Venray bedankt Zwerf Af va I Pa kkers Ontwikkelaars informeren over behoeften woningmarkt Interactief vuurwerk afsteken Openbare bekendmakingen Tips voor veilig afstekeiTu van vuurwerk r1" Deze week PEEL EN MAAS Vijf vrijwilligers die zich het afge lopen jaar op eigen initiatief be langeloos hebben ingezet om hun omgeving zwerfafval vrij te maken werden donderdag 15 december door wethouder Jan Driessen in het zonnetje gezet. De heer R. Strijbos en mevrouw R. van Eek uit Cas- tenray en de heren A. Knapen uit Veulen, C. Bijl uit Venray en S. Buise uit Ysselsteyn kwamen naar het gemeentehuis voor een overleg met de wethouder over zwerfafval. Dat dachten ze tenminste. Uit handen van Jan Driessen kregen de niets vermoedende en verraste vrijwil ligers een speciaal ZAP-speldje en een oorkonde, samen met een wel verdiend bloemetje. Deze beloning voor zogenaamde ZwerfAfval Pa kkers is een initiatief van de Stichting Nederland Schoon samen met over heid, gemeenten en bedrijfsleven in de strijd tegen zwerfafval. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft naar aanleiding van de geconstateerde onevenwichtige verdeling van de woning markt, die is afgeleid uit de regionale woonvisie, een aantal beslui ten genomen. Vanuit de regierol van de gemeente worden ontwik kelaars actief geïnformeerd over de onevenwichtige woningmarkt. Daarbij wordt, indien van toepassing, een advies gegeven over mo gelijke aanpassingen in uitvoering of planning van het betreffende project. Vanuit de gemeente wordt niet actief gestuurd op beëindi ging van projecten. Wel worden voorlopig geen nieuwe projecten opgepakt waarin koopappartementen zijn opgenomen. Uit de regionale woonvisie blijkt dat in de koopsector een tekort bestaat aan woningen in alle prijsklassen, met een sterke nadruk op de goedkope wonin gen tot 200.000 euro. Daarbij gaat het om grote, grondgebonden woningen. De behoefte aan koopappartementen is minimaal. In de huursector betreft het tekort zowel goedkopere als duurdere huurwoningen, echter met een nadruk op de goedkopere met huurprijzen onder de 427 euro. Het tekort aan grondgebonden woningen is ongeveer even groot als aan appartemen ten en het betreft uitsluitend kleine huurwoningen. Voldoende woningen? Wanneer deze tekorten worden afgezet tégen de woningbouwplannen tot 2010 die bij de gemeente bekend zijn, dan wordt geconstateerd dat vol doende wordt gebouwd om aan de totale vraag te kunnen voldoen. Het type woningen dat in de plannen is opgenomen sluit echter minder goed aan bij de vraag. Zo zijn er veel meer plannen voor koopappartementen dan dat er vraag naar is. Het aantal plannen voor grondgebonden woningen sluit, zowel voor koop als huur, wel aan op de behoefte. De plannen voor huurwoningen laten echter een tekort zien. De gemeente gaat deze ontwikkelaars actief informeren over de ontstane situatie. Dit zou ertoe kunnen leiden dat in overleg tussen gemeente en ontwikkelaars besloten wordt om plannen aan te passen of later uit te voeren. Brandweer Venray stimuleert veilig gedrag rondom het afsteken van vuurwerk. Door het spelen van een interactief vuurwerkspel op www.brandweer.nl leren kinderen hoe ze veilig met vuurwerk om kun nen gaan. Maar het spel geeft ook tips en informatie, bijvoorbeeld wan neer het toegestaan is vuurwerk af te steken en welke kleding het minst Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Penningkruid 29 - dakkapel (nr. ba050532) - St. Antoniusveldweg 11 - carport (nr. ba050533) - Ooster Thienweg/Mgr. Hanssenstraat - twee appartementencomplexen - (nr. ba050534) - Ringweg 17 - woning (nr. ba050535) - Van Montfortstraat 5 - garage/berging (nr. ba050536) - Etnalaan 12 - vergroten woning (nr. ba050537) Sloopvergunningen - Mgr. Hanssenstraat ong. - pand (nr. slp050065) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en/of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Penningkruid 29 - dakkapel (nr. ba050532) - Kaardebol 37 - vergroten woning (nr. ba050525) - Oeldershof - vier woningen (nr. ink0507005) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 23 december 2005 t/m 2 februari 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedach ten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs met in staat bent geweest. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen -voor zover nodig met toepassing van artikel 15; artikel 17; artikel 19, lid 1, 2 of 3 Wet ruimtelijke ordening en artikel 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: - Volen 8 - vergroten bedrijfsgebouw (nr. ba050454) - Horsterweg 27 - pluimveestal (nr. ba050474) U kunt de desbetreffende stukken van 23 december 2005 t/m 19 januari 2006 (4 weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Rectificatie Per abuis is op 8 december 2005 gepubliceerd onder Voorgenomen vrijstelling: Jullanasingel - bouwen 3 appartementen (nr. Ink0506339). Deze aanvraag was reeds gepubliceerd op 20 oktober 2005 en heeft zes weken ter inzage gelegen. De aanvraag ligt nu niet meer ter inzage. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Meester Driessenstraat 7 - carport (nr. ba050502, verzenddatum 12/12) - Foxtrotstraat 6 - vergroten woning (nr. ba050445, verzenddatum 13/12) - Litsenbergweg 6a - vergroten woning (nr. ba050508, verzenddatum 13/12) - Etudestraat 23 - serre (nr. ba050435, verzenddatum 13/12) - Etudestraat 16 - tuinkamer (nr. ba050381, verzenddatum 13/12) - Aronskelk 11 - veranderen garage in woonruimte (nr. ba050365, verzenddatum 13/12) - Wethouder Pubbenstraat 12 - vergroten woning/bouw carport (nr. ba050428, verzenddatum 14/12) - Merseloseweg 153 - woning (nr. ba050342, verzenddatum 13/12) - Vredeweg 6, 7 en 9 - rundveestal (nr. ba040277, verzenddatum 14/12) - Deurneseweg 40 - verbouwen bedrijfsgebouw (nr. ba050327, verzenddatum 14/12) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Wet milieubeheer Meldingen Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit detailhandel én ambachtsbedrijven Wm - Kapelaanspad 38 te Venray - Halfords Nederland BV, Pb 218 te Veenendaal in verband met het van toepassing worden van genoemd besluit. Vuurwerkbesluit Wm - Kapelaanspad 38 te Venray - Halfords Nederland BV, Pb 218 te Veenendaal in verband met de opslag van maximaal 846 kg consumentenvuurwerk van de klassen 1.4G enl.4S. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het des betreffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2005 t/m 4 januari 2006 inzien. Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Houbenweg 10 te Leunen - dhr. J.A.P. Geurts, Houbenweg 10 te Leunen, voor het met slopen van een opslagruimte. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2005 t/m 1 februari 2006 inzien. Wan neer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden onder tekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voor ziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Langstraat 133 te Venray - een oprichtingsvergunning te verlenen aan Thuylshof Beheer VOF (Intratuin Venray) Langstraat 133 te Venray voor het wijzigen van een tuincentrum met opslag en verkoop van consumentenvuurwerk. Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2005 t/m 1 februari 2006 inzien. U kunt ,van 23 december 2005 t/m 2 februari 2006 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet wor den ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0 www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 3 51 of via Ontheffing Stookverbod Voornemen Burgemeester en Wethouders zijn van plan een ontheffing te verlenen van het verbod om afvalstoffen te verbranden, op de locatie: - Kempkensberg 32 te Ysselsteyn - te verlenen aan Mts. Claessens-Louwers voor het ver branden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting. Aan de ontheffing worden voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2005 t/m 5 januari 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling uw zienswijze over het voornemen indienen bij Burgemeester en Wethouders. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben een ontheffing verleend van het verbod om afvalstoffen te verbranden, voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting, op de locatie: - Testrik 1 te Merselo - verleend aan CJ.P. van Dijk - Veulensewaterweg 8 te Veulen - verleend aan PJ. Takken - Horsterweg te Castenray - verleend aan Swinkels i - Kievitsweg 6 te Ysselsteyn - verleend aan H. v. Hugten - Veulenseweg 68 te Veulen - verleend aan A.D.N. Knapen - Brugpas 6 te Veulen - verleend aan A.J.A. Verstegen - Overbtoekseweg 9 te Leunen - verleend aan M. Janssen - Kleindorp 23 te Merselo - verleend aan F. Muijsers - Zuivelweg 1 te Leunen - verleend aan A. Jenniskens - Deurneseweg 96 te Ysselsteyn - verleend aan C.A.M. Couwenberg - Pauwweg 12 te Oirlo - een ontheffing verleend aan Maatschap Pouwels-Egelmeers voor het verbranden van snoei- en sprokkelhout dat afkomstig is van het onderhoud aan de erfbeplanting en landschapselementen. Aan de ontheffing zijn voorschriften verbonden om overlast en nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2005 t/m 2 februari 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een bezwaarschrift over het besluit indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor de procedure zie onder Wet milieubeheer. Vergunningen verordening Kinderopvang Aangevraagd Vergunning tot het houden van een peuterspeelzaal - Brugpas 2, Veulen ten name van Stichting Peuterspeelzaal 'Pinkeltje' U kunt de desbetreffende stukken van 22 december 2005 t/m 19 januari 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Tijdens deze termijn kan een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden. Donderdag 22 december 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray brandbaar is. Met het vuurwerk wil de brandweer kinderen speli derwijs bewust maken van deg B[ag ren van vuurwerk. Dit moet leid .^zuid tot een vermindering van het a ongelukken tijdens de jaarwiss Het initiatief wordt van harte steund door de brandweerkorps H van het district Venray. Sc Boy.- ang - Zorg dat siervuurwerk altijds en stabiel staat. - Zet pijlen altijd in een fles, hS gevuld met zand of water. Sla ',örsl grote vuurpijlen een pvc-buis grond. - Zet vuurwerkpotten altijd kier tussen twee stenen. - Steek vuurwerk aan met een aansteeklont, sigaret of sigai - Steek geen vuurwerk uit je ha - Steek weigeraars (vuurwerkdj niet is afgegaan) nooit opnieuw 22 december - Extra koopavfl t/m 29 december - Levende kerststal bij ingang Grote kerkl Venray t/m 8 januari - Winterfestival Venray De wegwerkzaamheden van de j Maasheseweg zijn een week e der afgerond dan gepland. Vanal donderdag 15 december 2005 Is] Maasheseweg weer opengesteld] De Maasheseweg is een drukke verkeersader voor bezoekers vi Venray. Door het aanbrengen vi een nieuwe toplaag is de slecht! staat van de weg hersteld. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hlrdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2005 | | pagina 22