Els wint hoofdprijs van 3000 euro! Peel en Maas steunt zuster Gerdie Muijsers ■- Donderdag 22 december 2005 - Pagina 3/ )lien Jacobs-van den Munckhof spreekt de twee jeugdige itenten moed in... 7 Verkuijlen van Helderman Sport reikt de cheque uit aan fine Aarts uit Venray... ugfrj *l8f|É n Stoffelen uit Vierlingsbeek straalt: bij mag een rondvlucht 'ii Venray (en Vierlingsbeek) maken... Nieuwsblad Peel en Maas sluit jubileumjaar feestelijk af In het Theehuis van het Odapark vond zaterdagmiddag de feestelijke afsluiting plaats van het jubileumjaar 2005 van Peel en Maas. In de Venrayse cultuurtempel werden in een sfeervolle ambiance de zeven hoofdprijzen uitgereikt die het 125-jarige nieuwsblad in samenwerking met een aantal sponsoren beschikbaar had gesteld voor de jubileumprijs vraag. De hoofdprijs, een che que ter waarde van driedui zend euro van Hofmans Tapijten in Cuijk, werd gewon nen door Els Bloemen. Zij kreeg uit handen van directeur Twan Hofmans de cheque overhandigd. "Geweldig! Wat een prijs", glunderde de Venrayse na afloop. Zaterdag, klokslag 17.00 uur. Het is pikkedonker en rustig op de wandelpaden in de beeldentuin van het Odapark, maar in de hel der verlichte ontvangsthal van het in kerstsfeer gehulde Theehuis is de spanning om te snijden. De genodigden, onder wie de win naars van de maand- en hoofdprij zen van de jubileumprijsvraag en tal van sponsoren, worden in de foyer keurig verwelkomd door de driehoofdige directie.van Van den Munckhof BV: Christ van den Munckhof (uitgeverij) John van den Munckhof (drukkerij) en Colien Jacobs- van den Munckhof (boekhandel). De hapjes staan klaar en natuur lijk wordt er ook een lekker drank je geserveerd, terwijl musicus Ad Haans op de achtergrond zorgt voor een stukje sfeervolle muziek. Nadat de genodigden zich even na vijven hebben gemeld en de prijzen op de juiste plek zijn uitge stald, verplaatst het gezelschap zich naar het oude Theehuis, waar Christ van den Munckhof, hoofdre dacteur van Peel en Maas, alle aan wezigen van harte welkom heet. In zijn speech gaat hij in op het jubileumjaar en refereert hij aan de acties die in 2005 zijn gehouden om samen met abonnees, adver teerders en personeel het 125-jarig bestaan van 'zijn' nieuwsblad te vieren. De jubileumkrant, de expo sitie '125 jaar Peel'en Maas' in museum Het Freulekeshuus, het gezellige jubileumweekend in Maastricht met het voltallige per soneel, de schrijfwedstrijd op het Raayland College en natuurlijk de maandelijkse puzzel in Peel en Maas, die de ene keer in het teken staat van sport, de andere keer van cultuur of personen. Maar altijd is er die link naar Venray en Meerlo- Wanssum, de gemeente waaraan het van oorsprong Venrayse nieuwsblad sinds een jaar of drie ook de nodige aandacht besteedt. PUZZELS POPULAIR Dat Nederland een echt puzzel- land is en ook de abonnees van Peel en Maas de prijsvragen kun nen waarderen, blijkt wel uit het aantal inzendingen. Aan de jubi- Els Bloemen ontvangt de cheque van Twan Hofmans. leumpuzzels doen namelijk ruim 1400 mensen mee. "En dat terwijl de meeste puzzels echt niet gemakkelijk waren", meent Christ van den Munckhof. "Je moest er echt iets voor doen om alle vragen goed te kunnen beantwoorden. Vooral de puzzel over de kruisen en kapellen in de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum was moeilijk. Er waren zelfs deelne mers die hele tochten maakten om te ontdekken of de foto in de krant leek op de kapel in pakweg Tienray of Merselo. En voor de puzzel waarin Peel en Maas zelf de hoofdrol vervulde, moest je toch echt een bezoek aan museum Het Freulekeshuus brengen om op alle vragen het juiste antwoord te kun nen géven. Van de ruim 1400 inzenders was een groot aantal vaste klant. Je zag veel dezelfde namen terugkomen. En ik zie van middag ook een aantal bekende namen en gezichten." En van die gezichten is de span ning inmiddels af te lezen. Zenuwachtig wordt er hier en daar 1 aan een pilsje of een wijntje genipt. De genodigden verslikken zich echter bijna in hun drankje als even later het moment suprème aanbreekt: de uitreiking van de prijzen. De maandprijzen van december worden door 'quizmas ter' Christ van den Munckhof onder het toeziend oog van wereldleiders als Vladimir Poetin, George Bush en Kofi Annan, die in het kader van een expositie over wereldleiders met een immense poster aan de muur van het Theehuis hangen en streng de zaal in kijken, achtereenvolgens over handigd aan H. Bloemen uit Venray (waardebon van 50 euro voor het afdrukken van foto's door Combi Dom Melskens), A. van Dijck uit Venray (vier toegangs kaarten voor een bezoek van vier uur aan Thermaalbad Arcen), B, Pelzer uit Tienray (accessoireset van Van Haren Autobedrijven), W. Schrijver uit Oostrum (waardebon van 75 euro van Intratuin Venray), M. Strijbos uit Venray (boekenbon van 50 euro van Van den Munckhof), M. van Asseldonk uit Oostrum (waardebon voor twee personen van Hotel Asteria), M. Jeurissen uit Ysselsteyn (waarde bon van 50 euro van Pasch geschenken), de familie Hendriks uit Venray (fietscomputer van Poels2Wielers) en T. Wijers uit Oostrum (tafelgrill van Electro Martens). UITREIKING HOOFDPRIJZEN Na een korte pauze is het tijd voor een muzikaal intermezzo van Ad Haans, waarna de uitreiking van de jubileumcheque van Peel en Maas aan de familie Muijsers plaatsvindt (zie elders op deze pagina). Daarna volgt de climax, de uitreiking van de hoofdprijzen, Het wordt stil in de zaal, muisstil, als Jelle en Sil Nelissen, die samen met hun moeder naar het Theehuis zijn gekomen om een van de zeven hoofdprijzen op te halen, de 'trekking' verrichten. Ze pakken een van de zeven jubi leumkranten van Peel en Maas die op het podium zijn neergelegd en waarin de naam van een hoofd prijswinnaar is verborgen, en geven de kranten een voor een aan Christ van den Munckhof. De hoofdredacteur van Peel en Maas tovert de namen uit de verzegelde jubileumkranten tevoorschijn. De eerste gelukkige is Els Bloemen uit Venray, die naar voren komt en een krant uitkiest. En - het is niet te geloven- meteen de hoofdprijs trekt! De cheque ter waarde van 3000 euro van Hofmans Tapijten in Cuijk is voor haar! De Venrayse straalt van top tot teen als ze op het podium uit handen van direc teur Twan Hofmans de prijs ont vangt. De camera's klikken, het applaus is luid. Els Bloemen is totaal overdonderd, ze krijgt er zelfs een kleur van. "Dit is niet te geloven. Wat een prijs! Dankjewel!" 1400 INZENDINGEN Maar ook de overige prijzen mogen er zijn. De groeibriljant ter waarde van 300 euro, beschikbaar gesteld door juwelier Verlinden, wordt gewonnen door Joos Linskens uit Oostrum, de sportche- que van Helderman Sport ter waar de van 300 euro gaat naar Rianne Aarts-Franssen uit Venray en het Feyenoord-arrangement ter waar de van 330 euro van Fortis Bank is voor mevrouw H. Nelissen uit Castenray. Henny Oudenhoven uit Venray wint een reischeque ter waarde van 250 euro van reisbureau Vice Versa, Jan Stoffelen uit Vierlingsbeek een cheque ter waarde van 300 euro voor een door Van den Munckhof BV beschikbaar gestelde rondvlucht boven Venray, en de cheque ter waarde van 300 euro van Tapijthuis Venray is voor Peter Pouwels uit Venray. De zeven prijswinnaars deden in de afgelopen twaalf maanden een of meerdere keren mee met de jubileumpuzzels die Peel en Maas in het kader van zijn 125-jarig bestaan maandelijks op touw zette. Hun namen werden getrok ken uit een totaalaantal van ruim 1400 inzendingen. Door het enor me succes van de jubileumpuzzels, denkt de redactie van Peel en Maas hard na over een vervolg in het jaar 2006. "Puzzelen is populair, dat blijkt ook als we een kruis woordpuzzel in ons nieuwsblad opnemen", weet Christ van den Munckhof. "De puzzelactie zal vol gend jaar echter niet zo groots van opzet zijn. Je viert als krant immers niet altijd je 125-jarig bestaan. Ik denk dat we twee keer per jaar een typische Peel en Maas- fhizzel gaan houden, net voor de zomer en net voor de kerst bij voorbeeld. Maar daarover lezen onze abonnees wel in Peel en Maas." En weg is-ie, om de win naars te feliciteren met hun prijs en een glas champagne te heffen op 125 jaar Peel en Maas. Het "Lang zullen ze leven..." klinkt op en stralend staan Christ, John en Colien bijeen. Samen met het per soneel wordt het jubileumjaar 's avonds echt afgesloten met een etentje en een feestavond in res taurant De Keulsche Pot. "Want dankzij de inzet van onze werkne mers is Van den Munckhof een bedrijf dat groeit en bloeit", besluit Christ van den Munckhof. "Het was een druk maar mooi jubileum jaar, zeker weten!" Opbrengst jubileumkrant naar Sri Lanka Hoofdredacteur Christ van den Munckhof van nieuwsblad Peel en Maas overhandigde zaterdagmid dag in het Theehuis van het Odapark een cheque ter waarde van 1250 euro aan de familie Muijsers. Peel en Maas besloot de opbrengst van de jubileumkrant te schenken aan de 'Missionaries of Charity', de orde van Moeder Theresa, waarvoor de Venrayse zuster Gerdie Muijsers zich in Sri Lanka al jaren inzet. Eerder deze maand ontving de familie van Gerdie Muijsers van de gemeente Venray al 10.000 euro voor het goede doel. In totaal steunt 'Venray' de mensen in Sri Lanka met meer dan 40.000 euro. Even terug in de tijd: op tweede kerstdag 2005 wordt de wereld geconfronteerd met de verschrik kelijk beelden van de tsunami in het zuidoosten van Azië. Er komen vreselijke beelden op tv en ook de redactie van Peel en Maas schrijft een artikel over de tsunami en het werk van de Venrayse zuster Gerdie Muijsers in Sri Lanka. Blijkbaar voelen veel mensen zich geroepen om Gerdie te hulp te schieten, want haar ouders ontvan gen spontaan geld van - voor hen vaak -■ onbekende mensen. Individuen, carnavalsverenigingen, scholen, een kapsalon: iedereen komt in actie. Ook de gemeente en haar personeel stellen forse bedragen beschikbaar, de mede werkers van Thuiszorg Noord- Limburg willen iets doen en ook Peel en Maas besluit om de opbrengst van de jubileumkrant - die op zondag 27 maart verschijnt- te schenken aan de zogenoemde 'Missionaries of Charity', Het afgelopen jaar had Joke Muijsers regelmatig contact met haar zus "Een paar duizend euro kon Gerdie wel verantwoorden voor de slachtoffers van de tsuna mi. Maar toen het bedrag meer werd dan 10.000 euro, werd het steeds moeilijker voor haar. Ook werden er grote bedragen genoemd door de gemeente en Thuiszorg Noord-Limburg." Na een gesprek tussen Joke, haar broer Albert, de gemeente Venray en de thuiszorg besloot Joke zelf naar Sri Lanka te gaan om te bekijken wat er met het geld gedaan kon worden. "Samen met Venraynaar Toon van Vegchel ben ik in april teruggekomen, met veel indrukken en ideeën over hoe en De familie Muijsers neemt de cheque van 1250 euro in ont vangst. wat we kunnen doen", aldus Joke. "We kiezen er toch voor om het geld rechtstreeks over te maken naar de huizen van Moeder Theresa, Een deel van het geld is inmiddels besteed aan een nieuw busje. Een van de huizen van de missiezusters ligt in Trimcomoli en staat erg dicht bij zee. Daar zijn weliswaar geen doden gevallen, maar alles is er wel weggespoeld, inclusief htm busje." Tijdens haar reis werd Joke dui delijk hoe belangrijk zo'n busje voor de zusters en de mensen is. Het vervoermiddel wordt onder meer intensief gebruikt voor het vervoeren van kinderen van en naar school, het bezoeken van het ziekenhuis, het doen van bood schappen en het verplaatsen van met name oudere inwoners. "Behalve het gemis van het busje en andere spullen, hebben de mensen in Trimcomoli ook veel angsten doorstaan om alle bewo ners, en vooral de verstandelijke gehandicapten, in een onderko men op een veilige afstand van de ramp te krijgen. In dit huis willen de zusters graag een extra etage realiseren, zodat ze bij een eventu ele volgende ramp een veiliger heenkomen kunnen zoeken en tegelijkertijd aan meer bewoners onderdak kunnen bieden. Een pro ject dat ook de aandacht heeft van Thuiszorg Noord-Limburg", vertelt Joke Muijsers. Het ander deel van het geldbe drag gaat haar de andere zeven huizen van 'Mother Teresa' in Sri Lanka. Het geld wordt besteed aan huisraad, schoolboeken voor kin deren, voedselpakketten, etc. Om de allerarmsten te helpen is echter nog extra geld nodig. "Met name in de huidige regenperiode komen veel mensen naar de tehuizen van de zusters voor een voedselpak ket", weet Joke. "Ik heb zelf mogen zien en kunnen ervaren hoe de zusters van de Orde van Moeder •Theresa werken, met veel liefde voor de bewoners van hun tehui zen en met veel liefde en inzet" voor het land Sri Lanka. Ik weet zeker dat het geld dat de Venrayse bevolking heeft gegeven, goed gebruikt wordt. Daar ben ik ieder een, namens Gerdie en haar mede zusters, maar ook namens mijn familie, dankbaar voor." Prijswinnaars van de decemberpuzzel... Peter Po uivels wint een cheque van 300 euro van Tapijtcentrum Nederland. De prijs wordt uitgereikt dóór John van den Munckhof Mevrouw Nelissen uit Castenray wint een Feyenoord-arrange ment en mag in stadion De Kuip genieten van een wedstrijd... Joos Linskens is de winnaar van een groeibriljant ter waarde van 300 euro, beschikbaar gesteld door juwelier Verlinden... De auto die aangeschaft is met een deel van het geld dat door de Venrayse bevolking is geschonken. 1 Whohsoewa*' ya* oto to fcW-e- leoist fv-vy et Lo V\ef (Wt-iy) MISSIONARIES OF CHARITY GrtovKJco JLL,-! I -oS L-Uo-e- uit lu -nr - -—"^3 juXU, /h r"* JUoUc^j suuuxxxJU yrot^„ Op AJOOV Jljzh louoji lOQotr U/e. ffdcoc&p voer <7V,5 'te-Ucó^ uTl Iri^Us^aM Öp 2.6 - a - öif locls 1<ieb^k#tx-del I ooc*jte~ f It&i^ Heb Jrectux-C/ ioctb- 0(s^(^e*xnccccJU: LOCCO ün 2-9, l5ï. 5~C 15 ("h Roepleo) 3 4^0 §iq -j-, n°D Is LxuX keJz o.d V<p er O) cta^UJoCLCOir O OOK- OU. nuMi -CO Of- aJUL "Shanthi Nivasa" 81 St. John'sway Colombo-15, Sri Lanka. T'Phone 2522443 In een brief bedankt Gerdie Muijsers de mensen uit Venray en omgeving voor hun gulle bijdragen.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3