm Pilates. Een doeltreffende manier om het lichaam in vorm te brengen Een bijzonder systeem van rek- en strekoefeningen, voor sterke spieren, een betere houding, souplesse en balans. Het ver- ff enigt lichaam en geest, en creëert een meer gestroomlijnd uiterlijk. 1,11 De cursussen starten woensdag 4 januari en verder zijn er weke- 2 lijks bijeenkomsten, 's ochtends van 10.30-11.30 uur, 's avonds van 18.00-19.00, 19.15-20.15 en 20.30-21.30 uur. Locatie: in de Cemphaan, Kennedyplein in Venray. Meer informal ie/aanmelding: Anna Maria van Gemert, 0478- 13272 en www.annamariavangemert.nl Enkele maatjes minder in uw confectiemaat is mooi mee genomen. beter uw leefstijl veranderen en het op een rustige manier aanpak ken. Bedenk dat u met een iets langzamere, maar effectievere methode veel meer kans van sla gen hebt. Combineer verant woord en gezond eten met een op maat gemaakt sportprogram ma. Probeer het met anderen, zo blijft u elkaar inspireren en moti veren! Adverteren op deze pagina's? Bel 582727! vraag naar Arie Snellen Sportvrouw van het jaar Debhy Connor wil vooral genieten van het leven en haar sport Debby Connor is sport vrouw van het jaar 2005 in Venray. Ze maakte deel uit van de Nederlandse selectie softbal die dit jaar op het EK het brons pakte. Connor zelf werd tijdens dat toernooi uitgeroe pen tot beste slagvrouw. Ze volgt een opleiding aan de Pabo en combineert haar sport en opleiding in het les geven van softbal. Hoe leeft een top-softbalster in Nederland? Wat doet ze om gezond en fit te blijven? Hoe brengt ze geest en lichaam met elkaar in balans? Debby Connor geeft antwoord. Wat is voor jou gezond leven? "Genieten van het leven, goed voor jezelf zorgen, letten op je eetpatroon en in beweging blij ven. Dus niet binnen blijven zit ten, maar lekker buiten aan de slag gaan." En hoe vul je dat als topsport ster in? "Ik train intensief en vaak. Dat varieert van drie tot zeven keer in de week. Het is sëizoensafhanke- lijk waar ik te vinden ben. Van maart tot en met oktober loop ik meestal rond op het softbalveld, de andere maanden ben ik in de weer in het fitnesscentrum." Jij bent vrij fors. Brengt dat vele sporten geen gevaar met zich mee voor jouw gezond heid? "Vrij fors? Zeg maar gewoon: jij hebt overgewicht. Ik heb daarom een sportdiëtist in de arm geno men, om te letten op mijn gezondheid. Want intensief spor ten met overgewicht brengt nu eenmaal extra risico's met zich mee. Natuurlijk, ik zou het liefst ook een mooie, slanke vrouw zijn. Dat wil toch iedere vrouw? Maar ik weet ook dat elke vrouw wel iets op zichzelf heeft aan te merken. Ik vind het allerbelang rijkste dat ik lekker in mijn vel zit. De sportdiëtist heeft daar een rol in. Ik heb deze begeleiding nodig om zo optimaal mogelijk te kun nen functioneren in de sport, maar zeker ook in het dagelijks leven. Sport is veel, maar niet alles voor mij. Een dag iets leuks doen met bijvoorbeeld vriendin nen, is belangrijk en blijft belang rijk. Ik vind dat ik steeds meer een gezonder leven leid. Als je zeven dagen per week traint, moet je goed voor je binnenste en buiten zorgen. Anders red je het niet." Als toekomstige juffrouw heb je ook een voorbeeldfunctie. "Klopt. Ik woon in Rotterdam en volg de opleiding Pabo. Ik geef softballes op de middelbare school, en voor de dienst Sport en Recreatie Rotterdam honkballes in verschillende wijken. Daarin wil ik een goed voorbeeld zijn voor kinderen. Een goede motiva tor. Iemand die een positieve invloed heeft op kinderen en hun beweeggedrag. Kinderen worden steeds dikker en leraren kunnen hen stimuleren en motiveren om gezonder en fitter te leven. Maar dan moeten ze wel zelf het voor beeld geven. En dat doe ik ook." Hoe breng jij sport en studie met elkaar in balans? "Dat is een kwestie van organi seren en keuzes maken. Ik loop nu op school iets achter, en dat wil ik bijtrekken. Want school is belangrijker dan softbal. Softbal zal niet mijn beroep worden, maar ik wil wel op een zo hoog mogelijk niveau sporten. In de zomermaanden ligt daarom de focus op softbal, omdat ik dan vakantie heb van school. En in de maanden dat het softbal op een laag pitje staat, investeer ik extra in mijn studie. Zo probeer ik het beste uit twee werelden te halen, met voorrang voor de opleiding." Topsport en 'vrouw zijn... "Kan goed samen. We hebben eens voor de gein met het team een lipgloss-dag gedaan. Gewoon leuk. Maar als ik sport, dan boeit het mij niet hoe ik eruit zie en wat anderen van mij denken. Dan telt alleen de prestatie, en niet de make-up." Hoe ontspan je, hoe blijf je mentaal in balans? "Ik ontspan helemaal als ik lek ker thuis ben bij mijn ouders, we voor de buis zitten en ik na een dag trainen en studie helemaal niets meer hoef te doen. Een andere manier van ontspanning is met vriendinnen bijkletsen of uit gaan. Gewoon genieten van het moment. Voor een wedstrijd luis ter ik naar muziek via de walk man, dan sluit ik me af en bereid me voor op de wedstrijd. Hoe kan de wedstrijd verlopen? Wat moet ik doen? Dat helpt mij om de wed strijd goed en rustig te beginnen. In het dagelijks leven ben ik daar niet zo bewust mee bezig. Natuurlijk denk ik over mijn pro blemen, maar daarna ga ik gewoon door." Goede voornemens gemaakt? "Hard werken voor het softbal- 1 len en gemeten van het leven. In welke volgorde dan ook. Ik ga 3 i januari naar Amerika en büjf daar vijf maanden. Daar ga ik genieten van het softballen en hoop ik veel nieuwe ervaringen op te doen. Tot slot: een tip voor mensen die als goed voornemen willen 1 gaan beginnen met bewegen en sporten? "Nooit opgeven, altijd blijven doorgaan. Natuurlijk kun en hoef je niet de beste te zijn, maar pro beer vol te houden. En als je wel een prestatie wilt leveren: denk eraan dat de volgende dag een nieuwe dag is. Dus zet minder goede prestatie van je af en ga door. En vergeet vooral niet te genieten van de momenten die je beleeft." Vertel al jouw Imenden en amilie jouw goede Voornemens We staan aan de vooravond [an 2006. Een nieuw jaar, ieuwe wensen, nieuwe ver achtingen. En nieuwe voor- lens. Dit zijn de dagen dat re ons weer veel voornemen, laar: even een pas op de ilaats, voordat je begint aan ocJhet samenstellen van een lange lijst met nieuwe en goede voornemens. Kijk eerst eens terug naar 2005. Wat heb je bereikt? Wat waren een jaar geleden jouw goede voornemens en wat is daarvan [terecht gekomen? Laat je door die Successen, hoe klein ze ook [mogen zijn, inspireren en motive- |ren voor 2006: Welke problemen en uitdagin- heb je overwonnen? Wat heb je verbeterd aan jezelf? Wat heb je bereikt? 03 Kijk vooral naar de zaken die ïgs jou als persoon betreffen. Als je ni[ nadenkt over het algelopen jaar, zullen je ongetwijfeld ook dingen te binnen schieten die minder goed zijn verlopen dan je had «gehoopt. Maar probeer die uit je hoofd te zetten. Het is nu de tijd om over de positieve zaken na te denken. Wat je niet hebt bereikt, «tun je op je lijstje met voorne mens voor 2006 zetten. MAAR Vergeet jij ook altijd je goede S voornemens? Of haak je al vrij snel af? Doe het dan dit jaar anders! Schrijf jouw drie belangrijkste doelen die je op 31 december 2006 bereikt wilt hébben achterin je nieuwe agenda. Vertel deze aan al je familieleden, vrienden en hennissen. Wees zo concreet mogelijk, )dat je vrienden je eraan kunnen llijven herinneren en ze jou over ra jaar kunnen confronteren met je eigen uitspraken... Henny Geerets verzorgt schoonheids behandelingen en Japanse drukpuntmassage Voor velen is het nog steeds hocuspocus. Maar toch wint alternatieve geneeskunde aan belangstelling. Steeds meer mensen kiezen voor alterna tieve manieren om ziekten, pijn of klachten te bestrijden. Henny Geerets weet er alles van. De Wanssumse verzorgt in haar praktijk schoonheids behandelingen en Shiatsu, een Japanse drukpuntmassage. Shiatsu is een van origine oude Chinese natuurgenees wijze, die later in Japan werd doorontwikkeld tot een geneeskunde van hoge medi sche waarde. In ons land wordt Shiatsu vergoed door tal van zorgverzekeraars, en nu ook door VGZ, marktleider in de regio Venray. Een belang rijke erkenning voor deze the rapie. Henny Geerets ver wacht dan ook dat de stap naar Shiatsu voor meer men sen gemakkelijker wordt. In Japan is Shiatsu een weten schappelijk erkende behandelme thode. Een Shiatsu therapeut staat in Japan ongeveer op gelijk niveau als een specialist in een ziekenhuis in Nederland. Deze alternatieve therapie spreekt Henny Geerets aan. "Met Shiatsu is het mogelijk om zonder gebruik van medicijnen het lichaam te beïnvloeden en zeer verschillende klachten te verhelpen." Shiatsu gaat uit van een zogehe ten holistische mensbeschou wing. "Daarmee wordt bedoeld dat Shiatsu uitgaat van de gehele mens. Dus niet alleen van de gebieden waar de klachten zich voordoen. Therapeuten kijken naar de gehele mens, ook naar de eventuele psychische aspecten van de klacht. Het is onmogelijk om één gebied van het lichaam te behandelen, zonder rekening te houden met het effect op het geheel." Drie aspecten van het Oosterse denken liggen ten grondslag aan Shiatsu: de mens is een onderdeel van de natuur, de Chi, en de ver deling van de levensenergie in Yin en Yang. "We worden ons steeds meer bewust van het feit dat we onderdeel zijn van de natuur. We zijn zelf een stukje natuur en we moeten daarom pro beren te leven in evenwicht met de natuur om ons heen en in ons zelf." De Chi is de levensenergie, de vitale energie die ieder levend wezen bij zijn geboorte krijgt en die bij zijn dood weer vrijkomt. "De Chi is overal om ons heen en in ons. Wij leven als het ware in een oceaan van energie, we nemen deel aan diezelfde Chi en daarom zijn we ook zeer nauw bij elkaar betrokken. Daardoor kan er tussen mensen ook een uitwisse ling van energie zijn. Met name bij lichamelijk contact. Maar meestal sluiten we er ons voor af en zijn we er ons helemaal niet van bewust dat er zoveel energie om ons heen is. Alleen onder heel bij zondere omstandigheden, zoals bij het mediteren, kunnen we ons ervan bewust worden." NATUURLIJK GENEZINGSPROCES Shiatsu is gebaseerd op het principe dat de levensenergie van de mens door een eigen systeem van banen stroomt. Dit eigen sys teem is het energiestelselIn een gezond lichaam stroomt de levensenergie ongehinderd. Het lichaam is dan in balans. "Als de energiestroom verstoord is, dan is het lichaam uit evenwicht en kun nen ziekte, pijn of andere klach ten ontstaan. De oorzaken kun nen divers zijn: van verkeerde voeding tot verwondingen, van overmatig medicijngebruik tot langdurige psychische overbelas ting." Met Shiatsu kan invloed wor den uitgeoefend op de stroom van de levensenergie. Henny Geerets legt uit: "Via bepaalde sleutelpunten die zich op het lichaam bevinden, kunnen ver keerd geleide ideeën in goede banen worden gestuurd en kan geblokkeerde energie worden vrijgemaakt. De eigen lichaams energieën worden hierdoor beïn vloed en het natuurlijke gene zingsproces wordt zo op gang gebracht. De Shiatsu therapeut doet dat door met zijn duifiien te drukken op de energiebanen. In feite activeer ik zo het lichaam om het zelfgenezend vermogen te gebruiken." Door regelmatig een Shiatsu behandeling te ondergaan, wor den onregelmatigheden in een vroeg stadium rechtgetrokken zodat ze niet tot chronische klachten leiden. Geerets geeft aan dat een Shiatsu behandeling geen leeftijdsgrens kent. "Je kunt net zo goed baby's als senioren behande len. Kinderen zijn zelfs geweldig goed te behandelen. Ze zijn niet bevooroordeeld en reageren zoals het is: eerlijk en duidelijk. En .wat ook telt: er bij Shiatsu zijn geen schadelijke bijwerkingen." GEREGISTREERD Welke klachten lenen zich ervoor om met Shiatsu te worden behandeld? Legio, zo blijkt. Een greep uit de klachten: nek- en schouderklachten, hoofdpijn en migraine, aangezichtspijn en andere zenuwpijnen, evenwichts stoornissen, rugpijnen, ischias, allergieën, hoge of lage bloed druk, maagdarm klachten, stress, concentratiestoomissen, menstru- atieklachten. Shiatsu kan ook ondersteuning bieden bij een che- mokuur. Shiatsu mag niet worden toege past bij besmettelijke ziekten, ont stekingen, hoge koortsen en pathologische bezwaren zoals bij voorbeeld een gebroken been, versleten wervels, vergroeiingen bij reuma. Henny Geerets is geregistreerd Shiatsu therapeute. Een belangrij ke kwaliteitsborging en zekerheid voor haar klanten. Ze liep ook in het ziekenhuis van Qing-Dao in China drie weken stage en werd daarvoor gecertificeerd. De Wanssumse probeert zo goed mogeüjk samen te werken met huisartsen. "Veel van mijn klanten zijn eerst bij hun huisarts geweest en komen bij omdat voorgeschreven medicatie of behandelingen onvoldoende soe laas boden. Is iemand niet naar de huisarts geweest en ik vermoed dat er iets aan de hand is, dan stuur ik hem of haar eerst door naar de huisarts voor advies. Ik wil ook altijd weten of iemand medicijnen gebruikt. Want is dat zo en heeft hij er bijwerkingen door, dan is het natuurlijk onzin om die bijwerkingen te gaan behandelen." OVERWEGINGEN Het aantal behandeling hangt volledig van de klacht af, maar Henny Geerets houdt een gemid delde van vijf behandelingen aan. "Zijn er na vijf behandelingen helemaal geen verbeteringen of veranderingen in de klacht, dan raad ik de mensen aan om een andere therapie te kiezen. Dan kan ik als therapeute niet veel voor hen betekenen. Wat ook veel voorkomt is dat cliënten na een aantal behandelingen klach- tenvrij zijn, maar uit preventieve overwegingen elke twee of drie manden voor een behandeling terugkomen." Het werkgebied van Henny Geerets is Wanssum en een straal van 30 kilometer. "Ik heb klanten uit Helmond, Tegelen en Boxmeer, en alle dorpen en ste den die in dat gebied liggen." Dat VGZ nu ook is overgegaan om Shiatsu (deels) te vergoeden, noemt Henny Geerets een door braak. "Veel andere zorgverzeke raars deden dat al, VGZ nog niet. Maar VGZ is in mijn werkregio wel marktleider. Ik verwacht in 20Ó6 dan ook dat de stap naar Shiatsu voor meer mensen gemak kelijker wordt." Meer informatie: 0478-531927.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 31