edailles Jeugd Rode Kruis De Sint driedimensionaal Alweer de beste kerstwijn Ingezonden Henk Hoeijmakers bestaat 20 jaar itbreiding sortiment ij ELSE WONEN OP MAAT Pliers TAXATIES asiscursus EHBO |Voor de basiscursus EHBO van Limburg EHBO Vereniging Venray Ie gepland staat voor januari/februari zijn nog enkele plaatsen vrij. pdra de cursus is volgeboekt worden de lessen gestart. De twaalf les- Sii worden gegeven in partycentrum De Witte Hoeve op de donder hond vanaf 19-45 uur. Tijdens de opleiding wordt ook aandacht jesteed aan het omgaan met de automatische externe defibrillator tED). Opgeven kan via tel. (0478)516575 of via e-mail gschoonder- p@zonnet.nl. Op maandag 13 februari vanaf 20.00 uur wordt een ing verzorgd met als thema Traumaverwerking door hulpverleners |De Witte Hoeve. Belangstellenden zijn welkom De leden van de tetgroep' die in het bezit zijn van een EHBO-parka worden verzocht e mee te nemen voor controle en nummering. SLAAPADVIES BEDSYSTEMEN BEDTEXTIEL Dieren en snoepgoed We verwennen onze huisdieren graag met een koekje of een hon densnoepje, maar ook gewoon snoepgoed wordt aan kat en hond gegeven. Als ze dit te veel eten, maken ze, behalve overgewicht, ook kans op vergiftiging door de methylxanthine. Deze stoffen zijn te vinden in onder meer koffie en Coca -Cola en theobromine in chocolade. Chocolade kan over geven, misselijkheid, diarree, maar ook hartritmestoomissen en andere hartafwijkingen veroorza ken. Soms loopt het zelfs fataal af. En dan vraagt u zich zeker af, wat hebben die feestdagen er mee te maken? Nou, heel veel, er wordt die dagen overal in huis chocola de opgeborgen en soms op plaat sen, waar hond of kat het gemak kelijk kan pikken. De hond kijkt met een blik van: 'Ik ben wel fout maar het was wel erg lekker' en verder kwispelt hij nog een beetje om maar geen bestraffende woor den naar de kop geslingerd te hoeven krijgen. Ziek voelt de hond zich niet. De giftige werking van theobromine wordt veroor zaakt doordat de stof in het lichaam van huisdieren niet effi ciënt afgebroken en uitgeschei- dèn wordt. Doordat het gif wel opgenomen wordt uit de darm, maar dan in het lichaam blijft zit ten, krijg je een stapeling van dit gif, wat na vier uur pas vergifti gingsverschijnselen laat zien. De hond wordt wat rusteloos, ner veus, raakt wat opgewonden, wordt misselijk, braakt, krijgt stuiptrekkingen en raakt bewuste- lc ">s. Er bestaat geen antistof voo- dit gif. De enige oplossing ter genezing is de bestrijding van de verschijnselen. Deze is afhankelijk van de tijd die is verstreken tus sen het moment van inname en de eerste aanwijzingen van vergif tiging. Verstandig is de hond meteen te laten braken, ook als men niet weet hoe lang het gele den is dat de hond chocolade heeft gegeten en hoeveel. Er zit ook veel verschil in de hoeveel heid theobromine per chocolade soort. Bakkerchocolade bevat een gehalte van 1,3%, pure chocolade 0.5%, melkchocolade 0,15% en witte chocolade 0% theobromine. Deze laatste is dus niet giftig. De dodelijke dosis van theobromine is 2,5 gram per 10 kg lichaamsge wicht. Dus voor een hond van tien kilo is een pure chocoladelet ter van 200 gram al genoeg om hem dood te laten gaan. Theobromine en cafeïne hebben in kleine hoeveelheden een stimu lerende werking op het lichaam, zodat het dier actiever is. Andere stoffen in chocolade hebben ech ter een rustgevende werking op het lichaam. Lezing over kerkuilen in Geijsteren Johan de Jong, de grote ani mator achter het kerk- en steenuil beschermingsplan in Nederland, verzorgt op ver zoek van De kerkuilen werk groep Maas Peel op maan dag 9 januari een lezing in zaal de Kei in Geijsteren. Johan de Jong is landelijk coör dinator van de kerk- en steenuilen werkgroepen en houdt zich fullti me bezig met het 'uilengebeuren' in Nederland. Hij heeft meerdere zeer interessante boeken geschre ven over met name de kerkuil in Nederland. Aanvang 20.00 uur. In 2005 telde de werkgroep elf broedparen die zorgden voor 39 nakomelingen, op 56 locaties. Dit resultaat is boven het landelijk gemiddelde en tevens een enor me vooruitgang ten opzichte van vorig jaar. "Onze inspanningen van jaren beginnen nu zijn vruch ten af te werpen. We hadden drie nieuwe broedlocaties, waarvan er één pas in december 2004 in Vredepeel gecreëerd werd. Ook hebben we twee gelukkig onbe woonde kasten verwijderd omdat zij in het gedrang kwamen bij afbraak en renovatie", vertelt Leo Jansen van de regionale kerkuilen- werkgroep. De werkgroep is op zoek naar nieuwe leden. Kerkuilenwerkgroep Maas Peel, Leo Janssen, telefoon: 06- 53693428, 0478-582175, e-mail: janssenleo@home.nl. Meer infor matie: www.IVN-Geysteren- Venray.nl/uilen SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING - DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl n»ca*'1® internet Coo^00 Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Donderdag In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Deskundigen In Peel en Maas lees ik regel matig ingezonden brieven. Vaak van dezelfde personen zoals de heren Elegeert, Gijsbers, Van Els, Reintjes, Drs. v.d. Pasch en v.d. Wind. Wat mij opvalt is hun grote deskundigheid. Uit hun kriti sche opmerkingen kun je merken dat ze veel in hun mars hebben. Zoveel zelf dat ik op een lumineus idee kwam. Gebruik hun deskun digheid. We sturen burge meester en wethouders naar huis, inclusief een deel, van de ambtenaren. Volgens de des kundigen stapelen zij toch maar fout op fout. Bovengenoemde heren stellen we vervolgens aan om de gemeente Venray te runnen. Wel met een proeftijd van een jaar en zonder wachtgeldrege ling, want daar zijn deze des kundigen vies van. Ik zie het al voor mij, dhr. Gijsbers als wet houder of hoofdambtenaar jeugd- en jongerenwerk; Twan van Els als hoofd sociale zaken en drs. v.d. Pasch als burgemeester (met Joost v/d Vorle als bestuurssecretaris) om maar eens een paar func ties te noemen. Zou het dan zo zijn dat met deze deskundig heid Venray er beter van wordt, dan levert dit daarnaast nog een mooie besparing op. We zouden met deze proef 1 januari 2006 kunnen begin nen, verschuiven de verkie zingen naar december en kij ken dan hoe het met Venray is en hoe het nu werkelijk met de deskundigheid van de heren staat. Ik ben benieuwd. J. Coenen Prullenbakken In Peel en Maas stond vorige week een verslag van het politie ke podium van Samenwerking Venray. De zeer terechte kritiek over het sfeerloze Venrayse cen trum is mij uit het hart gegrepen. Snel boodschappen doen, zoals in uw artikel opgemerkt; 'winkelple zier' moet in andere plaatsen als Venlo en Eindhoven of nog ver der worden gezocht. Terecht wordt gewezen op het schrale aanbod in de verschillende bran ches. Maar wat te denken van de abominabele 'sierbestrating'. Losliggende keien, kwellingen voor elegante damessschoenen, ongelijk straa upper lak met daar door bij regen fikse plassen strui kelpartijen: de kneuterigheid straalt ervan af. Wie is toch de kwade geest, die dit heeft bedacht? Het is een dagelijkse ergernis. Ik heb daar enkele jaren geleden ook al tegen geageerd. Die losliggende keien zijn trou wens een regelrecht gevaar voor de winkelruiten van onze midden stand. Al in 2001 werd aangekon digd, dat een flinke renovatie van het centrum op handen was, maar tot nu toe is daar maar erg weinig van terecht gekomen. Totdat een paar weken geleden werd aange kondigd, dat de oplossing er aan komt. De prullenbakken in het centrum worden een kwartslag gedraaid. Eer .slimm plannenma ker heeft bedacht om de prullen bakken niet meer haaks op de looprichting te plaatsen en daar mee een vriendelijke uitstraling te bewerkstelligen. Welaan, hiermee is toch wel een forse inhaalslag gemaakt. Waar is Venray toch mee bezig. Moeten we nu weer vier jaar wachten op de volgende geniale vondst? Will de Groot, Venray Engelse tuin Als de kosten voor de Engelse tuin (naam wordt misschien ver anderd in De Frits Ruijten Tuin) te duur zijn uitgevallen, dan is hier de oplossing. Desbetreffende ver antwoordlijken rekenen eerst uit, hoeveel er is gemorst met het geld. Dat gemorste geld wordt weer opgeveegd door de tuinar chitect, deze heeft een mooi potje opgebouwd van gemeenschaps- kosten. Het wachtgeldpotje van zichzelf steekt deze ex-wethouder weer terug in zijn project, zodat hij op zijn onbezorgde oude dag rustig door zijn parkje kan schuif elen en kan genieten van zijn eigen ontwerp. F.Stevens, Venray Tegel- en badkamerspecialist in Venray In 1985 is Henk Hoeijmakers voor zichzelf gestart als een eenmanszaak in tegels, met de garage als showroom in Lottum. Twee jaar later verhuist Henk Hoeijmakers naar een veel groter pand in Lottum met 300m2. Vanaf dat moment richt Hoeijmakers zich ook op sanitair en installa ties. Tien jaar geleden opende Henk Hoeijmakers een tweede filiaal in Venray met een showroom van 500m2, waarna de inmiddels verouderde vestiging in Lottum werd gesloten. Sinds 2000 is Henk Hoeijmakers gevestigd op industrieterrein De Hulst. In dit ruime pand kunt u zich in een showroom van 700 m2 oriënteren op alles wat met tegels en saintair te maken heeft. Bij Henk Hoeijmakers werken inmiddels veertien fulltime krachten. Bij het twintigjarig bestaan hoort natuurlijk een feestweek. Die vindt plaats van tweede kerstdag tot en met vrijdag 30 december. U krijgt dan op alle aankopen 20% korting (met uitzondering van lopende acties en aanbiedingen). Het kerstcafé van Henk Hoeijmakers is de hele week open voor iedereen. "Ook voor alle klanten voor wie we de afgelopen twintig jaar gewerkt hebben. Kom gerust binnen in onze ver nieuwde showroom voor een hapje en een drankje", aldus Henk Hoeijmakers. Onze openingstij den tijdens de feestweek zijn 10.00 - 17.00 uur. Henk Hoeijmakers, Henri Dunantstraat 25a, 5807 ES Oostrum, tel. 514027. Platform Lagere Inkomens helpt met belastingaangifen Het Platform Lagere Inkomens heeft kerstvakantie van vrijdag 23 december tot en met zondag 8 januari. Vanaf maandag 9 januari adviseert en helpt het platform zijn klanten weer met vragen, formulieren en belastingaangiften. In 2006 is het platform geopend op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9 30 tot 11.30 uur en te vinden aan de Mozartstraat 20 in Venray, tel. (0478)581332. Het Platform Lagere Inkomens is bedoeld voor inwoners van de gemeente Venray niet een minimuminkomen. 22 december 2005 - Pagina 9 L EN MAAS Vanaf deze week voert men ELSE een zeer uitgebreid aan teken- en lermaterialen. laresse Els vertelt trots rs blij te zijn met deze specifieke Mn vulling op het huidige ^sortiment. Els: "We hebben gekozen voor :t merk Koh-I-Noor gezien het [gebreide aanbod en het zeer ige kwaliteitsniveau. Zowel de nateur als de professionele bruiker uit de gehele regio kan maf deze week bij ons terecht lor producten als grafiet-, kleur- aquarelpotloden, grafietstif- n, kleurstiften, pastels, krijt, )utskool, stifthouders, gummen teken,- en aquarelpapier. Maar uk voor schildermaterialen zoals ie- en acrylverf van hoge kwali- :it, een zeer fijne aquarelverf, choolverf, tempera en waterverf. oh-I-Noor-producten zijn niet Heen van hoge kwaliteit, maar ok nog eens betaalbaar voor dere specialist én hobbyist.' [er Het bedrijf Koh-I-Noor ardtmuth is een bedrijf met een fote historie. "De eerste activiteiten von- en reeds in 1790 plaats. In de issenliggende tijd hebben er vele [«wikkelingen plaatsgevonden, p dit moment is Koh-I-Noor uit- [groeid tot dé grootste produ ct op het gebied van schrijf-, ken- en schildermaterialen in entraal- en Oost- Europa. Het im bekende gele gepolijste pot- iod werd door Franz Hardtmuth in 1889 op de markt gebracht. Hij gaf dit potlood de naam Koh-I- Noor, genoemd naar de grote Indische gele diamant Koch-I-Nur (Berg van het licht). Tijdens de wereldtentoonstelling in Parijs werd wegens zijn onovertroffen kwaliteit het gele Koh-I-Noor pot lood met een gouden medaille onderscheiden. Tot op de dag van vandaag is dit potlood nog steeds in de oorspronkelijke uitvoering op de markt." Els vertelt enthousiast verder: "De moederfabriek van Koh-I- Noor staat in het zuid westen van de Tsjechische republiek in het stadje Ceske Budejovice. De fabriek is in de jaren zo sterk gegroeid dat een groot deel van het oude stadsgedeelte in beslag genomen wordt door Koh-I-Noor. Het grootste deel van de produc tie is ondertussen ondergebracht in zeven andere fabrieken elders in Tsjechië met eigen producties voor verpakkingen, kunststof- en metaalproducten. Ook bezit Koh- I-Noor fabrieken in Hongarije, Polen, Slowakije, Oekraïne en Noord -West Rusland. De productie was in het verle den vooral gericht op Tsjecho- Slowakije en zijm 'achterland', zoals Rusland, Roemenië, Hongarije en Polen. Sinds enkele decennia bewerkt men ook de West-Europese markt." En vanaf deze week zijn deze bijzondere teken- en schildermaterialen ook verkrijgbaar bij ELSE, Patersstraat 8 in Venray. Sint-Nicolaastentoonstelling in 't Freulekeshuus (7) In een serie van negen arti kelen schenkt Peel en Maas aandacht aan de Sint Nicolaastentoonstelling die op dit moment in museum 't Freulekeshuus in Venray te zien is. Dit gebeurt aan de hand van ansichtkaarten die in het museum te bezichtigen zijn. In deel 7: Sint driedimen sionaal Rond 1900 was stereofotografie populair. Een camera met twee lenzen naast elkaar maakte gelijk tijdig twee opnamen, die vervol gens naast elkaar op een stukje karton werden geplakt. Het geheel was iets kleiner dan een ansichtkaart. Bekeek je de stereo- kaart met een stereokijker dan vielen de fotois samen en vorm den ze en spectaculair driedimen sionaal beeld, Nu probeerde men dat effect ook met ansichtkaart na te bootsen. Zo kwamen er allerlei mechanische kaarten op de markt, die in elk geval beweging suggereerden. Pas in de 50-er jaren kreeg je kaarten met echt bewegende beelden door ze langzaam heen en weer te draaien, al bleef het geheel vaag. Nog zo'n poging de werkelijkheid te benaderen, vor men de Franse 3D-kaarten, begin 50-er en 60-er jaren. In de oudste serie is Sint telkens uitgestanst en op een achtergrond geplakt. De nieuwe versie was geavanceerder. Sint werd compleet met voor grond uitgestanst, die vervolgens met twee lipjes enigszins los van achtergrond werd bevestigd. Dat versterkte de dieptewerking uiter aard aanzienlijk, terwijl je de kaart ook nog eens rechtop kon zetten. Wijnhuis Venray wint voor derde keer De Mount Riley Sauvignon Blanc van Wijnhuis Venray is deze week door een panel van Dagblad De Limburger uitge roepen tot de beste witte kers twijn van 2005. Voor Wijnhuis Venray is het de derde keer op rij dat een van haar wijnen gekozen wordt tot beste kers twijn. "Eerder waren dat de Chateau de la Grave en de Ripasso, beide rode wijnen" vertelt Joost Wilders van Wijnhuis Venray. Dat de wij nen die hij verkoopt elk jaar in de top meedraaien ligt volgens de Venrayse ondernemer aan het selectiebeleid. "Wij gaan zelf op zoek naar wijnen en kopen die ook zelf in. Daarnaast worden ook met het personeel de ingekochte wijnen beoordeeld en besproken zodat de klant verzekerd is van een goed advies." Volgens Wilders is dat laatste van essentieel belang voor een slijter. "Wanneer wij een wiin van De winnende wijn. acht euro verkopen, wordt door de klant verwacht dat die goed is. Kost een wijn bij ons maar drie euro, dan verwacht de klant nog steeds dat die wijn goed is. Rii een supermarkt wordt voor dat geld sneller een mindere wijn geaccep teerd. Daarom gaan we ook iede re keer voor kwaliteit en service." Wijnhuis Venray bestaat dit jaar vijftien jaar, Naast deze bekroning is het bedrijf genomineerd voor de titel van Slijter van het jaar 2006. "Ook in 2002 zijn wij geno mineerd geweest. Dat we dat nu weer zijn, is in mijn ogen een bevestiging van het gegeven dat we op de goede weg zijn." Het bedrijf is genomineerd door klan ten en de drankenbranche. De komende periode zullen een aan tal mysterie-guests het bedrijf bezoeken en beoordelen. Daarnaast zal Joost Wilders zich ook nog eens voor een jury moe ten presenteren. "Er wordt geke ken naar vakkennis, service, vriendelijkheid, de cadeauafde ling kortom naar alles wat met het product te maken heeft." De bekendmaking van Slijter van h»7, jaar is op 12 juni 2006. de receptie bij gelegen- van het 40-jarig bestaan van Jeugd- en Jongerenwerk van Nederlandse Rode Kruis in werden drie jubilarissen Monique Jacobs, twin- jaar in dienst van het Nederlands Rode Kruis is gedre ven. Ze is geslaagd voor het diplo ma LOTUS-slachtoffer en tegen woordig is ze leidinggevende bij het JJW. Ze ontving uit handen van Wim Smeets, voorzitter van het NRK, een oorkonde met de speld voor twintig jaar trouwe dienst. Maria Krouwel-Peeters werd met dezelfde oorkonde en medaille voor twintig jaar trouwe dienst gehuldigd. Ze begon haar loopbaan bij het Rode Kruis afde ling Wanssum, is nu kaderinstruc teur voor de afdeling en heeft een enorme inzet gehad als leidster van het JJW. Nicole Staaks werd eveneens onderscheiden voor haar twintigjarig lidmaatschap bij het NRK. Zij is de steun en toever laat van de leiding van het JJW. De receptie verliep in alle een voud en gezelligheid. Alle leden van het Jeugd- en Jongerenwerk van het Rode Kruis waren daarbij aanwezig. Namens de gedecoreer den kreeg Gerda Wolters als coör dinatrice een bos bloemen. Industriestraat 17a 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 t& Hoogveld www.wielhermkes.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9