IS» oerden Referendum over circuit De Peel Prijzenfestival Peel en Maas Nieuwbouw café Hulsman loopt vertraging op ;ijne Kerstdagen! Opruiming KIJK OP Nu hele Landsujt 5 KERSTSHOW J D5 DeMKB En verder andoetere genda collecties voor halve prijzen tot dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! automatiseerder MAAS ~SJOfDPmJ» PUUUACTll ■■RVaas WWHI«BifUCIll •ffiltSfMAAS hoobwui winit«f' Spectaculaire opening discotheek The Zenith Honderdzesentwintigste jaargang - week 51 - donderdag 22 december 2005 Openingstijden: onderdag 22 december: 9.30-21.00 uur ig 23 december: 9.30-21.00 uur Jag 24 december: 9.30-17.00 uur dames- heren- kinderen- lingerie i De wintercollectie - Nu flink afgeprijsd! SIHbl Itilrotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Ron en Debby sportman- en sportvrouw van het jaar Volksraadspleging tegelijk met raadsverkiezingen op 7 maart Er komt een referendum over circuit De Peel. Wethouder Teunissen kondig de dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan dat het college de volksraadpleging gelijktijdig wil houden met de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart 2006. "Dan zijn we ook zeker van een grote opkomst", zei burgemeester Waals. Het is voor de eerste keer in de historie dat de gemeente Venray de bewoners laat meebeslissen over een belangrijk onderwerp. Dinsdag tijdens de wekelijkse ver gadering zag het college een refe rendum nog als enige uitweg om het racecircuit open te houden. De prpvincie houdt voet bij stuk en wil niet meewerken aan legali sering van het huidige circuit in Ysselsteyn. De Venrayse gemeen teraad is juist unaniem van mening dat het Peelcircuit op de huidige locatie moet blijven omdat dit de beste plek is. Maandag togen de fractievoorzitters naar Maastricht waar ze een gesprek voerden met de gedeputeerden Driessen, Kersten, Vestjens en Vrehen. Deze ultieme poging om het provincie bestuur te overtuigen, haalde ech ter niets uit. Een dag later herhaal de de provincie de eis dat het illegale circuit met ingang van 1 januari 2006 op slot moet. Ook is het bestemmingsplan buitenge bied deels afgekeurd. De gemeen te had daarin het racecircuit opge nomen, maar dit accepteert de provincie niet. IN BEROEP Gerda van Stelten (CDA) sprak namens alle partijen. De gemeen teraad wijst een nieuwe multifunc tioneel outdoorcentrum, waarin het circuit zou worden opgeno men, af. Uit een locatieonderzoek kwam de Sinesstraat in Oirlo daar voor als beste plek uit de bus. Deze quick scan bevatte twaalf locaties waarvan er vijf als kansrijk werden betiteld. De raad wil dat de huidige locatie in Ysselsteyn alsnog in het onderzoek wordt meegenomen. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) zegde dit toe. Tevens draagt de raad het colle ge op in beroep te gaan tegen het besluit van de provincie om het circuit te sluiten. Het college zal ook beroep aantekenen tegen de gedeeltelijke afkeuring van het bestemmingsplan buitengebied. Teunissen reageerde teleurge steld op het besluit van de provin cie. De wethouder meent dat de gemeente aan de twee belangrijk ste voorwaarden heeft voldaan. Het aantonen van een zwaarwe gend maatschappelijk belang plus het ontbreken van een goed alter natief. "Helaas is het bezoek van de fractievoorzitters ook zonder resultaat gebleven. We zullen dan ook juridische stappen onderne men", aldus Teunissen. Om sterker te staan vragen B en W een uitspraak aan de Venrayse bevolking. Indien de Venraynaren zich massaal achter het racecircuit scharen, dan is dit een extra wapen in de strijd. De raad omarmde het voorstel. "Het is een prima idee", vond Gerda van Stelten. "Een referen dum is een goed instrument om het maatschappelijk draagvlak te peilen." Ook oppositieleider Ike Busser (Samenwerking) was vol lof. "Een referendum is inderdaad een goed idee van het college. Daar waren wij nog niet eens opgekomen. We zijn blij met deze oplossing." De komende tijd gaat het colle ge sleutelen aan de opzet. In de raadsvergadering van 14 februari zal het referendum worden voor gelegd. "Het is belangrijk een hel dere vraag voor te leggen aan de kiezers", zei burgemeester Waals. "De vraagstelling moet open en eerlijk zijn, zodat met de uitkomst niet te manipuleren valt. Ook juri disch moet het goed onderbouwd zijn." Van Stelten drong eropaan de burgers tijdig en goed te infor meren. FIJNE O. O KERSTDAGEN O JEttè, 8> it er allemaal in het nieu- ;ebeuren? Ik ben geen :r. Helaas, want het zou jzijn als ik over een glazen Cschikte die me kon verra- wat 2006 brengen gaat. Maar eet het dus niet, echt niet. En '3 is maar goed ook, ik laat me udi assen. Mijn nieuwe agenda tse poor me. Nog leeg, nog mooi ion. Met de nadruk op nog. t dat zal snel gaan verande- De maagdelijk witte paginaat- n mijn Omniplan 2006 staan en de kortste keren weer vol commissievergaderingen svergaderingen, persconfe- ies en afspraken met familie, nden en bekenden. Vol met Rekeningen, frutsels, kriebels en vol met het woord antie'. Al kan een agenda it genoeg met dat woord en lid zijn. Als ik door mijn oude Is' nda blader, valt me op, dat ik :en [wel erg slordig schrijf. Ik kan er lezen waar ik in januari en 12005 ben geweest. Een goed (temen voor het nieuwe jaar: ;s schrijven. Maar ja, dat ro ik me altijd voor en ik moet ennen: dat houd ik maar heel vol. Terwijl ik door mijn iwe agenda blader, vraag ik I af wat er op al die dagen in fj 6 gaat gebeuren. Hoe lopen ■fVenray.se gemeenteraadsver- ngen af? Wie worden de - iwe wethouders? Krijgt Heide woningbouw en de gemeente rlo-Wanssum haar nieuwe ftaccommodatie? Blijft het lervakantiewerk Venray pop- en slagen de fietsvierdaagse |J iet voetveer in Blitterswijck er in het nieuwe jaar weer in luizenden liefhebbers te trek- Handhaven de korfbalsters 5 De Peelkorf zich in de top se en blijft de Grotestraat een belige winkelstraat? Waar ligt 5 ||iiit De Peel in 2006 en hoe ligt ingelse tuin er in het nieuwe bij? Duizend en één vragen 5| telen bij me op, vragen die volgend jaar weer een ant- ord krijgen in Peel en Maas. 5| minste, als u abonnee blijft 'ons' nieuwsblad, dat terug kijken op een enerverend en L jubileumjaar 2005. Met de fis, de jubileumkrant, de ositie '125 jaar Peel en Maas' Freulekeshuus, het dictee op Raayland College, het perso- sweekend in Maastricht en de fiking van de hoofdprijzen de gelukkige puzzelaars afge- ■n zaterdag in het Theehuis, .perfecte afsluiting van een ïK chtig feestjaar, een jubileum- ir. dat samen met adverteerders vooral ook de lezers werd erd. We deden het graag en £n u ook in de toekomst te !fl en verrassen. Op naar het vol- Tie jubileum! Vettige kerstdagen! Mines Nieuwsblad sluit jubileumjaar feestelijk af HOOWMIIJI PuaiLAB/n Els Bloemen uit Venray is de winnares van de hoofdprijs van de puzzelactie van Peel en Maas. De Venrayse kreeg zaterdagmiddag tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Theehuis van het Odapark uit handen van directeur Twan Hofmans van de gelijknamige tapijthandel in Cuijk een che que ter waarde van maar liefst 3000 euro overhandigd. De groeibriljant ter waarde van 300 euro, beschikbaar gesteld door juwelier Verlinden, werd gewonnen door Joos Linskcns uit Oostrum. De overige hoofdprij zen gingen naar Rianne Aarts uit Venray (cheque van Helderman Sport ter waarde van 300 euro), mevrouw H. Nelissen uit Castenray (Feyenoord-arrange- ment van Fortis Bank ter waarde van 330), Henny Oudenhoven uit Venray (reischeque van reisbu reau Vice Versa ter waarde van 250 euro), Jan Stoffelen uit Vierlingsbeek (rondvlucht boven Venray ter waarde van 350 euro, beschikbaar gesteld door Van den Munckhof BV, uitgever van Peel en Maas) en Peter Pouwels (che que ter waarde van 300 euro van Tapijtcentrum Nederland). De prijswinnaars deden in het afgelopen jaar één of meerdere keren mee met de puzzelactie die nieuwsblad Peel en Maas in het kader van zijn 125-jarig bestaan maandelijks hield: Dat de puzzels gewaardeerd werden, bleek wel uit het aantal inzendingen. Want in totaal deden in 2005 meer dan 1400 mensen mee aan de jubi leumpuzzels. Ook in 2006 zal hét nieuwsblad zijn abonnees af en toe blijven verrassen met 'Venrayse en Meerlo-Wanssumse' puzzels. Op pagina 3 een uitge breid verslag van de feestelijke Alle prijswinnaars en spon soren van de jubileumpuzzel santen met de directie van Van den Munckhof BV op de foto. prijsuitreiking in het Theehuis. De nieuwbouw van café Hulsman in Venray loopt ver traging op omdat J. Sijbers, eigenaar van de aangrenzende panden, bij de gemeente Venray bezwaar heeft aangete kend tegen de afgifte van een bouwvergunning. Dat trekt mogelijk een dikke streep door de plannen van eigenaar Paul Hulsman om in septem ber 2006 een nieuw multifunc tioneel gebouw aan het Schouwburgplein te openen. Eigenaar Paul Hulsman kreeg pas afgelopen maandag van de gemeente Venray te horen dat er een bezwaar was ingediend tegen de bouwplannen. Bezwaren moesten voor 1 december bij de gemeente binnen zijn. Volgens Hulsman is dat ook gebeurd. Begin januari zou de kelder van het café worden uitgegraven en damwanden worden geplaatst. Die werkzaamheden worden voorlopig opgeschort. "Dat is ver schrikkelijk balen. Ik zal moeten gaan praten met aannemers en onderaannemers hoe het nu ver der moet. Want met die mensen heb je bepaalde afspraken gemaakt. Maar ik vrees dat we september 2006 niet gaan halen." Op dit moment wordt het café aan de Schouwburgplein ges loopt. Ook de sloop loopt al enige vertraging op vanwege het verwij deren van de asbest in het dak van het pand. "We hadden het pand voor de kerstdagen gesloopt wil len hebben. Dat gaat niet lukken, want het verwijderen van de asbest verloopt moeilijker dan we gedacht hadden. Bovendien werkt het weer niet mee. Voor de kerstdagen wordt het pand afge zet, zodat er geen gevaar voor de veiligheid bestaat", aldus Paul Hulsman. De streefdatum in sep tember 2006 is zo goed als zeker niet meer haalbaar. "Het bezwaar schrift komt mogelijk pas in februari in de bezwarencommis- sie aan de orde. Tot die tijd mogen er geen bouwactiviteiten zijn. Dit bezwaar gooit ons bouw schema zeker drie maanden naar achteren." Volgens persvoorlichtster Monique Schalier van de gemeen te Venray kan Hulsman wel al beginnen met de nieuwbouw van het café. "Als er een bezwaar loopt tegen een bouwvergunning, mag begonnen worden met de bouw. Maar dat gebeurt dan wel op eigen risico. Het bezwaar tegen de bouwvergunning gaat nu het gebruikelijke traject in." Kunst Cultuur 11-12 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 13-14 Gemeentelijke mededelingen 21-22 Sport 23-29 Kerkelijke diensten 34 KERSTBRUNCH Op bade Kou», jetker snlullen tan d( Kmtdag €2650 p.p. op ,e '""■Sfflaas.s Bel voor onze Kerstfolder Tel. 04 HOTEL AstERIA VENRAY Maashesewcg80a Venra\ KERSTVOORDEELACTIE 50% korting! TAPIJTCEMTRUM WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal 't fJeufe NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf €22,50 p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet 't raspaardje van de horeca tot ziens in ,,'t Veule tel. 0478-581928 Jacob Merlostraat 23 - Horst - Tel.: 077-398 fttrraets Meu£e^ Venrayseweg 10, Horst. Tel. (077) 398 84 39 2e Kerstdag Open 12.00 - 17.00 uur SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 ivww.rongenvof.nl CAR-CITY VENRAY miwu'iiM KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl BOVENLIP EN KIN HARSEN NU BIJ: VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1