iomen Oude Oostrumseweg opnieuw ter discussie horrorklassieker 'Das Kabinett' net moderne live muziek KOOPZONDAG V IsÉi Nominaties sportprijzen Venray bekend Raadsdebat over BMW en Engelse tuin Minister Verdonk naar Venray 27 NOVEMBER Natuursteenhandel mag blijven baderie Julicher Meijer Centrum Venray -> venray _yac/i/intjr MAN WOMAN Pagi ;EL EN MAAS Donderdag 24 november 2005 - Pagina 3 doorns kunnen wellicht toch blijven staan pe gemeente gaat opnieuw ei de bewoners van de Oude ostrumseweg aan tafel zit- De voorgenomen kap van iinden, iepen en esdoorns gCft veel opschudding ver haakt. Wethouder Driessen «de maandag in de commis- e Stedelijk Beheer toe dat in verleg met de straatbewo- ers wordt bekeken of de idoorns gespaard kunnen oiden. get college moet eerst het jvies van de commissie Bezwaar i Beroep afwachten voordat de omen gerooid mogen worden, twoner Frans de Vilder heeft unelijk een bezwaarschrift inge- iend tegen de kap van alle omen. De Vilder sprak maandag- rond in voor de vergadering. afgelopen weekeinde «tart met een enquête in zijn iraat. Bij de 22 huizen waar hij anbelde bleek een ruime meer heid van vijftien tégen de kap ran de esdoorns te zijn. Drie ezinnen twijfelen nog en vier ersonen vonden dat alle bomen ekapt moesten worden. Eind augustus tijdens een infor- laiieavond bleken verreweg de neeste bewoners juist voor het appen van de 53 veelal gezonde iomen te zijn. De druipende lin- ebomen zorgen voor veel over las! terwijl de iepen, die ondiep rortelen, door wortelopdruk de rottoirs onbegaanbaar maken. esdoorns zijn gezond en lezorgen geen overlast. De emeente wil ook deze bomen appen omdat ze momenteel geen goede standplaats hebben. Bij de herinrichting zullen dertig nieuwe esdoorns geplant wor den. Theo Schrooten is lid van de klankbordgroep. Hij vertelde maandag dat het 'besluit' om alle bomen te kappen toen wat licht vaardig is genomen. "We kwamen er binnen de klankbordgroep niet uit. We hebben het oordeel daar om laten afhangen van de infor matieavond waarbij alle bewo ners aanwezig konden zijn. Maar er is toen jammer genoeg geen discussie geweest. Er is alleen gezegd dat alle bomen eruit gaan. Terwijl dat helemaal niet nodig is." De herinrichting van de Oude Oostrumseweg zou dit najaar na jaren van uitstel eindelijk begin nen. Maar de start is - vanwege de discussies om de bomen - nu uit gesteld tot komend voorjaar. Bij de herinrichting wordt het trottoir verbreed zodat de huidige bomen dan midden in het voet pad komen te staan. Bij de her plant worden de nieuwe bomen tussen de parkeerhavens in dich terbij de straat gezet. Het voor deel is dat de huizen dan veel meer lichtinval krijgen. Ook wor den de bomen verder uit elkaar geplant wat beter is voor de groei. Probleem bij handhaving van de esdoorns is dat ze dan niet in één lijn staan met de nieuwe aanplant. Het CDA heeft de voorkeur voor het rooien van alle bomen. "Als de esdoorns nog inpasbaar zijn dan moeten we daar naar kij ken. Maar het moet wel praktisch haalbaar zijn", zei Jan Classens. Ook WD en Samenwerking ondersteunden het voorstel van de gemeente .JU^kaal Aktief en vooral PvdA waren tégen. Theo Olde Daalhuis (Lokaal Aktief) zei dat zijn partij 'drastisch van mening veranderd is'. "Nu ik de insprekers heb gehoord, moeten de esdoorns inderdaad gehand haafd blijven." PvdA'er Henk Bisschops verzet zich al langer tegen de voorgenomen kap. Hij vindt de bomen beeldpalend voor de uitstraling van de Oude Oostrumseweg. Net zoals bij de herinrichting van de Julianasingel en Wilhelminastraat zou ook hier de bomenrij moeten blijven staan, vindt de PvdA. Bisschops beklaagde zich over de gang van zaken. Op 9 novem ber is de bezwaartermijn tegen de kapvergunning verstreken. "Pas één dag eerder kregen we de stukken aangeleverd. Ik ben niet tevreden over de gang van zaken. We zijn helemaal verkeerd bezig om in deze straat 53 gezonde bomen te kappen. Ik heb hier grote moeite mee", aldus de PvdA'er. Bisschops zei dat er sinds maart 2005 al een extern rapport in het gemeentehuis ligt. "Dit hebben we nooit te zien gekregen. Ik heb sterk de indruk dat de afdeling groen zijn eigen visie wil opdringen. Want er is nooit een enquête gehouden onder de bewoners. Ik heb ook nergens gelezen dat ze voor de kap zouden zijn." Bisschops pleit voor handha ving van zoveel mogelijk bomen. Tegen het kappen en vervangen van de iepen heeft de PvdA geen bezwaar. Wethouder Driessen (CDA) vindt het van belang dat er een 'gedragen voorstel' vanuit de bewoners komt. "Er wordt voor lopig geen enkele boom gekapt. We wachten eerst het advies van de bezwaarcommissie af. Daarnaast gaan we opnieuw in overleg met de bewoners om tot een aanvaardbaar compromis te komen." De jury van het Sportgala Venray heeft afgelopen dinsdag de nominaties voor de sportprij zen 2005 van de gemeente Venray bekendgemaakt. Voor de titel sportman van het jaar zijn springruiter Mathijs van Asten, handboogschutter Ron van der Hoff en taekwondoka Ferry Greevink genomineerd. Tafeltennisster Sabina Larmené, handboogschutster Liesbeth Koonings en softbalster Debby Connor gaan uitmaken wie met de titel sportvrouw van het jaar aan de haal gaat. Voor de sport ploeg van het jaar is een keuze gemaakt uit de volgende genomi neerden: het eerste voetbalelftal van SV Venray, het vaandelteam van korfbalvereniging De Peelkorf en het handboogteam van Ons Genoegen uit Ysselsteyn. Naast deze drie titels worden tijdens het Sportgala 2005 de aanmoedingsprijs, de waarderingsprijs en de prijs voor de beste trainer/coach uitgereikt. Ook de jeugdige sporters uit de gemeente Venray die in het afge lopen jaar op nationaal niveau goed hebben gepresteerd wor den gehuldigd. Het Sportgala Venray vindt plaats op zaterdag 17 december in de Schouwburg Venray. Kaarten zijn te koop bij de Schouwburg Venray of de VW Venray. Speciale gast die avond is autosportpresentator Allard Kalff van onder andere de tv-program- ma's RTL Grand Prix en RTL Autowereld. Verder wordt de nieuwe raceauto van de Ysselsteynse ondernemer Harrie Maessen, de BRL-V6 serie, op het podium van de schouwburg gepresenteerd. l/rijdag bijzondere voorstelling Filmfestival GGZ-groep ■1' /qnDERe! Het Filmfestival van de GGZ- >ep Noord- en Midden- Limburg dat deze week in jVenray wordt gehouden, kent fen aantal klassiekers en een pntal films die op geheel wijze worden gepresenteerd, i 'Das Kabinett des doktor lligari'. Deze stomme film, n van de eerste films, is een assieker van Dr. Robert Rene. De film zal vrijdag tij pens het Filmfestival worden geleid met hedendaagse live Jnuziek. Een voorstel van Hay f°osten (59), audiovisueel jonsulent van het Huis voor |de Kunsten in Limburg. De gMnbinatie van een stomme a en live muziek is al jaren fen succesvolle vorm van entertainment. Das Kabinett gaat over de arme Cesar, een slaapwandelaar die als kermisattractie onder het bevel staat van de tirannieke Caligari en enkel zijn ogen opentrekt om bij voorbeeld iemands wel zeer- nabije dood te voorspellen, 's Nachts laat Caligari zijn afgerich te slaapwandelaar er op uit trek ken om zijn voorspellingen uit te laten komen, tot Cesar verliefd wordt op één van zijn slacht offers en weigert nog langer te doden. Het opvallende in het ver haal is echter dat het wordt ver teld door een man in een gekken huis die Césars tweelingbroer had kunnen zijn. De directeur van deze psychiatrische instelling Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray heeft veel trekjes gemeen met de diabolische Caligari, en zo maakt het verhaal vele vreemde cirkel tjes zodat er uiteindelijk een mengsel ontstaat van realiteit (in het verhaal!), fantasie en waan beelden. Uiteindelijk weet nie mand nog wat te geloven. Hay Joosten werd door de GGZ-groep Noord- en Midden- Limburg gevraagd om te helpen met het opstellen van het pro gramma voor het Filmfestival dat deze week ter gelegenheid van 100 jaar psychiatrie in Venray plaatsvindt. Joosten verzorgt als audiovisueel consulent cursus sen, geeft begeleiding aan ama teur filmmakers en fotografen, lezingen op scholen, is program meur van het Nederlandse voor stel op het filmfestival Hückelhoven, en verzorgt ook veel losse projecten, zoals het Filmfestival in Venray. Joosten kwam met het voorstel om de macabere film Das Kabinet in het programma op te nemen en te begeleiden met live muziek. "Das Kabinett heeft veel thema tiek die je kunt plaatsen in het thema psychiatrie." Het concept van een zwijgende film gecombi neerd met live muziek wordt al jaren met succes toegepast. Een in Duitsland zeer bekende groep die dit doet, is 'Interzone Perceptible'. Dit gezelschap zal vrijdag ook in Venray de muzikale invulling verzorgen bij Das Kabinet. "Het leuke is dat de film, uit 1920, wordt gecombineerd met elektronische en elektrische muziek van deze eeuw. De muziek is bedoeld om de beelden de benadrukken. Voor heden daagse films wordt meestal spe ciale muziek geschreven, maar in die tijd kon dat nog niet. Op deze manier kunnen mensen veel ver schillende ideeën over de film kwijt in de muziek." Het idee achter deze opzet is om de juiste accenten te laten horen bij de thematiek van de film. Iets dat zeker niet gemakke lijk is, mede doordat het vaak op het moment zélf wordt geïmpro viseerd. "Bij deze film is iets der gelijks al vaker gedaan en Sven Hermans en Matthias Hettmer, twee leden van Interzone Perceptible, hebben de film van tevoren gezien. Omdat dit een zeer expressionistische film is, past de soort muziek prachtig. Je moet dan denken aan electrische accordeon, bas, en live electri sche stemmen." Opvallend is dat de opvatting van de muzikanten Tijdens tiet filmfestival wordt ook de expositie Andere Ogen gehouden. Deze bestaat uit foto's gemaakt door cliënten van medewerkers in bun werk omgeving. over de film helemaal aan henzelf wordt overgelaten. "De regisseur heeft het stuk in eerste instantie natuurlijk niet geschreven om er muziek bij te laten horen. Dat op zich is al een uitdaging. En om het dan te combineren met déze muziekstijl maakt het nóg specia ler." De provincie Limburg heeft zowel in tijd als in middelen een bijdrage geleverd aan het Filmfestival. "Daarmee onder streept de provincie dat het deze activiteiten belangrijk acht." Het Filmfestival in de schouw burg op het St. Annaterrein duurt tot en met zaterdag 26 november en is vrij toegankelijk. Elke dag is er een lezing, een documentaire en kan een film worden bijge woond. Das Kabinett draait op vrijdag. Het is een eenmalige voorstelling. "Als mensen de film in deze setting perse willen zien, moeten ze vrijdag naar het film festival komen. Want het is ner gens anders te zien." Vervolg VP Waarderingsprijs voor moskee Hassan Najja zei namens het moskeebestuur 'ontzettend ver eerd' te zijn met de prijs. "Dit is voor ons allemaal een enorme beloning.We hebben inderdaad een turbulent jaar achter de rug. We hebben niet stil gezeten en ons telkens afgevraagd wat we hier zelf aan konden doen. Niet alleen wij hebben bruggen gebouwd. Ook andere organisa ties en personen hebben dat naar ons toe gedaan. De eer komt dan ook ons allemaal toe." Najja beloofde dat het geldbe drag zal worden besteed aan ver dere initiatieven om mensen dich ter bij elkaar te brengen en de ontmoeting te bevorderen. Het Oranje Fonds ondersteunt projecten die bijdragen aan onderlinge verbondenheid en een betrokken samenleving. "Onbekend maakt onbemind", zei Van Oosten. "Alles draait om ont moeting. Vandaar het project 'Nederland Ontmoet'. Want ont moeting is de eerste stap op weg naar kennismaking, begrip en waardering." Nieuwe voorzitter Welstand Hans Hoorn wordt per 1 januari 2006 de nieuwe voor zitter van de commissie Welstand, Monumenten en Architectuur (WMA). Het colle ge heeft Hoorn onlangs benoemd als opvolger van Nico Nelissen die op eigen ver zoek ontslag heeft genomen. Hoorn heeft al veel ervaring opgedaan als welstandsvoorzitter in Maastricht en als voorzitter van de commissie Beeldkwaliteit in Roermond. Hoóm heeft in de afgelopen tijd enkele gesprekken gevoerd met wethouder Teunissen, ambtenaren en de andere WMA-leden. Daarbij is ook het nieuwe welstandsbeleid en de rol van de voorzitter ter sprake gekomen. De leden van de commissie WMA worden benoemd voor een periode van drie jaar. Otto van Dijk en Bert Lerou worden voor drie jaar herbenoemd. Commissielid Teo Bahler stopt per 1 januari. Vanaf die datum treedt hij toe tot de welstands commissie in Eindhoven. Er wordt nog gezocht naar een opvolger voor Bahler. Elke vrijdag koopavond 01 DECEMBER |gp koopavond 18 DECEMBER koopzondag 22 DECEMBER |^f koopavond Op dinsdag 6 december is er een extra raadsvergadering inge last met twee agendapunten: de BMW-affaire en de Engelse tuin. Deze twee actuele zaken zorgden de laatste tijd voor nogal wat ophef. De politiek wil nu eindelijk eens openheid van zaken krijgen over de afgeketste komst van BMW naar bedrijventerrein de Hulst II. Ook de overschrijding van het budget voor de Engelse tuin heeft een flinke politieke rel veroor zaakt. Ike Busser, fractieleider van Samenwerking, kaartte de kwes tie tijdens de begrotingsbehande ling aan. In eerste instantie reageerde het college verbolgen en zowel burgemeester Waals als wethouder Driessen verklaarde dat van overschrijding geen spra ke was. Busser werd zelfs verkie zingsretoriek verweten. Een paar dagen later bleek Busser het toch bij het rechte eind te hebben. Met het schaamrood op de kaken moest het college bekennen dat het krediet van 170.000 euro met 70.000 euro was overschreden. Ambtenaren hadden B en W ver keerd ingelicht. Linders Natuursteenhandel in Ysselsteyn mag toch aan de Kerkweg 19 handel blijven bedrij ven. Begin dit jaar moest het bedrijf op last van de gemeente de verkoop aan particulieren nog sta ken. Omdat de verkoopactiviteiten in strijd zijn met het bestemmings plan voor de dorpskern van Ysselsteyn. Tot 15 november is Linders de tijd gegund zijn bedrijf te verplaatsen naar een-andere locatie waar verkoop aan particu lieren wél is toegestaan. De huidi ge locatie aan de Kerkweg zou dan benut kunnen worden voor woningbouw. Maar verplaatsing bleek onhaalbaar te zijn. Omdat de gemeenteraad inmiddels de ver nieuwde detailhandelsnota heeft vastgesteld, ontstonden er nieuwe mogelijkheden. Want aan de Kerkweg is nu wel handel van goe deren als nevenactiviteit toege staan. Linders heeft een verzoek ingediend de detailhandel te beperken tot 20 procent van zijn perceel. Daarnaast stopt het bedrijf met zijn transportactivitei ten. De gemeente vindt dit een hele vooruitgang omdat de ruimte lijke situatie aan de Kerkweg daar door verbeterd. Het college wil daarom toch medewerking verle nen voor vrijstelling van detailhan del in het bestemmingsplan. Minister Verdonk van Vreemdelingenzaken en Integratie brengt op maandag 28 november een bezoek aan Venray. Op 14 april kwam Verdonk naar Venray vlak na het incident tussen Turken en Londsdalers. De minister beloofde toen binnenkort terug te komen. Het tweede bezoek werd daarna keer op keer uitgesteld. Voor de Marokkaanse gemeen schap hoefde Verdonk helemaal niet terug te komen. De Marokkanen vonden het vooral een 'mediashow'. Ze willen dat er meer tijd is om een echt gesprek te voeren. Vorige week heeft een ambtenaar van het ministerie van Verdonk een voorbezoek gebracht aan Venray. Verdonk vindt het van belang te spreken met alle groeperingen (Turken, Marokkanen en autochtonen). Afgesproken is dat er ditmaal geen ruchtbaarheid aan de komst van Verdonk zal worden gegeven. De Marokkanen hebben daarop hun medewerking toegezegd. "We willen zonder al die camera ploegen rustig met elkaar kunnen praten", laat een zegsman weten. De minister heeft maandagmid dag anderhalf uur uitgetrokken voor een discussie met de jonge ren. Ze wil weten hoe de stand van zaken in Venray is en wat er sinds haar vorige bezoek is veran derd. Verdonk heeft tevens een gesprek met burgemeester Waals. Van iedere groepering nemen drie jongeren plus twee ouders aan het debat deel. De drie autochtone jongeren zijn afkom stig van jongerencentrum Dingus. "Verdonk wil vooral met de jonge ren zelf praten. Dat zijn de men sen waar het echt omgaat", zegt voorzitter Pieter Gijsbers. Dingus heeft voorwaarden gesteld voor deelname aan het debat. Want het jongerencentrum wil voorkomen dat het college het bezoek opnieuw gebruikt om een 'ver kooppraatje' te houden voor haar jeugdbeleid. "Daarom willen we niet dat wethouder Emonts erbij is. De burgemeester zal wel aan wezig zijn omdat hij de minister ontvangt", aldus Gijsbers. 'Hennep in maïsvelden' Bij de recente maïsoogst troffen de landbouwers vaak grote hoe veelheden hennepplanten aan tussen de maïs. Dat meldde CDA- raadslid Jan Classens maandag in de commissie Stedelijk Beheer. "De meeste telers zijn te goeder trouw en hebben hier geen weet van", aldus Classens. De illegale plant van hennep gebeurt volgens de CDA'er vooral op afgelegen percelen en vlakbij bosranden. "Het is ook heel moeilijk waar te nemen. Alleen vanuit de lucht is het te zien." Burgemeester Waals zei dat de aanpak van grootschalige hennep teelt een taak is van het Openbaar Ministerie. "Zij zetten ook vliegtui gen in om de hennep op te spo ren." bijzondere mensen, bijzondere badkamers Bgxméër BI Ontwerp - Sloop Verbouwing - Tegelwerk Installatie Alles in één hand Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines - Sauna's Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Badkamermeubels Grote collectie accessoires Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Uneto-Vni SINT SHOPPING Voor een bijzondere prijs heel veel leuke badkamerspullen zoals b.v. badkussen, scheerspiegel, was mand en ruime keuze in badtextiel. Steenstraat 6, Boxmeer (nabij raionda Sambeek) tel. 0485-576131 www.baderieboxmeer.nl Schennispleger aangehouden Een 24-jarige man uit Venray is vorige week door de politie van de basiseenheid Boxmeer gehoord in verband met schennis- pleging in die gemeente. "De Venraynaar bekende zeven gevallen van openbare schennis, gepleegd in Boxmeer en omgé ving. PAUL BROUWER MODE WILHELMINASTRAAT 2-4 VENRAY TELEFOON 0478 510943 WWWPAULBROUWER.NL PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grótestraat 68 '1 BH Venray tbus 1 i0 AA Venray 0478-582727 0478-510916 iactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof HenkWillemssen redactie@vandenmunckhof.nl Arie_Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Thfieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0428-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3