Geld voor slachtoffers tsunami De raad stelt kaders gemeente Venray Koopzondag 18 december: gratis parkeren! Winterfestival Venray van start Oda I Ef °P0r ^MerS6'°^ verkouwc'- srbouwing isisschool Vergunningen voor winkeluitstallingen Op tijd aanvragen reisdocumenten iginELEN MAAS Donderdag 15 december 2005 - Pagina 23 op de Grote Markt. Het bezoekersaantal van het Winterfestival 2004 was boven verwachting hoog. Er is dit jaar een aantal dingen anders. Naast de ijsbaan wordt een pittoreske kerstmarkt opgebouwd. Daar kunnen bezoekers genieten van heerlijke hapjes en drankjes. Verder staat de kerststal extra mooi uitgestald bij de ingang van de Grote Kerk. Ook dit jaar loopt het ijshockeytoernooi weer als een rode draad door het evenement. Het Venrayse centrum heeft in de periode rond de feestdagen een echte sfeervolle winterambiance. Hiermee hoopt de organisatie van het festival inwoners van Venray én mensen uit de regio te stimuleren ons prachtige centrum te bezoeken. ■iï Venray, focus op mensen Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 50 De aankomende weken kan iedereen weer genieten van het Winter festival Venray. Mede dankzij subsidiëring door de gemeente staat er van 16 december 2005 tot en met 8 januari 2006 weer een ijsbaan sschool St. Oda in Yssel- n mag uitbreiden met een ra klaslokaal en het schoolge- uw aanpassen aan de laatste en op het gebied van onder- ikundige vernieuwingen. Het ege van B en W heeft inge- nd met de plannen en stelt 39.835 beschikbaar. lemeenteraad kende al in 2003 litbreiding met één permanent il voor de tiende groep toe. idom de school w'as echter nage- ggeen ruimte voor uitbreiding, rom komt deze nu bovenop bestaande gebouw. De school ibineert de uitbreiding met de in- ing van de onderwijskundige ver- iwingen. Door het samenvoegen (deze werkzaamheden en dus k de beschikbare budgetten zijn meer bouwmogelijkheden, lagere tenen minder bouwoverlast voor ichool. In de bouwplannen is op erste verdieping een uitbreiding eëerd voor twee lokalen en extra iruimte. Het herinrichten van de ige situatie op de begane grond rt meer werkruimte voor docen- en leerlingen, meer nevenruim- en een grotere teamkamer op. ide gemeenschappelijke ruimte lit beter ingericht. De school dtacht lokalen en een speelzaal ie begane grond. Voor de aan- iingen die niet onder de noemer ïrwijskundige vernieuwingen val- draagt de school 80.000 bij. sgraal Huisvestingsplan 20 december wordt het Integraal vestingsplan 2005 ter goedkeu- jaan de gemeenteraad voorge- Daarin staat onder meer ook >asisschool St. Oda recht heeft lermanente uitbreiding voor de en twaalfde groep. In 2001 echter drie noodlokalen ge- atst, die begin dit jaar nog zijn eknapt. Om kapitaalvernietiging oorkomen is in overleg met het Siolbestuur besloten de realisatie een permanent elfde lokaal op emen in 2013. Door de sloop van _inoodlokalen komt er dan ruimte voor de realisatie van een per- nent lokaal voor de elfde groep, dat ook de ruimtebehoefte daalt dertien naar uiteindelijk elf spen. A derwijskundige vernieuwingen Q 1004 stelde de gemeente Venray 017.000 beschikbaar om alle irayse basisscholen aan te passen ide laatste ontwikkelingen op het jed van onderwijskundige ver- 'ingen. De 21 scholen hebben in met 2007 de tijd om dat te Inmiddels zijn de basisscho- intonius (Veulen), Regina Pacis lepeel), Petrus' Banden (Oran- furt) en De Toverbal (Venray- klaar met de verbouwingen. Ut moment of zeer binnenkort in de basisscholen Coninxhof "Ti), De Vlaswei (Landweert), lierefluit (Brukske) en St. Jan Zondag 18 december zijn de winkels geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Parkeren is dan gratis op alle plaatsen waar u normaal moet betalen. Houd er wel rekening mee dat het ook op de koopzondag verboden blijft om te parkeren op: - plaatsen van vergunninghouders; - parkeerplaatsen voor invaliden; - de trottoirs; - plaatsen waar een parkeerverbod geldt. Ook op koopzondagen controleert de parkeerpolitie. Laat uw bezoek aan de gezellige koopzondag niet bederven door een onnodige bekeuring. Sinds 1 april 2005 geldt voor ondernemers in het hoofdwin kelgebied de vergunningplicht voor het plaatsen van een winkeluitstalling. Volgens afspraak met de ondernemers treedt de gemeente vanaf 1 juli 2005 handhavend op tegen winkeiuitstallingen die zonder vergunning of in afwijking van de vergunning zijn geplaatst. Momenteel hebben 125 onder nemingen ai een vergunning. Een wïnkeluitstalling is een recla meobject of een verkoopuitstalling geplaatst op of aan de weg. De gemeente verleent een vergunning voor een winkeluitstalling als deze voldoet aan de voorschriften van het winkeluitstallingenbeleid. In maart 2005 zijn de ondernemers in het hoofdwinkelgebied over de vergun ningplicht geïnformeerd. Vervolgens hebben 15 ondernemingen een vergunning aangevraagd. Controles Begin juni bleek tijdens een controle dat 120 ondernemingen uitstallin gen zonder vergunning plaatsten. Zij hebben van de gemeente een brief ontvangen waarna 90 onder nemingen een vergunning hebben aangevraagd. Bij een tweede controle begin november is bij 33 ondernemingen vastgesteld dat zij nog steeds zonder vergunning een winkeluitstalling hadden staan. Deze ondernemingen zijn telefonisch door de gemeente benaderd. Zestien van hen hebben alsnog een vergun ning aangevraagd of de wïnkeluit stalling verwijderd. De resterende zeventien ondernemingen hebben een vooraanschrijving bestuurs dwang ontvangen. Tijdens volgende controles wordt ook gekeken of de winkeluitstallingen aan de gestelde afmetingen voldoen. De gemeente stuurt u een herinneringsbrief als uw reisdocument verloopt. Gaat u binnenkort op vakantie? Houd er dan rekening mee dat het aan vragen van een nieuw reisdocument vijf werkda gen duurt. Vanwege de feestdagen kan het soms zo zijn dat u uw nieuwe document pas na acht dagen op kunt halen. Met een spoedprocedure kan een reisdocument na twee werkdagen worden geleverd. Daarvoor brengt de gemeente wel extra kosten in rekening. Met de invoering van de Wet dualisering gemeentebestuur per 7 maart 2002 zijn de kader stellende en uitvoerende taken van de gemeente uit elkaar gehaald. Wat betekent dat in de praktijk voor de inwoners van Venray? In het duale stelsel stelt de gemeen teraad de kaders van nieuw beleid vast en stelt hiervoor geld beschik baar. Het gewenste beleid uitvoeren met het budget dat hiervoor be schikbaar is, is een taak van het college van Burgemeester en Wet houders. De raad hoort zich dus niet langer met de uitvoering van beleid en besturen bezig te houden. We leggen deze manier van werken aan de hand van een voorbeeld uit. Als in één straat het onkruid te hoog staat, is dit geen onderwerp van gesprek voor de raad. Hiervoor wordt u doorverwezen naar de desbetreffende afdeling. Maar als het onkruid op meerdere plaatsen in Venray welig tiert, is het een algemeen probleem. Wellicht dient het beleid dan aangepast te worden. Pas dan, als er sprake is van een algemeen probleem en nieuw beleid noodzakelijk is, wordt het een zaak waar de raad zich mee moet bezig houden. U, als inwoner van Venray, kunt altijd een raadslid benaderen met een probleem. Als het raadslid zich in het probleem kan vinden zal hij of zij gaan onderzoeken of het een incident is of dat er sprake is van een structureel probleem. Als dit zo is, zal dit in de raad worden opgepakt. Op deze wijze kan, ook in het duale stelsel, de raad veel voor u betekenen. Venray schenkt 55.000 aan drie projecten ten behoeve van slacht offers van de tsunami op tweede kerstdag 2004. Op 5 december mochten vertegenwoordigers van die projecten uit handen van bur gemeester Jos Waals een cheque in ontvangst nemen. In 2006 volgt nog C 15.000 voor een vierde project. In de raadsvergadering van 15 februari 2005 nam de gemeenteraad de beslissing om 40.000, één euro per inwoner, ter beschikking te stellen aan de hulpverlening van de slachtoffers van de tsunami. Tegelijkertijd stelden medewerkers van de gemeente Venray hun budget voor kerstpakketten in 2005 en 2006, telkens 15.000, beschikbaar. Omdat later bleek dat al veel geld vyas ingezameld voor eerstehulpverlening door de actie 555 van de samenwerkende hulporganisaties is besloten het bedrag te besteden aan projecten met een structureel karakter. gereserveerd voor een project van de Stichting Helpende Handen in het zuiden van India. De Indiase regering geeft echter nog geen toestemming voor de heropbouw van de drie getroffen dorpen. De stichting verwacht dat dit juridische vraagstuk in 2006 wordt opgelost. Goed besteed De Srilankaanse pater Clement nam namens de plaatselijke Paters Pater Clement (I) Oblaten de cheque van 35.000 in ontvangst. Het geld komt, op voor spraak van Gerdie Muijsers, ten goede aan de vijf- tot zesduizend mensen die wonen in het gebied China Bay bij Trincomalee. "Velen leven daar nog in opvangkampen", vertelt pater Clement. "Van het geld willen we huizen opnieuw bouwen en inrichten. Verder willen we mensen helpen weer in hun eigen levensonderhoud te voorzien. Bijvoorbeeld door boten en netten te leveren aan vissers of eigenaren van winkeltjes te helpen opnieuw te begin nen. Dat is, ook voor hun zelfrespect en waardigheid, beter dan bedelaars van hen te maken." Zijn parochieraad houdt supervisie over het project. Pater Clement belooft ook, overigens net als de andere vertegenwoordigers, de gemeente Venray te informeren over de daadwerkelijke besteding van de gelden. Hij weet: "Dit geld is goed besteed." Projecten Een werkgroep onderzocht met hulp van Venraynaren die daar familieleden hebben projecten in de getroffen gebieden. Vier projecten krijgen uitein delijk een bijdrage van de Venrayse bevolking. 35.000 gaat naar het project van pater Lesley Fernando van de Paters Oblaten in Trincomalee op Sri Lanka. 10.000 gaat naar het tehuis van de Venrayse zuster Gerdie Muijsers van de orde van Moeder Theresa in Colombo, ook op Sri Lanka. Eveneens 10.000 gaat naar pater Tjeu Kuppens van de Paters Kruisheren in Sirombu op het Indonesische eiland Nias voor de herbouw van scholen en huizen. De 15.000 die in 2006 beschikbaar komen, worden vooralsnog

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23