V-Kick organiseert Irish Night JH Kunst 8e Cultuui Wipneus en Pim in Schouwburg Venray Mannenkoor sluit jubileum in stijl af in Herman van Mariakapel Veen Jubilarissen Ons Genoegen Oirlo Driedaagse rei naar Engeland Mök voor tieners I always get my sin P< V-Kick houdt op tweede kerst dag vanaf 21.30 uur een Ierse avond in Café 't Podium in Ven- ray. Met twee topbands uit de folkscene belooft deze tweede kerstdag een grandioos spektakel te worden waar de Murphy's en Guinness in overvloed zullen vloeien. V-Kick heeft Matzko en Filthy Nelly weten te boeken. Wie meent dat folk slechts te genieten is voor baardige, oudere hippies op geitenwollen sokken, moet toch eens naar het Eindho- vense Matzko gaan luisteren. Een snelle genezing van dit waanidee is gegarandeerd. Matzko-voorman Peter Habets maakt er geen geheim van dat folkrock-monu- ment Fairport Convention een belangrijke inspiratiebron vorm de en nog vormt, maar dan wel gemengd met de power en muzi kale inventiviteit van jaren '60 undergroundbands als Jefferson Airplane, dat alles overgoten door een sausje anno nu. Niks folk- rock: powerfolk is wat de groep brengt; songs met drama, gevoel, goed opgebouwde spanningslij- nen en verrassingen Matzko heeft een herkenbaar, zeer eigen groepsgeluid dat het publiek meesleept en meevoert naar wat minder bekende en weinig ont gonnen, maar o zo fraaie gebie den. Met succes, want de afgelo pen tijd heeft Matzko een aardige live reputatie opgebouwd. Meer dan 150 keer in drie jaar stonden ze op de podia van onder andere De Effenaar, 013, De Groene Engel, Elastiek muziek en 1-ander festival. Ook werden over de grens een aantal podia op festi vals in Italië en België verkend waar de muziek goed ontvangen werd. Filthy Nelly speelt durty folk; burg iymfor :igen 1 De ban 5e po vooral die in ;us hei irengt legend Europese folk met een ruig! w>rm je. Een mix van traditionele m trumenten met gitaar/drums begeleiding, muzikale lijn met de pui van The Pogues en een Flogft Molly is te bespeuren. Ma thy Nelly is meer punk dai - Pogues en meer door Eur folk beinvloedt dan de al folkpunkers van deze tijd band weet met deze mij eigen sound te ontwikkeld het eerste jaar van haar be heeft de band al menig po onveilig gemaakt, waart Tivoli Utrecht, Atak Enscl W2 Den Bosch, Mctropoo^ gelo en een memorabel opti op het BevrijdingsFestival Zt PEEL EN MAAS Donderdag 22 december 2005 - Paginal De dj's Wipneus en Pim trakteren het publiek in de Schouwburg Venray op een voorstelling op dinsdag 27 december. Wipneus Pim staan garant voor ouderwets feesten, oftewel dansen en springen op de leukste platen uit de muziekgeschiedenis. En dat zijn behalve lekkere 'cheesy' platen als When the rain begins to fall van Pia Zadora en de herkenningsmelodie van The A-team ook Seven Nations Army van de White Stripes en een goeie house-deun. Met hun hilari sche feel-good-acts hebben Wip neus Pim een nieuwe dj-cul- tuur tot stand gebracht. Daarin speelt de participatie met hun publiek een hoofdrol door mid del van danswedstrijden, ouder wetse jongens-tegen-de-meisjes- competities en playback-battles. De roots van Wipneus Pim, het alias van Edwin van 't Schip en Mark Kneppers, liggen in de pop tempel Het Paard van Troje te Den Haag. Daar begonnen ze in 1996 voor de grap met een zo genaamde dj-battle. Voor 2005 stond een familieshow in de plan ning; een interactieve show voor het hele gezin. De show met de titel dj's Wipneus en Pim trakte ren begint om 19.00 uur. En waar gaat het deze avond precies over? Dj's Wipneus en Pim willen heel graag hun publiek trakteren op wat lekkers. Maar De Tijdgeest steekt daar een stokje voor, die vindt namelijk dat Wipneus en Pim veel te snel trakteren. Daar om krijgen de Dj's en hun publiek zes opdrachten. Als die allemaal, goed worden volbracht krijgen Wipneus, Pim én hun publiek hun traktaties terug. De opdrachten van De Tijdgeest vor men een muzikale reis door de tijd en laten het publiek kennis maken met Elvis, de Beatles, disco, rock en trance.Voor deze voorstelling zijn nog kaarten ver krijgbaar. JHEANS Verder kan men op woensdag 28 en donderdag 29 december vanaf 20.00 uur Jeans 15, Everlas ting Love bezoeken. Jeans is een nergens mee te vergelijken theaterfenomeen. Het is geen musical, geen revue of popcon cert. Jeans bestaan al 18 jaar en behoort al jaren tot de top tien van het Nederlandse theater amu sement. In meer dan honderd Nederlandse theaters 'gaat het dak er regelmatig af door een enthousiast publiek dat mee klapt, meezingt en meedanst maar soms ook muisstil zit te lui steren naar een mooie ballad of een gevoelig Nederlandstalig lied. Tijdens de voorstelling van Jeans 15 Everlasting Love wordt uiter aard de door het publiek gekozen favoriete Top 5 op een heel bij1 zondere wijze ten gehore wor den gebracht. Kaarten zijn nog te verkrijgen aan de kassa van de schouwburg of via internet te bestellen. Wie geïnteresseerd is in één van de bovenstaande voor stellingen, of wil kijken wat Schouwburg Venray nog meer te bieden heeft dit seizoen, kan kij ken op www.schouwburgven- ray.nl of telefonisch contact met ons op nemen. De kassa is geo pend op werkdagen tussen 10.00 en 15 00 uur en één uur voor aan vang van een voorstelling. Kaar ten per e-mail reserveren op kassa@schouwburgvenraynl Het Venray's Mannenkoor (VMK) heeft zijn 95-jarige jubi leum in stijl afgesloten met een kerstconcert. Samen met Benny Nijman bracht het koor de muzi kale kerstboodschap over aan het aanwezige publiek. Benny Nijman zong, onder begeleiding van zijn orkest, alle bekende nummers uit zijn meer dan 25-jarige repertoire. Het VMK voldeed geheel aan de verwachting van het publiek. Met kerstkrakers als The Holly City (met de solisten Sanne en Ellen Valkenburg uit NederWeert), Men- uit Cretien (met soliste Anita Bij voet uit Venray), White Christmas en het Stille Nacht, Heilige Nacht kreeg het koor aan het einde van het concert een staande ovatie. Voorzitter Theo Janssen: "Dit was het laatste concert van ons zeer geslaagde jubileum jaar. Vorig jaar begonnen we ons jubileumjaar met twee uitverkochte kerstcon certen met het LSO. Daarna volg de in april het ochtendconcert. In oktober hebben we in de schouw burg een tweetal concerten geven genaamd Een reis door de tijd, en één week later hebben we diezelf de concerten twee keer opge voerd tijdens de concertreis in Slo venië. In november hebben we twee adventconcerten verzorgd in Venlo en in Horst. We zijn in staat gebleken om in één jaar tijd een drietal totaal verschillende concer ten uit te voeren. Dit is een enor me prestatie. Op vrijdag 13 januari is er een inloopavond voor alle mannen die geïnteresseerd zijn in zingen." Nieuwjaarconcert Bij restaurant Le Tambourin op de Servaashof in Venray wordt op zondag 1 januari van 14.00 tot 16.00 uur een nieuwjaarsconcert gehouden door Salonorkest Sans Souci uit Roermond. Dit orkest bestaat uit vijf muzikanten, fluit, Arend van der Munnik, klarinet, Fer Verbeet, viool, Leon van den Essen, cello, Johan Wijnberg en piano, Leni van den Essen. Het programma bestaat uit licht klas sieke muziek, van walsen, rumba tot jazz-rock. De organisatie is in handen van het Intern Activitei tencentrum en restaurant Le Tam bourin van de GGZ-groep Noord en Midden-Limburg. X-Mas Flugel Party In Jera'70 in Ysselsteyn wordt op maandag 26 december de X- mas Flugel Party met DJ XXL gehouden. Deze av id is onder tussen uitgegroeid tot een jaarlijks terugkerend Après Ski Feest voor jong en oud. Nadat vorige jaren DJ Patrick Kicken, DJ Rick en het Flu gel Promotie team op tweede kerstdag de boel in de Jera op z'n kop zette is het nu de beurt aan feest DJ .XXL, Vroeger was hij de trotse eigenaar van het enigste Après-Ski café in Weert waar hij zelf ook de huis DJ was. Sinds 2002 heeft hij zich helemaal op het DJ leven gericht. In Cran Cana- ria is hij inmiddels bekend als de feest DJ nummer 1 waarbij hij van uit het Heineken Café en Shooters menig kokosnoten uit de boom deed draaien. Een ander hoogte punt uit zijn carrière is de samen werking met Après-skihut On Tour waarmee hij naar Zeil am See in Oostenrijk is geweest, waarbij de Resibar aldaar gewoon te klein was en waarbij de alcohol niet aan te slepen was. In juni 2005 is zijn eerste cd single opgenomen genaamd Sweet Caroline. Dit heeft hij gedaan met collega Dj Franky onder de naam Partyjocks. In november is de single dan einde lijk uitgekomen in Nederland en het bleek een echte feestknaller te zijn. Het kwam binnen op plaats 51 in de Megatop 100 en op plaats 14 in de Partyhits Top 20. Aanvang 20.00 uur. Op zondag 1 januari wordt in de Jera'70 weer de jaar lijkse Top 100 Aller Tijden gehou den. Een dag met de mooiste hits die men zelf heeft samengesteld. Vorig jaar was Nirvana met Smells Like Teen Spirit de onverwachte nummer een, maar wie zal dit jaar bovenaan de lijst staan? De Top 100 formulieren zijn bij de Jera te verkrijgen en te downloaden op www.jera70.nl. Nieuw dit jaar is ook dat men online kan stemmen op www.jera70.nl/topl00. De lijst dient voor 30 december binnen te zijn bij de Jera. Aanvang 15.00 uur. Behoud de Peel De Werkgroep Behoud de Peel houdt geeft een cursus over De Peel in het kader van de provincia le actie Leren voor een Duurzame Samenleving. De cursus bestaat uit vier lezingen met diapresentatie, verdeeld over twee avonden. In overleg met de cursisten wordt een excursiedag gepland. De the ma's zijn: Overleven in barre omstandigheden door Boena van Noorden. Veen, bedreiging en herstel door Wim van Opbergen. Hoog en toch nat door Piet Blan- kers en Wijstherstel door Frans Swinkels Alle docenten zijn Peel- kenners bij uitstek. De cursus wordt gehouden op 12 januari vanaf 20.00 uur en 2 februari vanaf 20.00 uur in IVN-gebouw De Stulp van 1VN Asten-Someren aan de Ostaderstraat 30 tegenover het Natuurmuseum in Asten. De cur sus is bedoeld voor IVN-schoolgid- sen, natuurgidsen, leerkrachten basisonderwijs en Peelwerk-vrij- willigers. Voor informatie en opgave; WBdP@hetnet.nl. of tel. (0493)354411. 'Ik kom aan op het plein van de schouwburg Wat gebeurt er nou De portieren maken de deur vrij Ik hoor applaus hier om me heen van al die verklede mafk ezen Ik zeg: 'Hé, blijk in Venray intus sen popster te zijn, een VIP Spijt van gisteren, schijt aan dit overdreven gedoe.... Woorden die komen uit de mond van Spacekees en Terilekst, landelijk bekende rappers. Omdat Terilekst een aantal jaren in Venray heeft gewoond, heeft hij een nummer geschreven over de Venrayse carnaval. Zijn woor den lijken waarheid te worden. Als een echte VIP treedt hij samen met Spacekees donderdag 9 februari op in de Venrayse schouwburgzaal voor jongeren van klas één, twee en drie van het voortgezet onderwijs. Dat dit nummer niet mag ontbreken op eerste TnR-Mök mag duidelijk zijn. De Venrayse cabaretgroep Oewieë brengt een aantal acts ten tonele. Verschillende jongeren gaan het publiek verrassen met humor, muziek, dans en andere carnavaleske uitingen en zoals gezegd trakteren Spacekees en Terilekst de jongeren op rap van formaat. De avond wordt afgeslo ten met een feest in de foyer waar de SRV-mannen gaan optreden en waar DJ-Leon van De Koets voor de sfeer zorgen. "Al jaren was er een gat voor de Venrayse jeugd onder de 16 jaar. Er was al een Circus Mök voor volwassenen, een Mök voor Kinderen en nu is het Mök voor Tieners, TnR-Mök. De organisatie is in handen van De Piëlhaas, commisie Mök. Vanaf 9 januari gaat de kaartverkoop van start via het Raayland College. Meer informatie is te verkrijgen bij Grad Heidens (gradheldens@planet.nl), Brechje Jeuken (brechjejeuken@home.nl) tel. (0478)512931, John Janssen (johnpeggy@home.nl) of Huub Janssen (huub@janssenonline.nl). Boekrecensie in Peel en Maas I always get my sin is een vermakelijke bloemlezing van fouten die Nederlanders maken als zij Engels spreken. 'I do not want to fall with the door in house'. Het geeft een hilarisch beeld van het taalge bruik van onze Nederlandse ministers, state secretaries en top hotemototes. 'How do you do and how do jou do your wife?' I always get my sin' is samengesteld door Maarten H. Rijkens. Als directeur van Hei neken heeft hij jarenlang te maken gehad met Nederlanders die Engels spreken. 'We have to look further than our nose is long'. Rijkens: 'I believe we should all be interesting in this subject and hopely you will enjoy it just as much as I do. Please deal it out on some friendly underta kers, because is is clear that it can so not longer'. I always get my sin is te fe bij boekhand Van den Mud hof. Prijs: 10in een aantal liedjes, die hij vertolk te. Naast ingetogenheid en stille momenten werd de voorstelling afgewisseld met grote uitbundig heid, tot uitdrukking komend in een persiflage op de opera en in een verhaal over ome Koos. Ook zijn grote successen als Hilversum 3 en het meeslepende Ik hou van jou kregen in de voorstelling hun plaats. De vrienden en vrijwilligers van de Mariakapel in Holthees hebben met volle teugen kunnen genieten van een bijzondere gebeurtenis: Herman van Veen trad op in de Mariakapel met een enigszins ingekorte versie van zijn laatste theatershow, die zowel in Neder land als in Duitsland volle zalen trekt in grote accommodaties. In de intimiteit van de Mariaka pel, waarin maximaal 120 perso nen een plaats kunnen krijgen, is het een boeiende ervaring om zo dicht op Herman van Veen deze voorstelling mee te maken. Van Veen werd in deze voorstelling meer dan voortreffelijk onder steund door Edith Leerkes op gitaar, die ook al geruime tijd deel uitmaakt van de vaste groep muzi kanten, die Herman van Veen tij dens zijn voorstellingen begeleidt. Het concert in Holthees werd mogelijk dankzij de genereuze bij drage van sponsoren aan de Her man van Veen Foundation. Deze door hem opgezette organisatie maakt zich sterk voor de Rechten van het Kind in Europa en in ont wikkelingslanden. De opbreng sten van dit concert worden met name aangewend om twee pro jecten in Afrika te ondersteunen, een project in Soedan, en een pro ject in Oeganda. In beide projec ten worden door vrouwengroe pen en door grootouders kinderen ondersteund en bege leid, van wie de ouders aan aids gestorven zijn. In beide projecten staat ook de relatie tussen het kind en vee centraal. Kinderen wordt de waarde bijgebracht van het vee, ze leren vee te houden en te verzorgen. Middels de veehou derij kunnen de kinderen en hun families zorgdragen voor een betere voedselvoorziening en voedselproductie. De projecten worden uitgevoerd door de inter nationale organisatie Dierenartsen zonder grenzen. Van Veen is vele jaren welwillendheids-ambassa deur geweest van Unicef, en heeft nog steeds betrokkenheid bij het werk van Unicef. Die verbonden heid met het rechteloze kind kwam ook in zijn voorstelling ingrijpend over het voetlicht bij Tijdens het kerstconcert van muziekvereniging Ons Genoegen werden afgelopen zondag vier jubilarissen gehuldigd. Drie dames van de fanfare te weten Els Cox, Helmie Janssen en Trudy Verdeuzeldonk zijn vijfentwintig jaar lid en vierden dus hun zilve ren jubileum. Vijfentwintig jaar waarin zij niet alleen als muzikant bij de fanfare actief zijn geweest. Zij zijn ook nauw betrokken bij allerlei organisatorische kanten van de vereniging, zoals bij het bestuur, de activiteitencommis sie, de jeugdcommissie of muziek- commissie, of bij de vrienden van Ons Genoegen. Ook zijn zij allen lid geweest van de Oirlose Kelder band. De vereniging zette hen bij dit jubileum dan ook graag in het zonnetje. De vierde persoon die gehuldigd werd, was Will Jacobs. Ook hij is vijfentwintig jaar lid van de vereniging. Hij is begonnen bij de fanfare waarin hij tot verleden jaar actief was als muzikant, doch vanwege drukke werkzaamheden is hij daarmee gestopt. In noodge vallen speelt hij nog wel eens mee. Will Jacobs is echter nog op andere fronten heel actief binnen de vereniging. Hij is dirigent van de jeugdfanfare en de jeugdband Whatever en dat doet hij op kun dige en enthousiaste wijze. Het feit dat hij ook buiten Oirlo actief is bij verschillende verenigingen bevestigt ?ijn kunde. Jarenlang was hij ook de leider van de Kel derband in Oirlo ofwel der Herr Kapelmeister waarmee hij furore maakte. Ook Will werd dus in het zonnetje gezet door de vereniging bij dit jubileum en de vereniging hoopt nog lang gebruik te mogen De jubilarissen Genoegen werden afgelA 1 in het zonnetje ge maken van zijn diensten. 1 vond zondag de uitreiking d van de Frans Michels-trofeel de fanfareleden Imkc jacobi Loes Hellegers. Zij behaalden hoogste aantal punten van de f lose deelnemers op het gema eij^ lijk solistenconcours in het al pen voorjaar. Beiden behai - 91 punten voor hun optreden m Oud en nieuw met V-Kick Voor jongeren van 16 en 17 jaar houdt V-Kick Venray een nieuw jaarsfeest in café 't Podium in Ven ray. Thema van deze avond is Dress to Impress: Black White. Een mooie zwarte jurk voor de dames en een strak zwart pak bij de heren zal gewaardeerd wor den! Mensen die echter iets min der chique gekleed willen gaan; een zwarte broek en een wit shirt, is ook prima! Enkele vrienden- en vriendinnengroepen uit Venray en omgeving hebben al toegezegd dat ze aanwezig zullen zijn. Dit zijn onder andere de dames van Wiej, de slaperige heren van Bed- boy en de bierliefhebbers van de Mobiele Zuipers, Om 00.30 uur dient men voorzien van een gel dig legitimatiebewijs voor de deu ren van 't Podium te staan. Kijk voor meer informatie over deze activiteit op www.v-kick.nl. Popkoor Venrode heeft de prij zen uitgereikt van de loterij die door de leden was georganiseerd om geld in te zamelen voor de musical Jesus Christ Superstar. Het koor gaat in zijn jubileumjaar 2007 deze musical opvoeren in de schouwburg van Venray. De verkoop van loten was een? succes. De hoofdprijs, eenf daagse reis naar Engeland,; gewonnen door mevrouw Jci uit Venray. Tevens mocht zij ontbijt- en dinnerbon in vangst nemen, aangeboden Venrode.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 10