etalfestival in Dingus ij na 9000 euro oor KWF Kunst [Jubilarissen St. Petrus'Banden Zangers van Sint Frans weer naar Rome Kerst in Gryphus Kerstwandeling in Geijsteren 545 euro voor twee goede doelen EL EN MAAS Donderdag 22 december 2005 - Paginal 1 up vrijdag 23 december vindt n jongerencentrum Dingus in 'enray een avondvullend death- 11 mi blackmetalfestival plaats, met iptredens van drie topbands. 31 iarach Angren is een driemans formatie uit de regio Noord-Lim- >urg die onvervalste klassieke ymfonische blackmetal (alles eigen werk) ten gehore brengt. )e bandleden hebben al de nodi ge podiumervaring opgedaan, vooral ook met de band Vaultage die in het verleden vaker in Din gus heeft gestaan. Carach Angren brengt op theatrale wijze vooral egendes in een symfonische (romantiek in koude vorm dt gepaard met bombastisch trash- werk), wat niet wil zeggen dat de band daarbij het ouderwetse metalgenot (zoals het vertrouwde headbangen) uit de weg gaat. De door de band uitgebrachte ep's en cd's The Chase Vault Tragedy en Ethereal Veiled Existence hebben het erg goed gedaan. Xenomorph is een extreme death, trash en blackmetalband met een zeer grote naamsbekend heid. De band brengt vooral obscure en magische muziek op een progressieve en creatieve manier, zonder daarbij het authentieke ervan niet uit het oog MMSK St. Petrus'Banden Venray jieeft een kerstconcert verzorgd in verenigingsgebouw De Opmaat. I Er werd onder leiding van Jan van BOsch muziek gemaakt door het 1 jeugdorkest en de tamboers ver- iorgden onder leiding van Henk rtens een show. Verder speelde het korps, onder leiding van nieu we dirigent Joop Derks, een aantal nummers. Tijdens dit concert wer den een aantal jubilarissen gehul digd: Hans Beterams (40 jaar lid), Irmgard Beerkens (25 jaar lid), Mariet van Kempen en Wim Derks (beiden 10 jaar lid). te verliezen. Dé band bracht in 2002 de overbekende cd Baneful Stealth Desire uit. Verder werden er meerdere ep's uitgebracht, waaronder de hit Acardiacus. Xenomorph heeft met veel succes enkele Europeese tournees achter de rug en daarbij samengespeeld met onder andere Legendary Mas ter (USA), Krabathor (CZE) en Trauma (POL). Constant Paranoia is een band uit de Hollandse bollenstreek met een grote reputatie in de doom en deathmetalwereld. De democd Bloodwritten Rehearsals was een doorslaand succes. Constant Faraiiwia staat bekenu om zijé indrukkwekkende live-acts en podiumkunstenConstant Paranoia is dan ook een zeer erva- Xenomorph is een van de drie bands die spelen tijdens bet fes tival in Dingus. ren en geroutineerde band die op dit festival niet mag ontbreken. De café/kassa gaat om 19-00 uur open, de bands beginnen vanaf 20.00 uur. De entree bedraagt vijf euro. Tijdens de kerstdagen ziet de programmering van Dingus er als volgt uit: zaterdag 24 december Dingus kerstcafé met (aangepas te programmering, zondag 25 december Dingus (hard)rock feestcafé en maandag 26 decem ber ha<-dco. /gabberc.' met de dj's van het Dingus Hardcore Impact Team. Aanvang 19.00 uur. De entree is gratis. Het is niet de eerste keer dat de leden van de Zangers van Sint Frans oud en nieuw vieren in Rome. Op woensdag 28 decem ber vertrekken ze vanaf vliegveld Niederrhein naar Rome, waar ze logeren in een jeugdherberg. Tij dens deze avond is tevens de opening van het congres in audiëntiezaal Paulus VI in de Sala Nervi. Want de zangers zijn in Rome om deel te nemen aan een internationaal congres van Pueri Cantores, een korenorganisatie die ziel: hoofdzakelijk" bezighoudt met jongens/meisjeskoren, die regelmatig in hun parochiekerken de diensten omlijsten. Op donder dagochtend 29 december zingen de zangers samen met een ander koor uit Nederland, het kinder- en jeugdkoor Sint Andreas uit Almere K Het Xerox International Cycling Team heeft zijn laatste bijeen- I komst in Venray ter afsluiting van I zijn deelname aan de Ride for the Roses gehouden. Naast het voltalli ge fietsteam van Venray waren ook 'svee deelnemers van het team uit keukelen aanwezig. Onder de tnensen die een bijdrage voor het KWF hadden gedaan werden een aantal prijsjes verloot. Ton Toonen, P. Verwey, Sjaak Jansen, Rein Thijssen, Cees van Kemena- de, J. Janssen, Huub Kunen, Kitty Goud, Ruth van der Weide, Willy I Beijers, Jan Poker, Bas van der Zwet, Erik Ronnes en Eric Aalbers waren de winnaars van Xerox mer chandise. De helm was voor Saskia de Roos, het fietstenue ging naar S. Peeters, de XD102 printer was voor Piet Kluft en de 6100 kleuren printer ging tenslotte naar Hans Kersbergen. Hij was persoonlijk aanwezig om deze in ontvangst te nemen. Daarnaast werden de sponsoren in het zonnetje gezet. Namens Xerox Venray waren Paul Hermans, Frans Vola, Roel van Groesen en Leon Jeuken aanwe zig. Ook zij werden bedankt voor hun bijdrage in de vorm van een fotocollage. Guus Graumans nam uit naam van Valentin Govaerts en Eric Aalbers van Xerox Breukelen dit aandenken in ontvangst. Ten slotte werd de opbrengst van de inzameling aan de vertegenwoor digers van het KWF - mevrouw Stoks en de heer van Dijk en van Vliet - overhandigd. Zij mochten het fantastische bedrag van 8.879,03 euro in ontvangst nemen (en de Lance Armstrong Founda tion had al 2.109,02 ontvangen). in de Friezenkerk. De Friezenkerk ligt in het.Vaticaan, vlak bij de Sint Pieter. 's Avonds geven de zangers een kerstconcert in de kerk Dio Padre Misericordioso. Er worden deze avond in minstens 26 kerken van Rome kerstconcer ten gegeven door een of meerde re koren. Op vrijdag 30 december is er voor alle koren een algemene repetitie in de audiëntiezaal en die repetitie is dan vooral voor de mis van 1 januari in de Sint Pieter. De paus is op nieuwjaarsdag de hoofdcelebrant in de mis en tij dens de repetitie van 30 decem ber komt de paus de koren bezoe ken. Verder is er dan nog tijd over om de verschillende toeristische attracties te bezoeken. Zo is er op 2 januari een bustocht, waarbij de Maria Maggiore, St. Paulus buiten de muren, de St. Jan van Latera- nen, de catcomben van Callixus, Forum Romanum, Trevi-fontein bezocht worden. Op 3 januari komen de zangers weer thuis. Om het thuisfront op de hoogte te houden van alle gebeurtenissen, wordt dagelijks vanuit Rome de site geupdate. Kijk daarvoor op www.zangersvansintfrans.com Sugar Mama in De Evenaar Sfeervolle muziek voor bij de houtkachel. Op tweede kerstdag (maandag 26 december) is het genieten in café De Evenaar in Venray. Dan speelt namelijk vanaf 17.00 uur Sugar Mama. De entree bedraagt 2,50 euro. Sugar Mama bestaat uit Bas de Jong, Ruud Marks en Ron Awater. Het trio heeft al verschillende cd's op haar naam staan zoals Not fade away, Kid's Rhythm and blues en The devil's music. Sugar Mama staat voor blues boogie sinds '86 met een voorkeur voor de roots van Bo Didley en John Lee Hooker. Daarnaast vooral stevig dampende blues afgewisseld met akoestische momenten, waarbij invloeden van het tijdelijk verblijf in Ierland duidelijk waarneem baar zijn, onder andere in de juweeltjes met mandoline. Sugar Mama heeft door de jaren heen regelmatig op de grotere festivals gespeeld (Oerol, Utrecht, Giet hoorn) maar vooral ook in hon derden cafés in binnen- en bui tenland. Ook kreeg de band een uitnodiging om om in het voor programma van Rory Gallagher te spelen. De huidige line-up bestaat uit: Bas de Jong (vocals, gitaar, mandoline, harp), Ron Awater (bas, vocals) en Ruud Marks (drums). Kerstconcert Het Jonge Garde Koor uit Oirlo houdt op eerste kerstdag zijn jaar lijkse kerstconcert. Een groep van vijftien meiden, in de leeftijd van 16 tot en met 31 jaar, zingt beken de en minder bekende kerstliede ren in de kerk van Oirlo. Kinde ren krijgen bij binnenkomst een kaarsje en kunnen deze tijdens het concert aansteken bij de kerst stal. Speciale gast tijdens het kerstconcert is het kinderkoor uit Oirlo. Zij zingen samen met het Jonge Garde Koor twee liederen en brengen ook zelf een aantal liedjes ten gehore. Onder de leden van het Jonge Garde Koor zijn diverse mensen actief bij fan fare en harmonie. Dit gaf dirigent Ad Voesten de mogelijkheid een arrangement te schrijven voor tuba, trompet, bugel, klarinet, hobo, gitaar en slagwerk. Met andere woorden, het koor kan niet alleen zingen, maar ook volle dig instrumentaal een kerstlied uitvoeren. Het concert begint om 16.00 uur. Expositie Marion Geyer Kunstenares Marion Geyer exposeert in de maanden januari, februari en maart bij Synthese in Venray. Haar werk bestaat voor namelijk uit kleurstemmingen die procesmatig ontstaan op nat papier. Voor Geyer is het een ontdekkingsreis door de eigen innerlijke beleving zichtbaar te laten worden. Met eerst heel lich te transparante kleuren om in een bepaalde stemming te komen, in beweging te houden en geleidelijk te versterken, is er een doorlopende metamorfose waarbij wonderlijke vormen kun nen ontstaan, Soms blijft het een strijd tussen licht en duister, of een zoektocht naar evenwicht en harmonie. De onderwerpen die zij graag gebruik zijn vanuit de mythologieën, een sproukje, een droom of zelfs iets moois uit de natuur waarbij één aspect hier van haar erg aanspreekt. "Dan weet ik welke kleuren hierbij passen om een sfeer te creëren die met het onderwerp te maken hebben". Als zij tekent in houtskool of pastel of een plastiek maak in klei, laat zij het even goed pro cesmatig ontstaan zonder voor opgezette voorstelling. Zodoen de is elk werkstuk een zielenbeleving'. Marion Geyer was onder meer grafische vorm geefster en klei is altijd een pas sie gebleven. Zodoende is zij erachter gekomen hoe heilzaam het 'kunstzinnig' werken kan zijn. Ze is afgestudeerd als erken de Kunstzinnige Therapeut en houdt praktijk aan huis in Wans- sum, Atelier het Kooisebos gehe ten. Dit omdat het in een bosrij ke omgeving is waar zij in alle rust kan werken. Behalve eigen werk en individuele (non-ver baal) therapie, geef zij cursussen in klein groepsverband zodat men eerst allerlei technieken kan leren kennen zodat men een eigen ontdekkingsreis kan vin den. Af en toe geef zij een works hop voor een bepaalde doel groep. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)532371 of 06- 18534927, e-mail mariongey- er@hetnet.nl. Draagspeld LGOG Truce Raaijmakers-Janssen uit Tienray heeft de zilveren draag speld van het Limburgs Geschied en Oudheidkundig Genootschap (LGOG) ontvangen uit handen van J. Truijen, voorzitter van het LGOG-Limburg. Truce Raaijma kers-Janssen ontving deze bijzon dere onderscheiding voor haar vele verdiensten voor de kring Venray e.o van het LGOG. Ruim zeven jaar heeft zij als voorzitter de kring geleid. In die periode is veel werk verzet en werden tal van bijzondere activiteiten gehou den, waaronder twee eigen publi caties door de kring. In de afgelo pen twee jaar was Truce Raaijmakers-Janssen de bezielen de kracht achter het bijzondere jubileumproject van de kring: de maquette van Venray-dorp, anno 1939. Na afloop van de uitre iking werd de maquette, die zich bevindt in de publiekshal van het gemeentehuis, bewonderd door J. Truijen. Als geboren en getogen Venraynaar en oud-wethouder van deze plaats, kon hij even terug naar het Venray van zijn jeugd. e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Kerstvieringen De kerstvieringen in de Petrus Bandenkerk op zaterdag 24 december zijn als volgt: 17.00 uur kindeke wiegen. Voor peuters en kleuters wordt in de kerk het ver haal vertelt van de geboorte van het kerstkindjezus. Na afloop zijn er zelfs, net als bij een echte geboorte beschuit met muisjes, voor de mensen die op visite zijn geweest; 19.00 uur gezinsviering speciaal voor basisschoolleerlin gen en hun ouders. De mis wordt opgeluisterd door kinderkoor De Bandelieren; 21.00 uur jongeren viering ondersteund door het jon gerenkoor Tomorrow People leven ze toe naar het hoogtepunt van de kerstavend. De Locht Op woensdag 28 december ver zorgt de muziekgroep Mallemoer in het kader van Kerst in De Locht vanaf 19.00 uur een speciaal ker stoptreden. Het programma bestaat uit volkse liederen en melodieën rond kerst, nieuwjaar en driekoningen. Het museum is in kerstsfeer ingericht. De bakker bakt kerstbroden en er is Glüh wein en chocolademelk. Kerstmis in De Locht is bedoeld om bezoe kers, zowel volwassenen als kin deren in alle rust te laten genieten van de kerstsfeer tijdens deze donkere dagen, (www.malle- moer.com of www.delocht.nl) Fanfare Holthees-Smakt De fanfare en het zangkoor wil len de kerstvieringen samen anders gaan invullen. Vóór aan vang van de achtmis op kerst avond biedt de fanfare OL Vrou we Gilde Holthees-Smakt een kerstconcert aan in de kerk in Smakt. Tevens luisteren zij ook de avondmis op met kerstmuziek. Aanvang concert 19-15 uur en aanvang nachtmis 20.00 uur. Na afloop zal er buiten gelegenheid zijn om bij een kerstvuur elkaar de beste wensen te geven. Het zangkoor gaat de mis op eerste kerstdag begeleiden. Aanvang 10.00 uur. Nachtmis Geijsteren De nachtmis in de sfeervol ver sierde parochiekerk van Geijste ren begint op kerstavond zaterdag 24 december om 23-00 uur. Het Pastoor Kemmerekoor zingt die avond de Musica Sacra van Jacob de Haan. Dit keer staat het koor onder leiding van interim- dirigent Ivonne Kuiper en de begeleiding is in handen van Martien Maas. Samen met pastoor Wim van Kempen brengt het koor het licht van Kerstmis in uw hart. Natuurlijk worden er ook nog kerstliederen gezongen, onder andere uit de Appelbloesem en het bekende Stille Nacht. Kerstmis in De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo gaan 'de twaalf heilige dagen' tussen kerst en driekonin gen niet ongemerkt voorbij. Er worden, verspreid over een aantal dagen, diverse activiteiten gepland. Het museum is ingericht in kerstsfeer. Op tweede kerstdag is het museum open van 14.00 tot 17.00 uur en is er een optreden van het dameszangkoor uit Mel derslo. Woensdag 28 december kunnen bezoekers terecht van 18.00 tot 22.00 uur. De muziek groep Mallemoer brengt een pro gramma van volkse kerst- en nieuwjaarslieden uit diverse lan den. De bakker bakt kerstbroden en er is glühwein en chocolade melk. Voor elke bezoeker is er een gratis consumptie. Ook op donderdag 29 december is het museum extra lokomende wer ken een kerstprogramma, geo pend van 18.00 tot 22.00 uur. Er zijn dan optredens van gospel koor Spirit of Love uit Tegelen en een speciaal gelegenheidsensem ble. De bakker bakt kerstbroden en men krijgt een gratis consump tie. Kerstmis in De Locht is bedoeld om bezoekers in alle rust te laten genieten van de kerst sfeer. Kijk ook op www.delocht.nl. Nachtmis Zaterdag 24 december is er om 22.00 uur een nachtmis in de kapel van St. Anna aan de Noord singel in Venray. Medewerking verlenen het Collegium Vocale o.l.v. Marca Kusters die de vaste gezangen verzorgen en het Ven- rays Gregoriaans Koor o.l.v. Wim Reynders die de wisselende gezangen zingen van de kerst nacht. Verder samenzang van bekende kerstliederen. De kapel is open vanaf 21.30 uur voor eenieder die belangstelling heeft. Gryphus in Vierlingsbeek biedt de komende werken een kerst- programma. Op maandag 26 december houdt de wandelclub een kerstwandeling van zo'n twee uur, met een bordje erwtensoep na afloop. Inschrijven tot 13-30 uur. Verder is er deze dag een kerstconcert door Bart-Jan Baart- mans The Pawnshop Special. Voor het dertiende achtereenvol gende jaar is deze Boxmeerse sna- renplukker te gast met de kerst. Als gast neem hij zijn min of meer vaste begeleidingsband The Pawnshop Special mee. Baart- mans maakte zes (solo.)albums, binnenkort zijn zevende, vol Ame ricana, blues, rock roll en roots. Deze albums zijn alom de hemel in geprezen door de vaderlandse muziekpers. Kijk ook op www.bjbaartmans.com. Aanvang 17.00 uur. Op dinsdag 27 decem ber is het tijd voor een nieuwe aflevering van Uut Ut Köpke Van Jeu, een bijdetijdse talkshow vol actualiteit en amusement voor en door Vierlingsbeek en Groenin gen. Het leven van alledag beli chaamd door diverse gasten. Gesprekken over politiek, sport, werk, cultuur, hobby's en andere dingen die de dorpsgenoten bezighouden. Zaal open 20.00 uur. Aanvang 20.30 uur. Woens dag 28 december wordt de film- marathon gehouden. Vanaf 19 00 uur draaien er zes speelfilms op een grootbeeldscherm, te weten: Etemall Sunshine Of The Spotless Mind (Michel Gondry VS 2004), War Of The Worlds (Steven Spiel berg VS 2005), Saw (James Wan I VS 2004), Sophie Scholl (Marc Rothemund I Did 2005), Oldboy (Chan-wook Park I Z-Kor 2003) en Asylum (David Mackenzie GB/Ier 2005). Op vrijdag 30 december kan men genieten van een avondvullende hypnoseshow met hypnotiseur Jos Claus uit Heerlen. Claus werkt uitsluitend met zuivere hypnose en gebruikt geen trucs of magic-acts. Hij laat zien wat hypnose inhoudt, wat met hypnose mogelijk is en dat hypnose niets te maken heeft met magie. Het publiek wordt, op basis van vrijwilligheid, uitgeno digd om deel te nemen aan de hypnose. Een unieke gelegenheid persoonlijk kennis te maken met dit fenomeen. Zo maken de deel- rters bijvoorbeeld een reis, zij tal van hilarische mÖïnenten beleven. Een even indrukwekkend als amusant onderdeel van de show. Zowel voor de deelnemers als voor het pubhek. Zaal open 21.00 uur. Aanvang 21.30 uur. Zaterdag 31 december is er disco oud of nieuw. Afscheid nemen van het vorige jaar en gezamenlijk op weg g; naar het volgende. In de tra ditionele omgeving van champag ne, oliebollen en beste wensen trakteren de dj's van dienst op een muzikaal vuurwerk van hits. Zaal open 22.30 uur. Een remake van het succesvolle BNN-pro- gramma De Lama's wordt opge voerd door De Lama's uit eigen Wei op vrijdag 6 januari. Comedy aan de hand van geïmproviseerde spelletjes en situaties gebracht door talent van eigen bodem. Spe ciaal uit de weien rond Vierlings beek en Groeningen geplukt om eens flink te komen spugen. Zaal open 21.00 uur. Tot slot wordt op zaterdag 14 januari vanaf 19.00 uur het dartstoemooi The Gryp hus Open gehouden. Opgeven voor 10 januari via tel. (0478)516389 of www.gryphus.nl. Meer informatie over dit kerstpakket is te vinden op www.gryphus.nl. Op het bosrijke Landgoed Geijsteren wordt voor het 40ste jaar op rij de kerstwan deling gehouden. Het Konink lijk Sint-Willibrordusgilde uit Geijsteren zet op tweede kerst dag (maandag 26 december 2005) weer de jaarlijkse kerst wandeling op touw. Deze activiteit van het Geijster- se gilde trekt al decennia de aan dacht van velen. Jaarlijks nemen zo'n 400 tot 500 mensen deel aan deze activiteit. Zij kunnen genie ten van twee verschillende wan delingen. Een wandeling van ongeveer twee uur en een kortere van circa anderhalf uur. In de route is een pauzeerplaats opgenomen waar de wandelaars kunnen genieten van koffie of warme chocomel. Evenals het voorgaande jaar wordt deze plek weer ingericht bij de oude water molen De Rosmolen. Deze eeu wenoude watermolen is enkele jaren geleden volledig gerestau reerd en weer in gebruik. De molen is tijdens de wandeling open voor het pubüek. Hoewel er op dat moment geen graan gema len wordt, is het bezichtigen van het draaiende waterrad van deze molen zeker de moeite waard. Zaal de Kei, gelegen aan dt Nieuwlandsestraat in Geijsteren is het start- en eindpunt van de wandeling. Starten kan tusser 11.00 uur en 14.00 uur. De koster voor deelname bedragen 1,5( euro voor wandelaars vanaf 1( jaar en ouder. Personen van 11 tO' 16 jaar betalen slechts 1 euro Kinderen jonger dan 11 jaai mogen gratis deelnemen. Voor di luttele bedrag krijgen de wande laars een routebeschrijving van d( wandeling met de daarbij beho rende vragen. Als ze deze vrager goed beantwoorden en het for muiier na afloop inleveren, maker de deelnemers kans op een prijs De prijsuitreiking vindt ron< 18.00 uur plaats. Waarorr. kerst? De Bijbelgemeente Venra] houdt op zaterdag 24 decembe vanaf 19.30 uur een bijzonden kerstviering in De Witte Hoeve ii Venray. Door middel van kerst zang, muziek, meditatie, video ei dia-presentatie wordt het kerst verhaal opnieuw verteld. Ooi krijgt men antwoord op de vraag Waarom kerst? In Geijsteren vond vorige week donderdag een erg gezellige en sfeervolle kerstmarkt plaats. Basis school St.Willibrordus hield de kerstmarkt in de schuur van boer derij De Lindenhof, naast zaal de Kei, in het hart van het dorp. De schuur werd omgetoverd tot een prachtige, sfeervol verlichte kerst markt. Kinderen, ouders 'en leer krachten verkochten in stands de zelfgemaakte kerstartikelen. Ook waren er diverse optredens en een levende kerststal van en door kinderen van de school. De publieke belangstelling was ook De kerstmarkt van de basi: school werd door tientalle, mensen bezocht. groot. Halverwege de kerstmark rond 19.00 uur uur, was d schuur bomvol met bezoeker De opbrengst van de kerstmarl was 544,63 euro. Dit bedra wordt besteed aan twee goed doelen: de helft gaat naar c slachtoffers van de aardbeving i Pakistan en de andere helft is vo< de aanschaf van nieuwe speelm terialen op de eigen school vo< h' ;pel onder de pauze.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11