in Het Venrayse jaar 2005 in beeld November December De redactie van Peel en Maas eeft een selectie gemaakt van de Zangrijkste gebeurtenissen die het afgelopen jaar in de emeente Venray plaatsvonden. en korte samenvatting van de laanden oktober, november en ecembcr 2005 vindt u op deze noemde dorpsomgevingspro- gramma (DOP), dat vooral dank zij de inzet van de dorpsraad tot stand is gekomen. De belangrijk ste conclusie uit het toekomst plan is dat de inwoners van Oostrum weinig reden tot klagen hebben. Op de valreep haalt de gemeen te een streep door 23 van de 43 woningen in het uitbreidingsplan van Ysselsteyn. Vlak voordat de vrije sectorkavels kunnen wor den uitgegeven, blijkt een grotere stankcirkel van een nabijgelegen intensieve veehouderij de grote boosdoener. In Veulen wordt het nieuwe verenigingsgebouw De Hoefslag geopend door wethouder Emonts en voorzitter Bert Smets. Jarenlang moest Veulen zich behelpen met de noodaccommo- datie. Het nieuwe gebouw biedt onderdak aan het Veulense ver enigingsleven. Het college is ervan doorge drongen dat er dringend iets moet gebeuren op de afdeling Maatschappelijke Diensten. De gemeentelijke afdeling komt de laatste jaren regelmatig in opspraak. Vrijwel alle maatschap pelijke geledingen in Venray het zwaarste middel in. De oppo sitiepartij dient een motie van wantrouwen in tegen zowel wet houder Emonts (PvdA) als Heidens (CDA). Fractieleider Ike Busser verklaart dat hij absoluut geen vertrouwen meer heeft in beide bestuurders. Hij krijgt ech ter geen steun van de andere par tijen. De raad ziet niets in een onder zoek naar een verhuizing van cir cuit De Peel naar de Sinnesstraat in Oirlo. De raad eist dat het onderzoek wordt afgeblazen en dat alles op alles wordt gezet het racecircuit op de huidige plek in Ysselsteyn te legaliseren. PvdA'er Bert Linskens wil met een zware delegatie vanuit Venray afreizen naar Maastricht. Zon vijfhonderd senioren emen deel aan de Dag van de luderen in de schouwburg in enray, waar het evenement >erd gevierd met muziek, zang, ans en vooral veel gezelligheid, et programma begint met een lis en wordt vervolgd in de :houwburg. Voor de muzikale mlijsting zorgt de groep Hacuna Binnenkort wordt eindelijk begonnen met de verbouw van het oude raadhuis tot horeca- pand. Wethouder Heidens (CDA) latate en een aantal lokale artie sten. Zeven mensen richten een lieuwe politieke partij op. Onder Ie naam InVENtief neemt de a]j ;roep deel aan de raadsverkiezin gen van 7 maart 2006. Het initia- 1 v ief is ontstaan uit onvrede met ef iet politieke klimaat in Venray. Kunstencentrum Jerusalem Ireigt uit elkaar te vallen. Indien ,f de bezuiniging van 100.000 euro vordt doorgezet, dan zal dit het 1 pinde van de afdeling beeldende kunst betekenen. Er heerst grote pnvrede bij bestuur en directie over de houding van de gemeen- e Venray. Bestuursvoorzitter oep Hahn schrijft een brandbrief in de hoop nu wel een reactie los ie krijgen. De consequentie van de bezuiniging is dat de beelden- de kunst na dit cursusjaar geslo- ten moet worden. Wilbert van Waayenburg van 'e Artiest en Nen Vossen van De Zitte Hoeve ontvangen het lokaal toegankelijkheidssymbool nivan het Gehandicaptenplatform Venray. Het platform bekeek ,ej enkele Venrayse horecabedrijven i0 op hun toegankelijkheid voor ^nindervaliden. De nominaties a(| worden toegekend in het kader van de Week van de Toegankelijkheid. De politie Limburg-Noord en iet politiedistrict Venray in het lijzonder kunnen terugkijken op "leen drukbezochte open dag. jcj Door een ongelukkige samenloop J van omstandigheden raakt tijdens J een demonstratie van de Mobiele lJ Eenheid een politieman gewond. De mysterieuze ziekte, die een |Ware plaag vormt voor veel kas tanjebomen, is nu ook in Venray -j geconstateerd. De gemeente ont dekt in Leunen zeven bomen die zijn aangetast. Op sportpark 't iaverblad zijn vier zieke kastan- jebomen gevonden. 3ii )pjVenray slaagt er niet in om de zlj, fitel groenste stad van Nederland J in de wacht te slepen. Er is voor 7 Venray slechts een eervolle ver- gelding weggelegd, ijl g iefM Na dertig jaar lijkt toch het doek te vallen voor racecircuit De Peel in Ysselsteyn. De gemeente is met een initiatiefnemer in de over een alternatief elders in de gemeente. Het gaat om een l£l geheel nieuw 'multifunctioneel .outdoorcentrum' waarin ook jWielrenners, mountainbikers, .Klimmers en andere buitenspor- ters terechtkunnen. Dat onthult ,f't wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) in de commissie Stedelijke |t(j .Ontwikkeling. Burgemeester Waals krijgt van >dorpsraadvoorzitter Joos Linskens het toekomstplan voor Oostrum overhandigd. Uren en Uren werk zitten in het zoge meldt in de commissie Middelen dat eigenaar Van Benschop de procedure bij de Raad van State gaat intrekken. De eigenaar ageer de tegen het bestemmingsplan, maar het conflict blijkt nu te zijn opgelost. Voor het tweede jaar op rij wordt in Venray een lichtproces sie gehouden. Na de mis in de Petrus' Bandenkerk, baant de stoet zich een weg naar de kleine Lourdesgrot aan de Sint Josephstraat, waar de klanken van Marialiederen te horen zijn. De gemeente Venray gaat samenwerken met de gemeente Gemert-Bakel om verbetering aan te brengen in de opkomsttijd van de brandweer in Vredepeel. Het college van B en W heeft besloten om hiervoor een zogeheten con venant 'Operationeel Brandweeroptreden Vredepeel' af te sluiten. Volgens gedeputeerde Ger Driessen verhuist racecircuit De Peel van Ysselsteyn naar een loca tie aan de Sinnesstraat in Oirlo. Dat maakt Driessen bekend in een radio-uitzending van LIHet college is allerminst blij met deze onthulling. In een brief aan de fractievoorzitters betuigen burge meester en wethouders hun spijt over de uitlatingen van de gede puteerde. De bruidsshow in het Odapark in Venray is een groot succes. Op deze fraaie trouwlocatie presen teren zich negentien bedrijven die van een trouwdag een onver getelijke dag kunnen maken. Trouwringen, bruidsjurken, druk werk voor de trouwkaartjes, de schoonheidsspecialiste, trouw- vervoer; alles wordt gepresen teerd in een sfeervolle omgeving. Het tv-programma Netwerk laat een schokkende reportage zien over Servaashof. Het actualitei tenprogramma onthult dat een groot deel van de patiënten in Venray verslaafd is geraakt aan harddrugs. Er wordt ook gehan deld op het instituutsterrein aan de Stationsweg. Directie en behandelaars staan met de rug tegen de muur. Het drugsgebruik dwarsboomt de genezing. De WD onderneemt een nieu we poging om Gerard Thijssen uit de partij te zetten, omdat de Venraynaar een van de oprichters is van de nieuwe lokale fractie InVENtief. Ditmaal zal Thijssen, die begin jaren zeventig de Venrayse WD-afdeling oprichtte, zich neerleggen bij het royement. Lieke Aerts van de Josefschool in Overloon is de winnaar van de Vredesposterwedstrijd van Lionsclub Venray. De publieks prijs gaat dit jaar naar drie leerlin gen van Coninxhof in Venray: Kelly Baarslag, Maartje de Wit en Isaline Kroon. Oktober: De bruidssbow in het Odapark in Venray is een groot succes. Honderden mensen bezoeken de show. komen in botsing met wethouder Emonts en zijn afdeling. Burgemeester en wethouders trekken 18.500 euro uit voor een doorlichting. De twee voornaam ste klachten zijn een slechte com municatie en het ontbreken van fatsoenlijk beleid. De politie onderzoekt een schietpartij in een woning aan de Wagnerstraat waarbij een 37-jari- ge man uit Venray gewond raakt. Het Marokkaanse slachtoffer is met ernstige verwondingen opge nomen in het ziekenhuis. Voorafgaande aan de schietpartij is de moeder van het slachtoffer geslagen en gewond geraakt. De broer van het slachtoffer wordt aangehouden. Kathedraal van de Peel, de rijk ste kerk van Nederland. Zo luidt de titel van het gepresenteerde boek waarin de St.- Petrus' Bandenkerk centraal staat. Het is een echt fotoboek geworden met foto's van Hans Werther uit Dussen. De St.- Petrus' Bandenkerk is een kerk met een bewogen geschiedenis. In navolging van de in 2003 georganiseerde BROEM-rijvaar- digheidsritten voor automobilis ten, houdt 3VO afdeüng Venray en de afdeling Venray e.o. van de KBO Limburg opnieuw een BROEM-rijvaardigheidsrit voor senioren in de gemeente Venray. Tijdens de ledenvergadering van de afdeling Venray van de PvdA wordt Bert Linskens geko zen als lijsttrekker voor de verkie zingen van 7 maart. De zittende raadsleden Henk Bisschops, Elly van Dijck en Ahmet Kocyigit staan respectievelijk als tweede, derde en zesde op de lijst. Voor de vernieuwing binnen de fractie zorgen Hassan Najja (4) en Marius Emons (5). De WD komt met een aantal verrassende namen voor de raads verkiezingen van 7 maart 2006. Op de algemene ledenvergade ring wordt Frans van der Kruijf tot lijsttrekker gekozen. Van der Kruijf is poütiek nog een onbe schreven blad en was ook niet eerdei' actief binnen de WD. Erik Peters wordt vooruitgeschoven als wethouderskandidaat. De hui dige raadsleden René Francken en Leonie Cals staan op de plaat sen twee en drie. Voor het eerst in de historie doet de SP in Venray mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. Jolanda Dijkema wordt gekozen tot lijsttrekker. Elianne Sweelsen staat op de tweede plaats, gevolgd door Ronald van Hal (derde). Samenwerking Venray zet tij dens de begrotingsbehandeling In mei 2004 halen ze de kran tenkoppen: Esther Janssen (35 jaar) en haar vriend Noud Jacobs (36) uit Venray. 'Fraudeurs aange houden' kopte onder andere Peel en Maas. Nu, na een bijna ander half jaar durend juridisch gevecht, zijn ze in het gelijk gesteld. De aantijging was niet terecht. Van het ministerie van Justitie in Roermond krijgen ze een brief dat het vooronderzoek is afgesloten. Appartementencomplex De Smid dingt mee naar de hoofd prijs van 15.000 euro. Het minis terie van VWS stelt dit bedrag beschikbaar aan het beste 'woon zorginitiatief voor ouderen. Ysselsteyn zit samen met Leeuwarden, Oud-Beijerland en Helmond bij de laatste vier kandi daten. Op 9 december maakt staatssecretaris Ross-van Dorp tij dens een congres in Nijmegen de uitslag bekend. De lancering van de websites van de wijkraden en het wijkra- denoverleg van Venray Daarmee wordt een groots digitaal commu nicatieproject onder de titel @lle dorpen digit@@l, dat is geïni tieerd door het Dorpsradenoverleg Venray, afge rond. De Wereldwinkel Venray neemt afscheid van een bevlogen voorzitter. Kees Oostveen geeft na dertien jaar de voorzittersha mer over aan Jan Poels. Sint-Nicolaas bezoekt Venray. Het is erg druk in het centrum van Venray en de kinderen genie ten volop. CDA-raadslid Martin Leenders stapt uit onvrede met onmiddellij ke ingang over naar Samenwerking Venray. Leenders (34) voelt zich al langer niet thuis bij de partij waarvan hij sinds 1994 lid is. Hij was de enige CDA'er die de motie van wan trouwen van Samenwerking tegen PvdA-wethouder Emonts steunde. Het CDA neemt het Martin Leenders hoogst kwalijk dat hij zijn zetel niet teruggeeft aan de partij. Het Alzheimer Café in Venray is officieel geopend door wethou der M. Emonts en G. de Cloe, lid van de Raad van Bestuur van GGZ Noord- en Midden-Limburg. Het Alzheimer Café wil een ontmoe tingsplaats zijn voor mensen die te maken hebben met de ziekte van Alzheimer, als patiënt, als mantelzorger of als professioneel hulpverlener. Het gemeentehuis wordt met camera's en buitenverlichting beter beveiligd tegen vandalisme. Het college trekt 50.000 euro uit om de noodzakelijke maatregelen aan de voorzijde van het gemeen tehuis te nemen. De laatste tijd zijn er regelmatig vernielingen aangericht. Gerda van Stelten is lijsttrekker van het CDA voor de gemeente raadsverkiezingen in 2006. Nummer twee op de lijst is de huidige wethouder Lei Heidens, die opnieuwe kandidaatwethou der is. De top vijf wordt verder gevormd door Ton Teeuwen- Peeters, Rein Dupont en nieuw komer John Michels op vijf. De politie houdt een 41-jarige man uit Venray aan op verden king van twee gewapende over vallen. Het gaat om overvallen op een tankstation aan de Noordsingel en een supermarkt aan de Stationsweg. Wethouder Teunissen infor meerde de gemeenteraad niet correct over de Engelse tuin. Bij de aanleg daarvan is het budget van 170.000 euro met maar liefst 40.000 euro overschreden. Ex- wethouder Frits Ruyten is bij de aanleg van de Engelse tuin zijn boekje te buiten gegaan. Dat blijkt uit een rapportage van de gemeentesecretaris naar aanlei ding van de budgetoverschrijding van de Engelse tuin. Ruyten bemoeide zich als wethouder persoonlijk met het plan en de inrichting. Ruyten ontkent de aantijgingen. Café Hulsman, volkscafé bij uit stek, is nog even open. Het huidi ge pand gaat tegen de vlakte en maakt plaats voor een nieuw mul tifunctioneel gebouw. Het nieu we café krijgt dezelfde uitstraling en sfeer als het oude café Hulsman. De gemeente Venray wil mee werken aan de plannen van Stichting Jongerencentrum Venray om een pand aan de Langstraat voor een studiebege leidingscentrum voor Turkse jon geren. In een bomvol partycentrum De Witte Hoeve presenteert Venraynaar Geert Pelzer vrijdag avond zijn cd-single/clip Keep tal king about love gepresenteerd. Het eerste exemplaar van de cd- single/clip overhandigt Geert Pelzer aan zijn moeder. De gemeente Venray gaat opnieuw met de bewoners van de Oude Oostrumseweg aan tafel zitten. De voorgenomen kap van 53 linden, iepen en esdoorns heeft veel opschudding veroor zaakt. Wethouder Driessen zegt in de commissie Stedelijk Beheer toe dat in overleg met de straatbe woners wordt bekeken of de esdoorns gespaard kunnen wor den. Fractieleider Ike Busser is opnieuw gekozen tot lijsttrekker van Samenwerking Venray. Net als in 1998 en 2002 voert Busser samen met zijn compagnon Gërrit Verkoeijen de lokale partij aan bij de verkiezingen van 7 maart 2006. Minister R.Verdonk (Integratie) brengt weer een bezoek aan Venray. De bijeenkomst vindt dit keer in besloten kring plaats in De Witte Hoeve. Uitgenodigd zijn Turkse en Marokkaanse jongeren en enkele bezoekers van jonge rencentrum Dingus, plus de ouders van de jongeren. Het gesprek verloopt positief. Het echtpaar Van den Hoogen krijgt van wethouder Heidens een bloemetje. De twee zijn de eerste bewoners van de nieuwe wijk Aan den Heuvel. Het college heeft de grootste zorgvuldigheid in acht genomen bij het aanwijzen van het gras veldje bij de Grote Kerk als ker- mislocatie in 2006. Dat schrijft het college in een brief aan de gemeenteraadsleden. Er is nogal commotie ontstaan over de keuze van de locatie waar tot begin jaren zeventig de voormalige begraafplaats in Venray was gele gen. De bewoners van de Langstraat blijven zich verzetten tegen de komst van een Turks studiecen trum annex internaat in hun straat. Ze vrezen voor rondhan gende jeugd omdat er rondom het pand nauwelijks ruimte is voor vermaak en recreatie. De gemeente ontbindt het koopcontract met Maessen Bedrijven na de mislukte komst van autoconcern BMW. Het grootste deel van bedrijventer rein de Hulst II komt nu weer in handen van de gemeente. Het college maakt gebruik van de ont bindende voorwaarden in de koopovereenkomst. In museum 't Freulekeshuus worden de kinderen van groep 1 en 2 van de Vlaswei en hun bege leiders verrast. In hun midden bevindt zich de 3000ste bezoeker van dit jaar. Namens het museum reikt Maria van Dorst, conserva tor van het museum, een cadeau tje uit. Het Venrayse bedrijf Hermo Plastic gaat uitbreiden. Hermo Plastic, gespecialiseerd in hi-tech thermoforming, heeft al een vesti ging op De Hulst 1 en in Venlo. In verband met uitbreiding van de activiteiten is op De Hulst 2 een hectare grond van Maessen BV gekocht. Hermo Plastic zal op die kavel een gebouw van 5000 m2 neerzetten. De nieuwe lokale partij inVENtief doet definitief mee aan de raadsverkiezingen van 7 maart 2006. 'We hebben niet alleen op die avond maar ook daarna veel reacties en steun ontvangen", zegt medeoprichter Ben Roelofs. "Er zijn nu genoeg mensen die met ons mee willen doen." De bezuinigingen op de schouwburg voor 2006 zijn definitief van de baan. De gemeente verleent de schouw burg komend jaar 780.100 euro subsidie. Dat is 80.000 euro meer dan aanvankelijk de bedoeling In Venray gaat de Voedselbank Venray van start. Vanuit de gara gebox van een woning in de wijk Brukske krijgen tien gezinnen en alleenstaanden het eerste voed selpakket overhandigd. De Voedselbank Venray is een initia tief van de Venraynaren Henk van Egmond, Lydi Goedee en Netty de Rümph. Het Deumese bedrijf Cordstrap verhuist naar Venray. Het bedrijf, dat wereldwijd kunststof omsnoeringsbanden produceert, verplaatst zijn hoofdkantoor, een van de productieafdelingen en het magazijn naar het nieuwe industrieterrein Smakterheide III. November: De deuren van café Hulsman worden gesloten. Op deze plek zal een nieuw café verrijzen. ia 'EEL EN MAAS Do Donderdag 29 december 2005 - Pagina 13 Cordstrap bereikt met Maessen Bedrijven en de gemeente een akkoord. Gerrit Lemmens is de lijsttrek ker van Lokaal Aktief bij de raads verkiezingen van 7 maart 2006. Raadslid Tiny Grebenjak staat op de tweede plaats. Lokaal Aktief mikt op vier zetels. De partij wil de huidige coalitie met CDA en PvdA voortzetten. Hans Teunissen is opnieuw beschik baar als wethouder. Joost van de Vorle (74) doet definitief niet meer mee aan de raadsverkiezingen van maart 2006. De raadsnestor, die een eenmansfractie vormt, heeft dit besluit al langer geleden geno men. Toch hield hij naar buiten toe steeds de schijn op dat hij nog zou terugkomen met een lijst. "Dat deed ik om de partijen op stang te jagen. Want ze zijn bang dat ik doorga omdat ik veel stemmen trek", zegt de 'stemmen- koning' van 2002. Niet de BMW-affaire maar de Engelse tuin, de enige twee onderwerpen op de raadsagenda, doet het meeste stof opwaaien. Twee jaar lang worden de fractie voorzitters achter gesloten deu ren 'lekker' gemaakt over de ophanden zijnde vestiging van het Duitse autoconcern op bedrij venterrein De Hulst 2. Een paar maanden geleden spatte de zeep bel uit elkaar. Burgemeester Waals zegt in overleg te gaan met de officier van justitie om te bekijken of het zin heeft om aan gifte te doen vanwege het schen den van de geheimhoudings plicht. Het raadsdebat over de Engelse tuin draait niet om het budget dat met 40.000 euro is overschreden. Het geschonden vertrouwen tus sen ambtenaren en bestuur baart de raad, én verantwoordelijk wet houder Teunissen, de allergroot ste zorgen. Samenwerking Venray richt zijn pijlen ook op gemeentesecretaris Lucassen als directeur van de ambtelijke orga nisatie. Samenwerking dient - voor het eerst in Venrayse geschiedenis - een motie van wantrouwen in tegen het college én de secretaris. De motie krijgt geen steun en wordt met zes tegen zeventien verworpen. 2006. 'NVU is Nederlands extreemste partij, met een ver kort partijprogramma dat het volksnationalisme uitdraagt', schrijft de partij op haar website. Gera Kruithof is de winnares i van het jubileumdictee ter gele- l genheid van het 125-jarig bestaan van Nieuwsblad Peel en Maas. Ongeveer negentig leerlingen van het Raayland College in Venray worden door de redactie van het jubilerende nieuwsblad getest op hun kennis van de Nederlandse i taal. I I Er kan weer geschaatst worden op de ijsbaan van het Winterfestival Venray op de Grote Markt. Meteen na de ope ning schaatsen de eerste liefheb bers op de ijsbaan. De dorpraad van Heide grijpt de komende raadsverkiezingen aan om de benarde situatie van het dorp onder de (politieke) aan dacht te brengen. De leefbaar heid van Heide is door het ont breken van woningbouw zwaar onder druk komen te staan. Het inwoneraantal is fors gedaald: van 535 inwoners in 1990 naar 481 inwoners nu. Duizenden bezoekers brengen een bezoek aan de nieuwe megadiscotheek The Zenith. De megadisco is eigendom van de familie Van Dijck. De opening wordt verricht door de vier doch ters van de familie Van Dijck en burgemeester Waals. Het is niet uitgesloten dat aan de verkiezingen in maart 2006 nog een lokale politieke partij mee gaat doen. De Venrayse ondernemer Toon Kateman en zijn zoon Lowieke hebben het voornemen om een nieuwe partij op te richten. Beiden willen hier over echter nog geen mededelin gen doen. "Wij treden pas naar buiten als duidelijk is dat we ook echt mee gaan doen aan de ver kiezingen", aldus Toon Kateman. De gemeente kapt illegaal 48,25 are aan bomen en beplan ting langs het trapveldje aan de Acaciastraat stilgelegd. Er blijkt bij de rechtbank toch een bezwaar tegen de kapvergunning te zijn ingediend, terwijl aan de ontwikkelaar al opdracht was ver leend om de bomen te kappen. De bomen moeten wijken voor de nieuwbouw van o.a. Praxis en Leenbakker. Volgens een woord voerster van de gemeente had de rechtbank te kennen gegeven dat er geen bezwaar was gemaakt tegen de kap. De stimuleringsprijs Beste woonzorginitiatief van ouderen ter waarde van 15.000 euro is gewonnen door project De Smid in Ysselsteyn. De prijs is uitge reikt in het Triavium in Nijmegen. Het project De Smid is een initiatief van de lokale oude renvereniging in Ysselsteyn. De twee Venrayse genomineer den slagen er niet in de Limburg Cultuurprijs 2005 mee naar huis te nemen. In de categorie Jonge Makers zijn de filmmakers Marijn Poels, Frank van Zwamen en vrienden genomineerd. Het Odapark weet met de LAT-mani- festatie niet te winnen in de cate gorie Cultuur voor en door jonge ren. De Nederlandse Volks-Unie (NVU) schrijft zich ook in als poli tieke groepering voor de gemeen teraadsverkiezing van 7 maart Mevrouw Els Bloemen uit Venray is de gelukkige winnares van de hoofdprijs van de jubi leum-puzzelactie van Peel en Maas. De Venrayse wint een che 1 que ter waarde van maar liefst 3000 euro. Ook de overige hoofd- i prijswinnaars worden door de 1 directie van Van den Munckhof BV in het zonnetje gezet. Het stembureau van de gemeente Venray heeft geen bezwaar tegen de naam Venray Transparant, maar de partij Nederland Transparant wél. De partij tekent bij de Raad van State protest aan tegen de naam die Toon en Lowieke Kateman aan hun nieuwe partij hebben gege ven. Nederland Transparant vindt de naam van de lokale partij verwarrend. Er komt een referendum over I circuit De Peel. Wethouder Teunissen kondigt tijdens de raadsvergadering aan dat het col lege de volksraadpleging gelijktij- dig wil houden met de gemeente raadsverkiezingen van 7 maart 2006. "Dan zijn we ook zeker van een grote opkomst", zei burge meester Waals. Het is voor het eerst dat de gemeente Venray de bewoners laat meebeslissen over een belangrijk onderwerp. De komst van een Turks studie centrum aan de Langstraat is van de baan. Na anderhalf jaar onze kerheid hakt de gemeenteraad de knoop door. De politiek ziet een islamitisch studiecentrum met huiswerkbegeleiding en internaat niet zitten. Want het bevordert de integratie niet, zo luidt het grootste bezwaar. Het koor Zangers van Sint Frans viert oud en nieuw in Rome. De zangers zijn in Rome om deel te nemen aan een inter nationaal congres van Pueri Cantores, een korenorganisatie die zich bezighoudt met koren die regelmatig in kerken de dien sten omlijsten. Ook ontmoeten ze de paus. De nieuwbouw van café Hulsman loopt vertraging op omdat J. Sijbers, eigenaar van de aangrenzende panden, bij de gemeente bezwaar heeft aangete kend tegen de afgifte van een bouwvergunning. Dat trekt mogelijk een dikke streep door de plannen van eigenaar Paul Hulsman om in september 2006 een nieuw multifunctioneel gebouw aan het Schouwburgplein te openen. December: De stimulerings prijs Beste woonzorginitiatiej van ouderen ter waarde van 15.000 euro is gewonnen door project De Smid in Ysselsteyn.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13