Venray Jongeren moeten erbij horen i Werk aan groen stroken Brukske in uitvoering Gemeente gStart aanleg stonde !uidsingel- jBrukske ircuit naar ïlinnesstraat? Gratis identiteitskaart voor 14-jarigen Buitengebied aangesloten op riolering Minister Verdonk weer in Venray Openheid over acquisitiedossier De Hulst 2 Donderdag 8 december 2005 - Pagina 19 3ag(EL EN MAAS laandag 12 december start de lemeente Venray met de aanleg 'an een rotonde op de Zuidsin- lel en Brukske. De werkzaam- leden gaan ongeveer twintig ]weken duren. Eind maart 2006 zal de rotonde gereed zijn. "En 'aarmee gaat dan een vurige 'ens van zowel de gemeente ils de wijkraden van Zuid en id! Brukske in vervulling", aldus verkeerswethouder Jan Driessen. 'anaf 12 december wordt het fiets- teifVerkeer ter plaatse omgeleid om een aantal fietspaden op te breken en ei!1 Samen met de partners die eraan meewerkten sluit de gemeente het project donderdag 15 december feestelijk af. Met vertegenwoordigers van de Pro vinciale bestuurlijke stuurgroep waterpanels, Waterschap Peel en Maasvallei, Stichting Rioned, gemeenteraad en de commissie Stedelijk Beheer maken wethouder Driessen en enkele medewerkers van de gemeente een rondrit. De middag wordt afgesloten met een kort informeel samenzijn. Sinds 1 november is Mark van der Heijden de nieuwe medewerker jeugdbeleid bij de gemeente Venray. Hij ziet in Venray volop moge lijkheden. Mark (28) studeerde in Nijmegen Amerikanistiek en vervolgens in Wage- ningen Communicatie en interactieve beleidsvorming. "Met name gericht op jeugd en jongeren", zegt Mark. "Al vanaf mijn veertiende organiseer ik dingen voor jongeren. Concerten, workshops, manieren om jongeren zich te laten uiten. Het gaat er gewoon om dat ze kansen krijgen, geprikkeld worden. Dan ontstaat er ook veel vanzelf." Na zijn studie werkte hij vier jaar bij de gemeente Den Bosch. "Daar zat ik vooral op preventief jeugdbeleid en participatie. In Venray zijn die aspecten ook deel van mijn werk, maar de functie is veel breder." Ontwikkelen In Venray houdt Mark zich bezig met alle facetten van jeugdbeleid. "Dat loopt namelijk dwars door diverse beleidsvelden als veiligheid, onderwijs, zorg, arbeidsmarkt en vrijetijdsbesteding heen. Jongeren moeten zich in Venray op een goede en prettige manier kunnen ontwikkelen. Bij de ouders ligt ui teraard de verantwoordelijkheid voor de ontwikkeling van hun kinderen. Ook jongeren zelf dienen hun verantwoordelijkheid te nemen. We moeten echter wel vaststellen dat een er groeiende groep jongeren extra zorg nodig heeft en dat niet alle kinderen en jongeren van meet af aan gelijke kansen heb ben. Om voor gelijke kansen te zorgen, daar waar nodig extra zorg te leve ren en in bredere zin een goed ontwikkelingsklimaat voor jeugd en jongeren te scheppen, komen uiteraard de gemeente en haar partners in beeld." Aanspreekpunt Mark benadrukt dat hij voor iedereen een aanspreekpunt is. "Voor onze partners, voor mijn collega's maar zeker ook voor de jongeren zelf. Ik zal mij ook zeker in het Venrayse bewegen. Niet alleen tijdens werktijden. We moeten het immers samen doen. De gemeente voorop en regisserend. Wil len we een kwaliteitsslag maken dan moeten we natuurlijk wel weten wat er leeft. Ik krijg al veel signalen vanuit het onderwijs, de politie. Maar juist ook initiatieven vanuit de jongeren zelf vindt de gemeente belangrijk." Want mogelijkheden ziet Mark genoeg. "Venray is in ontwikkeling. Van een dorp naar een stad. Er is een aardig voorzieningenniveau. En de gemeente wil ook wat. Jeugd en jongeren komen in alle thema's van de strategische visie aan bod. We gaan gericht stappen ondernemen om ook jongeren deel uit te laten maken van een levendige Venrayse samenleving waar het goed leren, werken en wonen is. En waar zorg op maat voor handen is om dat te berei ken." Mark vindt het belangrijk dat deze groep een eigen plek krijgt, "maar het moet geen eiland zijn. Jongeren moeten niet een aparte groep zijn maar in het geheel passen. Ze moeten erbij horen." Ie gemeente onderzoekt een ternatieve locatie voor circuit d cn e Peel. De Provincie heeft na- elijk aangegeven dat ze in dat j eval de overgangsperiode voor >r^ iet huidige circuit nog een keer viJ il verlengen. :r il of 5 vo )p dinsdag 29 november heeft de Hc ommissie Stedelijke Ontwikkeling ergaderd over het voorstel van het allege om een multifunctioneel out- lorcentrum Venray op de zoeklo- atie Sinnesstraat en omgeving te estigen. Reden voor dit voorstel is et naderende einde van de over langsperiode op 1 januari 2006, waarbinnen de Provincie Limburg iet circuit nog niet zou sluiten. Het college wil voorkomen dat er na die ich periode geen plek meer is voor de 'tai ictWiteiten die nu op De Peel plaats- esl Vinden. Een andere achtergrond van jetvoorstel zijn de maatschappe- n et jke belangen die gediend zijn met ui' et doorgaan van de activiteiten. Op december vergadert de gemeen- raad over het voorstel. Dan zal ok de vraag voorliggen of Venray Pia an de Sinnesstraat ruimte wil lieden aan de activiteiten van circuit rlas te peel. enh eer mj >Ie ocatieonderzoek Ie Provincie wil de overgangspe- iode voor het huidige circuit nog ien keer verlengen als de gemeente in^ lantoont dat ze een alternatieve lo uw C01 catie onderzoekt. Daartoe heeft het irdi college eerder al het locatieonder- ioek voorgelegd. Op donderdag december heeft het ook een aantal lanvullende documenten opgestuurd teiiaar de Provincie; een concept voor ts ontwerp bestemmingsplan en een -"■1 itartnotitïe voor een milieueffectrap- e flportage voor de zoeklocatie Sinnes- )6) straat. Hiermee heeft het college, na e"[ de locatiekeuze, ook aan de tweede m V2! voorwaarde voldaan om het op- ti schorten van het dwangsombesluit Van 18 december 2001 voor een tweede maal te overwegen. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Jongeren die na 31 de cember 2005 de leeftijd van 14 jaar bereiken, kun nen bij de gemeente met ingang van 2 januari 2006 gratis een Nederlandse Identiteitskaart (NIK) verkrijgen. Deze gratis kaart kan slechts eenmalig worden aange vraagd. De aanvraag moet bovendien gedaan zijn vóór dat de jongere 15 jaar wordt. De aanvraag kan vanaf acht weken voor de 14e verjaar dag worden ingediend. Een uitzondering geldt voor de jongeren die in januari en februari 2006 14 worden. Zij kunnen de gratis kaart pas met ingang van januari 2006 aanvragen. Jongeren die voldoen aan bovenstaande eisen en al een (geldige) Nederlandse Identiteitskaart hebben kunnen evengoed in aanmerking komen voor een gratis NIK. Zij moeten dan wel de huidige (geldige) identiteitskaart inleveren. Gemeentearchief en Alarm informatiecentrum Centraal alarmnummer 112 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 dinsdag t/m donderdag van Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 49 Maandag 28 november zijn in Brukske de eerste bomen gerooid in het kader van het Investeringsproject Stedelijke Vernieuwing (ISV). Dat is een gezamenlijk project van Wijkplatform Brukske, gemeente Venray en Wonen Venray in overleg met de bewoners. In het voorjaar heeft de gemeente de bomen beoordeeld op beheertech- nische aspecten zoals standplaats, gezondheid, veiligheid en toekomst verwachting. Bomen in een stedelijk gebied kunnen vaak niet tot volledige grootte uitgroeien. Waar bomen te dicht op elkaar staan, heeft de gemeente ervoor gekozen om er enkele tussenuit te halen. Bomen die aangetast zijn door ziekte of een slechte standplaats hebben, worden gerooid. De ge meente plant ook nieuwe bomen aan, omdat zij het groene karakter van het Brukske graag wil behouden. In fasen Als eerste worden bomen in de Mozart-, Ravel-, Verdi-, Vivaldi- en Wag- nerstraat gerooid. Daarna zijn Klarinet-, Luit-, Marimba-, Spinet- en Tam boerijnstraat aan de beurt, gevolgd door Bazuin-, Cello-, Fagot-, Gitaar- en Harpstraat. Tot slot worden de bomen rondom de Kiosk en in de Bach-, Beethoven-, Chopin-, Grieg- en Handelstraat gerooid. In elke fase pakt de gemeente na het rooien de plantsoenen en groenstroken tussen de bergin gen en de straat aan. Bewoners krijgen vooraf bericht als de werkzaamhe den in hun straat daadwerkelijk starten. Tijdens de werkzaamheden staat een directiekeet in de straat waar zij met vragen terecht kunnen. Medewer kers van de gemeente en Wonen Venray houden hier elke werkdag spreek uur van 9 tot 10 uur. In Venray zijn sinds kort alle panden aangesloten op de riolering. In vijfjaar tijd heeft de gemeente Venray samen met haar partners ruim 1.200 percelen in het buitengebied aangesloten. De gemeenteraad koos er in maart 2000 voor om alle niet-gerioleerde panden in het buitengebied gefaseerd op de riolering aan te sluiten. In aantallen loopt Venray daarmee voorop in Limburg. Het project is nu afgerond en de laatste aansluiting is binnen het afgesproken tijdsbestek gerealiseerd. De gemeente heeft hiermee de ongezuiverde lozingen in Venray gesaneerd. En daar is ze trots op. Aanwonenden en belanghebbenden zijn tijdens een informatieavond op de hoogte gebracht van de plannen. Minister Verdonk van Integratie is maandag 28 november voor een tweede bezoek in Venray geweest. Haar eerste bezoek was in april, naar aanleiding van een incident tussen allochtone en autochtone jongeren. De minister beloofde toen terug te komen. Tijdens haar eerste bezoek sprak minister Verdonk met jongeren en ouders op het Raayland College, bij jongerencentrum Dingus en het Islamitisch ontmoetingscentrum. Ter afsluiting was er een debat met alle jongeren in het gemeentehuis. Voor het tweede bezoek had Minister Ver donk een aantal jongeren en ouders in de Witte Hoeve uitgenodigd om te bespreken hoe het sindsdien in Venray is. Het eerste bezoek ging gepaard met veel aandacht van de media. Dit keer is er nadrukkelijk voor gekozen het zonder publiciteit te doen. Minister Verdonk, burge meester Waals, jongeren én ouders concludeerden samen dat het rustig is in Venray. Toch vond de minister dat de verschillende groepen jonge ren elkaar vaker kunnen ontmoeten. Volgens haar ligt daar de basis van integratie. Met de jongeren besprak zij verschillende initiatieven om jon geren van alle groeperingen nader tot elkaar te brengen. Het college van B en W heeft openheid en duidelijkheid ge geven in het verloop van het acquisitiedossier van bedrijven terrein De Hulst 2. Op verzoek van het college is er op dinsdag 6 december een extra openbare vergadering van de gemeen teraad geweest. Als basis voor het debat gaf het college een memo met bijlage waarin het verantwoording aflegde voor het acquisitieverloop. Belangrijk in het acquisitiedossier is een koerswijziging die het college een maand geleden heeft ingezet ten aanzien van zijn rol. Aanleiding was een gesprek op 25 oktober tus sen gemeente en Maessen Bedrij ven, dat als intermediair optreedt voor het bedrijf dat zich op De Hulst wilde vestigen. De gemeente ver nam in dit gesprek dat de acquisitie definitief niet zal landen op bedrij venterrein De Hulst 2. Wel heeft het bedrijf aangegeven dat Venray een potentiële vestigingslocatie is voor de periode na 2008. Stappen Na dit gesprek heeft het college een Openheid In het memo legt het college uit dat het bij het doorlopen van het acquisitietraject op De Hulst 2 regis serend en maximaal faciliterend samenwerkt met de private partner Maessen Bedrijven. Om tot aantoon bare resultaten te komen, was het van belang om vertrouwelijkheid te houden over het bedrijf dat zich wilde vestigen op De Hulst 2. een deel van de groenvoorziening te verwijderen. Hiermee is er ruimte gemaakt om een groot aantal kabels en leidingen te verleggen. Deze werk zaamheden duren tot eind januari. Begin februari wordt dat deel van de straat Brukske afgesloten voor alle verkeer om ook daar de nodige kabels te verleggen. Eind februari wordt ook de Zuidsingel afgesloten voor alle verkeer en kan de rotonde aangelegd worden. Hiervoor is vier weken gepland, zodat eind maart het hele werk gereed is. De werk zaamheden brengen verkeershinder en omleidingen met zich mee. Deze omleidingen worden met de bekende gele borden aangegeven. De wijk Brukske is zes weken maar van één kant bereikbaar. Hierover is over leg gevoerd met de wijkraad en de brandweer. Er is een aantal maatre gelen genomen om bij calamiteiten toch accuraat op te kunnen treden. aantal stappen ondernomen. Zo heeft het zelf direct contact gezocht met het bedrijf. Ook heeft het col lege het niet bebouwde gedeelte van de verkochte grond teruggenomen. Het college neemt de ontwikkeling van het terrein opnieuw en voort varend ter hand. Daarnaast heeft het college het opdrachtgeverschap over een aantal externe onderzoe ken voor het dossier Circuit De Peel overgenomen. Door de realisatie van een testbaan als onderdeel van de plannen van de acquisitie ont stond namelijk de mogelijkheid om een corqbinatie te maken met het huidige circuit De Peel. De combina tie van het circuit met een testbaan is nu van de baan. Tenslotte heeft het college de toezegging voor een geldelijke bijdrage voor het bevor deren van het welslagen en daad werkelijk realiseren van de acquisitie ingetrokken. I I -Vs Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19