LEVENDE KERSTSTAL KERSTMARKT Kegeltje het konijn viert toch kerst venray wonenfraaywerkenfraaywinkelenfraayuitgaanfraayvenray Donderdag 22 december 2005 - Pagina 31 Kegeltje het konijn strompelde over het besneeuwde bospad. Hij had een heel zere voorpoot. Een week eerder had een vos hem te pakken gekregen en hem heel snel in z'n bek meegenomen. Gelukkig was de vos een andere vos tegengekomen en toen had den die samen ruzie gekregen om hem, Kegeltje. Ze hadden het zo druk met grauwen en grommen naar elkaar, dat de vos die Kegeltje in zijn bek had hem plot seling los had gelaten. Kegeltje was op de grond terecht geko men en van een heuveltje afge rold. Daarbij had hij zijn voorpoot bezeerd. Maar ja, beter een zere poot dan helemaal geen poten meer. Toch was het nu wel heel vervelend om in de winter, vlak voor kerst, niet goed te kunnen lopen. Hij had al moeite om nu een beetje eten te vinden; iets extra's met de kerstdagen zat er natuurlijk al helemaal niet in! Maar het ergste van alles was dat hij ook zo ontzettend ver van huis was en zo vreselijk alleen! De vos had hem een heel eind meegeno men en Kegeltje had geen idee welk bos dit was. Hij was hier nog nooit geweest. En hoe hij weer naar zijn eigen vertrouwde konij nenheuvel met al z'n vriendjes zou kunnen komen wist hij al helemaal niet. Kegeltje veegde een traan weg van zijn wang en liep langzaam door. Hij vond een polletje droog gras en knabbelde eraan. Er zat niet veel smaak aan, maar het was beter dan niets. "Hé," hoorde hij plotseling, "blijf van het dak van mijn kelder af!" Kegeltje schrok zich naar. Wat was dat? Wie was dat? Opnieuw een eng en gevaarlijk dier? Maar nee, dat was het niet. Boven Kegeltje zat op een tak van een eikenboom een grote, boze rood bruine eekhoorn. Het konijn zei dat hij niet wist waar hij was en dat hij ook niet wist dat het polle tje droog gras het dak van een kel der was. De eekhoorn, die Pelt heette, kwam vanuit het nest waarin hij had liggen slapen, naar beneden en bekeek het vreemde konijn. "Zo, waar kom jij vandaan? Ik ken je niet!" Kegeltje vertelde zijn verhaal aan Pelt en die was gelukkig niet langer boos. Nou, dat was nog maar net goed afgelo pen voor het konijn. Pelt dacht eens even goed na. "Mmmm," mompelde hij, "zou je het prettig vinden om de kerstdagen bij mij te vieren? Ik ben toch alleen en ik heb eten genoeg voor ons allebei. Je kunt ook best blijven slapen, in mijn kelder onder de graspol. Ik heb 'm zelf gegraven om daar mijn eikels en andere lekkere hap jes in te bewaren voor als er in de winter minder te eten is. Het is daar droog en niet koud. Als het over een poosje weer beter gaat met je poot vraag ik wel aan Star de ekster of die even in de buurt wil rondvliegen om jouw konij nenheuvel op te zoeken. Hij kan je dan vanuit de lucht de goede kant opsturen." Kegeltje veegde opnieuw een traan weg van zijn wang, maar nu van blijdschap. Het werden fijne dagen voor Kegeltje, het konijn met de zere poot. Maar ook voor Pelt de eek hoorn, die anders in zijn eentje had gezeten. Samen versierden ze met kerst de dennenboom met allerlei takjes die ze in de buurt hadden gevonden. En samen smulden ze van een kerstdiner met heerlijke eikels, geurig gedroogd gras, maïskorrels en sappige beukennootjes. Gelukkig knapte de poot van Kegeltje goed op en na een poos je had Star de ekster de konijnen heuvel van Kegeltje gevonden. Hij wees het konijn de weg en Pelt de eekhoorn sprong mee door de bomen toen Kegeltje weer naar zijn eigen huis kon lopen. Daar waren de andere konijnen heel blij dat het zo goed was afgelopen met hun vriendje. Vanaf die tijd hadden de konijnen er een goede vriend bij: Pelt de eekhoorn en ze spraken af dat ze voortaan met feestdagen altijd bij elkaar zouden komen. Star zou dan wel vanuit de lucht opletten of er geen vos in de buurt was. Dus eigenlijk was Star ook een nieuw vriendje en hij knipoogde trots naar Kegeltje: ook hij mocht lekker mee-eten van de eikels! Henriëtte Hofman

Peel en Maas | 2005 | | pagina 31