Meerlo-Wanssum eugd interesseren oor de vissport" Bert Cremers lijsttrekker VVD Blitterswijckse 'heroes' egendarische Meerlonaar an Kessels (75) overleden Subsidie voor Omroep Reindonk Service rubriek Sluiting gemeentehuis MAAS Donderdag 1 december 2005 - Pagina 11 igingen van Blitterswijck en Meerlo samen in HSV Grondel Geduld Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van ■afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel. 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 'Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09,00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijw llligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl 'Laat Meerlo-Wanssum niet links liggen' Bert Cremers (59) uit Meer lo voert de WD-verkiezings- lijst in de gemeente Meerlo- Wanssum aan. Cremers is momenteel het enige raadslid van de liberalen in Meerlo- Wanssum en al jaren hét gezicht van de fractie. De WD gaat de verkiezingen in met tal van nieuwe namen en de slo gan 'Laat Meerlo-Wanssum niet links liggen'. Bert Cre mers, voor het tweede keer lijstrekker van de WD, is met zijn 59 jaar samen met Piet Martens (69) de nestor van het gezelschap, dat vooral bestaat uit nieuwe mensen met weinig of geen politieke ervaring. Nieuw zijn William Vergeldt (36) uit Tienray, Ward Aarts (29) uit Tienray en Michael van Rijs- wick (37) uit Tienray. Zij bezetten respectievelijk plek twee, drie en vier op de lijst. Oudgediende Piet Martens uit Tienray (69) staat op plek vijf. Opvallend is het aantal WD'ers uit Tienray op de lijst: De gemeente Meerlo-Wans sum verleent een subsidie van 1250 euro aan Omroep Reind- onk in Horst voor de realisatie van een businessplan, inclu sief een actueel kijk- en luis teronderzoek, interviews met betrokkenen en een studie naar de identiteit en de strate gische communicatie van de omroep. Omroep Reindonk wil aan het bureau HP-management de opdracht geven om het busines splan te schrijven. Dit plan moet leiden tot meer professionaliteit en een meer bedrijfsmatige aan pak binnen de vrijwilligersorgani satie. Om de kosten te drukken heeft de omroep twee studenten Communicatiewetenschap bereid gevonden om - in samenwerking met het externe bureau- af te stu deren op het businessplan voor Omroep Reindonk. De totale kos ten van het onderzoek bedragen 9000 euro, waarvan Reindonk zelf 2250 euro voor zijn rekening neemt, de gemeente Horst aan de Maas 4500 euro en Sevenum 1125 euro. Volgens de gemeente Meerlo- vier van de vijf. "Dat is een nadeel, daar zijn we ons goed van bewust", zegt Bert Cremers. "Natuurlijk hebben we liever goede kandidaten uit alle dorpen op de lijst. Vier jaar terug hadden we bijvoorbeeld Jeanet van de Rijt uit Wanssum, maar die is helaas verhuisd naar België." Bert Cremers kijkt met vertrou wen uit naar de verkiezingen op 7 maan 2006. "We hebben een goede mix van jong en oud, een enthousiaste groep die er ook echt voor wil gaan. De WD wil die ene zetel graag behouden en hoopt op een tweede. Het zal ook een beetje met de landelijke ont wikkelingen te maken hebben of de lokale verkiezingen een succes worden voor de WD." Of Cremers na al die jaren van oppositie voeren, niet uitkijkt naar een plek in de coalitie? "Dat zal met één zetel heel moeilijk worden. De oppositierol bevalt de WD erg goed." De verkiezingslijst van de WD Wanssum past het project binnen de randvoorwaarden van het alge meen werkfonds. Het gaat om een uitgave met een eenmalig karakter en wordt gecombineerd met subsidies van derden. 'De omroep is een lokaal medium voor de gemeente en stimuleert de betrokkenheid van de bewo ners bij de gemeente Meerlo- Wanssum en haar buurgemeen ten', aldus de gemeente. Ook sluit het voornemen van de omroep aan op de vraag van de gemeente Meerlo-Wanssum naar een bedrijfsmatige aanpak. Op maandag 2 januari is het gemeentehuis gesloten, 's Mid dags is de gemeente wel telefo nisch bereikbaar van 13.30 uur tot 16.00 uur. PEEL EN MAAS een abonnement waard 1) Bert Cremers, Meerlo 2) William Vergeldt, Tienray 3) Ward Aarts, Tienray. 4) Michael van Rijswick, Tienray 5) Piet Martens, Tienray. Stichting Navitas In Peel en Maas van vorige week stond per ongeluk vermeld dat de stichting Navitas is opge richt door Herman en Margo Ver mazeren uit Blitterswijck. Dit klopt niet, want de stichting is opgericht door Theo en Lies Din- nessen uit Horst. Het echtpaar Vermazeren bezocht tijdens de herfstvakantie de projecten van de Horster stichting Nativitas en de zeventigjarige Belgische ont wikkelingswerkster Marie Jeanne Colson, die op Flores beter bekend is als mama België. De Belgische is in de regio Horst bekend geworden dankzij de enorme inzet van het echtpaar Theo en Lies Dinnissen uit Horst, dat in 1986 tijdens een rondreis op Flores verdwaalde en bij toeval uitkwam bij de kindertehuizen van Marie Jeanne Colsen. Het Hor ster echtpaar was daar zo van onder de indruk dat ze de stich ting Nativitas (Geboorte) opricht te en sindsdien acties houdt om geld in te zamelen voor onder andere de vijf kindertehuizen, een meisjesinternaat, een kleuter school en een therapieruimte. Voorbereidings cursus vrijwilligers Home-Start heeft de afgelopen weken vrijwilligers geworven. Mannen en vrouwen die als vrij williger een dagdeel in de week tijd en aandacht willen geven aan gezinnen met jonge kinderen om hen te ondersteunen. Home-Start biedt deze vrijwilligers een voor bereidende cursus. Deze cursus start in januari 2006. Voordat vrijwilligers in een gezin beginnen, nemen zij deel aan een aantal bijeenkomsten waarin ze kennismaken met de andere vrijwilligers. In de cursus wordt aandacht besteed aan vriendschap, vertrou wen, normen en waarden, opvoe ding en uitwisseling met andere ervaren vrijwilligers. Met de opge dane ervaringen kunnen vrijwilli gers gedegen aan de slag in de gezinnen. Heeft u interesse of wilt u informatie, bel dan voor inlich tingen naar Synthese Venray: 0478-517317 en vraag naar Jean- nette Janssen, coördinator Home- Start. P366jj/171105 Na een ziekbed van enkele aanden is begin deze week 75-jarige leeftijd Jan Kes- ^Jls, beter bekend als Den pker, uit Meerlo overleden, tssels was een graag geziene Jwoner van Meerlo die mid- in de gemeenschap stond altijd bereid was om ver ligingen en inwoners te hel din. iO ,ei Hij nam destijds de bakkerij en fe over van zijn ouders en zette samen voort met zijn vrouw sj* tha. Tot aan zijn pensionering he Jan het brood en runde zijn iuw de Vegé-winkel in het har van het dorp. Daarna zijn ze i«* in wonen in de buurtschap 't ugeind in Meerlo en genoot Jan n zijn pony's en deed hij onder dere vrijwilligerswerk door het zorgen van Tafeltje Dekje. Jan Kessels was ook een actieve an binnen het Meerlose vereni- agsleven. Zo is-hij meer dan vijf- H jaar lid van ruiterclub Rijdt met Y kid en behoorde hij in de jaren r\ jftig bij de beste tien van de Lim- j fgse ruiters tijdens de spectacu- f 're paardenrennen wedstrijden, 'wel in de ruitersport als in de ardenfokkerij heeft Kessels zijn oren verdiend. De Üefde voor t paard bleek ook uit het feit tti lhij tot twee jaar geleden op de 'k zat van de koets die het boe- 'bniidspaar naar het gemeente- is en de zaal vervoerde. Veertig fwas hij koetsier van camavals- fenigiüg De Vöskes. Van deze leniging is hij in de jaren vijftig R 'k bestuurslid geweest en in 53 was hij zelfs nar toen zijn 'ager Jeu Janssen (Jeu van de "O prins was. Dat was wel het lr dat het carnavalvieren werd fboden vanwege de overstro men in Zeeland. Kessels genoot in de wijde I geving ook bekendheid als 'nisator vanuit de regio Meer- Wanssum maar de Stille Omgang in de Amsterdamse Jord- aan. Op zeventienjarige leeftijd ging Jan voor de eerste keer met de bussen vanuit Limburg naar Amsterdam. Dit voorjaar was zijn 57ste pelgrimstocht naar de hoofdstad en Jan heeft meer dan een halve eeuw de organisatie gedaan en mensen geworven om mee te gaan. De avondwake is vrijdagavond om 19.00 uur in de parochiekerk Joannes de Doper te Meerlo. Zaterdag om 10.30 uur is de uit vaartdienst in de Meerlose kerk, Jan Kessels, alias Den Bakker, in een karakteristieke houding bij het paard dat voor de koets staat dat het boerenbruidspaar vervoert. waarna hij wordt begraven te Meerlo. Marit en Suzanne Brugman winnen Aglia on Tour Songfestival hengelsportverenigingen Grondeltje Meerlo en Overwint Blitterswijck met ingang van de jaar als een nieuwe ver- aan de slag onder de Grondel Geduld, de leden van deze verenigingen vrij- besloten tijdens buitengewone jaarverga- in Meerlo en Blitters- In Het Blitterswijckse van HSV Geduld bij Tante Jet aan de vergaderden de Blitters- vissers en in clublo- Oud Meerlo waren de [erlonaren bijeen. Vanwege iet winter- en stormachtige '.er waren niet alle leden van partij, maar genoeg om de lenwerking aan te gaan. samenvoeging van de twee erenigingen staat al twee jaar Ie agenda van de clubs. Vooral litterswijck was de behoefte ot omdat het steeds moeilijker t te zijn om voldoende men- bereid te vinden die de kar ken. "We hebben op zich een )ie en gezonde vereniging, ir we krijgen geen bestuursle- meer", aldus de Blitterswijck- Ou se voorzitter Paul Derikx. Hij is al dertig jaar bestuurslid, waarvan de laatste zes jaren voorzitter. Derikx heeft net als zijn collega voorzitter Edwin van de Winkel van Meerlo aangegeven rond de jaarwisseling te stoppen. Volgens penningmeester/secre taris Wiel Horstermans van HSV Het Grondeltje draait de Meerlose vereniging prima, al is ook hier het aantal leden gedaald van 140 in de gloriejaren tot vijfentachtig op dit moment. "We zijn in Meer lo een actieve vereniging en heb ben een bestuur van zeven men sen. Als we het kermisvissen organiseren komen er ruim veer tig vissers", aldus Horstermans, die zelf al tweeëndertig jaar lid is waarvan bijna een kwart eeuw bestuurslid. De Blitterswijckse vereniging telt monJenteel zo'n veertig leden. De twee verenigingen hebben de viswaters naast elkaar liggen tus sen Meerlo en Blitterswijck aan de Lingstraat. De Meerlose vereni ging is in 1954 opgericht en de Blitterswijckse vier jaar eerder. Na wat voorbereidende bespre kingen tussen de besturen, gingen de leden vrijdagavond akkoord met de samenvoeging. De nieuwe vereniging gaat tijdens de eerste algemene ledenvergadering op 6 januari 2006 van start met ruim 125 leden. De zes bestuursleden van Meerlo en vier van Blitterswij ck vormen het nieuwe bestuur. Dat bestuur gaat vervolgens de taken verdelen. Tijdens de twee buitengewone vergaderingen is over en weer een aantal keren getelefoneerd over de nieuwe naam van de ver eniging. Uiteindelijk lanceerde Wiel Peters van het Meerlose bestuur het ei van Columbus. Met verwijzing naar de twee oude namen stelde hij met succes voorlHSV Grondel Geduld. Wiel Horsterams legt uit: "De naam is samengesteld uit Het Grondeltje en Geduld Overwint. Nu is het dus Grondel Geduld geworden: eén grondel is een bodemvisje dat .moeilijk te vangen is, daar heb je een ijzig geduld voor nodig.' Om ook aan de twee visvijvers te laten zien dat de twee vereni gingen de armen ineen hebben geslagen, wordt de doorgang van de ene naar de andere vijver ver groot en wordt daar een brede wandelbrug over gelegd. De twee verenigingen hebben daarover ook al contact gehad met het Gehandicapten Platform Meerlo- Wanssum, zodat de brug aan alle De Meerlose vissers kijken bij een Blitterswijcke collega in het net tijdens de onderlinge vis wedstrijd van het afgelopen jaar. eisen van deze tijd voldoet en ook de gehandicapte mensen met rol stoelen van de ene naar de andere kant kunnen. De brug moet nog worden gemaakt en er moeten nog heel wat graafwerkzaamhe den worden verricht. Hoewel de leden van de twee verenigingen net als in het verleden ook nu weer de handen uit de mouwen steken, gaat deze operatie weer flink wat geld kosten. Het bestuur van de nieuwe hengelsportvereni ging hoopt dat de gemeente Meer lo-Wanssum ook met een financië le bijdrage over de brug komt. "We hebben een eerste gesprek gehad met de gemeente. Binnen kort gaan we weer aan tafel zit ten", aldus voorzitter Derikx van Blitterswijck. Als het aan Horstermans ligt gaat de nieuwe vereniging het beleid van de twee oude clubs voortzetten en tegelijk nog meer aandacht schenken aan de jeugd. "We willen de jeugd weer gaan interesseren voor de vissport", aldus Horstermans. Marit en Suzanne Brugman uit Blitterswijck hebben in Utrecht de landelijke finale van het zogeheten Aglia on Tour Songfestival gewonnen. De twee leerlingen van het Raayland College wonnen met een eigen compositie met de titel 'Heroes', waarbij Suzanne ook nog voor de begeleiding op gitaar zorgde. De Blitters wijckse dames wonnen niet alleen de titel, maar ook een lang weekend naar Chichester en Londen in april volgend jaar. Een optreden en opnames in een professionele muziekstudio van het Chichester College maken onder meer deel uit van het pro gramma in Engeland. Marit en Suzanne Brugman wonnen in juni het Anglia on Tour Songfestival van het Valuas College in Venlo. Van de tien deelnemers waren zij de besten en dus mochten zij vori ge week meedoen aan de landelij ke finale in Utrecht. Suzanne stu deert inmiddels aan de universiteit van Nijmegen. Het Valuas College is al een aantal jaren lid van het Anglia Net werk. Anglia, verbonden aan Chi chester College, is een van de organisaties die de Engelse taal promoten door het wereldwijd aanbieden van internationaal erkende examens Engels. Het bij zondere van Anglia is dat er wel tien verschillende niveaus zijn, die ongeveer overeenkomen met groep 6 van de basisschool tot en met de zesde klas van het voortge zet onderwijs. Hierdoor kunnen leerlingen altijd op hun eigen niveau aan de examens deelne men. Dit wil bijvoorbeeld zeggen dat heel goede leerlingen al op de vierde klas van de middelbare school het hoogste niveau kun nen doen. De twee hoogste niveaus geven tevens toegang tot hogescholen en universiteiten in Engelstalige landen. Het Anglia Netwerk Nederland bestaat nu tien jaar en heeft een forse groei doorgemaakt. Het aan tal deelnemers aan de examens is van vijftig naar meer dan zesdui zend leerlingen gestegen. Het afgelopen jaar waren er zo'n 250 deelnemers op het Valuas Colle ge. De examens vinden plaats op de eigen school en worden in Engeland nagekeken. Anglia is voor het Valuas College een mid del om het Engels extra te stimu leren en biedt leerlingen die mee doen aan de examens extra faciliteiten, zowel in de vorm van hulp bij het voorbereiden op de examens zelf (o.a. extra lessen) als door het organiseren van eve- Marit en Suzanne Brugman wonnen met het lied 'Heroes' het Aglia on Tour Songfestival. nementen, zoals een Engelse kerstviering en uitstapjes naar Londen. Het Anglia on Tour Songfestival was een onderdeel van de uitrei king van Anglia diploma's op het Valuas College in juni. Afgevaar digden van Anglia Nederland en een Engelse band, gevormd door studenten van de muziekschool van Chichester College, waren speciaal naar Venlo gekomen om de diploma's uit te reiken. Op 17 november werd bekendgemaakt dat Chichester College de konink lijke prijs voor hoger en volwasse nenonderwijs 2005 heeft gewon nen, vooral voor verdiensten op internationaal gebied. De prijs wordt in februari 2006 op Buc kingham Palace door koningin Eli zabeth uitgereikt.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11