i Venrayse Ondernemersprijzen Kinderen kennis laten maken Cultuur van en voor Ook in 2006 staan wij klaar voor onze zakelijke klanten samenleving 'ersoonlijk contact blijft Profileren als adviseur ieuwe initiatieven ontplooien grotestraat 68 - venray tel. 0478-582727 - www.vandenmunckhof.nl sgEEL EN MAAS Donderdag 29 december 2005 - Pagina 29 foto's genomineerden: Bert Smits - Teksten nominaties: Paul Jansen en Christ van den Munckhof Stichting Kies Techniek, onder voorzitterschap van Wilma Manders-Gommans, is genomineerd door de Industriële Club Venray e.o. Kies Techniek organiseert activiteiten om kinderen zoveel mogelijk te betrekken bij tech niek, zodat ze uiteindelijk ook voor een technische opleiding kiezen. Dit tegen de achter grond van het enorme belang van techniek als economische drager. "Bij de Stichting Kies Techniek komen alle vormen van samenwerking aan bod. De stichting organiseert jaarlijks samen met het bedrijfsleven, onderwijs, gemeentelijke en provinciale overheden en lokale instellingen de manifestatie Kies Techniek. Samenwerking in optima forma", is de argumenta tie van de Industriële Club. De manifestatie Kies Techniek bestaat uit doe-dagen voor het basisonderwijs. Hieraan nemen de leerlingen van de groepen zeven en acht van maar liefst 52 basisscholen deel. De doe-dagen worden gevolgd door een open bedrijvendag, waaraan elk jaar ongeveer 25 bedrijven uit Venray deelnemen. De manifestatie trekt jaarlijks ruim 2500 bezoekers. Verder worden leraren in het basison derwijs geënthousiasmeerd om door scholing techniek in hun onderwijs uit te dragen en te verankeren in het schoolplan. Ook zet de organisatie onder de naam Kies Techniek Breed een discussieforum op, dat begin 2006 gestalte moet krijgen. Over samenwerking zegt Wilma Manders-Gommans: "Kies Techniek slaagt erin bedrijven en onderwijs te laten samenwerken, zodat leerlingen de leuke en inte ressante kanten van tech niek leren kennen en dat meenemen in hun studie keuze." Stichting Kies Techniek Postbus 62, 5800 AB Venray tel. secretariaat 06-22496478; www.kiestechniek.nl Schouwburg Venray, onder iding van directeur Anne- ïristine Liebrand, is genomi- erd door Venray Centraal. De schouwburg is een gastvrije ek waar de inwoners van de gio Peel en Maas kunnen genie- n van een zeer divers aanbod n podiumkunsten. Jaarlijks zijn zo'n 120 professionele voor- klingen, In verenigingsverband innen amateurs zich in een pro- ssionele theatersetting aan een eed publiek presenteren. Dat gebeurt zo'n 130 keer per jaar. In totaal trekt Schouwburg Venray jaarlijks meer dan 50,000 bezoe kers op de professionele voorstel lingen en ruim 25.000 bezoekers op de amateurkunstpresentaties en sociaal culturele maatschappe lijke activiteiten. Venray Centraal heeft Schouwburg Venray geno mineerd omdat deze er als organi satie in slaagt om, juist door samenwerking met talloze belang hebbenden, te komen tot een goed resultaat. Die samenwerking begint al intern. Sinds haar aantre den in 2002 is Anne-Christine Liebrand er in geslaagd alle neu zen dezelfde kant op te krijgen, door aandacht aan teamgeest te geven. Daarnaast zocht Schouwburg Venray de samenwerking op met amateurkunst en sociaal-culturele en maatschappelijke organisaties in Venray en omgeving. Door die samenwerking heeft de schouw burg in haar functie als gemeen schapshuis meer vorm gekregen. Maar er is meer. Samen met ande re organisaties, zoals onder ande- re het Kunstencentrum en het Odapark, wordt jaarlijks het festi val Uit de Kunst georganiseerd. Met het bedrijfsleven is er een samenwerking middels de Stichting Bedrijf en Cultuur en via de Rabobank. Verder zijn er nog samenwerkingsverbanden met de lokale media, het onderwijs, GGZ- groep en andere theaters. Over samenwerking zegt Anne-Christine Liebrand: "Het is heerlijk om bezig te zijn met een opdracht die tot doel heeft mensen blijdschap, stof tot nadenken en vrolijkheid te bieden. Zoiets kun je niet alleen. Dat doe je samen." Schouwburg Venray, Schouwburgplein 1, 5801 BV Venray, tel. 0478-530999. www.schouwburgvenray.nl Thuiszorg Noord-Limburg genomineerd door isiness Vision Venray. De ïidige stichting is in 1991 ïtstaan uit een fusie van rie organisaties voor zinszorg in Noord- mburg. Vanuit de voormalige edeskerk wordt onder leiding n Wiel Ploegman jaarlijks ruim n miljoen uren zorg bij 7000 liolensen thuis geleverd. Doel van mi e zorg is dat mensen, ondanks ziekte, handicap, ouderdom of andere persoonlijke omstandig heden, zo lang mogelijk in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen. Thuiszorg Noord- Limburg speelt hier met een aanbod van reguliere thuiszorg en de ontwikkeling van nieuwe zorgdiensten zo goed mogelijk op in. Een uniek voorbeeld is Zorg-TV dat vanwege de samen werking tussen wetenschap, ICT-branche en zorgsector bij draagt aan vernieuwing van de zorg. Enkele andere voorbeel den van nieuwe zorgdiensten zijn de consultatiefunctie voor ouderen, de zorgverlening bij Hospice Zenit en zorgboerderij De Haam. "In de opkomende markt van thuis- en ouderenzorg combi neert Thuiszorg Noord-Limburg innovatie, behoud van kwaliteit bij een concurrerende prijs en samenwerking met anderen op uitstekende wijze", zo motiveert Business Vision de nominatie. "In een tijd waarin er steeds minder geld is voor zorg, spant Thuiszorg Noord-Limburg zich in om middels efficiënter wer ken de kosten te reduceren. Maar daarbij blijft er tijd voor een persoonlijk gesprek tussen verzorgende en klant." Over samenwerking zegt Wiel Ploegman: "Wij leveren onze klanten de best mogelij ke thuiszorg. Goede samen werking met bijvoorbeeld huisartsen, ziekenhuizen, welzijnsinstellingen, gemeenten en collega-zor gaanbieders is daarvoor essentieel. Juist óók nu de marktwerking in de zorg als maar toeneemt." Thuiszorg Noord-Limburg, Kennedyplein 18, 5801 Venray, tel. 0478-526262. www.thuis- zorgnoordlimburg.nl De Oostrumse Organisatie Zelfstandige Ondernemers (OOZO) heeft Van de Mortel Assurantie Advies genomi neerd. Het bedrijf staat onder leiding van Thijs en Ine van de Mortel en adviseert particulieren en ondernemers bij het samenstel len van een evenwichtig verze keringspakket. Ook bij het zoe ken naar de juiste financieringsvorm, het opbou wen van een goed pensioen en het sluiten van een hypotheek op maat is Van de Mortel Assurantie Advies een betrouw bare partner. De OOZO is tot deze nomina tie gekomen omdat samenwer king bij Van de Mortel met hoofdletters wordt geschreven. "Men is zich zeer bewust van het feit dat een goede samen werking tussen diverse partijen essentieel is om te komen tot een blijvende en kwalitatief goede dienstverlening," aldus de OOZO bij haar nominatie. In de visie van de verzekeringsadvi seurs leidt uiteindelijk alleen samenwerken met de klant en samenwerken met de maat schappijen tot het juiste advies. Van de Mortel Assurantie Advies profileert zich dan ook niet als verkoper, maar als adviseur. Het bedrijf bemiddelt bij het afslui ten van overeenkomsten tussen klanten en financiële instellin gen, waarbij niet het aanbod maar de wensen van de klanten centraal staan. Onafhankelijkheid, betrouw baarheid, betrokkenheid, flexi biliteit en kennis van zaken zijn daarbij belangrijke sleutelwoor den. Over samenwerken zeggen Thijs en Ine van de Mortel: "Bij ons vindt samenwerking plaats door talenten te bun delen en te luisteren naar onze relaties. Hierdoor zijn wij in staat diensten aan te bieden waar de relatie behoefte aan heeft." Van de Mortel Assurantie Advies, Past. Wijnhovenpark 5, 5801 BZ Venray, tel. 0478- 584888. www.mortelassuran- tie.nl [Veerhuys Tante Jet in tterswijck is genomineerd Koninklijk Horeca erland. De onderneming wordt geleid door Jan en Bartels is gelegen aan oever van de Maas en zich met name op men- in hun vrije tijd. activiteit is restaurant Jet waar huiselijkheid, een terras aan de Maas en het van streekeigen ingre- in de maaltijden de sfeer bepalen. Het richt zich op men sen uit de regio en passanten. Een camping maakt ook deel uit van de onderneming. De nomi natie door Horeca Nederland vloeit voort uit de wijze waarop het echtpaar, dat de zaak in 2000 overnam, Tante Jet letter lijk en figuurlijk" op de kaart heeft gezet. Voor de onderne mers was duidelijk dat de exploitatie van het bedrijf alleen kon slagen door samen met anderen initiatieven te ontplooi en. Het in de vaart brengen van het fiets- en voetveer was een van die initiatieven. Ook wer den fiets-, wandel- en autoarran gementen samengesteld met collega-ondernemers die vervol gens weer landelijk werden weggezet in bekende bladen. Samenwerking werd gezocht met muzikanten, kunstenaars, muziekverenigingen en het Literair Café om activiteiten in de gezellige huiskamer van het Veerhuys te organiseren. In de gemeente Meerlo-Wanssum werd, mede op initiatief van Jan en Kittie, een Toeristisch Platform gerealiseerd. Verder werken de ondernemers samen met onder andere Culinair Erfgoed Peel en Maas en met een aantal andere kleine, groene campings. Over samenwerking zeg gen Jan en Kittie Bartels: "Voor een goede samenwer king is het noodzakelijk een gezamenlijk doel te hebben. Samenwerken is krachten bundelen op alle niveaus. Samenwerking is kennisver- hogend, inspirerend en sti muleert de motivatie. Samenwerken is gewoon gezellig!" Veerhuys Tante Jet, Veerweg 7, 5864 AR Blitterswijck, tel. 0478-532942. www.tantejet.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 29