intje voor Tonnie usters-Kursten iet Dinghs timmert ieuwe kerststal Leden rekenkamer benoemd Meerlo-Wanssum SOS is op zoek naar nieuwe projecten Swolgen nam afscheid van Jos Eibers Service rubriek EL EN MAAS Donderdag 22 december 2005 - Pagina 13 I Tonnie Custers-Kursten uit [wolgen is benoemd tot lid in Orde van Oranje-Nassau. •gemeester Hahn van de |emeente Meerlo-Wanssum e deze koninklijke onder- Icheiding zaterdagavond aan e Swolgense uit tijdens het rstconcert van De Zonne- a in de kerk. Tonnie Custers-Kursten ver richtte en verricht nog steeds veel en langdurige vrijwilligerswerk. Ze heeft met haar grote mate van ver antwoordelijkheid en haar enorme inzet een voortrekkersrol binnen de plaatselijke en regionale afde ling van De Zonnebloem. In janu ari 1993 was ze initiatiefnemer en medeoprichtster van de Zonne bloemafdeling De Driehoek die zich richt op de dorpen Meerlo, Tienray en Swolgen. Vanaf de oprichting is de Swolgense voorzit ter van het bestuur van deze afde ling. Daarbij bevordert ze de samenwerking tussen verschillen de Zonnebloemafdelingen, zowel plaatselijk als regionaal. Sinds 1996 is zij vice-voorzitter van de regio nale Zonnebloemafdeling Peel en Maas die zich bekommert om 780 deelnemers. Buiten de Zonne bloem zet Tonnie Custers- Kursten zich ook op andere vlakken in voor de Swolgense gemeenschap. Ze heeft bijvoorbeeld jarenlang actief leidinggegeven aan de vrou wenbeweging Swolgen en is zeer actief als vrijwilliger in de parochiekerk in Swolgen. Het maximale bereiken met minimale middelen is kenmerkend voor haar persoonlijkheid, wat door haar medevrijwilligers en haar dorpsgenoten enorm wordt gewaardeerd. kerkmeester parochie Tienray neemt afscheid in stijl Zo'n veertien jaar is Piet ighs lid van het kerkbe- ur van de parochie O.L. Vrouw Troosteres der Bedruk en in Tienray geweest. En bij |elegenheid van zijn afscheid chenkt hij de parochie een erststal die hij de afgelopen eken thuis in elkaar heeft ezet. Zondagmorgen heeft de nieuwe houten stal amen met zijn vrouw Henny n pastoor Ruud Verheggen p een mooie plek in de kerk eplaatst. De parochie is blij met het looie afscheidsgeschenk van )inghs omdat de andere stal, die ijftien jaar oud was, was aange- ist door de houtworm. "Het is en mooie kerststal geworden", eageert pastoor Verheggen op nieuwe aanwinst. "Piet dinghs leeft de afgelopen jaren erg veel oor de kerk betekend en wij vin- en het geweldig dat hij nu een erststal heeft gemaakt." De nieuwe stal staat aan de echterzijde van het priesterkoor oor de communiebank. De drie ij tweeënhalve meter grote stal gemaakt van berken- en vuren- ïout. Het dak bestaat uit riet en e achterzijde is een combinatie fan hout en papier. De afgelopen ier weken is de Tienraynaar in sijn garage aan het werk geweest im het hout en de palen op de iiiste lengte te maken en het erstbouwpakket samen te stel en. Want het in elkaar zetten van te stal is een fluitje van een cent. let bouwwerk kan na de kerst ijd handig worden gedemon- eerd en eenvoudig worden opge- 'orgen op de kerkzolder. diilder Jan Cruijsberg kwam pro )eo een handje helpen bij het «schilderen van de nieuwe stal. GIPSEN BEELDENGROEP Maandagmorgen werd de bij- ondere beeldengroep van de 'ienrayse kerststal geplaatst. Het lijzondere aan deze gipsen beel dgroep is dat enkele jaren gele en alle beelden zijn aangekleed net stoffen. Piet Dinghs kwam vorig jaar op iet idee om een nieuwe stal te naken. "We ruimden de oude stal 'P en zagen dat het berkenhout ws aangetast. Ik heb toen ezegd dat ze de oude stal voor- oed konden afbreken en dat ik tel een nieuwe zou maken." Dinghs heeft lang in het kerk bestuur gezeten als vrijwilliger, lij was belast met de penningen an de kerk. Normaal gesproken 'jn de spelregels dat parochia an vier jaar in het kerkbestuur ogen zitten met een mogelijke enging tot acht jaar. Voor Piet hs werd een uitzondering maakt omdat Tienray destijds jaar zonder priester heeft ten, en iedereen blij was dat nsen als Piet Dinghs de schou- onder de parochie zetten. "Hij heeft erg veel voor de parochie gedaan", meldt pastoor Verheggen. Helemaal neemt Dinghs geen afscheid. De handi ge bestuurder heeft het kerkbe stuur beloofd de parochie met hand- en spandiensten te blijven helpen. Piet en Henny Dinghs worden geassisteerd door pastoor Ruud Verheggen bij het in elkaar zet ten van de nieuwe kerststal. De gemeenteraad van Meer lo-Wanssum heeft maandag avond tijdens de raadsverga dering de leden van de rekenkamercommissie Meer lo-Wanssum benoemd. De rekenkamercommissie, bestaande uit twee raadsleden en drie externe leden, wil met haar onderzoeken zichtbaar maken of de voorgenomen doelstellingen van de gemeen te ook daadwerkelijk gehaald zijn en hoe de gemeente publiek geld besteedt Als voorzitter is Peter Vereijken uit Sevenum benoemd. Peter Ver eijken is vennoot bij een advies bureau en voorzitter van stichting de Brede School Nederland. Hij is tevens lid van de rekenkamercom missie van de gemeente Horst aan de Maas. Als externe leden zijn benoemd Jos van Hout uit Hapert, werk zaam als gemeentesecretaris van de gemeente Bladel en tevens lid van de bestuurscommissie primair onderwijs van de gemeente 's Hertogenbosch, en Pieter Weijs uit Meerlo. Hij is werkzaam als accountant. De raad heeft uit zijn midden twee leden naar voren geschoven als interne leden voor de rekenka mercommissie. Het gaat om Jan van Dijk (PK Meerlo-Wanssum) en Rob van der Heijden (CDA). De vijf leden hebben de kennis en ervaring om (beleidsevalu atieonderzoeken op te zetten en uit te voeren. Daarnaast hebben de leden samen inzicht en des kundigheid in ambtelijke en poli tieke processen. De externe leden worden benoemd voor de duur van zes jaar, de raadsleden gedu rende de raadsperiode. De exter ne leden zijn tevens benoemd tot lid van de rekenkamercommissie Sevenum. Beide gemeenten wer ken op dit terrein samen. I De Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wans sum zet zich al jaren in voor telkens weer een ander pro ject in een ontwikkelingsland. Aangezien hun laatste project nu is afgesloten, vraagt de stichting aan (oud-) inwoners van Meerlo-Wanssum om pro jecten aan te dragen die de komende jaren in aanmerking komen voor SOS-steun. In 2005 is het project voor het weeshuis Hogar Esperanza in Chili afgesloten met het welbe kende Wereldfestival. Daarom is nu de tijd gekomen om een nieuw project aan te wijzen waar SOS zich de komende drie jaar voor zal inzetten. Daarom roept de stichting alle (oud-)inwoners van Meerlo-Wanssum op om projec ten in te dienen. Op 1 maart 2006 moeten de voorstellen bij de stichting binnen zijn. Daarna volgt een oriëntatiefase waarin de werkgroepen hun materiaal verza melen om zo snel mogelijk van start te kunnen gaan met voorlich ting en acties. Het nieuwe project voor SOS Meerlo-Wanssum moet aan bepaalde criteria voldoen. Een paar belangrijke regels zijn dat een (oud-)inwoner van Meerlo- Wanssum betrokken moet zijn bij het project en dat het een erkend project is. De contacten moeten gemakkelijk te onderhouden zijn via persoonlijk contact of e-mail. Aangezien SOS zich hard maakt voor bewustwording, is de aan wezigheid van educatief materiaal heel belangrijk. De stichting moet haar achterban in Meerlo-Wans sum op de hoogte brengen en houden van het project. Een ander criterium is dat het project moet aansluiten bij één of meerdere millenniumdoelstellin gen. In het jaar 2000 hebben de VN-lidstaten deze doelen vastge steld om de Derde Wereld te hel pen ontwikkelen. Ze willen er alles aan doen om dit in 2015 te bereiken. De millenniumdoelstel lingen beogen een halvering van het aantal mensen dat in grote armoede leeft en het naar school gaan van alle kinderen. Gelijkheid van mannen en vrouwen, minder kindersterfte en terugdringen van moedersterfte. Ziektes als hiv, aids en malaria worden actief bes treden. Veilig drinkwater heeft prioriteit en minder mensen zul len in sloppenwijken leven. Het laatste punt van de millennium doelstellingen gaat over eerlijke handel. Er zullen betere prijzen moeten worden betaald voor pro ducten van boeren in Derde Wereld. De Stichting Ontwikke lingssamenwerking Meerlo-Wans sum onderschrijft deze doelen en wil door middel van haar project een bijdrage leveren om ze wer kelijkheid te maken. SOS staat te popelen om aan een nieuw project te beginnen. Dus houd de groep vrijwilligers niet langer in spanning én dien uw project nu in! De sluitingsda tum is 1 maart 2006. Nieuwe vrij willigers zijn uiteraard ook van harte welkom om zich aan te slui ten bij de groep. Extra informatie en de volledige lijst met criteria zijn te verkrijgen bij Karin Vest- jens, (0478) 692524 of te vinden op de website www.sos-meerlo- wanssum.nl. In Swolgen is donderdag ochtend tijdens een uitvaart dienst in de Lambertuskerk onder grote belangstelling afscheid genomen van Jos Eibers. Deze bekende Swolge- naar overleed vorige week zaterdag plotseling op 68-jari- ge leeftijd. Na de uitvaart dienst vond de crematie plaats in Blerick. Jos Eibers was tijdens zijn werk zaam leven ambtenaar bij de gemeente Meerlo en later bij de gemeente Meerlo-Wanssum. Zo was hij onder andere hoofd van de afdeling algemene zaken en ruimtelijke ordening. Ook was hij jarenlang lid van het bestuur van de vroegere Maasdorpen-mavo in Meerlo en van de daarbij behoren de gymzaal Meerlo. Bovendien was Eibers ook vele jaren locosecretaris van de gemeente. Jos was voor veel inwoners van zijn dorp een vraag baak. Eibers was een echte dorps- figuur die bij de inventaris hoorde van het dorp. Zo was hij mede oprichter en redacteur van het dorpsblad De Haverkist in zijn woonplaats. Eibers had een echt sporthart en was jarenlang voor zitter van SV Swolgense Boys, van welke vereniging hij erevoorzitter werd vanwege zijn vele verdien sten. Hij was ook medeoprichter van tennisvereniging 't Löbke. Verder was hij betrokken bij de oprichting van de toneelvereni ging Ernst en Humor, waar hij nog actief was achter de scher men. Eibers was ook voorzitter van het vroegere Comité van Samenwerking, de voorloper van de dorpsraad. Bij carnavalsvereni ging D'n Bok was hij ook lang actief, eerste als mede-oprichter en later als erelid. Jos genoot bekendheid in het dorp als schrij ver van de prinsenproclamaties en de teksten voor de boerenbrui loft. Hij had een mooie pen. Ten slotte is hij ook vele jaren bestuurslid geweest van het Rode Kruis afdeling Meerlo. Jos was gehecht aan Swolgen en de regio. Hij was geen wereld reiziger, het liefst was hij in Swol gen. Toen hij tien jaar geleden bij de Stichting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum een vliegreis voor twee personen won naar Rio de Janeiro, liet hij deze reis schieten. Huiselijk geweld De politie heeft zondagavond in haar woning een 36-jarige vrouw aangehouden op verdenking van huiselijk geweld. De vrouw zou haar 45-jarige ex-man in zijn woning in Wanssum hebben mis handeld. Zij had hem op het hoofd geslagen en zijn kleding kapotgetrokken. Aanleiding voor de mishandeling was een woor denwisseling tussen het tweetal. De vrouw is meegenomen naar het politiebureau. Zij is voor nader verhoor ingesloten en in de loop van maandagmiddag in vrij heid gesteld. Dirk Diggler OJC Merlin zet op maandag 26 december de deuren weer open voor een optreden van Dirk Dig gler. De vier bandleden van deze populaire formatie zetten op tweede kerstdag een show neer met covers van onder meer de Red Hot Chili Peppers, Peterpan Speedrock en The Foo Fighters. Meer informatie over deze band: www.dirkdiggler.nl. O.J.C. Merlin opent de deuren om 16.00 uur. Taakstraf voor plegen ontucht Een man (41) uit Blitterswijck is vrijdag door de rechtbank in Roer mond veroordeeld tot 120 uur taakstraf. De rechter acht bewezen dat de man ontucht heeft gepleegd met een dertienjarig meisje uit Blit terswijck. Wordt de taakstraf niet uitgevoerd, dan zal hij zestig dagen de cel in moeten. Nieuwjaarsduik De opbrengst van de inmiddels traditionele nieuwjaarsduik in het water van de Kasteelse Bossen in Horst wordt ook dit jaar weer geschonken aan een goed doel. De duikers kunnen zich laten sponsoren en de organiserende stichting Cold Turkey (www.coldturkey.nl) gaat de hele opbrengst op 12 februari over handigen aan de Belgische ont wikkelingshelpster mevrouw M.J. Colson (mama België). Mevrouw Colson is die dag de gast van het Mondiaal Platform, dat in het Gas- thoês van Horst een manifestatie houdt over kinderen. Van het bedrag worden houtbewerking machines gekocht voor de nieu we timmerwerkplaats in de kin dertehuizen van mevrouw Colson. Het is een welkome aan vulling op de onlangs door het Agrarisch Onderwijs Centrum, locatie Horst samen met de Stich ting Nativitas gehouden specu laasactie, waarvan de opbrengst bestemd is voor de bouw van een nieuwe timmerwerkplaats. De timmerwerkplaats dient voor het onderhoud van de zeven tehui zen die mevrouw Colson gesticht heeft op het Indonesische eiland Flores. Vorig jaar was de opbrengst van de nieuwjaarsduik ook bedoeld voor mevrouw Cols on, maar op haar verzoek ging de opbrengst toen naar de tsunami- slachtoffers van Aceh. Overigens wordt op 25 en 26 december door de IKON een televisiespe- cial uitgezonden over het werk van mevrouw Colson. Gemeentehuis dicht Op donderdag 22 december zijn de tijden van de avondopen stelling van het gemeentehuis gewijzigd. In verband met de kerstviering is het gemeentehuis geopend van 16.00 tot 18.00 uur. Op maandag 2 januari is het gemeentehuis gesloten, 's Mid dags is de gemeente wel telefo nisch bereikbaar, van 13.30 urn- tot 16.00 uur. PEEL EN MAAS een abonnement waard Geachte werkgever, Hierbij wil ik u bedanken dat u uw werknemer het afgelopen jaar in de gelegenheid hebt gesteld om diensten te verrichten bij de Brandweer Meerlo-Wanssum. Ik hoop dat de brandweer van Meerlo-Wanssum ook in de toekomst van deze diensten gebruik kan blijven maken. Tevens wens ik u een vrolijk Kerstfeest en een voorspoedig 2006. Mr. J.H. Hahn, Burgemeester Namens deze G.F.L. Thee uwen, Commandant brandweer Meerlo Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10-00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Cons tan tijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17-30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, teL 692755- Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, teL 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829- CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvetvoer. 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09 00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13