Jsbaan zet Venray op de kaart Nieuwe schuur maatje te groot Jubilarissen IVN Geijsteren-Venray esteggel over BMW-lek Petra de Bónt wint reischeque Bibliotheek trekt 230.000 bezoekers uccesvolle opleiding por thuishulp Laat u inspireren... van der putt Advocaten Adviseurs voor ONTSLAGRECHT en BOUWRECHT Saunapark /.v COMFORTABEL WONENcw/, «vullende subsidie, voor Stichting Winterfestival MM urgemeester en wethou- verlenen aan de Stichting terfestival een aanvullen- ubsidie van 2500 euro om doorgaan van het evene- r j ot te garanderen. Het aatsfestijn in hartje Venray ft in 2004 volgens het col voor veel positieve publi- it gezorgd en 'is van belang reest voor de gemeente ray1. Op de ijsbaan in hartje Venray werd de afgelopen dagen al veel geschaatst. Omdat de gemeente meent dat het evenement een kans moet krijgen om zich ook in de toe komst te bewijzen, wordt voor 2005 als aanvulling op de reeds verstrekte subsidie van 7.500 euro een garantiesubsidie van 2.500 euro toegekend. Dit bete kent dat, mocht het Winterfestival met een neutraal of positief saldo afsluiten, de aanvullende subsidie niet uitbetaald zal worden. In tegenstelling tot vorig jaar kunnen schaatsliefhebbers in Venray voor drie euro de hele dag schaatsen. Dat is de prijs van de afgelopen weekend geopende ijs baan op de Grote Markt. Alleen bij grote drukte, bijvoorbeeld op zondagen en op tweede kerstdag, zal de organisatie een tijdslimiet van twee uur inbouwen. De Stichting Winterfestival Venray organiseert de happening voor het tweede jaar op rij. De horeca- tent staat er dit jaar niet. In plaats daarvan zetten de (eet)cafés rond het plein zelf tenten voor hun zaak die ze inrichten als wintertui nen. Vorig trokken 20.000 lief hebbers de ijzers onder op de ijs baan. In het afgelopen weekend en woensdagmiddag (foto) werd er al druk geschaatst op de ijs baan. De organisatie hoopt tijdens de kerstvakantie veel bezoekers te mogeen begroeten. Het Winterfestival vindt plaats tot en met 8 januari. ioor onze keukens en badkamers jooi Functioneel High-tech Comfortabel EN MAAS Donderdag 22 december 2005 - Pagina 7 mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Patersstraat 15-17 Venray www.putt.nl Overloonse gewond Maandagmiddag is een 42-jarige vrouw uit Overloon bij een aanrij ding gewond geraakt. De vrouw reed in haar auto over de A50 in Ravenstein. Waarschijnlijk heeft ze een black-out gehad, waardoor ze in de middenberm terecht is gekomen. Daar kwam ze in aanrij ding met de vangrail en enkele bomen. De vrouw is met onbe kend letsel overgebracht naar een ziekenhuis. Snelheid In het politiedistrict Venray zijn in de afgelopen week in totaal 2273 automobilisten gecontro leerd op hun snelheid. Hiervan kregen 222 weggebruikers een proces-verbaal. De controles von den plaats in Siebengewald en Venray. De hoogste snelheid die met de radarauto werd gemeten, was op de Midden Peelweg in America: een automobilist reed daar 131 km/u waar 80 km/u de limiet is. 27 bestuurders zijn bij een staande controle geverbali seerd voor verschillende overtre dingen. Negentien bestuurders hiervan zijn geverbaliseerd voor het zonder gordel rijden. Een voormalige varkens houder uit Oirlo die wil omschakelen naar de akker bouw, vindt de gemeente op zijn weg. De agrariër voelt zich klemgezet tussen allerlei regels en procedures. De gemeente daarentegen beweert dat hij alles aan zich zelf heeft te wijten, omdat hij zich niet aan de afspraken hield. Het draait allemaal om een bedrijfsloods aan de Ericaweg, die in de plaats van een paar vroegere varkensstallen is gekomen. De nieuwe loods is groter dan de oude, en staat ook niet exact op dezelfde plek. Voor de gemeente was dit aanleiding om de eerder verleende bouwvergunning weer in te trekken. De aanvraag had immers betrekking op een ver bouwing van de bestaande stal len, niet op sloop en nieuwbouw. Een nieuwe bouwvergunning werd vervolgens geweigerd. Om té voorkomen dat zijn nieu we loods weer moet worden afge broken, stapte eigenaar W. Steeghs naar de rechter in Roermond. Toen dat geen resul taat had, ging hij in hoger beroep bij de Raad van State, waar de zaak donderdag werd behandeld. Volgens Steeghs' raadsman is de loods onontbeerlijk voor de bezig heden waarmee zijn cliënt tegen woordig zijn brood verdient: "Zonder loods geen agrarisch bedrijf'. De gemeente vindt echter dat Steeghs eerst maar moet aantonen dat hij na de beëindiging van zijn veehouderij nog steeds als agra riër actief is. Tof dan staat Steeghs' perceel geboekstaafd als burgerwoning, en hoeft hij sowieso niet op een nieuwe ver gunning te rekenen. Bovendien is de loods hoe dan ook niet con form de eerdere vergunning gebouwd. Steeghs' raadsman betwist dat. Volgens hem zijn de afwijkingen van het oorspronkelij ke bouwplan minimaal. Staatsraad Offers vond dat na bestudering van de tekeningen echter maar de vraag. Over enkele maanden bepaalt de Raad of de gemeente de bouw vergunning en de benodigde vrij stelling van het bestemmingsplan terecht heeft geweigerd. In dat geval heeft de gemeente, die al eerder met een dwangsom dreig de, groen licht voor verdere stap pen tegen de loods. Voor Steeghs' toekomstplannen in de akker- bouwsector zou zo'n uitkomst vanzelfsprekend een zware slag zijn. Petra de Bont uit Venray is de gelukkige winnares van 450 euro aan reischeques. Zij viel in de prijzen door mee te doen aan de landelijke cam pagne Lege batterijen? Lever ze in en WIN! van Stichting Batterijen (Stibat). "Ongelofelijk dat ik deze prijs heb gewonnen", aldus de enthousiaste winnares die op de actie attent was gemaakt door televisiecom mercials en de lege batterijen had ingeleverd bij de Hema. Welke bestemming de reischeque krijgt, is nog niet bekend: "Dat gaan we rustig uitzoeken." Door lege batte rijen in te leveren maakt iedereen het gehele jaar door kans op het winnen van reischeques. Hoe? Door naam, adres en telefoon nummer op een briefje te schrij ven en dat samen met tien lege batterijen in een zakje te stoppen. Dit zakje kan in de inzamelton bij één van de duizenden deelnemen de supermarkten en winkels wor den gedeponeerd. Inleveren kan ook bij het gemeentedepot of de chemokar. Stibat kent elke maand meer dan honderd reischeques loc: één van 3.000 euro, vijfen twintig van 450 euro en vijfenze ventig van 100 euro. Via commer cials op televisie vestigt de stichting regelmatig aandacht op de actie. Bovendien staan adver tenties met informatie over de actie, de inleverpunten en de prijswinnaars in diverse tijdschrif ten en oraroepgidsen. De informa tie is ook te vinden op de website van www.lege battcrijen.nl Met dit initiatief wil Stibat, die zorgt voor inzameling en milieu vriendelijke verwerking van batte rijen, Nederlanders er extra toe aanzetten hun lege batterijen apart in te leveren. Lege batterijen horen namelijk niet in de vuilnis bak. Mede dankzij de campagnes van de stichting weten steeds meer mensen dat en handelen daar ook naar. Toch worden niet alle batterijen netjes ingeleverd. Uit onderzoek dat Stibat heeft laten uitvoeren, blijkt dat in elk huishouden gemiddeld twaalf lege batterijen rondzwerven. Niet iedereen is zich daarvan bewust. Voor heel Nederland komt dat toch neer op zo'n 85 miljoen lege batterijen. Sauna cn Beautycentrum JBL I.oram - Maisduinen Sauna Beautyarrangementen Gezichtsbehandelingen Massage Parktuin Zonneweide Russisch Saunadorp Brasserie "De Dijk" Cadeaubonnen Kapelstraat 1, 5943 AE Lomm n271, tussen Arcen Velden Tel.: 077-473 12 98 www.saunapark.nl jaren in een BMW rijd. Ik vind het fantastische auto's. Maar ik wist verder helemaal van niets. Mijn broer Sieb zal mij ook nooit iets vertellen over dit soort zaken van uit de gemeente." Sieb Nijssen staat ervan versteld dat hij door Van de Vorle als het 'lek' genoemd wordt. "Het is een persoonlijke aanval. Het begint op smaad te lijken. Terwijl ik echt niet weet waar dit vandaan komt. Ik ben nooit bij een gesprek over BMW aanwezig geweest. Ik heb ook helemaal niets opgevangen over de komst van BMW. Nooit heb ik er over gepraat omdat ik van niets wist." Sieb Nijssen hoopt dat er zo snel mogelijk duidelijkheid komt. "Want het ergert me wel dat Joost er zo over aan de gang blijft. Ik nodig hem uit alles te bewijzen. Ik sta open voor ieder onderzoek en zal er zonder meer aan meewer ken. Graag zelfs." Bibliotheek Venray kijkt met gemengde gevoelens terug op een enerverend 2005. In januari vernamen ze het trieste bericht van het overlijden van een van de medewerkers. Dit nieuws is erg hard aangekomen bij iedereen die nauw betrokken is bij de biblio theek. In maart hebben ze het 50- jarig jubileum van de bibliotheek gevierd onder het motto een kleurrijke wereld onder een dak, samen met Venrayse instellingen en organisaties. Het was een geslaagde feestweek die extra feestelijk op zondag 20 maart werd afgesloten. In april werd de bibliotheek twee weken gesloten om op 2 mei te worden heropend na een ingrijpende restyling. De bibliotheek is compleet op z'n kop gezet en vernieuwd om de bezoekers nog beter van dienst te kunnen zijn. De bibliotheek heeft nu weer een moderne, frisse en open uitstraling. In november zijn ze overgestapt op een vernieuwd automatiseringssysteem. Met dit systeem kunnen we alle digitale ontwikkelingen en vernieuwin gen opvangen en de gebruiker zal op korte termijn gaan prbfiteren van de vele mogelijkheden die dit systeem biedt. Daarnaast heeft de bibliotheek in 2005 ook weer 360.000 boeken en andere mate rialen uitgeleend, hebben ze ruim 230.000 bezoekers geteld en heb- hpn 7e vpIp arfivireiren penrpani- seerd met consultatiebureaus, peuterspeelzalen, kinderdagver blijven, basis- en voortgezet onderwijs, LHPV, schouwburg, kunstencentrum, museum, Odapark en andere organisaties in en buiten Venray. In 2006 gaan ze hiermee door en zal vooral de samenwerking met omliggende gemeenten worden versterkt. Vrouw gewond De politie heeft maandagmid dag assistentie verleend bij een ongeval op de A73- Het ongeval gebeurde even voor half zes toen een 28-jarige automobilist uit Cuijk over de linkerrijbaan reed en naar de rechterrijbaan wilde gaan. Daarbij reed hij achterop de auto van een 56-jarige vrouw uit Venray, die daar reed. Ze beland de daarna in de berm en sloeg een paar keer over de kop. De auto kwam in een naastgelegen wei land tot stilstand. De brandweer heeft haar uit de auto bevrijd. Ze werd voor behandeling overge bracht naar het ziekenhuis, maar is inmiddels weer thuis. PEEL EN MAAS een abonnement waard de Vorle blijft bij beschuldigingen aan adres CDA van de Vorle is niet de indruk van het drei- van CDA-voorzitter Het CDA eist dat het 74-jarige raadslid stopt met de beschuldigin- het adres van CDA-lid Zo niet, dan ziet zich genoodzaakt te ondernemen tegen Vorle. raadsvergadering van 6 vertelde Van de Vorle nieuws over de inmiddels komst van BMW naar al twee jaar geleden op Terwijl de fractievoor- rs onder strikte geheimhou- op de hoogte werden gehou- Van de Vorle noemde ook en paard. CDA-bestuurslid Nijssen uit Ysselsteyn zou ek zijn. Want zijn broer Piet tot twee keer toe aan Pascal de Vorle, de zoon van Joost, verteld dat BMW zou komen. Later zou Piet Nijssen het ook per soonlijk aan Joost hebben gemeld. "Ik weet alles over BMW. Ik weet veel meer dan jij. Want ik weet het van mijn broer uit Ysselsteyn", zouden de letterlijke woorden van hem zijn, zo beweert raadslid Van de Vorle. "Maar ik mocht niks zeggen. Want ik had geheimhou dingsplicht." Het CDA reageert verbolgen op de 'valse' beschuldigingen. De partij nodigt Van de Vorle uit zijn aantijgingen hard te maken en het CDA dreigt nu ook met juridische stappen. Joost van de Vorle is op zijn beurt weer boos op het CDA. Het gesteggel lijkt in een dorpsrel te ontaarden. De Van de Vorle's zijn zeker van hun zaak. Op een donderdag avond zou Piet Nijssen naar Pascal van de Vorle gebeld hebben ('Ik heb nieuws uit betrouwbare bron') met de melding dat BMW en Kia naar Venray komen. Een paar dagen later, op zondag 15 februari 2004, is de voetbalwed strijd Dijkse Boys-Venray in Helmond. "Toen begon hij er weer over", beweert Pascal van de Vorle. "Hij wist uit eerste hand dat BMW naar Venray kwam. Er ston den getuigen bij. Ik lieg niet. Het lek zit bij het CDA. En ze moeten de bal niet bij ons neerleggen, want dat pik ik niet. Ik ben geen leugenaar en zij moeten hun beschuldigingen maar eens waar maken." MARKTVERHAAL Joost van Vorle zegt dat hij in het volgende besloten overleg hiervan melding heeft gemaakt. "Ik had het verhaal ook al op de markt gehoord. Iemand uit Leunen vertelde over de komst van BMW. En daar stond raadslid Gerrit Verkoeijen bij". Verkoeijen bevestigde dit op 6 december in de raadsvergadering. Van de Vorle zegt dat hij direct heeft aange drongen op een onderzoek naar het lek. "Maar daar is niets mee gedaan. Terwijl iedereen het wist. Ook de burgemeester, wethouder Heidens en de raadsgriffier. Ik wilde een onderzoek omdat ik bang was dat ze anders mij weer de zwartepiet zouden toespelen. Zoals dat ook bommelding in het gemeentehuis is gebeurd." Piet Nijssen weerspreekt alle beschuldingen van de Van de Vorle's. "Daar is helemaal niets van waar. Het is grote onzin. Ze kletsen maar wat", aldus Nijssen, die zich het voorval op het voet balveld in Helmond nog goed kan herinneren. "Pascal stond zelf te verkondigen dat er een groot automerk naar Venray kwam. Maar ik mag verder niks zeggen, zei hij er steeds bij. Met een paar mensen die erbij stonden waren we toen aan het gissen naar namen. Toen heb ik inderdaad BMW genoemd. Omdat ik al vele Afgelopen zaterdag vierde de vereniging IVN Geijsteren-Venray haar 25-jarig bestaan. Negen leden zijn vanaf de oprichting lid. Voorzitter Fred Hilhorst speldde de negen trouwe leden de zilve ren IVN-speld op en reikte aan hen een oorkonde uit. Op de foto staan van links naar rechts de volgende jubilarissen: Piet Arts, Corrie Wijnhoven, Nico Min, Greet Bonte, Leo Swinkels en Jan Gootzen. Op de foto ont breekt Harrie Boom, die het feest eerder moest verlaten om zijn 25- jarig dienstverband bij zijn werk gever te vieren. spraak van een cursiste 'het was superleuk en superboeiend' spreekt voor zich. De geslaagde kandidaten treden in 2006 bij de Thuiszorg Noord-Limburg in dienst. Verkeersongeva I De politie onderzoekt een ongeval dat vrijdagmiddag rond 13 50 uur plaatsvond op de Maasheseweg. Bij dit ongeval raakte een 29-jarige fietser uit Venray gewond. Een 45-jarige automobilist uit Oirlo reed met zijn auto over de Maasheseweg toen de 29-jarige Venraynaar over stak bij een fietsoversteekplaats. •De automobilist zag de fietser over het hoofd, waardoor de fiet ser geschept werd en tegen de voorruit van de auto vloog. Het slachtoffer is met beenletsel over gebracht naar het ziekenhuis. Mishandeld De politie heeft maandagmor gen op de Langstraat een 27-jarige man aangehouden op verdenking van huiselijk geweld, De man zou zijn 26-jarige ex-vriendin op de Langstraat hebben mishandeld. De man zou haar een elleboog stoot hebben gegeven, waardoor zij op de grond viel. Tevens heeft hij haar tegen een been getrapt. Aanleiding voor de mishandeling was een conflict in de relationele sfeer. De man werd meegenomen naar het politiebureau en ingeslo ten. |e feestelijke uitreiking van de jificaten van de opleiding shulp aan de deelnemers van project Van zorgen om werk iwerken in de zorg! vindt van- I (donderdag 22 december) s. Het is de succesvolle afron- |van een speciaal samenwer- sproject tussen de gemeenten Jray en Horst aan de Maas en I Thuiszorg Noord-Limburg jrbij mensen met behoud van lering een opleiding tot thuis- hebben gevolgd met een Pgarantie. Het afgelopen half- hebben de gemeente Venray Ie Thuiszorg Noord-Limburg 1 een project ontwikkeld, Ifibij ménsen die een uitkering van de gemeente ontvangen zijn geselecteerd voor een opleiding tot thuishulp. Gedurende het tra ject heeft ook de gemeente Horst aan de Maas zich bij dit project aangesloten. De opleiding en het praktijkgedeelte zijff uitgevoerd door de Thuiszorg. De kosten voor het scholingsgedeelte wor den gedragen door de deelnemen de gemeenten die in samenwer king met de Thuiszorg Noord-Limburg ook de selectie van kandidaten voor haar reke ning heeft genomen. Van oktober tot december heeft een negental mensen met behoud van uitke ring de opleiding met veel enthousiasme gevolgd. De uit hoek onze showroom: ddseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 w.comfortabel-wonen.com

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7