Riolering buitengebied aangesloten \emeente Venray jccesvolle ijwilligersdag Hoogste punt Ambachtkwartier Nieuw college, nieuw programma oofd prijs y njerloterij in en ray Gemeenteraadsverkiezingen: tien partijen agin !L EN MAAS Donderdag 22 december 2005 - Pagina 21 Venray, focus op mensen Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12-00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9 00 tot 13,00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.0 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17,00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 -56 Week 51 zaterdag 10 december vond e foyer van de schouwburg de tweede maal de Dag van frijwilliger plaats. Met als Itepunt de verkiezing van de 'illige Thuishulp tot vrijwil- rsorganisatie van het jaar. Irganisatie van de Dag van de williger was in handen van het linpunt voor Vrijwilligerswerk bh. Wethouder Mathieu Emonts Ide de bijeenkomst. Hij bena- Kte het belang van vrijwilligers- kdoor te beschrijven hoe Venray knder vrijwilligers uit zou zien. j/rijwillige Thuishulp werd tot willigersorganisatie van het jaar lozen. Deze organisatie werd Jrde jury geprezen voor haar 8,jarenlange en belangeloze Bflkvoor de Venrayse samenleving, pterecht dat zij daarom in het netje werd gezet. latie lag van de Vrijwilliger werd janiseerd om het vrijwilligers- weer eens in de schijnwerpers ïtten en bezoekers te informe ler belangrijke zaken rondom rijwilligerswerk. Via workshops len de vele bezoekers geïnfor- jrd over thema's als fondsen- Ing, communicatie en de Wet schappelijke Ondersteuning. Iformatiemarkt werd afgesloten leen politiek forum. Zittende en 'e politieke partijen werden jn aan de tand gevoeld over standpunten ten aanzien van willigerswerk en de relaties die fin te leggen zijn naar het over- dsbeleid. Een volle schouwburg horen dat de campagne voor de leenteraadsverkiezingen ook in ray is losgebarsten. Het hoogste punt van de bouw op het Ambachtkwartier is bereikt. De bouw van het Ambachtkwartier is een uniek project voor Venray dat op basis van partnerschap wordt gerealiseerd. Wonen Venray is de opdrachtgever, maar in de bouw staat de samenwerking met gemeente, Zorggroep Noord-Limburg en De Wendel centraal. En dat past dan ook voor de gemeente in de ontwik kelingen met betrekking tot wonen, zorg en welzijn waarin zij nadrukkelijk een rol speelt. Om het project te laten slagen zijn er een groot aantal professionele organisaties en belangenorganisaties bij betrokken. Zo hebben onder meer Synthese, Thuiszorg Noord-Limburg, de commissies Ouderen huisvesting en Welzijn, de wijkraad en de Beheerscommissie St. Joris- kwartier hun steentje bijgedragen. Het Ambachtkwartier is een mix van stadsvilla's, zorgwoningen voor bewoners van Schuttersveld, groepswonin gen voor De Wendel, sociale huurappartementen en koopappartementen. Het complex krijgt ook een gemeenschapsruimte waar bewoners, maar ook buurtbewoners elkaar kunnen ontmoeten. Donderdag 15 december is het project riolering buitengebied met een feestelijk tintje afgerond. In aanwezigheid van de partners die hebben meegewerkt aan het project sloot wethouder Jan Driessen de woning van de familie Philipsen aan de Carmelietenstraat in Smakt aan op de riolering. In vijfjaar tijd heeft de gemeente Venray zo'n 1.200 percelen in het buitengebied op de riolering aangesloten. Met een groep genodigden, waaronder vertegenwoordigers van de Provin ciale bestuurlijke stuurgroep waterpanels, Waterschap Peel en Maasvallei en Stichting Rioned en leden van de gemeenteraad en de commissie Stedelijk Beheer, maakten wethouder Driessen en enkele medewerkers van de gemeente een rondrit. Het gezelschap bekeek een aantal deelprojecten in Venray, waaronder de wadi's (drooggevallen beddingen die bij ernstige regenval als overloop fungeren, red.) in Laagheide, de regenwaterbuffers in de nieuwe wijk Aan den Heuvel, het afkoppelen van regenwater in de Oran- jebuurt en de herinrichting van de Oostrumsche Beek in de Leunse Paes. De middag werd afgesloten met een kort informeel samenzijn. 183 km leiding In 2000 is gestart met de aanleg van de drukriolering. Het totale project werd opgedeeld in zes clusters. Deze zijn gefaseerd uitgevoerd. Gestart werd met het aanleggen van de drukriolering in het cluster Merselo. Als laatste was het cluster Castenray, Heide, Smakt en Vredepeel aan de beurt. In totaal zijn in het project 540 pompputten geplaatst en zijn 48 km vrij- verval-leiding en 135 km persleiding aangelegd. Volgend jaar, op 7 maart 2006, zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Via deze gemeentepagina wordt u daar de komende maanden over geïnformeerd. Op welke partijen kunt u stemmen, en wat betekent het als u stemt? Of niet stemt? Daarom beginnen we met een terug blik op het huidige college van Burgemeester en Wethouders. Hoe is dat aan de slag gegaan? Het huidige college is tot stand gekomen na de vorige verkiezingen. Eerst kwam er een coalitie met daarin het CDA, de PvdA en Fraktie van de Vorle, nu Lokaal Aktief. Daarna werd bekeken wat de coalitie op hoofdlijnen wilde voor de volgende vier jaar. Op 15 mei 2001 werden de wethouders be noemd. In het collegeprogramma, de Perspectiefnota genoemd, beschreven zij wat zij in die vier jaar wilden gaan doen. Kort samengevat kwam het er op neer dat het college samen met zijn partners wilde werken aan Venray. Het zag Venray als partner met toekomst en ging aan een aantal strategi sche doelen werken: de strategische visie, burgerparticipatie, plattelands ontwikkeling, leefbaarheid, integraal veiligheidsbeleid en integraal handha- vingbeleid. Over de realisatie daarvan vertellen we de komende weken meer. Specifieke aandacht Daarnaast besteedde het college aan een aantal thema's specifiek aandacht Zo zou de communicatie van de gemeente worden verbeterd. Burgerpartici patie was daarin belangrijk, zodat het contact met de burgers werd ver beterd. Burgers zijn dan ook op verschillende momenten betrokken bij de ontwikkeling van de strategische visie en het Ontwikkelingsperspectief. Maar ook de ontwikkeling van het Multifunctioneel centrum is een voorbeeld van hoe de gemeente gericht samenwerkt en samen denkt met haar partners. Het thema integraliteit en gebiedsgericht werken is onder andere uitgevoerd bij de nieuwe publiekshal, waar burgers vanuit één loket een betere dienst verlening krijgen. Gebiedsgericht werken wordt op dit moment al toegepast bij het Kwaliteitsplan Centrum, Brukske en Oostrum. Concreet Ook heeft het college heel concreet aandachtspunten benoemd. Denk aan de Onroerend Zaken Belasting (OZB), de wijziging op de Wet op de Arbeids ongeschiktheid, meer nadruk op criminaliteitsbestrijding en jeugdcriminali teit. Allemaal zaken die nog steeds actueel zijn. Maar waar vier jaar geleden al over is nagedacht. Na de verkiezingen in maart zal er een nieuwe coalitie komen. En een nieuw college dat vanuit zijn eigen doelen, thema' s en aan dachtpunten aan de slag gaat. hoofdprijs van de Anjerloterij 05 is gevallen in Venray. De orzitter van het Prins Bernhard Ituurfonds Limburg Leon Issen reikte de prijs op 13 de- mber uit in de burgerzaal van W 'gemeentehuis. Tijdens de )6 eenkomst maakte hij tevens tand dat het fonds 10.000 fo beschikbaar stelt voor het nstproject Jong zijn in Venray. 'Prins Bernhard Cultuurfonds burg stelt jaarlijks ongeveer '■000 euro ter beschikking voor fersteuning van projecten en ini- lieven op het gebied van cultuur natuurbehoud in de provincie. Anjerloterij is een belangrijke 'nvan inkomsten voor het fonds, ie inkomsten worden mede ealiseerd dankzij de inzet van enigingen bij de verkoop van de Moten. De voorzitter, tevens "missaris der Koningin in de Het gemeentehuis is op tweede kerstdag gesloten. Op de overige dagen in december gelden de normale openingstijden. provincie, Limburg, deed een beroep op verenigingen en gemeente om de verkoop van Anjerloten te stimu leren en daarmee een impuls te geven aan de vele culturele initi atieven in Limburg. De hoofdprijs van de Anjerloterij is een droomreis ter waarde van 10.000 euro. Inge Baltissen is de gelukkige winnaar. Naast de hoofdprijs vielen nog twee prijzen in Venray. Jong zijn in Venray Omdat de hoofdprijs van de Anjer loterij in Venray viel, stelt het Prins Bernhard Cultuurfonds Limburg ook 10.000 beschikbaar voor een kunst project in de gemeente. De keuze viel op de ontwikkeling van een fotoboek met als thema Jong zijn in Venray. Het fotoboek sluit aan bij de visie van de Provincie Jong zijn in Limburg en bij de strategische visie van Venray, waarin jeugd en jongeren de rode draad vormen. Burgemeester Jos Waals nam de cheque samen met Mijntje Wismans, de kunstenaar die het fotoboek gaat maken, in ontvangst. De burge meester gaf aan dat hij blij was dat het boek door een jonge, Venrayse kunstenaar wordt gemaakt. "Daar mee stimuleren we jong Venrays talent." Het boek bevat foto's van Venrayse jongeren, van scholieren tot jonge (agrarische) ondernemers. Zij worden gedurende het hele jaar en door alle seizoenen heen gepor tretteerd. Eind volgend jaar wordt het boek gepubliceerd. Meer informatie vindt u op www.Limburg.nl/cultuur en www.prinsbernhardcultuurfonds. nl. Op 7 maart 2006 zijn de gemeen teraadsverkiezingen. Tien poli tieke partijen staan vooralsnog geregistreerd voor deelname. Tot 12 december 2005 konden poli tieke partijen zich laten registreren voor deelname aan de gemeente raadsverkiezingen in 2006. Van deze registratie hebben drie nieuwe partijen gebruik gemaakt: Venray Transparant, inVENtief Venray en Nederlandse Volks-Unie (NVU). Het centraal stembureau van de ge meente Venray heeft inmiddels op alle verzoeken positief beslist. De openbare kennisgeving is vorige week in de gemeentepagina in Peel en Maas gepubliceerd. Belangheb benden konden tot zes dagen na publicatie beroep aantekenen bij de Raad van State. Bij de voorbereiding voor deze publicatie was die termijn nog niet verstreken. Op dat moment was echter één beroepschrift inge diend. Lijst Welke partijen willen op 7 maart 2006 meedoen aan de gemeente raadsverkiezingen in Venray? Dat zijn om te beginnen de landelijke politieke partijen CDA, PvdA, WD en Socialistische Partij (SP). Ten tweede de lokale partijen die bij de vorige gemeenteraadsverkiezing een of meer zetels hebben behaald: Fraktie van de Vorle en Samenwerking Venray. Dan is er nog Lokaal Aktief, dat zich tussentijds heeft laten regi streren na afsplitsing van de Fraktie van de Vorle. En tot slot doen de nieuwkomers Venray Transparant, inVENtief Venray en NVU mee aan de verkiezingen, tenzij eventuele beroepschriften worden toegewe zen. De bovengenoemde partijen kunnen daadwerkelijk meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen 2006 als blijkt dat op de dag van de kandidaatstelling, 23 januari 2006, alle benodigde formaliteiten zijn af gehandeld. Op 25 januari zal in een openbare zitting van het centraal stembureau de nummering van de kandidatenlijst vastgesteld worden.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21