Meerlo-Wanssuri} Regionale vogels scoren goed "Dankzij steun SOS hebben kinderen een betere toekomst" KBO Tienray huldigt actieve leden VV Wanssum en SV Meerio gefuseerd Afvalkalender Opknapbeurt kunstwerk Carbid knalt ooi PEEL EN MAAS Donderdag 22 december 2005 - Pagin Pluim voor organisatie provinciale vogelshow in Meerio Voorzitter Jan Wijnhoven van de jubilerende vogelver eniging De Gevleugelde Vrien den e.o. kijkt met plezier terug op het afgelopen provinciale kampioenschap voor vogels. Niet minder dan 2200 vogels uit de hele provincie werden ingeschreven, beoordeeld en tentoongesteld en veel mensen kwamen zaterdag en zondag in zalencomplex Het Brugeind kijken naar de fluiters. Het gewestelijke bestuur was niet alleen verheugd over het grote aantal vogels, maar ook over de uitstekende kwaliteit van de inzendingen. Algemeen clubkampioen en winnaar van de Kersten Europe Trofee werd de Maastrichtse ver eniging De Topvogels, met op de tweede plaats de vereniging De Gevederde Vriend Reuver en op de derde plaats de organiserende vereniging De Gevleugelde Vrien den Wanssum e.o. Dat er e.o. ach ter de naam staat is niet voor niets. De vereniging telt 52 leden die woonachtig zijn in de gemeente Meerlo-Wanssum en vele omlig gende gemeenten en plaatsen, zoals Venray, Vierlingsbeek en Well. EXOTEN De leden van de Gevleugelde Vrienden Wanssum deden het overigens in verschillende catego rieën erg goed. Bij de exoten wist de Wanssumse vereniging samen met de Vogelvrienden Helden en Zanglust Stevensweert op de eer ste plaats te eindigen. En bij de parkieten gingen de Wanssumse vogelliefhebbers alleen met de eerste prijs aan de haal. De Ven- rayse vereniging De Huisvriend eindigde in de categorie kleurka- naries op de gedeelde vierde plaats. Van diverse zijden kreeg de organiserende vereniging compli menten voor de uitstekende orga nisatie en de geweldige ambiance in sport- en zalencomplex Het Brugeind te Meerio. De heer Schobbe van de Maastrichtse ver eniging De Topvogels - en zelf al meermalen wereldkampioen met zijn vogels - sprak over een puike organisatie. "Ik zou willen dat we zoiets Jn Maastricht kunnen orga niseren", aldus Schobbe, die naast de vogelhobby meer dan 25 jaar begeleider is geweest van het eer ste elftal van MW. Jan Wijnhoven was zondagavond een tevreden man, al had hij wel wat meer publieke belangstelling verwacht. "Je bent een jaar bezig met de organisatie van zo'n show en pro beert het aantrekkelijk te maken door er een kerstbraderie aan te Deze twee meisjes vergapen zich aan de prachtige vogels tij dens de provinciale vogelshow in sport- en zalencomplex Het Brugeind te Meerio. koppelen. Dat heeft wel gewerkt, maar wat mij betreft hadden er nog meer mensen mogen komen", aldus de voorzitter. Normaal gesproken is deze pro vinciale show een goedf opwar mer voor het nationale kampioen schap en de aanstaande wereldtentoonstelling in Zutphen. Maar de 54ste wereldshow kan niet doorgaan in verband met de heersende vogelgriep. Dit besluit is een grote teleurstelling voor alle vogelliefhebbers, maar in het bij zonder ook voor de organisatie die alles al tot in de details had gere geld. Gelukkig dat de Limburgse show niet heeft geleden onder de vogelgriep. Belgische zuster dankt Meerlo-Wanssum Arie Janssen blijft voorzitter SV United De leden van W Wanssum en SV Meerio hebben dinsdag avond tijdens de ledenverga deringen van beide clubs mas saal ingestemd met de fusie van de twee verenigingen. De leden van de voormalige voetbalverenigingen spraken zich tijdens de ledenvergaderingen op 26 mei 2005 al uit voor een inten sieve samenwerking. Destijds werd ook afgesproken dat er sportief naar buiten zou worden getreden onder de naam SV Uni ted. Dinsdagavond is de samen werking ook formeel bekrachtigd in een fusie. Tijdens de vergade ringen bleek de draagkracht voor de fusie van beide clubs zeer groot. Het fusievoorstel is uitge werkt door de fusiecommissie, die begin 2005 de opdracht kreeg van de ledenvergaderingen van beide verenigingen. Ook op 26 mei kregen de plannen van de fusiecommissie al veel steun. Ver volgens kristalliseerde de fusie commissie een aantal zaken ver der uit en presenteerde de toekomstplannen dinsdagavond aan de leden. Met ingang van 1 januari staat er een nieuw bestuur aan het roer, dat bestaat uit een mix van jonge en oudere bestuursleden en nieuwe en reeds zittende bestuursleden. De nieuwe véreniging SV United staat onder voorzitterschap van de huidige voorzitter van de fusie club: Arie Janssen. De leden van de vereniging en de beide gemeenschappen kiezen waar schijnlijk in het voorjaar van 2006 een nieuwe naam voor de vereni ging, Belangrijke redenen voor de fusie zijn de sportieve, financiële en organisatorische mogelijkhe den voor de toekomst. Een belangrijke doelstelling van het nieuwe bestuur is het realiseren van een nieuw sportpark voor de nieuwe vereniging, in samenwer king met de gemeente Meerlo- Wanssum. Expositie In galerie Pachamama aan de Stendert in Meerio is nog tot zaterdag de expositie 'Kalepeb: Een tijdschrift' van het kunste naarsgezelschap Kalepeb uit Ven ray te bezichtigen. Het topstuk van de tentoonstelling is een proefnummer van het gloeiend nieuwe reuzennummer Kalepeb- 3. De entree is gratis en de galerie is de hele middag open. Voor meer informatie: www.zieners- hosting.nl/knikkers. Samen met de kunstenaars Onno Zelé, Bennie Moeman en wolkenman Leopold Bobus, die ook bijzonder veel van de aarde houden, vormt Pepijn de Jonge het Kalepeb-collectief. Dit kun stenaarscollectief strijdt voor .meer natuurlijkheid, voert acties, maakt het blad Kalepeb en andere boekjes onder het Kalepeb-logo: de slak met een hart als huisje. Galerie Pachamama is bovenal 'back to basic'. De naam is dan ook zeer treffend: Moeder Aarde. Pachamama is terug naar de natuur. Die puurheid van bestaan komt ook tot uitdrukking in de concerten en de activiteiten die in de galerie worden gehouden. De Belgische zuster Lucien- ne Hardy, directrice van het kindertehuis Hogar Esperanza in het Chileense stadje Chil ian, heeft in een brief aan SOS Meerio- Wanssum alle inwo ners bedankt die op welke wijze dan ook de afgelopen jaren een bijdrage hebben geleverd aan de acties van SOS Meerlo-Wanssum voor haar kindertehuis. Bovendien wenst ze allen een mooie kerst en een gezond en gelukkig nieuwjaar. Binnenkort valt de nieuwe afvalkalender bij de inwoners van de gemeente Meerlo-Wans sum in de brievenbus. Hierin lezen ze alles over afval en waar en hoe ze hun afval kun nen aanbieden. Bewaar deze kalender dus goed. De gemeente heeft in 2006 haar dienstverlening behoorlijk uitge breid. Deze veranderingen staan op de afvalkalender vermeld. Lui ers en incontinentiemateriaal kun nen voortaan bijvoorbeeld gratis worden gedeponeerd in de contai ners bij kinderdagverblijven en peuterspeelzalen. Hiervoor zijn speciale zakken beschikbaar, die verkrijgbaar zijn bij de kinderdag verblijven en de peuterspeelzalen. Ouders van wie de kinderen geen gebruikmaken van het kinderdag verblijf of de peuterspeelzaal, kun- ,nen de zakken ..rati op&tlen.bij het gemeentehuis in Meerio. Wat mag er in de luierzak? Wel: luiers, billendoekjes en onderleggers. Niet maandverband, inleg- kruisjes, papier en plastic. Inzamelpunten: kindercentrum Hét Kleine Landhuis, Peschweg la te Meerio, peuterspeelzaal 't Kwet- ternest, Maasweg 5 te Blitterswij- ck, peuterspeel lal 't Pastoërswei- ke, Bosweg 5 te Swolgen, peuterspeelzaal Piggelmee, Mgr. Jenneskensstraat 12 te Meerio en peuterspeelzaal Ons Speelhof, Pas toorstraat 16 te Wanssum. Oude kleding of textiel wordt vaker huis aan huis ingezameld. In 2006 komt De Cirkel zes maal bij de inwoners aan huis langs om overtollige kleding, textiel en schoeisel op te halen. De inzamel- dagen staan vermeld op de afvalka lender zodat ze hiermee rekening kunnen houden. De vaste inzamel punten in Wanssum (supermarkt C1000) en Tienray (Jan Linders) blijven bestaan. In Meerio (hoek Dorpbroekstraat/Hogenbos) wordt een vaste textielcontainer geplaatst bij de bestaande glasbak ken. Grof huisvuil en huisraad dat niet meegenomen wordt door De Cirkel, wordt zes keer per jaar aan huis opgehaald. Dit wordt uitge voerd door Maessen Recycling op afroep en de inzameldagen staan vermeld op de nieuwe afvalkalen der. Dit betekent dat de inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum zeUgMaes^.en kunnei# belh om een afspraak te maken voor het ophalen van grof huisvuil en huis raad. De kosten voor het ophalen bedragen twintig euro voor maxi maal twee vierkante meter. Dit bedrag dient meteen betaald te worden, via pin of chip of het invullen van een éénmalige mach tiging. Tevens kunnen de inwo ners natuurlijk ook zelf grof huis- hou lelijk afval naar het milieustation brengen. Vragen? Bel de Afval Infolijn. Heeft u vragen over afval, de inzameling of de container, bel dan de Afval Info lijn, telefoon: 0800 - 023 33 99. altijd deel aan de activiteiten van de KBO. Nu nog zijn ze wekelijks te bewonderen bij het koersbal- len. Een jaar geleden stopten bei den als bestuurslid, maar ze ble- figen ven actief. Zo hielpen ze o Qf s( jaar weer een hanc' e meel organisatie van de jaarlijkse ,e' viering. Het was voor het p; jd ki lijke bestuur dan ook een eer om de zilveren bom" met oorkonde aan beiden| mogen reiken. De echtgei Jan van der Zandt en Koos speldden de eretekens op ten de bijbehorende oorki aan hun vrouwen uit. "Zoi steun van Jan en Koos"l Lenie en Tonnie dit nooij maal kunnen verwezei KBO Tienray voer en vaai nog steeds wel bij", laat v< ter Toon Knoops weten, waren en zijn nu nog behulpzaam en zeer beti Beiden zijn nog altijd erg Lenie en Tonnie gaven na diging aan dat zij graag bel willen blijven bij een aam viteiten. "Niets moet, alli en denk aan jezelf', ware slotwoorden van de voorzit» 'Zeer veel dank voor de grote hulp aan ons kindertehuis', schrijft de vitale zuster. Zoals bekend heeft de Stichting Ont wikkelingssamenwerking Meerlo- Wanssum de afgelopen drie jaren actie gevoerd voor het kinderté- huis in Chili. Dat project was ingediend door de familie Denis- sen uit Well en hun twee adoptie meisjes Ilona en Linda. Deze twee meisjes zijn via het kindertehuis geadopteerd en hebben nog altijd een goede band met zuster Lucienne. Vanuit het kindertehuis zijn de afgelopen twintig jaar veel kinderen opgevangen in gezinnen in Nederlands en Belgisch Lim burg. Zo heeft in Oostrum de familie Poels een adoptiemeisje vanuit dit tehuis, Puk. Zij loopt momenteel stage in het huis in Chili. Dankzij de acties in Meerlo- Wanssum hebben de afgelopen jaren meer studenten uit Meerlo- Wanssum en de regio Horst in Chili stage gelopen. En begin januari vertrekt ClOS-studente Marloes Joore uit Meerio voor een stage van vijf maanden naar dit project. Volgens voorzitter René Poels van SOS is het geweldig dat dankzij de projectsteun en de rechtstreekse contacten met het project in Chili zo veel studenten van hier naar Chili zijn gegaan. "Deze meiden zijn straks onze beste Ambassadeurs", meent Poels. "Feit is dat de meisjes altijd enthousiast terugkomen en graag bereid zijn om hun verhaal te ver tellen bij schoolkinderen of aan de vrijwilligers van SOS." OPBRENGST De drie jaar durende acties voor het kindertehuis in Chili hebben het fraaie bedrag van 50.143,00 euro opgeleverd. Penningmeester Chris Cuppen van SOS Meerlo- Wanssum heeft recentelijk de laat ste 22.000 euro rechtstreeks over gemaakt naar Santiago de Chili. Dat geld is de afgelopen jaren bij gebracht door schoolkinderen en tal van acties door inwoners en verenigingen van Meerlo-Wans sum en het bedrijfsleven. Met de opbrengst heeft zuster Lucienne Hardy en haar leiding erg veel kunnen doen. BESTELBUS Zuster Lucienne Hardy vertelt: 'Het eerste hebben we een bestel busje gekocht, omdat de oude bus was versleten. Met de nieuwe bus, die SOS heeft kunnen schen ken mede dankzij de steun van MI VA Nederland, vervoeren wij onze kinderen naar de scholen, gaan er af en toe mee op uit voor een uitstapje in de bergen. En het busje hebben we ook nodig als we kinderen gaan ophalen die als vondeling zijn aangeboden. Ver der hebben we met het geld van SOS Meerlo-Wanssum een kan toortje/behandelruimte gebouwd voor de sociaalassistent en heb ben we veel les- en leermateriaal- kunnen aanschaffen. Dankzij de medewerking van Wilde Ganzen hebben we ook de oude en versle ten televisies en videorecorders kunnen vervangen door nieuwe en hebben we ander noodzakelijk huishoudelijke apparatuur kun nen aanschaffen zoals wasmachi nes. In 2006 hopen we met het restant geld van SOS vier brand trappen te kunnen aanleggen en een iprinklerinstailatie. Onze bovenbouw van de huizen zijn Zuster Lucienne Hardy (hele maal rechts) met naast haar een van de kinderen uit haar tehuis in Chili, dankt tijdens het Wereldfestival Meerio- Wanssum SOS en de gemeenschap voor de geweldige acties. van hout en het is van belang dat we snel kunnen ingrijpen als er brand uitbreekt. Toen een delega tie van SOS op bezoek was bij ons brak er brand uit in de keuken en was het gemis van een preventie ve blusinstallatie snel duidelijk. We zijn ontzettend blij en geluk kig dat SOS Meerlo-Wanssum ons tehuis drie jaar lang heeft gesteund. Dankzij die steun heb ben wij de 75 kinderen van baby's tot jongeren van 18 jaar in onze drie tehuizen met liefde en warm te kunnen opvangen en begelei den naar scholen en opleidingen. Mede dankzij jullie ziet de toe komst voor deze kinderen er een stuk beter uit. Zeer veel dank!' Nieuwe rage Van de Light Allicht Zilveren spelden voor Lenie van der Zandt en Tonnie Derks Twee leden van de afdeling Tienray van de KBO zijn vori ge week tijdens de jaarlijks kerstviering in het zonnetje gezet. Lenie van der Zandt en Tonnie Derks ontvingen namens de landelijke bond de zilveren speld, als blijk van waardering voor het vele werk dat zij verrichtten voor de plaatselijke KBO. Lenie en Tonnie waren twaalf jaar lang bestuurslid van de KBO in Tienray. Lenie aan één stuk en Tonnie met een kleine onderbre king. Zij bleef echter altijd voor allerlei taken beschikbaar. Toen haar gezondheid het weer toeliet, nam ze met veel plezier en inzet opnieuw de bestuurstaken op zich. Beide dames hielpen onder meer bij vieringen, vergaderingen en andere activiteiten, waren actief in de keuken, legden zie kenbezoeken af, deden inkopen en waren lid van allerlei commis sies. Ook was Lenie van der Zandt ongeveer tien jaar secretaresse van de plaatselijke KBO. Natuurlijk namen beiden ook Het kunstwerk van de Lim burgse kunstenaar Lo van der Linden in Wanssum krijgt een opknapbeurt. Het beeld werd in 1978 bij de aanleg van de woon wijk De Kuijper door de toenma lige burgemeester Ditrich ont huld en geschonken door projectontwikkelaar Stienstra. Bij het laatste groenonderhoud bracht een buurtbewoonster naar voren dat het kunstwerk zichtbaar was versleten: de rode Pi al kleur is verweerd en de sokb >s afgebrokkeld. Voor het coB van B en W aanleiding oni lltst kunstwerk door een gespfl per seerd bureau op te laten lapj J|w en hiervoor 1070 euro uit te o ken. Volgens het college b stee kent uitstel van het onderb 5e| verder verval en uiteindelijk lies van het kunstwerk. Del v ten worden betaald uit heti red meen werkfonds van ,me gemeente. Vuurwerk pe&alist Van de Lig Allicht in Wanssum is als eerste bedrijf in de provincies Noord- en Midden-Limburg en Oost-Brabant begonnen met de verkoop van carbid. Carbid is in het noorden en oosten van Nederland bekend door het zogenaamde melkbus- schieten. "Het is afgelopen met de opmerking 'het Belgisch vuur werk is goedkoper en knalt har der'", aldus Eric van de Ligt, mede eigenaar van Van de Ligt Allicht. "Dan maak je de knal toch gewoon zelf Daarbij moet je ech ter wel opletten dat je niet doof wordt. Want knallen doet het, riaar hoer je niet .va^-ker vai gen." Om te zorgen dat er geei lukken gebeuren, heeft Ei de Ligt een heuse beginni sus voor het gebruik van op zijn website geplaatst, mee hoopt Van de Ligt Alli< nieuwe rage op gang te bi Bij voldoende belangstellii Van de Ligt Allicht probere 'carbidclub' op te zetten, mee ook evenementen bi zouden kunnen worden. Ligt Allicht verkoopt op zijl netsite vuurwerk en carbid, site: www.vandeligtallicht.i ze g irbij litenj

Peel en Maas | 2005 | | pagina 14